Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-27, 11:59   #2281
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
może mam naczynka wokół nosa i rumiane policzki a AD nic złego im nie czyni z tego co pamiętam, to na forum dziewczyny z naczynkami tez pisały, że używają
Obecnie pochłaniam rytunę w ilościach uderzeniowych z nadzieją, że naczynka mi się udpokoja, czekam na próbi active C i kupię AD dla wzmocnienia efektuy Effa, skoro mówisz, że mozna Dziękuję!
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:04   #2282
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Mnie do dziś szczypie eff w pysk Jakaś nadwrażliwa jestem

Drogie Panie i Panowie, na fali ogłupienia poświątecznego - naczynkowiec może się smarować AD? Bo nie jestem w stanie teraz znaleźć odp Będę wdzięczna za odpowiedz
tak,ad nadlaję się dla naczynkowców, nawet dermtolog mi mowił,że ad nie szkodzi naczynkom, prędzej effaclar może, ja po posmarowaniu ad jestem czerwona i mnie skóra szczypie, generalnie działa fajnie,ale nie lubię go za to palenie policzki,rano zaś, buzia jest ładna
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:06   #2283
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
tak,ad nadlaję się dla naczynkowców, nawet dermtolog mi mowił,że ad nie szkodzi naczynkom, prędzej effaclar może, ja po posmarowaniu ad jestem czerwona i mnie skóra szczypie, generalnie działa fajnie,ale nie lubię go za to palenie policzki,rano zaś, buzia jest ładna
Mnie i po effie piecze, więc jakoś przeboleję to pieczenie AD.

P.S.
Ile on kosztuje? Bo nie wiem czy mnie będzie stac przed wypłatą Bo dziś znowu wpadłam w sidła zakupów
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:08   #2284
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
tak,ad nadlaję się dla naczynkowców, nawet dermtolog mi mowił,że ad nie szkodzi naczynkom, prędzej effaclar może, ja po posmarowaniu ad jestem czerwona i mnie skóra szczypie, generalnie działa fajnie,ale nie lubię go za to palenie policzki,rano zaś, buzia jest ładna
och tak.. pierwsze dwa razy z AD to była dla mnie męka - piekło i szczypało chyba z godzinę, miałam ochotę zmyć go jak najszybciej z twarzy, ale byłam twarda i wytrzymałam teraz już nic złego się nie dzieje jak go nakładam.

Jedynie ten zapach... ekhm dobrze, że szybko się ulatnia

AD kosztuje 18-20zł
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:10   #2285
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
AD kosztuje 18-20zł
Ella77 balsam na mój wychudły porfel lejesz, balsam!
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:13   #2286
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

jak fajnie, że przekazywanie takich informacji może sprawić tyyyle radości
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:16   #2287
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
jak fajnie, że przekazywanie takich informacji może sprawić tyyyle radości
Jakbyś napisała, że kosztuje 80zł za 30 ml to bym sie tak nie cieszyła Zaufaj
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 12:17   #2288
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

mam nadzieję, że AD w duecie z Effem sprawdzi sie u Ciebie tak samo dobrze jak u mnie

OT: hihi pamiętam, że jakis czas temu miałas problem z filtrem który po aplikacji szczypał Cie na buzi przez kilka minut - doszłaś do tego co było powodem? bo ja ostatnio mam tak z mleczkiem klorane
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:17   #2289
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

niemozliwa ta płeć piekna jest
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:24   #2290
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że AD w duecie z Effem sprawdzi sie u Ciebie tak samo dobrze jak u mnie

OT: hihi pamiętam, że jakis czas temu miałas problem z filtrem który po aplikacji szczypał Cie na buzi przez kilka minut - doszłaś do tego co było powodem? bo ja ostatnio mam tak z mleczkiem klorane
Wiesz, nie tyle szczypał, co... łaskotał - czułam najnormalniej na świecie łaskotanie To po mleczku avene, ale Hexxana poradziła mi potestować kilka dni to mleczko i zobaczyc czy nie przejdzie - i rzeczywiście przeszło - po kliku dniach łaskotanie ustąpliło.

