Aparaty ortodontyczne cz.II - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-07, 11:40   #2251
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Ile płaciłyście za wyrwanie zęba ze znieczuleniem?
Wyrywała któraś z Was ząbki w Krakowie?
Czeka mnie wyrwanie 5 i zastanawiam się nad wyborem gabinetu i ile taki zabieg kosztuje.
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 11:55   #2252
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

za wyrwanie ze znieczuleniem 80 zł - Sandomierz
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 12:24   #2253
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

A ja nic nie płaciłam Wyrywałam w gabinecie prywatnym, który ma umowę z NFZ. Zapłaciłam tylko 20zł za inne znieczulenie niż to, które przewiduje NFZ - ja chciałam mocniejsze. I na dzisiaj jestem cała i zdrowa, śladu nie ma po dziurze Aha, wyrywałam we Wrocławiu - też piątkę
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 12:34   #2254
_AsiCza__
Raczkowanie
 
Avatar _AsiCza__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Dom :)
Wiadomości: 382
Angry Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Nie wiem ile kosztuje u Mnie w mieście wyrwanie zęba, ale wiem ile zaleczenie - 70 zł.. Moim zdaniem to troche przesada? Mieszkam w Woj. Podlaskim ;-)
__________________
'Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać' ja juz sie poddalam.

pomoz zwierzaczkom - www.toz.pl





Po prostu Aska
_AsiCza__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 13:55   #2255
MMadziAA92
Raczkowanie
 
Avatar MMadziAA92
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 161
GG do MMadziAA92
Wink Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Hmm ja nic nie placilam i tez wyrywalam piatke zrobilam to u stomatologa :P Powiem ze tylko troszke bolało Teraz chyba czeka mnie wyrwanie czworek do aparatu ale to sie jeszcze okarze
MMadziAA92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 14:41   #2256
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Oleńka =) Pokaż wiadomość
Ile płaciłyście za wyrwanie zęba ze znieczuleniem?
Wyrywała któraś z Was ząbki w Krakowie?
Czeka mnie wyrwanie 5 i zastanawiam się nad wyborem gabinetu i ile taki zabieg kosztuje.
50 zl - zielona góra w prywatnym gabinecie
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 17:06   #2257
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

wrzucam fotki ;] na pierwszej rzut z przodu a na 2 widac jak mi sie jedynka cofnela ;/ niestety yh brak mi slow na to co wyrabiaja moje zeby
pzdr

ps linie gora dol mam prosta tylko na zdjeciu tak jest bo chcialam pokazac tez dol i krzywo zuchwe przesunelam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pazdz 2007.JPG (13,1 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.JPG (37,9 KB, 90 załadowań)
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-07, 17:50   #2258
_AsiCza__
Raczkowanie
 
Avatar _AsiCza__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Dom :)
Wiadomości: 382
Talking Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Kasiek87 masz aparat z zamkami mini.. czy to są zwykłe zamki?
__________________
'Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać' ja juz sie poddalam.

pomoz zwierzaczkom - www.toz.pl





Po prostu Aska
_AsiCza__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 17:56   #2259
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
wrzucam fotki ;] na pierwszej rzut z przodu a na 2 widac jak mi sie jedynka cofnela ;/ niestety yh brak mi slow na to co wyrabiaja moje zeby
pzdr

ps linie gora dol mam prosta tylko na zdjeciu tak jest bo chcialam pokazac tez dol i krzywo zuchwe przesunelam
Te niebieskie to łancuszki tak?
w ogóle, to na dolnym łuku wygląda tak jakbyś miała zamki na dziąsłach. hehe ale zuważyłam, że dużo osób ma tak nisko zamki założone..czemu?
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 18:23   #2260
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez _AsiCza__ Pokaż wiadomość
Kasiek87 masz aparat z zamkami mini.. czy to są zwykłe zamki?
z tego co wiem to zwykle zamki, za luk placilam 1600 zl ale na nast wizycie moge zapytac orto czy to zwykle czy mini ale to najtansze u niej wiec podejrzewam, ze jednak zwykle

