Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-28, 19:42   #2401
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Narija jestes pewna,ze to wlasnie olej z pachnotki cie zapchal???...
mnie zapycha prawie wszystko,wiec mam przechlapane.Teraz uzywam wlasnie kilka kropel oleju z pachnotki i czarnuszki wymieszanego z kremem na noc i jest super...
Przeanalizuj,czy nie wprowadzilas czegos nowego w pielegnacji?
z olejami jest ogolnie skomplikowana sprawa.
zakochalam sie w kremie na noc z The body Shop tea tree(nowa,ulepszona wersja) i tam jest wlasnie dodany olej tamanu,ktory jest polecany do cery tradzikowej.Krem mi sluzyl nieslychanie.Zamowilam w ZSK tamanu i dodawalam do serum,gdy krem mi sie skonczyl.I co sie stalo? Zapchal mnie.Nie wierzylam wlasnym oczom,bo wiem,ze w kremie TBS mi sluzyl.Zmniejszylam wiec ilosc oleju dodawanego do serum i jest dobrze.Zero zapychania,sluzy tak jak trzeba.Mysle,ze moze powinnas olejek z pachnotki z czyms mieszac moze,no i troche w innych proporcjach.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 11:22   #2402
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Narija jestes pewna,ze to wlasnie olej z pachnotki cie zapchal???...
mnie zapycha prawie wszystko,wiec mam przechlapane.Teraz uzywam wlasnie kilka kropel oleju z pachnotki i czarnuszki wymieszanego z kremem na noc i jest super...
Przeanalizuj,czy nie wprowadzilas czegos nowego w pielegnacji?
z olejami jest ogolnie skomplikowana sprawa.
zakochalam sie w kremie na noc z The body Shop tea tree(nowa,ulepszona wersja) i tam jest wlasnie dodany olej tamanu,ktory jest polecany do cery tradzikowej.Krem mi sluzyl nieslychanie.Zamowilam w ZSK tamanu i dodawalam do serum,gdy krem mi sie skonczyl.I co sie stalo? Zapchal mnie.Nie wierzylam wlasnym oczom,bo wiem,ze w kremie TBS mi sluzyl.Zmniejszylam wiec ilosc oleju dodawanego do serum i jest dobrze.Zero zapychania,sluzy tak jak trzeba.Mysle,ze moze powinnas olejek z pachnotki z czyms mieszac moze,no i troche w innych proporcjach.
Mieszałam z hydrolatem, nic innego nie wprowadzałam, bo i nic nie mogę, wszystko mnie zapycha. Mi chyba jednak żadne oleje nie służą, najbardziej żałuję, że mi tamanu nie służy, bo zapach uwielbiam, jeśli chodzi o pachnotkę, to ze względu na zapach nie ma czego żałować
Mam pytanie te kilka kropel to na raz używasz na twarz, zmieszane z kremem? Dla mnie kilka kropel to by było duzo, ja używałam 2 krople na dłoń i z tego palcem na twarz, także z 1,5 kropli wsmarowałam na całą twarz a i tak zapchalo
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 10:18   #2403
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja mieszalam w oddzielnym malym sloiczku(po probce jakiegos kremu) doslownie 4-5 kropel oleju z moim serum.Wychodzila mi mala porcja na 5 dni.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:02   #2404
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kupiłam dziś w sklepie stacjonarnym ZSK (sklep gdzie można kupić ich półprodukty) w Babka Tower olej z jojoba i kwas hialuronowy w postaci roztworu. Zobaczę jak będzie.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:50   #2405
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

