NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2. - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-06, 11:52   #2311
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Obejrzałam wszystkie 3 sezony serii : Miłość, śmierć i roboty.
To krótkometrażowe (kilkunastominutowe), animowane filmy SF.
Ge-nial-ne! Pod każdym względem. Bardzo polecam.
Uwielbiam odcinek o Mikołaju z drugiego sezonu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-06, 13:51   #2312
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;89309129]Uwielbiam odcinek o Mikołaju z drugiego sezonu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jest genialny.
Ale nie wiem, który mi najbardziej podszedł, są seryjnie świetne.
Choć może: Jibaro - rycerz i syrena?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-06, 21:48   #2313
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Robię sobie powtórkę Good Doctor - kurde, jaki Freddie Highmore jest świetny w tej roli
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 09:21   #2314
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Ktoś ogląda Sandmana? Obejrzałam, bo mąż chciał i całkiem spoko moim zdaniem, ale widzę, że w sieci szał pał i niby ludzie czekali 30 lat na ten serial. Komiksów nie czytałam i w ogóle Gaiman nie jest w moim radarze czytelniczym, więc może dlatego nie wiedziałam, że to taka wyczekiwana produkcja. W każdym razie jestem ciekawa jak wasze wrażenia.
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 09:37   #2315
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Silje_ Pokaż wiadomość
Ktoś ogląda Sandmana? Obejrzałam, bo mąż chciał i całkiem spoko moim zdaniem, ale widzę, że w sieci szał pał i niby ludzie czekali 30 lat na ten serial. Komiksów nie czytałam i w ogóle Gaiman nie jest w moim radarze czytelniczym, więc może dlatego nie wiedziałam, że to taka wyczekiwana produkcja. W każdym razie jestem ciekawa jak wasze wrażenia.
Pierwszy odcinek bez szalu, moze potem bedzie lepiej? Duzo postaci neutralnych płciowo ,watki gejowskie ...Nie czytalam komiksow ,moze tam tak jest ? Moze ktos kto czytal sie wypowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 09:50   #2316
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Mnie się nie podoba, że Śmierć jest czarnoskóra, bo w komiksie była gotycką super laską.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 11:42   #2317
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Pierwszy odcinek bez szalu, moze potem bedzie lepiej? Duzo postaci neutralnych płciowo ,watki gejowskie ...Nie czytalam komiksow ,moze tam tak jest ? Moze ktos kto czytal sie wypowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie się najbardziej podobał odcinek 5. Co do wątków LGBT to jest ich mnóstwo. Większość postaci to geje albo lesbijki. Ale właśnie też nie wiem, może tak jest w komiksach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-12, 12:49   #2318
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Pierwszy odcinek bez szalu, moze potem bedzie lepiej? Duzo postaci neutralnych płciowo ,watki gejowskie ...Nie czytalam komiksow ,moze tam tak jest ? Moze ktos kto czytal sie wypowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mnie się pierwszy jeszcze w miarę podobał, drugi już zupełnie nie, więc raczej nie będę kontynuować.

Zamiast tego zaczynam Seven seconds, ciężki dramat, dawno już nie oglądałam tego typu serialu. Trochę odlegle przypomina mi The Wire, ale to głównie skojarzenia tematyczne.

No i oczywiście byle do wtorku i do ostatniego odcinka Better Call Saul. Moje najlepsze doświadczenie filmowe w ciągu ostatniego roku. W dużej mierze dzięki czekaniu na kolejny odcinek.
A tak przy okazji zapytam, jeśli nowy odcinek pojawia się we wtorek, to jest dostępny od razu po północy (w nocy z poniedziałku na wtorek)? Bo jeśli tak, to poczekałabym właśnie do północy.

