Zagroda babuszki cz.3 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-04-30, 08:55   #211
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 165
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Annorl Teraz przede mną kilka dni luzu to od razu robi się inna perspektywa czasowa. Przed tym wolnym może bym zamówiła raz jeszcze. Kiedy przyjdą po tym wolnym, to nie wiem czy znajdę na nie czas. Teraz czekały 2 dni w pudełku. Mieczyki są cenne, bo ślimaki tak się nimi nie interesują i mają szansę normalnie zakwitnąć i cieszyć oko.
Cicha Daj sobie spokój z kierowcą jako przyszłym partnerem życiowym. Przestaw się na niego jako znajomego. Zadzwoni to możecie się spotkać ale nic zobowiązującego. Zawsze można zrobić z nim jakiś wypad gdzieś. Jak kogoś sensownego poznasz to znajomość z kierowcą samoczynnie się rozluźni.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-30, 09:08   #212
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Emmi masz rację. Odpuszczam. Kierowca myślę że nie odezwie się już. A to moze i lepiej. Cieszę się z kilku dni wolnych. 2 mam dyżur ale to nic bo i tak będzie wtedy paczka do mnie zamowilam ja na adres szkoły.
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-30, 10:14   #213
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 228
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Cicha, u nas 2 przedszkole zamknięte. Tak jak i szkoła. Więc panie nie mają dyżurów.
Emmi, no tak. Ten czas... Ciągle go za mało. A jak jest, to nie zawsze siły są. I takie zamknięte koło.
Gotuje się rosołek. Na porcji swojskiej kaczki, wołowinie i ogonach wieprzowych. Do tego duzo świeżego lubczyku i maggi świeża. Kurde, mam nadzieję że mi sie te zioła przyjmą. Bo zapach jest nieziemski, a tu trzeba czekać aż sie ugotuje
Chyba na allegro zamówię więcej sadzonek i lubczyka i maggi. W razie jak by te nie chciały się przyjąć.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-30, 11:34   #214
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Bylam sie przejsc ale wrocilam. Slonko swieci ale tak strasznie wieje i tak zimny wiatr ze nie da się nawet pospacerować. Prawie wszystko kwitnie a tu tak zimno.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

A widzisz Aniu my to zawsze mamy dyżury.
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-30, 14:57   #215
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 228
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Cicha, może dlatego, że Wasze przedszkole jest bardzo duże? U nas to ledwo 40 dzieci.
No i nic nie posadziłam. Coś pokropiło. Potem słoneczko wyszło, ale zaraz chmura duża nadeszła, burza gdzieś w oddali była, a u nas zimny wiatr i trochę popadało. A teraz mi sie nie chce
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-30, 18:57   #216
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 228
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Dostałam ostrzeżenie, że w nocy u nas ma być do -6 stopni. Więc zaraz idę okryć pomidory i zapalę znicze w tunelu. Mam nadzieję tylko, że szkody żadnej tym nie narobię.
Męża jakieś grypsko chyba rozkłada. Niby na razie ma stan podgorączkowy. 37,5, ale mówi do mnie że facet choruje całym sobą i poza tym on już jest w podeszłym wieku, więc choruje bardziej niż by się zdawało A jeszcze niedawno, przy chorobie ciężko było go do łóżka wysłać
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-30, 19:30   #217
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 801
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Dzień dobry wczoraj byłam na działce pole troche skopane ziemniaki wsadzone jutro sianie grochu, fasolki, może jeszcze posieje rzodkiewke i sałatę oraz ogórki.

