Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-14, 16:37   #241
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez Limaka Pokaż wiadomość
evolet90 Moje papużki nie jedzą owoców ale lubią warzywa. Ja marczewke i wszystko inne podaje pokrojone w kawałki i zaczepiam na takich szczypczykach coś takiego jak spinacz. One to uwielbiaj, wtedy jest radość zaczepić o coś dziób i radość rozwalania. Próbowałam tak z jabłkiem ale nie było dużego zainteresowania Nigdy nie podaję kolb słodzonych miodem, bo cukier obciąża ich wątrobę robią się mało aktywne i chorują. Podaj czasami jajko gotowane tylko samo BIAŁKO mogą jeść także mięso gotowane ale nie solone. Nie za często.
Ja podaje też mlecz ( mniszek lekarski) liscie. Jarzębina to raczej nie bo jest troche zachodu, dojrzałe owoce musisz przemrozic, wysuszyć i tak podawać. Świerza
Jarzębina jest trująca!!!!! i nie tylko ona Awokado, rabarbar, orzechy ziemne, mlecz trujący, żółty ser, mleko, ziemniaki.
Moje uwielbiają Milet czyli proso Senegalskie (w kłosach) jest lekko strawne ale bardzo tuczące więc z tym też trzeba uwarzać....wątroba.

Falki sa bardzo wrażliwe, przynajmniej moje jak widze że kupki są troche inne na pare dni odstawiam wszelkie warzywa
O, no widzisz dobrze wiedzieć z tymi kolbami...np. moje nimfy je uwielbiają i faliste też a proso senegalskie to już w ogóle spróbuje dzisiaj jeszcze raz z jabłkiem.
Musze im kupić taki basenik...lubią kąpiele?bo ja kiedyś dawałam im na dno klatki pojemnik z wodą ale nie chciały się kąpać
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 17:05   #242
cosmoaga
Raczkowanie
 
Avatar cosmoaga
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 198
Dot.: Papużka falista

a powiedzcie mi czy taka papuga dużo hałasuje nocami?
__________________
żyj chwilą ciesz się chwilą
cosmoaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 18:57   #243
Dorota 71
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota 71
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 3 949
GG do Dorota 71
Dot.: Papużka falista

Papugi, jak zwykłe ptaszki w nocy œpiš. Ale żeby nie budziły za wczeœnie - wystarczy przykryć czymœ klatkę.
Ja tam uwielbiam, jak moje mnie budzš œpiewaniem.
Można się przyzwyczaić, i z czasem już się nie zwraca na nie uwagi.
Dorota 71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 22:31   #244
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Papuga nie chce wysiadywać jaj!!co robić?!:((

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
tyle zwierzat szuka domu a ty chcesz kolejne powołac na swiat
Przemyślałam to masz racje...tylko tyle,że ja bym w życiu tych papug nie oddała do zoologicznego były by u mnie...ale z drugiej strony nie wiadomo czy pisklaki by przeżyły czy nie było by z nimi kłopotów tzn. z ich zdrowiem.Racja lepiej nie zajmować się rozmnażaniem zwierzaków na własną rękę...więc tak jakoś postanowiłam,że w przyszłości przygarne pieski jakieś ze schroniska albo kundelka od kogoś...
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 22:44   #245
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez cosmoaga Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi czy taka papuga dużo hałasuje nocami?
U mnie faliste nigdy w nocy nie hałasowały natomiast w dzień jedna z nich(chyba samica) wydaje takie odgłosy,że bębenki w uszach pękają i masz ochote wyskoczyć przez okno nie pomaga krzyczenie na nią...musze podejść do klatki i zrobić "krzy , krzy" wtedy milknie ciekawe co to znaczy po papuziemu .
Natomiast nimfy...zdarzało się,że Albert w nocy śpiewał piosenki godowe albo co gorsze nimfy w nocy zrywały się ze snu z patyczków i fruwały po klatce robiąc przy tym bardzo dużo hałasu i doprowadzając mnie prawie do zawału serca .