EDIT: znalazłam, że dopiero o 9 rano.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-08-12 o 13:21
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 15:33   #2319
Callianna
Zadomowienie
 
Avatar Callianna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 660
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Ja rozpoczynam dziś koreański serial Niezwykła prawniczka Woo o autystycznej prawniczce
__________________
moja wymianka kosmetyczna
Callianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 16:46   #2320
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To mnie się pierwszy jeszcze w miarę podobał, drugi już zupełnie nie, więc raczej nie będę kontynuować.

Zamiast tego zaczynam Seven seconds, ciężki dramat, dawno już nie oglądałam tego typu serialu. Trochę odlegle przypomina mi The Wire, ale to głównie skojarzenia tematyczne.

No i oczywiście byle do wtorku i do ostatniego odcinka Better Call Saul. Moje najlepsze doświadczenie filmowe w ciągu ostatniego roku. W dużej mierze dzięki czekaniu na kolejny odcinek.
A tak przy okazji zapytam, jeśli nowy odcinek pojawia się we wtorek, to jest dostępny od razu po północy (w nocy z poniedziałku na wtorek)? Bo jeśli tak, to poczekałabym właśnie do północy.

EDIT: znalazłam, że dopiero o 9 rano.
Wlasnie mialam pisac, ze niekoniecznie będzie zaraz po północy
Ja z ostatnim sezonem Saula czekam właśnie do ostatniego odcinka i potem będzie maraton. Dawno żaden serial mnie tak nie pochłonął, moim zdaniem przebił wielkiego brata czyli BB.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 17:02   #2321
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Dobrze, że zaczęła się tu dyskusja o finale BCS, bo dzięki temu odkryłam, że ta druga część sezonu już od dawna wychodzi mam co robić w piatunio

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-13, 09:50   #2322
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Wlasnie mialam pisac, ze niekoniecznie będzie zaraz po północy
Ja z ostatnim sezonem Saula czekam właśnie do ostatniego odcinka i potem będzie maraton. Dawno żaden serial mnie tak nie pochłonął, moim zdaniem przebił wielkiego brata czyli BB.
Dla mnie Breaking Bad jest absolutnym nr 1. Nie było tam wątku, który by mnie nudził i wszystko tworzyło idealną całość. W Better Call Saul długo długo istniały w dużej mierze odrębnie obok siebie wątki kartelowy i prawniczy, a mnie ten prawniczy interesował dużo mniej. Dopiero w ostatnim sezonie zaczęły się coraz mocniej przenikać, aż w końcu stopiły się w jedno im bardziej Jimmy przeistaczał się w Saula.

Za to nie podobało mi się El Camino i moim zdaniem prawie nic nie wniosło do świata BB/BCS.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 14:51   #2323
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie Breaking Bad jest absolutnym nr 1. Nie było tam wątku, który by mnie nudził i wszystko tworzyło idealną całość. W Better Call Saul długo długo istniały w dużej mierze odrębnie obok siebie wątki kartelowy i prawniczy, a mnie ten prawniczy interesował dużo mniej. Dopiero w ostatnim sezonie zaczęły się coraz mocniej przenikać, aż w końcu stopiły się w jedno im bardziej Jimmy przeistaczał się w Saula.

Za to nie podobało mi się El Camino i moim zdaniem prawie nic nie wniosło do świata BB/BCS.

Mam podobne zdanie odnośnie El Camino, można było historie Pinkmana po prostu zostawić jak w serialu i dać każdemu dopowiedzieć sobie w głowie.
Tez uwielbiam BB. Ale u mnie to oczko wyżej w fascynacji to właśnie przemiana Jimmy’ego w Saula.

Chciałabym więcej takich produkcji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 17:08   #2324
Masztylkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 29
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Polecam serial serdecznie
"The Fall" (Upadek) ma łącznie 3 sezony
Sitcom "Biuro" - 9 sezonów
"You" - 3 sezony, jest też literatura na ten temat
"Control Z"- 3 sezony
Masztylkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 08:42   #2325
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Zaczęłam oglądać Turbulencje. Dziwny ale wciągający.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 09:09   #2326
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja podchodzę z dużą dozą ostrożności do starych filmów, które kiedyś mi się podobały. Większość filmów źle znosi próbę czasu, albo tylko jakaś część filmu się broni (jak na przykład w Draculi niektóre sceny i kostiumy są dalej fantastyczne, ale efekty specjalne żenada).
Jak siadam do takiego filmu sprzed 30-40 lat, to wychodzę z założenia, że pewnie nie będę go postrzegać tak, jak x lat temu.