Ja na szczeście dyżury w szkole mam za sobą.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-30, 21:03   #218
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 325
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Żesz no. O starości An? gdzie ta starośc m? Podeszły wiek? Noż cuda niewidy na kiju skąd wiecie czym się teraz zajmuję? Ja jeszcze jestem w stanie przyjąc wiedzę o tym, że jak oglądam w cukierni tort szwarcwaldzki to jak wracam do domu na kompie wyświetla mi się reklama tortu szwarcwaldzkiego. Noż jakby nie było wiedzą gdzie stoję z moim fonem komoreczkowym w torebce, więc mają mnie namierzoną. No ale nie przypuszczam żę macie odczytywacza moich myśli. A ja właśnie czytam taką pracę o starości heh. Jestem dopiero na 22 stronie więc jeszcze nie moge powiedzieć co o tym myślę. Na razie mi sie podoba sposób podejścia autora, ale strona ma chyba ponad 200 stron to się dopiero okaże. W każdy razie odkryłam, że jestem stara Noż podchodze już pod ona grupe wiekową. http://www.zco-dg.pl/resources/uploa...%20Seniora.pdf Ale się nie czuję Póki nie zerknę do lusterka

Dodam coś jeszcze, to zycie pędzi jak strzała. Mlodym radzę się tym zainteresować, bo mówią jak sobie pościelisz tak się wyśpisz

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2023-04-30 o 21:18
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 05:44   #219
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 228
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Lenifa, tylko skąd on o tym wie?
"Obecnie przeciętne trwanie życia w Polsce
dla urodzonych w 2016 roku mężczyzn wynosiło 73,9 lat, a dla kobiet było dłuższe o 8 lat i wyniosło 81,9
lat."
W tym roku urodziła sie moja starsza córka. I bedzie miałą dopiero 7 lat. A on pisze, że nie przewiduje się, że ludzie z tego roku będą żyć tyle i tyle lat, ale że czas trwania życia wynosił i tu podaje dokładną liczbę. No, chyba ze mu sie lata wpisały źle, i zamiast 1 na początku, wstawił 2
Kate, więc i przed Tobą pracowity dzień się zapowiada Obyś miała odpowiednią pogodę.
U nas słoneczko za oknem. rzeczywiście był przymrozek. Ale w tunelu wszystko ok.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 06:23   #220
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 006
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Cicha, jak tunel? Poza tą usterką z zanykaniem wszystko dobrze?



Lenifko, lustro nie kłamie. To taka franca, co pduje naszego o sobie mniemanie. Wszystko pokaże. A może jednak kłamie, skoro obraz w lustrze jest obrazem pozornym?



Wczoraj w aucie gdy jechałam rano była audycja o permakulturze. Całej nie wysłuchałam bo dojechałam na miejsce i nawet nie pamiętam nazwiska specjalisty. Ciekawie opowiadał, dawał za przykład las, gdzie bez roboty każdy się wyżywi a w wypielegnowanym parku- nie. Może warto tym tematem zainteresować się głębiej.
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 06:36   #221
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 325
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Istnieją dane statystyczne, Tzw GUS. Roczniki statystyczne. Jestesmy poobliczani. Są ludzie co nad tym pracują, porównują.One mnie się wydają nudne tak normalnie, no ale ja czego nie ukrywam, jestem kiepska z matematyki. Jak się pisze łatwo się pomylić, zwłaszcza w cyferkach. Znany jest błąd, że tak nazwę szpinakowy, kiedy opracowując dane o zawartości różnych składników odżywczych zrobiono zwyczajny błąd i w złym miejscu postawiono przecinek. Spowodowało to dość poważne konsekwencje uznania szpinaku za rośline zawierającą dużo żelaza i cud mniemany ratunek na anemię. Błąd ten funkcjonował długie lata w świadomości ludzkiej, a może dalej funkcjonuje. Czego to nauczyło człeka, że trzeba być uważnym sprawdzać co mówia i piszą, oraz fakt, że jeden błąd nie wykreśla całości, ale może mieć poważne konsekwencje. Zresztą nie wiadomo kto ten błąd popełnił. Autor, czy przepisujący, lub przygotowywujący do druku? Czy w końcu błędem było, że nikt z czytających nie sprawdził? Jesteśmy tylko ludźmi i błędy są wpisane w naszą historię w każdym wymiarze. Ta historia uczy nas poza tym podobnego podejścia jak twoje An. Czytać uważnie I mysleć o tym co piszą. Czasem czytam książke tę samą, drugi, lub trzeci raz i zawsze zauważam wiele nowego, czego nie zauwazyłam, lub przeczytałam automatycznie zaabsorbowana poprzednimi watkami nie wysupłałam z treści. To samo z filmami. Tu się nasze charaktery odzywają. Jeden widzi całość nie dostrzega szczegółów, drugi ogarnia szczegóły ucieka mu całośc spojrzenia, trzeci ma do tego zdrowy dystans, a czwarty mówi, zajmę się tym.

