Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-13, 21:17   #2311
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herbata_moim_zyciem Pokaż wiadomość
Hej, jak to jest z braniem kilku opakowań pod rząd? Robicie tak? Ile tak można robić? Ostatnio pierwszy raz wzięłam drugie opakowanie tuż po pierwszym, bo wakacje, jak przyszedł okres po drugim, to myślałam, że wyląduje w szpitalu przez ból... Ogólnie pewnie nie polecają tego ginekolodzy?
Mnie się zdarza co kilka miesięcy. Zwykle łączę 2 opakowania, raz łączyłam 3.
Na jednych tabletkach miałam tak, że w połowie drugiego czułam się już lekko nabrzmiała, aż do wystąpienia krwawienia z odstawienia.
Na obecnych nie czuję żadnej różnicy. Krwawienie jest takie samo, nie nabieram więcej wody. Przy tych też tabletkach zdarzyło mi się wziąć 3 opakowania pod rząd. Też się czułam dobrze.

Nigdy nie spotkałam się z negatywną opinią ginekologa na temat łączenia opakowań. Zawsze jak wspominałam o tym lub pytałam, czy mogę tak zrobić, słyszałam, że tak, nie ma z tym żadnego problemu.

Zresztą są nawet schorzenia (np. endometrioza), przy których nawet zaleca się branie wielu opakowań pod rząd i robienie przerw np. 3-4 razy w roku tylko, żeby krwawienie występowało rzadziej.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 07:37   #2312
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja nie łączę, bo mnie potem plamienie wkurza.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 07:49   #2313
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 879
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A ile najmniej tabletek z opakowania można wziąć? Było ale nie mogę znaleźć. Wkurza mnie ból brzucha przy jednoczesnym braniu anty i Fluconazolu.
Mam plan odstawić całkowicie antyvi założyć spiralę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 07:54   #2314
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
A ile najmniej tabletek z opakowania można wziąć? Było ale nie mogę znaleźć. Wkurza mnie ból brzucha przy jednoczesnym braniu anty i Fluconazolu.
Mam plan odstawić całkowicie antyvi założyć spiralę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
14

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 07:58   #2315
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 879
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
14

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ty to dobra kobieta jesteś i cierpliwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 18:01   #2316
Lloydnj7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 25
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny. Właśnie jestem w 4 dniu przerwy po pierwszym opakowaniu Sylvie30, wcześniej brałam Yasminelle ale złe na mnie działały. Przy Yasminelle zawsze miałam krwawienie 3/4 dnia rano najpóźniej.... teraz już wieczór dnia 4 i się zaczynam martwić. Pierwsze opakowanie przeszło u mnie bezobjawowo - nie odczułam zmiany wynikającej z brania innych tabletek.

W tym miesiącu z ukochanym mieliśmy tylko jedno zbliżenie, podczas którego nie doszło do „penetracji” - jedynie tzw petting. Czy myślicie ze przez to ze zmieniłam tabletki krwawienie może nie przyjść, może być aż tak późno? Czy mimo ze nie uprawiałam seksu zrobić test? Mimo ze nie słyszałam o tym, żeby coś się stało „z palca” :/
Lloydnj7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 18:50   #2317
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tak, przy zmianie tabletek organizm może potrzebować czasu, przy nowych tabletkach też krwawienie może pojawiać się innego dnia niż przy poprzednich. A stres może dodatkowo jeszcze krwawienie opóźnić...



Z pettingu się w ciążę nie zachodzi.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-18, 19:28   #2318
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lloydnj7 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Właśnie jestem w 4 dniu przerwy po pierwszym opakowaniu Sylvie30, wcześniej brałam Yasminelle ale złe na mnie działały. Przy Yasminelle zawsze miałam krwawienie 3/4 dnia rano najpóźniej.... teraz już wieczór dnia 4 i się zaczynam martwić. Pierwsze opakowanie przeszło u mnie bezobjawowo - nie odczułam zmiany wynikającej z brania innych tabletek.

