Koty część XIII - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-20, 16:18   #2611
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Daktylek- no taki pasek obgryzla w częściach. Trochę wyszło przodem trochę tyłem ale jak wróciliśmy po 2 dniach od razu do weta poleciałam i się okazało że jeszcze coś jest. Coś okropnego... nie wiem co jej wtedy odbiło. Teraz na wyjazdach jak wychodzimy bez niej ma kaganiec...oczywiście za firanki musieliśmy zapłacić...
Onaa- ja nie bawiłam się w 2 kuwety i koty nie mają problemu. No ale piasku więcej idzie i jedzenia tez...no i wizyty u weta podwojne- szczepienia sterylizacja odrobaczanie itp...
Kotu nie zastąpisz drugiego kota....
Dla mnie drugi kot to była świetna decyzja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 16:32   #2612
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Dokładnie. Człowiek towarzystwa drugiego kota kotu nie zastąpi. Bo my np. nie mamy futra, więc pewnych agresywnych zabaw z drapaniem, podgryzaniem nie zapewnimy. Tak samo typowo kociej komunikacji ciałem, a kot lubi w tym zakresie "mieć lustro" w postaci drugiego kota by trenować np. straszenie wrogów.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 16:39   #2613
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Daktylek- no taki pasek obgryzla w częściach. Trochę wyszło przodem trochę tyłem ale jak wróciliśmy po 2 dniach od razu do weta poleciałam i się okazało że jeszcze coś jest. Coś okropnego... nie wiem co jej wtedy odbiło. Teraz na wyjazdach jak wychodzimy bez niej ma kaganiec...oczywiście za firanki musieliśmy zapłacić...
Onaa- ja nie bawiłam się w 2 kuwety i koty nie mają problemu. No ale piasku więcej idzie i jedzenia tez...no i wizyty u weta podwojne- szczepienia sterylizacja odrobaczanie itp...
Kotu nie zastąpisz drugiego kota....
Dla mnie drugi kot to była świetna decyzja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A no widzisz to z tymi kuweta mi nie ma reguły może by jedna kuwete zaakceptowały razem,martwi mnie to że mieszkam w mieszkaniu gdzie łatwo dostać się na dwór,ogólnie tutaj prawie same domki ale mój już nie raz przez drzwi mi uciekł,dlatego byłabym się o drugiego kota podwójnie jak by mi też zaczął uciekać.No i niestety te koszty mój ma karmę MAC's i tylko mokrym go karmie a drugi kot to znów kolejny wydatek na wszystko ale jakoś tak bym chciała sprawić mojemu rodzeństwo
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 16:45   #2614
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Dokładnie. Człowiek towarzystwa drugiego kota kotu nie zastąpi. Bo my np. nie mamy futra, więc pewnych agresywnych zabaw z drapaniem, podgryzaniem nie zapewnimy. Tak samo typowo kociej komunikacji ciałem, a kot lubi w tym zakresie "mieć lustro" w postaci drugiego kota by trenować np. straszenie wrogów.
Ja się czasem bawię tak z Mańkiem, bo on lubi zapasy, a Misia nie. Wkładam rękę pod koc (jak cieńszy to 2 warstwy koca) i się siłujemy. Tylko to da się z kotem, który odróżnia czas zabawy od czasu, kiedy na rękę polować nie wolno. Maniek jest po takiej zabawie przeszczęśliwy.
Zresztą to w ten sposób nauczyłam go siły nacisku szczęk w zabawie. Bo mimo, że wychował się z rodzeństwem, to gryzł za mocno i mocno wczepiał się pazurami. Piszczałam i się nauczył.

Też uważam, że wychowywanie kota z kotem jest fajniejsze, bardziej stymulujące. A oglądanie ich relacji Pies spotyka kompanów na spacerze, widzi, że są też inne. Domowy kociak nie ma takiej okazji. I choć mówi się, że koty są samotnikami, to jednak te udomowione (dzikie pewnie też, tylko pewnie o tym nie wiedzą, strach, samotność robi swoje) zdecydowanie potrzebują towarzystwa, w tym kociego. Najlepiej zapewnić im je jak najwcześniej, jeżeli docelowo planuje się dwa koty. Z wiekiem coraz trudniej, a może się nawet okazać z czasem niemożliwe.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2018-01-20 o 16:49
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 16:46   #2615
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