Lanolinko permakultura wydaje się być interesująca ale ja nie sprawdziłam doświadczalnie bo nie było na czym Znajoma miała grządki takie jak twoje, podobne skrzynie, w których jak mówiła zastosowała permakulturę. Rosły w tych skrzyniach dość pokaźne warzywa, ale ja nie wypytałam jak i co rzeczywiście robiła, z powodu bariery językowej. Jeżeli bym kiedyś miała okazję próbowac, pewnie zaczęła bym od czegoś małego, aby się na tym nauczyć i upewnić jak to jest.

Co do lustra Lanolinko, owszem, wkurza na starość. Sama nie wiedziałam jak zareaguję na swoje zmarszczki. Ale zareagowałam - walczyć ile się da Ładny obszar do testowania)

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2023-05-01 o 06:53
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-01, 07:00   #222
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 006
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Moje grządki w skrzyniach mam z wygody, bo mało przy nich pracy. Musi być gęsto posadzone bo wtedy ziemią tak szybko nie wysycha. Jestem z nich zadowolona, fajnie, bujnie rośnie do czasu aż przyjdą ślimaki i zaraza. Truskawki też mam w takiej skrzyni, msja trudniej, bo one lepiej ridna na grzadkach niż na płaskim, nie obcinam ich po owocowaniu żeby nie odsłaniać gleby, bo będzie wysychać i bez podlewania truskawki upchną.
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 07:14   #223
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 325
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Lanolinko dobrze, że przpomniałaś, bo miałam prosić córę o zdjęcie co zrobiła ze swoja skrzynką na truskawki, bo udalo się, ślimaki nie wlazly, a ma onych na zatrzęsienie. Potrafie tylko w miare opisac , Brzeg skrzyni od góry pozioma deska, jak w piaskownicy pod nią rynienka z solą. Deszcz nie wypłukuje soli a jest ochrona.

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2023-05-01 o 07:15
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 07:21   #224
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 006
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Lenifo, rozumiem idee rynienki z daszkiem. Myślę, że to świetny sposób. Ślimaki przez sól nie przejdzie bo sół je rozpuści. Niestety te france śpią w ziemi, chyba tam się młode wykluwają bo latem wychodzą z ziemi takie malutkie.

Sól niszczy też nie tylko ślimaki,nie zasole ziemi przecież bo nic na niej nie urośnie, sol obsypywalam po betonowych donicach na brzegach ale deszc rozpuszczal i beton też cierpi od soli. Dlatego pomysł Teojej córki Lenifko póki co jest najlepszy.

Edytowane przez Lanolinkaaa
Czas edycji: 2023-05-01 o 07:23
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 07:24   #225
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 325
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Może istotne wpuścić w ziemię ciut głebiej brzegi onej skrzyni. Ja odkopałam w Krakowie takie gniazdo ślimaków. Było niecałe 10 cm w ziemi. Tak na oko.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 07:33   #226
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 801
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Dzień dobry, u mnie tez słoneczko świeci

Podobno jutro ma padać pożyjemy zobaczymy.

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Cytat:
Napisane przez annorl1 Pokaż wiadomość
Lenifa, tylko skąd on o tym wie?
"Obecnie przeciętne trwanie życia w Polsce
dla urodzonych w 2016 roku mężczyzn wynosiło 73,9 lat, a dla kobiet było dłuższe o 8 lat i wyniosło 81,9
lat."
W tym roku urodziła sie moja starsza córka. I bedzie miałą dopiero 7 lat. A on pisze, że nie przewiduje się, że ludzie z tego roku będą żyć tyle i tyle lat, ale że czas trwania życia wynosił i tu podaje dokładną liczbę. No, chyba ze mu sie lata wpisały źle, i zamiast 1 na początku, wstawił 2
Kate, więc i przed Tobą pracowity dzień się zapowiada Obyś miała odpowiednią pogodę.
U nas słoneczko za oknem. rzeczywiście był przymrozek. Ale w tunelu wszystko ok.
O matko juz to ludzie przewidzieli, ciekawe co z moim rocznikiem
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 07:42   #227
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 228
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