Cytat:
Napisane przez morelowa Pokaż wiadomość
Te niebieskie to łancuszki tak?
w ogóle, to na dolnym łuku wygląda tak jakbyś miała zamki na dziąsłach. hehe ale zuważyłam, że dużo osób ma tak nisko zamki założone..czemu?
w sumie to sa bardziej turkusowe, ale aparat zjadl kolor i tak to jest lancuszek ;] a na dole zamki mialam normalnie w polowie zebow niestety moje dziasla przerosly sie i tak to wyglada brzydko, ale jak mowie to tego nie widac i po zdjeciu aparatu dziasla wracaja do normalnego stanu
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 19:00   #2261
_AsiCza__
Raczkowanie
 
Avatar _AsiCza__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Dom :)
Wiadomości: 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Ahaa Wyglądają jak Mini, ale jeżeli to są zwykłe to ja chyba też sie na takie zdecyduje Jeżeli już bedziesz wiedziala to daj znac jakie to Ps. Bardzo ładny kolorek ten turkusowy
__________________
'Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać' ja juz sie poddalam.

pomoz zwierzaczkom - www.toz.pl





Po prostu Aska
_AsiCza__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-07, 19:29   #2262
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

wizyta za 3 tyg. wiec nie tak predko, ale mowie wg mnie to zwykle zameczki hyh dzieki mi sie kolorek tez podobal, ale nosze go juz z pol roku i juz mi sie przejadl troche
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 20:18   #2263
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Talking Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Oleńka =) Pokaż wiadomość
Ile płaciłyście za wyrwanie zęba ze znieczuleniem?
Wyrywała któraś z Was ząbki w Krakowie?
Czeka mnie wyrwanie 5 i zastanawiam się nad wyborem gabinetu i ile taki zabieg kosztuje.
Ja usuwałam 4 i 5 ok roku temu w Denta Medzie na ul.Na Zjeździe w Krakowie-70zł ze znieczuleniem.Zresztą tam też się leczę.Mam tam swojego dentystę i ortodontkę.Jak będziesz chciała pójść,to mogę podać ci nazwiska(chociaż ortodontkę mają tylko jedną),ale dentystę polecam.Podaje gg,bo nie wchodzę tu codziennie 1476948.
Zresztą w ogóle mam parę pytań.Po pierwsze jeśli czyta to ktoś,kto też tam się leczy,to proszę o kontakt-jestem ciekawa opinii innych na temat tego centrum stomatologicznego i lekarzy.Po drugie-słyszałam,że niektórym zostają plamy na zębach po zdjęciu aparatu.Boję się tego jak cholera.Co prawda staram się dbać o higienę jak mogę,moja orto mówi,że nie powinnam mieć żadnych plam,ale może komuś z was coś takiego się zdarzyło?Po trzecie-ma ktoś objęte aparatami też 7 i 8?Bo moja pani dr zamierza spróbować,bo moje zęby okazały się bardzo podatne na leczenie i szybko się przesuwają.Z góry dziękuję za informacje
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 21:04   #2264
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Asia prosiła o podstawowe informacje to zaczynam-idziesz do ortodonty,robią ci wyciski(90zł w tym cena konsultacji-tak ja miałam),z tego robią modele i na ich podstawie lekarz układa plan leczenia.Najprawdopodobni ej będziesz musiała zrobić zdjęcia rtg-ja robiłam panoramiczne i cefalometryczne.Przychodz isz na konsultacje i dowiadujesz się czy musisz usunąć jakieś zęby,żeby zrobić miejsce pozostałym.Jak tak,to mówią ci które,idziesz i usuwasz.Może się zdarzyć,że wystarczy zęby oszlifować(tzw striping)żeby uzyskać trochę miejsca,ale to już zrobi ci ortodonta.Powie ci jak będzie przebiegało leczenie i umówisz się na separację.cdn
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 21:08   #2265
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Koło 6 orto wepchnie ci gumki,które będą miały za zadanie zrobić trochę miejsca,żeby możnabyło założyć pierścienie.Pierwsze 2 doby będą prawdopodobnie bolesne-zależy jak bardzo masz stłoczone zęby.Pochodzisz z tym parę dni i idziesz na założenie aparatów.cdn
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 21:11   #2266
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

