Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-04, 16:48   #2521
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

witajcie.

u nas też fajny weekend. sb z TŻ na spacreku i trochę ogranilismy chatę. w ndz pojechalismy do tarnobrzega, aby spotkać się brata ciotecznego TŻ i jego żoną i córeczką.byliśmy na pysznym obiadku a potem bajkolandzie,dzieciom się podobało.ten brat cioteczny TŻ-ta będzie Dawidka chrzestnym

dzisiaj Dawid spał 5 min i powiem Wam,że dobrze się ma bryka, bawi się i spać mu się nie chce

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Monia słyszałam,Kasia mówiła jak wspaniale Patryk pokazywał swoje umiejętnościo skazie nie pomogę bo Dawid nie ma.chyba.
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 16:49   #2522
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Wyderka wydawał mi się na nie zniszczony wiec trzymam kciuki! Jakbym szukała wózka to tyle bym mogła dać

Filka to super Ja też mam sentyment do wcześniejszego tako ale brakowało mi jednak skrętnych kół jak na taką wage i cięzko mi było go wnieśc do domu, do autobusu z dzieckiem w środku... No i wiadomo tamten miał mega świetną amortyzacje

U nas leje ale spacerek udał się jeszcze słonecznie.
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 18:27   #2523
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Cytat:
Napisane przez miczka84 Pokaż wiadomość
sklepowe podejście powinni jakoś zajać zabawić coś pokazać ale pierwsze powinnaś przymierzyć zobaczyć jakie ma podbicie itp powodzonka
Pauliny się nie da zabawić jak jest wściekła...

Słucham Faktów na TVNie z wyłączonym TV i Paulila się pokapowała jak głos wyłączyć i mi ciągle wyłącza... A potem ucieka z rykiem...

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Dostałam maila od producenta tych butków, strasznie daleko mam do sklepu, ale podobają mi się i mają fajne wzory.

www.emel.com.pl (hasło: emel006)

Oni jako producent nie sprzedają w detalu, chyba, że mają nadwyżki produkcyjne, to za pobraniem. Wcześniej trzeba pytać o dostępność i cenę telefonicznie 34/361-49-14 lub mailowo emel@emel.com.pl
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 19:20   #2524
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

wiecie zła jestem jak cholera, popełnilma bąd, mogłam Tomka nie szczepić źle mi z tym teraz. On biedny cierpi jak cholera i to na pewno po szczepionce. Budzi sie z wrzaskiem. Bawi sie a za chwile płacze potrafi godzinę sie do mnie przytulac kwiląc.
Przeczytałam, ze gorączka i wysypki po tej szczepionce moga wystąpic między 7 a 21 dniem po podaniu, wnioskuje z tego, ze przez taki czas organizm walczy z wirusami
w srodę mija 14 dzien po szczepieniu juz tyle czasu dziecko jest zmienione

sory za takiego smutnego posta ale po tej akcji mam 100% pewnosci co do szczepien u takich małych dzieci a do tego zeby było smiesznie to na onecie trafiłam przez przypadek na komentarz który tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu

poczytałam sobie o skutkach ubocznych szczepienia i w sumie Tomek ma czesc z nich...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 19:27   #2525
patinka_
Zakorzenienie
 
Avatar patinka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 183
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

eh, dlatego ja mojego urwisa nie szczepię...zrezygnowałam całkowicie odejść od szczepień
patinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 20:04   #2526
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

miczka, Luiza też miała taką suchą, czerwoną plamę na policzku. Dodatkowo były na niej krostki, które ja swędziały. Było podejrzenie skazy, ale to jednak nie to. Sama doszłam do tego, co uczula moje dziecko, eliminując różne produkty - SUROWE JABŁKO. Odkąd jej go nie podaję, plama zniknęła na dobre

patinka, ale u nas nie można zrezygnować ze szczepień zalecanych

Kurde, już się boję tej szczepionki, bo Lusia na każdą źle reagowała A ja już mam dosyć tego ostatniego chorowania + ząbkowania


Antybiotyk zaczął działać, gorączka ustąpiła. Teraz mała ma chrypkę i głos jak przy mutacji. No i odzyskuje apetyt
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 20:07   #2527
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

A widzicie u Nas obyło sie bez złych objawów...