O permakulturze pisała juz nieraz Emmi Ja miałam skrzynki zrobione na ten sposób. Ale ślimaki sobie świetnie w nich poradziły. Grządki też próbowałam, ale też ślimaki wygrały. Muszę napisać do takiego jednego gościa ze wsi, który zajmuje się permakulturą, jak on radzi sobie ze ślimakami. Bo myślę, ze też je ma, bo mieszka niedaleko mnie.
Kate, deszcz potrzebny i to bardzo obecnie. Ale oby nie w dzień
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 07:55   #228
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 325
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Katte ludzie dawno już to usiłowali "rozkminić" że użyję slangu mlodego pokolenia. Tam jest o tym wspomniane w tym tekście, że niejaki Solon w starożytności uważał, że jak ktoś przeżył 63 lata to ma szanse na długowieczność Tylko, że nam się teraz namnożylo innych problemów i niekoniecznie mam na myśli ślimaki.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 09:03   #229
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 165
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Nie mam czasu szarpać się ze słabym netem. Macham do Was i spadam na razie.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-01, 09:19   #230
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Gotowe na 1 maja? Jako licealista o tej godzinie już mieliśmy zbiórkę przed pochodem.

Sztórmówki w rękę i do przodu.

Pozdrawiam was.

Chyba są jeszcze pochody pierwszomajowe.
herbatka99 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 09:55   #231
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 006
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Emmi pisała i chyba Amita też o permakulturze. Tam jest o nie przekopywaniu ziemi. Ale mojej się da nie przekopac bo yo jedną wielką glina. W skrzyniach mam juz kupna ziemię.

A, I ten gość opowiadał ze on za pomocą dżdżownic jskistam przerabia kompost.

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Herbatko, chodźmy lepij wypić pierwszomajową kawę, lepsze to niż pochód.
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 10:25   #232
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Dzień dobry tunel spisuje się dobrze jest w nim ciepło i pomidory się dobrze trzymają. Poslewam codziennie po trochu. Nie wiem jak moje wysiewy w glebę ale moze przetrwaly te przymrozki nocne. O 6 otwieralam kury i przy kurniku widziałam na trawie mróz. U mnie dzisiaj słoneczko. Moze pokosze trochę trawę. Na razie gotuje obiadek.

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Wreszcie m czas na czytanie mam dwie fajne książki co kupilam kiedyś w biedr. - Zakochane Trójmiasto i Ludzie potrafią latać. Takie miłe powieści z dobrym zakończeniem.

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Bardzo lubię wszelkie lampeczki solarnem mamy ich sporo w ogrodeczku. To taki zakątek z kwiatami i moimi warzywami. Mam tam huśtawke i stolik z krzesełkami. Tam tez mam te lampki. Fajnie to w nocy wygląda i oswietla.
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 10:51   #233
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 325
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

U mnie piękna pogoda i za oknem kapela gra "ona jedna tam została jaskółeczka moja moja mała" Jak za dawnych czasów w Krakowie. Pamiętam w latach 60-tych chodzili po osiedlu grajki i ludzie im rzucali pieniążki z góry. Bo w Niemczech na ulicach to i teraz zdarzają się katarynki.