Najbardziej pozytywnie rozczarował mnie Blade Runner, mój rówieśnik i zresztą mój ulubiony film. Dalej ma świetny klimat, efekty specjalne, scenografia wciąż bardzo wiarygodne.

Twin peaks oglądałam kilka lat temu i w sumie ok, a jak porównać z Diuną Lyncha, no to już w ogóle świetnie. Diuna jest po latach naprawdę niestrawna.

No i jednak perspektywa dziecka jest zupełnie inna niż dorosłego. Mnie obecnie smieszy Akademia pana Kleksa ze słynnym pochodem wilków, który był horrorem dla dużej części mojego pokolenia.
To ja nie mam z tym jakiegoś problemu. Część starszych filmów to się chyba nie zestarzeje. Taki Siedem np. Albo Matrix. Pierwsza część, wiadomo, dwie pozostałe to już od początku chyba srednio udane sequele. O niedawnej czwórce nie mówię bo jakieś dziwne coś. Władca pierścieni albo Harry Potter (lubię fantasy). To samo jakiś Ojciec Chrzestny czy filmy Scorsese. Constantine też jest niezły. itd. Nawet taki Adwokat Diabła. Nie miał nigdy wybitnych recenzji a dobrze się ogląda chociaż to w realiach lat 90. W ogóle lubię w Netfixie ten trend powracania do różnych dekad. W starszych pozycjach bardzo lubię to że jest więcej prawdziwych planów a nie green roomów. Poza tym nigdy nie lubiłam filmów w stylu Ace Ventura czy Naga Broń więc mniej by się znalazło na liście do trącenia myszką. Lyncha lubiłam za dzieciaka ale wymiękłam przy Mulholland Drive i już nie wróciłam do jego filmów. Czasem korci mnie sięgnąć po Twean Peaks. Ale bardzo mi się podobała Dzikość serca. Przystanek Alaska też brzmi dobrze, mimo upływu czasu. I w starawych już filmach jednak plejada gwiazd. Taka Gorączka np. z De Niro, Pacino i jeszcze inne nazwiska. Po 2000 chyba brakuje takich prawdziwych wielkich gwiazd kina. To znaczy, tamte jeszcze żyją.



