Niemcy IV :) - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-26, 16:45   #2281
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Omg nawet nie wiem co to sozialversicherungsnummer ... Czy mogłabym wtedy podac polskie dane? byłam w Berlinie przez 2 msce i widzialam jakie problemy mieli moi znajomi ze znalezieniem pracy. Dlatego obawiam się czy uda mi się cos znaleźć


Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Proszę powiedz czy ta agencja pracy była Polska czy Niemiecka?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Spokojnie, nie panikuj... Znajomość niemieckiego na poziomie B1, daje już jakieś możliwości.

Numer dostaje się w kasie chorych to chyba jest odpowiednik naszego PESELU, ale nie chciałabym Cię w błąd wprowadzać.

Agencja jedna międzynarodowa Randstad, druga niemiecka Franz&Wach.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 16:47   #2282
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
haha calkowicie przeciwne konce Berlina

do Kreuzberg mozna sie przyzwyczaic, neukolln chyba jest gorsze i wiesz ja mam takie porownanie ze mieszkajac na Kreuzbergu nawet jak wracalam do domu pozno wieczorem na ulicy zawsze byli ludzie, a na Lichtenbergu o 22 ulice sa puste
Znajomy znajomego mieszka na Warschauer ;P tam to masakra musi byc. W dodatku na parterze.
Wiem o czym mowisz
Ja mieszkalam tuz kolo stacji Grunewald, wiec 3 minutki obok lasu to nie problem. Teraz musze od wannsee jechac autobusem, nocny co pol godziny zupelnie niezsynchronizowany z sbahnem :/ zazwyczaj musze zasuwac na piechote od stacji no i ulice puste. Nie wiem czy sie bardziej boje jak kogos juz zobacze czy jak nikogo nie ma.

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Dlaczego tak sceptycznie podchodzisz do innej pracy niż minijob? Moi znajomi dopiero teraz się uczą języka, a już od prawie roku pracują na pełen etat przez firmę pracy tymczasowej.
Jak podejmiesz Minijob to będą chcieli od Ciebie Sozialversicherungsnummer oraz podanie kasy chorych, której należysz.
Nie wiem co Ci doradzić konkretnie.

Też nie wiem dokładnie jak to jest z tymi ubezpieczeniami i składkami. Jak miałam Minijob to dostawałam całą kwotę, a jak miałam praktykę na 400 euro miesięcznie, to odciągali mi wszystkie składki.
A to nie jest ten steuernummer?

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Omg nawet nie wiem co to sozialversicherungsnummer ... Czy mogłabym wtedy podac polskie dane? byłam w Berlinie przez 2 msce i widzialam jakie problemy mieli moi znajomi ze znalezieniem pracy. Dlatego obawiam się czy uda mi się cos znaleźć


Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Proszę powiedz czy ta agencja pracy była Polska czy Niemiecka?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 16:50   #2283
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Spokojnie, nie panikuj... Znajomość niemieckiego na poziomie B1, daje już jakieś możliwości.

Numer dostaje się w kasie chorych to chyba jest odpowiednik naszego PESELU, ale nie chciałabym Cię w błąd wprowadzać.

Agencja jedna międzynarodowa Randstad, druga niemiecka Franz&Wach.
slyszalam o Randstad, nawet wczoraj bylam w polskim oddziale, jednak mieli tylko propozycje pracy w Holandii,
zaraz po zameldowaniu mam zamiar zarejestrowac sie w agencji, mam nadzieje ze to cos da
najgorsze ze nie mam tam nikogo i musze ze wszystkim radzic sobie sama i wszystkiego sie dowiadywac.

