Styczniowe mamusie 2015, cz. VII - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-17, 15:06   #2581
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Dusiolka nie jadlam i pozniek zobacze na kompie jak sie prezentuje bo na tel siedze. dziewczyny macie jakis sposob na bol plecow? Dopoki bolaly mnie ledzwie to bylo ok, ale od wczoraj trzyma mnie taki straszny bol kolo lewej lopatki ze juz nie wiem co robic. Moze termoforem wygrzac? Bo z mascia chyba zadna nie ryzykowac ?
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 15:07   #2582
teja1
Zakorzenienie
 
Avatar teja1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 977
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez jasowaa Pokaż wiadomość
ps. jakie macie koszule do porodu ? bo chyba ja ostatnia jeszcze nie zakupilam
Raczej nie jesteś ostatnia, na mnie możecie liczyć do końca tego miesiąca, że nic nie będę miała, bo najpierw muszę ogarnąć mieszkanie remontowo
__________________
gonię kreski po ekranie...
teja1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 15:17   #2583
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

wróciłam... jakoś zleciało, mąż zaspał (poszłam odprowadzić małą do przedszkola i miał dojść na autobus) i nie było go.... grrr
Stypa wyglądała jak urodziny, autentycznie....
Dziękuję za Wasze wsparcie
Gratuluję tych zaawansowanych tygodni U mnie każdy dzisiaj stwierdzał, że jestem w 5-6 miesiącu, a jak tłumaczyłam, że to już 8 to nie chcieli uwierzyć.
Cytat:
Napisane przez bajlaga Pokaż wiadomość
Witajcie, jestem okropnie niewyspana, ale szczęśliwa po wizycie
Młody dalej ma siusiaka. Waży 2070 g, jestem dobrej myśli, że nie będzie klockiem jest główką w dół dalej okropnie się wiercił i zdjęcia są nieco rozmazane, a przed buźką ma zabawkę pępowinę serduszko bije miarowo 150 ud/min, zawsze mnie to serduszko stresuje, w związku z wcześniejszymi problemami po usg prenatalnym. Wszystko jest okej i oby tak zostało, a na USG byłam z mamą, bo Tż w pracy, babcia teraz wszystkim opowiada co i jak a dziadek twierdzi, ze Młody jest do niego podobny
za wizytę no i dla świeżo upieczonej mamuśki
Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
hejo

Oli przespał całą noc i okazuje się że chyba ma anginę. bo ma gardło czerwone mówi że go boli. i śmierdzi mu z buźki.
dziś kaszel już mokry.
jedziemy koło 16 do pediatry niech go zbada. zobaczymy.

Lilijka trzymaj się dziś
ja też swoją suknię szyłam


ja dziś znoszę ciuszki i piorę. za tydzień znosimy łóżeczko i rozkładamy niech sobie stoi bo musimy przemeblowanie zrobić.
nie ma żartów hehe
zdrówka dla syna
szyte są fajne, bo wiesz co chcesz
mąż mnie pyta: "kiedy składamy komodę itd." a ja mu odpowiadam "po co?" nie spieszy mi się... jakiś humor do bani ostatnio
Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wy też możecie w siebie wcisnąć malutkie porcję jedzenia? Jak zjem więcej mam ochotę
tylko małe porcje, nie duże.....
Cytat:
Napisane przez Brawurka_29 Pokaż wiadomość
Oo właśnie mialam pytac Was o opinie.ciuszki ze sklepu nowe pierzecie i prasujecie ? Bo rozmawialam z moja bratowa i mowila ze wystarczy uprasowac , a znowu jak tak czytam to niektórzy piora i prasuja
sobie nie zawsze, ale córce i dzidziusiowi piorę i prasuję
Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
Jakoś w zeszłym tyg zaparkowalam auto, wyturlalam sie z synem i poszłam kawałek, słyszę, ze ktoś mnie wola sobie myślę, o co chodzi, patrze, a ja zostawiłam auto pootwierane na oścież i poszłam tzn poturlalam sie zadowolona
dobrze, że znalazł się ktoś, kto zwrócił na to uwagę
Cytat:
Napisane przez jasowaa Pokaż wiadomość
ps. jakie macie koszule do porodu ? bo chyba ja ostatnia jeszcze nie zakupilam
jak znajdę te dwie to będę miała: jedną rozpinaną po bokach (pamiętam, że ta miała za duże dziurki i się rozpinała) i jedną rozpinaną na środku... długość do kolan

