Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-10, 19:00   #2401
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Jak to możliwe,że jestem opalona i nadal wszystko jest za ciemne?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:03   #2402
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
mam nową wersję Revlona CS i miałam starą (cera tłusta) i powiem tak - u mnie na skórze różnica jest diametralna. To pewnie też dlatego, że mam dobrze nawilżoną skórę (jak go wcześniej zdarzało mi się używać była choć trochę wysuszona, ot, choćby przez sezon grzewczy). Ogólnie wcześniejsza wersja owszem, siadała do płaskiego matu i tak siedziała dłuuugie godziny, ale też zapychała mi pory, wysuszała i w ogóle masakrycznie męczyła skórę. Ta nowsza wersja nie siada do takiego matu, pozostaje bardziej satynowa (nadal dobrze matuje i trzyma się na buzi), nie ciemnieje mi w ogóle i zapycha tylko trochę. Jestem z niej baaardzo zadowolona Choć to nadal podkład dość mocno kryjący, więc dla niektórych moze być ciężki (dla mnie jest po rozpieszczeniu skóry minerałami)

tujestem, jeśli chodzi o róże to też bym stawiała na ciepłe odcienie, czyli brzoskwinia, koral
w ogóle witamy znowu, pamiętam że się juz kiedyś udzielałaś bo zapamietałam to zdjęcie, które wstawiałaś a masz w avatarze

Epiduo potrafi cholernie wyżreć skórę, dwa razy go używałam (czyli zużyłam 3 albo 4 tubki) i niestety skóra musi się przyzwyczaić. Ja też na początku chodziłam ze skorupą. Ale o ile po pierwszym rzucie skóra mi się do niego przyzwyczaiła i normalnie wrócił mi trądzik, o tyle teraz, jak od ponad miesiąca nie stosuję nic aptecznego, gorsze wysypy miałam tylko dwa razy - na miesiączkę. Poza tym mam tak umiarkowanie, jakieś pojedyncze małe wypryski. Ale też się bardziej pilnuję jak wiem że muszę do września bez leku wytrzymać, i znacznie ograniczam czekoladę (jak już muszę to kupuję białą), przez jakiś czas piłam te drożdże, teraz mi się odechciało to piję szałwię. Ale poważnie - nie wiem po kiego, kurna, grzyba, dawać Epiduo osobie która trądziku nie ma No kurna mi na dość konkretny trądzik pomógł, więc na kilka małych wyprysków dawać tak mocny lek to jest nieporozumienie.

a'propos bycia na łasce rodziców... też na niej jestem, konkretniej na łasce mamy, która wczoraj "ostatni raz mi zamawia rzeczy z BU, bo strasznie podrożały i się nie opłaca". Ostatnio każdy nowy dla mnie drogeryjny czy apteczny kosmetyk powoduje podrażnienie czy też reakcję alergiczną. Najzwyklejsze, delikatne kremy. Opuchnięta, czerwona twarz, przesuszenie skóry, łzy cieknące z oczu niczym wodospad Niagara. Może i rozpieszczenie skóry przez znaczne ograniczenie chemikaliów kładzionych na twarz miało wpływ na jej uwrażliwienie, ale też dzięki temu utrzymuję ją w znośnym stanie. No cóż, jak mama sobie kupi 10 różnych kremów (po promocji przecież) to jest w porządku, ale kupienie żelu hialuronowego dziecku z problematyczną cerą to za duży wydatek a i tak biorąc pod uwagę jakość i wydajność tych półproduktów, wychodzą całkiem nieźle cenowo
Pamiętam sprzed kilku(nastu) stron dyskusję właśnie o nowej wersji Revlona , ale wydaje mi się, że wciąż nie jest to podkład podobny do Healthy Mixa. Co prawda zużyłam tylko douglasową próbkę i po więcej nie wróciłam (rozumiem zdrowy błysk, ale masa drobinek plus mocno wybijające się żółte tony to na mojej skórze nieporozumienie), a do CSa tym bardziej mnie nie ciągnie - stara wersja koszmarnie męczyła cerę, zrobiła się szara i pozbawiona blasku, na dodatek zapychała, wysuszała i wcale tak super nie kryła.