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2014-06-26 o 16:52
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 17:02   #2284
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość


A to nie jest ten steuernummer?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
slyszalam o Randstad, nawet wczoraj bylam w polskim oddziale, jednak mieli tylko propozycje pracy w Holandii,
zaraz po zameldowaniu mam zamiar zarejestrowac sie w agencji, mam nadzieje ze to cos da
najgorsze ze nie mam tam nikogo i musze ze wszystkim radzic sobie sama i wszystkiego sie dowiadywac.
Będzie dobrze

Popatrz na niemiecką stronę randstad.de.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 18:06   #2285
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
slyszalam o Randstad, nawet wczoraj bylam w polskim oddziale, jednak mieli tylko propozycje pracy w Holandii,
zaraz po zameldowaniu mam zamiar zarejestrowac sie w agencji, mam nadzieje ze to cos da
najgorsze ze nie mam tam nikogo i musze ze wszystkim radzic sobie sama i wszystkiego sie dowiadywac.
Ja to samo powoli konczy mi sie erasmus, wiec musze sie ogarnac i czuje, ze tego jest multum
A w pl jestes po studiach czy jak?



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 18:28   #2286
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Niemcy IV :)

Jesteś tam na erasmusie i planujesz zostać na dłużej?
Ja 2 tyg temu obronilam mgr. Jednak mam świadomość że obecnie studia niewiele znaczą dlatego chce podszkolic się w niemieckim jako mój drugi język obcy z nadzieją na lepsza przyszłość.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 18:38   #2287
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
A to nie jest ten steuernummer?
.
Sozialversicherung pisze a nie Steuer
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 18:47   #2288
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Jesteś tam na erasmusie i planujesz zostać na dłużej?
Ja 2 tyg temu obronilam mgr. Jednak mam świadomość że obecnie studia niewiele znaczą dlatego chce podszkolic się w niemieckim jako mój drugi język obcy z nadzieją na lepsza przyszłość.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Tak, w lipcu konczy mi sie erasmus. Musze wrocic do Polski obronic mgr i chce wrocic, wlasnie staram sie sobie pokoj skombinowac, na moim Grunewaldzie zreszta

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Sozialversicherung pisze a nie Steuer

Omg, naprawde
Boże, zapytalam, bo o tym nie slyszalam do tej pory, znalam tylko steuernummer. niestety nie jestem tak przepełniona mądrością jak ty
Ps
Jest napisane.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 19:07   #2289
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Tak, w lipcu konczy mi sie erasmus. Musze wrocic do Polski obronic mgr i chce wrocic, wlasnie staram sie sobie pokoj skombinowac, na moim Grunewaldzie zreszta




Omg, naprawde
Boże, zapytalam, bo o tym nie slyszalam do tej pory, znalam tylko steuernummer. niestety nie jestem tak przepełniona mądrością jak ty
Ps
Jest napisane.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Socjal to ubezpieczenie a steuer to podatki tak w skrócie i na szybko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 19:10   #2290
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Jesteś tam na erasmusie i planujesz zostać na dłużej?
Ja 2 tyg temu obronilam mgr. Jednak mam świadomość że obecnie studia niewiele znaczą dlatego chce podszkolic się w niemieckim jako mój drugi język obcy z nadzieją na lepsza przyszłość.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

A możesz nam tutaj napisać jakie studia ukończyłaś? Może sensowniej byłby na jakąś praktykę się załapać? albo trainee? Jak u Ciebie z angielskim?

Mnie się wydaje, że to nie jest tak,że studia nic nie znaczą. Ja pracuję w firmie, która należy do ig metall (to związek zawodowy), no i między innymi od posiadanego wykształcenia zależy w jakiej grupie płacowej się znajdziesz. Także nie zaniżaj wartości swojego dyplomu.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 19:34   #2291
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Socjal to ubezpieczenie a steuer to podatki tak w skrócie i na szybko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Ja to wiem, kojarzylam po versicherung, ALE poniewaz sie z tym social nigdy nie spotkalam to zapytalam, myslalam, ze moze w jednym numerze sie łączą


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 19:36   #2292
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Ja to wiem, kojarzylam po versicherung, ALE poniewaz sie z tym social nigdy nie spotkalam to zapytalam, myslalam, ze moze w jednym numerze sie łączą


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie, nie, każdy ma swój i trzeba trzymać te numerki z dokumentami bo wołają w pracy itd.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 20:29   #2293
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Tak, w lipcu konczy mi sie erasmus. Musze wrocic do Polski obronic mgr i chce wrocic, wlasnie staram sie sobie pokoj skombinowac, na moim Grunewaldzie zreszta
haha...mnie wlasnie erasmus przekonal do Niemiec i niemieckiego a zawsze bronilam sie przed nim rekami i nogami
powodzenia i wez pod uwage ze we wrzesniu moze byc ciezko z pokojami.