W tym miesiącu z ukochanym mieliśmy tylko jedno zbliżenie, podczas którego nie doszło do „penetracji” - jedynie tzw petting. Czy myślicie ze przez to ze zmieniłam tabletki krwawienie może nie przyjść, może być aż tak późno? Czy mimo ze nie uprawiałam seksu zrobić test? Mimo ze nie słyszałam o tym, żeby coś się stało „z palca” :/

Przyjmowałaś tabletki regularnie? Jeśli tak to nie ma mowy o ciąży, a nie czekaj, Ty nie uprawiałaś seksu...


Tak, możesz. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania testu
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 20:17   #2319
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, zmieniam tabletki z Vines na Kontracept. Ulotka mówi, żeby wybrać placebo i zacząć nowe opakowanie. Gin kazał nie brać placebo, tylko po ostatniej aktywnej Vines zacząć od razu brać Kontracept. Pewnie powinnam posłuchać lekarza? zmieniam tabsy ze względu na plamienia od końca drugiego tygodnia tabletek aktywnych
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 20:21   #2320
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zmieniam tabletki z Vines na Kontracept. Ulotka mówi, żeby wybrać placebo i zacząć nowe opakowanie. Gin kazał nie brać placebo, tylko po ostatniej aktywnej Vines zacząć od razu brać Kontracept. Pewnie powinnam posłuchać lekarza? zmieniam tabsy ze względu na plamienia od końca drugiego tygodnia tabletek aktywnych
Obie możliwości są spoko, więc zależy od Ciebie. Skoro ulotka dopuszcza zrobienie przerwy, to spoczko. Nie zaszkodzisz sobie, jak połączysz opakowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 20:38   #2321
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Obie możliwości są spoko, więc zależy od Ciebie. Skoro ulotka dopuszcza zrobienie przerwy, to spoczko. Nie zaszkodzisz sobie, jak połączysz opakowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję bardzo połączę w takim razie tak jak mówił lekarz
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-19, 23:07   #2322
lissle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hejka, może Wy mnie uspokoicie...
Mianowicie 1 sierpnia brałam ostatnią tabletkę z blistra wtedy był stosunek z finiszem, po 6 dniach dostałam normalne krwawienie z odstawienia bardzo obfite.
Teraz 3 września dostałam niby krwawienie, ale krwawieniem tego bym nie nazwała... plamienie raczej, dlatego zaczęłam się obawiać. Test zrobiony i negatywny, czy jest jakaś BOSKA wręcz możliwość żeby to była jakaś wpadka?
Tabletki biorę jakieś 4 lata z jedną przerwą rok temu 2 miesięczną, ale po tej przerwie krwawienie zawsze było normalne, a teraz tak skąpo, że aż wcale... Lekarz na urlopie bo i tak udam się po zmianę tabletek ale jednak nie mogę spać spokojnie
lissle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 05:28   #2323
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jeżeli bierzesz tabletki prawidłowo to "ciężko" zajść w ciążę.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 05:44   #2324
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lissle Pokaż wiadomość
Hejka, może Wy mnie uspokoicie...
Mianowicie 1 sierpnia brałam ostatnią tabletkę z blistra wtedy był stosunek z finiszem, po 6 dniach dostałam normalne krwawienie z odstawienia bardzo obfite.
Teraz 3 września dostałam niby krwawienie, ale krwawieniem tego bym nie nazwała... plamienie raczej, dlatego zaczęłam się obawiać. Test zrobiony i negatywny, czy jest jakaś BOSKA wręcz możliwość żeby to była jakaś wpadka?
Tabletki biorę jakieś 4 lata z jedną przerwą rok temu 2 miesięczną, ale po tej przerwie krwawienie zawsze było normalne, a teraz tak skąpo, że aż wcale... Lekarz na urlopie bo i tak udam się po zmianę tabletek ale jednak nie mogę spać spokojnie
Jeśli brałaś tabletki regularnie, to ciąży nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 09:02   #2325
Inferiusa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Question Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny! Właśnie zauważyłam, że zapomniałam wziąć dwóch tabletek mojego Vibinu z wtorku i środy a dziś mamy czwartek! Akurat tak się złożyło, że wtorek to pierwszy dzień mojego tygodnia na opakowaniu więc po prostu zapomniałam zażyć dwóch pierwszych dni drugiego tygodnia. Dodam, że już trochę czasu minęło od godziny 20:00 bo właśnie o tej godzinie zawsze biorę tabletki. Co teraz robić? Jak to zażyć?
Inferiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 09:12   #2326
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Inferiusa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Właśnie zauważyłam, że zapomniałam wziąć dwóch tabletek mojego Vibinu z wtorku i środy a dziś mamy czwartek! Akurat tak się złożyło, że wtorek to pierwszy dzień mojego tygodnia na opakowaniu więc po prostu zapomniałam zażyć dwóch pierwszych dni drugiego tygodnia. Dodam, że już trochę czasu minęło od godziny 20:00 bo właśnie o tej godzinie zawsze biorę tabletki. Co teraz robić? Jak to zażyć?
Ja bym wzięła trzy tabletki od razu i dodatkowo się zabezpieczała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 12:13   #2327
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Trzy tabletki to może być za dużo na jeden raz. Rozmawiałam ze swoim lekarzem, bo kiedyś miałam podobną sytuację i mi powiedział, że nie powinno się brać więcej niż dwóch tabletek w ciągu jednego dnia.
Szczególnie, że są to tabletki 21+7 (z tego co kojarzę) więc branie ich na raz może być złym pomysłem (chociaż nigdy nie miałam styczności z tymi, co zawierają placebo).