A co do Epiduo to bardzo dobre pytanie... Fakt faktem po wyżarciu połowy skóry na skroniach w końcu pomogło (przez pewien czas za ten efekt podejrzewałam nadtlenek benzoilu - leki, których wcześniej używałam, go nie zawierały (Differin z tego, co pamiętam, opiera się na adapalenie , a Clindacin na klindamycynie), a gdy przez pewien czas na własną rękę używałam poleconego w aptece Benzacne, efekt był podobny - spalona, piekąca skóra), ale rzeczywiście to dość silny lek i sama się zastanawiałam, czy nie powinnam poszukać czegoś słabszego na receptę. Inna sprawa, że do tej dermatolog już raczej nie wrócę - chodziłam do niej, odkąd pamiętam (znajoma mamy ), a wciąż nie znalazła nic na moje problemy ze skórą dłoni, która teraz wygląda po prostu koszmarnie...

Jak tak czytam o Waszych problemach z rodzicami i kasą na kosmetyki, zaczynam doceniać własną rodzicielkę - dostaję kieszonkowe i jeśli mam jakieś fanaberie, to właśnie z niego je finansuję, ale jeśli chodzi o leki/dermokosmetyki/jakiekolwiek specyfiki, które mają mi pomóc, to nie mam żadnych problemów - za wszystko płacą rodzice.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Z tego co dziewczyny piszą to nowa wersja nie zapycha i jest lepsza ale to się okaże.. tak jak mówiłam - muszę poszukać czegoś innego bo 60zł to trochę dla mnie za dużo.. Raz kupiłam, zakochałam się no i masz babo placek.. Ceny kosmetyków ni jak nie są dostosowane do państwa w jakim są sprzedawane... Tak samo jest z LRP.. Swoją drogą Inglot niby polska firma a tak samo według mnie przesadzają z cenami.

Essence można kupić w rossmann?
W Rossmannach od niedawna są dostępne tylko pojedyncze limitowanki, standardowej szafy brak. Szukaj w Naturach, Tesco Extra, Hebe i chyba jeszcze jakichś niesieciowych.

A co do Inglota, to jak najbardziej się zgadzam - naprawdę lubiłam ich lakiery do paznokci, ale 20 złotych za butelkę, nawet tak dużą (16 ml), to dla mnie przesada.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:12   #2403
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Jak tak czytam o Waszych problemach z rodzicami i kasą na kosmetyki, zaczynam doceniać własną rodzicielkę - dostaję kieszonkowe i jeśli mam jakieś fanaberie, to właśnie z niego je finansuję, ale jeśli chodzi o leki/dermokosmetyki/jakiekolwiek specyfiki, które mają mi pomóc, to nie mam żadnych problemów - za wszystko płacą rodzice. [COLOR="Silver"]
ja nie do końca rozumiem logikę mojej mamy - jak idę z nią na zakupy to na upartego spełni moje dziwne zachcianki, nowe cienie, ciuchy, bielizna, ale dać kasy to mi nie da. No i pewnie jak bym z nią poszła to by mi kupiła w aptece czy drogerii jakiś krem jak bedzie w promocji ale nie widzę sensu jak moja pielęgnacja świetnie daje radę

Też uważam, że Ingloty są trochę drogie, ale to i tak jeśli chodzi o mejkap (cienie, eyelinery, pomadki) jest jedną z sensowniejszych firm w miarę dostępnych w większości miast (choćby mnie było stać na coś z MAC-a to i tak nic sobie nie kupię bo u mnie w Kielczech nie ma przecież)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:13   #2404
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Hej dziewczyny chwile mnie nie bylo, ale praca mnie pochlonela

zakupilam krem z filtrem i od pierwszego razu sie z nim nie lubie, bo wchlaniac sie nie chce i jak ja mam podklad nalozyc?? chyba bede wstawac, myc buzie, nakladac ten filtr i jeszcze na 2 godziny isc spac...tzn najchetniej bym tak robila, gdyby sie wtedy wchlonal, no ale nie moge, bo wetre w poduszke... no nie wiem jak to bedzie

do tego zakupilam bronzer...tzn kilka odcieni ciemniejszy puder. W sklepie wygladal cos jak mleczna czekoladka, chlodny odcien itd, bylam super zadowolona, potem wrocilam do domu i sie okazalo, ze odcien chyba jednak jest cieplawy, no ale juz po ptakach, uzywam go. Doslownie jedno pociagniecie pedzlem, zeby plam nie narobic chyba za 5 lat w ten sposob go zuzyje
za to z rozjasniacza juz jestem bardziej zadowolona, chociaz tu dosc dobrze trafilam
no nic, trzeba sie pogodzic, ze jasne cery sa tak wymagajace