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
A możesz nam tutaj napisać jakie studia ukończyłaś? Może sensowniej byłby na jakąś praktykę się załapać? albo trainee? Jak u Ciebie z angielskim?

Mnie się wydaje, że to nie jest tak,że studia nic nie znaczą. Ja pracuję w firmie, która należy do ig metall (to związek zawodowy), no i między innymi od posiadanego wykształcenia zależy w jakiej grupie płacowej się znajdziesz. Także nie zaniżaj wartości swojego dyplomu.
taaak jakis staz to bylaby swietna sprawa. w zeszlym roku skonczylam transport i logistyke a w tym roku prawo. takze jedyne w czym moglabym szukac to w logistyce bo raczej prawo polskie nikomu tam nie bedzie potrzebne
zreszta nawet nie wiem za bardzo gdzie szukac .
angielski bardzo dobrze

nie oszukujmy sie obecnie wiele osob ma studia, wiec moze naiwnie, ale wyszlam z zalozenia ze fajnie by bylo miec w zapasie cos wiecej niz wyksztalcenie (czyli znajomosc jezyka). zwlaszcza jak nie ma sie jeszcze stalej pracy
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 20:43   #2294
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Akurat od dwoch godzin prawdopodobnie moj pokoj jest pewny kolega jedzie na erasmusa i prawdopodobnie podnajme jego pokoj w akademiku, 2h temu powiedzial mi, ze sie zgadza

No to takie samo podejscie mialysmy, ja za nic do niemiec nie nie chcialam, fuj niemcy, fuj jezyk ;D a teraz i niemcow i jezyk uwielbiam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 20:45   #2295
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Akurat od dwoch godzin prawdopodobnie moj pokoj jest pewny kolega jedzie na erasmusa i prawdopodobnie podnajme jego pokoj w akademiku, 2h temu powiedzial mi, ze sie zgadza

No to takie samo podejscie mialysmy, ja za nic do niemiec nie nie chcialam, fuj niemcy, fuj jezyk ;D a teraz i niemcow i jezyk uwielbiam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

a to super. w akademiku mozna duzo ludzi poznac i osluchac sie z jezykiem masz zamiar pracowac ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 20:50   #2296
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
haha...mnie wlasnie erasmus przekonal do Niemiec i niemieckiego a zawsze bronilam sie przed nim rekami i nogami
powodzenia i wez pod uwage ze we wrzesniu moze byc ciezko z pokojami.



taaak jakis staz to bylaby swietna sprawa. w zeszlym roku skonczylam transport i logistyke a w tym roku prawo. takze jedyne w czym moglabym szukac to w logistyce bo raczej prawo polskie nikomu tam nie bedzie potrzebne
zreszta nawet nie wiem za bardzo gdzie szukac .
angielski bardzo dobrze

nie oszukujmy sie obecnie wiele osob ma studia, wiec moze naiwnie, ale wyszlam z zalozenia ze fajnie by bylo miec w zapasie cos wiecej niz wyksztalcenie (czyli znajomosc jezyka). zwlaszcza jak nie ma sie jeszcze stalej pracy
Po logistyce to raczej nie będzie problemu z pracą.
Przeglądaj oferty na stepstone.de, albo spójrz na to ->http://www.stepstone.de/stellenangeb...P=20&ssaPOR=20 co prawda Austria.