Dokocenie to była najlepsza decyzja. Nie wyobrażam sobie mieć jednego koteła obecnie. Razem się nie nudzą, mogą wyładować na sobie energię, no i z pańciów każde ma jednego do tarmoszenia mi miesięcznie idzie około 120-160zl na dwa koty, plus koszty wizyt, na szczęście niezbyt częste. A karmie głównie MACs, Feringa czy Animonda Carny. Dostają 100 gram dziennie (50x 2) czyli jedna puszka 200 gram na dzień plus chrupki na "obiad". Wiadomo, na kociaka na początku idzie więcej, bo je bez limitu. Z kuwety korzystają jednej.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2018-01-20 o 16:59
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 21:04   #2616
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Ja na swoje koty koło 200 zł miesięcznie wydaje. Piasku idzie sporo karmę też kupuje Animonde głównie plus suche. Ale teraz kombinuje z piaskami i widzę że można zmniejszyć koszty jak się znajdzie odpowiedni😁
Przemyśl dobrze. Są plusy i minusy ale ja polecam drugiego kotka😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 21:05   #2617
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Przemyślę dobrze
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-20, 22:33   #2618
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Dokocenie to była najlepsza decyzja. Nie wyobrażam sobie mieć jednego koteła obecnie. Razem się nie nudzą, mogą wyładować na sobie energię, no i z pańciów każde ma jednego do tarmoszenia mi miesięcznie idzie około 120-160zl na dwa koty, plus koszty wizyt, na szczęście niezbyt częste. A karmie głównie MACs, Feringa czy Animonda Carny. Dostają 100 gram dziennie (50x 2) czyli jedna puszka 200 gram na dzień plus chrupki na "obiad". Wiadomo, na kociaka na początku idzie więcej, bo je bez limitu. Z kuwety korzystają jednej.
100 g karmy na doroslego kota? Przeciez nawet na tych puszkasz Mas'sa i innych z "wyżej półki, zalecana dawka to 200g "

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 22:43   #2619
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
100 g karmy na doroslego kota? Przeciez nawet na tych puszkasz Mas'sa i innych z "wyżej półki, zalecana dawka to 200g "

Wysłano z ☎
Bez suchej.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 22:47   #2620
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

No bez suchej. Tym bardziej.

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 22:54   #2621
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
No bez suchej. Tym bardziej.

Wysłano z ☎
Zalecana dawka,o której wspominasz, jest na dzień, bez suchej. Moje jedzą jeszcze dodatkowo suchą karmę.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-20, 22:58   #2622
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja na swoje koty koło 200 zł miesięcznie wydaje. Piasku idzie sporo karmę też kupuje Animonde głównie plus suche. Ale teraz kombinuje z piaskami i widzę że można zmniejszyć koszty jak się znajdzie odpowiedni��
Przemyśl dobrze. Są plusy i minusy ale ja polecam drugiego kotka��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
100 g karmy na doroslego kota? Przeciez nawet na tych puszkasz Mas'sa i innych z "wyżej półki, zalecana dawka to 200g "

Wysłano z ☎
Ja kupuje mojemu puszki 8oo gramowe ma je na maksymalnie 3 dni,je bardzo dużo do tego często surowe mięso.
Zrobił się nawet taki trochę puszysty ale nadwagi nie ma na szczęście,zastanawiam się czy to może dlatego że tyle je ma w sobie tak dużo energii?
Mój kot je tylko mokra karmę chrupek mu nie daje bo wcześniej miał pod chrupkach i mokrym biegunki a teraz po mokrym biegunek już nie ma.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 23:02   #2623
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Zalecana dawka,o której wspominasz, jest na dzień, bez suchej. Moje jedzą jeszcze dodatkowo suchą karmę.
Aaa, rozumiem już, ale suchej i tak idzie wiecej niz przy jednym kocie

Wysłano z ☎

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ja kupuje mojemu puszki 8oo gramowe ma je na maksymalnie 3 dni,je bardzo dużo do tego często surowe mięso.
Zrobił się nawet taki trochę puszysty ale nadwagi nie ma na szczęście,zastanawiam się czy to może dlatego że tyle je ma w sobie tak dużo energii?
Mój kot je tylko mokra karmę chrupek mu nie daje bo wcześniej miał pod chrupkach i mokrym biegunki a teraz po mokrym biegunek już nie ma.
Ja nie kupuje swojemu puszek wiekszych niz 400 g, bo nie wiem czy mu nie odwali i nie zacznie wybrzydzac. Teraz ma tak z macsem, nie zje i juz. Musze mu dosmaczac albo mieszac z inna karma, bo sie uparl, ze nie zje.