papryka uzywaj opcji edytuj
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 21:14   #2267
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Ja miałam zakładany najpierw górny-ok 1 h,potem 3 miesiące później dolny-1,5h bo był jeszcze stripping(oszlifowywanie zębów metalowymi paskami-nieprzyjemne,nawet może trochę boleć)samo zakładanie aparatu wygląda tak,że jesteś w pozycji leżącej(ja tak miałam) i dr zacementowuje pierścienie,potem przykleja wszystkie zamki,utwardza klej,zakłada łuki i dodatkowe elementy typu-ligaturki,gumki,łańcuszki .Na wizytę kontrolną umawisz się na za 4tyg(tu różnie-widzę,że niektórzy chodzą częściej,ale orto ci powie kiedy znów się zgłosić)cdn
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 21:22   #2268
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Smile Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
papryka uzywaj opcji edytuj
a co to zmienia?ja nietutejszadziś już nie piszę wywodów
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-07, 21:34   #2269
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
a co to zmienia?ja nietutejszadziś już nie piszę wywodów

zmienia to, ze mozesz dodac tekst do poprzedniego postu,a nie co 5 minut pisac nowy zreszta moderator zapewne i tak polaczy je w jeden post
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-08, 07:09   #2270
kudi
Przyczajenie
 
Avatar kudi
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 20
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Co to jest ta separacja? Bo zaczynam sie bać...
__________________
17.12.2007r.-góra, metal

prawko-pozostały 4h jazdy
kudi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 13:14   #2271
_AsiCza__
Raczkowanie
 
Avatar _AsiCza__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Dom :)
Wiadomości: 382
Smile Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Papryka85 Jestes Kochana Dziekuje
__________________
'Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać' ja juz sie poddalam.

pomoz zwierzaczkom - www.toz.pl





Po prostu Aska
_AsiCza__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 13:16   #2272
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez MMadziAA92 Pokaż wiadomość
Witam
Pisze bo mam pewien problem ... Chodzi o to ze zdecydowalam sie zalozyc aparat staly na gorny łuk ... Bylam nawet u ortodontki ale szczerze to bardzo mnie podlamala Bylam przygotowana na to ze bede musiala wyrwac na gorze dwa zemby aby ładnie sie wyprostowaly i chodzilo tu o czworki poniewaz moje kielki strasznie poszly do przadu .. Ale dowiedzialm sie ze jezeli wyrwie czworki na gorze to musze i na dole
Bylo to dla mnie duzym zaskoczeniem .. Nie planuje apartu na dol ale po za tym dolny łuk jest rown Wiec czy jest to konieczne aby i na dole wyrywac ? Bo nie zrozumialam sie z nia Teraz mam w planach isc do innego ortodanty i zobaczyc co on mi powie ... Zaznacze jeszcze ze mam 15 lat Czekam na wasze opinie PozDraWiaM

moje trójki także wysunęły się poza łuk ale na szczęście nie musiałam wyrywać czwórek a ósemki, które siedziały jeszcze w kości. aparat mam od prawie dwóch miesięcy. za jakieś cztery będę zakładała na dół i muszę usunąć tylko jedną ósemkę. podobna wada a inne sposoby leczenia


mam pytanie. ma ktoś Damon`a? bo ja za tydzień mam pierwszą wizytę od założenia i tak się zastanawiam co ona może mi robić.hm.
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 14:59   #2273
oliwiakp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 129
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Witam wszystkich Jestem tu nowa ale duzo sie naczytałam zanim zdecydowalam się do Was napisać Ja też będę mieć w przyszlym tygodniu zakładany aparat. Narazie to bolą mnie dziąsła po wyrwanych ząbkach (5 i 6) ale mam nadzieje ze jeszcze troszke i mi to przejdzie. Zakładania aparatu sie nie boję ale zastanawiam się czy bedzie mi w nim do twarzy i czy ból przesówanych ząbków bedzie mocniejszy niż po wyrwaniu zebów. Powiedzcie mi tylko jak was długo bolały dziąsla po wyrwanych ząbkach i jak długo sie te rany goją??
oliwiakp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 17:30   #2274
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Hej

Czy któraś z Was jest z Bytomia ?

Myśle nad powrotem do drucika ( nosiłam aparat przez 10 miesięcy i zrobiłam gafe bo nie zakupiłam na czas płytki retencyjnej....ehhh żałuje jak jasne chol***).
Zastanawiam sie nad przeźroczystym.

Mój cel to złączenie jedynek i wypełnienie dziur po 3 zębach
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 18:01   #2275
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez myszeczka00 Pokaż wiadomość
Hej

Czy któraś z Was jest z Bytomia ?