Tak to prawda można się przyzwyczaić do ich piskania czasem jest to bardzo irytujące, a najgorzej hałasują rano...chciałoby się pospać a tu ni ma...a co ciekawe kiedy muszę wstawać do szkoły to śpią, a jak mam wolne to śpiewają.
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 01:29   #246
Limaka
Zadomowienie
 
Avatar Limaka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 167
Dot.: Papużka falista

Moje papużki to są naprawdę grzeczne, maja pokoj od południowej strony więc słońce rano tam nie zagląda Jak wstanę i ja zacznę robić hałas to i one robią się aktywniejsze. W nocy też nie mam problemu, śpią grzecznie każda na swoim ulubionym drążku. Moje falki bardzo lubią muzykę najlepiej taką z fajnym rytmem to dopiero się bawią i śpiewają.
__________________
"Są rzeczy, w które trzeba wierzyć, by je zobaczyć."

Miquel Cervantes
Limaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 08:45   #247
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez Limaka Pokaż wiadomość
Moje falki bardzo lubią muzykę najlepiej taką z fajnym rytmem to dopiero się bawią i śpiewają.
ahahaha... hmm... a ja nawet nie wiem czy moje papugowe lubią muze
pewnie tak bo nie mają wyjścia
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 11:31   #248
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Papuga nie chce wysiadywać jaj!!co robić?!:((

Jesli mimo wszystko bylabys zainteresowana rozmnazaniem papug i ogolnie ich hodowla to mysle ze dobrym pomyslem byloby zlapanie kontaktu z kims kto zajmuje sie hodowla papug poszukaj hodowli i napisz maila, jesli znasz angielski to mozesz tez napisac do jakiegos zagranicznego hodowcy jesli mialabys watpliwosci co do kompetencji tych polskich
Warto tez poodwiedzac targi ptakow czy zloty hodowcow, duzo przydatnych informacji mozna tam zdobyc
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 15:36   #249
Limaka
Zadomowienie
 
Avatar Limaka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 167
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez evolet90 Pokaż wiadomość
ahahaha... hmm... a ja nawet nie wiem czy moje papugowe lubią muze
pewnie tak bo nie mają wyjścia
Czasami rano to puszczam im muzykę żeby je rozruszać bo widzę że mają lenia i mało ochoty na zabawę
__________________
"Są rzeczy, w które trzeba wierzyć, by je zobaczyć."

Miquel Cervantes
Limaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 17:44   #250
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez Limaka Pokaż wiadomość
Czasami rano to puszczam im muzykę żeby je rozruszać bo widzę że mają lenia i mało ochoty na zabawę
A jak bardzo twoje papużki są oswojone??

To moje "zielonki" .
Jak będę miała czas to porobię im jeszcze foty.Dzisiaj je wypuszcze z klatki zobaczymy czy będą chciały wyjść.
Limaka a jak ty urządziłaś klatkę swoim papugom? mają basen , huśtawkę , domek jakieś zabawki? korzystają z tego?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S7300359.jpg (86,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7300535.jpg (39,3 KB, 43 załadowań)
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 19:03   #251
Limaka
Zadomowienie
 
Avatar Limaka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 167
Dot.: Papużka falista

evolet90 śliczne te Twoje papużki. Moje to tak za bardzo oswojone nie są czasami daja się pogłaskać po nóżce i brzuszku. Preferują swoje towarzystwo ale i lubią też i mnie, im więcej hałasu na około to one to bardziej lubią. W klatce mam same naturalne drążki z drzewa o nazwie Manzanita. Mają huśtawki i zabawki, kamienie z minerałami i karmiczki i wodę. Na zewnątrz zawsze wystawiam im większe naczynie z wodą może któraś sie skuśi na kąpiel lub bedzie się chciala napić. Mają małe lusterko które Stefanka lubi zwalać. Wklejam klatkę i okolice z placykiem zabaw
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0571.jpg (92,8 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0574.jpg (62,4 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0575.jpg (56,5 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0551.jpg (92,3 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0552.jpg (64,0 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0555.jpg (69,1 KB, 25 załadowań)
__________________
"Są rzeczy, w które trzeba wierzyć, by je zobaczyć."