ewka ciepły prysznic, kąpiel, jakie kompresy, może kup taką żelową poduszkę, nagrzej ją i przykładaj
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 15:20   #2584
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 072
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

hej hej
ja musiałam się położyć bo tak mnie głowa bolała że masakra jakaś była dobrze że mi przeszło
teraz wrociliśmy od lekarza
Artuś dalej ma siusiaka i lekarz powiedział że jak mi przyniosą dziewczynkę to nie nasza (nawet nam foto jajuszek wydrukował ) Mały waży 1289g i ciąża nadal tydzien młodsza więc pewnie urodzę ostatnia a pozatym wszystko jak najbardziej OK
acha i Mały ma takie pucki że masakra idento jak tatuś a był tak do mnie podobny ehh,,,


Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Mój TŻ jak się urodził miał 3100 i 58 cm, ja ważyłam 3200 g i miałam 59 cm, a Kornik ważył 3200 g i miał całe 50 cm A jak nam spadł z wagi to ważył 2800
o kurcze czyli nie ma reguły?
chociaz tyle

Cytat:
Napisane przez bajlaga Pokaż wiadomość
Witajcie, jestem okropnie niewyspana, ale szczęśliwa po wizycie
Młody dalej ma siusiaka. Waży 2070 g, jestem dobrej myśli, że nie będzie klockiem jest główką w dół dalej okropnie się wiercił i zdjęcia są nieco rozmazane, a przed buźką ma zabawkę pępowinę serduszko bije miarowo 150 ud/min, zawsze mnie to serduszko stresuje, w związku z wcześniejszymi problemami po usg prenatalnym. Wszystko jest okej i oby tak zostało, a na USG byłam z mamą, bo Tż w pracy, babcia teraz wszystkim opowiada co i jak a dziadek twierdzi, ze Młody jest do niego podobny

właśnie dostałam informację, że żona kuzyna urodziła córeczkę (drugą), termin miała na 05.12
ale duży chłopczyk masakra!
i gratulacje ciociuniu

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość
z opcją odbioru w empiku?
półśpiochy zamówiłam w sobotę i zamówienie ma statut zrealizowane, ale maila nie dostałam
a body zamówione w niedzielę i mam maila, że na wtorek przewidziana dostawa
tak tak do empiku
właśnie maila dostałam że do 2 dni dostanę wiadomość o możliwości odbioru zakupów

Cytat:
Napisane przez akrolowa Pokaż wiadomość
Hej hej

Moje dziecię od wczoraj ma adhd, nie wiem co za pozy ćwiczy, ale wygląda to nieziemsko
W piątek byłam u dentystki bo ząb bolał mnie od 2 dni, zatruła mi go i on wciąż boli

Smerfetka no wszyscy czekamy już tu na relacje z Twojej wizyty!
oj dzieci nasze widze że teraz szaleją jak nie wiem
a wizyta już opisana

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
tak, mam wrażenie, że mój zoladek jest płaski jak naleśnik.

Bylam w lidlu, starszemu kupiłam drewniane lotnisko i garaz,
mlodszemu podwójne bodziaki, bluze super mięciutkia, rajstopki (sa grubeee) a sobie 5 par majtek.

Jakoś w zeszłym tyg zaparkowalam auto, wyturlalam sie z synem i poszłam kawałek, słyszę, ze ktoś mnie wola sobie myślę, o co chodzi, patrze, a ja zostawiłam auto pootwierane na oścież i poszłam tzn poturlalam sie zadowolona



Cytat:
Napisane przez jasowaa Pokaż wiadomość
ps. jakie macie koszule do porodu ? bo chyba ja ostatnia jeszcze nie zakupilam
ja jeszcze nie mam
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 15:23   #2585
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez jasowaa Pokaż wiadomość
ps. jakie macie koszule do porodu ? bo chyba ja ostatnia jeszcze nie zakupilam
Koszulę do porodu dostanę w szpitalu więc nic nie kupuję. Mam tylko koszule po porodzie