Z prawem to trochę trudniej, ale nie nie możliwe. Raz w autobusie spotkałam dziewczynę z Poznania, właśnie po prawie, pracowała w patentach.
Jednak polski dyplom mgr prawa trzeba nostryfikować, zrobić dwa lata referendadiatu i zdać egzamin, także długa droga, ale możliwa do przejścia
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 20:54   #2297
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

w Niemczech ubezpieczenie jest obowiazkowe, wiec trzeba byc ubezpieczonym i trzeba miec ciaglosc ubezpieczenia, bo sie bedzie placilo za miesiace nieubezpieczone wstecz..

jakbys znala dunski albo szwedzki to w Kiel w zawodzie moglabys dostac prace


dostalam podwyzke i szef na koniec lipca obiecal mi dlugi weekend, wiec pojedziemy sobie na zakonczenie roku przedszkolnego do Belgii
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 21:21   #2298
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Po logistyce to raczej nie będzie problemu z pracą.
Przeglądaj oferty na stepstone.de, albo spójrz na to ->http://www.stepstone.de/stellenangeb...P=20&ssaPOR=20 co prawda Austria.

Z prawem to trochę trudniej, ale nie nie możliwe. Raz w autobusie spotkałam dziewczynę z Poznania, właśnie po prawie, pracowała w patentach.
Jednak polski dyplom mgr prawa trzeba nostryfikować, zrobić dwa lata referendadiatu i zdać egzamin, także długa droga, ale możliwa do przejścia
strasznie Ci dziekuje za oferte. bylam juz nawet na rozmowie w firmie spedycyjnej, jendak moj niemiecki jest ciagle zbyt slaby. moze sie zdazyc ze zadzwoni klient ktory nie mowi ani po polsku ani po angielsku i wtedy bede dukac po niemiecku. pewnie nawet go nie zrozumiem takze to nie ten poziom jeszcze.

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
w Niemczech ubezpieczenie jest obowiazkowe, wiec trzeba byc ubezpieczonym i trzeba miec ciaglosc ubezpieczenia, bo sie bedzie placilo za miesiace nieubezpieczone wstecz..

jakbys znala dunski albo szwedzki to w Kiel w zawodzie moglabys dostac prace


dostalam podwyzke i szef na koniec lipca obiecal mi dlugi weekend, wiec pojedziemy sobie na zakonczenie roku przedszkolnego do Belgii
tak wiem, ze jest obowiazkowe. tylko jak oni sprawdzaja to czy je posiadam ? niestety ani mnie ani czesci moich znajomych nie stac by placic 150e ubezpieczenia miesiecznie. zwlaszcza jak sie nie ma tam pracy, a jezeli sie ma to minijob 400e wiec znam mase ludzi ktorzy nie maja zadnego ubezpieczenia, lub maja takie za 30e, ktore rzekomo - nie wiem ile w tym prawdy - nie wystarcza.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 22:30   #2299
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

jak bedziesz chciala tu zostac na dluzej i wtedy nawet jak bedziesz miala stala prace to bedziesz musiala byc ubezpieczona i najpozniej wtedy ubezpieczenie zobaczy od kiedy i jak bylas ubezpieczona i wtedy placisz za te miesiaca a moze i nawet lata do tylu..wiec chyba lepiej troche wydac kasy niz pozniej jeszcze wiecej..a w ogole jakjestes studentka na erasmusie to placisz 75 dopiero po 30roku zycia stawka sie zwieksza...

moj facet tak mial..mial ubezpieczenia za 40 euro..jak w koncu chcial sie pozadnie ubezpieczyc to policzyli mu rok do tylu wszystko...

a juz bez ubezpieczenia to dla mnie najwieksza glupota jest...bo z dnia na dzien cos sie moze stac a rachunki za szpital czy nawet zwyklego lekarza sa wysokie...

