Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-14, 16:34   #2611
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
no właśnie ja miałam efekty bardzo szybko , po 2 tygodniach niecałych brania tetralysalu i smarowanie duac wszystko zniknęło , teraz jestem po 3 opakowaniu tetralysalu , jeszcze 3 przede mną
Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Miałam świetną cerę, ale tylko w trakcie brania. Przeszłam trzy kuracje, w tym jedna półroczna, przedłużana na własną rękę. (...) Po odstawieniu problem wracał.
Nie chcę martwić, ale mogłabym napisać to samo co maiia.

Cytat:
Napisane przez makie Pokaż wiadomość
witam
zastanawiam się czy sie na to w koncu nie zdecydowac, trochę się jednak boje
mam prawie 25 lat, tradzik mam mniejszy lub wiekszy od 12roku zycia, takze lata walki i kupa kasy poszla
ostatnie lata nie jest tragicznie, syfki wciaz mi sie robia, jednego dnia 1, innego 5 nowych
Ja będąc w identycznej sytuacji - w końcu się zdecydowałam. Zaczęłam kurację 5 miesięcy temu, mając prawie 25 lat. Trądzik mam od ponad 10 lat, momentami był bardzo nasilony, izotretinoinę miałam proponowaną kilkukrotnie, w końcu kilka lat temu zdiagnozowano u mnie problemy hormonalne, dzięki leczeniu trądzik wyraźnie się zmniejszył, jednak cały czas miałam jakieś wypryski i nagłe wysypy na całą twarz. Nie było to fajne, bo nagle cera z dnia na dzień, ze znośnej zmieniała się w potworną, bałam się cokolwiek planować (spotkania, wyjazdy), bo bałam się, że akurat będzie źle. Zresztą na co dzień w pracy też cholernie się wstydziłam tych wysypów.
Biorę niską dawkę, skutków ubocznych w zasadzie nie mam - włosy mniej się przetłuszczają, skóra jest pięknie matowa, najpoważniejszy minus to suche usta.
Nie wiem jak będzie po kuracji, ale na obecny moment jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji. Nawet jeśli trądzik wróci (oby nie), to będę się cieszyć, że chociaż kilka miesięcy mogłam się cieszyć normalną cerą.
Jakbyś miała więcej pytań, to dawaj.

Cytat:
Napisane przez karolka86 Pokaż wiadomość
2 dni temu zakończyłam kurację Aknenorminem!!! Cieszy mnie to ogromnie, ponieważ kuracja trwała 10 miesięcy. Mam 27 lat i z trądzikiem walczyłam odkąd pamiętam. Nic nie pomagało, tzn wszystkie antybiotyki, maści i przeróżne cuda wianki pomagały w momencie stosowania. Aż w końcu trafiłam na dermatolog, która namówiła mnie na Aknenormin.
Super. Dajesz nadzieję.

Dziewczyny, pytałam, ale zapytam jeszcze raz - czy którejś z was po kuracji izo uspokoił się trądzik o podłożu hormonalnym?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 18:21   #2612
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez makie Pokaż wiadomość
witam
zastanawiam się czy sie na to w koncu nie zdecydowac, trochę się jednak boje
Nie ma się czego bać To jest tylko lek, nie żadna diabelska substancja Spróbuj, inaczej będziesz ciągle o tym myśleć. Te efekty uboczne nie są takie straszne, jak można myśleć, czytając wypowiedzi na forum. Jeśli Ci pomoże, to będziesz żałowała, że wcześniej się nie zdecydowałaś. Jeśli będziesz go źle znosiła to w najgorszym wypadku przerwiesz kurację i nic się nie stanie.
izusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-15, 05:58   #2613
makie
Przyczajenie
 