Co do pieczenia to piekł i to dosłownie LRP Fluide Extreme przy pierwszych aplikacjach, ale on to alkoholik totalny, więc nic dziwnego, ze moja wrażliwa skóra sie burzyłą
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:28   #2291
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Wiesz, nie tyle szczypał, co... łaskotał - czułam najnormalniej na świecie łaskotanie To po mleczku avene, ale Hexxana poradziła mi potestować kilka dni to mleczko i zobaczyc czy nie przejdzie - i rzeczywiście przeszło - po kliku dniach łaskotanie ustąpliło.

Co do pieczenia to piekł i to dosłownie LRP Fluide Extreme przy pierwszych aplikacjach, ale on to alkoholik totalny, więc nic dziwnego, ze moja wrażliwa skóra sie burzyłą
bedę używać dalej i zobaczymy - tez mam nadzieję, że to minie

wracając do Effaclaru to dziś tylko jedna malutka krostka na skroni. reszta jasna i gładziuchnaa tfu, tfu... żeby nie zapeszyć
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 16:10   #2292
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
AD to skrót od Acne Dermu - maść z kwasem azelainowym (chyba tak się pisze ) działa przeciwtrądzikowo, przeciwzaskórnikowo, a także rozjaśnia przebarwienia, np. po większych pryszczach.
i ten AD to stosujemy na dzien czy na noc? Punktowo na pryszczka, czy smarujemy całą twarz? Jak go łączyć z Effaclarem i Diacnealem?

ciao!
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 17:23   #2293
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

NieMamPomysluNaNick wydaje mi się, że skoro juz używasz i effaclaru i diacnealu to dodawanie AD to już za dużo szczęścia i trochę za dużo nowości jak dla skóry. ale ekspertem nie jestem, więc zapytaj jeszcze w wątku o AD lub diacnealu - być może ktoś używał wszystkich na raz, bądż będzie w stanie Ci coś doradzić

ew, możesz tez spróbowac teraz używać eff i diacneal, a jak jednen z nich sie skończy to dodać zamiast niego AD i zobaczyć co lepiej na Ciebie działa

a jeśli ogolnie chodzi o jego stosowanie to można zarówno na dzień jak i na noc (gdyż kwas azelianowy nie działa fotouczulająco), tyle, że ja podchodze do kwasów tak ze stosuje tylko na noc, a na dzień filtr jedynie i wit.C.
stosujemy na całą twarz nie punktowo bo ma zdolności wybielające i osobiście nie chciałabym na sobie sprawdzać, czy będę po jego zastosowaniu w kropki czy nie
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 18:44   #2294
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Witamine C? Mozesz się więcej wypowiedziec na ten temat?
Ja tylko żel oczyszczający, zmywam wodą termalną - no i filtr

ciao!
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 18:59   #2295
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

u mnie wit. C to samorobione serum na bazie kwasu askorbinowego z mazidel (www.mazidla.com), ale może też być w postaci gotowego serum jak np. flavo c, czy kremu - active c, redermic - kazdy z nich ma jesli sie nie mylę osobny wątek poza tym możesztez pocztać o tych produktach na KWC

ogólnie to witamina C poprawia wchłanialnośc filtra więc kładę ją na dzień, ale można też na noc, jest antyoksydantem, więc chroni przed dzialaniem wolnych rodników tlenowych - działa antystarzeniowo, poza tym ma dobry wpływ na naczynka, działa rozjaśniająco, poprawia koloryt skóry, która staję się taka promienna( przynajmniej u mnie)
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 19:20   #2296
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Czyli nie zaszkodzi posmarować się Active C przed filtrem? ( bo jego mam próbki! )



A wspominalem juz ze jestem zakompleksionym przedstawicielem płci męskiej ładującym wszelkie pieniądze w kremy i inne takie?
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 20:27   #2297
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

nie zaszkodzi a wrecz przeciwnie
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 20:32   #2298
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Kupiłam AD i oczywiście humektan ( ale śmierdzi ) a to wszystko przez Ciebie Ella77 Dzisiaj będę testowała
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 20:45   #2299
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Kupiłam AD i oczywiście humektan ( ale śmierdzi ) a to wszystko przez Ciebie Ella77 Dzisiaj będę testowała
śmierdzi, śmierdzi, ale zobaczysz co to będzie przy rozsmarowywaniu AD - pierwszy raz to mnie zapach poraził... ale co ja będę.. sama się przekonasz
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 21:17   #2300
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

