Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-19, 18:39   #241
Tesia1980
Raczkowanie
 
Avatar Tesia1980
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 161
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Prosimy o zdjęcia tego cudeńka. Podziwiam złotą rączkę
Tesia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 11:09   #242
mirjac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam i gratuluję.
Ja pisałem, że za 400zł nie zrobi się BS i podtrzymuję moje zdanie. Osoba, która musi wszystkie operacje ślusarskie, tokarskie itp. zlecić do wykonania plus koszt materiałów nie zmieści się w tej cenie. Czekam jak inni na zdjęcia. Mam pytanie czy wycinanie i wytłaczanie wykonano na wszystkich typach wykrojnikach i szablonach? (dotyczy to grubości wykrojników). Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Witam, wejdź na stronę inspirello.pl. Po otworzeniu strony kliknij FILMY i SCRAPBOOKING, jest tam film jak używać BS. Pozdrawiam.
mirjac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 23:40   #243
woj_gothic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Jestem pewien, że za 400 zł jest się w stanie wykonać takiego BG nawet, gdy trzeba znaleźć ślusarza ,który wykona za nas rzeczy, których nie możemy zrobić sami. Na dniach postaram się zrobić zdjęcia wtedy zobaczycie ...że w zasadzie budowa jest banalnie prosta. Trzeba było po prostu popróbować.

Co do wycinania i wytłaczania. Trudno mi to określić ponieważ nie pamiętam jakiej firmy kupiłem wykronik, a jakiej potem Moja Dziewczyna sobie dokupiła.Zakładam, że z żadną grubością nie będzie problemów. Zakres regulacji jest na tyle duży że nie ma opcji aby nie dopasować "prześwitu"do grubości kanapki niezależnie jaka by nie była.

Jak na razie każdy jeden wykrojnik wycina bez żadnego ale. A jest ich koło 8. Ale czy różnych firm to nie chcę kłamać. Przypomniało mi się że jeden ma środek wypełniony gąbką, a reszta nie jeśli w ten sposób można je rozróżnić.

Zdjęcia mam nadzieję że pojawią się niedługo.
woj_gothic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 11:26   #244
konatala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

hejka,
mam maszynkę wytłaczającą Sizzix Texture Boutique Embossing czy na takiej maszynce będę mogła tez użyć wykrojników?
Trzeba wtedy dokupić specjalne kanapki?
będzie to działać?
konatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 18:36   #245
Nicponianka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 564
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez konatala Pokaż wiadomość
hejka,
mam maszynkę wytłaczającą Sizzix Texture Boutique Embossing czy na takiej maszynce będę mogła tez użyć wykrojników?
Trzeba wtedy dokupić specjalne kanapki?
będzie to działać?
Niestety nie będzie działać.
__________________
Zielony. Szkło kolorowe...

Zapraszam do siebie papierowo --> Wszystko, co kocham https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=598830
Nicponianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 03:03   #246
Aveeno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 13
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Jesli poszukujecie maszynek elektrycznych to obecniepojawiaaj sie nowe modele na rynku. Maja znajoma z zagranicy zdradzila mi, ze u niej pojawia sie nowe maszyny: Pazzles Vue, ScanNCut, Eclips2. Wiecej o maszynach bede mogla napisac jak sie wiecej dowiem. Pozdrawiam
Aveeno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 10:22   #247
JRTDaisy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam.
Mam pytanie odnośnie maszynki big shot
i jej części zamiennych. Czy masz może dostęp do łożysk kulkowych
do tych głównych walców, bo niestety dwa mi się rozleciały.
Nie mam skąd ich dostać bo wymiary są CHińskie jak cała maszynka.
Dzwoniłam do sprzedawcy ale muszę poczekać ok2tyg a potrzebuję je na już.
Więc jeśli masz jakiś dostęp do sklepu który sprowadza takie łożyska o takich wymiarach bardzo proszę o kontakt.
Będę ogromnie wdzięczna
Pozdrawiam
JRTDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 00:07   #248
woj_gothic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Żeby Ci pomóc podaj wymiary łożyska.
woj_gothic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 16:21   #249
JRTDaisy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