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Smerfetka - za wizytę. Nawet jak będziesz z nas ostatnia to na pewno najbardziej poinformowana i doświadczona po wszystkich porodach na wątku
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 15:27   #2586
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Smerfetka hihi do mnie to samo babka powiedziała apropo siuraka
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 15:42   #2587
smerfetka2808
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka2808
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 4 072
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

szczeperka, albo najbardziej przerażona

Kinqa, to chyba to foto muszę wziąć na porodowkę

dziewczyny te co były u okulisty, da się po tych kroplach normalnie funkcjonować? bo coś mnie znowu głowa boli i mam nadzieję że dam radę tam wytrzymać
__________________
wreszcie z nami
Synek 03.01.2015
smerfetka2808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-17, 15:47   #2588
Brawurka_29
Zakorzenienie
 
Avatar Brawurka_29
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 4 179
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Jasowaa ja też nie mam jeszcze koszuli :P

Charliss ooo czyli nie jestem sama haaa.

Smerfik klaski za wizyte
__________________
Zakochani ...zaczarowani od 02.11.2008

11.05.09 żegnaj kruszynko
17.03.10 żegnaj kruszynko
wrzesień 2010 znowu żegnamy kruszynkę
07.05.13 ciąża pozamaciczna
04.05.14 - II kreseczki
20.12.14 - pojawiła się na świecie!! nasz cud córeczka Hannah

Brawurka_29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 15:50   #2589
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Katerina co za laska no cóż tacy ludzie też się rodzą może ona zamiast mózgu miała piłkę
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 15:52   #2590
LindaC
Wtajemniczenie
 
Avatar LindaC
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 443
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cześć dziewczyny

Bajlaga - gratulacje wizyty wzruszyłam się jak napisałaś że nosisz dziś kombinezonik Małego na rękach a za jakiś czas zapukał listonosz z moim kombinezonikiem i zrobiłam to samo a potem jeszcze wycałowałam

Smerfetka - gratulacje wizyty

dziś upłakałam się jak głupia, ale już mi lepiej i jakoś nawet ogarnęłam myśli po dzisiejszej porannej wizycie w szpitali w poradni patologii ciąży. A załamkę miałam bo:
no więc miałam dziś tą wizytę, bo jako cukrzyk ciążowy muszę chodzić na patologię do szpitala. Zrobili mi dziś KTG, nie spodziewałam się bo dopiero 31 t 6 d. Mały się bardzo wiercił i uciekał, zmieniał położenie i trzebabyło cały czas namierzać gdzie przystawić ten czujniczek. Położona powiedziała, że widocznie malutki jeszcze jest i dlatego ma tak gdzie pływać. Już mnie wtedy to zaniepokoiło, bo miałam ogromną nadzieję że urósł ostatnio dużo, bo mi bardzo brzuch zwiększył się.
Jak weszłam do lekarza, a on już miał ten mój zapis KTG to od razu mnie zapytał czy miałam już podawane sterydy (bo ostatnio wizytę miałam u innego lekarza 3 tyg. temu) Powiedziałam że nie, co wyraźnie mu się nie spodobało i stwierdził, że z miejsca mnie kieruje na 3 dni. Ostatecznie zostałam umówiona na przyjęcie do szpitala w celu podania sterydów na poniedziałek Zrobił usg, sprawdzał przepływy, mózg, wszystko i powiedział że wszystko dobrze, ale Mały waży niecałe 1 400 gram czyli mało.

Zapytałam czy to konieczne te sterydy, powiedział że mogę oczywiście nie wyrazić zgody, ale zaleca.

Kazał zrobić wymaz z pochwy i CRP.

Wróciłam do domu i tak zaczęłam czytać o tym KTG i nie wiem czy tam jakieś skurcze się zapisały i dlatego te sterydy, czy może dlatego bo dziecko małe No i nie wiem - na pewno takie sterydy nie są obojętne dla zdrowia Małego, jestem w rozterce

Mam jutro wizytę u swojego gin prowadzącego to zapytam go, ostatnio szyjka była w porządku - zresztą cały czas mi gin mówi, że trzyma się szyjka dzielnie, ftu, tfu. Bóli takich jak na okres miałam może ze 3 razy nad ranem, ale szybko po wysikaniu się i magnezie przechodziły. Nie brałąm nospy ani nic.

