Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-06, 20:26   #2371
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Połozyłam małego do kołyski i czekam czy sam zaśnie. Narazie prowadzi konwersacje z ciemnością :-D


Mój gada do wszystkich i wszystkiego. Dzisiaj krzyczał na rozgwiazdę z bujaka i się pobili. On ją rękami z całej siły a ona go po twarzy. Kłótnia była ostra.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 20:33   #2372
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość


Mój gada do wszystkich i wszystkiego. Dzisiaj krzyczał na rozgwiazdę z bujaka i się pobili. On ją rękami z całej siły a ona go po twarzy. Kłótnia była ostra.

Haha to niezle
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 20:35   #2373
Aisog1987
Rozeznanie
 
Avatar Aisog1987
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 996
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
gdzie sie kupuje akcesoria do chrztu-opaski, buciki?
Na allegro.pl albo w sklepach dziecięcych - ja sukieneczkę kupowałam w Mieszku, albo u mni w mieście jest taki sklep z dewocjonaliami przy kościele i tam też mają ciuszki do chrztu, szatki, swiece i inne rzeczy...

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Taaaa..ja też karmię piersi a tylko i okres już miałam
No ale taki normalny tzn. te 4 dni??? Ty rodziłaś sn czy CC, bo może to ma jakies znaczenie? - no nie wiem... Może organizmy są rożne, a może miałąs teraz okres a następny może pojawić się za kilka miesięcy - nie mam pojęcia...
__________________
Czy Ten Pan i ta Pani???
Aisog1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 20:44   #2374
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Aisog1987 Pokaż wiadomość

No ale taki normalny tzn. te 4 dni??? Ty rodziłaś sn czy CC, bo może to ma jakies znaczenie? - no nie wiem... Może organizmy są rożne, a może miałąs teraz okres a następny może pojawić się za kilka miesięcy - nie mam pojęcia...
A może i z 5 nawet, ale na pewno mniej intensywny... ale jednak ... może faktycznie następny przyjdzie np za kilka miesięcy...
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 20:53   #2375
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Polly, ja dzisiaj latałam po mieście w poszukiwaniu kreacji na chrzciny dla mojej Hani, ale nic ciekawego nie znalazłam. Niby był wybór,ale nic mi nie przypadło do gustu, bo chciałam coś prostego, a nie takie falbany ogromne. Zdecydowałam się kupić na olx.pl używany komplecik, przy okazji zaoszczędziłam przynajmniej 100zł Myślę, że warto poszukać w necie
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 20:56   #2376
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Tak, wpadłam już na to, ale i tak nie jestem w stanie tym zaczepić o wózek, bo na końcu budki mam rączkę do przenoszenia (nie wiem czy wszystkie wózki tak mają) i ona ma ze trzy cm średnicy ;-) potrzebuję czegoś co ją obejmie, mam zawieszkę lwa chyba firmy canpol i ona ma właśnie taki spinacz jakby kraba..
Mamy jedną zabawkę z tym zapięciem krabik i jest mega świetna! Ta z lamaze jest trochę gorsza do założenia

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Mi dziś mama kupiła ciuszki dla małej w lidlu. Rajstopki 62/68 są dłuższe niż spodnie 74/80, aż je zmierzyłam i mają dokładnie 52 cm... A sweterki są jak na dwulatka :-P ehh wysłać mamę na zakupy, prawie się obraziła, jak pytałam czy nie było aktualnych rozmiarów ;-)

Kasia, co myślisz o czytaniu globalnym? Jestem ciekawa Twojego zdania jako nauczycielki.
Jutro się wybieram przy okazji do lidla, ale pewnie będzie już wszystko przetrzepane

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość


Mój gada do wszystkich i wszystkiego. Dzisiaj krzyczał na rozgwiazdę z bujaka i się pobili. On ją rękami z całej siły a ona go po twarzy. Kłótnia była ostra.
Mój jak się okazało ostatnio tak się walnął pięścią w łepetynę, że aż było słychać głuchy odgłos...