Sandman ma potencjał ale nie w pełni wykorzystany. Myślałam, że to oparte o powieść, zaskoczyło mnie, że komiks. Patrząc na tematykę że chodzi o świat snu mogło być bardziej finezyjnie. Trochę budżetowo to wyszło. Aktor też mi do konca nie leżał, trochę za bardzo kwadratowa szczęka jak na mój gust. Przez co miałam wrażenie że ktoś tak idealnie chciał dobrać przystojnisia do roli, że aż przedobrzył.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-08-14 o 09:11
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 13:22   #2327
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Callianna Pokaż wiadomość
Ja rozpoczynam dziś koreański serial Niezwykła prawniczka Woo o autystycznej prawniczce
Moi mąż i córka to cisną. A ze oglądają każde osobno to wypisują elaboraty na Messenger.
I co raz na tym płaczą.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 22:32   #2328
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
To ja nie mam z tym jakiegoś problemu. Część starszych filmów to się chyba nie zestarzeje. Taki Siedem np. Albo Matrix. Pierwsza część, wiadomo, dwie pozostałe to już od początku chyba srednio udane sequele. O niedawnej czwórce nie mówię bo jakieś dziwne coś. Władca pierścieni albo Harry Potter (lubię fantasy). To samo jakiś Ojciec Chrzestny czy filmy Scorsese. Constantine też jest niezły. itd. Nawet taki Adwokat Diabła. Nie miał nigdy wybitnych recenzji a dobrze się ogląda chociaż to w realiach lat 90. W ogóle lubię w Netfixie ten trend powracania do różnych dekad. W starszych pozycjach bardzo lubię to że jest więcej prawdziwych planów a nie green roomów. Poza tym nigdy nie lubiłam filmów w stylu Ace Ventura czy Naga Broń więc mniej by się znalazło na liście do trącenia myszką. Lyncha lubiłam za dzieciaka ale wymiękłam przy Mulholland Drive i już nie wróciłam do jego filmów. Czasem korci mnie sięgnąć po Twean Peaks. Ale bardzo mi się podobała Dzikość serca. Przystanek Alaska też brzmi dobrze, mimo upływu czasu. I w starawych już filmach jednak plejada gwiazd. Taka Gorączka np. z De Niro, Pacino i jeszcze inne nazwiska. Po 2000 chyba brakuje takich prawdziwych wielkich gwiazd kina. To znaczy, tamte jeszcze żyją.
Z czasem pewnie zestarzeją albo stracą swoją czytelność i ich oglądanie będzie wymagało wcześniejszego przeczytania czegoś na temat filmu i dlaczego był ważny.
Dla mnie na przykład już niezbyt czytelny jest Obywatel Kane, a to klasyka, według niektórych wręcz najlepszy film w historii kina. Ale ma już jakieś 80 lat.
Chociaż pamiętam, że jak za nastolatki oglądałam Przeminęło z wiatrem (1939), to nie miałam aż tak wyraźnego odczucia, że to taki bardzo stary film, no ale to było prawie 30 lat temu, więc percepcja też się zmienia.
Albo Śniadanie u Tiffany'ego - film o dwojgu ludziach świadczących usługi seksualne, z tym że wizerunek Audrey jest inny niż współczesne kino pokazuje takich bohaterów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 11:07   #2329
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Mnie czasem korci żeby zapodać coś z Bardotką Loren czy Marilyn. Po jakimś biograficznym artykule głównie o wielkich albo nawet mniej znanych gwiazdach kina. Ale zarazem nie ciągnie mnie do obrazów sprzed lat z tamtym klimatem epoki. To nawet inscenizowane z Netflixa wolę bardziej bo pod fasadą którejś dekady obraz jest psychologicznie taki bardziej współczesny. Taki np. Stranger Things ogląda się to, jakby tylko moda i technologia były inne. Mentalność społeczna nie dominuje. Wręcz może z korzyścią bo teraz dzieci mają mniej swobodnego biegania z kumplami po podwórkach i zakamarkach niż w latach 80.

Pewnie będzie pół na pół, czyli Przeminęło to taki Klasyk, że się chętnie obejrzy, ale Matrix to już może być rownie atrakcyjny jak Ben Hur albo Kleopatra z Tylor.

Z drugiej strony kino lata temu przekroczyło granice tabu, a teraz wręcz grzecznieje bo kultura poszła w kierunku słodkości pudrowania wszystkiego co tylko mogłoby zapachnieć toksyną. I filmy z ostatnich 20 lat mogą być tymi gdzie ludzie spotykając się na randkę nie podpisują formularzy zgody na seks. I gdzie jeszcze znajdą się grubianskie żarty które dzisiaj mogły by obrazić szereg osób. Kiedyś też obrażały i filmy uchodziły za skandaliczne ale znaczenie miało jeszcze prawo do swobody wyrażania autorskiego przekazu. Czasem się zastanawiam czy dzisiaj dałoby się w ogóle nakręcić Monty Pythona. Chociaż Brytyjczycy chyba zawsze słyneli z luzu.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-15, 16:05   #2330
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Mnie czasem korci żeby zapodać coś z Bardotką Loren czy Marilyn. Po jakimś biograficznym artykule głównie o wielkich albo nawet mniej znanych gwiazdach kina. Ale zarazem nie ciągnie mnie do obrazów sprzed lat z tamtym klimatem epoki. To nawet inscenizowane z Netflixa wolę bardziej bo pod fasadą którejś dekady obraz jest psychologicznie taki bardziej współczesny. Taki np. Stranger Things ogląda się to, jakby tylko moda i technologia były inne. Mentalność społeczna nie dominuje. Wręcz może z korzyścią bo teraz dzieci mają mniej swobodnego biegania z kumplami po podwórkach i zakamarkach niż w latach 80.