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 23:04   #2624
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Aaa, rozumiem już, ale suchej i tak idzie wiecej niz przy jednym kocie

Wysłano z ☎
To fakt. Wskazywałam tylko, że przy takim żywieniu przy dwóch kotach da się zmieścić w takiej kwocie. Latem karmie koty tylko mokrą, no i koszty się zwiększają znacząco. Takiej Carny to w ogóle więcej trzeba dać, żeby koty się najadly...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 23:50   #2625
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Przyszłam tylko dać Wam cynk o promocji książki, na którą ja czekałam. Może jeszcze komuś się przyda?
https://woblink.com/ebook/naucz-sie-...ah-ellis-35944

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ja kupuje mojemu puszki 8oo gramowe ma je na maksymalnie 3 dni,je bardzo dużo do tego często surowe mięso.
Zrobił się nawet taki trochę puszysty ale nadwagi nie ma na szczęście,zastanawiam się czy to może dlatego że tyle je ma w sobie tak dużo energii?
Mój kot je tylko mokra karmę chrupek mu nie daje bo wcześniej miał pod chrupkach i mokrym biegunki a teraz po mokrym biegunek już nie ma.
Nasze szczupłe nie są, a jędzą mokrej tak z 140 gram dziennie, do tego z 15-20 gram suchej (więcej nie chcą), więc te 800 gram na 3 dni to chyba ciut dużo jak na kota.
Jak popatrzysz z góry na kota to widać wcięcie w talii? Bo jeśli nie to jest to już nadwaga i warto nieco zredukować ilość karmy.
Widział go ostatnio weterynarz? Był ważony albo lekarz oceniał jego wagę? Tak, jak podajesz pokarm to kot ma więcej energii. Jak chcesz żeby w danym momencie spał to go wtedy nie karmisz. Jak dajesz więcej karmy to musi mieć więcej zabawy jeśli jest niewychodzący.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 07:14   #2626
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Przyszłam tylko dać Wam cynk o promocji książki, na którą ja czekałam. Może jeszcze komuś się przyda?
https://woblink.com/ebook/naucz-sie-...ah-ellis-35944

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------


Nasze szczupłe nie są, a jędzą mokrej tak z 140 gram dziennie, do tego z 15-20 gram suchej (więcej nie chcą), więc te 800 gram na 3 dni to chyba ciut dużo jak na kota.
Jak popatrzysz z góry na kota to widać wcięcie w talii? Bo jeśli nie to jest to już nadwaga i warto nieco zredukować ilość karmy.
Widział go ostatnio weterynarz? Był ważony albo lekarz oceniał jego wagę? Tak, jak podajesz pokarm to kot ma więcej energii. Jak chcesz żeby w danym momencie spał to go wtedy nie karmisz. Jak dajesz więcej karmy to musi mieć więcej zabawy jeśli jest niewychodzący.

Nie ma wcięcia w tali,u weterynarza byłam w poniedziałek bo dostał zapalenie spojówki ale weterynarz nic nie mówił na temat jego wagi.Muszę mu trochę ograniczyć te jedzenie.

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2018-01-21 o 10:02
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 09:07   #2627
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Moje dostają mniej niż wskazuje etykieta. Tak samo BARFa robię na kota ok. 0,5 - 1 kg lżejszego. Jak podawałam wszystko wg tabelek, to "rosły" dosłownie w oczach. A Maniek jest dość aktywnym kotem, Misia umiarkowanie, ale nie jest z tych, co tylko leżą i śpią. Mają wcięcie w talii, ale ogólnie są duże i umięśnione, 5 i 6 kg.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2018-01-21 o 09:09
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 11:51   #2628
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

O czyli moje jedzą prawidłowo 😁 dobrze wiedzieć. Moje jedzą nieraz cała 400 na dwa ale często jedzą 2/3 a chrupki mają cały czas...raz dziennie dosypuje garstke😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 15:25   #2629
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Aaa, rozumiem już, ale suchej i tak idzie wiecej niz przy jednym kocie

Wysłano z ☎

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------


Ja nie kupuje swojemu puszek wiekszych niz 400 g, bo nie wiem czy mu nie odwali i nie zacznie wybrzydzac. Teraz ma tak z macsem, nie zje i juz. Musze mu dosmaczac albo mieszac z inna karma, bo sie uparl, ze nie zje.