My też mamy problem z zasypianiem. O ile w nocy i po kąpieli nie ma problemów, to w ciągu dnia jest mega ryk przy usypianiu w łóżeczku. W końcu poddaje się i usypia w bujaczku lub na rękach
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 21:13   #2377
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
Hej.
Mielismy cięzką noc bo mały sie cały czas budził :/ Ale bąki mu szly takie, jakby sie grochówy najadl
W końcu zrobiłam sobie morfologie, bo po porodzie miałam anemie ale teraz juz wszystkie wyniki w normie

Wczoraj skończył mi się połóg. Wymyśliłam sobie, że sprobuje cos podziałac z mężem. Nie byłam jeszcze u lekarza ale mowie delikatnie zobaczymy co jest grane. Umyłam się po godzinie poszłam do lazienki a na wkladce krew i z przytulanek nici.. taka żywo czerwona chociaz mam już tylko takie brudne upławy. Myślalam ze dostałam okresu ale rano już nic. Nie wiem co to było... I pobolewał mnie troche kregodsłup w dole i brzuch. Kurcze...
My tez porobilismy cos delikatnie dzis po pologu i na drugi dzien dostalam krwawienie, pobolewa mnie brzuch i to chyba okres! Jutro ide do gina to zobaczymy co jest grane





Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Tak



Taaaa..ja też karmię piersi a tylko i okres już miałam

Zaczarowana, przykro mi, że niewiele da się zrobić
A Olivia to kawał dziewczyny!! Urodziły się z moją Hanią tego samego dnia, a Olivia jest od niej 5 cm dłuższa i cięższa prawie kilo

A ile tygodni po porodzie dostalas okres?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-06, 22:02   #2378
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

O tak, lidl ma pokopaną rozmiarówkę. Oststnio jak były ubranka to moja mama pojechała i kupiła trochę rzeczy. Ich body na 62 są większe niż niektóre na 74 z tych,które mam w domu. Gosia, co do czytania globalnego, to powiem tak...na pewno Adelce nie zaszkodzisz, więc nie ma przeciwwskazań, żeby w ten sposób ją stymulować, ale ja jestem zdania, że pora na to, to okres przedszkolny.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 23:35   #2379
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
O tak, lidl ma pokopaną rozmiarówkę. Oststnio jak były ubranka to moja mama pojechała i kupiła trochę rzeczy. Ich body na 62 są większe niż niektóre na 74 z tych,które mam w domu. Gosia, co do czytania globalnego, to powiem tak...na pewno Adelce nie zaszkodzisz, więc nie ma przeciwwskazań, żeby w ten sposób ją stymulować, ale ja jestem zdania, że pora na to, to okres przedszkolny.
A czemu akurat przedszkolny? Pytam, bo czytałam właśnie,że.im wcześniej tym lepiej, można od trzeciego miesiąca a już absolutnie najlepiej przed rokiem..
No o jestem ciekawa czy sama metoda faktycznie działa i ułatwia potem dzieciom w szkole?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 01:42   #2380
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Olivia zasypia sama
w nocy jak ja karmie to odkladam to gada do siebie, nie placze i usypia po 20 minutach czasem krocej.
Nigdy malej nie usypialam w sensie noszenie na rekach czy bujanie
Mala jak chce to spi a jak nie to nie