ED: musze dodac, ze ten puder, ktory kupilam jako broznez nazywa sie olive beige czy jakos tak i faktycznie wpada w oliwkowe tony, wiec jesli ktoras z Was ma taka cere to moze akurat bedzie zadowolona, sprawdzcie sobie, to jest isadora. velvet touch.

i chcialam jeszcze zapytac czy ktorac z Was probowala podkladu Makeup store, milk?? wyglada jasniutko
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak

Edytowane przez Bayka
Czas edycji: 2012-08-10 o 19:20
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:17   #2405
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Czy ten skin79homme, polecany wcześniej pzrez jedną z Was jest żółty, czy różowy bardziej?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:29   #2406
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Jak to możliwe,że jestem opalona i nadal wszystko jest za ciemne?
Widocznie należysz do tych pięknych bladych dziewczyn

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ponoć całkiem niezły duo fibre ma Hakuro, ta firma w ogóle niezłe ma pędzle z tego co kojarzę
Nabrałam na niego ochoty pewnie jest ze 3x tańszy od MACa

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość

Też uważam, że Ingloty są trochę drogie, ale to i tak jeśli chodzi o mejkap (cienie, eyelinery, pomadki) jest jedną z sensowniejszych firm w miarę dostępnych w większości miast (choćby mnie było stać na coś z MAC-a to i tak nic sobie nie kupię bo u mnie w Kielczech nie ma przecież)
Dokładnie - w każdym większym markecie mają swoje wysepki.. do tego piękne kolory.. Ale ceny zapierają dech w piersiach. Nie rozumiem tej polityki. Skoro szanowny Inglot to Polak to dlaczego nie chce promować swoich kosmetyków w kraju z którego pochodzi? Nawet jakby były z 5zł tańsze to już by to inaczej wyglądało..

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Pamiętam sprzed kilku(nastu) stron dyskusję właśnie o nowej wersji Revlona , ale wydaje mi się, że wciąż nie jest to podkład podobny do Healthy Mixa. Co prawda zużyłam tylko douglasową próbkę i po więcej nie wróciłam (rozumiem zdrowy błysk, ale masa drobinek plus mocno wybijające się żółte tony to na mojej skórze nieporozumienie), a do CSa tym bardziej mnie nie ciągnie - stara wersja koszmarnie męczyła cerę, zrobiła się szara i pozbawiona blasku, na dodatek zapychała, wysuszała i wcale tak super nie kryła.

A co do Epiduo to bardzo dobre pytanie... Fakt faktem po wyżarciu połowy skóry na skroniach w końcu pomogło (przez pewien czas za ten efekt podejrzewałam nadtlenek benzoilu - leki, których wcześniej używałam, go nie zawierały (Differin z tego, co pamiętam, opiera się na adapalenie , a Clindacin na klindamycynie), a gdy przez pewien czas na własną rękę używałam poleconego w aptece Benzacne, efekt był podobny - spalona, piekąca skóra), ale rzeczywiście to dość silny lek i sama się zastanawiałam, czy nie powinnam poszukać czegoś słabszego na receptę. Inna sprawa, że do tej dermatolog już raczej nie wrócę - chodziłam do niej, odkąd pamiętam (znajoma mamy ), a wciąż nie znalazła nic na moje problemy ze skórą dłoni, która teraz wygląda po prostu koszmarnie...

Jak tak czytam o Waszych problemach z rodzicami i kasą na kosmetyki, zaczynam doceniać własną rodzicielkę - dostaję kieszonkowe i jeśli mam jakieś fanaberie, to właśnie z niego je finansuję, ale jeśli chodzi o leki/dermokosmetyki/jakiekolwiek specyfiki, które mają mi pomóc, to nie mam żadnych problemów - za wszystko płacą rodzice.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------


W Rossmannach od niedawna są dostępne tylko pojedyncze limitowanki, standardowej szafy brak. Szukaj w Naturach, Tesco Extra, Hebe i chyba jeszcze jakichś niesieciowych.