Wysłano z ☎

Mój na szczęście nie wybrzydza,kiedyś jadł Animonde ale dostał po niej biegunki później zmieniałam mu na MAC's i jest ok ale jak np. Dałam mu inna szaszetke to nie chciał jeść dlatego tylko MAC's mam nadzieję,że tej karmy nigdy nie zlikwidują na zooplus
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-21, 18:49   #2630
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Ja właśnie zmieniłam na macsa ale kotek który ma luzniejsze kupki nie je tego wogole... mam nadzieję że jak zglodnieje to sie przekona do tego😐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 19:26   #2631
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

Gizmoniusz się wycofał. Nie chce za bardzo przebywać z nami. Bawi się z młodymi i całymi dniami siedzi u mojej mamy w jej sypialni. Dzisiaj odkryłam, że jest przeziębiony, jutro wet.
Na noc bierzemy go do naszej sypialni i zamykamy się z nim przed małymi, ale widać, że jest mu smutno. Może to kwestia przeziębienia? Przy Elmo też taki był, ale mniej. Teraz prawie do nas nie podchodzi .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 19:45   #2632
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja właśnie zmieniłam na macsa ale kotek który ma luzniejsze kupki nie je tego wogole... mam nadzieję że jak zglodnieje to sie przekona do tego😐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby zaakceptował tą karmę bo podobno ma dużo mięsa w sobie i pachnie jak konserwa dla ludzi,czasami aż mam ochotę ja sama ją spróbować,ale jak zauważe jakieś wielkie kawałki podrobów to mi się odechciewa hehe
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:38   #2633
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Oby zaakceptował tą karmę bo podobno ma dużo mięsa w sobie i pachnie jak konserwa dla ludzi,czasami aż mam ochotę ja sama ją spróbować,ale jak zauważe jakieś wielkie kawałki podrobów to mi się odechciewa hehe
Haha😂😂 mi też niektóre karmy pachną jak dobry pasztet😁
Moja ma zatkany lekko nosek wydaje mi się że za mało pachną te karmy... kupiłam miamor i macsa na wrażliwe jelitka. Widzę że woli chrupki choć czasem coś liznie...Ale jak otworzyłam puszkę Animondy to też nie specjalnie się rzuciła... może przez te zmiany na razie się przyzwyczaja do jakiegoś konkretnego smaku i zapachu... zobaczymy...

I jak? Myslisz dalej o kotku nowym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Bananku- zdrówka dla kotka😗 daj znać co u weta...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 04:06   #2634
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Haha😂😂 mi też niektóre karmy pachną jak dobry pasztet😁
Moja ma zatkany lekko nosek wydaje mi się że za mało pachną te karmy... kupiłam miamor i macsa na wrażliwe jelitka. Widzę że woli chrupki choć czasem coś liznie...Ale jak otworzyłam puszkę Animondy to też nie specjalnie się rzuciła... może przez te zmiany na razie się przyzwyczaja do jakiegoś konkretnego smaku i zapachu... zobaczymy...

I jak? Myslisz dalej o kotku nowym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Bananku- zdrówka dla kotka😗 daj znać co u weta...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie ratyrasy a ona wybrzydza
Tak myślę,ale puki co na myśleniu się kończy,najlepszym wyjściem było by żeby taki jakiś bezdomniak się przyplątał pod moje drzwi od razu bym przygarneła wtedy drugiego kotka nie było by wyjścia a tak ciężko podjąć decyzję,tyle przeszłam z moim kotem,żeby był zdrowy że boję się trochę brać drugiego.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 07:47   #2635
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Gizmoniusz się wycofał. Nie chce za bardzo przebywać z nami. Bawi się z młodymi i całymi dniami siedzi u mojej mamy w jej sypialni. Dzisiaj odkryłam, że jest przeziębiony, jutro wet.
Na noc bierzemy go do naszej sypialni i zamykamy się z nim przed małymi, ale widać, że jest mu smutno. Może to kwestia przeziębienia? Przy Elmo też taki był, ale mniej. Teraz prawie do nas nie podchodzi .
Objaw choroby. Drapieżniki chorują w ukryciu.Żeby nie pokazać otoczeniu, że są osłabione. To instynkt. Po chorobie powinno przejść.