NIe strasz mnie bo jeszcze zrezygnuję
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 21:22   #2301
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

magdzia to ja się chętnie tą AD zaopiekuje
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 22:24   #2302
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

No i siedzę sobie z AD na buźce Jak dla mnie to on w ogólnie nie pachnie Ale jak narazie to pieką mnie trochę policzki Ale jestem naprawdę mile zaskoczona- twarz jest niesamowicie gładziutka i straaasznie matowa- podoba mi się Ciekawe jakie jutro będą efekty
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 22:32   #2303
vanilienne
Raczkowanie
 
Avatar vanilienne
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

to ja tak nieśmiało się zapytam o kilka rzeczy, nie tylko dotyczących effaclaru
na wstępie: lat 14, cera trochę? naczynkowa, mieszana, wyprysków w chwili obecnej brak - tylko wągry (nieszczególnie widoczne, za to sporo), przebarwienia (na szczęście niewielkie) i pory (raz mniej, raz bardziej straszne)
1. juvit - witamina c, planuję dodać jeszcze witaminę e i a (o ile dostanę w kapsułkach) - dobrze/źle, zapycha/nie? czy może lepiej stosować active c?
2. płyn micelarny biodermy - czy stosować również tonik?
3. czy takie nawilżenie będzie odpowiednie? (oczywiście nie wszystko naraz): humektan, sudocream, krem weledy z irysem, oliwka hipp, avene hydrance otpimale, nanobase (który po prostu wielbię całą duszą ) - czy coś może mnie tragicznie zapchać/jakie kremy jeszcze polecacie?
4. czy można stosowac jednocześnie acne derm i effaclar bez większych sensacji? mogę zaryzykować z diacnealem i zorakiem, czy lepiej dać sobie spokój przy naczynkach? nadałaby sie differin czy atrederm?
5. jak na razie najprzyjaźniej wygląda dla mnie filtr avene spf 60, to dobry wybór, czy może lepiej jakiś lrp, iwostinu?
6. czy przydatne jest stosowanie wód termalnych (nie ogólnie, tylko przy produktach, których zamierzam używać oczywiście)? bo, jak rozumiem, rzeczy niezbędne to: filtr, krem nawilżający, tonik, żel, effaclar/tego typu, reszta jest kwestią gustu, czy mi sie wydaje?
7. czy zapomniałam o jakiś produktach, które są potrzebne w całej 'kuracji', co jeszcze nadawałoby się dla mnie?
8. czy mam się spodziewać strasznych zmian na twarzy pt. rozjaśnienie o 2-3 tony? da się tego jakoś uniknąć, pomijając wszelkie pudry i podkłady?

przepraszam za tyle pytań, ale o ile we włosach szybko zorientowałam się co i jak, to wszystko co dotyczy biochemii brzmi dla mnie wybitnie skomplikowanie