Kancia

Pola ciesze sie, ze Wam równiez miło minał weekend

Tak piszecie o tych bucikach...
jak bede w Pl mnie tez czeka chodzenie, szukanie i przymierzanie bucikówi to bede kupowała juz na zime
Tu sa takie badziewne, jedynie w Clarksie moge dostac porzadne buty dla dziecka a o nie tez ciezko
2 pary kapci mam do wyrzucenia, a wcale tanie nie byly
Jedynie z dobrego obuwia to mamy sprawdzone buty z nike i adidas
Kapcie mamy z Pl i obuwie profilaktyczne takze
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 20:32   #2528
xmila
Raczkowanie
 
Avatar xmila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 485
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Hej mamuski...

Ja nie wiem czy Paulina ma skazę białkową czy inne coś, ale nan cycu nic nie miała, a po mleku ją wysypywało...
Odkąd się nie cycujemy, to pije Bebilon Pepti...
Ostatnio jak jej podałąm mleko Nestle Junior, to jej może i podobne do tego co pokazłaś na brzuchu wyskoczyło, ale szybko zniknęło po maśli witaminowej z apteki.
Musze spróbować jogurcik, podobno po przetworach jest mniej uczuleń...
Nie wiecie ile taką maść witaminową można trzymać? Bo jakby jej coś znowu wyskoczyło, to bym miała czym smarować...
Maść można trzymać w pokojowej temperaturze ok. 1 miesiąca - potem jakby jełczeje....
Ale w lodówce dłużej wytrzymuje

Miczka - Franio jest uczulony na mleko, ale nie wysypywało go na buzi, tylko na nóżkach. Ale tak to wygląda właśnie... I przez to do tej pory wisi na cycku, mam dość
Niestety Bebilonem Pepti pluł na 10 metrów. Tak samo sojowym. Sinlac też już ma w nosie, chociaż przez 3 miesiące jadł.... teraz tylko kiełbasa i kiełbasa

Więc mleko odpada. Ale przetwory rzeczywiście mniej uczulają. My jeszcze jogurtów nie próbowaliśmy, ale maslo nie powoduje objawów.


Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
wiecie zła jestem jak cholera, popełnilma bąd, mogłam Tomka nie szczepić źle mi z tym teraz. On biedny cierpi jak cholera i to na pewno po szczepionce. Budzi sie z wrzaskiem. Bawi sie a za chwile płacze potrafi godzinę sie do mnie przytulac kwiląc.
Przeczytałam, ze gorączka i wysypki po tej szczepionce moga wystąpic między 7 a 21 dniem po podaniu, wnioskuje z tego, ze przez taki czas organizm walczy z wirusami
w srodę mija 14 dzien po szczepieniu juz tyle czasu dziecko jest zmienione

sory za takiego smutnego posta ale po tej akcji mam 100% pewnosci co do szczepien u takich małych dzieci a do tego zeby było smiesznie to na onecie trafiłam przez przypadek na komentarz który tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu

poczytałam sobie o skutkach ubocznych szczepienia i w sumie Tomek ma czesc z nich...
Kurcze, trzymajcie się
My szczepiliśmy się na to paskudztwo w czwartek. Na razie spokój, ale ma jakies 3 dziwne krosty na pupie... ale moze cos go ugryzlo? Bo wczoraj na trawie i w piaskownicy szalal A dzis pogoda paskudna i dziecko sie nudzilo....
Jesc za to nie chce....
Oj to się zestresowałam...

Zdrówka dla wszystkich chorowitków
__________________
Cierpliwości - trawa z czasem zamienia się w mleko

Frane
k
Franiowe ząbki
Kota
xmila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 20:47   #2529
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

My sie szczepilismy 10 dni temu i nie wiem czy to ma jakis zwiazek, ale Zuza zaczela kaszlec. Wczoraj goraczka lekka, myslalam, ze to jakies przeziebienie. Dzis biegunka, wieczorem wymioty. Jakas jelitowka sie nam przypaletala Pewnie oslabienie organizmu i juz wirus (Adasiek zdrowy wiec to raczej nie od niego tym razem).
Boje, zeby sie nie odwodnila, bo ona 2 razy zwymiotowala i poszla spac. Pozniej znowu w lozeczku zwymiotowala i zasnela od razu. I pozniej jeszcze kolejny raz. Nie wpychalam jej na sile picia, bo od razu zasypiala i balam sie spowodowac kolejne wymioty. Juz sama nie wiem, czy dobrze zrobilam. I jeszcze ten dziwny kaszel, ktory sie pojawia praktycznie tylko podczas spania...
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 20:48   #2530
patinka_
Zakorzenienie
 