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja właśnie zmieniłam na macsa ale kotek który ma luzniejsze kupki nie je tego wogole... mam nadzieję że jak zglodnieje to sie przekona do tego😐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli kot uzna coś za niejadalne to nie zje tego nigdy, choćby miał z głodu paść. Jak nie je to może nie lubi zapachu albo źle toleruje dany rodzaj mięsa? Ja bym zmieniła na karmę na innym rodzaju mięsa po prostu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 08:53   #2636
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Takie ratyrasy a ona wybrzydza
Tak myślę,ale puki co na myśleniu się kończy,najlepszym wyjściem było by żeby taki jakiś bezdomniak się przyplątał pod moje drzwi od razu bym przygarneła wtedy drugiego kotka nie było by wyjścia a tak ciężko podjąć decyzję,tyle przeszłam z moim kotem,żeby był zdrowy że boję się trochę brać drugiego.
Uważaj z tymi kotami bezdomnymi . Mają paskudne choroby są nosicielami i mogą zarazić domowego...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Objaw choroby. Drapieżniki chorują w ukryciu.Żeby nie pokazać otoczeniu, że są osłabione. To instynkt. Po chorobie powinno przejść.

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------


Jeśli kot uzna coś za niejadalne to nie zje tego nigdy, choćby miał z głodu paść. Jak nie je to może nie lubi zapachu albo źle toleruje dany rodzaj mięsa? Ja bym zmieniła na karmę na innym rodzaju mięsa po prostu.
Wiesz skubie po trochu dopiero 3ci dzień jej daje inne -mieszam z tym co jadła. Dziś ładnie zjadła połowę tego co nałożyłam wiec myślę że to kwestia przyzwyczajenia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 12:14   #2637
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Jak myślicie czy drugi kot to dobry pomysł?
Różnie bywa, nie zawsze się dogadają, nie zawsze się zaprzyjaźnią. Może się okazać, że skończysz z dwoma zestresowanymi i walczącymi kotami.

Pomysł tak czy siak wart rozważenia.
Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Czy takie dwa koty śpią miej więcej o tej samej porze? Czy jeden budzi o 4 drugi o 5?
U mnie się zdarza, że jeden idzie spać, drugi się drze, potem drugi idzie spać, a pierwszy się drze, w rezultacie koty są wyspane, a ja nie

Weź pod uwagę warunki lokalowe i finansowe. Przy zdrowych kotach dołączenie drugiego nie zwiększa znacząco kosztów. Jak któryś zachoruje albo zarazi się od drugiego, to koszty leczenia niestety nie są małe.
Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Bo mój pobudki rano robi codziennie a mam go prawie rok więc ciągle chodzę niewyspany,miałczy,hałasu je wszystko z szafek zrzuca chociaż i tak większość schowałam.
Koty są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świcie. Są takie leniuszki, co nie wstają przed człowiekiem, są też ranne ptaszki, które robią wszystko, by ich opiekunowie wstali i się nimi zajęli.

Dobrym sposobem na synchronizację zegara biologicznego są stałe pory podawania pokarmów. Jeśli kot wie, że dostanie jedzenie zaraz jak człowiek wstanie, to będzie go budził (moje są tak niestety nauczone, co wynika z mojego trybu życia). Z kolei kot posiadający stały dostęp do jedzenia może mieć nadwagę wynikającą z jedzenia z nudów.

Nie ma gwarancji, że drugi kot będzie towarzyszem zabawy i aktywności dla pierwszego. Moje biegają razem codziennie (w sensie jeden biegnie, bo mu się coś uroiło, a drugi biegnie za nim, choć nie bardzo wie, po co), ale też silniejszy kot często atakuje słabszego i tłuką się nie na żarty, jest wrzask i latające futro.

Koty nie bawią się razem jak ludzie, dla samej zabawy i trenowania polowań - walczą i polują na serio, tylko z różnym stopniem agresji. To zwierzęta terytorialne i normalne jest, że nowy członek stada jest intruzem i następuje polowanie na słabsze jednostki. Nad wyładowaniem instynktu łowieckiego całkiem skutecznie panuje zabawa inicjowana przez człowieka. To nie jest tak, że drugi kot zwolni Cię z obowiązków zabawy z pierwszym. Mając drugiego kota, będziesz musiała poświęcać czas na wybawienie obu.