Avatar makie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 18
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dzieki dziewczyny dermatolog na grudzien umowiony, wczesniej sie przejde do internisty i zrobie morfologie zeby potem juz a nuz nie tracic czasu i badania i od razu od derm dostac recepte oby sie udalo slyszalam ze acnenormin potrafi byc drogi, ale przy tym ile ja na kosmetyki wszelkiej masci wydaje, to jesli zadziala to sie pewnie szybko zwroci ^^
makie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-15, 12:57   #2614
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A u mnie niespodzianka - prawie 5 miesiąc leczenia i zupełnie nagle na moim policzku pojawia się bolący pryszcz. Boli mnie cała lewa część twarzy, a wszystko do okoła jest zaczerwienione. Nie spodziewałam się niespodzianek tego kalibru po tak długim czasie, tym bardziej, że jedynymi formami trądziku jakie się pojawiały przez ostatnie tygodnie to były małe krostki/zaskórniki....O co tu chodzi???
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-15, 17:30   #2615
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie nie wiem o co chodzi, ale ja kończę 5 miesiąc kuracji i przed chwilą zobaczyłam, że też coś mi "kiełkuje" na prawym policzku. Różowa plama, ale chyba nie będzie to duży wyprysk, bo nie boli mnie na szczęście, nie czuję go nawet (a dotychczas zawsze wyczuwałam, że coś wyłazi).
Zabawne swoją drogą, że panikuję na widok jednego niewielkiego pryszcza.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-16, 23:51   #2616
lingaer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam.
Trochę długi post nasmaruję, ale mam nadzieję, że młodym, którzy będą szukać pomocy przyniesie ukojenie w bólu i kaganek nadziei Z góry przepraszam za format A4

PRAHISTORIA
Jak większość uczestników tego wątku mam problem. od 15 lat.
Nie będę się rozpisywać co brałam na syfy, bo brałam chyba wszystko Jak im popuszczę atakują gdzie popadnie od kostek w górę Trzy lata temu derma poradziła mi izotek. Spękałam po tym co przeczytałam w internecie. Przypisała mi więc siódmą z rzędu serię antybiotyków doustnych. Jak zaczęłam po pierwszej tabletce i tak przez trzy dni, to dałam sobie spokój z antybiotykami. Weszłam w hormony i to też nie pomogło - odłożyło tylko wyrok w czasie. Jak mi po latach te hormony i stres (praca) zrobiły nadciśnienie tętnicze trzeciego stopnia w wieku 30 lat i mało mnie nie to zrobiłam porządek. Odstawiłam "leki". Zmieniłam dietę na przesadnie zdrową, zredukowałam stres, wyśrubowałam wyniki... i myślałam, że syfy nie wrócą, bo jestem za stara. Myślenie życzeniowe i optymizm też zawiodły Po trzech miesiącach od odstawienia leków hormonalnych wróciły piękne podskórne syfki wielkości dorodnych czereśni więc miałam czym się pochwalić. Poszłam do kolejnej dermy, siódmej z kolei (może to szczęśliwy numer ??) Przeczytała moją kartę pacjenta i powiedziała: jedyne co da szansę to retinoidy bo jestem krnąbrnym przypadkiem Derma powiedziała, że czeka nas długa walka bo syfy siedzą bardzo głęboko w skórze co mogę potwierdzić Pamiętając skutki uboczne tego co zjadłam do tej pory, całą wiedzę, którą zdobyłam do tej pory, zadałam tylko pytanie: "Czy syfy, które mi wyjdą ze skóry w trakcie kuracji wyjdą na dobre?" Odp. - "TAK". I to mnie ostatecznie przekonało.

CZASY OBECNE
dzień kuracji: 50
dawka: Curacne 20 mg/dzień

Jestem po zapaleniu skóry ust. W trakcie Wysypu przez duże "W" i świądu w okolicach niewymownych . Drobne wysypki na dłoniach. Włosy super, już sie nie tłuszczą w ogóle Na szczęście nie mam większego problemu z wysychaniem oczu i nosa. Chociaż wzrok nieco gorszy mi się zrobił Skóra zrobiła się delikatna chociaż podatna na zranienia, które długo obłażą. Znoszę to mężnie i walczę bo wiem, że zmarnowałam parę lat przez własne tchórzostwo. Martwi mnie jedynie ten zakaz ciąży
Aha jeszcze jedno: nie zamierzam mieć depresji mimo, że gęba wygląda jak bym w wirnik wpadła i swędzi . To dobre dla mięczaków.

CIOCIA DOBRA RADA
Przetestowałam kilka środków w międzyczasie.

