Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-06, 18:35   #2641
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja przykrywam kocykiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 18:44   #2642
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nem, chrzest Mały zniósl rewelacyjnie, w kosciele Aniołek, w restauracji Aniołek, kawa i tort już w domu, też Aniołek. Gorzej z wizyta gości, bo tak jak pisalam szwagierka przyjechała i oczekiwala atrakcji (zdjecia na insta trzeba gdzies zrobic), a my z malym dzieckiem w srodku zimy z sniegiem po kolana raczej duzo nie wymyslimy... Pierwsze dwa dni to byl niesamowity ryk, po tygodniu kuz byl zadowolony, ale na poczatku chcialam go wziasc i uciekac jak najdalej. Na szczescie tż spisal sie na medal i nie ulegal zachciankom szwagierki i trzymal moja strone, a nawet ich opr... Bo nie dosc ze wymyslali to jeszcze trzeba bylo im wszystko pod nos podawac, sprzatac po nich itd...
My juz po szczepieniu, nie bylo tak zle jak myslalam, spodziewalam sie krzyku, fakt pokrzyczal,ale doslownie sekunde po kazdym ukluciu
Na paznokietki przepisala nam bactroban, za dwa tyg idziemy na pneumo

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Aaa i wazymy 5.640, 8 tyg od urodzenia dokladnie 1.5kg, a ostatnie 3 tygodnie 800gram

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 20:16   #2643
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kocykiem . Jak chłodniej to dwoma . Jak ma bardzo zimne dłonie to jak śpi zakładam skarpetki na ręce ale tylko jak śpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 20:59   #2644
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ginekolog załatwiony - wszystko okej, ale antykoncepcyjnie ze względu na tamte moje problemy z wątroba, które minęły ale nie wiadomo co było ich przyczyną możemy tylko gumek uzywac.
Jestem dzisiaj jakaś strasznie zmęczona, Kornelia cały dzień płakała a teraz po kąpieli postanowiła że pora na zabawę i śmieje się do wszystkiego dookoła zamiast isc spać. Mąż za to po stresujacym dniu złapał taki atak uchylkow jelita że nie wiem czy nie będę musiała go zawieźć do szpitala, dawno nie widziałam żeby płakał z bólu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 21:13   #2645
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas dzisiaj mała spała tyle w dzień że teraz nie może zasnąć. Ile Wasze maluchy jedzą z piersi? Moja dzisiaj tak po 7 min i zaczynam się martwić że to za krótko. Zamówiłam laktator elektryczny i będe chyba po każdym karmieniu napędzać laktacje bo tym ręcznym nie mam tyle czasu machać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 21:25   #2646
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nasz maluch ma wiecznie zimne dłonie, ale tak samo ma jego tata . Kark ma ciepły. W mieszkaniu mamy 22-23 stopnie. Mały śpi w pajacu i w śpiworku, a jak sobie drzemie w salonie to go przykrywam kocykiem, ale uparcie się rozkopuje. Na szczęście ten kaszel się u niego nie rozwinął, a kichanie jest u nas na porządku dziennym. A je tak ok 15 min z jednej piersi i ok. 10 z drugiej.


Dziewczyny czy używacie już pieluch w rozmiarze 3 czy jeszcze 2? W ogóle używacie/planujecie używać pieluchomajtek?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 21:57   #2647
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Nasz maluch ma wiecznie zimne dłonie, ale tak samo ma jego tata . Kark ma ciepły. W mieszkaniu mamy 22-23 stopnie. Mały śpi w pajacu i w śpiworku, a jak sobie drzemie w salonie to go przykrywam kocykiem, ale uparcie się rozkopuje. Na szczęście ten kaszel się u niego nie rozwinął, a kichanie jest u nas na porządku dziennym. A je tak ok 15 min z jednej piersi i ok. 10 z drugiej.