Mala wazy 5,200
i ma 57 cm

Bylam u dermatologa wiec jest lipa..
PAni powiedziala ze laser zadko sie sprawdza
robila go kilka razy i efekt byl gorszy niz przed zabiegiem i jej klijetki plakaly po tym ze strasznie wyglada..
operacja plastyczna mowila ze tez to jakies wyjscie ale mowila ze nie ma zadnych studiow na ten temat i ze zadko sie to sprawdza ze efekt jest zadowalajacy i ogolnie mnie pocieszyla ze te rozstepy z czasem zbledna
dostalam masc na blizny i mam smarowac
Tz mi jutro ja kupi i zobaczymy co z tego wyjdzie
ogolnie jestem rozczarowana wizyta bo myslalam ze bedzie jakies skuteczne rozwiazanie a jak widac go nie ma
No to nie dobrze! Ale z drugiej strony dobrze ze trafiłaś na konkretnego lekarza który nie mydli ci oczu.. W necie czytałam ze laser cud, miód. Używaj tych kremów, pod prysznicem myj się szorstka gąbka, rozstepy zrobią się niewidoczne.
Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Połozyłam małego do kołyski i czekam czy sam zaśnie. Narazie prowadzi konwersacje z ciemnością :-D
Nie udało się! Małemu się ulalo, Tz zapalił duża lampkę, wziął go na ręce i jak już odłożył to był ryk. Nagle zachciało mu się znowu jeść wiec go dokarmilam i zasnął jak zwykle przy cycu. Ale będziemy próbować, jesteśmy na właściwej drodze :-D
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość


Mój gada do wszystkich i wszystkiego. Dzisiaj krzyczał na rozgwiazdę z bujaka i się pobili. On ją rękami z całej siły a ona go po twarzy. Kłótnia była ostra.
Haha :-D
Jeszcze nie raz dostanie z grzechotki :-D
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 02:57   #2381
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Moje dziecko chyba zostalo zauroczone. Od dwoch dni wstaje co 3 godziny w nocy albo co 2 na zarcie i pol nocy skrzeczy. Wezme na rece spi.... a praktycznie od poczatku spal ciagiem po 5 7 godzin.
__________________
Razem 12.08.2006
Czy zostaniesz moją żoną? 17.03.2012
Ślub 22.06.2013
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 07:30   #2382
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

W końcu udało mi się uchwycić uśmiech

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1412663434082.jpg (71,4 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1412663447937.jpg (64,8 KB, 36 załadowań)
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 07:47   #2383
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
W końcu udało mi się uchwycić uśmiech

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

he he, ale słodziak mój ostatnio urządza pogawędki z karuzelą

ostatnio mówię do męża idę do sklepu(minuta drogi) za 10 minut bede dam ci małego do łóżka bo troche skrzeczy w łóżeczku on ledwo zywy mówi ok, ale twardo spi jak kładę małego ja zakładam buty i słysze jak mały gada tak głośno z enie jeden zmarły by powstał z grobu a mój tżet śpi twardo, ja wracam ze sklepu to maz mi opowiada, że tak mały gadał że nie wiedział o co chodzi, otwiera oczy patrzy a mały, patrzy sie na niego wymachuje rękoma i cieszy sie do ojca

tak samo jak mąż mówi coś do mnie z kuchni czy z innego pomieszczenia, mały błądzi wzrokiem..i ma minę jak by pomyślał:"gdzie sie podział ten tata, przeciez słysze jego głos" to jest takie pocieszne że on już nas poznaje i reaguje na nasze głosy

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Mi dziś mama kupiła ciuszki dla małej w lidlu. Rajstopki 62/68 są dłuższe niż spodnie 74/80, aż je zmierzyłam i mają dokładnie 52 cm... A sweterki są jak na dwulatka :-P ehh wysłać mamę na zakupy, prawie się obraziła, jak pytałam czy nie było aktualnych rozmiarów ;-)

Kasia, co myślisz o czytaniu globalnym? Jestem ciekawa Twojego zdania jako nauczycielki.
jka jeszcze niue sprawdzałam, tych rozmiarów, mama mi też kupiła ubranka w lidlu, ale jak mały sie urodził, to te 62/68 odłożyłam do innej półki miałam zaczać je po woli wyjmować, ale jak mówisz że duze to wyjme jak mały skończy pół roku a dresik na pół roku jak skończy rok
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 08:01   #2384
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Nie wiem czy wszystkie tak mają, no ale teraz napewno ;-)