Pewnie będzie pół na pół, czyli Przeminęło to taki Klasyk, że się chętnie obejrzy, ale Matrix to już może być rownie atrakcyjny jak Ben Hur albo Kleopatra z Tylor.
Obejrzałam kilka scen odrestaurowanego Przeminęło z wiatrem na YT i sądzę, że dalej dobrze by mi się to oglądało. Z tym, że dla wielu osób pewnie byłoby nie do przejścia ze względu na kwestię rasizmu.

Z innych staroci to podobały mi się Metropolis i Dzisiejsze czasy z Chaplinem - niestety dalej aktualne. Słynnej Casablanki nigdy nie widziałam.
Od lat 50 to już spokojnie mogę oglądać, lubię Hitchcocka, podobały mi się Tramwaj zwany pożadaniem, Bulwar zachodzącego słońca. Chociaż pewnie do niektórych filmów potrzebowałabym przeczytać jakieś info przed seansem.
Z Marylin na pewno coś widziałam za dzieciaka, ale nie wiem, jak bym to teraz oceniła. No i też filmy z nią to nie były takie znowu wybitne dzieła.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 16:11   #2331
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Ja lubię stare filmy i filmy stylizowane na stare czekam na netflixową blondynkę
I filmy z Monroe i Hepburn, Hitchcock bardzo lubię. Przeminęło z wiatrem też się miło oglądało, nie przeszkadza mi rasizm, bo takie lata, nie przekładam tego na teraźniejsze czasy.
W ogóle też uwielbiam jakieś prawnicze czy thrillery z lat 90-tych.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 19:39   #2332
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

No i oczywiście byle do wtorku i do ostatniego odcinka Better Call Saul. Moje najlepsze doświadczenie filmowe w ciągu ostatniego roku. W dużej mierze dzięki czekaniu na kolejny odcinek.
A tak przy okazji zapytam, jeśli nowy odcinek pojawia się we wtorek, to jest dostępny od razu po północy (w nocy z poniedziałku na wtorek)? Bo jeśli tak, to poczekałabym właśnie do północy.

EDIT: znalazłam, że dopiero o 9 rano.
Moje również Aż mam ochotę go obejrzeć od nowa. Wciągnęłabym wszystkie odcinki podczas przerwy świątecznej.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 20:02   #2333
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Moje również Aż mam ochotę go obejrzeć od nowa. Wciągnęłabym wszystkie odcinki podczas przerwy świątecznej.
Już się nie mogę doczekać jutra na szczęście mam wolne, więc jak wstanę, to zrobię kawę i siadam do oglądania.

Wydaje mi się, że Jimmy trafi w końcu do więzienia, a przynajmniej prawie na pewno zostanie aresztowany. Trupów się już raczej nie spodziewam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 20:23   #2334
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Już się nie mogę doczekać jutra na szczęście mam wolne, więc jak wstanę, to zrobię kawę i siadam do oglądania.

Wydaje mi się, że Jimmy trafi w końcu do więzienia, a przynajmniej prawie na pewno zostanie aresztowany. Trupów się już raczej nie spodziewam.
Też się nie mogę doczekać. Obejrzę po pracy.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 15:09   #2335
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Dziewczyny w PL, czy Wy macie dostępny ostatni odcinek?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 15:36   #2336
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Dziewczyny w PL, czy Wy macie dostępny ostatni odcinek?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
To niestety nie pierwszy raz. Często zdarzały się obsuwy na polskim Netflixie. Na Filmwebie ktoś pisał, że raz jeden odcinek wypuścili dopiero w czwartek zamiast we wtorek. Mam nadzieję, że nie zrobią Wam takiego numeru z finałem.