A co do Inglota, to jak najbardziej się zgadzam - naprawdę lubiłam ich lakiery do paznokci, ale 20 złotych za butelkę, nawet tak dużą (16 ml), to dla mnie przesada.
Co do dłoni - próbowałaś może kremów do rąk z mocznikiem? Mi pomagają jak mam przesuszone, swędzące, czerwone ręce Dostępne w aptece one są.

No to muszę się rozejrzeć za tym essence. gdzieś na bank znajdę - ale to za jakiś czas bo właśnie nadszarpnęłam budżet pudrem bambusowym z jedwabiem i pudrem perłowym (chcę na chwilę przestać używać Inglot Loose powder bo myślę czy zawarty w nim talk nie jest przyczyną takich dziwnych krost podskórnych które po prostu są - nie ropieją, nie mają stanów zapalnych, nie wyróżniają się niczym - po prostu takie grudki)

Z inglota kocham jeden lakier do paznokci i nawet jak będzie kosztował więcej to z niego nie zrezygnuję.. numer 82. Jak się ma kontakt z pacjentami na uczelni to nie za bardzo można szaleć z kolorami a ładne i estetyczne dłonie w zawodzie stomatologa po prostu MUSZĄ być.. a ten lakier po położeniu dwóch warstw spełnia moje wymogi w 100%

Ale się rozpisałam
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:38   #2407
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja nie do końca rozumiem logikę mojej mamy - jak idę z nią na zakupy to na upartego spełni moje dziwne zachcianki, nowe cienie, ciuchy, bielizna, ale dać kasy to mi nie da. No i pewnie jak bym z nią poszła to by mi kupiła w aptece czy drogerii jakiś krem jak bedzie w promocji ale nie widzę sensu jak moja pielęgnacja świetnie daje radę

Też uważam, że Ingloty są trochę drogie, ale to i tak jeśli chodzi o mejkap (cienie, eyelinery, pomadki) jest jedną z sensowniejszych firm w miarę dostępnych w większości miast (choćby mnie było stać na coś z MAC-a to i tak nic sobie nie kupię bo u mnie w Kielczech nie ma przecież)
Moja czasem wpada w taki zakupowy szał, a wtedy nic, tylko korzystać. A jeśli umotywuję swój planowany zakup, to kasę dostanę, chociaż najczęściej kończy się to tym, że mama po pracy sama wpada do apteki i kupuje mi to, czego potrzebuję. A resztę zachcianek finansuję sama.

Osobiście z inglotowej kolorówki miałam może ze trzy rzeczy i sama już nie pamiętam, co o nich myślałam , ale mają ogromny wybór i rzeczywiście to całkiem niezła alternatywa dla firm typu MAC. Inna sprawa, że uważam, że musi być koszmarnie przereklamowany (tzn. MAC) i w życiu nie wydałabym takich pieniędzy na kolorówkę. Niższe półki w zdecydowanej większości zaspokajają moje makijażowe zachciewajki.