Kurcze nic już nie wiem
__________________
08.05.2014 II
Jaś, Nasz Bączek

Edytowane przez LindaC
Czas edycji: 2014-11-17 o 16:26
LindaC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 15:58   #2591
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Katerina co za laska no cóż tacy ludzie też się rodzą może ona zamiast mózgu miała piłkę
wiesz,człowiek chodzi na usg i widzi rączki nózki serduszko a ktoś pokazuje Ci na brzuch palcem i określa twoje dziecko "piłka" niefajnie
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-17, 16:06   #2592
fashionaddicted
Zakorzenienie
 
Avatar fashionaddicted
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 160
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Współczuje takich tekstów...
Ludzie są beznadziejni
Ze mną się czasem siostra droczy i przeważnie trafia w najgorszy moment, ale staram się nie wybuchać.
Dzisiaj zobaczyłam jak mi się strasznie twarz zaokrągliła, masakra :P No ale 10kg na plusie jest to gdzieś pójść musiało oprócz brzucha i nóg :P

Mnie bardziej wkurza jak mnie ktoś pyta który miesiąc, ja mówię że już 8, a tu pada odpowiedź: aaaa to jeszcze tyyyyle czasu... :| no dla mnie to już nie jest dużo czasu...

lilijka3

Co do koszul do porodu - ja mam ogólnie dwie do szpitala, z długim rękawem, rozpinane chyba na całej długości. I się zastanawiam czy nie poszukać do porodu gdyby nie dawali swoich, jakiejś z krótkim rękawem (jestem zmarzluch ale jednak przy porodzie to może być zupełnie inaczej...)

Eirene1987 mam nadzieję, że synek szybko wyzdrowieje

Powiedzcie mi czy któraś z Was ma taką... odrętwiałą skórę? ja głownie na górze brzucha pod biustem np jak się drapię to mam wrażenie jakby to nie było moja skóra... czucie mam jakieś takie dziwne :|
__________________
Krysia
fashionaddicted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 16:07   #2593
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez LindaC Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Bajlaga - gratulacje wizyty wzruszyłam się jak napisałaś że nosisz dziś kombinezonik Małego na rękach a za jakiś czas zapukał listonosz z moim kombinezonikiem i zrobiłam to samo a potem jeszcze wycałowałam

Smerfetka - gratulacje wizyty

dziś upłakałam się jak głupia, ale już mi lepiej i jakoś nawet ogarnęłam myśli po dzisiejszej porannej wizycie w szpitali w poradni patologii ciąży. A załamkę miałam bo:
no więc miałam dziś tą wizytę, bo jako cukrzyk ciążowy muszę chodzić na patologię do szpitala. Zrobili mi dziś KTG, nie spodziewałam się bo dopiero 31 t 6 d. Mały się bardzo wiercił i uciekał, zmieniał położenie i trzebabyło cały czas namierzać gdzie przystawić ten czujniczek. Położona powiedziała, że widocznie malutki jeszcze jest i dlatego ma tak gdzie pływać. Już mnie wtedy to zaniepokoiło, bo miałam ogromną nadzieję że urósł ostatnio dużo, bo mi bardzo brzuch zwiększył się.
Jak weszłam do lekarza, a on już miał ten mój zapis KTG to od razu mnie zapytał czy miałam już podawane sterydy (bo ostatnio wizytę miałam u innego lekarza 3 tyg. temu) Powiedziałam że nie, co wyraźnie mu się nie spodobało i stwierdził, że z miejsca mnie kieruje na 3 dni. Ostatecznie zostałam umówiona na przyjęcie do szpitala w celu podania sterydów na poniedziałek Zrobił usg, sprawdzał przepływy, mózg, wszystko i powiedział że wszystko dobrze, ale Mały waży niecałe 1 400 gram czyli mało.

Zapytałam czy to konieczne te sterydy, powiedział że mogę oczywiście nie wyrazić zgody, ale zaleca.

Kazał zrobić wymaz z pochwy i CRP.

Wróciłam do domu i tak zaczęłam czytać o tym KTG i nie wiem czy tam jakieś skurcze się zapisały i dlatego te sterydy, czy może dlatego bo dziecko małe No i nie wiem - na pewno takie sterydy nie są obojętne dla zdrowia Małego, jestem w rozterce

Mam jutro wizytę u swojego gin prowadzącego to zapytam go, ostatnio szyjka była w porządku - zresztą cały czas mi gin mówi, że trzyma się szyja dzielnie, ftu, tfu. Bóli takich jak na okres miałam może ze 3 razy nad ranem, ale szybko po wysikaniu się i magnezie przechodziły. Nie brałąm nospy ani nic.