Mnie ostatni odcinek bardzo usatysfakcjonował.

SPOILERY

Najpierw pomyślałam, że jednak Kim za dużo uszło płazem, to w końcu ona była prowodyrką intrygi przeciwko Howardowi. Ale z drugiej strony, gdyby oboje trafili za kratki i nie wiem, pisali do siebie listy, to byłoby to trochę zbyt sztampowe. No i scena z poprzedniego odcinka z jej załamaniem się w autobusie była świetna, więc wynagradza mi trochę niechęć do tej postaci.
Nie bardzo wiem, jak interpretować tę scenę z gestami Jimmy'ego, która jest na samym końcu, kiedy patrzą na siebie przez ogrodzenie. Nie wiem, po co ona była. Ponoć nakręcili dwie wersje, w tej drugiej Kim powtarza jego gest, ale zdecydowali się puścić tę pierwszą.
Bardzo podobało mi się, że pojawili się bohaterowie, których już jakiś czas nie było. Marie i Chucka zupełnie się nie spodziewałam. O Walterze było wcześniej wiadomo, że będzie gościnny występ (jeśli ktoś czytał newsy - ja bym chyba wolała być zaskoczona).


A z odcinków ostatniego sezonu najbardziej podobał mi się trzeci Rock and hard place. Oglądałam go dwa razy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-08-16 o 17:05
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 20:51   #2337
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

U mnie też jeszcze nie ma ostatniego odcinka. Musiałam sobie VPN zmienić na brytyjskie, żeby obejrzeć. Bo nie mam zamiaru czekać do czwartku. Co to ma być za dyskryminacja?
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-17, 01:32   #2338
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja lubię stare filmy i filmy stylizowane na stare czekam na netflixową blondynkę
I filmy z Monroe i Hepburn, Hitchcock bardzo lubię. Przeminęło z wiatrem też się miło oglądało, nie przeszkadza mi rasizm, bo takie lata, nie przekładam tego na teraźniejsze czasy.
W ogóle też uwielbiam jakieś prawnicze czy thrillery z lat 90-tych.
Byłoby wspaniale, gdyby dodali tego typu rzeczy.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-17, 02:08   #2339
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja lubię stare filmy i filmy stylizowane na stare czekam na netflixową blondynkę
I filmy z Monroe i Hepburn, Hitchcock bardzo lubię. Przeminęło z wiatrem też się miło oglądało, nie przeszkadza mi rasizm, bo takie lata, nie przekładam tego na teraźniejsze czasy.
W ogóle też uwielbiam jakieś prawnicze czy thrillery z lat 90-tych.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Jezu, ja uwielbiam thrillery z lat 90.

Polecam dwa, które mam pod ręką i ogladam dość często:

*Blink

*Dłonie

Uważam, że thrillery kiedyś lepiej straszyły - może dlatego, że miały fabułę a nie tylko efekty specjalne...A nawet jeśli ktoś się tutaj ze mną nie zgodzi, to zaręczam, że mają odpowiedni dla tego typu filmów klimat

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-17, 02:47   #2340
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 870
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Zresztą, w latach 80-tych i 90-tych wiele produkcji telewizyjnych było prima sort. Chętnie bym zobaczyła niektóre w katalogu Netflixa, tym bardziej, że online nie wszystkie da się obejrzeć lub jeżeli są, to takiej sobie jakości. Teraz jakieś "dramaty / kryminały z życia wzięte" produkcji Lifetime, czy Hallmark to często śmiech na sali - robione jak z jednej matrycy, bez emocji, z miałkimi scenariuszami. Tamte produkcje sprzed lat to przy nich jak filmy kinowe na naprawdę dobrym poziomie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-26 18:57:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.