Ja bym te dwie pominięte tabletki wyrzuciła do kosza i dzisiaj wzięła tabletkę, którą powinnam wziąć dzisiaj i udałabym, że nic się nie stało.
Oczywiście do końca tego blistra i początku nowego zabezpieczałabym się dodatkowo.
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 20:35   #2328
ruda200000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, nigdzie nie umiem znaleźć jednoznacznej informacji.
Czy paracetamol obniża działanie tabletek? Wzięło mnie przeziębienie. Wczoraj wzielam jedną tabletkę flucontrol max, który zawiera 650mg paracetamolu w jednej tabletce i dzisiaj rano ponownie.
Wczoraj też wzięłam ostatnią tabletkę placebo a dziś rozpoczęłam nowe opakowanie. Biorę tabletki vibin mini.
Sądzicie że jestem nadal zabezpieczona?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ruda200000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 20:38   #2329
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ruda200000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nigdzie nie umiem znaleźć jednoznacznej informacji.
Czy paracetamol obniża działanie tabletek? Wzięło mnie przeziębienie. Wczoraj wzielam jedną tabletkę flucontrol max, który zawiera 650mg paracetamolu w jednej tabletce i dzisiaj rano ponownie.
Wczoraj też wzięłam ostatnią tabletkę placebo a dziś rozpoczęłam nowe opakowanie. Biorę tabletki vibin mini.
Sądzicie że jestem nadal zabezpieczona?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, jesteś zabezpieczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-20, 20:39   #2330
ruda200000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Tak, jesteś zabezpieczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli rozumiem że paracetamol nie obniża działania tabletek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ruda200000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 20:41   #2331
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ruda200000 Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem że paracetamol nie obniża działania tabletek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Jakby obniżał, to byłaby taka informacja w ulotce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 22:06   #2332
ruda200000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

W sumie racja. Dziękuję bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

A jeszcze jedno pytanie. Kiedyś już o tym pisałam ale później uciekło mi z głowy.
Chodzę często na basen w związku z czym miałam problem z nawracajacymi infekcjami, gdy zaczęłam raz w tygodniu stosować globulki zenella med problem zniknął. Zapomniałam się dopytać lekarza jak to jest z nimi.
Ich skład to ad

Kwas L-askorbinowy, inulina,☠witamina E,☠kwas hialuronowy.
Pozostałe składniki: laktoza, stearynian magnezu.
Nie wydaje mi się żeby mogły one jakoś zmniejszać skuteczność anty, ale wolę się dopytać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ruda200000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 05:43   #2333
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ruda200000 Pokaż wiadomość
W sumie racja. Dziękuję bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