1 . Zachwalane Tisane na usta to bardzo duży błąd. Przeszukałam wątki na wizażu, ale są już tak rozległe, że może nie dopatrzyłam ostrzeżenia. To paskudztwo mnie załatwiło na cacy Jeden wielki BÓL.
2. balsam Uriage na usta (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...etych-ust.html ) daje radę. Po tym co przetestowałam najlepszy do torebki.
3. Wazelina Ziaja - to chyba dla dzieci dobre, ja bym musiała całe opakowanie na raz zużyć tak słabo działa
4. Tribiotic - must have. Najlepiej zainwestować w tubkę, saszetka dobra do torebki. Na wszelkie rany i oparzenia (mimo obietnic ciągle mi się zdarzają) i podrażnienia - pomaga na ale można używać tylko przez tydzień bo to antybiotyk
5. Emolium krem specjalny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...specjalny.html na tę moje swędzące różne używam. Pomaga. Zdecydowanie poprawił wysypkę na ręce... chociaż zrobiły się z niej popękane skórki czekam czy zejdzie mi skóra?
6. Iwostin Lipidia krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...n-lipidia.html skóra mięciutka bez przesuszenia , ale tylko na noc, bo się po nim świecę / pozytyw: TŻ nie potrzebuje zapalać światła
7. Do mycia ciała żel Tołpa Botanic https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-prysznic.html jest ekstra - nawilża i cudownie pachnie w przeciwieństwie do tych śmierdzieli z punktów 5 i 6.

Zaraz stestuję Alantan Jestem co do niego ostrożna. Napisali w ulotce: "działa złuszczająco" i "nie należy stosować leku Alantan na zmiany skórne w okresie ostrego stanu zapalnego z obecnością zmian sączących". To mnie trochę zastanawia w kontekście tego co na forum czytam. No i to działanie złuszczające mnie niepokoi. Mam jeszcze parę innych specyfików w zanadrzu. Jak obadam napiszę.

Dzięki za cierpliwość, obiecuję następne posty będą krótsze
lingaer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 09:23   #2617
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

lingaer a badałaś się na gronkowca? Jaka jest przyczyna tego trądziku?

Jak ja tęsknię za czasami izoteku, gdy moglam myć włosy raz na 4-5 dni
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 10:42   #2618
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, czy miałyście kiedyś taką akcję, że podczas snu ukąsił Was owad? Ja od 5 dni chodzę z czerwonym bąblem na środku policzka, jestem pewna, że nie jest to pryszcz, bo w ogóle tak nie wygląda. Na dodatek w środku ma dziurkę, jakby ślad po ukąszeniu...Pytam Was, bo nie wiem co zrobić z fantem, zaraz będzie tydzień jak nie mogę normalnie wyjść z domu, bo nawet makijaż tego nie zakrywa(duże zaczerwienie). Smaruje Fenistilem, ale bąbel jak był tak jest...Iść do dermatologa?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 14:55   #2619
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie, napisz mi jak wygląda Twoja cera? Też jestem w piątym miesiącu przyjmowania i też mi wychodzi od czasu do czasu jakiś podskórny pryszcz. Ale nie to jest najgorsze... Moja skóra wygląda koszmarnie... Rozszerzone pory... Jakieś wgłębienia... Krucha i zwiotczała Tragedia dosłownie. Już nie wiem jak ją ratować, z dnia na dzień jest coraz gorzej

Teraz stosuję kwas hialuronowy i olejki, ale tak jak piszę, poprawy prawie nie widać. Czy jędrność skóry kiedykolwiek powróci a te wgłębienia zejdą? Gdybym wiedziała, że tak będzie wyglądać moja buzia nigdy bym się nie zdecydowała na tę kurację. NIGDY.

Czy któraś stosowała olejek tamanu? Jedyny chyba jakiego nie próbowałam...
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 16:14   #2620
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy miałyście kiedyś taką akcję, że podczas snu ukąsił Was owad? Ja od 5 dni chodzę z czerwonym bąblem na środku policzka, jestem pewna, że nie jest to pryszcz, bo w ogóle tak nie wygląda. Na dodatek w środku ma dziurkę, jakby ślad po ukąszeniu...Pytam Was, bo nie wiem co zrobić z fantem, zaraz będzie tydzień jak nie mogę normalnie wyjść z domu, bo nawet makijaż tego nie zakrywa(duże zaczerwienie). Smaruje Fenistilem, ale bąbel jak był tak jest...Iść do dermatologa?
Nie raz i nie dwa miałam sytuację, że "coś" mnie pogryzło w nocy, ale raczej nie o tej porze roku. Obstawiałabym, że to jednak pryszcz, mnie zrobiły się kilka razy takie wielkie, spuchło pół policzka i generalnie kiepsko to wyglądało. Smarowałam detreomycyną.