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
W końcu udało mi się uchwycić uśmiech

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
Na tym drugim zdjęciu jaki szeroki uśmiech
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 08:05   #2385
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
W końcu udało mi się uchwycić uśmiech

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
Cudowny
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 08:24   #2386
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Olivia zasypia sama
w nocy jak ja karmie to odkladam to gada do siebie, nie placze i usypia po 20 minutach czasem krocej.
Nigdy malej nie usypialam w sensie noszenie na rekach czy bujanie
Mala jak chce to spi a jak nie to nie

Mala wazy 5,200
i ma 57 cm

Bylam u dermatologa wiec jest lipa..
PAni powiedziala ze laser zadko sie sprawdza
robila go kilka razy i efekt byl gorszy niz przed zabiegiem i jej klijetki plakaly po tym ze strasznie wyglada..
operacja plastyczna mowila ze tez to jakies wyjscie ale mowila ze nie ma zadnych studiow na ten temat i ze zadko sie to sprawdza ze efekt jest zadowalajacy i ogolnie mnie pocieszyla ze te rozstepy z czasem zbledna
dostalam masc na blizny i mam smarowac
Tz mi jutro ja kupi i zobaczymy co z tego wyjdzie
ogolnie jestem rozczarowana wizyta bo myslalam ze bedzie jakies skuteczne rozwiazanie a jak widac go nie ma
Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Tak



Taaaa..ja też karmię piersi a tylko i okres już miałam

Zaczarowana, przykro mi, że niewiele da się zrobić
A Olivia to kawał dziewczyny!! Urodziły się z moją Hanią tego samego dnia, a Olivia jest od niej 5 cm dłuższa i cięższa prawie kilo
Dziewczyny to mój jest jakiś wielkolud, urodziłam 13.08 a on już ma 6 kg. Już zaczęłam kupować ciuszki 74 żeby mieć na zaś jak z tych 68 wyrośnie.
A my z Tż'tem tacy średniej budowy.

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
Polly, ja dzisiaj latałam po mieście w poszukiwaniu kreacji na chrzciny dla mojej Hani, ale nic ciekawego nie znalazłam. Niby był wybór,ale nic mi nie przypadło do gustu, bo chciałam coś prostego, a nie takie falbany ogromne. Zdecydowałam się kupić na olx.pl używany komplecik, przy okazji zaoszczędziłam przynajmniej 100zł Myślę, że warto poszukać w necie
Ja ubieram młodego w zwykłe ciuszki, sweterek w biało-granatowe pasy i granatowe spodnie, na to błękitna kurteczka.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 08:35   #2387
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Gosia, bo litera podobnie jak cyfra to najwyższy stopień abstrakcji, nam ciężko to pojąć, ale dziecko musi najpierw poznać konkret, ja jeszcze w zerówce nie uczę, że 3+4=7 tylko biorę siedem klocków i rozkładam je na różne zbiory, bo bez tego dzieciaki nie zrozumieją, że siedem kasztanów to 7, ono będzie tylko abstrakcyjnym znakiem. Podobnie z literą. Dla nas jest oczywiste, ze każdy ten wygibas coś oznacza, dla dziecka już nie. Oczywiście wprowadza się czytanie globalne w przedszkolu np podpisując sprzęty i meble, ale nie ominie się poznawania liter starym sposobem, kiedy dziecko do tego dojrzeje. Dlatego uważam, że jeśli masz czas i ochotę robić to z Adelką to możesz, ale nie umiem ci powiedzieć, czy rzeczywiście w takim wieku ma to sens. Ja póki co skupiam się na rozwoju zmysłowym i to pobudzam, a litery to dla mnie melodia przyszłości.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 08:35   #2388
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Dziewczyny to mój jest jakiś wielkolud, urodziłam 13.08 a on już ma 6 kg. Już zaczęłam kupować ciuszki 74 żeby mieć na zaś jak z tych 68 wyrośnie.
A my z Tż'tem tacy średniej budowy.
A ile miał jak się urodził ?
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 08:39   #2389
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Kur.. moja babcia już nawet nie pyta, czy mała śpi, nie śpi, czy ma do niej iść. Po prostu jak ja wychodzę z pokoju to ona do niego leci.
Ocipieję zaraz, a końca remontu nie widać.
Ostatnio nawet jak byłam na spacerze z małą, mama wróciła z pracy, a babcia na drodze wygląda, gdzie ja jestem. To aż jej mama mówiła, że może być spokojna że nie wyrzucę dziecka w lesie.
Ostatnio nawet mówiła do mnie mama żebym pamiętała, żeby ją oddać do domu starców...