Dziewczyny czy używacie już pieluch w rozmiarze 3 czy jeszcze 2? W ogóle używacie/planujecie używać pieluchomajtek?
My jeszcze używamy 2. Ja nie planuje pieluchomajtek. To moja je tylko z jednej piersi i to te 7 min. Za tydzień mamy szczepienie jak będzie przybierać prawidłowo to przestane się tym martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-06, 22:13   #2648
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kornelka wydłużyla sobie ostatnio jedzenie z 5min na jakiejś 7-8. Ekspresowa dziewczyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

No i my mamy w domu jakieś 22-23st i w ciągu dnia mała jest tylko w bodziaku z długim rękawem i skarpetkach, na noc zakładam jej spodenki albo polspiochy albo całościowo pajaca bo się trochę rozkopuje ale w ciągu dnia gole nogi i tak jest optymalnie, jak śpi w dzień to nakrywam pielucha, jak ubieralam ja cieplej w ciągu dnia to zawsze bryły potowki a teraz jest wreszcie ładna skorka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 23:00   #2649
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nasz nadal długo jada, 20 minut minimum każda pierś.
Też mamy w domu 22-23 stopnie i nasz chodzi w bodziaku na dlugi rękaw + połśpiochy, a przykrywam go kocykiem lub dwoma. Nasz potowek nie ma, lubi mieć cieplutko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:52 ----------

Pieluszki nadal 2 używamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 06:11   #2650
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas w domu 20/21 stopni. Mała nie lubi jak jest jej za ciepło. Jak ją ubieram w kombinezon na wyjście to jest akcja krzyk bo jest jej za ciepło i szyko musimy wychodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 08:35   #2651
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Ginekolog załatwiony - wszystko okej, ale antykoncepcyjnie ze względu na tamte moje problemy z wątroba, które minęły ale nie wiadomo co było ich przyczyną możemy tylko gumek uzywac.
Jestem dzisiaj jakaś strasznie zmęczona, Kornelia cały dzień płakała a teraz po kąpieli postanowiła że pora na zabawę i śmieje się do wszystkiego dookoła zamiast isc spać. Mąż za to po stresujacym dniu złapał taki atak uchylkow jelita że nie wiem czy nie będę musiała go zawieźć do szpitala, dawno nie widziałam żeby płakał z bólu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj, brzmi poważnie... Zdrówka dla męża!

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj mała spała tyle w dzień że teraz nie może zasnąć. Ile Wasze maluchy jedzą z piersi? Moja dzisiaj tak po 7 min i zaczynam się martwić że to za krótko. Zamówiłam laktator elektryczny i będe chyba po każdym karmieniu napędzać laktacje bo tym ręcznym nie mam tyle czasu machać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miłosz też je krótko 5-10 minut. Powiedzmy Maks 15 minut jak ma długa przerwe w jedzeniu. I tylko z jednej piersi zazwyczaj je.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Nasz maluch ma wiecznie zimne dłonie, ale tak samo ma jego tata . Kark ma ciepły. W mieszkaniu mamy 22-23 stopnie. Mały śpi w pajacu i w śpiworku, a jak sobie drzemie w salonie to go przykrywam kocykiem, ale uparcie się rozkopuje. Na szczęście ten kaszel się u niego nie rozwinął, a kichanie jest u nas na porządku dziennym. A je tak ok 15 min z jednej piersi i ok. 10 z drugiej.


Dziewczyny czy używacie już pieluch w rozmiarze 3 czy jeszcze 2? W ogóle używacie/planujecie używać pieluchomajtek?
Używamy pieluch 2.i jeszcze długo zamierzamy używać. Pampersa są do 8 kilo więc jeszcze sporo nam brakuje.

Pieluchomajtek nigdy nie używałam.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-07, 08:58   #2652
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Zosia je jedną pierś 35 minut średnio . Rekordzistka. Taki leniwy jadak z niej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 09:41   #2653
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Oj, brzmi poważnie... Zdrówka dla męża!

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Miłosz też je krótko 5-10 minut. Powiedzmy Maks 15 minut jak ma długa przerwe w jedzeniu. I tylko z jednej piersi zazwyczaj je.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Używamy pieluch 2.i jeszcze długo zamierzamy używać. Pampersa są do 8 kilo więc jeszcze sporo nam brakuje.

Pieluchomajtek nigdy nie używałam.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
To moja też z jednej piersi tak krótko. Wychodzi na to że nie ma się co martwić. Starsza jadła długo i to z dwóch piersi dlatego teraz się martwiłam że zbyt krótko.