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Ale nie to jest najgorsze... Moja skóra wygląda koszmarnie... Rozszerzone pory... Jakieś wgłębienia... Krucha i zwiotczała Tragedia dosłownie. Już nie wiem jak ją ratować, z dnia na dzień jest coraz gorzej
Ja jestem po 5 miesiącu i aktualnie jest dobrze (ten jeden pryszcz ulotnił się sam z siebie). Nie wiem od czego to zależy, ale do niedawna miałam właśnie podobne problemy jak ty.
Przeczekaj moment, będzie dobrze.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 16:42   #2621
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Naprawdę ?!!

Boże, aż się popłakałam jak przeczytałam co napisałaś! Zrobiła się jędrniejsza sama z siebie?? To wspaniale!

Napisz mi jeszcze jaką dawkę przyjmujesz
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 21:00   #2622
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Maiia u mnie tak samo, rozszerzone pory, dziurki, zmarszczki wszędzie, wszystko zwiotczałe i pomarszczone.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 21:37   #2623
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czy dermatolog informował Cię jak sobie z tym radzić? Czy może rzeczywiście z biegiem czasu samo się unormuje w trakcie kuracji?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 08:16   #2624
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ciągle powtarza, że trzeba zaczekać aż odbuduje się rogorwa warstwa skóry - do około 4 miesięcy po kuracji
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 08:58   #2625
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziękuję Ci za informacje

Szkoda, że nie można tego jakoś przyspieszyć...
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:03   #2626
makie
Przyczajenie
 
Avatar makie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 18
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

tak czytam te watki i widze ze wiele osob wczesniej bralo tetralysal, i na nie dzialalo poki brały. czy jak to na kogos w ogole nie podzialalo to jest wieksza szansa ze izotek(opodobne) na niego podziałają?
makie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:41   #2627
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Tetrarysal jest antybiotykiem, nie można i nie należy jego działania porównywać do działania izotretynoiny.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 15:53   #2628
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez makie Pokaż wiadomość
tak czytam te watki i widze ze wiele osob wczesniej bralo tetralysal, i na nie dzialalo poki brały. czy jak to na kogos w ogole nie podzialalo to jest wieksza szansa ze izotek(opodobne) na niego podziałają?
to dwa rożne praparaty
tetralysal jest antybiotykiem więc zabija namnożone bakterie i zapobiega ich powstawaniu w ten sposób zapobiega i leczy trądzik (ale neistety raczej tylko podczas brania go)

izotek wpływa na budowę gruczołów łojowych z tego co wiem
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 12:43   #2629
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny powiedzcie mi, czy w trakcie brania, zauważyłyście skutek uboczny w postaci osłabionej koncentracji, kłopotów z zapamiętywaniem itp. Bo nie wiem czy to ma związek z retinoidami, czy po prostu mam gorszy czas. Zazwyczaj nie miałam problemów z przyswojeniem sobie np. wiedzy na zaliczenie, a teraz uczę się i uczę i słabo mi to wychodzi. Może związane to jest z ogólnym dołkiem psychicznym, nie mogę się w ogóle ogarnąć, mam problem z zasypianiem w nocy, przez co rano nie mogę się zwlec z łóżka. Mam nadzieję, że to tylko zwykły jesienny spadek formy.
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 13:11   #2630
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Maiia no niestety, moja cała kuracja + rekonwalescencja skóry trwa moim zdaniem zabójczo długo - 14 miesięcy...Ale ostatnio już pogodziłam się z dziurkami, przebarwieniami, zmarszczkami i skóra która przypomina pognieciony pergamin aż tu nagle dziabnął mnie ten owad. 6 dzień już chodzi z bąblem na środku twarzy plus zaczerwienienie wokół tego( żaden makeup nie daje rady). Pewnie przez Izo będzie mi się to goiło 3 razy dłużej niż u zdrowej osoby, to jest dopiero wku*w!
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 17:23   #2631
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
aż tu nagle dziabnął mnie ten owad. 6 dzień już chodzi z bąblem na środku twarzy plus zaczerwienienie wokół tego( żaden makeup nie daje rady). Pewnie przez Izo będzie mi się to goiło 3 razy dłużej niż u zdrowej osoby, to jest dopiero wku*w!
Byłaś u dermatologa? Serio okazało się, że to ugryzienie?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 17:47   #2632
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