Avatar patinka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 183
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

bydgoszczanka można zrezygnować
patinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:08   #2531
kocurazab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 214
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Aldi, a Miłoszek protestuje przy tej rozmowie bliźniaków; jakby się denerwował, że się kłócą nie chce tego słuchać, więc przy nim nie ma szans obejrzenia tego
Bardzo mądra rzecz-z tymi naklejkami odblaskowymi do wózka. Szkoda, że każdy wózek nie jest wypasażony w odblaski.
Ja jeszcze nie szczepiłam MIłoszka na tą 3w1, powinnam za tydz(tak nam kazali przyjść), ale narazie nie idę, poczekam jeszcze trochę.
Dziewczyny, a jaką tą szczepionką-chodzi mi o konkretną nazwę-szczepili Wasze dzieci?

Ja powiem Wam odnośnie wózków, że w tym trzyfunkcyjnym (z gondolką) mam jedną rączkę, a w tej parasolce 2 rączki i narazie w niczym mi to nie przeszkadza-rozmiawiam przez tel jak rozmawiałam, prowadzę jedną, czy dwoma rękoma jak dawniej-ja nie widzę różnicy

Bardotka, za 7 ząbek

Pysia, zdjęcie Kuby z wiewiórką rewelacja

Bardotka, ja ubieram Miłoszkowi czapkę i cieniutką kurteczkę + kamizelkę (zalezy jak wieje)
kocurazab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 21:08   #2532
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Bydgosia można na własne ryzyko jak się to mówi- coś tam trzeba podpisać.

Kancia widać Tomek jest wśród tych, którzy gorzej reagują... Piotrkowi nic nie było.

Dziewczyny może to gorzej przyjmują, bo to ta starsza wersja(MMR). U nas szczepią tą, o której Aldii pisała- Priorix czy jakoś tak.

Kocurazab ja próbowąłam wózek koleżanki z dwoma rączkami i źle mi się go jedną ęrką prowadziło- jak mam jedną chwytam na środku i wózek nie ucieka na boki itd.
__________________




Edytowane przez zebra666
Czas edycji: 2011-04-04 o 21:15
zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:31   #2533
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Ja chciałam w ogóle nie szczepić i dzwoniłam w związku z tym do Sanepidu, to babka mi powiedziała, że nie mozna tak zrobic. Kara jest, a i tak trzeba zaszczepić.
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:36   #2534
kocurazab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 214
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Kasiorek za kolejnego zęba

Pysia, Miłoszek też nosi ubrania na 92 cm, na 86 mało co jest już na niego dobre
kocurazab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:48   #2535
gosbaj
Zadomowienie
 
Avatar gosbaj
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 1 668
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Cytat:
Napisane przez youyou Pokaż wiadomość

Ja kupiłam w weekend Filipowi buty Bartka za 111zł (przecena -30% ze 160zł)
my tez mamy butki z Bartke (179zl) ale bardzo sobie chwale i uwazam ze sa warte ceny

Cytat:
Napisane przez miczka84 Pokaż wiadomość
sklepowe podejście powinni jakoś zajać zabawić coś pokazać ale pierwsze powinnaś przymierzyć zobaczyć jakie ma podbicie itp powodzonka
jak bylismy w Bartku po buty to te babeczki tak Krzysia zagadały ze on nie chcial isc ze sklepu. stal i im machal caly czas


u nas weekend byl super. w sobote bylismy we Wroclawiu w 3ke. tz odbieral dyplom a ja mialam zajecia a potem wieczorem Krzys poszedl spac do babci a my poszlismy do znajomych na domoweczke za to w niedziele bylo tak goraco, lato normalnie. pojechalismy z cala paczka na grilla, siedzielismy 4h z czego 3h Krzys przespal w wozku wiec ja mialam wolne i siedzialam i plotkowalam takie wypady to ja lubie

a jutro egzamin 6klasisty i jestem w komisji ide na 8 ale ok 11 juz bede w domu. W srode tez mi sie uda bo wkrecilam sie do kina jako opiekun na film o JPII. tak wiec znowu dzien wolny


zmykam spac bo padnieta jestem. wogole teraz jak jest taka ladna pogoda to ciagle jestem poza domem. jak wracam z pracy to jemu obiad i gdzies idziemy i wracamy ok 19. a o 21 Krzys juz spi i ja tez padam na twarz
gosbaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:48   #2536
wyderka80
Raczkowanie
 