12x30x9

Średnica wewnętrzna- 12

Średnica zewnętrzna- 30


Szerokość bieżni- 9


a standardowe do kupienia
łożysko 6200 2Z ma wymiary: 10x30x9



będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje...
Pozdrawiam,


JRTDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 23:51   #250
woj_gothic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Jeśli możesz, wrzuć jeszcze zdjęcie dokładnie jak to wygląda.
Tak logicznie myśląc można
a)
zastosować łożysko 12x28x9 (takie są dostępne) i wkleić je w "piaste"/obudowę klejem można zacząć od kleju na gorąco ... może się uda. Ja polecałbym DISTAL. Dostępny w pierwszym lepszym z materiałami wykończeniowymi.
b) można dać wałek (jeśli jest metalowy) do przetoczenia tak aby łożysko o średnicy wewnętrznej 10mm na nie weszło.

Wrzuć zdjęcia. bo nie mam pojęcia jak jest zbudowany oryginalny BS.
woj_gothic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 11:45   #251
Nicponianka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 564
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

U nas nie dostaniesz tamtych łożysk, bo to chińszczyzna... dziewczyny podawały nr łożysk, które pasują to Łożysko 16101 ZZ oraz 80801, a najlepiej weź łożyska ze sobą i idź do sklepu z łożyskami
__________________
Zielony. Szkło kolorowe...

Zapraszam do siebie papierowo --> Wszystko, co kocham https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=598830
Nicponianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 19:43   #252
Blue83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam
Jestem tu nowa, od niedawna (3m-ce) posiadam również maszynkę Big Shot Sizzixa - przyznać muszę że jestem nią zachwycona ale..... no właśnie ostatnio zauważyłam, że przy niektórych wykrojnikach maszynka przeskakuje i muszę wielokrotnie przepuszczać "kanapkę" zanim wytnie mi wzór, często też muszę go odwrócić bo przeskakuje zawsze w tym samym miejscu (na przeszkodzie w formie wykrojnika) i drugi problem - wycięty wzór (nawet ten który uda się wyciąć za pierwszym razem) jest podwójny, tzn. ma ramkę, która trzeba usunąć by móc go wykorzystać. Wycinam tylko papier, pojedyncze kartki o grubości max 300gr.
Poradźcie co robić - czy jest to norma czy też mam maszynkę zareklamować do sprzedawcy.
Blue83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 17:32   #253
tmacek57
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 990
maszynka do wytłaczania

Mam prośbę , proszę o opinie na temat maszynki do wytłaczania papieru Sizzx Texture taka w kształcie torebki, czy musza tam być specjalne foldery , jakiej firmy i czy tylko wytłacza , czy też wycina,
__________________
Mój blog: http://tessart57.blogspot.com/
tmacek57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 19:31   #254
tmacek57
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 990
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Jeszcze raz proszę o opinie na temat maszynek do tłoczenia papieru
__________________
Mój blog: http://tessart57.blogspot.com/
tmacek57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 16:06   #255
Sandra_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 18
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Blue83, i jak poradziłaś sobie jakoś z maszynką ? Zareklamowałaś ? Uznali reklamację ?

Ja zabawiałam się BS od 1,5 miesiąca. Także byłam zachwycona i ciągle kupowałam nowe wykrojniki. Wykrojniki Joy nie bardzo chciały się jednak wycinać w całości. Wycinały brzegi a środek tylko mocno wytłoczony. Zwróciłam się do sprzedawcy i podesłali mi fimik jak postąpić z wykrawaniem. Prawie się udało i zachciało mi się także wytłaczać wzór... Podłożyłam dodatkowo cienką silikonową matę do embossingu i ... gruchnęło. Strzeliło coś wewnątrz i teraz niestety nie wycina, czyli zabawa się zakończyła po niespełna 6 tygodniach. Wyślę ją do naprawy, ale nie wiedziałam, że BS jest aż tak delikatny.
Sandra_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 06:35   #256
JRTDaisy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witaj. Powiem Ci z doświadczenia że to co tak trzasnęło to pewnie pękł któryś w walców prowadzących, miałam to samo...
kręcę , kręcę a tu trach... zareklamuj choć nie wiem czy uznają bo powiedzą że to część mechaniczna i się zużywa....
ogóle cały big shot to "chińska" zabawka... i powiem ci że zacznie się problem jak będziesz potrzebować do nich łożysk( które też się zużywają) a części zamiennych nie dostaniesz...
Pozdrawiam.
JRTDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 08:52   #257
Sandra_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 18
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Dziękuję JRTDaisy,