pare dni temu przyszło moje zamówienie ze ZSK - zamówiłam m.in. olejki eteryczne : cytrynowy, grejpfrutowy i rozmarynowy.
W jakich proporcjach moge je zmieszać ze zwykłym balsamem ujędrniającym ? powiedzmy, że dam 30 ml balsamu - ile więc będę mogła dodać łącznie kropelek olejków eterycznych ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 11:07   #2406
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja na 30ml kremu do twarzy daje 5 kropelek olejku (3 krople grejpfrutowego i 2 bazyliowego).Wiecej bym sie bala,ze mi skore podrazni,ale jesli dodajesz do balsamu do ciala to az takiego duzego ryzyka nie ma ,chociaz lepiej mniej niz wiecej
Z olejkami bywa roznie,te 5 kropelek do kremu do twarzy dodaje i dziala super.Kiedys dodalam 8 kropelektea tree oil na 30 ml kremu i poparzylo mi twarz.A przeciez ten olejek jest opisywany jako jeden z niewielu ,ktory mozna uzywac nawet bez rozcienczania....Mysle,ze lepiej ostroznie zaczac,zawsze mozesz dodac kilka kropli jak zauwazysz ,ze skora dobrze toleruje.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 15:32   #2407
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

czy któraś z Was robiła te serum.
myślę o nim ze 3 miesiące i nadal nic nie wiem. niby już zebrałam wszystkie informacje nt składników, całej procedury i nadal się zastanawiam
chciałabym przywrócić skórze prawidłowe nawilżenie, zwęzić pory, zlikwidować wszelkie zaskórniki i gródki.
chyba, że polecacie coś sprawdzonego to chętnie wypróbuję...
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-12, 16:45   #2408
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
czy któraś z Was robiła te serum.
myślę o nim ze 3 miesiące i nadal nic nie wiem. niby już zebrałam wszystkie informacje nt składników, całej procedury i nadal się zastanawiam
chciałabym przywrócić skórze prawidłowe nawilżenie, zwęzić pory, zlikwidować wszelkie zaskórniki i gródki.
chyba, że polecacie coś sprawdzonego to chętnie wypróbuję...
Anosko, jako autorka receptury, po wielu doświadczeniach z serami kwasowymi (receptura na serum z glukonolaktonem ma prawie 2 lata) mogę stwierdzić, że AHA znacznie lepiej się sprawdzają w przypadku cery zaskórnikowej niż PHA. Inna sprawa, że glukonolakton w takich stężeniach powoduje zwiększenie lepkości kosmetyku (podobny problem mam w tej chwili z kwasem glikolowym, nawet przy 5% stężeniu tonik jest dość lepki; jeszcze nie jestem pewna, czy to kwestia kompozycji składników, czy samego kwasu). Poza tym nie stosuję już w serach emulgatora SLP - kiepsko wypada w porównaniu np. z lecytyną.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 16:57   #2409
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri - a możesz napisać jakiej lecytyny (w sensie gdzie kupujesz) używasz?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 17:06   #2410
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Z Mazideł, HLB 7.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 17:15   #2411
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzięki
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-12, 18:31   #2412
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

no to już nic nie wiem
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 19:08   #2413
svetlana89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć dziewczyny!!
Od pewnego czasu interesuje się kosmetykami domowej roboty. Wiecie może czy można je sprzedać? Szukałam informacji w internecie, ale nic nie znalazłam.. na pewno muszą mieć atesty,ale nie wiem ile to kosztuje i gdzie to się załatwia. W tym roku założyłam własną firmę kosmetyczną i chciałabym wzbogacić asortyment o własne kosmetyki eko....
Wiecie może coś na ten temat????
Pozdrawiam
svetlana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 22:26   #2414
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
(podobny problem mam w tej chwili z kwasem glikolowym, nawet przy 5% stężeniu tonik jest dość lepki; jeszcze nie jestem pewna, czy to kwestia kompozycji składników, czy samego kwasu). Poza tym nie stosuję już w serach emulgatora SLP - kiepsko wypada w porównaniu np. z lecytyną.
lepkość to wina glikolowego kwasu . U mnie tonik na samej wodzie z 5% glikolowego , lepi się ale też nawilża .