Kurcze nic już nie wiem
Moj maly tez jest malutki (w 33tc niecale 1500g) ale nie mowili mi nic o zadnych sterydach, sprawdzaja jedynie czy jest maly bo poprostu taki jest czy cos jest nie tak. W czwartek mam wizyte u mojej gin, a w pon u specjalisty i wtedy sie okaze co i jak. Ale o sterydach zadnych nie bylo nigdy mowy
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 16:11   #2594
Brawurka_29
Zakorzenienie
 
Avatar Brawurka_29
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 4 179
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Lindus , a może Twojego dziecia urok że będzie drobne
__________________
Zakochani ...zaczarowani od 02.11.2008

11.05.09 żegnaj kruszynko
17.03.10 żegnaj kruszynko
wrzesień 2010 znowu żegnamy kruszynkę
07.05.13 ciąża pozamaciczna
04.05.14 - II kreseczki
20.12.14 - pojawiła się na świecie!! nasz cud córeczka Hannah

Brawurka_29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 16:12   #2595
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Fashion ja mam taką skórę od ok tygodnia pewnie jakieś nerwy są uciskane.
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 16:13   #2596
fashionaddicted
Zakorzenienie
 
Avatar fashionaddicted
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 160
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez smerfetka2808 Pokaż wiadomość
szczeperka, albo najbardziej przerażona

Kinqa, to chyba to foto muszę wziąć na porodowkę

dziewczyny te co były u okulisty, da się po tych kroplach normalnie funkcjonować? bo coś mnie znowu głowa boli i mam nadzieję że dam radę tam wytrzymać
Nie bardzo się daje funckjonować...obraz jest bardzo zniekształcony a niestety od światła okropnie bolą oczy i głowa. Fakt, że ja byłam w dzień i jak wyszłam na pole to myślałam, że mi oczy i głowa odpadną z bólu...
__________________
Krysia
fashionaddicted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 16:22   #2597
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez LindaC Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Bajlaga - gratulacje wizyty wzruszyłam się jak napisałaś że nosisz dziś kombinezonik Małego na rękach a za jakiś czas zapukał listonosz z moim kombinezonikiem i zrobiłam to samo a potem jeszcze wycałowałam

Smerfetka - gratulacje wizyty

dziś upłakałam się jak głupia, ale już mi lepiej i jakoś nawet ogarnęłam myśli po dzisiejszej porannej wizycie w szpitali w poradni patologii ciąży. A załamkę miałam bo:
no więc miałam dziś tą wizytę, bo jako cukrzyk ciążowy muszę chodzić na patologię do szpitala. Zrobili mi dziś KTG, nie spodziewałam się bo dopiero 31 t 6 d. Mały się bardzo wiercił i uciekał, zmieniał położenie i trzebabyło cały czas namierzać gdzie przystawić ten czujniczek. Położona powiedziała, że widocznie malutki jeszcze jest i dlatego ma tak gdzie pływać. Już mnie wtedy to zaniepokoiło, bo miałam ogromną nadzieję że urósł ostatnio dużo, bo mi bardzo brzuch zwiększył się.
Jak weszłam do lekarza, a on już miał ten mój zapis KTG to od razu mnie zapytał czy miałam już podawane sterydy (bo ostatnio wizytę miałam u innego lekarza 3 tyg. temu) Powiedziałam że nie, co wyraźnie mu się nie spodobało i stwierdził, że z miejsca mnie kieruje na 3 dni. Ostatecznie zostałam umówiona na przyjęcie do szpitala w celu podania sterydów na poniedziałek Zrobił usg, sprawdzał przepływy, mózg, wszystko i powiedział że wszystko dobrze, ale Mały waży niecałe 1 400 gram czyli mało.

Zapytałam czy to konieczne te sterydy, powiedział że mogę oczywiście nie wyrazić zgody, ale zaleca.

Kazał zrobić wymaz z pochwy i CRP.

Wróciłam do domu i tak zaczęłam czytać o tym KTG i nie wiem czy tam jakieś skurcze się zapisały i dlatego te sterydy, czy może dlatego bo dziecko małe No i nie wiem - na pewno takie sterydy nie są obojętne dla zdrowia Małego, jestem w rozterce

Mam jutro wizytę u swojego gin prowadzącego to zapytam go, ostatnio szyjka była w porządku - zresztą cały czas mi gin mówi, że trzyma się szyja dzielnie, ftu, tfu. Bóli takich jak na okres miałam może ze 3 razy nad ranem, ale szybko po wysikaniu się i magnezie przechodziły. Nie brałąm nospy ani nic.