Jestem pewna, że raczej nie uznają winy sprzętu, ale sama nie chcę rozkrecać urządzenia, bo i tak części zamiennych nie dostanę.Na razie napisałam do sklepu z prośbą o podanie adresu serwisu, bo co innego mogę w tej sytuacji zrobić. Będę musiała zapłacić. Oby to była rozsądna cena. Dopiero zaczęłam się "bawić" w papierkowe wyzwania, i taki klops Zastanawiam się nad zakupem drugiego urządzenia (ale może w przyszłości) firmy JOY. Cena podobna jak BS, ale tam nie widziałam tych plastikowych wyginających się płytek. Zresztą format też czasem się może przydać, bo A4. No i wykrojników już coraz więcej i to bez żadnej kombinacji z podkładaniem dodatkowych podkładek przy wytłaczaniu. Właśnie dlatego mi trzasnęło, bo Sizzix niby współpracuje z wykrojnikami Joy, ale nie ma nigdzie dokładnej instrukcji.
Sandra_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 23:27   #258
woj_gothic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

hmm
Ja jako facet powiem Wam tak :
Jeśli coś ma ładnie wyglądać to kupujcie sobie ładne nowe BS itp. jest jedno ale.... prędzej czy później coś musi zrobić trahhhhh skoro większość elementów jest palstikowa. Czy nie lepiej znaleźć pierwszego lepszego tokarza ślusarza czy jak tam kogo nazwać ? Dać mu tyle ile by się dało za nowego i ładnego BS a na pewno będzie miał motywację żeby to działało jak trzeba.
woj_gothic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 07:41   #259
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Hm..ja mam BS parę lat,sporo wycinam,nic nie guchnęło (odpukać )

Sandra_007 Ty tę matę dolozyłaś do wycinania? To nic dziwnego,ze coś pękło.Embossing wykonuje się juz po wycięciu,odkladasz jedną zakladke z platformy i dajesz matę .
kazdą awarię zglaszajcie w sklepie,raczej nie ma problemow z reklamacją.Nawet jeśli maszynka kupiona dawno ,to wystarczy napisac meila do producenta,wyslac zdj i oni przyślą częsci zamienne.Poza tym sporo osob naprawia BS na wlasną rekę,wymieniają łożyska,zębatki,spawają rączki i inne rzeczy Polak potrafi
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez Pagata
Czas edycji: 2014-05-12 o 07:42
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 08:01   #260
JRTDaisy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez woj_gothic Pokaż wiadomość
hmm
Ja jako facet powiem Wam tak :
Jeśli coś ma ładnie wyglądać to kupujcie sobie ładne nowe BS itp. jest jedno ale.... prędzej czy później coś musi zrobić trahhhhh skoro większość elementów jest palstikowa. Czy nie lepiej znaleźć pierwszego lepszego tokarza ślusarza czy jak tam kogo nazwać ? Dać mu tyle ile by się dało za nowego i ładnego BS a na pewno będzie miał motywację żeby to działało jak trzeba.

Chyba nie orientujesz się ile kosztuje zrobienie pojedynczej formy plastikowej, lub takich wałków metalowych. Dowiedz się i potem dopiero dawaj " dobre rady", bo ja byłam u osób które zajmują się obróbką metali i to nie taka prosta sprawa, bo jeden element do rączki może kosztować nawet 150zł, a tych elementów jest trochę....