---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Co do dłoni - próbowałaś może kremów do rąk z mocznikiem? Mi pomagają jak mam przesuszone, swędzące, czerwone ręce Dostępne w aptece one są.
Próbowałam kilka lat temu, właśnie z polecenia dermatologa - to był chyba jakiś krem Oceanic z 10% mocznikiem. Faktycznie wygładzał, ale dłonie piekły mnie po nim potwornie, pojawiały się na nich czerwone plamy i niejednokrotnie użycie tego kremu kończyło się kilkuminutowym staniem przy umywalce z dłońmi pod strumieniem lodowatej wody, żeby jakoś zmniejszyć pieczenie.
Dodam tylko, że problemy z bardzo suchą, łuszczącą się skórą dłoni, zwłaszcza na palcach, mam od kilku ładnych lat, próbowałam różnych kremów, ale wszystkie dają tylko doraźny rezultat (a ja wciąż nie wiem, co mi jest ), a na niektóre czasem, przy większym przesuszeniu np. zimą, reaguję tak jak na ten z mocznikiem - czyli czerwonymi, piekącymi plamami pojawiającymi się na dłoniach. Ostatnio jest z nimi dużo gorzej, pierwszy raz mam do czynienia z wypryskami (?) wypełnionymi przezroczystym płynem, a kompletnie nie mam pojęcia, do kogo z tym iść.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 19:46   #2408
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Srebrnousta
A byłaś może u alergologa? skoro robią się pęcherze wypełnione płynem to może coś być nie tak z systemem immunologicznym. Tak sobie myślę też, że może dzieje Ci się coś z białkami "trzymającymi" naskórek lub też coś z kolagenem - ale miałabyś wtedy objawy na całym ciele.
Tak jak mówię na Twoim miejscu poszłabym sprawdzić czy nie mam jakiegoś uczulenia.
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:51   #2409
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Srebrnousta
A byłaś może u alergologa? skoro robią się pęcherze wypełnione płynem to może coś być nie tak z systemem immunologicznym. Tak sobie myślę też, że może dzieje Ci się coś z białkami "trzymającymi" naskórek lub też coś z kolagenem - ale miałabyś wtedy objawy na całym ciele.
Tak jak mówię na Twoim miejscu poszłabym sprawdzić czy nie mam jakiegoś uczulenia.
Mam alergię wziewną, kilka lat temu miałam też robione testy u dermatologa, bo uczulała mnie większość kosmetyków, ale nic w nich nie wyszło. I, cytując moją cudowną dermatolog, będziemy leczyć skutki, a nie zapobiegać.
Na reszcie ciała nie mam takich problemów, skóra na nogach jest bardzo sucha i alergiczna, w sezonie grzewczym zdarza jej się łuszczyć i pękać, ale nigdy nie było z nią tak źle jak teraz z dłońmi. Muszę na razie poszukać nowego lekarza, a nawet znajomych nie wypytam, bo chodzą do tego samego.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:52   #2410
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Próbowałam kilka lat temu, właśnie z polecenia dermatologa - to był chyba jakiś krem Oceanic z 10% mocznikiem. Faktycznie wygładzał, ale dłonie piekły mnie po nim potwornie, pojawiały się na nich czerwone plamy i niejednokrotnie użycie tego kremu kończyło się kilkuminutowym staniem przy umywalce z dłońmi pod strumieniem lodowatej wody, żeby jakoś zmniejszyć pieczenie.
Dodam tylko, że problemy z bardzo suchą, łuszczącą się skórą dłoni, zwłaszcza na palcach, mam od kilku ładnych lat, próbowałam różnych kremów, ale wszystkie dają tylko doraźny rezultat (a ja wciąż nie wiem, co mi jest ), a na niektóre czasem, przy większym przesuszeniu np. zimą, reaguję tak jak na ten z mocznikiem - czyli czerwonymi, piekącymi plamami pojawiającymi się na dłoniach. Ostatnio jest z nimi dużo gorzej, pierwszy raz mam do czynienia z wypryskami (?) wypełnionymi przezroczystym płynem, a kompletnie nie mam pojęcia, do kogo z tym iść.
Egzema. Też taką miewam, ale głupia jedna lekarka rodzinna powiedziała, że to tylko od mrozu (bzdury, robi mi się to nie tylko zimą no i odróżniam pierzchnięcie od egzemy, heloł). Od dawna nie miałam tego... Takie typowe ciężkie kremy to mi to pogarszały, od dłuższego czas używam tylko olejów roślinnych na łapy - olej kokosowy albo balsam na maśle shea. Kremy z mocznikiem pomagają mi ale raczej na własnie dłonie spierzchniete od mrozu, wysuszone... a egzema jest chyba objawem uczulenia... Hydrokortyzon świetnie na to robi. Krem z mocznikiem może na początku piec, szczególnie jeśli są lekkie pęknięcia, ale nie powienien tak podrażniać... albo jesteś na niego nadwrażliwa, albo ten krem jest kiepski. przy tych pęcherzach o których mówisz, zauwazyłam, że ciężkie kremy, maści jeszcze pogarszają.