jesli zostajesz kilka miesiecy, to polskie ubezpuieczenie ok ale jak chcesz zostac dluzej to bym to przemyslala
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 23:38   #2300
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
jesli zostajesz kilka miesiecy, to polskie ubezpuieczenie ok ale jak chcesz zostac dluzej to bym to przemyslala
dokladnie
najlepiej wiec szukac pracy TZ wtedy pracodawca placi ubezpieczenie i na zycie JC doplaca bo wiaodmo ze to malo na przezycie , chybaze mieszka sie z pracujacym tez partnerem, mezem, a nawet jak oboje ma TZ to tez job center pomaga doplacajac obojgu
tylko trzeba spelniac pewne warunki
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 23:53   #2301
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Ja juz w tym akademiku mieszkalam w zeszlym semestrze, wiec wszystkich znam, mieszkalabym w tym samym domku z moimi znajomymi
Akurat z akademikami to roznie bywa, w tym w ktorym mieszkam teraz prawie wszyscy nawijaja po angielsku no ale ten w ktorym mieszkalam i bede mieszkac to chmara niemcow
Tak chce szukac pracy chcialabym juz teraz zaczac no ale mam zajecia, niedlugo egzaminy i najwiekszy sajgon na uczelni :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 06:36   #2302
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny testujecie produkty z niemieckich stron? znacie TRND, BOPKI, i inne? Ja wlasnie teraz testuje szampon i odzywke z Garniera Na rossmannie co tydzien 5 tys. kosmetykow do rozdania.
Kiedys napislam na moim blogu co, gdzie i jak http://kingaemigrantka.blogspot.de/2...oduktow-w.html
Mozecie mi jeszcze inne strony polecic, jesli znacie?
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 08:15   #2303
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Dziewczyny testujecie produkty z niemieckich stron? znacie TRND, BOPKI, i inne? Ja wlasnie teraz testuje szampon i odzywke z Garniera Na rossmannie co tydzien 5 tys. kosmetykow do rozdania.
Kiedys napislam na moim blogu co, gdzie i jak http://kingaemigrantka.blogspot.de/2...oduktow-w.html
Mozecie mi jeszcze inne strony polecic, jesli znacie?
Wow, super wpis na blogu
Fajna sprawa, ale niestety ja nie prowadzę żadnego bloga, więc szanse na załapanie się do testów są w moim przypadku zerowe ...

Maan.. ostatnio złapałam się na jakiś konkurs w necie - 3 pytania dotyczące lidla. Pytania były dosyć trudne , a do wygrania bon 500€ na zakupy w aldiku albo netto, więc wydało mi się to dosyć realne. Naszukalam się w necie odpowiedzi i dostałam komunikat "alle ihre Antworten sind richtig". Radość, szaleństwo! W formularzu trzeba było podać nr telefonu i adres. A na maila przyszla wiadomość, że muszę zadzwonić pod jakiś bezpłatny numer i podać swój kod zwycięzcy. Zadzwoniłam oczywiście podjarana i tym samym potwierdzilam, że nie podałam fałszywego numeru...
Coś mnie tknelo i jeszcze raz weszlam na stronę tego konkursu i zaznaczyłam 3 inne odpowiedzi i znowu ten sam komunikat "wszystkie odpowiedzi są poprawne- wygrałeś".
W przeciągu kilku dni władowałam już 11 numerów na listę blokowanych kontaktów (różne branże wydzwaniaja - ubezpieczenia, tani prąd, loterie różnego rodzaju, fundusze emerytalne). Chyba już do końca życia nie opędzę się od nich...
Także uważajcie jak na to traficie!:banghead:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 08:37   #2304
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Wow, super wpis na blogu
Fajna sprawa, ale niestety ja nie prowadzę żadnego bloga, więc szanse na załapanie się do testów są w moim przypadku zerowe ...