Miquel Cervantes
Limaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 06:55   #252
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez Limaka Pokaż wiadomość
evolet90 śliczne te Twoje papużki. Moje to tak za bardzo oswojone nie są czasami daja się pogłaskać po nóżce i brzuszku. Preferują swoje towarzystwo ale i lubią też i mnie, im więcej hałasu na około to one to bardziej lubią. W klatce mam same naturalne drążki z drzewa o nazwie Manzanita. Mają huśtawki i zabawki, kamienie z minerałami i karmiczki i wodę. Na zewnątrz zawsze wystawiam im większe naczynie z wodą może któraś sie skuśi na kąpiel lub bedzie się chciala napić. Mają małe lusterko które Stefanka lubi zwalać. Wklejam klatkę i okolice z placykiem zabaw
Ale extra !!!! a ten drewniany plac zabawa kupiłaś?? jak moje papugi miały huśtawkę to jedna z nich chciała ją rozwalić
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 09:00   #253
Dorota 71
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota 71
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 3 949
GG do Dorota 71
Dot.: Papużka falista

Limaka ale frajdę zrobiłaś swoim papużką !!!!
Niesamowite.
W takim raju, to mają super !
Widać, że kochasz ptaszki !
Gratulacje.


A u mnie zima. Kurcze wczoraj chodziłam po ogrodzie szukać wiosny a tu niespodzianka ! Rano wstaje, a świat wygląda tak:

P1050556.jpg (93,0 KB) P1050585.jpg (106,8 KB) P1050591.jpg (65,9 KB)

Woliera jest zabezpieczona folią bąbelkową. Może i niepotrzebnie, ale ja jestem spokojniejsza.
Wiatr tak nie hula w środku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050556.jpg (93,0 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050585.jpg (106,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050591.jpg (65,9 KB, 27 załadowań)
Dorota 71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 09:40   #254
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 848
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez Limaka Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy twoje papuzki sie ze soba zgadzaja, maja ulubiona zerdke na ktorej spia i ulubione jedzenie za ktorym przepadaja?
Moje to maja zupelnie inne charaktery ale bardzo siebie lubia. Stefanka jest odwazna a Sydney jest bardziej z rezerwa
Moje łobuziak nawet się zgadzają chociaż samiczka jest czasami nie miła dla samca, widać dokładnie, że to ona rządzi w klatce, gdy daję papugom marchewke to samiczka pierwsza zaczyna jeść a po czase dopiero samiec ma prawo się dołączyć, kiedyś dawałam im dwie marchewki żeby nie kłóciły się o jedną to samiczka specjalnie jak najszybciej niszczyła jedną marchewkę na kawałki żeby pójść do drugiej
Zamiast żerdki mam kija z drzewa albo orzechowego albo jabłoni, już nie pamiętam, jest on w kształcie litery V, więc nie mają wyboru w żerdkach żeby mieć jakąś ulubioną.
Jeść najbardziej lubią trawkę którą na wiosnę sieję im w doniczce, pokarm z Dako-Art dla małych papug, parę razy kupiłam im specjalnię karmę dla falistych, ale połowy nasion jeść nie chciały, uwielbiają też mandarynki i arbuza, ostatnio dałam im pomarańcze ale nie miały ochoty.
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 12:31   #255
Dorota 71
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota 71
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 3 949
GG do Dorota 71
Dot.: Papużka falista

Dziewczyny uważajcie z cytrusami. Albo dawać niewiele, albo wcale!
Inna sprawa z bananami i kiwi. Jak zechcą jeść, to dobrze. Tam jest dużo witamin, białek i węglowodanów.
No i na wiosne trzeba podać mieszankę jajeczną.
Tylko w niewielkich ilościach.
Dorota 71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 15:49   #256
Limaka
Zadomowienie
 
Avatar Limaka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 167
Dot.: Papużka falista

Dziękuję dziewczyny


Cytat:
Napisane przez evolet90 Pokaż wiadomość
Ale extra !!!! a ten drewniany plac zabawa kupiłaś?? jak moje papugi miały huśtawkę to jedna z nich chciała ją rozwalić
evolet90 Ten drweniany placyk zabaw zrobił mój TŻ. Podpatrzyliśmy projekty takich placyków na internecie a potem to byla tylko kwestia kupienia materiałów i rozstawienia placyku, jak ma wyglądać. Moj jeden putek to spał na huśtawce taki balansik potrafił utrzymać

Cytat:
Napisane przez Dorota 71 Pokaż wiadomość
Limaka ale frajdę zrobiłaś swoim papużką !!!!
Niesamowite.
W takim raju, to mają super !
Widać, że kochasz ptaszki !
Gratulacje.