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Gosia, bo litera podobnie jak cyfra to najwyższy stopień abstrakcji, nam ciężko to pojąć, ale dziecko musi najpierw poznać konkret, ja jeszcze w zerówce nie uczę, że 3+4=7 tylko biorę siedem klocków i rozkładam je na różne zbiory, bo bez tego dzieciaki nie zrozumieją, że siedem kasztanów to 7, ono będzie tylko abstrakcyjnym znakiem. Podobnie z literą. Dla nas jest oczywiste, ze każdy ten wygibas coś oznacza, dla dziecka już nie. Oczywiście wprowadza się czytanie globalne w przedszkolu np podpisując sprzęty i meble, ale nie ominie się poznawania liter starym sposobem, kiedy dziecko do tego dojrzeje. Dlatego uważam, że jeśli masz czas i ochotę robić to z Adelką to możesz, ale nie umiem ci powiedzieć, czy rzeczywiście w takim wieku ma to sens. Ja póki co skupiam się na rozwoju zmysłowym i to pobudzam, a litery to dla mnie melodia przyszłości.
To opowiedz proszę co robisz, żeby ten rozwój zmysłowy pobudzać, mam hopla na tym punkcie, żeby sobie nie wypominać potem, że zrobiłam za mało. Albo za dużo... ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 09:03   #2390
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
A ile miał jak się urodził ?
Jak się urodził miał 3800g i 57 cm, teraz nam leci 8 tydzień. Jak te ciuszki 68 piszą, że są na 3-6 miesięcy to w głowę zachodzę jak to możliwe.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 09:11   #2391
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dziewczyny położna dała zielone światło żeby zacząć już prac w zwykłym proszku

Jaki płyn do płukania najlepiej stosować ?
Jaki wy stosujecie?
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 09:16   #2392
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Dziewczyny to mój jest jakiś wielkolud, urodziłam 13.08 a on już ma 6 kg. Już zaczęłam kupować ciuszki 74 żeby mieć na zaś jak z tych 68 wyrośnie.
A my z Tż'tem tacy średniej budowy.



Ja ubieram młodego w zwykłe ciuszki, sweterek w biało-granatowe pasy i granatowe spodnie, na to błękitna kurteczka.

mój też juz waży ok 6 kg ale w 62 sie mieści może jest krótszy ??dopiero od dwóch tygodni wchodzi w 62 (ale na metkach to niby 62 to jest na 3 miesiace napisane to sie spokojnie mieści w 68 to by raczej sie jeszcze utopił a rękawki w większosci 62 są za długie a długościowo jest ok
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 09:30   #2393
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
mój też juz waży ok 6 kg ale w 62 sie mieści może jest krótszy ??dopiero od dwóch tygodni wchodzi w 62 (ale na metkach to niby 62 to jest na 3 miesiace napisane to sie spokojnie mieści w 68 to by raczej sie jeszcze utopił a rękawki w większosci 62 są za długie a długościowo jest ok
O widzisz, a u nas bluzy 68 są idealne i na długość i w rękawkach, ale spodnie muszę jeszcze podwijać. W 62 już jest za to za krótko, a pajace za ciasne.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 09:33   #2394
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Ja sie dolaczam do prosby Gosi. Napiszcie co robicie z dziecmi zeby sielepiej rozwijaly? Pytane szczegolnie skierowane do dziewczyn ktore sie w tym temacie czuja silne ja tez niby cos probuje doczytac ale mysle ze to za malo. Chetnie sie dowiem co wy robicie.co mozna zaproponowac takiej maliznie i prz okazji pomoc jej sie rozainac?