U nas dziś piękne słońce i mam w planach spacer, później pojedziemy po starszą i na zakupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 09:44   #2654
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My dopiero niedawno 2 weszlysmy bo miałyśmy taki zapas 1 że chciałam je wykończyć na Maxa. Chociaz 2 dni temu sorzatajac w szafie meza na dnie szuflady znalazłam jeszcze jedna duza pake 1 pampers Premium. Dobrze że w najbliższej przyszłości kilkoro dzieciaków w otoczeniu się urodzi, bo będzie komu oddać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 10:34   #2655
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas też jedzenie ok 10-15 minut.. ostatnio kupiłam 2 z biedronki i są strasznie małe. Jak 1 z pampersy te żółte. Skończę opakowanie to kupię 3 a pampersy 2.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Pieluchomajtek zacznę używać pewnie jak zacznie chodzić. Tak robiliśmy przy starszym synu. Czasem takim chodzacym maluchom ciężko założyć zwykłą pieluche.

Mały w nocy śpi w spiworku. Nie rozkopuje się i jestem zadowolona. Ale dziś w nocy go przesikal i potem jak mąż przebieral na łóżku to walnął kupę na męża i na łóżko. Więc dziś pranie już się suszy😁
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 10:44   #2656
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Nasz kicha dużo w ciągu dnia i też się zastanawiałam czy to nie choroba ale tak ma od kilku dni, mierzę temperaturę i jest ok. Do tego Wikuś ma często zimne, wręcz momentami lodowate rączki. Kark jest ciepły i nie wiem czy mu zimno nie jest.
Czym przykrywacie dzieciaczki w łóżeczku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasz też ma raczki zimne ale to podobni nic złego. Takie maluchy tak mają.
Nasz śpi jeszcze w becie ale niedługo przejdzie na spiworek

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Nasz maluch ma wiecznie zimne dłonie, ale tak samo ma jego tata . Kark ma ciepły. W mieszkaniu mamy 22-23 stopnie. Mały śpi w pajacu i w śpiworku, a jak sobie drzemie w salonie to go przykrywam kocykiem, ale uparcie się rozkopuje. Na szczęście ten kaszel się u niego nie rozwinął, a kichanie jest u nas na porządku dziennym. A je tak ok 15 min z jednej piersi i ok. 10 z drugiej.


Dziewczyny czy używacie już pieluch w rozmiarze 3 czy jeszcze 2? W ogóle używacie/planujecie używać pieluchomajtek?
Jaki masz spiworek?
Nasz dziś zakaslal ale to od mleka po odbiciu bo zaraz po tym czkawka się pojawila

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Zosia je jedną pierś 35 minut średnio . Rekordzistka. Taki leniwy jadak z niej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiktor 40 -50 minut więc pół dnia przy cycu

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 11:03   #2657
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Nasz też ma raczki zimne ale to podobni nic złego. Takie maluchy tak mają.
Nasz śpi jeszcze w becie ale niedługo przejdzie na spiworek

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Jaki masz spiworek?
Nasz dziś zakaslal ale to od mleka po odbiciu bo zaraz po tym czkawka się pojawila

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Wiktor 40 -50 minut więc pół dnia przy cycu

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Te Wiktorki to chyba tak mają że długo jedzą.
Nasz dziś pobił rekord, bo jadł po północy, coś markocil przed 06:00, ale spał dalej i obudził się dopiero o 07:30 !!! szok, a taki wyglodniały był że prawie mi pierś połknął

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 11:18   #2658
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Te Wiktorki to chyba tak mają że długo jedzą.
Nasz dziś pobił rekord, bo jadł po północy, coś markocil przed 06:00, ale spał dalej i obudził się dopiero o 07:30 !!! szok, a taki wyglodniały był że prawie mi pierś połknął

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to mama chyba wyspana za wszystkie czasy mi jak się uda 4 godziny z rzędu przespać to jestem jako nowonarodzona. Bo u mnie kluczowe jest chyba nie ilość pobudek bo zawsze sa 2 tylko odstęp między nimi. 4 godziny nieprzerwanego snu to jest to czego mi potrzeba my dziś zaliczyliśmy niezapowiedziana kawkę z kolezanka z pracy a teraz próbujemy się spakować z tym bakiem niegrzecznym bo wyjeżdżamy dziś na tydzień do dziadków, niech zajmą się ta niespokojna dupka póki skok nie minie 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 11:25   #2659
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Kocykiem