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

ale druga sprawa, jeśli masz jeszcze gwarancję to na wszystkie sposoby działaj żeby Ci ją uznali, mamy do tego prawo jako kupujący, mamy gwarancję i to nie kosztuje 10zł tylko 400zł, więc to większa kwota, a że sizix produkuje bubel to już nie nasza wina. Polscy sprzedawcy na pewno nie ściągają tych zabawek od sizixa tylko w Pl jest przedstawiciel i to pewnie oni nie chcą uznawać takich rzeczy.
A ja miałam ten sam problem co ty z tym że nie zareklamowałam maszynki tylko w inny sposób sobie poradziłam, ale jak tokarz zobaczył ten chiński metal to stwierdził że ta stal jest za twarda i nie poddaje się naprężeniom które występują przy wycinaniu stąd to pękniecie. Działaj. Trzymam kciuki.
JRTDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 15:37   #261
Sandra_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 18
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Na raie wysłałam meila do sklepu (w sobotę). Dałam im czas na odpowiedź. Przed chwilą wysłałam go ponownie. Nie ma odzewu. Jeszcze trochę poczekam, potem będę dzwoniła do nich.
Chciałam embossować i nie odjęłam jednej podkładki z platformy a dołożyłam wprawdzie cienką bo ok 2mm podkładkę silikonową. Właściwie to moja wina, bo gdyby nie te 2 mm, to pewnie by się nic nie stało. Z drugiej strony, to tylko 2mm Będę chyba przykładem i przestrogą dla innych szczęśliwych posiadaczy BS. Ja nawet nie umiem się domagać naprawy w ramach gwarancji, bo sama czuję się winna, ale chciałabym aby jednak zareagowali i dali namiary na serwis. No cóż trzeba będzie zapłacić i dalej obchodzić się delikatnie. Na razie czuję się jak sierota, bo miałam akurat taką wenę na tworzenie i .... nawet nie wiem kiedy będę mogła zabrać się za zabawę w karteczki.
W tej chwili nie chcę rozkrecać BS i zaglądać do jego wnętrza, bo może jednak sklep poda mi namiary na naprawiacza.

Edytowane przez Sandra_007
Czas edycji: 2014-05-12 o 15:38
Sandra_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 18:53   #262
arizoona
Zakorzenienie
 
Avatar arizoona
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Podkarpacie -!-
Wiadomości: 6 672
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez woj_gothic Pokaż wiadomość
hmm
Ja jako facet powiem Wam tak :
Jeśli coś ma ładnie wyglądać to kupujcie sobie ładne nowe BS itp. jest jedno ale.... prędzej czy później coś musi zrobić trahhhhh skoro większość elementów jest palstikowa. Czy nie lepiej znaleźć pierwszego lepszego tokarza ślusarza czy jak tam kogo nazwać ? Dać mu tyle ile by się dało za nowego i ładnego BS a na pewno będzie miał motywację żeby to działało jak trzeba.
Można prosić o fotkę Twojej maszynki? Ciekawa jestem jaki wyszedł efekt końcowy.
arizoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 08:21   #263
Sandra_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 18
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

woj_gothic, raczej pierwszy lepszy ślusarz nie wykona takiej maszynki w konkurencyjnej cenie. Może jakiś hobbysta, złota rączka ... ale teraz takiego ze świecą szukać.

Ciąg dalszy mojej przygody z Sizzixem : kontakt ze sklepem, w którym nabyłam maszynkę został nawiązany. Zadzwonił do mnie pan (właściciel ?) , osoba której zależało na pomocy w tej sytuacji. Miał nadzieję, że po odkręceniu rączki podglądnę czy wszystkie trybiki sa całe, bo jeżeli nie, to padła jakaś część w środku i nie jest ona wymienialna, czyli naprawialna . Po odkręceniu rączki, nie zauważyłam nic niepokojącego, więc zaczęłam dobierać się do wnętrza. Po rozkręceniu okazało się, że pękła odlewana część maszynki. Faktycznie raczej tego nie da się naprawić. Część wygląda na odlewaną i nie wiadomo co to za stop. Na al jest za ciężka. Chyba nie ma sensu tego spawać.W tej sytuacji czuję się rozgrzeszona, bo nijak nie mogę przyjąć do świadomości, że podłożenie dodatkowej 2mm maty silikonowej mogło mieś wpływ na naprężenia materiału. Raczej jest to wada użytego elementu. Zresztą widać to na innym nieopodal znajdującym się od pęknięcia fragmencie.Jakby nie dolane, zaklajstrowane i nieudolnie przeszlifowane. Narzędziowcem nie jestem, ale laik też widzi, że coś tu nie tak.
Zwróciłam się z pytaniem do sprzedawcy, czy uzna reklamację ze względu na wadę materiałową. Teraz czekam na odpowiedź.Jestem pełna nadziei, bo nie czuję się winna peknięcia tego elementu."Kanapka" weszła bez problemu i trzasnęło przechodząc przez wykrojnik (joy taki cieniutki), który i tak miał nad sobą tą właśnie matę silikonową. Co będę pisać. Oto fotki.