Kurcze nic już nie wiem
Niektore dzieci sa poprostu mniejsze. Znam kilka osob ktore miały podawane te sterydy w ciazy i dziecko było zdrowe.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 16:41   #2598
ellyunia
Wtajemniczenie
 
Avatar ellyunia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 161
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Linda moja podobnie ważyła w 31 tc 2d także na pewno wszytko jest dobrze

No to mam juz prawie wszystko z mojej szpitalnej listy.. zostały mi chusteczki do higieny intymnej i koszula (jutro to załatwię i będę miała spokój )
3 godziny dzisiaj łaziłam i pod koniec ledwo się toczyłam
Dokupiłam 5-cio pak bodziaczków na kr. rękaw, 3pak bodziaczków na dł. rękaw i kilka zestawów w H&M
Także teraz czekam na komodę i moge się brać za pranie, prasowanie i układanie
__________________
❤️Majka 21.12.2014
Szczęścia nie da się kupić, ale można je sobie urodzić ..


ellyunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 16:45   #2599
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez ellyunia Pokaż wiadomość
Linda moja podobnie ważyła w 31 tc 2d także na pewno wszytko jest dobrze

No to mam juz prawie wszystko z mojej szpitalnej listy.. zostały mi chusteczki do higieny intymnej i koszula (jutro to załatwię i będę miała spokój )
3 godziny dzisiaj łaziłam i pod koniec ledwo się toczyłam
Dokupiłam 5-cio pak bodziaczków na kr. rękaw, 3pak bodziaczków na dł. rękaw i kilka zestawów w H&M
Także teraz czekam na komodę i moge się brać za pranie, prasowanie i układanie
A chusteczki do higieny intymnej kupujesz jakies specjalne? Czy jakiekolwiek?
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-17, 16:53   #2600
Maritxell
Zadomowienie
 
Avatar Maritxell
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

też czekam na komodę, a właściwie to czekam aż się skręci Jutro kupuję Dzidziusia i do dzieła. I jak będę mieć poprane to dopiero będę weryfikować, czy coś jeszcze dokupić. Póki co mam tylko kilka rzeczy w rozmiarze większym, niż 62 (z metki, bo ich wielkość to inna bajka) i jakoś nie potrafię się zebrać do kupowania. Mam jakieś opory bo nie wiem, kiedy mały wyrośnie z 62 i czy będą mi potrzebne rzeczy grubsze jeszcze czy już na wiosnę/lato

A wracając do tematu koszul, kupowała je któraś z Was na allegro? Dostałam własnie kolejny kupon i może bym go wykorzystała własnie na nie bo jak nie teraz to nie wiem kiedy

I zaczęłam się dziś zastanawiać, czy po porodzei, zakładając, że będę karmić piersią to bardzo powinna się moja garderoba zmienić? Dużo powinnam mieć bluzek/topów takich typowych dla karmiących? Czy zwykłe klasyczne nie będą bardziej upierdliwe w "obsłudze" ? Doświadczone mamuśki, podpowiecie coś?
__________________
enjoy the silence...
Maritxell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 16:59   #2601
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

wrrrr nie dość że mam paskudny humor ot tak sobie. to jeszcze mi posta wcięło wwrrrrrrrrrrr normalnie nie mogę.
sorki nie nadrobię drugi raz tylko to co mi zostało.

byłam z synem u lekarza i w miarę ok. oskrzela troszkę zawalone ale nie jest źle


Smerfetka brawa za wizytę

Lindac zapytaj swojego gina bo dziwne to faktycznie po co te sterydy.




no i nie pamiętam co komu ehhhhh.. wkurza mnie wszystko.
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:09   #2602
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez LindaC Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Bajlaga - gratulacje wizyty wzruszyłam się jak napisałaś że nosisz dziś kombinezonik Małego na rękach a za jakiś czas zapukał listonosz z moim kombinezonikiem i zrobiłam to samo a potem jeszcze wycałowałam