A u mnie zima. Kurcze wczoraj chodziłam po ogrodzie szukać wiosny a tu niespodzianka ! Rano wstaje, a świat wygląda tak:

P1050556.jpg (93,0 KB) P1050585.jpg (106,8 KB) P1050591.jpg (65,9 KB)

Woliera jest zabezpieczona folią bąbelkową. Może i niepotrzebnie, ale ja jestem spokojniejsza.
Wiatr tak nie hula w środku.
Ale śniegu!!! do wiosny jeszcze daleko Dorota, Twoja woliera cudna, ale raj dla ptaszków Tylko pozazdroscić. Moje ptaszki mają dużą klatkę więc nazywam ją (klatkę) że to jest ich Willa Śródziemnomorska. Ja też przy takiej ilości śniegu bylabym spokojniejsza że wiliera jest lepiej zabezpieczona. Cudny masz ten ogród zimą, już wyobrażam sobie jaki piekny jest wiasną i latem.

[1=6cf34e7e8f39cee75534fdb 852be8187cc381168_600e0a0 280783;11000600]Moje łobuziak nawet się zgadzają chociaż samiczka jest czasami nie miła dla samca, widać dokładnie, że to ona rządzi w klatce, gdy daję papugom marchewke to samiczka pierwsza zaczyna jeść a po czase dopiero samiec ma prawo się dołączyć, kiedyś dawałam im dwie marchewki żeby nie kłóciły się o jedną to samiczka specjalnie jak najszybciej niszczyła jedną marchewkę na kawałki żeby pójść do drugiej
Zamiast żerdki mam kija z drzewa albo orzechowego albo jabłoni, już nie pamiętam, jest on w kształcie litery V, więc nie mają wyboru w żerdkach żeby mieć jakąś ulubioną.
Jeść najbardziej lubią trawkę którą na wiosnę sieję im w doniczce, pokarm z Dako-Art dla małych papug, parę razy kupiłam im specjalnię karmę dla falistych, ale połowy nasion jeść nie chciały, uwielbiają też mandarynki i arbuza, ostatnio dałam im pomarańcze ale nie miały ochoty.[/quote]

W papuzich rodzinach to kobitki rządzą Jak miałam jeszcze chłopaka to on zawsze był na samym końcu do wszystkiego i nic na to nie poradzisz. Drzewa owocowe są najlepsze na drążki dla ptaszków Ja mam manzanitę, ponoć najtwardsze drzewo jakie może być ale jak moje ślicznotki się dosadzą to nie ma siły połowę drążka obdarte. Jeśli chodzi o jedzenie to ja zawsze daję większą ilość i rozstawiam w różnych punktach klatki na dole i u góry nie na tej samej wysokości
__________________
"Są rzeczy, w które trzeba wierzyć, by je zobaczyć."

Miquel Cervantes
Limaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 17:00   #257
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 848
Dot.: Papużka falista

Limaka ale masz śliczną klatkę dla papug, moje mają niestety mniejszą, ale zastanawiam się nad kupnem nimfy, jak na razie byłaby w osobnej klatcę, a potem mam nadzieję na kupno woliery
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 17:01   #258
Limaka
Zadomowienie
 
Avatar Limaka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 167
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez Dorota 71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny uważajcie z cytrusami. Albo dawać niewiele, albo wcale!
Inna sprawa z bananami i kiwi. Jak zechcą jeść, to dobrze. Tam jest dużo witamin, białek i węglowodanów.
No i na wiosne trzeba podać mieszankę jajeczną.
Tylko w niewielkich ilościach.
Dorota masz rację cytrusy są bardzo opryskiwane nawozami ...trzeba uwarzać. Sałata zielona chłonie wszelkie zanieczyszczenia a zielona pietruszka wypłukuje witaminy z ich organizmu, można podawać ale z naprawdę z umiarem

Stefanka obgryza placyk zabaw co zresztą idzie jej dość sprawnie a Sydney nadzoruje jej pracę he..he.. a poza tym im ciaśniej tym lepiej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0549.jpg (40,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0548.jpg (55,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0557.jpg (52,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0559.jpg (59,7 KB, 13 załadowań)
__________________
"Są rzeczy, w które trzeba wierzyć, by je zobaczyć."