Koty mają różne charaktery, ale musisz się liczyć z każdą możliwością. Może się oczywiście zdarzyć, że trafisz na pierdołowatego kanapowca, koty się pokochają od pierwszego powąchania i będzie luz, blues Miałam przez parę tygodni 2 walczące, terytorialne koty (które solo były kochane i miziaste) i to był koszmar.
Masz młodego, aktywnego kota. Jeśli weźmiesz kociaka, raczej nie zmrużysz oka przez najbliższy czas. Jak weźmiesz starszego, może zostać zamęczony. To nie jest łatwa decyzja, ale na szczęście są techniki ułatwiające przejście przez proces dołączenia towarzysza

Gorąco polecam lekturę poniższego artykułu, który pokazuje zalety i pułapki posiadania więcej niż jednego kota:
https://agiliscattus.pl/drugi-kot-w-domu.html
Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ma mnóstwo zabawek,dość spory drapak,a i tak mam wrażenie,że jest znudzony.
Nie ma jak zabawa, którą inicjuje inna istota - uciekająca mysz czy człowiek z laserkiem.
Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Czasami to mi brak cierpliwości,biorąc go ze schroniska miał koło roku,a nic się nie uspokoił czy to też dlatego że jest zwykłym dachowcem?
Nie wiem dlaczego ma ciągle tyle energii
Dachowiec czy rasowiec - kot to kot i ma pewne potrzeby. Rasowiec różni się tym, że może mieć bardziej ujednolicone (przewidywalne) cechy charakteru, no i oczywiście wyglądu.

Jak kupowałam kota rasowego, szukałam wesołego, łagodnego i małego stworzenia, więc wybrałam devona. Musiałam dopasować towarzystwo do kocura, który jest energiczny, natrętny, ale w kocich walkach przegrywa. Myją się, śpią przytuleni, ale to zabawa ze mną najbardziej ich ekscytuje.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 12:34   #2638
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Uważaj z tymi kotami bezdomnymi . Mają paskudne choroby są nosicielami i mogą zarazić domowego...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------


Wiesz skubie po trochu dopiero 3ci dzień jej daje inne -mieszam z tym co jadła. Dziś ładnie zjadła połowę tego co nałożyłam wiec myślę że to kwestia przyzwyczajenia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli najlepsze by było schronisko albo rasowy

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Różnie bywa, nie zawsze się dogadają, nie zawsze się zaprzyjaźnią. Może się okazać, że skończysz z dwoma zestresowanymi i walczącymi kotami.

Pomysł tak czy siak wart rozważenia.

U mnie się zdarza, że jeden idzie spać, drugi się drze, potem drugi idzie spać, a pierwszy się drze, w rezultacie koty są wyspane, a ja nie

Weź pod uwagę warunki lokalowe i finansowe. Przy zdrowych kotach dołączenie drugiego nie zwiększa znacząco kosztów. Jak któryś zachoruje albo zarazi się od drugiego, to koszty leczenia niestety nie są małe.

Koty są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świcie. Są takie leniuszki, co nie wstają przed człowiekiem, są też ranne ptaszki, które robią wszystko, by ich opiekunowie wstali i się nimi zajęli.

Dobrym sposobem na synchronizację zegara biologicznego są stałe pory podawania pokarmów. Jeśli kot wie, że dostanie jedzenie zaraz jak człowiek wstanie, to będzie go budził (moje są tak niestety nauczone, co wynika z mojego trybu życia). Z kolei kot posiadający stały dostęp do jedzenia może mieć nadwagę wynikającą z jedzenia z nudów.

Nie ma gwarancji, że drugi kot będzie towarzyszem zabawy i aktywności dla pierwszego. Moje biegają razem codziennie (w sensie jeden biegnie, bo mu się coś uroiło, a drugi biegnie za nim, choć nie bardzo wie, po co), ale też silniejszy kot często atakuje słabszego i tłuką się nie na żarty, jest wrzask i latające futro.

Koty nie bawią się razem jak ludzie, dla samej zabawy i trenowania polowań - walczą i polują na serio, tylko z różnym stopniem agresji. To zwierzęta terytorialne i normalne jest, że nowy członek stada jest intruzem i następuje polowanie na słabsze jednostki. Nad wyładowaniem instynktu łowieckiego całkiem skutecznie panuje zabawa inicjowana przez człowieka. To nie jest tak, że drugi kot zwolni Cię z obowiązków zabawy z pierwszym. Mając drugiego kota, będziesz musiała poświęcać czas na wybawienie obu.