Edytowane przez vanilienne
Czas edycji: 2007-12-27 o 22:55
vanilienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 07:43   #2304
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
śmierdzi, śmierdzi, ale zobaczysz co to będzie przy rozsmarowywaniu AD - pierwszy raz to mnie zapach poraził... ale co ja będę.. sama się przekonasz
Eeee... mi AD nie śmierdział kiedyś (jakies 3 lata temu siostra się nim miziała), już Eff bardziej przeszkadza
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 09:15   #2305
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Eeee... mi AD nie śmierdział kiedyś (jakies 3 lata temu siostra się nim miziała), już Eff bardziej przeszkadza
DO zapachu affaclaru się przyzwyczaiłam i na swój sposób go pokochałam
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 09:19   #2306
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
DO zapachu affaclaru się przyzwyczaiłam i na swój sposób go pokochałam
Mój Mąż nigdy go nie pokocha Któregoś dnia wczesnym wieczorem zmyłam makijaż i nałożyłam Effa, a później do łóżka film oglądac i co słyszę? "Znowu nie chcesz, żebym Cię przytulał, że sie tym kremem posmarowałas?" Teraz Eff idzie na twarz przed samym snem
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 09:23   #2307
alhazira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 88
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Witam. Mam takie pytanie: Czy mogę stosować Effaclar K mając suchą i wrażliwą skórę, łuszczącą się szczególnie na skrzydelkach nosa i policzkach? Czy nie bedzie za mocny? Czy dobrym wyjściem byłoby stosowac go na noc a w dzień smarować się Xerialem 5?
Dodam ze mam troche zanieczyszczoną skóre szczególnie na czole policzkach, widać z bliska małe grudki, nie jest gładka ale mogę z tym życ
alhazira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 09:38   #2308
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
No i siedzę sobie z AD na buźce Jak dla mnie to on w ogólnie nie pachnie Ale jak narazie to pieką mnie trochę policzki Ale jestem naprawdę mile zaskoczona- twarz jest niesamowicie gładziutka i straaasznie matowa- podoba mi się Ciekawe jakie jutro będą efekty
Po AD takie efekty? brzmi fajnie, zwałaszcza ze po Effie i Diacnealu tak nie mam
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 09:50   #2309
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Eeee... mi AD nie śmierdział kiedyś (jakies 3 lata temu siostra się nim miziała), już Eff bardziej przeszkadza
to ja nie wiem co jest z moim nosem, ale początkowo zapach AD kojarzył mi sie wręcz obrzydliwie
teraz juz sie przyzwyczaiłam, a Eff jak dla mnie pachnie ładnie
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 12:17   #2310
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez vanilienne Pokaż wiadomość
to ja tak nieśmiało się zapytam o kilka rzeczy, nie tylko dotyczących effaclaru
na wstępie: lat 14, cera trochę? naczynkowa, mieszana, wyprysków w chwili obecnej brak - tylko wągry (nieszczególnie widoczne, za to sporo), przebarwienia (na szczęście niewielkie) i pory (raz mniej, raz bardziej straszne)
1. juvit - witamina c, planuję dodać jeszcze witaminę e i a (o ile dostanę w kapsułkach) - dobrze/źle, zapycha/nie? czy może lepiej stosować active c?
2. płyn micelarny biodermy - czy stosować również tonik?
3. czy takie nawilżenie będzie odpowiednie? (oczywiście nie wszystko naraz): humektan, sudocream, krem weledy z irysem, oliwka hipp, avene hydrance otpimale, nanobase (który po prostu wielbię całą duszą ) - czy coś może mnie tragicznie zapchać/jakie kremy jeszcze polecacie?
4. czy można stosowac jednocześnie acne derm i effaclar bez większych sensacji? mogę zaryzykować z diacnealem i zorakiem, czy lepiej dać sobie spokój przy naczynkach? nadałaby sie differin czy atrederm?
5. jak na razie najprzyjaźniej wygląda dla mnie filtr avene spf 60, to dobry wybór, czy może lepiej jakiś lrp, iwostinu?
6. czy przydatne jest stosowanie wód termalnych (nie ogólnie, tylko przy produktach, których zamierzam używać oczywiście)? bo, jak rozumiem, rzeczy niezbędne to: filtr, krem nawilżający, tonik, żel, effaclar/tego typu, reszta jest kwestią gustu, czy mi sie wydaje?
7. czy zapomniałam o jakiś produktach, które są potrzebne w całej 'kuracji', co jeszcze nadawałoby się dla mnie?
8. czy mam się spodziewać strasznych zmian na twarzy pt. rozjaśnienie o 2-3 tony? da się tego jakoś uniknąć, pomijając wszelkie pudry i podkłady?

przepraszam za tyle pytań, ale o ile we włosach szybko zorientowałam się co i jak, to wszystko co dotyczy biochemii brzmi dla mnie wybitnie skomplikowanie
wiesz co sądzę,że za duży bałagan jest w Twoich pytaniach...podzie je i zadaj w dopowiednich wątkach, to zadaj pytania o affeaclar, bo nic z tego nie wiadomo... mój wiosek jest taki,że jak na 14 latke za dużo chcesz"ładować"na twarz.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.