Ale najbardziej uwielbiam tonik z BU , różano- mleczny , dla odmiany z kwasem mlekowym

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
no to już nic nie wiem

ja bym ci to poleciła , inny sklep , ale super produkt będe wszędzie reklamować

http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha8.html
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 22:55   #2415
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
lepkość to wina glikolowego kwasu . U mnie tonik na samej wodzie z 5% glikolowego , lepi się ale też nawilża .
Dziękuję za informację . Może jeszcze sprawdzę, jak to wygląda w przypadku serum. Chyba jednak pozostanę wierna swojemu ulubieńcowi (kwas migdałowy); ciągle liczę na to, że pojawi się w ZSK.


Nowości:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?433,dha...przez-eco-cert
http://www.zrobsobiekrem.pl/?432,mac...cherzykowatego


Svetlano, sporo informacji znajdziesz w internecie.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU2001 0420473
http://wiadomoscikosmetyczne.pl/content/view/3070/519/
http://skladnikikosmetyczne.blog spot.com/search/label/dyrektywa%20kosmetyczna%2 0UE
Rozporządzenie kosmetyczne 1223/2009/WE - komentarz branży kosmetycznej

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-12-13 o 04:39
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 12:28   #2416
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

może któras z Was poradzić jak i z czym stosowac korund? Mam cerę mieszaną z wieloma bliznami po trądziku, czy ta substancja w ogóle pomoże?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 15:30   #2417
Tiarsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Wa-wy :)
Wiadomości: 27
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam
W poniedziałek zamówiłam na ZSK kilka rzeczy, wysłałam zamówienie i nie dostałam żadnego potwierdzenia ani nic. Pierwszy raz kupuję w tym sklepie, dlatego chciałam spytać doświadczone klientki, jak wygląda tam realizacja: czy wysyłają jakiegoś maila z potwierdzeniem zamówienia, czy po prostu należy zrobić przelew i czekać...?
__________________

Tiarsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 16:35   #2418
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Gdy pieniądze zostaną przelane i dojdą na konto sklepu, status zamówienia zostaje zmieniony na "pakujemy paczkę". Możesz to sprawdzić po zalogowaniu w zakładce "twoje zamówienia", powinnaś także otrzymać powiadomienie mailowe. Gdy paczka zostanie wysłana status zamówienia zmienia się na "zrealizowane" przy czym także zostaje wysłany mail z powiadomieniem.
Może podałaś błędny adres e-mailowy, albo wiadomość od sklepu została zakwalifikowana jako spam? W każdym razie zawsze możesz sprawdzić status zamówienia na stronie sklepu
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 16:43   #2419
Tiarsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Wa-wy :)
Wiadomości: 27
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej, dzięki za pomoc
Ale loguję się i w zakładce zamówienia pokazuje się hasło "nie znaleziono danych" Czy to oznacza, że to zamówienie nie dotarło? czy dopiero po wpłacie pieniędzy coś się tam pokaże, bo nie rozumiem do końca
__________________

Tiarsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 17:01   #2420
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zamówienie (jego ID, data, status) powinno tam widnieć, bez względu na to, czy przelew został już wykonany czy nie, ze statusem "oczekuje na wpłatę" (lub coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie ). Jeżeli mimo przelewu dalej nic się tam nie pojawi może warto skontaktować się z właścicielką, mailowo albo telefonicznie?
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 17:06   #2421
Tiarsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Wa-wy :)
Wiadomości: 27
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Przelewu jeszcze nie zrobiłam, bo nawet nie pamiętam dokładnej kwoty Widocznie jakiś błąd wystąpił, bo w tej zakładce nie ma nic po tym zamówieniu... Dzięki w każdym razie za pomoc
__________________

Tiarsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 17:26   #2422
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dlatego ja zawsze wybieram przelew on-line - błyskawicznie i bezproblemowo
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 07:39   #2423
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ZSK powiększyło swoją ofertę o kwas migdałowy! klik!

Przy jego użyciu muszę się filtrować? Bo dużo pochlebnych opini przeczytałam i się nad nim zastanawiam. Jako codzinne oczyszczania miałabym PHA, a raz na jakiś czas wzięłabym migdałowy. Codziennie miałabym małą ochronę- serum antyoksydacyjne i minerały.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 18:40   #2424
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
ZSK powiększyło swoją ofertę o kwas migdałowy! klik!