Avatar wyderka80
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 135
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
wiecie zła jestem jak cholera, popełnilma bąd, mogłam Tomka nie szczepić źle mi z tym teraz. On biedny cierpi jak cholera i to na pewno po szczepionce. Budzi sie z wrzaskiem. Bawi sie a za chwile płacze potrafi godzinę sie do mnie przytulac kwiląc.
Przeczytałam, ze gorączka i wysypki po tej szczepionce moga wystąpic między 7 a 21 dniem po podaniu, wnioskuje z tego, ze przez taki czas organizm walczy z wirusami
w srodę mija 14 dzien po szczepieniu juz tyle czasu dziecko jest zmienione
.
hmm..to by dokładnie tłumaczyło dziwną chorobę Blanki ok. 1,5 tyg po tym szczepieniu, u nas było tak samo goraczka , w nocy wrzaski, potem wysypka
na poczatki zgoniłam na zęby bo równoczesnie też jej szły...

Moja pobiła dzis rekord spania w dzień spała ciągiem 3,5 h, wymęczyła sie na przedpołudniowym długim specerku z babcią na nózkach a potem nawet obiadek zjadła co ostatnio graniczy z cudem..
wyderka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:58   #2537
kocurazab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 214
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Kupiłam dzisiaj w biedronce takie drewniany pociąg z klocków-na którym są literki lub cyferki. Wzięłam obydwa + 2 sztuki klocków drewanianych Powiem Wam, że ten pociąg z cyframi super, ale z literami nie podoba mi się. I nie chodzi mi tu o wykonanie, ale o fakt, że 2 litery nie są wstawione zgodnie z naszym polskim alfabetem, tylko są w i innym mj. Gdybym wiedziała, nie wzięłabym go, bo po co utrwalać głupoty dziecku w głowie
Ale gdyby któraś była zainteresowana, to ten pociąg z cyframi super
kocurazab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:59   #2538
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Paulina me debiut kołderkowy dzisiaj...
Dostaje Furagin na noc i przesikała już dwa śpiworki, więcej nie posiadamy...

Cytat:
Napisane przez xmila Pokaż wiadomość
Maść można trzymać w pokojowej temperaturze ok. 1 miesiąca - potem jakby jełczeje....
Ale w lodówce dłużej wytrzymuje

Więc mleko odpada. Ale przetwory rzeczywiście mniej uczulają. My jeszcze jogurtów nie próbowaliśmy, ale maslo nie powoduje objawów.
No właśnie byłam w aptece i dopytałam. Podobno potem coż się dzieje z ta wit. A w składzie.

U nas na masło już teraz jest brak reakcji, chociaż nawet po zakończeniu pozytywnym testu jakoś na początku nie mogłam się przekonać. Teraz już jej daję bez obaw.

Cytat:
Napisane przez kocurazab Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jaką tą szczepionką-chodzi mi o konkretną nazwęj
U nas MMR czy jakoś tak...

Cytat:
Napisane przez bydgoszczanka Pokaż wiadomość
Ja chciałam w ogóle nie szczepić i dzwoniłam w związku z tym do Sanepidu, to babka mi powiedziała, że nie mozna tak zrobic. Kara jest, a i tak trzeba zaszczepić.
Trzeba podpisać oświadczenie i jakby dziecko zachorowało na chorobę, na którą odmówiłaś podania szczepionki, to wtedy się samemu koszty leczenia ponosi. Przynajmniej tak słyszałam. A to, że ktoś coś przez telefon powiedział, to jeszcze nic nie znaczy, bo w tych urzędach to nikt nic nie wie i bajki czasem opowiadają.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 22:12   #2539
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Hej laski ja dzisiaj tylko na chwileczke caly dzien mi zszedl na poszukiwaniu wozka i tylko szybko czytalam co naskrobalyscie
a w pl tez jest szczepienie w 12 miesiacu i w 13?
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 06:18   #2540
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Kancia...przykro mi z powodu Tomcia.
Z pewnością minie

Niecierpię tyvh wyborów szczepić nie szczepić My jutro mamy iść na szczepienie ale teraz się boje sraszliwie.......
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 07:00   #2541
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

No niestety szczepienia obowiazkowe sa obowiazkowe! Co oznacza, ze jesli nie zaszczepisz - a nie masz do tego podstaw - zaplacisz kare.