Możesz iść do lekarza, przy czym od razu sugeruj, że to nie od mrozu ani tym podobnych. Możesz też spróbować wyśledzić, czy to ci się nie pojawia o okreśłonych porach roku, nie ma związku z dietą albo czegoś, co dotykasz (jakieś pranie, sprzątanie itp). Jak ci się uda zdobyc hydrokortyzon to zobacz czy ci pomaga. A tak ogólnie to polecam raczej próbowanie bardziej naturalnych kosmetyków... ja własnie dzięki próbce kremu L'Occitane z masłem Karite zauważyłam, co mi dobrze robi. grunt to odróżniać, co jest egzemąa co wysuszeniem, spierzchnięciem, na początku objawy moga być podobne, ale wg mnie wymagają innych środków.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 19:54   #2411
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Srebro, jak ja ci zazdroszczę... U mnie mama potępia każdą wymiankową lub allegrową paczkę i ogólnie każdy kosmetyk. Nie wiem, skąd u niej taki konserwatyzm Cóż, "wsiowe" tak mają chyba... Ja jedyny wyjątek mam zapotrzebowanie na tyyyyyyyyyle rzeczy i nie mam jak tego spełnić kasy całe życie brak, wszędzie daleko, brak konta internetowego, szlag by to
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 20:00   #2412
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Egzema. Też taką miewam, ale głupia jedna lekarka rodzinna powiedziała, że to tylko od mrozu (bzdury, robi mi się to nie tylko zimą no i odróżniam pierzchnięcie od egzemy, heloł). Od dawna nie miałam tego... Takie typowe ciężkie kremy to mi to pogarszały, od dłuższego czas używam tylko olejów roślinnych na łapy - olej kokosowy albo balsam na maśle shea. Kremy z mocznikiem pomagają mi ale raczej na własnie dłonie spierzchniete od mrozu, wysuszone... a egzema jest chyba objawem uczulenia... Hydrokortyzon świetnie na to robi. Krem z mocznikiem może na początku piec, szczególnie jeśli są lekkie pęknięcia, ale nie powienien tak podrażniać... albo jesteś na niego nadwrażliwa, albo ten krem jest kiepski. przy tych pęcherzach o których mówisz, zauwazyłam, że ciężkie kremy, maści jeszcze pogarszają.

Możesz iść do lekarza, przy czym od razu sugeruj, że to nie od mrozu ani tym podobnych. Możesz też spróbować wyśledzić, czy to ci się nie pojawia o okreśłonych porach roku, nie ma związku z dietą albo czegoś, co dotykasz (jakieś pranie, sprzątanie itp). Jak ci się uda zdobyc hydrokortyzon to zobacz czy ci pomaga. A tak ogólnie to polecam raczej próbowanie bardziej naturalnych kosmetyków... ja własnie dzięki próbce kremu L'Occitane z masłem Karite zauważyłam, co mi dobrze robi. grunt to odróżniać, co jest egzemąa co wysuszeniem, spierzchnięciem, na początku objawy moga być podobne, ale wg mnie wymagają innych środków.
Dokładnie - każde leczy się czymś innym.. Ale to lekarz powinien myśleć bo to on od tego jest..
Wyciągnij swoją kartę od dermatologa i udaj się z całą historią do innego lekarza. Może nowe, świeże spojrzenie na sprawę coś da..
polecam www.znanylekarz.pl lub www.dobrylekarz.info jeżeli nie masz się do kogo zwrócić.
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:08   #2413
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Egzema. Też taką miewam, ale głupia jedna lekarka rodzinna powiedziała, że to tylko od mrozu (bzdury, robi mi się to nie tylko zimą no i odróżniam pierzchnięcie od egzemy, heloł). Od dawna nie miałam tego... Takie typowe ciężkie kremy to mi to pogarszały, od dłuższego czas używam tylko olejów roślinnych na łapy - olej kokosowy albo balsam na maśle shea. Kremy z mocznikiem pomagają mi ale raczej na własnie dłonie spierzchniete od mrozu, wysuszone... a egzema jest chyba objawem uczulenia... Hydrokortyzon świetnie na to robi. Krem z mocznikiem może na początku piec, szczególnie jeśli są lekkie pęknięcia, ale nie powienien tak podrażniać... albo jesteś na niego nadwrażliwa, albo ten krem jest kiepski. przy tych pęcherzach o których mówisz, zauwazyłam, że ciężkie kremy, maści jeszcze pogarszają.