Miłosz w 8 tygodni przybrał 2400g...niedługo podwoi wagę urodzeniowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
[/COLOR]Aaa i wazymy 5.640, 8 tyg od urodzenia dokladnie 1.5kg, a ostatnie 3 tygodnie 800gram

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
brawo dziewczyny za przyrost wagi maluszkow


Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy używacie już pieluch w rozmiarze 3 czy jeszcze 2? W ogóle używacie/planujecie używać pieluchomajtek?
2. Pieluchomajtek nie zywałam, ale kto wie moze tym razem sprobuje

moj je 40-50 min w dzien z obu piersi i juz cuda wyczyniam, zeby go odlozyc, bo on by chcial najlepiej caly dzien byc podlaczony., tylko ze nie je tyle tylko ciumka. Smoczek fe, pluje. Najlepiej jak Tacie oddam, bo wtedy zapomina o cycu, jak czuje mnie to od razu szuka. Jak jestem sama to odkladam go do wozka i woze po domu i patrzy sobie w okolo, albo zasypia, to moge zjesc wtedy

Dominik spi jeszcze w rozku, ale nieabawem przejdziemy na spiworek bo juz sporo wystae z rozka. U nas tez tak 22 stopnie. W dzien spi pod kocykiem.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-07, 11:44   #2660
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
No to mama chyba wyspana za wszystkie czasy mi jak się uda 4 godziny z rzędu przespać to jestem jako nowonarodzona. Bo u mnie kluczowe jest chyba nie ilość pobudek bo zawsze sa 2 tylko odstęp między nimi. 4 godziny nieprzerwanego snu to jest to czego mi potrzeba my dziś zaliczyliśmy niezapowiedziana kawkę z kolezanka z pracy a teraz próbujemy się spakować z tym bakiem niegrzecznym bo wyjeżdżamy dziś na tydzień do dziadków, niech zajmą się ta niespokojna dupka póki skok nie minie 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie nie bardzo wyspana, ale wiem czemu, tsh u mnie szaleje, dużo ponad normę, także Hashimoto znów atakuje i niedoczynność tarczycy. Właśnie czekam w poczekalni u endo, a mąż jeździ samochodem z Wiktorkiem żeby nie płakał. Wizyta jest w innym mieście więc przyjechaliśmy wszyscy bo matka się cykała wsiąść za kierownicę i jeździć po obcym mieście po dwumiesiecznej przerwie w kierowaniu u siebie po Toruniu już śmigam ale Bydgoszczy się jakoś boję bo tu taki ruch.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 11:49   #2661
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Nasz też ma raczki zimne ale to podobni nic złego. Takie maluchy tak mają.
Nasz śpi jeszcze w becie ale niedługo przejdzie na spiworek

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Jaki masz spiworek?
Nasz dziś zakaslal ale to od mleka po odbiciu bo zaraz po tym czkawka się pojawila

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Wiktor 40 -50 minut więc pół dnia przy cycu

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Mamy 2 śpiworki: mniejszy (do 4 miesięcy) ze Sleepee i większy (do 9 miesięcy) z LaMillou. Póki co mały śpi w tym mniejszym, bo on ma zamek z przodu, a że ma problemy z kupą i podnosi nóżki do góry w nocy, to mu rozpinam ten śpiworek do połowy i sobie swobodnie wierzga nogami .


Kurcze przez tą dyschezję synek jest strasznie niespokojny jak go karmie. Macha rączkami, uderza główką w moją rękę i tarmosi mi sutki...wiem, że nie robi tego specjalnie, ale szczególnie to ostatnie jest bardzo nieprzyjemne i boli . W dodatku boli mnie kręgosłup po karmieniu, bo źle siedzę. Karmie na kanapie, która jest dość miękka, obkładam się poduszkami, ale ponad 5-kilowy wiercący się bobas mi nie ułatwia pilnowania właściwej pozycji i zaczynam się krzywić. Dziś spróbowaliśmy pozycji spod pachy i mały zadowolony, spokojny i najedzony, ale nie jestem pewna czy dobrze leżał, a nie chce mu krzywdy zrobić. Same dylematy jak zwykle, ehh.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 13:31   #2662
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Pięknie przybrała, wręcz książkowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciesze się ☺

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Nasz 1400 od urodzeniowej w 5 tygodni i już czuje to nosząc go