Ale moje podejscie jest zupelnie inne! Pewnie sie zaraz naraze wszystkim, ale napisze (na podstawie artykulu, ktory kiedys przeczytalam).
Zawsze mi sie wydawalo, ze niezaszczepienie dziecka to wyraz odwagi. Po przeczytaniu tego artykulu - zmienilam zdanie. To wyraz braku odpowiedzialnosci. I nie odpowiedzialnosci za swoje dziecko! Tylko za innych. Bo otoz, aby szczepionka byla skuteczna - nalezy zasczepic ok 98% populacji. Wowczas choroba zanika w spoleczenstwie. Dzieki temu, ze szczepienie jest obowiazkowe eliminujemy na duuugie lata niebezpieczne - smiertelne choroby ze spoleczenstwa (lub na zawsze). Te 2% nie objete szczepieniem -to dzieci powaznie chore, ktore ze wzgledu na swoja chorobe nie moge byc szczepione. Ale dzieci powszechnosci i obowiazkowi szczepienia - rowniez sa bezpieczne, bo choroba zostala wyeliminowana. Wowczas kobiety w ciazy sa bezpieczne itd... Nie dostosowujac sie do kalandarza szczepien wplywamy na znieksztalcenie statystyk i tym samym "wpychamy" sie w grupe nam nie nalezna. I wcale to nie oznacza, ze nasze dzieci sa bardziej narazone. One i tak nie zachoruja, ale kosztem 98% dzieci, ktore zaszczepione zostaly! Dlatego uwazam, ze szczepienia na choroby, ktore sa niebezpieczne, powinny byc obowiazkowe i to powinno byc egzekwowane. Nie chce, zeby poworcily do nas choroby, ktore zostaly juz dawno wyeliminowane. A niestety wracaja poprzez takie zachowania. Np. gruzlica - niby szczepienia obowiazkowe - a jednak nawet w moim niedalekim otoczeniu (w pracy) zachorowaly 3 osoby. Uwazam, ze mamy spoleczna odpowiedzialnosc za chore dzieci (z zespolem Downa itd) i nie powinnismy ich narazac poprzez niezaszczepienie swoich dzieci. (ktore defacto niebawem poprzez takie zachowania tez przestana byc bezpieczne - jesli odsetek szczepiacych zmnieszy sie ponizej tych zakladanych 98%).

Teraz mozecie na mnie nakrzyczec. I tak sie nie obraze
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 07:33   #2542
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Kancia współczuję. Mój też słabszy po szczepionce, a teraz mamy iść na pneumo za 2tyg...


spaliśmy do 7, zmykam szykować się do pracy.miłego dnia.
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 07:42   #2543
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

zebra Tomasz szczepiony Priorixem

ja absolutnie nie chce nikogo odwodzic od szczepienia ja tylko pisze za siebie, gdybym kiedys miala jeszcze dziecko to ta szczepionka byłaby podana nie wczesniej niz po skonczeniu 6 r.ż jak układ odpornosciowy jakos juz funkcjonuje

dzis nocka lepiej 2 pobudki, mam nadzieje, ze to w koncu minie

celka spoko ale szczepienia powinny byc dla starszych dzieci a nie dla takich maluchów !!
a co do obowiązku to ponoc od 2009 nie ma obowiązku szczepien.

moim zdaniem takie wczesne szczepienie dzieci , powoduje tylko dodatkowe upośledzenie układu odpornosciowego, zbytnie obciązenie, stąd rozne alergie i inne syfy
własnie tego dotyczył wczorajszy komentarz jaki czytałam.
Dodatkowo jak widze listę skutków ubocznych tego MMRII to głowa mała jasne, ze pod kazda zaraz jest zdanie obronne typu " skutki i powikłania po chorobach mogą byc gorsze"
no nie wiem, skoro w skutkach ubocznych ładnie jest wypisane, zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu itp itd.

spoko szczepić mozna ale w innym okresie zycia...
__________________

Edytowane przez Kancia
Czas edycji: 2011-04-05 o 07:50
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 07:52   #2544
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Pysia my też jutro

Dzisiejsza nocka masakra znów 2 godziny ryku nie była jeszcze szczepiona więc ni mam na co zwalić bo na pewno po szczepieniu miałabym powód

Miczka jak Atoperal?