Maan.. ostatnio złapałam się na jakiś konkurs w necie - 3 pytania dotyczące lidla. Pytania były dosyć trudne , a do wygrania bon 500€ na zakupy w aldiku albo netto, więc wydało mi się to dosyć realne. Naszukalam się w necie odpowiedzi i dostałam komunikat "alle ihre Antworten sind richtig". Radość, szaleństwo! W formularzu trzeba było podać nr telefonu i adres. A na maila przyszla wiadomość, że muszę zadzwonić pod jakiś bezpłatny numer i podać swój kod zwycięzcy. Zadzwoniłam oczywiście podjarana i tym samym potwierdzilam, że nie podałam fałszywego numeru...
Coś mnie tknelo i jeszcze raz weszlam na stronę tego konkursu i zaznaczyłam 3 inne odpowiedzi i znowu ten sam komunikat "wszystkie odpowiedzi są poprawne- wygrałeś".
W przeciągu kilku dni władowałam już 11 numerów na listę blokowanych kontaktów (różne branże wydzwaniaja - ubezpieczenia, tani prąd, loterie różnego rodzaju, fundusze emerytalne). Chyba już do końca życia nie opędzę się od nich...
Także uważajcie jak na to traficie!:banghead:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Chyba każdy coś w takiego lub podobnego wdepnal

Ja znowu podpisałam na początku pobytu w de papier w drzwiach no i zaczęły do mnie przychodzić gazety z der spiegel długa historia
Ale koniec końców popisalam sobie trochę z nimi listów aż zluzowali po moich pafagragfach i info o prawniku
Mijają 2 lata i nadal cisza

Także też nie podpisujemy niczego w drzwiach i na ulicy - mnie nikt na początku nie ostrzegł q w pl się z tym nie spotkałam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 08:40   #2305
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Ja nic nie podpisuje nigdy chocby mi gwiazdke z nieba obiecali
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 08:41   #2306
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ja nic nie podpisuje nigdy chocby mi gwiazdke z nieba obiecali
I masz rację

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 09:26   #2307
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
strasznie Ci dziekuje za oferte. bylam juz nawet na rozmowie w firmie spedycyjnej, jendak moj niemiecki jest ciagle zbyt slaby. moze sie zdazyc ze zadzwoni klient ktory nie mowi ani po polsku ani po angielsku i wtedy bede dukac po niemiecku. pewnie nawet go nie zrozumiem takze to nie ten poziom jeszcze.



tak wiem, ze jest obowiazkowe. tylko jak oni sprawdzaja to czy je posiadam ? niestety ani mnie ani czesci moich znajomych nie stac by placic 150e ubezpieczenia miesiecznie. zwlaszcza jak sie nie ma tam pracy, a jezeli sie ma to minijob 400e wiec znam mase ludzi ktorzy nie maja zadnego ubezpieczenia, lub maja takie za 30e, ktore rzekomo - nie wiem ile w tym prawdy - nie wystarcza.
a jak bedziesz chciala podjac Minijob to nie beda wolac od ciebie Sozialversicherungsminner ? Ode mnie wolali, wiec ubezpieczenie musialam miec.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 09:53   #2308
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
jak bedziesz chciala tu zostac na dluzej i wtedy nawet jak bedziesz miala stala prace to bedziesz musiala byc ubezpieczona i najpozniej wtedy ubezpieczenie zobaczy od kiedy i jak bylas ubezpieczona i wtedy placisz za te miesiaca a moze i nawet lata do tylu..wiec chyba lepiej troche wydac kasy niz pozniej jeszcze wiecej..a w ogole jakjestes studentka na erasmusie to placisz 75 dopiero po 30roku zycia stawka sie zwieksza...

moj facet tak mial..mial ubezpieczenia za 40 euro..jak w koncu chcial sie pozadnie ubezpieczyc to policzyli mu rok do tylu wszystko...

a juz bez ubezpieczenia to dla mnie najwieksza glupota jest...bo z dnia na dzien cos sie moze stac a rachunki za szpital czy nawet zwyklego lekarza sa wysokie...

jesli zostajesz kilka miesiecy, to polskie ubezpuieczenie ok ale jak chcesz zostac dluzej to bym to przemyslala
Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
dokladnie
najlepiej wiec szukac pracy TZ wtedy pracodawca placi ubezpieczenie i na zycie JC doplaca bo wiaodmo ze to malo na przezycie , chybaze mieszka sie z pracujacym tez partnerem, mezem, a nawet jak oboje ma TZ to tez job center pomaga doplacajac obojgu
tylko trzeba spelniac pewne warunki
kurcze ... ile sie mu tego nazbieralo ?? chyba bym oszalala gdyby przyszlo tyle miesiecy wstecz do placenia.
nie planuje dluzszego pobytu, chociaz to nigdy nic nie wiadomo