Cicha fajnie stworzyć sobie taki relaksacyjny kącik na zewnatrz. Gratki, że masz takie swoje miejsce. Mnie się udalo tylko w dawniejszych czasach stworzyć prawdziwy ogród na balkonie z leżaczkiem i jak sobie wtedy tak leżałam, to myślałam, że tak fajnie, że nawet mi się nie chce na żadne wczasy jechać, bo na żadnych wczasach mi nie zapewnią takiego komfortu Tylko,że ciągle musze gdzieś teraz jeździć a i balkony mają wymieniać. Nie mniej wrócę do tego. Może w przyszłym roku. Chociaż może nie być łatwo, bo moja kolejka na Kraków wypada właśnie w miesiącach co trzeba by to robić. Ale ponieważ planuje 2 pnące róże, może jednak jakoś da się chociaż tyle zrobić. Znalazłam takie w wersjach na balkon.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 17:17   #234
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 165
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Cicha W tym solarnych masz dodatkowo baterie? MM jakieś kupił kiedyś tam, wsadziliśmy w ziemię a okazało się, że one jeszcze jakiś baterii potrzebują. Nie znam się.Chyba, że na jakąś podróbę trafił.



Siadłam i czekam aż czajnik wodę zagotuje. Przydałby mi się urlop aby to wszystko ogarnąć.Ten mój ogród ratuje tylko moja, wielka miłość do roślin, bo usunęłabym wszystko zostawiając tylko kilka m2 na sam ogródek a reszta pustka do koszenia. I z czapy.Kosiłam... Kozy wzięłam na pomoc aby mi zjadły co nie co, mniej do koszenia będę mieć.MM przesadził samosiejki malin. Pieliłam... ale to sporo jeszcze tego.

Po sąsiedzku pojawiły się nowe kozy, białe, ale czy rogate czy nie, to nie wiem, bo widziałam je z daleka. Tyle co je od dawna słyszymy, beczą okrutnie, denerwując naszą Melkę, bo beczy do nich. Nie wiem na co im, kiedyś się dowiem, jeśli się dowiem, bo ja nie mam czasu na sąsiedzkie spotkania .

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Jestem zmęczona, ale bardzo zadowolona z pogody. Nie za ciepło, nie za zimno, tak w sam raz, jak to dawniej bywało i człek wszystko sobie zrobił. Działaliśmy z MM. Kiedyś oglądając programy ogrodnicze zastanawiałam się jak duże muszą być ogrody, że ludzie pracując w nich, nie wiedzą, gdzie kto jest?. Dzisiaj my tak mięliśmy. MM działał na końcu działki, ja na drugim, jakoś tak się poruszaliśmy, że się nawet na odległość wzroku mijaliśmy. Przestawiłam kozy, MM nic nie widział, nic nie słyszał. A działkę wcale nie mamy jakąś tam ogromną. Ale zarośnięta tu i ówdzie i już widoczność gorszą. Czasami przycupnę gdzieś MM przechodzi z kilka metrów ode mnie i nie widzi mnie .

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Pomijając dźwięk kosiarki to nasłuchałam się bardzo dużo ptasich treli. Momentami stawały się naturalnością i przestawałam je słyszeć. Zastanawiam się nad naszym kogutkiem. Dzisiaj wydał jakby gulgot, ale to było bardziej po kaczemu niż kurzemu . Nawet kaczka zareagowała , mam nadzieję, że to tylko był przypadek.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 19:43   #235
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 228
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Emmi, u nas też było ładnie. Ale nie skorzystałam z tej pogody tak jak chciałam. Mąz z objawami grypy. Więc dosłownie wszystko na mojej głowie. Mąż tyle tylko, że królikom nakosił trawy. Wszystkie inne obowiązki musiałam wykonać za nas dwoje.
Ale, ogarnęłam dziecięcą część werandy
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-01, 20:45   #236
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Tak Emmi one maja w środku baterie ktore laduja się od słońca. Tez kosilam podwórko. Jutro do pracy. Dobranoc
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 06:24   #237
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 165
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Dzień dobry
Właśnie umyłam podłogę w kuchni. Zapowiada się kolejny, ładny dzień. Chociaż jakieś rozlane chmury wiszą na niebie.

Cicha Dzięki. Wystarczą zwykłe baterie? Tak się zastanawiam na oświetleniem w ogrodzie, tylko nie do końca mam gdzie je ustawić. Tam gdzie by mi pasowało to jest sporo cienia :/ Ale rzeczywiście, niektóre lampki ogrodowe wyglądają ślicznie. Kule mi się bardzo podobają.