Myśle nad powrotem do drucika ( nosiłam aparat przez 10 miesięcy i zrobiłam gafe bo nie zakupiłam na czas płytki retencyjnej....ehhh żałuje jak jasne chol***).
Zastanawiam sie nad przeźroczystym.

Mój cel to złączenie jedynek i wypełnienie dziur po 3 zębach
Kurcze rozbraja mnie takie podejście do tematu męczyć się tyle czasu z aparatem, wydać kupę kasy na leczenie, a na końiec zaniedbać

Cytat:
Napisane przez oliwiakp Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Jestem tu nowa ale duzo sie naczytałam zanim zdecydowalam się do Was napisać Ja też będę mieć w przyszlym tygodniu zakładany aparat. Narazie to bolą mnie dziąsła po wyrwanych ząbkach (5 i 6) ale mam nadzieje ze jeszcze troszke i mi to przejdzie. Zakładania aparatu sie nie boję ale zastanawiam się czy bedzie mi w nim do twarzy i czy ból przesówanych ząbków bedzie mocniejszy niż po wyrwaniu zebów. Powiedzcie mi tylko jak was długo bolały dziąsla po wyrwanych ząbkach i jak długo sie te rany goją??
Do wyglądu w aparacie można się przyzwyczaić, bądz też nawet polubić swoją biżuterię i bawić się zmieniając kolory gumek w zależności od okazji, pory roku, bądż humoru , polecam mini zamki naprawdę wyglądaja delikatnie jednakże jeśli nie jesteś zbyt pewna siebie i boisz się konfrontacji z metalowym uśmiechem możesz zawsze przemyśleć aparat kosmetyczny sporo droższy, ale mniej widoczny ( choć z tego co wiem nie nadaje się on do każdej wady). Dużo juz było mowy na tym forum o rodzajach i różnicach.

Co do gojenia się dziur po wyrwanych ząbkach to ból powinien ustąpić po paru dniach, potem coprawda są jeszcze dziury na które trzeba uważać, ale z każdym dniem jest coraz lepiej po ok 2tyg zapomina sie o całm zabiegu, podczas noszenia aparatu ból jest inny, zęby są tkliwe i szczególnie wrażliwe na nacisk, ale najczęściej po paru dniach ustępuje

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
mam pytanie. ma ktoś Damon`a? bo ja za tydzień mam pierwszą wizytę od założenia i tak się zastanawiam co ona może mi robić.hm.
Z tego co wiem to w damonie nie ma gumek więc Ci ich nie zmieni, ale za to jest drut, więc albo go naciągnie, albo wymieni na grubszy...
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 18:55   #2276
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kudi Pokaż wiadomość
Co to jest ta separacja? Bo zaczynam sie bać...
Są to przeważnie dwie, lub cztery gumki na jeden łuk (większe niż ligatury), które wciska się na siłę między zęby. Zakłada sie je jakiś tydzien przed założeniem aparatu po to, by mogły one lekko rozepchać zęby i zrobić miejsce dla pierścieni. Niektórzy mają wystarczająco miejsca i obchodzą się bez separacji, aczkolwiek dla osób z dużymi stłoczeniami moment separowania zębów jest nieprzyjemny. Boli przez pierwsze 2-3 dni, a później już tylko przeszkadza.
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 20:03   #2277
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Smile Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
zmienia to, ze mozesz dodac tekst do poprzedniego postu,a nie co 5 minut pisac nowy zreszta moderator zapewne i tak polaczy je w jeden post
A widzisz? Moderator nie połączył,ale dzięki za podpowiedź,jestem tu nowa(w ogóle w necie od niedawna)i nie znam jeszcze wszystkiego dzięki,pozdrawiam
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 20:19   #2278
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
Kurcze rozbraja mnie takie podejście do tematu męczyć się tyle czasu z aparatem, wydać kupę kasy na leczenie, a na końiec zaniedbać
Połowa winy jest w doktorku. Nie poinformował mnie o konieczności założenie płytki retencyjnej.
Poza tym moja uparta natura, nie chciałam chodzić w gumkach, któe miały mi wycofać żuchwę do tyłu.
Polak mądry po szkodzie, tylko szkoda ze takim kosztem.
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 20:47   #2279
elfik5
Raczkowanie
 