Koty mają różne charaktery, ale musisz się liczyć z każdą możliwością. Może się oczywiście zdarzyć, że trafisz na pierdołowatego kanapowca, koty się pokochają od pierwszego powąchania i będzie luz, blues Miałam przez parę tygodni 2 walczące, terytorialne koty (które solo były kochane i miziaste) i to był koszmar.
Masz młodego, aktywnego kota. Jeśli weźmiesz kociaka, raczej nie zmrużysz oka przez najbliższy czas. Jak weźmiesz starszego, może zostać zamęczony. To nie jest łatwa decyzja, ale na szczęście są techniki ułatwiające przejście przez proces dołączenia towarzysza

Gorąco polecam lekturę poniższego artykułu, który pokazuje zalety i pułapki posiadania więcej niż jednego kota:
https://agiliscattus.pl/drugi-kot-w-domu.html

Nie ma jak zabawa, którą inicjuje inna istota - uciekająca mysz czy człowiek z laserkiem.

Dachowiec czy rasowiec - kot to kot i ma pewne potrzeby. Rasowiec różni się tym, że może mieć bardziej ujednolicone (przewidywalne) cechy charakteru, no i oczywiście wyglądu.

Jak kupowałam kota rasowego, szukałam wesołego, łagodnego i małego stworzenia, więc wybrałam devona. Musiałam dopasować towarzystwo do kocura, który jest energiczny, natrętny, ale w kocich walkach przegrywa. Myją się, śpią przytuleni, ale to zabawa ze mną najbardziej ich ekscytuje.
O kurde a już myślałam,że przy dwóch kotach można się wyspać,że sobie smacznie śpią i budzą się o tej samej porze wybawione i najedzone
Ja od kwietnia zeszłego roku mam pobudki ciągle o 5 rano,że ja wcześniej nie przeczytałam o tym że koty są aktywne o świcie i teraz mam za swoje,ale jakiś się już do tego przyzwyczaiłam.
Jednak chyba bym drugiego nie zniosła jak by mi się tak drugi darł,z moim się bawię ale szybko się mu nudzi laser,bieganie za piłką,wędki itd. sąsiadka mi poradziła,że wszystkie problemy z niszczeniem wszystkie miną jak bym go zaczęła wypuszczać na dwór.Wiem,że go bardzo ciągnie już kilka razy uciekł przez drzwi na klatkę,a kiedyś na dwór przez otwarte drzwi na klatkę bo latem były otwarte.
Mam znajomych co mają taką rasę kota jak Twój,przez pierwsze dwa lata zniszczyła im w domu wszystko podrapane tapety bo się wspinała gdzie się da,podrapane drzwi kanapa do wyrzucenia bo zrobiła sobie z niej drapak,teraz ma 5 lat i jest mega grzecznym kotem.Dzięki za link poczytałam sobie trochę na ten temat chyba jednak mam za dużo obaw,zawsze mówią,że dwa koty zajmą się sobą będą się bawić itd.a tu niekoniecznie może tak być chyba zostanę przy jednym
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 15:15   #2639
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Najlepiej brać kota że schroniska już nie mlodzika takiego z wykształconym charakterem jak już wiadomo czy diabełek czy nakolankowiec😁
U mnie się przyzwyczaily że w nocy się śpi. Nawet jak mój wraca z nocki i budzi maluchy to idą się wysikac chrupnac chrupki i śpią dalej dopóki ja spie😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 15:30   #2640
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Najlepiej brać kota że schroniska już nie mlodzika takiego z wykształconym charakterem jak już wiadomo czy diabełek czy nakolankowiec��
U mnie się przyzwyczaily że w nocy się śpi. Nawet jak mój wraca z nocki i budzi maluchy to idą się wysikac chrupnac chrupki i śpią dalej dopóki ja spie��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój miał według schroniska około roku,a po jakim czasie koty się trochę uspokajają?Ogólnie podobały mi się inne koty,ale tylko dwa przyszły i potrzebowały kontaktu z człowiekiem,ten przyszedł do nóg ocierał się prosił o uwagę nawet mi się za bardzo nie podobał,no i tak go wzięłam
Jest wulkanem energii ale i tak go uwielbiam a nigdy kotów nie znosiłam
Chciałbym żeby mój też tak spał jak Twoje łobuzy

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2018-01-22 o 15:32
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.