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Oj tak, na rękach czuć od razu przyrost wagi

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Nasz kicha dużo w ciągu dnia i też się zastanawiałam czy to nie choroba ale tak ma od kilku dni, mierzę temperaturę i jest ok. Do tego Wikuś ma często zimne, wręcz momentami lodowate rączki. Kark jest ciepły i nie wiem czy mu zimno nie jest.
Czym przykrywacie dzieciaczki w łóżeczku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kocykiem. Na noc dwoma bo nad ranem w pokoju mamy zimno bo w piecu gaśnie. A rączki przez większość czasu ma zimne, ale karczek ciepły.

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Kocykiem

Miłosz w 8 tygodni przybrał 2400g...niedługo podwoi wagę urodzeniowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klocek

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Nem, chrzest Mały zniósl rewelacyjnie, w kosciele Aniołek, w restauracji Aniołek, kawa i tort już w domu, też Aniołek. Gorzej z wizyta gości, bo tak jak pisalam szwagierka przyjechała i oczekiwala atrakcji (zdjecia na insta trzeba gdzies zrobic), a my z malym dzieckiem w srodku zimy z sniegiem po kolana raczej duzo nie wymyslimy... Pierwsze dwa dni to byl niesamowity ryk, po tygodniu kuz byl zadowolony, ale na poczatku chcialam go wziasc i uciekac jak najdalej. Na szczescie tż spisal sie na medal i nie ulegal zachciankom szwagierki i trzymal moja strone, a nawet ich opr... Bo nie dosc ze wymyslali to jeszcze trzeba bylo im wszystko pod nos podawac, sprzatac po nich itd...
My juz po szczepieniu, nie bylo tak zle jak myslalam, spodziewalam sie krzyku, fakt pokrzyczal,ale doslownie sekunde po kazdym ukluciu
Na paznokietki przepisala nam bactroban, za dwa tyg idziemy na pneumo

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Aaa i wazymy 5.640, 8 tyg od urodzenia dokladnie 1.5kg, a ostatnie 3 tygodnie 800gram

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Super waga ☺ i super ze Maly tak ładnie zareagował na swojej imprezie. A gości naprawdę współczuję, dobrze że mąż był po Twojej stronie ☺ najważniejsze że już pojechali.

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Ginekolog załatwiony - wszystko okej, ale antykoncepcyjnie ze względu na tamte moje problemy z wątroba, które minęły ale nie wiadomo co było ich przyczyną możemy tylko gumek uzywac.
Jestem dzisiaj jakaś strasznie zmęczona, Kornelia cały dzień płakała a teraz po kąpieli postanowiła że pora na zabawę i śmieje się do wszystkiego dookoła zamiast isc spać. Mąż za to po stresujacym dniu złapał taki atak uchylkow jelita że nie wiem czy nie będę musiała go zawieźć do szpitala, dawno nie widziałam żeby płakał z bólu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super ze ok ☺ zdrowka dla męża


Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj mała spała tyle w dzień że teraz nie może zasnąć. Ile Wasze maluchy jedzą z piersi? Moja dzisiaj tak po 7 min i zaczynam się martwić że to za krótko. Zamówiłam laktator elektryczny i będe chyba po każdym karmieniu napędzać laktacje bo tym ręcznym nie mam tyle czasu machać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
15 minut. Chyba ze chce sobie pociumkac to i godzinę pewnie ale staram się ja odlaczac ☺

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy używacie już pieluch w rozmiarze 3 czy jeszcze 2? W ogóle używacie/planujecie używać pieluchomajtek?
2 używamy. Pewnie jeszcze długo bo one są chyba do dość sporej wagi, my używamy pampers premium care. Myślę że pieluchomajtki to spoko rozwiązanie na dalszy czas


My juz po spacerku. Ale dziś pięknie, słońce i ciepło


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 14:39   #2663
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My też po spacerze. Ciepło, świeci słońce. A powiedzcie w nocy świeci u was lampka cała noc? Jak macie ?
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 15:18   #2664
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
My też po spacerze. Ciepło, świeci słońce. A powiedzcie w nocy świeci u was lampka cała noc? Jak macie ?
U nas świeciła przez pierwszy tydzień, żeby mi łatwiej było mała ogarnąć jak się jeszcze słabo poruszałam, teraz włączam tylko na przewijanie i od razu gasze, karmimy się po przewinieciu już po ciemku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 15:34   #2665
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
My też po spacerze. Ciepło, świeci słońce. A powiedzcie w nocy świeci u was lampka cała noc? Jak macie ?
Tylko na przewijanie zapalam, a tak to zgaszone wszystko