Przy jego użyciu muszę się filtrować? Bo dużo pochlebnych opini przeczytałam i się nad nim zastanawiam. Jako codzinne oczyszczania miałabym PHA, a raz na jakiś czas wzięłabym migdałowy. Codziennie miałabym małą ochronę- serum antyoksydacyjne i minerały.


Skarpetto, ja używam serum z 5% kwasu migdałowego codziennie na noc, a na dzień, z uwagi na nietolerancję kremów z filtrami, tak jak piszesz - serum antyoksydacyjne + podkład mineralny z dużą zawartością tlenków. Do tego ograniczam do minimum ekspozycję słoneczną.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 18:57   #2425
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
ZSK powiększyło swoją ofertę o kwas migdałowy! klik!

Przy jego użyciu muszę się filtrować? Bo dużo pochlebnych opini przeczytałam i się nad nim zastanawiam. Jako codzinne oczyszczania miałabym PHA, a raz na jakiś czas wzięłabym migdałowy. Codziennie miałabym małą ochronę- serum antyoksydacyjne i minerały.
O jakim serum dokładnie mówicie? Bo też nie toleruję kremów, mam po nich trądzik kosmetyczny, używam wstyd się przyznać teraz zimą peeling migdałem i tylko minerały, ale na dworze wcale nie bywam praktycznie. Doszłam do wniosku, że wole mieć za kilka lat kilka zmarszczek więcej i plamek, niż kratery po pryszczach.
Fakt faktem, że odkąd nie katuję skóry filtrami to trądzik zniknął, czasem jakas krostka maleńka, ale to przysłowiowy pryszcz w porównaniu z tym co było. Teraz zaciekawiło mnie to serum
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 20:48   #2426
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Agabil nagrala film o migdalku
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 23:06   #2427
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość


Skarpetto, ja używam serum z 5% kwasu migdałowego codziennie na noc, a na dzień, z uwagi na nietolerancję kremów z filtrami, tak jak piszesz - serum antyoksydacyjne + podkład mineralny z dużą zawartością tlenków. Do tego ograniczam do minimum ekspozycję słoneczną.
Teraz właśnie się zorientowałam, że parę postów wyżej napisałaś, że miło by było, gdyby ZSK powiększyło ofertę o kwas migdałowy
Też nie toleruję filtrów, dlatego odłożyłam kwasy. Dają efekty, ale co mi po nich, gdy musiałam się filtrować? Do tego ten dyskomfort i ceny. Chyba zrobię jak Ty, a latem będę uważać. Kiedyś maścią od dermatologa się smarowałam i nie miałam przebarwień. Potrzebowała oczyszczenia i złuszczenia, ale starałam się unikać słońca. Jednakże to nie znaczy, że później się nie pojawią
Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
O jakim serum dokładnie mówicie? Bo też nie toleruję kremów, mam po nich trądzik kosmetyczny, używam wstyd się przyznać teraz zimą peeling migdałem i tylko minerały, ale na dworze wcale nie bywam praktycznie. Doszłam do wniosku, że wole mieć za kilka lat kilka zmarszczek więcej i plamek, niż kratery po pryszczach.
Fakt faktem, że odkąd nie katuję skóry filtrami to trądzik zniknął, czasem jakas krostka maleńka, ale to przysłowiowy pryszcz w porównaniu z tym co było. Teraz zaciekawiło mnie to serum
Dzięki filtrom zafundowałam sobie niezłe zaskórniki, z którymi borykam się do dzisiaj, ale już tak źle nie jest.
O serum nic nie wiem, czekamy aż Lorri oświeci
Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Agabil nagrala film o migdalku
Dziękuję za link Tak właśnie dzisiaj mi się przypomniało, że Aga chyba coś wspominała o owym kwaśnie na YT.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 21:47   #2428
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Aktualnie stosuję serum z ekstraktami niedostępnymi w ZSK (pine bark, lukrecja, rozmaryn). Ale i w ZSK jest sporo naturalnych antyoksydantów (ekstrakt z pestek winogron, zielonej herbaty, miłorzębu japońskiego, ostropestu, żeń-szenia, skórki granatu). Można oczywiście wykorzystać witaminy E i C oraz koenzym Q10 (w ZSK dostępny w postaci liposomów). Przyznam, że nie przepadam za suchymi ekstraktami roślinnymi, denerwuje mnie ich kiepska rozpuszczalność (alkohol nie wchodzi w grę), intensywny kolor, specyficzny, czasem odpychający zapach (nie cierpię zwłaszcza zielonej herbaty). Zostanę chyba przy pine bark (ewentualnie wykorzystam ekstrakt z pestek winogron, jeśli nie będzie bardziej kłopotliwy w obróbce) i dołączę syntetyki (olejową wit. C i koenzym Q10).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:07   #2429
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Aktualnie stosuję serum z ekstraktami niedostępnymi w ZSK (pine bark, lukrecja, rozmaryn). Ale i w ZSK jest sporo naturalnych antyoksydantów (ekstrakt z pestek winogron, zielonej herbaty, miłorzębu japońskiego, ostropestu, żeń-szenia, skórki granatu). Można oczywiście wykorzystać witaminy E i C oraz koenzym Q10 (w ZSK dostępny w postaci liposomów). Przyznam, że nie przepadam za suchymi ekstraktami roślinnymi, denerwuje mnie ich kiepska rozpuszczalność (alkohol nie wchodzi w grę), intensywny kolor, specyficzny, czasem odpychający zapach (nie cierpię zwłaszcza zielonej herbaty). Zostanę chyba przy pine bark (ewentualnie wykorzystam ekstrakt z pestek winogron, jeśli nie będzie bardziej kłopotliwy w obróbce) i dołączę syntetyki (olejową wit. C i koenzym Q10).
i jak oceniasz pine bark? bo zastanawiam się nad zrobieniem tego serum
czy wg ciebie formuły serum antyoksydacyjnych z Mazideł można 'podkręcić' dając np 2 antyoksydanty (oczywiście takie, które mogłyby być połączone ze sobą) do jednego serum by wzmocnić ich działanie?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 08:28   #2430
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
i jak oceniasz pine bark? bo zastanawiam się nad zrobieniem tego serum
czy wg ciebie formuły serum antyoksydacyjnych z Mazideł można 'podkręcić' dając np 2 antyoksydanty (oczywiście takie, które mogłyby być połączone ze sobą) do jednego serum by wzmocnić ich działanie?
Jeśli chodzi o działanie, to nie jestem w stanie ocenić samego ekstraktu z sosny, bo stosuję go łącznie z innymi składnikami w formulacji dostosowanej do upodobań mojej skóry. Warto pamiętać, że pod względem właściwości pine bark niewiele różni się od ekstraktu z nasion winogron (oba standaryzowane na zawartość proantocyjanidyn min. 95%).

Nie korzystam z gotowych receptur, więc nie znam serum z Mazideł, ale do jednej formulacji nie dawałabym więcej niż 2% ekstraktów o intensywnym kolorze. Po rozpuszczeniu 1% ekstraktu z lukrecji faza wodna zamieniła mi się w czarną kawę, dlatego pine bark ograniczyłam do 1%, choć planowałam dać więcej. I tak musiałam użyć dodatkowego emulgatora do rozjaśnienia serum, żeby nie barwiło mi twarzy (mam jasną karnację). W kremach kolory są mniej intensywne, ale też nie do wszystkiego się takie mazidła nadają, bo np. 1% pine bark w kremie do rąk niemiłosiernie brudzi paznokcie.

Natomiast bez problemu można łączyć ekstrakty z innymi antyoksydantami syntetycznymi i naturalnymi. Ekstrakt z pine bark działa synergicznie z wit. C i E, koenzymem Q10, kwasem liponowym, resweratrolem, fitosterolami (ja łączę z niezmydlalną frakcją sojową).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.