Smerfetka - gratulacje wizyty

dziś upłakałam się jak głupia, ale już mi lepiej i jakoś nawet ogarnęłam myśli po dzisiejszej porannej wizycie w szpitali w poradni patologii ciąży. A załamkę miałam bo:
no więc miałam dziś tą wizytę, bo jako cukrzyk ciążowy muszę chodzić na patologię do szpitala. Zrobili mi dziś KTG, nie spodziewałam się bo dopiero 31 t 6 d. Mały się bardzo wiercił i uciekał, zmieniał położenie i trzebabyło cały czas namierzać gdzie przystawić ten czujniczek. Położona powiedziała, że widocznie malutki jeszcze jest i dlatego ma tak gdzie pływać. Już mnie wtedy to zaniepokoiło, bo miałam ogromną nadzieję że urósł ostatnio dużo, bo mi bardzo brzuch zwiększył się.
Jak weszłam do lekarza, a on już miał ten mój zapis KTG to od razu mnie zapytał czy miałam już podawane sterydy (bo ostatnio wizytę miałam u innego lekarza 3 tyg. temu) Powiedziałam że nie, co wyraźnie mu się nie spodobało i stwierdził, że z miejsca mnie kieruje na 3 dni. Ostatecznie zostałam umówiona na przyjęcie do szpitala w celu podania sterydów na poniedziałek Zrobił usg, sprawdzał przepływy, mózg, wszystko i powiedział że wszystko dobrze, ale Mały waży niecałe 1 400 gram czyli mało.

Zapytałam czy to konieczne te sterydy, powiedział że mogę oczywiście nie wyrazić zgody, ale zaleca.

Kazał zrobić wymaz z pochwy i CRP.

Wróciłam do domu i tak zaczęłam czytać o tym KTG i nie wiem czy tam jakieś skurcze się zapisały i dlatego te sterydy, czy może dlatego bo dziecko małe No i nie wiem - na pewno takie sterydy nie są obojętne dla zdrowia Małego, jestem w rozterce

Mam jutro wizytę u swojego gin prowadzącego to zapytam go, ostatnio szyjka była w porządku - zresztą cały czas mi gin mówi, że trzyma się szyjka dzielnie, ftu, tfu. Bóli takich jak na okres miałam może ze 3 razy nad ranem, ale szybko po wysikaniu się i magnezie przechodziły. Nie brałąm nospy ani nic.

Kurcze nic już nie wiem
nie martw się na zapas, skonsultujesz to ze swoim ginekologiem i będzie ok, nie wiem szczerze mówiąc czemu te sterydy skoro wszyttsko jest ok, a to że maluch jest mały, widzisz nie ejsteś sama, tak jak dziewczyny piszą to dość częsty przypadek, u mnie też synek drobny, malutki

Cytat:
Napisane przez czarnadamaxd Pokaż wiadomość
Moj maly tez jest malutki (w 33tc niecale 1500g) ale nie mowili mi nic o zadnych sterydach, sprawdzaja jedynie czy jest maly bo poprostu taki jest czy cos jest nie tak. W czwartek mam wizyte u mojej gin, a w pon u specjalisty i wtedy sie okaze co i jak. Ale o sterydach zadnych nie bylo nigdy mowy
[QUOTE=ellyunia;48968785]Linda moja podobnie ważyła w 31 tc 2d także na pewno wszytko jest dobrze

No to mam juz prawie wszystko z mojej szpitalnej listy.. zostały mi chusteczki do higieny intymnej i koszula (jutro to załatwię i będę miała spokój )
3 godziny dzisiaj łaziłam i pod koniec ledwo się toczyłam
Dokupiłam 5-cio pak bodziaczków na kr. rękaw, 3pak bodziaczków na dł. rękaw i kilka zestawów w H&M
Także teraz czekam na komodę i moge się brać za pranie, prasowanie i układanie [/QUOTE
]

wkleisz zdjęcia? upierdliwa jestem ale tak lubię oglądac wasze zdobycze dzieciaczkowe

ja czekam na 2 paczki z all, z ciuszkami, udało mi się wylicytować sporo perełek dla synka (takie ciuszki na kilku miesięcznego brzdąca)

aa i na paczkę z body i z pajacami ze smyka, ma być jutro wysłana.

Dokupię jeszcze chyba ta poduszke klin, będę spokojniejsza.
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:14   #2603
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez smerfetka2808 Pokaż wiadomość

dziewczyny te co były u okulisty, da się po tych kroplach normalnie funkcjonować? bo coś mnie znowu głowa boli i mam nadzieję że dam radę tam wytrzymać
Mnie głowa po nich nie boli tylko oczy... bo bardzo męczą wzrok.