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 16:25   #2666
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
My też po spacerze. Ciepło, świeci słońce. A powiedzcie w nocy świeci u was lampka cała noc? Jak macie ?
U nas zgaszone wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 16:31   #2667
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Tusiak nie chce żebyś to odebrala jako krytykę czy coś, ale

rozmawiałam z ortopeda właśnie na temat spania w rozkach i one mogą spowodować problemy z bioderkami. Także położne polecają spowijanie a ortopedzi odradzają.



Ja zapalam lampkę do karmienia ale mam owinięta pomarańczowa flanelka więc mam przygaszone światło i lekko podchodzi pod burdel



Jeny jestem zalamana swoim dzisiaj. Myślałam że ma skok chłopak i się wreszcie ogarnie. Ale dziś się obudził i nawet nie kweknal ze głodny: ( nie ruszył się tylko patrzy w jeden punkt. Na szczęście zjadł jak mu zaproponowałam pierś. Ale potem dalej tak siedział. A że miałam gości to nie chciałam robić durnia z siebie przy nich i go na sile rozbawiac. Mam nadzieje ze się zmienił już ten stan bo musialam go zostawić bo mam dentyste. Czekam już pół godziny i chyba jeszcze wieki tu będę chce do mojego synka
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 17:04   #2668
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ok dzięki😁 bo mnie już ta lampka wkurza i chyba zrobię jak wy.

Mój Maksio składa rączki do buzi😀 obie😀

Zauważyłam też że nie puszcza bąków jak wcześniej, takich głośnych.
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 17:14   #2669
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Te Wiktorki to chyba tak mają że długo jedzą.
Nasz dziś pobił rekord, bo jadł po północy, coś markocil przed 06:00, ale spał dalej i obudził się dopiero o 07:30 !!! szok, a taki wyglodniały był że prawie mi pierś połknął

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba taka ich natura bo nasz Wiktor ma podobnie

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Mamy 2 śpiworki: mniejszy (do 4 miesięcy) ze Sleepee i większy (do 9 miesięcy) z LaMillou. Póki co mały śpi w tym mniejszym, bo on ma zamek z przodu, a że ma problemy z kupą i podnosi nóżki do góry w nocy, to mu rozpinam ten śpiworek do połowy i sobie swobodnie wierzga nogami .


Kurcze przez tą dyschezję synek jest strasznie niespokojny jak go karmie. Macha rączkami, uderza główką w moją rękę i tarmosi mi sutki...wiem, że nie robi tego specjalnie, ale szczególnie to ostatnie jest bardzo nieprzyjemne i boli . W dodatku boli mnie kręgosłup po karmieniu, bo źle siedzę. Karmie na kanapie, która jest dość miękka, obkładam się poduszkami, ale ponad 5-kilowy wiercący się bobas mi nie ułatwia pilnowania właściwej pozycji i zaczynam się krzywić. Dziś spróbowaliśmy pozycji spod pachy i mały zadowolony, spokojny i najedzony, ale nie jestem pewna czy dobrze leżał, a nie chce mu krzywdy zrobić. Same dylematy jak zwykle, ehh.
Ta pozycja spod pachy to dla mnie tez trudna jest. Za każdym razem jak próbuje to mam wrażenie że źle go trzymam i zsunie się

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
My też po spacerze. Ciepło, świeci słońce. A powiedzcie w nocy świeci u was lampka cała noc? Jak macie ?
Tak cała noc. Jakoś pewniej się czuje

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 18:19   #2670
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Koziemleko dzieki za przekazanie opinii. Kazda rada na forum jest cenna😃 domyslam sie, ze chodzi o to, ze dla dziecka naturalna pozycja jest pozycja zabki, a rozek moze ja utrudniac. Ja montuje rozek tak, zeby nozki tak byly i maly mogl nimi ruszac takze bardzo luzno, ale juz robi sie ciasniej, dlatego chce juz przesc do spiworka.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.