zjadłam dziś ostatnią tabletkę postaram się w ciągu najbliższych dni napisać jakiś post podsumowujący
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 23:06   #2633
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
zjadłam dziś ostatnią tabletkę postaram się w ciągu najbliższych dni napisać jakiś post podsumowujący
Czekamy, czekamy! Zwłaszcza, że wnioskuję, że jesteś zadowolona.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 11:01   #2634
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Maiia no niestety, moja cała kuracja + rekonwalescencja skóry trwa moim zdaniem zabójczo długo - 14 miesięcy...Ale ostatnio już pogodziłam się z dziurkami, przebarwieniami, zmarszczkami i skóra która przypomina pognieciony pergamin aż tu nagle dziabnął mnie ten owad. 6 dzień już chodzi z bąblem na środku twarzy plus zaczerwienienie wokół tego( żaden makeup nie daje rady). Pewnie przez Izo będzie mi się to goiło 3 razy dłużej niż u zdrowej osoby, to jest dopiero wku*w!
Dla mnie te dziurki są najgorsze. Nie pogodzę się z nimi nigdy. Czy zastanawiałaś się nad peelingiem? Chociaż enzymatycznym? Może choć odrobinę złuszczy tę nieładną skórę. Przecież to wygląda strasznie.

Ale pech z tym ugryzieniem! Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej zeszło.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 13:55   #2635
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Można dołączyć? Dzisiaj pierwsza dawka 30mg Curacne.
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 15:51   #2636
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Dla mnie te dziurki są najgorsze. Nie pogodzę się z nimi nigdy. Czy zastanawiałaś się nad peelingiem? Chociaż enzymatycznym? Może choć odrobinę złuszczy tę nieładną skórę. Przecież to wygląda strasznie.

Ale pech z tym ugryzieniem! Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej zeszło.

Ja robie sobie co jakis czas peeling, enzymatyczny i normalny tez czasami, ale trzeba uwazac zeby sie nie podrażnic
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 16:18   #2637
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Likable Pokaż wiadomość
Można dołączyć? Dzisiaj pierwsza dawka 30mg Curacne.
Hej.
Napisz coś więcej. Od dawna miałaś problemy z trądzikiem?

U mnie jeśli dobrze liczę 188 dzień. Już ponad połowa kuracji.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 16:35   #2638
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Likable Pokaż wiadomość
Można dołączyć? Dzisiaj pierwsza dawka 30mg Curacne.


hej ) witamy ) i życzymy powodzenia w kuracji !!
kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 18:37   #2639
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Hej.
Napisz coś więcej. Od dawna miałaś problemy z trądzikiem?

U mnie jeśli dobrze liczę 188 dzień. Już ponad połowa kuracji.
Problem od gimnazjum, czyli jakoś 7 lat. Gdzie od 1,5 roku to jakaś masakra.. Najpierw poszłam w maju do dermy i wyszłam z Atredermem 0,05%, ale to co zrobił mi z twarzą było okropne, okropny ból, burak, nie wspominając o skórze schodzącej płatami. Zmieniłam dermatologa, dostałam Tetralysal, epiduo. Brałam przez 4 miesiące, buźka śliczna, odstawiłam i wróciło... Później zaczęłam brać antykoncepcyjne, lekko się poprawiło, nieznacznie, do tego Summamed czy jakoś tak, ale na darmo. I wczoraj dostałam izotek i nie ukrywam, wiąże z nim duże nadzieje.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kokosowoczekoladowa Pokaż wiadomość
hej ) witamy ) i życzymy powodzenia w kuracji !!
Dziękuję i życzę tego samego

Mam też parę pytań.
Czym najlepiej przemywać buzię? Jaki krem nawilżający? Bo czytałam dużo o Elo-bazie, później o https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...specjalny.html , od dermy dostalam probki Effaclaru H i z Avene Clean - ac. Poza tym na zimę zastanawiam się nad https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43780,sensitia.html i nie wiem w końcu który wybrać...
Podkład jaki?
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.


Edytowane przez Likable
Czas edycji: 2013-11-21 o 18:45
Likable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 19:21   #2640
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Ja robie sobie co jakis czas peeling, enzymatyczny i normalny tez czasami, ale trzeba uwazac zeby sie nie podrażnic
A czy Twoja skóra też jest wiotka i z rozszerzonymi porami? Czy to pomaga?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.