Celka a jak sie maja do tego co napisałaś szczepienie zalecane pnumo. meningo itp.? Tylko kilka procent dzieci jest zaszczepionych
__________________
...
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:16   #2545
Madziulka83
Zadomowienie
 
Avatar Madziulka83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Austria-Wiedeń
Wiadomości: 1 125
GG do Madziulka83
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Dzien dobry!

kancia biedny Tomi

Od wczoraj pogoda do dupy i humor tez mam taki....
__________________
Szymuś 10.01.2010
Madziulka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:21   #2546
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

Kanciu

Cytat:
Napisane przez bardotka_a Pokaż wiadomość
Pysia my też jutro
to trzymam


Madziulka za humorek i na poprawę
może słoneczko wyjdzie
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:24   #2547
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

celka jeszcze apropos braku odpowiedzialności, powiedz to rodzicom, ktorzy chcieli byc odpowiedzialni i teraz zajmuja sie chorym dzieckiem

niby to sa rzadkie przypadki ale o nich się poprostu nie mówi...

nasze dzieci od urodzenia w tym pierwszym okresie dostają 16 szczepionek na 10 róznych chorób (tak przed chwilą przeczytałam) podziwiam tych, którzy dodatkowo szczepią na meningo i cały ten dodatkowy syf.

ja jestem rozerwana bo nie chciałabym nasrazic dziecka na te choroby ALE widze teraz jak reaguje Tomek na ten syf, dla mnie to jest jaks masakra
on nigdy nie był aniołkiem ale teraz to dziecko normalnie cierpi. az się cisnie na "język"
w imie odpowiedzialnosci za naród wg tego co napisałas.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:26   #2548
filka2
Zadomowienie
 
Avatar filka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 656
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

dzien dobry
współczuję nocek,u nas dziś wyjątkowo żadnej pobudki ale za to wstała juz ok 6dla mnie to zdecydowanie za wczesnie.
Ada od rana lata i wynosi wszystko do koszaciągle ja musze pilnowaći jak pokazuje jej Nu nu to Ona mi pokazuje Nu nułobuziak mały

wczoraj zrobiłam zupkę z ryżem i ziołami,częśc zaprawiłam śmietaną i co,nie chciała za bardzo jeść.spróbowała jednej i drugiej i po 3łyżeczkach bleee,już mam dośc rosołu.

kocurazab przejde sie do biedrony i zobacze te lokomotywy,jak jeszcze będą w ogóle.
__________________
ADRIANKA 15.01.2010
filka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:27   #2549
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

hello

kancia my też mieliśmy prorix i wszytsko ok musiał mieć mały obniżoną odporoność zdrówka dla Tomcia

Paula my bylismy na pneumo też a statystki wskazują że w Kielcach znacznie spadła zachorowalność na te choroby dzięki darmowemu szczepieniu na pneumo. Małemu nic nie było

Bardotka sama nie wiem z wierzchu ma super gładką skórkę a pod spodem cały czas takie czerwone placki pójdę chyba prywatnie do najb znanego w kielcach lekarza upewnię się zobaczę co powie może przesadzam ale nie podoba mi się to martwię się więc będę spokojniejsza.........
już sobie wymyśliłam skaze nawet ale chyba za późno teraz na skazę dzięki że pytaszpokazyw ałam ta fotkę ma podne tylko sporo łagodniejsze mniejsze a twoja miała p0dobne??


ja ogólnie jestem za szczepieniem i wydaje mi się że chyba wiedzą co robią skoro szczepią tak wcześnie przecież już w dniu urodzenia była szczepionka
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:28   #2550
Madziulka83
Zadomowienie
 
Avatar Madziulka83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Austria-Wiedeń
Wiadomości: 1 125
GG do Madziulka83
Dot.: Zimowe bobaski roczek już skończyły - teraz na nóżkach do przodu ruszyły

pysiu Mam nadzieje, ze sie polepszy...

Przed 11 jade z Szymciem pociagiem do Wiednia...

A to cholerne uczulenie mi nie schodzi
__________________
Szymuś 10.01.2010
Madziulka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.