Annorl O kurcze! Dużo zdrowia dla TM życzę A to na pewno grypa a nie zaraził się od dziewczynek i ma półpasiec? Twój mąż chorował na ospę?

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------

Lenifo witaj
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 06:39   #238
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 325
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Witanko Emmi o poranku. Obudziłam się ale chyba dalej nie wiem gdzie jestem. Przenosiliśmy się ze spaniem do skończonego już pokoju i ja znow mam akcje budzę sie i nie wiem gdzie jestem. Może to sie mi odzywa siakis Alzheimer czy cuś
Jeszcze nawet porankowo na balkonie nie byłam i nie zdążyłam zahaczyć spojrzeniem o chmury filozosii
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 07:55   #239
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 165
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Lenifo Nawet sobie tak nie żartuj . Raczej to czas aby już osiąść nie tylko w jednym miejscu ale i w jednym pokoju. Mój tato miał to samo. Kiedy do nas przyjeżdżał musiał mieć lampkę, którą zapalał, kiedy szedł nocą do łazienki aby wiedzieć gdzie wrócić. Pewnego razu wyszedł z łazienki i nie wiedział dokąd ma iść i kręcił się w korytarzu. Był tak samo uparty jak Ty i nie zapalił światła aby nikogo nie obudzić. Dobrze, że w korytarzyku podłoga z trzeszczących desek to syn się obudził i pomógł. Zjawiskowe zdarzenie, że ja się nie obudziłam. Od tamtej pory pojawiła się lanpka przy łóżku. Starość nie radość ale nie można być upartym, trzeba być otwartym na pomoc i swoje potrzeby. Nie dobrze jest ignorować organizmu, który jasno mówi z czym ma problem. Ale ja wiem... to jak gadanie do ściany

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Tak mi się przypomniało. Mieszkając w bloku, przenieśliśmy się ze spaniem do innego pokoju, już nie pamiętam czy na dobre, czy chwilowo. W każdym razie nie wiedzieć czemu doświadczyłam pewnego rodzaju lunatykowania. Niby śpiąc, wstałam z łóżka z potrzebą wyjęcia czegoś z szafki. Podeszłam do owej szafki tak jak bym spała w poprzednim pokoju. Oczywiście nic mi się nie zgadzało a to co wymacywałam rękoma przy zagaszonym świetle, aby MM nie obudzić... ... nie zgadzało mi się. Dość szybko, tak mi się zdaje, doszłam do wniosku, że to sen, skoro szafki nie mogę znaleźć i wróciłam do łóżka. Jeden jedyny raz coś takiego doświadczyłam i zapamiętałam.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Wyświetliła mi się reklama śrub nierdzewnych, czyżbym o czymś nie wiedziała?
W każdym razie śniadanie zjedzone, herbatkę dopijam i lecę działać.

Wszystkim
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 08:26   #240
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 325
Dot.: Zagroda babuszki cz.3

Może to wynika z faktu, że jesteśmy z plemion prowadzących osiadły tryb życia a nie koczowniczych A moje zycie od 12 lat zmusza mnie do ciaglych zmian miejsca pobytu. W naturze mam tworzyć miejsce kolo siebie, a zycie zmusza ciągle do zostawienia tego. W młodych latach miałam wielką ciekawość świata, ale zdecydowanie teraz wygrywa pragnieniem tworzenia świata jaki chcę aby był obok.

Pisałam kiedyś o tym jak w Angli przejżdżałam koło małego starego domku tonącego w kwiatach i taka babuleńka kolo tych kwiatów robiła. Coś jak obrazek z Tashy Tudor i że chcę tam wrócić. Noż ciągle źle pisze to nazwisko. Rasowy sangwinik ze mnie haha. Chyba sobie zdrukuję zdjęcie z nią, jej ogrodem i nazwiskiem i powiesze na ścianie

Ide po drzewko szczęścia. Usiłowałam sobie wytłumaczyć, aby go nie kupować ale się nie udalo...

Wróciłam już. Kupiłam grubosza i kawę w sensie roślinkę. Trafiłam tez na tańsze zeszyty.

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2023-05-02 o 12:00
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 11:44:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.