Miquel Cervantes
Limaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 17:14   #259
Limaka
Zadomowienie
 
Avatar Limaka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 167
Dot.: Papużka falista

[1=6cf34e7e8f39cee75534fdb 852be8187cc381168_600e0a0 280783;11007896]Limaka ale masz śliczną klatkę dla papug, moje mają niestety mniejszą, ale zastanawiam się nad kupnem nimfy, jak na razie byłaby w osobnej klatcę, a potem mam nadzieję na kupno woliery[/quote]

karolka1980-80 Ślicznie dziękuję Klatka bardzo duża jak na takie maluchy...na zdjęciach widać małą biała klatkę która stoi obok tej dużej ale ona była naprawdę za mała i taka jakaś nieporęczna ja jej nie lubiałam i ptaszki też. Kupiłam dużą klatkę z której jestez zadowolona. Można w niej zmieścić masę rzeczy a ptaszki maja gdzie skakać Tak sobie myślę że ta maja klatka z łatwością pomieściłaby Nimfę
Powodzenia z zakupem nowego ptaszka. ( jeżeli się zdecydujesz)
Wstaw zdjęcie klatki jeżeli możesz
__________________
"Są rzeczy, w które trzeba wierzyć, by je zobaczyć."

Miquel Cervantes
Limaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 19:51   #260
Dorota 71
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota 71
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 3 949
GG do Dorota 71
Dot.: Papużka falista

Karolka, czekamy na nowego ptaszka. Koniecznie nam go pokaż jak już będzie!


Limaka
Dorota 71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 15:22   #261
Limaka
Zadomowienie
 
Avatar Limaka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 167
Dot.: Papużka falista

Dorota napisz co Twoje ptaszki jedzą ? Mam na myśli jakieś specyjalne mieszanki ziaren lub czy sama robisz takie mieszanki dla nich? Czy podajesz zieleninę i jaką ?
__________________
"Są rzeczy, w które trzeba wierzyć, by je zobaczyć."

Miquel Cervantes
Limaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 16:13   #262
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez Limaka Pokaż wiadomość
evolet90 Ten drweniany placyk zabaw zrobił mój TŻ. Podpatrzyliśmy projekty takich placyków na internecie a potem to byla tylko kwestia kupienia materiałów i rozstawienia placyku, jak ma wyglądać. Moj jeden putek to spał na huśtawce taki balansik potrafił utrzymać

Ja też bym takie coś swoim mogła zrobić ale wątpie żeby chciały z tego korzystać.
Wczoraj otworzyłam klatkę falistym to samiczka tylko wyleciała poleciała odwiedzić nimfy i wróciła do klatki...tamta papuga w ogóle z klatki nie wychodzi !
Ostatnio moja samiczka nimfa dziwnie się zachowywała...siedziała na dnie klatki , głowa jej opadała , skrzydła też ! już myślałam o najgorszym..ale po dwóch dniach już było ok.Okazało się,że zniosła jajko (zresztą nie pierwsze) oczywiście zostawiła to jajko jak zwykle i ma je "gdzieś". Wiem,że to wątek o falistych ale chciałam się zapytać bo moje nimfy bardzo często kopulują! i samiczka bardzo często jajka znosi czy to normalne?.
Teraz moje papugi robią sobie popołudniową drzemke .
A właśnie Limaka to ty masz dwie samiczki? i zgadzają się?



Dorota 71 piękna zima i super mostek masz na ogródku!! a jak to jest z budową woliery dla ptaków? u mnie też duuużo śniegu napadało w jakim województwie mieszkasz?