Avatar elfik5
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 364
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Hej Aparatki
Dawno mnie tu nie było....
Jestem wściekła na mojego orto... Wkurza mnie od jakiegoś czasu niemiłosiernie. Nie wiem już jak z nim rozmawiać. Staram się być taktowna, miła i grzeczna ale moja cierpliwość kończy się. Od momentu kiedy po raz pierwszy odkleił mi się jeden z zamków, chodziłam do niego niemal co tydzień. Za każdym razem przyklejał mi zamek, który po kilku godznach odpadał ponownie. Prosiłam żeby przyłożył się do tego i przykleił go solidnie, bo nie mam tak wiele czasu i pieniędzy żeby przyjeżdżać bez przerwy. Oczywiście zamek i tak nie pozostawał na swoim miejscu dłużej niż jeden dzień.
Po jakimś czasie szanowny orto poinformował mnie, że zmienia miejsce pracy i skontaktuje się ze mną aby ustalić termin wizyty. Tak jak się spodziewałam - nie odezwał się. Nie odbierał też moich tel. W końcu wysłał sms-a z nr. tel., pod którym mogę umówić się na wizytę (po 2 miesiącach!!!:m ad. Zadzwoniłam i powiedziano mi, że dr X jest na urlopie. Wrrrr....
Po 3 misiącach w końcu trafiłam do jego gabinetu. Przez ten czas odpadły mi kolejne trzy zamki. Orto przykleił je, i co... (?) niespełna 1,5 godz. później dwa z nich odpadły!!!!!!!!
Tracę już cierpliwość. Niebawem wyjeżdżam za granicę i będę bywała u orto raz na 2-3 miesiące. Jeśli nie przyklei mi ich w końcu na tyle solidnie żeby się trzymały, to nie widzę większych szans aby moje leczenie przebiegało prawidłowo i w miarę sprawnie.
Żrtowałam już nawet, że ma jakiś kiepski klej, że chyba celowo się nie przykłada żebym częściej go odwiedzała itp. Nie wiem już jak z nim rozmawiać...
Czy Wasze zamki są równie uparte i nie chcą się trzymać ząbków?
Pozdrawiam ciepło.
Pa.
__________________
.:: Czysta logika jest ruiną ducha ::.

elfik5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 20:59   #2280
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
A widzisz? Moderator nie połączył,ale dzięki za podpowiedź,jestem tu nowa(w ogóle w necie od niedawna)i nie znam jeszcze wszystkiego dzięki,pozdrawiam
nie martw sie moderatorka tez jest aparatka i czasem tu wpada i robi porzadek


Cytat:
Napisane przez elfik5 Pokaż wiadomość
Hej Aparatki
Dawno mnie tu nie było....
Jestem wściekła na mojego orto... Wkurza mnie od jakiegoś czasu niemiłosiernie. Nie wiem już jak z nim rozmawiać. Staram się być taktowna, miła i grzeczna ale moja cierpliwość kończy się. Od momentu
(...)
Żrtowałam już nawet, że ma jakiś kiepski klej, że chyba celowo się nie przykłada żebym częściej go odwiedzała itp. Nie wiem już jak z nim rozmawiać...
Czy Wasze zamki są równie uparte i nie chcą się trzymać ząbków?
Pozdrawiam ciepło.
Pa.
szczerze mowiac to ci wspolczuje, ze trafilas na kogos takiego bo mnie to szlag by trafil i zmienilabym juz ortodonte ;] a nie masz mozliwosci przeniesc sie do kogos innego, a w ogole z jakich zebow ci odpadaja te zamki i np. nie przez to ze innymi zebami je stracasz? bo wtedy robi sie tz. waly nagryzowe itp. no ale orto powinien wiedziec i cos z tym zrobic normlanie mimo, iz mnie to nie dotyczy to sie zbulwersowalam normalnie chamstwo jakies ^^
moze postaw sprawe jasno albo sie wezmie za robote albo go zmieniasz, a nie ci fuszerke jakas robi aaa i placisz za te wizyty czy nie?


ps po pierwszym dniu zajec mam dosc fil. ang :P bleee nie cierpie juz gramatyki praktycznej i nie pałam miloscia do laciny i listening/ speaking ^^
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.