A jeszcze jedno pytanie. Kiedyś już o tym pisałam ale później uciekło mi z głowy.
Chodzę często na basen w związku z czym miałam problem z nawracajacymi infekcjami, gdy zaczęłam raz w tygodniu stosować globulki zenella med problem zniknął. Zapomniałam się dopytać lekarza jak to jest z nimi.
Ich skład to ad

Kwas L-askorbinowy, inulina,witamina E,kwas hialuronowy.
Pozostałe składniki: laktoza, stearynian magnezu.
Nie wydaje mi się żeby mogły one jakoś zmniejszać skuteczność anty, ale wolę się dopytać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie maja wpływu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 17:52   #2334
lissle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Zastanawiam się jeszcze czy plamienie uznawane jest za normalne krwawienie z odstawienia? Bo trwało to 3 dni, ale było jak wspomniałam wyżej mega skąpe a w ulotce jak byk jest napisane, że można martwić się dopiero przy braku czegokolwiek
lissle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 18:04   #2335
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lissle Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jeszcze czy plamienie uznawane jest za normalne krwawienie z odstawienia? Bo trwało to 3 dni, ale było jak wspomniałam wyżej mega skąpe a w ulotce jak byk jest napisane, że można martwić się dopiero przy braku czegokolwiek
Tak, krawienie/plamienie może różnie wygladac. Czasem jest bardzo skąpe. Wszystko w porządku.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 19:23   #2336
lissle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuję za uspokojenie, test i tak negatywny wyszedł ale ciągle mi to nie daje spokoju. W necie piszą takie rozbieżne informacje czasami...
lissle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 20:18   #2337
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lissle Pokaż wiadomość
Dziękuję za uspokojenie, test i tak negatywny wyszedł ale ciągle mi to nie daje spokoju. W necie piszą takie rozbieżne informacje czasami...
Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Ulotka jest rzetelnym źródłem wiedzy.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 20:32   #2338
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Połączyłam dwa opakowania i zapomniałam 12 tabletki z drugiego opakowania (czyli tej z drugiego tygodnia). Przyjęłam ją po ok. 22h od czasu. Ulotka nie przewiduje, co zrobić, gdy łączy się opakowania, więc czy tę 12 tabletkę uznać jako "pominięcie w drugim tygodniu"? Wtedy wychodzi, że jak w tygodniu poprzedzającym wszystko było ok, to dalej jest.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 12:10   #2339
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Połączyłam dwa opakowania i zapomniałam 12 tabletki z drugiego opakowania (czyli tej z drugiego tygodnia). Przyjęłam ją po ok. 22h od czasu. Ulotka nie przewiduje, co zrobić, gdy łączy się opakowania, więc czy tę 12 tabletkę uznać jako "pominięcie w drugim tygodniu"? Wtedy wychodzi, że jak w tygodniu poprzedzającym wszystko było ok, to dalej jest.
Łączenie opakowań raczej nie wpływa na pominięcie tabletki. Jeśli przyjęłaś ją po 22h i chwilę później przyjęłaś kolejna tabletkę, zgodnie z dniem, to mimo wszystko i tak bym traktowała to jako pominięcie dawki, nawet jeśli to była połowa blistra. Zabezpieczaj się lepiej dodatkowo do końca tego blistra. Raczej nie powinnaś zajść w ciąże, ale lepiej nie ryzykować.
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 14:46   #2340
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
Łączenie opakowań raczej nie wpływa na pominięcie tabletki. Jeśli przyjęłaś ją po 22h i chwilę później przyjęłaś kolejna tabletkę, zgodnie z dniem, to mimo wszystko i tak bym traktowała to jako pominięcie dawki, nawet jeśli to była połowa blistra. Zabezpieczaj się lepiej dodatkowo do końca tego blistra. Raczej nie powinnaś zajść w ciąże, ale lepiej nie ryzykować.
Oczywiście że wpływa - branie tabletek 5 tygodni a 2 tygodnie powoduje różny poziom hormonów we krwi.
Ja bym postąpiła jak w 3. tygodniu.
Najlepiej było po prostu zrobić przerwę, ale na to za późno.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.