Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2 - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-30, 09:35   #2311
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Ja całkiem inne strony. Będę szukać. Ale u mnie ginekolodzy biorą minimum 100 zł za wizytę I nawet prywatnie czekałam miesiąc... Porażka.
masakra! do prywatnego miesiąc? ! jestem w szoku :/
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 12:58   #2312
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Widocznie jest jeden dobry ginekolog w mniejszej miejscowości i dlatego takie kolejki.
A może spróbuj gdzieś w większym mieście jeśli masz nie zbyt daleko.
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 13:35   #2313
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

a mojemy TZ dali wizyte u urologa na 17 czerwca do tego dnia moze mu juz penis odpadnie ... ten escherichia coli ciagle jest. juz tak od sierpnia, to jest dopiero skandal
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 14:28   #2314
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Kobitki ja tak troszkę z innej beczki, mnie grzybek bardzo często dopadał, mimo że z jednym partnerem jestem od lat. Zawsze byłam przekonana że się zarażam tylko w publicznych toaletach, natomiast gin. powiedział mi że moje ph różni się od mężczyzny i gdy współżyjemy bez jakiegokolwiek zabezpieczenia to wtedy to świństwo łapię (nie wiem jakim cudem na to nie wpadłam) Zaczęłam stosować płyn do higieny z intymnej przeciwgrzybiczy i od 2miesięcy mam całkowity spokój
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 15:31   #2315
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

możesz powiedziec co to dokładnie za płyn?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 15:42   #2316
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
możesz powiedziec co to dokładnie za płyn?

Z firmy ziaja jest on zielony . Pisze że zawiera ekstrakt z macierzanki, kwas mlekowy, prowitaminę B5, i że nie zawiera mydła.
Działanie:
Wzmacnia naturalny system ochrony błon śluzowych
zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji, przede wszystkim o podłożu grzybiczym.
Skutecznie łagodzi podrażnienia śluzówki, zmniejsza uczucie świądu i pieczenia

Przepisałam wszystko z odwrotu butelki
Dodam że jest on nie drogi bo za 500ml zapłacisz ok. 7zł (kupowałam go w realu)

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

A i pisze że jest polecany dla osób korzystających z basenów, a także kobiet w ciąży
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 15:47   #2317
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Bardzo dziękuję, na pewno wypróbuję...
Chcę tez kupic lactacyd tak wielokrotnie polecany
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 09:09   #2318
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

[1=0fa303f516315febafe3d9d d3f31e3911a3c772a_61c3bc0 235435;27206731]Kobitki ja tak troszkę z innej beczki, mnie grzybek bardzo często dopadał, mimo że z jednym partnerem jestem od lat. Zawsze byłam przekonana że się zarażam tylko w publicznych toaletach, natomiast gin. powiedział mi że moje ph różni się od mężczyzny i gdy współżyjemy bez jakiegokolwiek zabezpieczenia to wtedy to świństwo łapię (nie wiem jakim cudem na to nie wpadłam) Zaczęłam stosować płyn do higieny z intymnej przeciwgrzybiczy i od 2miesięcy mam całkowity spokój[/QUOTE]
no normalne: my mamy pH lekko kwaśne, skóra w zasadzie ma pH neutralne ale sperma już zasadowe - zawsze się zaburza trochę równowaga mikrobiologiczna w czasie seksu. zresztą wszelkie lacibiosy femina itd mają właśnie za zadanie obniżać pH

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję, na pewno wypróbuję...
Chcę tez kupic lactacyd tak wielokrotnie polecany
ja lactacydu nie lubię ale ziaja zielona z korą dębu i mój ukochany AA Help specjalistyczny są the best!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 18:51   #2319
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję, na pewno wypróbuję...
Chcę tez kupic lactacyd tak wielokrotnie polecany
Mnie po lactacydzie piekło
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 10:18   #2320
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

witam, mnie piekło po korze dębu-chyba mam na nią uczulenie, bo po nasiadówkach z wywaru tez miałam pogorszenie, ale ponoć nawet rumianek może uczulić-to zależy jaki kto wrażliwy. Ja od jakiegoś czasu mam provag żel i jest w porządku-tylko że nie jest do mycia, ale po myciu
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 11:09   #2321
Cleadi
Przyczajenie
 