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Ja juz w tym akademiku mieszkalam w zeszlym semestrze, wiec wszystkich znam, mieszkalabym w tym samym domku z moimi znajomymi
Akurat z akademikami to roznie bywa, w tym w ktorym mieszkam teraz prawie wszyscy nawijaja po angielsku no ale ten w ktorym mieszkalam i bede mieszkac to chmara niemcow
Tak chce szukac pracy chcialabym juz teraz zaczac no ale mam zajecia, niedlugo egzaminy i najwiekszy sajgon na uczelni :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
w sumie ja w tym ktorym mieszkalam (ale byl to calkiem inny region DE) tez wiekszosc mowila po ang
powodzenia. a powiedz jak ty chcesz rozwiazac problem ubezp ? i czy na erasmusie musialas wykupowac jakies ubezp ? bo ja sobie nie przypominam bym za cos takiego placila...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a jak bedziesz chciala podjac Minijob to nie beda wolac od ciebie Sozialversicherungsminner ? Ode mnie wolali, wiec ubezpieczenie musialam miec.
a ja nei wiem nawet co to jest Sozialversicherungsminner . moja wiedza w takich kwestiach ogranicza sie do minimum. ogolnie jestem coraz bardziej zirytowana kwestia formalnosci w niemczech a najgorszym wrzodem jest to ubezpiecznie.

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2014-06-27 o 09:54
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 10:20   #2309
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Sozialversicherungsnummer to numer ubezpieczenia socjalnego. bez tego nie mozna leganie pracowac,a przynajmniej tak bylo jak ja tu przyjechalam, wtedy PL nie byla jeszcze w UE i potrzebowalam pozwolenie na pobyt i pozwolenie na prace, jak to dostalam to dostalam automatycznie ten numer. Pod nim sa wszystkie twoje socjalne dane (takze skladki na rente).
teraz pewnie bez problemu go dostaniesz , ale ubezpieczenie zdrowotne tez musisz miec. Mnie tez pytano i w Vetragu musialam podac KK w jakiej jestem ubezpieczona. Co prawda ja na Minijob musialam podpisac ze rzekam sie roszczen rentowych( niektorzy maja odciagane skladki), ale numer i ubezpieczenie zdrowotne musialam miec i w tym roku spewnosci tez beda ode mnie to wolac.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-06-27 o 10:23
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 10:55   #2310
przewrotneananasy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomiędzy lubuskim a wielkopolską:)
Wiadomości: 102
Dot.: Niemcy IV :)

Hej !

Bardzo prosze o pomoc i z gory przepraszam za brak polskich znakow oraz za to ze ten sam tekst wkleilam juz do innego watku- teraz mysle ze w zlym miejscu.
W skrocie: od 2 lat mieszkam w niemczech i zalezaloby mi na uzyskaniu niemieckiego obywatelstwa. Nie wiem czy w ogole ono mi sie nalezy (moj dziadek jest niemcem). Jako ze mieszkam tutaj, myslalam o ubieganiu sie o obywatelstwo tutaj a nie w Polsce (slyszalam, ze dlugo dluzej trwa w pl). Od czego musze zaczac tutaj ? Moglby ktos pomoc ? Z gory baaaardzo dziekuje i zycze milego dnia

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Ahhh no i oczywiscie melduje sie bo jesze nigdy mnie tu nie bylo

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Tak wlasnie przegladam watek i ta dyskusje na temat sozalversicherungu. feelin_soo_me ja ten numer dostalam w rentenversicherung. Nie jestem pewna, ale z tego co pamietam mialam tylko ekuz przy sobie.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Tak wlasnie przegladam watek i ta dyskusje na temat sozalversicherungu. feelin_soo_me ja ten numer dostalam w rentenversicherung. Nie jestem pewna, ale z tego co pamietam mialam tylko ekuz przy sobie.
przewrotneananasy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.