Możesz iść do lekarza, przy czym od razu sugeruj, że to nie od mrozu ani tym podobnych. Możesz też spróbować wyśledzić, czy to ci się nie pojawia o okreśłonych porach roku, nie ma związku z dietą albo czegoś, co dotykasz (jakieś pranie, sprzątanie itp). Jak ci się uda zdobyc hydrokortyzon to zobacz czy ci pomaga. A tak ogólnie to polecam raczej próbowanie bardziej naturalnych kosmetyków... ja własnie dzięki próbce kremu L'Occitane z masłem Karite zauważyłam, co mi dobrze robi. grunt to odróżniać, co jest egzemąa co wysuszeniem, spierzchnięciem, na początku objawy moga być podobne, ale wg mnie wymagają innych środków.
Jak tak się teraz zastanawiam, to mam wrażenie, że w momentach zaostrzenia zwykłe, cięższe kremy rzeczywiście pogarszały sprawę, ale po zaleczeniu trzymały wszystko w ryzach...
Mamy sierpień, a moje dłonie wyglądają gorzej niż zimą, więc to raczej nie od mrozu , a sprzątanie rzeczywiście pogarsza sprawę - staram się robić to w rękawiczkach i unikać bezpośredniego kontaktu z detergentami, ale nie zawsze się da - np. dziś przy sprzątaniu założenie rękawiczek skończyło się nalaniem do nich wody z rozpuszczonym płynem - piekło cholernie. Muszę poszukać grubszych i dłuższych rękawiczek, tak btw.
A jeśli Tobie oleje pomogły, to cóż, nic, tylko zamawiać - od dłuższego czasu zbieram się do pierwszego zamówienia ze stron typu BU czy Mazidła, a olej kokosowy i masło shea i tak chciałam wypróbować - pierwszy na włosy, drugie na skórę nóg. Jutro przejrzę oferty.
Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Dokładnie - każde leczy się czymś innym.. Ale to lekarz powinien myśleć bo to on od tego jest..
Wyciągnij swoją kartę od dermatologa i udaj się z całą historią do innego lekarza. Może nowe, świeże spojrzenie na sprawę coś da..
polecam www.znanylekarz.pl lub www.dobrylekarz.info jeżeli nie masz się do kogo zwrócić.
Mam przykre wrażenie, że zdecydowana większość lekarzy, na których trafiałam, nie myślała. Przykład? Przez całe dzieciństwo byłam faszerowana antybiotykami na ciągły katar, zapchany nos i problemy z zatokami, aż w końcu ktoś wpadł na pomysł, że przez połowę roku to może być kwestia alergii.
Dzięki za adresy, postaram się je jutro ogarnąć, pogadam z mamą i może w końcu wyląduję u kogoś, kto mi pomoże, bo nie ukrywam, że chciałabym poprawić swój stan przed wrześniem.
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:13   #2414
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Mam przykre wrażenie, że zdecydowana większość lekarzy, na których trafiałam, nie myślała. Przykład? Przez całe dzieciństwo byłam faszerowana antybiotykami na ciągły katar, zapchany nos i problemy z zatokami, aż w końcu ktoś wpadł na pomysł, że przez połowę roku to może być kwestia alergii.
Dzięki za adresy, postaram się je jutro ogarnąć, pogadam z mamą i może w końcu wyląduję u kogoś, kto mi pomoże, bo nie ukrywam, że chciałabym poprawić swój stan przed wrześniem.
Mi się po prostu nie chce tego komentować.. Każdy idzie na łatwiznę...
Ale na poprawę humoru - chcecie zobaczyć dziecko mające mega zaciesz z powodu jedzenia batonika?
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:29   #2415
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Czy ten skin79homme, polecany wcześniej pzrez jedną z Was jest żółty, czy różowy bardziej?
jest różowawy
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:34   #2416
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

dzięki. Szkoda, potrzebuje żółciaka
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:42   #2417
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Z BB kremów Hannavi jest żółtawy. Może nie jajecznie, ale bliżej mu do żółci niż różu
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 20:49   #2418
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

I Baviphat Tea Tree. ale nie kryje porów

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

a, miałam tego mizona Hannavi, zdecydowanie za ciemny.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:00   #2419
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

fakt, ciemny on jest... Chociaż mi na twarzy nie wygląda aż tak tragicznie. Tylko pod koniec dnia Kurde, z BB kremów ciężko znaleźć coś żółtego i w dodatku megajasnego.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 21:05   #2420
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

w ogóle jest cieżko. Ja juz jestem w desperacji. Czemu Pixie tak podrożało, kolor miałam idealny. Ale 86 zł, nie no, przesada nieco..