Avatar Cleadi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Hej, nawracająca drożdżyca co jest największy koszmar, nie musze chyba ile wydałam na pryw. lekarzy, leki i ile tyg. trwało leczenie, brałam i probiotyki itd. Grobulki betadine bardzo mi pomogły, na rok miałam spokój A teraz od nowa, spróbowałam czegoś nowego, mama to dosłała od zaprzyjaźnionego dr. z uczelni - mianowicie MMS - chloryn sodu - substancja zabijająca wszystkie zarazki, bakterie i wirusy, wczesniej już wyleczyłam pare uciążliwych infekcji, wtym rumień po kleszczu, ale piłam to, wyczytałam że na płukankę pochwy też sie nadaje, po co mam wydawać znowu 200 zł na lekarza i leki pomyślałam, po irygacji (irygatorem tantum rosa z apteki) przeszło jak ręką odjął ! to było niesamowite i po wszystkim. Jestem szczęśliwa.
Cleadi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 11:18   #2322
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

no-brzmi nieźle
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 17:08   #2323
diotorka
Raczkowanie
 
Avatar diotorka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 236
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

robilam test na kandydoze i dziwne bo wyszlo mi ,, proteus mirabilis ESBL(-) NIELICZNE KOLONIE ...dziwne ;/ ale wiem ze grzybicy nie mam a tyle razy bralam leki na grzybice ..
__________________
:_))
diotorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 11:16   #2324
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Cleadi Pokaż wiadomość
Hej, nawracająca drożdżyca co jest największy koszmar, nie musze chyba ile wydałam na pryw. lekarzy, leki i ile tyg. trwało leczenie, brałam i probiotyki itd. Grobulki betadine bardzo mi pomogły, na rok miałam spokój A teraz od nowa, spróbowałam czegoś nowego, mama to dosłała od zaprzyjaźnionego dr. z uczelni - mianowicie MMS - chloryn sodu - substancja zabijająca wszystkie zarazki, bakterie i wirusy, wczesniej już wyleczyłam pare uciążliwych infekcji, wtym rumień po kleszczu, ale piłam to, wyczytałam że na płukankę pochwy też sie nadaje, po co mam wydawać znowu 200 zł na lekarza i leki pomyślałam, po irygacji (irygatorem tantum rosa z apteki) przeszło jak ręką odjął ! to było niesamowite i po wszystkim. Jestem szczęśliwa.
tylko wiesz, że to ma działanie dezynfekujące, więc również mocno wyjaławiające także jak sobie tym zrobisz irygacje to możesz się też pozbawić całej pozytywnej flory bakteryjnej. stosujesz coś na florę bakteryjną? żebyś się nie nabawiła suchości pochwy i właśnie nie zaburzyła równowagi mikrobiologicznej

Cytat:
Napisane przez diotorka Pokaż wiadomość
robilam test na kandydoze i dziwne bo wyszlo mi ,, proteus mirabilis ESBL(-) NIELICZNE KOLONIE ...dziwne ;/ ale wiem ze grzybicy nie mam a tyle razy bralam leki na grzybice ..
ale jak to nieliczne kolonie, to może nie jest stan chorobowy.. z tego co wiem, to ta bakteria lubi zakażać układ moczowy bardziej - może to właśnie problemy z pęcherzem lub cewką moczową i bakteria się przeniosła w okolice pochwy?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 11:54   #2325
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

dziewczyny mam pytanie, wybieram się na mazury w piątek, od tamtego lata dręczy mnie grzybica pochwy, ciągle nawraca, czy mogę sie kąpac w jeziorze ? Myślę, że po tamtych wakacjach na mazurach przyczepiło mi się to świństwo, boję się kolejnego nawrotu, będzie lepiej jak zrezygnuje z kąpieli ?
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 12:12   #2326
cadbury
Raczkowanie
 
Avatar cadbury
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 80
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie, wybieram się na mazury w piątek, od tamtego lata dręczy mnie grzybica pochwy, ciągle nawraca, czy mogę sie kąpac w jeziorze ? Myślę, że po tamtych wakacjach na mazurach przyczepiło mi się to świństwo, boję się kolejnego nawrotu, będzie lepiej jak zrezygnuje z kąpieli ?
Ja bym całkowicie nie rezygnowała... ta choroba nie może tak wpływać na życie...Ja złapałam nad morzem i stosuje się do tego: po pierwsze kup probiotyk i łykaj przez cały pobyt, pamiętaj o tym, że jak zamoczysz strój kąpielowy to może warto wziąć drugi i przebrać (chociaż dół, aż do momentu wyschnięcia). Wilgoć sprzyja grzybicy. Pij dużo, żeby często siusiać. I baw się dobrze na mazurach! )

Edytowane przez cadbury
Czas edycji: 2011-06-08 o 12:14
cadbury jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 15:33   #2327
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

od tak dawna prosiłam lekarza, żeby zrobił mi posiew bo ciągle leczył mnie na grzybicę i nie chciał zrobić badań.. a jak już poszłam do innego to wyszły bakterie e.coli.. Szkoda słów.
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 16:30   #2328
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez e_myszka Pokaż wiadomość
od tak dawna prosiłam lekarza, żeby zrobił mi posiew bo ciągle leczył mnie na grzybicę i nie chciał zrobić badań.. a jak już poszłam do innego to wyszły bakterie e.coli.. Szkoda słów.
mi tak samo nie chcą zrobic badan