Ja jeszcze dodam cos od siebie. Chodz o spanie w nocy. U mnie otulanie w rozek, ciasno, dalo efekty ale uwaga nie byly one juz w pierwsza noc. Druga sprawa zauwazylam ze Iga spi dluzej jak ja pokarmie tak z trzy razy w ciagu 2h tuz przed snem. Robie np tak, o 20 ja karmie, potem sie bawimy, karmie o 21 i jeszcze cos robimy np rzeczy higieniczne, na koniec zmeiam pieluche, zostawiam w samym body, owijam w kocyk i karmie ok 21.30 po czym odkladam do lozeczka i spi ostatnie dwie noce pobudka byla dopiero o 5 pisze to po to, ze moze ktorejs pomoze w usypianiu...wiem ze kazde dziecko jest inne ale mozna sprobowac czyjejs metody. Jak macie jakies wieczorne czary dzieki korym wasze dzieci spia to sie podzielcie. Czasem najglupszy szczgol robi robote
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 09:47   #2395
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
W końcu udało mi się uchwycić uśmiech

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
Jaki cudny uśmiech ;-)
Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Dziewczyny to mój jest jakiś wielkolud, urodziłam 13.08 a on już ma 6 kg. Już zaczęłam kupować ciuszki 74 żeby mieć na zaś jak z tych 68 wyrośnie.
A my z Tż'tem tacy średniej budowy.



Ja ubieram młodego w zwykłe ciuszki, sweterek w biało-granatowe pasy i granatowe spodnie, na to błękitna kurteczka.
Rosną te dzieci jak na drożdżach
Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Kur.. moja babcia już nawet nie pyta, czy mała śpi, nie śpi, czy ma do niej iść. Po prostu jak ja wychodzę z pokoju to ona do niego leci.
Ocipieję zaraz, a końca remontu nie widać.
Ostatnio nawet jak byłam na spacerze z małą, mama wróciła z pracy, a babcia na drodze wygląda, gdzie ja jestem. To aż jej mama mówiła, że może być spokojna że nie wyrzucę dziecka w lesie.
Ostatnio nawet mówiła do mnie mama żebym pamiętała, żeby ją oddać do domu starców...

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------


To opowiedz proszę co robisz, żeby ten rozwój zmysłowy pobudzać, mam hopla na tym punkcie, żeby sobie nie wypominać potem, że zrobiłam za mało. Albo za dużo... ;-)
Tez chętnie się dowiem jak zadbać o zmysły małego.
Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Dziewczyny położna dała zielone światło żeby zacząć już prac w zwykłym proszku

Jaki płyn do płukania najlepiej stosować ?
Jaki wy stosujecie?
Ja używam Lenor żółty i niebieski. Skoro mały się do nas przytula i nie ma uczulenia to myślę że będzie mu odpowiadał. Ja mam jeszcze zapas dzieciowych płynów wiec trochę minie zanim wprowadze nasz.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
Ja sie dolaczam do prosby Gosi. Napiszcie co robicie z dziecmi zeby sielepiej rozwijaly? Pytane szczegolnie skierowane do dziewczyn ktore sie w tym temacie czuja silne ja tez niby cos probuje doczytac ale mysle ze to za malo. Chetnie sie dowiem co wy robicie.co mozna zaproponowac takiej maliznie i prz okazji pomoc jej sie rozainac?