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

jeszcze zeby pod innymi względami był ideałem

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

zastanawiam się jeszcze nad lily lolo taki podkład łatwiej rozjaśnić jest.. ale porcelain to chyba różyk, nie ? http://imageshack.us/photo/my-images/202/1004550b.jpg/ ładnie wygląda china doll
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut

Edytowane przez 19agusia91
Czas edycji: 2012-08-10 o 21:06
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:09   #2421
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Hmmm, porcelain jest baaardzo jasny, więc ten róż ledwo daje się zauważyć ale na mnie okropnie oksydował ja narazie mam fazę na Meow, są super.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:16   #2422
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

na łeb zaraz dostane z tymi podkładami

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Kurcze, ten Meow to juz nieco droga impreza a jaki masz kolor?

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

wow, ile kolorów
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:18   #2423
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
I Baviphat Tea Tree. ale nie kryje porów

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

a, miałam tego mizona Hannavi, zdecydowanie za ciemny.
a próbowałaś The Saem Silk Finish? jasny, żółty-ale o dziwo ślicznie wyglądał na mojej skórze mimo że żółtków nie lubię rewelacyjnie wygładzał pory, krył i matowił ale nie pudrowo. Co ciekawe na buzi na jasność był taki jak The saem A.C Control mimo różnicy w jasności na swatchu

http://1.bp.blogspot.com/-BXyT7hKcQw...embbcream1.jpg
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:19   #2424
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja mam 11 próbek Testuje każdego dnia inną. Świetny jest Siamese i (o dziwo) Sphynx. Nawet hiperświnkowy Himalayan mi sie jakoś szczególnie nie odznacza...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:28   #2425
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja mam 11 próbek Testuje każdego dnia inną. Świetny jest Siamese i (o dziwo) Sphynx. Nawet hiperświnkowy Himalayan mi sie jakoś szczególnie nie odznacza...
masz Ocicata?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:31   #2426
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Tego bb nie widzę na ebay. Ile mniej więcej kosztuje?

Hm, z tego co widzę są 3 formuły tego meow. Na all próbki tylko tego najmocniej kryjącego. Póki co zainteresowały mnie trzy kolory.
siamese inquisitive
abyssinian inquisitive
ocicat sleek
może jeszcze chartreux najjaśniejszy.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Dobra, jutro kliknę te próbki , szkoda, że sprzedawca ma urlop. Drogi nieco pełnowymiarowy, ale ok, niechaj tylko mi pasuje to to 90zł jakoś przeboleję. Zresztą, penwie jest wydajny ? No niech mi wreszcie wrócą adorned with grace!

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

od 3 godzin marudzę Tztowi o te podkłady i wiecie co? Nadal mnie wspiera
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:38   #2427
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Nie, Ocitata niestety nie mam;( mam 1 mau,0 siamese,0,1 himalayan,0,1 benegal,0,1 sphynx,0,1 chausie i 0 persian. O, persian jest fajuśny. Cholerstwo wydajne jak nie wiem. Szczypta na całą twarz spokojnie styknie.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:39   #2428
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Tego bb nie widzę na ebay. Ile mniej więcej kosztuje?
jest na Gmarket, kosztuje około 30 paru złotych,jak coś stamtąd kupować to najlepiej dołączyć się do zamówienia które czasem robi evek
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 21:45   #2429
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

z tego co zdążyłam wyczytać, maja zdolnośc dobrego wtapiania się i pozornie niedobry kolor i tak dobrze wyglada. Tak jak pisałas z tym świnkowym

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

iamsolucky, dzięki ale chyba jednak minerały mnie kuszą mocniej na tę chwilkę

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Jak już skończę te studia to wynajdę jakiś megahiperświetny jaśniutki podkład może nie brzmi tak ambitnie jak ratowanie świata, ale
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-10, 22:09   #2430
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
z tego co zdążyłam wyczytać, maja zdolnośc dobrego wtapiania się i pozornie niedobry kolor i tak dobrze wyglada. Tak jak pisałas z tym świnkowym

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

iamsolucky, dzięki ale chyba jednak minerały mnie kuszą mocniej na tę chwilkę

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Jak już skończę te studia to wynajdę jakiś megahiperświetny jaśniutki podkład może nie brzmi tak ambitnie jak ratowanie świata, ale
Żeby miał kolor Dermacolu 05, wykończenie Meow i trwałość... Nie wiem co jest hipertrwałe i wodoodporność i żadnych problemów przy demakijażu. To ja poproszę i butlę z platyny wysadzaną szafirami. Och..
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.