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez cadbury Pokaż wiadomość
Ja bym całkowicie nie rezygnowała... ta choroba nie może tak wpływać na życie...Ja złapałam nad morzem i stosuje się do tego: po pierwsze kup probiotyk i łykaj przez cały pobyt, pamiętaj o tym, że jak zamoczysz strój kąpielowy to może warto wziąć drugi i przebrać (chociaż dół, aż do momentu wyschnięcia). Wilgoć sprzyja grzybicy. Pij dużo, żeby często siusiać. I baw się dobrze na mazurach! )
boję się bo znowu to sie do mnie przyczepi, nie chce kolejnej infekcji
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 17:33   #2329
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Ja jadę w czerwcu nad morze, i też nie wiem , chyba zrezydgnuję z kąpieli .. Po Gynalginie mi nie przeszło, kupiłam teraz do łykania Lacibios Femina. Do gina rejestrują od 20 czerwca, to moze na lipiec się załapię . Chyba przejdę się prywatnie .
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-08, 17:42   #2330
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Ja jadę w czerwcu nad morze, i też nie wiem , chyba zrezydgnuję z kąpieli .. Po Gynalginie mi nie przeszło, kupiłam teraz do łykania Lacibios Femina. Do gina rejestrują od 20 czerwca, to moze na lipiec się załapię . Chyba przejdę się prywatnie .

Oj, współczuję Ci
Nie pomógł Ci, nic a nic?
Ja właśnie skończyłam swój Gynalgin 4 dni temu, do tego clotrimazol w kremie. I wszystko mi przeszło. Na razie. Teraz tylko czekać na kolejny nawrót... przy następnej wizycie poproszę o badania (też mam na lipiec dopiero... ) i nie wyjdę bez nich z gabinetu, a co!
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 17:44   #2331
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Łączmy się w bólu z powodu polskiego NFZ .
No właśnie w sobotę włożyłam ostatni Gynalgin, do poniedziałku piekło. W poniedziałek zaczęłam brać lacibios i smaruję się Clotrimazolum i dziś niby mniej piecze..
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 18:25   #2332
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

ja też nie mogę pozbyc się tego paskudztwa, zauważyłam, że jak czesciej kocham sie z TŻ to mam dłużej spokój ,nie wiem od czego to zależy, mój TŻ był u rodzinnego z pęcherzem i tak przy okazji spytał się lekarki od czego jego dziewczynie tak nawracaja infekcje i czy z nim ok, zrobił badanie moczu i wyszło dobrze, a ona powiedziała ze to normalne w młodym wieku, zeby sie nie przejmowac, normalnie kochac gdy nie ma infekcji, wszystko z czasem sie wystabilizuje, zależy to od ilości hormonów
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 23:30   #2333
Paulla1515
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Witam wszystkich . Mam problem, zdarzyło mi się to pierwszy raz, więc postanowiłam poprosić o radę, myślę , że tutaj Panie mają jakąś wiedzę na ten temat.. Otóż od 3dni coś jest nie tak i podejrzewam, że może to być grzybica. Wydziela się biały śluz jednak ma wyraźne małe białe grudki. Zapach śluzu jest intensywnie słodki. U wejścia do pochwy i w środku znajduje się mnóstwo białych punktów, niemalże jest to ''osad'', wygląda to bardzo niepokojąco. Pojawiło się dopiero dzisiaj, jednak już od 3 dni odczuwam swędzenie. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Pomoże tutaj zwykła Tantum Rosa?
Paulla1515 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 10:40   #2334
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulla1515 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich . Mam problem, zdarzyło mi się to pierwszy raz, więc postanowiłam poprosić o radę, myślę , że tutaj Panie mają jakąś wiedzę na ten temat.. Otóż od 3dni coś jest nie tak i podejrzewam, że może to być grzybica. Wydziela się biały śluz jednak ma wyraźne małe białe grudki. Zapach śluzu jest intensywnie słodki. U wejścia do pochwy i w środku znajduje się mnóstwo białych punktów, niemalże jest to ''osad'', wygląda to bardzo niepokojąco. Pojawiło się dopiero dzisiaj, jednak już od 3 dni odczuwam swędzenie. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Pomoże tutaj zwykła Tantum Rosa?
Biała, grudkowata wydzielina, no i do tego swędzenie wskazują niestety na grzybicę. Dlatego wizyta u ginekologa jest konieczna. Możesz przemywać Tantum Rosa, ale to pomoże tylko złagodzić objawy, niestety nie wyleczy.
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 20:06   #2335
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