Ja jeszcze dodam cos od siebie. Chodz o spanie w nocy. U mnie otulanie w rozek, ciasno, dalo efekty ale uwaga nie byly one juz w pierwsza noc. Druga sprawa zauwazylam ze Iga spi dluzej jak ja pokarmie tak z trzy razy w ciagu 2h tuz przed snem. Robie np tak, o 20 ja karmie, potem sie bawimy, karmie o 21 i jeszcze cos robimy np rzeczy higieniczne, na koniec zmeiam pieluche, zostawiam w samym body, owijam w kocyk i karmie ok 21.30 po czym odkladam do lozeczka i spi ostatnie dwie noce pobudka byla dopiero o 5 pisze to po to, ze moze ktorejs pomoze w usypianiu...wiem ze kazde dziecko jest inne ale mozna sprobowac czyjejs metody. Jak macie jakies wieczorne czary dzieki korym wasze dzieci spia to sie podzielcie. Czasem najglupszy szczgol robi robote
Z tym karmieniem tez tak robie,położna mówiła żeby do północy karmić jak najwięcej wtedy powinien przespać do rana. U nas wygląda to tak ze karmię przed 19,chwila zabawy,kąpiel, po kapaniu po 20 znowu karmię i mały budzi się raz w nocy i dopiero nad ranem.

Co do owijania w kocyk to nam też pomogło, tyle że mały musi mieć rączki wyjęte. Płakał jak go całego owinelam. Lepiej śpi, wcześniej często podnosił nóżki do góry, machal nimi i wydawał dziwne dźwięki i czasem go to wzbudzało.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 09:53   #2396
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Dziewczyny położna dała zielone światło żeby zacząć już prac w zwykłym proszku

Jaki płyn do płukania najlepiej stosować ?
Jaki wy stosujecie?
Z proszków na zmianę persil/ariel. Z płynów silan i lenor niebieski, zolty i bialy. I płynu daje troche mniej niz kiedys, bo piore rzeczy mlodego razem z naszymi.

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
Ja sie dolaczam do prosby Gosi. Napiszcie co robicie z dziecmi zeby sielepiej rozwijaly? Pytane szczegolnie skierowane do dziewczyn ktore sie w tym temacie czuja silne ja tez niby cos probuje doczytac ale mysle ze to za malo. Chetnie sie dowiem co wy robicie.co mozna zaproponowac takiej maliznie i prz okazji pomoc jej sie rozainac?

Ja jeszcze dodam cos od siebie. Chodz o spanie w nocy. U mnie otulanie w rozek, ciasno, dalo efekty ale uwaga nie byly one juz w pierwsza noc. Druga sprawa zauwazylam ze Iga spi dluzej jak ja pokarmie tak z trzy razy w ciagu 2h tuz przed snem. Robie np tak, o 20 ja karmie, potem sie bawimy, karmie o 21 i jeszcze cos robimy np rzeczy higieniczne, na koniec zmeiam pieluche, zostawiam w samym body, owijam w kocyk i karmie ok 21.30 po czym odkladam do lozeczka i spi ostatnie dwie noce pobudka byla dopiero o 5 pisze to po to, ze moze ktorejs pomoze w usypianiu...wiem ze kazde dziecko jest inne ale mozna sprobowac czyjejs metody. Jak macie jakies wieczorne czary dzieki korym wasze dzieci spia to sie podzielcie. Czasem najglupszy szczgol robi robote
Dołączam do pytania o rozwój.
Potwierdzam teorię o jedzeniu, Tymek też jest przed spaniem karmiony az po uszy.
My wieczorem czytamy ksiazke, jednostajny monotonny glos przez 15-20 minut bardzo ladnie mlodego wycisza.