LindaC - znam wiele dzieci które miały podawane sterydy w 8 mc i są zdrowe. Nie martw się na zapas, tylko porozmawiaj ze swoim ginekologiem czy jest wskazanie żebyś je brała. Bo niektóre dzieci są po prostu małe i taka ich uroda. Moje koleżanki te sterydy miały głównie ze względu na ryzyko że urodzą wcześniej, a sterydy działają na rozwój płuc żeby dziecko gdy szybciej przyjdzie na świat mogło oddychać samo a nie przez respirator.
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:15   #2604
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Linda a te sterydy nie są podawane aby szybciej dojrzały płuca gdybyś np wcześniej zaczęła rodzic?

Ja jako wcześniak urodzona w 7m-cu 1200g wiem z opowieści mamy ze dostawała sterydy. Jestem zdrowa i nie mam żadnych problemów.
__________________

Edytowane przez simonee
Czas edycji: 2014-11-17 o 17:19
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:21   #2605
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Dziewczyny a ile Wasze dzieciaczki warzyły w 27 tc? jeśli miałyście w tym czasie usg? tak z ciekawości pytam
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:21   #2606
Martusia1499
Rozeznanie
 
Avatar Martusia1499
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 916
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Hej

Czytam was cały czas, ale sama jakoś nie mam o czym pisać i dlatego się nie odzywam
__________________
Martusia1499 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:35   #2607
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Maritxell ja karmiłam rok, w tym pierwsze 6mscy tylko kp,
polecam rozpinane bluzki tylko, w h&m sa topy odpinane jak biustonosze, jak mi dobrze pojdzie karmienie, to kupie sobie dwa, na zmiane, pod bluzke.
Bardzo nie lubiłam zadzierac bluzki od dołu i świecić brzuchem.
Jeśli nastawiasz sie na kp, to proponuje przejrzeć szafe co masz rozpinanego,4 bluzki na początek wystarczą myślę, potem mozna dokupić.

Edytowane przez Katerina_00
Czas edycji: 2014-11-17 o 17:37
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:42   #2608
fashionaddicted
Zakorzenienie
 
Avatar fashionaddicted
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 160
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Linda a te sterydy nie są podawane aby szybciej dojrzały płuca gdybyś np wcześniej zaczęła rodzic?

Ja jako wcześniak urodzona w 7m-cu 1200g wiem z opowieści mamy ze dostawała sterydy. Jestem zdrowa i nie mam żadnych problemów.
MOja koleżanka też miała podawane sterydy w okolicach 8 miesiąca (teraz jest w 9) bo miała bardzo skróćoną szyjkę i skurcze i gdyby sie dziecko urodzilo to sterydy miały pomóc w rozwoju szybszym płuc.

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ile Wasze dzieciaczki warzyły w 27 tc? jeśli miałyście w tym czasie usg? tak z ciekawości pytam
Ja miałam chyba w 27 i mała ważyła wedy 875g
__________________
Krysia
fashionaddicted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:43   #2609
Maritxell
Zadomowienie
 
Avatar Maritxell
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Katerina, dziękuję za odzew a z h&m to słyszałam wiele dobrych opinii o ich stanikach do karmienia, zamierzam tam kupić 2 na początek,bo cena jest spoko i na pierwsze tyg. wystarczą. Ale to trochę bliżej stycznia, bo pewnie coś się jeszcze ruszy z rozmiarem

Asia, mój mały w 28 tc ważył 1140 g
__________________
enjoy the silence...

Edytowane przez Maritxell
Czas edycji: 2014-11-17 o 17:48
Maritxell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:51   #2610
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
Katerina, dziękuję za odzew a z h&m to słyszałam wiele dobrych opinii o ich stanikach do karmienia, zamierzam tam kupić 2 na początek,bo cena jest spoko i na pierwsze tyg. wystarczą. Ale to trochę bliżej stycznia, bo pewnie coś się jeszcze ruszy z rozmiarem

Asia, mój mały w 28 tc ważył 1140 g
ja kupilam 2, zobaczymy jak sie sprawdzą, mi biust po prostu nie rośnie, ewentualnie sie zaokragli
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-26 13:22:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.