No i dostałam okres i nie mogę wytrzymać z pieczenia . Jeny . Trudno, wyjmę odłożone zaskórniaki na wakacje i pójdę prywatnie do ginekologa, może jak zadzwonię i powiem co i jak dostanę się szybciej niż po miesiącu. Chciałabym już iśc do niej z czymś, zrobić wymaz z antybiogramem,czy posiew? Ale tego chyba sama nie mogę zrobic, znaczy potrzebne mi laboratorium,w ktorym takie próbki pobierają, nie ? Nie moge jakoś w domu i tylko zanieść, nie?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 08:49   #2336
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulla1515 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich . Mam problem, zdarzyło mi się to pierwszy raz, więc postanowiłam poprosić o radę, myślę , że tutaj Panie mają jakąś wiedzę na ten temat.. Otóż od 3dni coś jest nie tak i podejrzewam, że może to być grzybica. Wydziela się biały śluz jednak ma wyraźne małe białe grudki. Zapach śluzu jest intensywnie słodki. U wejścia do pochwy i w środku znajduje się mnóstwo białych punktów, niemalże jest to ''osad'', wygląda to bardzo niepokojąco. Pojawiło się dopiero dzisiaj, jednak już od 3 dni odczuwam swędzenie. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Pomoże tutaj zwykła Tantum Rosa?
objawy klasyczne dla grzybicy, w zasadzie nawet w ciemno można powiedzieć, że to to, ale oczywiście najlepiej żeby to lekarz zobaczył, bo za pierwszym razem pewnie i tak żaden posiewu nie zleci. ale jak sobie tak zaglądałaś i widziałaś sporo wydzieliny nieprawidłowej, to samo tantum rosa nie pomoże. możesz jeszcze kupić lacibios femina i maść clotrimazolum na złagodzenie swędzenia, ale kolonii grzybków na ściankach pochwy nie wyleczysz takimi środkami - potrzeba leków miejscowych, dopochwowych, które niestety są tylko na receptę

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Biała, grudkowata wydzielina, no i do tego swędzenie wskazują niestety na grzybicę. Dlatego wizyta u ginekologa jest konieczna. Możesz przemywać Tantum Rosa, ale to pomoże tylko złagodzić objawy, niestety nie wyleczy.
popieram, że tantum rosa pomaga ale tylko do przemywania - nie do robienia irygacji

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
No i dostałam okres i nie mogę wytrzymać z pieczenia . Jeny . Trudno, wyjmę odłożone zaskórniaki na wakacje i pójdę prywatnie do ginekologa, może jak zadzwonię i powiem co i jak dostanę się szybciej niż po miesiącu. Chciałabym już iśc do niej z czymś, zrobić wymaz z antybiogramem,czy posiew? Ale tego chyba sama nie mogę zrobic, znaczy potrzebne mi laboratorium,w ktorym takie próbki pobierają, nie ? Nie moge jakoś w domu i tylko zanieść, nie?
tzn. niektóre miejsca mają taki myk, że dają pojemnik i patyczek i samemu się pobiera i zanosi materiał, ale wg mnie jest to mniej dokładne. bo ważne, żeby to był materiał z pochwy, najlepiej nawet z szyjki a wątpię, żeby samemu dało się tak dokładnie pobrać :/
a badanie to posiew (czyli wymaz na posiew z antybiogramem )
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 09:13   #2337
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Czy mogę zrobić ten posiew w momencie kiedy wyleczyłam już ostatnią infekcję, nie mam już nieprawidłowej wydzieliny ani żadnych innych objawów? Czy musi to być 'w trakcie trwania' problemu...?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 16:44   #2338
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

możesz zrobić w celu upewnienia się
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 15:49   #2339
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Też radzę zrobienia
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 17:56   #2340
kam0il0a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 75
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Hej dziewczyny Jestem nowa w tym wątku. Od jakiś paru tygodni mam problem chyba z grzybicą pochwy. Zaczęło się od dużej ilości "serkowatej" wydzieliny o zapachu innym (tj. drożdże) niż mój naturalny. Przy podcieraniu pojawiała się krew, a podczas stosunku partner był oblepiony ta wydzieliną <wstyd> Poczytałam w necie i z opisu wychodziłoby na to, że to grzybica pochwy. Ostatnio przy stosunku i po krwawiła jak w czasie okresu! :/ Nigdy wcześniej takie obfite krwawienie nie zdarzało mi się. Dodam że od lat stosuje płynów do higieny intymnej teraz akurat Lactacyd fresh i mam wrażenie, że ten nieprzyjemny zapach nasila się. Dlatego też odstawiłam go i teraz samą wodą się myję w tych miejscach.
Proszę doradźcie mi, co mam zrobić? Są jakieś skuteczne kremy albo płyny bez recepty?
kam0il0a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.