i mata którą użyłam

Edytowane przez Sandra_007
Czas edycji: 2014-05-13 o 08:23
Sandra_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 09:37   #264
JRTDaisy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

niezłe pękniecie...;0 chyba musiałaś młotem walić w nią
to z pewnością nie twoja wina... tylko fakt jak produkują chińczyki. Pozdrawiam.
JRTDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 11:24   #265
thetris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Odświeżam temat Jak przystało na nowicjuszkę Zaczynam scrapować i już na samym początku mnie to opętało W związku z tym "przeryłam" całe forum, niektóre z was pomęczyłam na privie i zadaję jeszcze raz pytanie: która z maszynek i co do niej dokupić aby mieć komplecik? Oczywiście oprócz wykrojników. I najważniejsze: jak jest z wykrojnikami?? Czy są zamienne pomiędzy maszynami?? Biorę pod uwagę:

http://www.scrappasja.pl/p6194,big-s...al-nowosc.html

http://www.scrappasja.pl/p7661,nowa-...-plytka-c.html

http://crafts.hopmart.pl/page_produc...BUG_MACHINE_V2

Z góry dziękuję za cierpliwość i odpowiedzi
thetris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 17:01   #266
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Sandra_007 Wlasciciel sklepu nie uznal reklamacji?? Ja bym walczyla.
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 07:24   #267
Sandra_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 18
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

JRTDaisy, prawda, że to pęknięcie wygląda jakby się nad maszynką jakiś fizyczniak znęcał ? Jak wspominałam pękła bo dołożyłam widoczną na zdjęciu silikonową matę.Chciałam wytłoczyć wzór z wykrojnika. Podejrzewam, że i bez tego mogła w każdej chwili strzelić.

Pagata, dałam znać meilowo do sklepu dołączając fotki. Na razie czekam na odpowiedź.

thetris, a nie bierzesz pod uwagę maszynek JoY ?
Sandra_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:16   #268
thetris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Szczerze mówiąc jakoś Joy-a nie rozpatruję. Trochę za mało informacji o nim i nie trafiałam na użytkowników takowego.
thetris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 07:53   #269
Sandra_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 18
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

No właśnie. wszyscy "napaleni" na BS. Dlatego i ja się skusiłam właśnie na niego, ale przecież znacznie więcej jest wykrojników na rynku firmy Joy. Format A4, no i komplet płytek w zestawie. Na BS się zawiodłam. Następny zakup to chyba jednak będzie Joy. Faktycznie nie ma zbyt dużo informacji od użytkowników tego urządzenia. Może ktoś się jednak ujawni i podzieli swoimi spostrzeżeniami. Mnie głównie kształt trochę odstraszył i taki brudno różowy kolor. No , ale najważniejsza jest funkcjonalnosć i niezawodność, co w przypadku BS się nie sprawdziło

Acha, sklep hompart.pl znajduje się w USA. Musisz wziąć pod uwagę koszt przesyłki , czas realizacji, no i ewentualna reklamacja. Choć i u nas nie ma pewności czy zostanie przyjęta. W razie czego jest u nas rzecznik praw konsumenta , a tam ....

Wypatrzyłam jeszcze na Allegro taką maszynkę http://www.youtube.com/watch?v=cyVAUUCkCHI
Przeznaczona do wszystkich rodzajów wykrojników z regulowaną siłą nacisku walców. Czy może ktoś taką posiada ?

Edytowane przez Sandra_007
Czas edycji: 2014-05-15 o 09:48
Sandra_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 08:59   #270
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomości: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

A w BS nie ma kompletu płytek w zestawie??

Joy jest ok,że brzydki to brzydki jedyną wada jest to,ze nie wytniesz nim nic z grubych wykrojników.Jesli nie planujesz takowych kupowac,to ok.
Ja np bardzo lubię te grube czarne wykrojniki,bo tną w beermacie,tekturze a papier to mozna dokladać po kilka warst i za jednym maglowaniem masz kilka wycinanek.


w Joy'u nie wyginają się i nie tną płytki,tak jak w BS.
__________________
Moje karteczki

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez Pagata
Czas edycji: 2014-05-21 o 09:02
Pagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-13 13:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.