Sory za polskie znaki, pisze jedna reka.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 10:04   #2397
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

A ja jeszcze poproszę o patenty na spanie w dzień. Adela ziewa, jęczy, zamyka oczy na dwie minuty u znowu się budzi, a marudzi tak że widać że jest zmęczona, tylko nie może dobrze usnąć. Oczywiście czasem się udaje, ale nie mam jednej uniwersalnej metody, żeby zawsze działała, w związku z tym nie mam też stałego sposobu usypiania i to też jej może przeszkadzać...
Wieczorem po kąpieli się karmimy, lulamy, śpiewam jej, czasem na chwilę przysypia, po 30 minutach do godziny dojada jeszcze i zwykle idzie spać.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 10:05   #2398
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Z proszków na zmianę persil/ariel. Z płynów silan i lenor niebieski, zolty i bialy. I płynu daje troche mniej niz kiedys, bo piore rzeczy mlodego razem z naszymi.



Dołączam do pytania o rozwój.
Potwierdzam teorię o jedzeniu, Tymek też jest przed spaniem karmiony az po uszy.
My wieczorem czytamy ksiazke, jednostajny monotonny glos przez 15-20 minut bardzo ladnie mlodego wycisza.

Sory za polskie znaki, pisze jedna reka.
Ja tez ciagle jedna reka i na tablecie bo od laptopa mala sie budzi...a co robic zeby dziecko w dzien spalo lepiej? Moja Iga si max 45 minut teraz myslalam ze pospi dluzej od 10.15 ale juz sie drze spadam
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 10:11   #2399
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
W końcu udało mi się uchwycić uśmiech

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
O prosze, jakie szczęsliwe dziecko.

Zaczarowana - przykro mi że niewiele da się zrobić z tymi rozstępami. Ale jakby nie patrzec rozstępy to blizny, a na to sposobu nie ma.

Wczoraj mielismy wizyte u pediatry. Martynka waży prawie 5,5 kg, wzrostu ma 63cm. W ndz skończyła 6 tyg. Ubranka nosimy 62/68 ale 62 powoli robią sie za małe.

Szczepiliśmy wczoraj 6w1, rotawirusy i pneumokoki (łącznie zaplaciłam 1030zł). Pielęgniarka do mnie z pretensjami że nakarmiłam małą przed wizytą i nie miała odruchu połykania i trzeba było sie nameczyc przy podawaniu szczepionki na rotawirusa (doustna).
Wieczorem był straszny płacz prawie godzinny. Masakra jakas była Jeszcze tak płaczącej Martyny nie widzieliśmy. Płakałam razem z nią. Nawet mój TŻ miał mokre oczy co mu się nie zdarza. Na szczęście się później uspokoiła, a noc była już jak zwykle.

Zaliczyłam też wczoraj ginekologa. Wszystko ok. Kazał mi tylko cwiczyc mięsnie Kegla, mimo iz nie popuszczam teraz w ogóle moczu to powiedział że za pare lat może pojawic się taki problem

ButterBear - jak tam Twoja Hania z kolkami? Nadal ja męczą?

Edytowane przez mysia111
Czas edycji: 2014-10-07 o 10:14
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 10:17   #2400
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Z proszków na zmianę persil/ariel. Z płynów silan i lenor niebieski, zolty i bialy. I płynu daje troche mniej niz kiedys, bo piore rzeczy mlodego razem z naszymi.



Dołączam do pytania o rozwój.
Potwierdzam teorię o jedzeniu, Tymek też jest przed spaniem karmiony az po uszy.
My wieczorem czytamy ksiazke, jednostajny monotonny glos przez 15-20 minut bardzo ladnie mlodego wycisza.

Sory za polskie znaki, pisze jedna reka.
Się przejmujesz polskimi znakami? Ja całe słowa przekrecam,zazwyczaj pisze jak karmię lub bujam

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Tak patrzę na Tobiego jak leży w gondoli i nie ma szans żeby w grudniu się do niej zmieścił w kombinezonie.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:35.