A to moje maleństwa ostatniego lata na podwórku...zawsze odczepiam im dół klatki a one mogą skubać sobie świeżą trawkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S7301738.jpg (79,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7301739.jpg (81,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7301749.jpg (79,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7301751.jpg (46,8 KB, 15 załadowań)
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka

Edytowane przez evolet90
Czas edycji: 2009-02-17 o 16:20
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 17:14   #263
Limaka
Zadomowienie
 
Avatar Limaka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 167
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez evolet90 Pokaż wiadomość
Ja też bym takie coś swoim mogła zrobić ale wątpie żeby chciały z tego korzystać.
Wczoraj otworzyłam klatkę falistym to samiczka tylko wyleciała poleciała odwiedzić nimfy i wróciła do klatki...tamta papuga w ogóle z klatki nie wychodzi !
Ostatnio moja samiczka nimfa dziwnie się zachowywała...siedziała na dnie klatki , głowa jej opadała , skrzydła też ! już myślałam o najgorszym..ale po dwóch dniach już było ok.Okazało się,że zniosła jajko (zresztą nie pierwsze) oczywiście zostawiła to jajko jak zwykle i ma je "gdzieś". Wiem,że to wątek o falistych ale chciałam się zapytać bo moje nimfy bardzo często kopulują! i samiczka bardzo często jajka znosi czy to normalne?.
Teraz moje papugi robią sobie popołudniową drzemke .
A właśnie Limaka to ty masz dwie samiczki? i zgadzają się?



Dorota 71 piękna zima i super mostek masz na ogródku!! a jak to jest z budową woliery dla ptaków? u mnie też duuużo śniegu napadało w jakim województwie mieszkasz?

A to moje maleństwa ostatniego lata na podwórku...zawsze odczepiam im dół klatki a one mogą skubać sobie świeżą trawkę
evolet90 Śliczności te Twoje maleństwa i świetny pomysł z tym odczepieniem dna klatki i skubaniem trawki.Tak ja mam dwie samiczki i zgadzają sie doskonale chyba mam duże szczęście
Twoje Nimfy uznaly, że są dogodne warunki na powiększanie rodziny i to wykorzystują. Dużo jedzenia, żadnych naturalnych wrogów i odpowiedni partner.
Nic nie poradzisz taka kolej rzeczy
__________________
"Są rzeczy, w które trzeba wierzyć, by je zobaczyć."

Miquel Cervantes
Limaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 19:49   #264
Dorota 71
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota 71
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 3 949
GG do Dorota 71
Dot.: Papużka falista

Wiecie co, ja nie karmie moich ptaków czymś szczególnym.
Zawsze kupuję worek karmy dla średnich ptaków. I już.
Na wiosnę staram się dawać im skiełkowane ziarna. I oczywiście mieszankę jajeczną.

No i oczywiście, jak tylko coś zaczyna wiosną rosnąć w ogrodzie, to pierwsze to dostają ptaki.
Czasami jest tak, że coś pielę. Zbieram to do wiaderka i daję ptakom. One nie nażekają. A wręcz są bardzo zadowolone. Są tam resztki ziemi, a to zawsze co innego niż piasek z woliery. Lubią dziobać ziemię. Pewnie są tam też jakieś, dla nich dobre, minerały.
Do tego oczywiście ważywa i owoce. Ale nie zimą.

Za to zimą staram się, żeby ich jedzenie było tłustsze i bardziej sycące.


A co do rozmnażania, to moje też robią to na potęge. Dlatego zawsze zabieram wszystkie budki z woliery, albo odwracam. Bo nawet zima i śnieg nie przeszkadza im w znoszeniu jajek, a przecież młodych w zimę nie wyprowadzą, no i muszą mieć przerwę dla własnego zdrowia!
Dorota 71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 19:51   #265
Dorota 71
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota 71
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 3 949
GG do Dorota 71
Dot.: Papużka falista

Evolet -
liczne zeberki !!!!!!!!!!!!!!
Ja nie mogę mieć zeberek, bo by nie przezimowały w wolierze. A w domu mam koty, to wystarczy.

Ale zebereczki prześliczne!!!!!!!!!:jupi :
Dorota 71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 20:41   #266
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Papużka falista

Cytat:
Napisane przez Limaka Pokaż wiadomość
evolet90 Śliczności te Twoje maleństwa i świetny pomysł z tym odczepieniem dna klatki i skubaniem trawki.Tak ja mam dwie samiczki i zgadzają sie doskonale chyba mam duże szczęście
Twoje Nimfy uznaly, że są dogodne warunki na powiększanie rodziny i to wykorzystują. Dużo jedzenia, żadnych naturalnych wrogów i odpowiedni partner.
Nic nie poradzisz taka kolej rzeczy

No ale ja się trochę martwie szczególnie o samiczke czy ten samiec jej nie zamęczy zresztą widziałam po jej ostatnim zachowaniu,że składanie jajek też ją bardzo wykańcza... :/ jak myślicie co powinnam zrobić? Czy lepiej nie ingerować?




Cytat:
Napisane przez Dorota 71 Pokaż wiadomość
Evolet – śliczne zeberki !!!!!!!!!!!!!!
Ja nie mogę mieć zeberek, bo by nie przezimowały w wolierze. A w domu mam koty, to wystarczy.

Ale zebereczki prześliczne!!!!!!!!!:jupi :



Dziękuję to naprawdę przesympatyczne ptaszki można je obserwować godzinami...śpiewają, huśtają się robią sobie gniazdka...przeurocze ptaszki tylko,że mam jeden problem...
jednej zeberce zczerniał środkowy palec...poza tym podkula tą łapke...i boje się ,że ma to „coś” co moja poprzednia już nieżyjąca zeberka (która żyła bardzo długo) otóż tej świętej pamięci zeberce noga najpierw też cała zczerniała, uschła i odpadła !!! ale o dziwo moja zeberka beznożna żyła pełnią życia pomimo braku nogi !! ale boje się o tą zeberke...


Aha i też mam koty i moim szanowym kotom bardzo podobały się moje zeberki swego czasu ale porozmawiałam sobie z nimi poważnie na ten temat i już się nimi tak nie interesują
no chyba,że jeszcze najmłodszy kot ale to jeszcze młode, głupie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S7300541.jpg (50,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7300254.jpg (62,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7300266.jpg (110,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7300272.jpg (45,1 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S7300271.jpg (60,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA44551.jpg (59,8 KB, 10 załadowań)
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 21:25   #267
Dorota 71
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota 71
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 3 949
GG do Dorota 71
Dot.: Papużka falista

To one są trzy.
To rodzice i młody?
Dorota 71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 21:28   #268
Dorota 71
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota 71
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 3 949
GG do Dorota 71
Dot.: Papużka falista

A mają budkę w klatce?
Jak mają to zabież, a jak nie mają to spróbuj do kwietnia rozdzielić, a w kwietniu połącz je spowrotem i wstaw budkę.
Będziesz mile zaskoczona.
Dorota 71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 21:31   #269
Limaka
Zadomowienie
 
Avatar Limaka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 167
Dot.: Papużka falista

evolet90 Piekne zdjecia wstawilas

Z tym rozmnazaniem to problem jak jest tego za duzo. Ptaszek ktory sklada jajka potrzebuje to jajeczko z czegos zbudowac i to oslabia twoja slicznotke. Zabiera to duzo wapna z organizmu ptaszka, przez to widzialas jej dziwne zachowanie. Musi byc ona po takim jajeczku zmow dobrze odrzywiona "podreperowana" Moze oddzielaj ptaszki na noc i jak najwiecej jezeli mozesz w ciagu dnia Twoja Nimfa naprawde musi sobie odpoczac Ja bym tego nie ignorowala, szkoda ptaszka.

Moja Sydney zniosla tylko raz jajeczko, tak sama z siebie.Mialam wtedy uczepiony kwiatek (sztczny) u sufitu i ona sobie to upatrzyla jako gniazdko, wszystko wydziubala ze srodka. Potem zlozyla jajeczko tylko jeden jedyny raz.
__________________
"Są rzeczy, w które trzeba wierzyć, by je zobaczyć."

Miquel Cervantes
Limaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 22:35   #270
cosmoaga
Raczkowanie
 
Avatar cosmoaga
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 198
Dot.: Papużka falista

z tego co wyczytałam to chyba nie mogę mieć papugi ;d

jestem raczej nocnym markiem, a w dzień lubię pospać dłużej - więc śpiewy z rana odpadają ;]
__________________
żyj chwilą ciesz się chwilą
cosmoaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 21:58:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.