Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-18, 14:13   #241
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez roseplum Pokaż wiadomość


żeby robić coś dobrego dla idei nie trzeba należeć do "organizacji feministycznej". Są też takie miejsca gdzie można zrobić coś dobrego np. w temacie przemocy domowej, a czy to jest cośrobienie to już sama oceń. Ja na manify nie chodzę, aborcji na życzenie nie popieram i uważam wiele wypowiedzi Bratkowskiej za głupie i niesmaczne.
To czym się przejawia feminizm w Twoim wypadku?

Edytowane przez L e n a a
Czas edycji: 2015-08-18 o 14:17
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:15   #242
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez Kumiho Pokaż wiadomość
Nie wiem jak roseplum, ale u mnie mówienie głośno o tego typu sprawach jest moją mikrocegiełką wymierzoną w perpetualizację wzorców legitymizujących przemoc, z tego samego powodu zwracam uwagę, by nie używać przy mnie słów typu "pożydzić" i tłumacze dlaczego. Z wzorcami zakorzenionymi tak głęboko w kulturze ciężko walczyć właśnie przez to, że ich korzenie przenikają ("no przecież to się tylko tak mówi") wiele warstw codziennych zachowań. I może u Ciebie nic to nie zmieni, i u 10 innych osób też nie zaświeci się światełko porozumienia z tym co myśle, ale może następnej osobie tak. I zanim powie "nie jestem feministką, ale..." to się jednak zastanowi. Sorry za dygresję, wiem, że nie do końca o to Ci chodziło.
co znaczy "perpetualizacja wzorców" - google nic nie wyszukuje
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:16   #243
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie wywołam burzy Czym przejawia się Wasz feminizm? Należycie do jakieś organizacji feministycznej i walczycie o więcej praw dla kobiet czy "tylko" podzielacie poglądy tego "nurtu(?)"? Z feministek kojarzę Szczukę i Bartkowską, ale one chyba nie są pozytywnym przykładem tej idei?
Skąd przeświadczenie, że każda feministka to aktywistka? Jak ktoś jest przeciwko aborcji, to od razu działa w ruchu Pro Life i wymachuje zdjęciem zmasakrowanego płodu pod Sejmem?
Bardzo chciałabym zmieniać świat i staram się na niewielką skalę działać z seksizmem internetowo i zgłebiać temat, by być świadomą. W pracy też staram się jak mogę pomagać głównie kobietom, które doświadczyły przemocy w rodzinie lub samotnym matkom. Byłam też na Manifie, co uważam za przejaw działania w dobrej sprawie.

Edytowane przez Munkaa
Czas edycji: 2015-08-18 o 14:20
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:16   #244
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Feminizm to wolność wyboru. Feministką jest kobieta w sukience i makijażu z gromadką dzieci, która TAK WYBRAŁA.
W takim razie chyba jestem feministką bo nikt za mnie nie decyduje?
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:16   #245
roseplum
niepolubiecie
 
Avatar roseplum
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 664
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
To czy się przejawia feminizm w Twoim wypadku?
sprecyzuj pytanie czym mógłby.

Edytowane przez roseplum
Czas edycji: 2015-08-18 o 14:19
roseplum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:24   #246
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez Kumiho Pokaż wiadomość
Nie wiem jak roseplum, ale u mnie mówienie głośno o tego typu sprawach jest moją mikrocegiełką wymierzoną w perpetualizację wzorców legitymizujących przemoc, z tego samego powodu zwracam uwagę, by nie używać przy mnie słów typu "pożydzić" i tłumacze dlaczego. Z wzorcami zakorzenionymi tak głęboko w kulturze ciężko walczyć właśnie przez to, że ich korzenie przenikają ("no przecież to się tylko tak mówi") wiele warstw codziennych zachowań. I może u Ciebie nic to nie zmieni, i u 10 innych osób też nie zaświeci się światełko porozumienia z tym co myśle, ale może następnej osobie tak. I zanim powie "nie jestem feministką, ale..." to się jednak zastanowi. Sorry za dygresję, wiem, że nie do końca o to Ci chodziło.
Miód na moje oczy (serce).
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:24   #247
201607131110
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 161
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL



Bogusława i strój na wieczorne wyjście. Odnośnie dyskusji na temat jej młodego-awcależenie wyglądu - ja się Bogusławą zachwycam, nie napisałam nigdzie, że wygląda mega młodo, poza tym nie musi to być jedyna i główna zaleta wyglądu, że wygląda się na młodszą... po prostu, piękna, zadbana kobieta, która ma swój styl - to mi się w niej podoba. A piękno, oprócz urody, dużych oczu, pięknych włosów czy odpowiedniej liczby zmarszczek, to głos, ton wypowiedzi, uśmiech, ciepło i spokój ^^ Tak ja odbieram panią B.
201607131110 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 14:24   #248
apple1602
Zadomowienie
 
Avatar apple1602
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 060
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Dajcie znać gdy już się skończy offtop o feministkach
apple1602 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:26   #249
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
Skąd przeświadczenie, że każda feministka to aktywistka? Jak ktoś jest przeciwko aborcji, to od razu działa w ruchu Pro Life i wymachuje zdjęciem zmasakrowanego płodu pod Sejmem?
Bardzo chciałabym zmieniać świat i staram się na niewielką skalę działać z seksizmem internetowo i zgłebiać temat, by być świadomą. W pracy też staram się jak mogę pomagać głównie kobietom, które doświadczyły przemocy w rodzinie lub samotnym matkom. Byłam też na Manifie, co uważam za przejaw działania w dobrej sprawie.
Można wiedzieć na której? Bo kojarzę tylko jedną "Marsz Szmat".
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:27   #250
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez mifik Pokaż wiadomość


Bogusława i strój na wieczorne wyjście. Odnośnie dyskusji na temat jej młodego-awcależenie wyglądu - ja się Bogusławą zachwycam, nie napisałam nigdzie, że wygląda mega młodo, poza tym nie musi to być jedyna i główna zaleta wyglądu, że wygląda się na młodszą... po prostu, piękna, zadbana kobieta, która ma swój styl - to mi się w niej podoba. A piękno, oprócz urody, dużych oczu, pięknych włosów czy odpowiedniej liczby zmarszczek, to głos, ton wypowiedzi, uśmiech, ciepło i spokój ^^ Tak ja odbieram panią B.
Zgadzam sie z Toba. Nie ma w tym nic zlego, ze 50-latka wyglada na 50-latke, ale klasy, wrodzonego wdzieku i elegancji nie da sie podrobic.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:28   #251
roseplum
niepolubiecie
 
Avatar roseplum
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 664
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez apple1602 Pokaż wiadomość
Dajcie znać gdy już się skończy offtop o feministkach
to ja proponuje o feministkach i pisać na w różu, a o Beyonce w błękicie coby czytelnicy offtopów mogli rozróżnić te właściwe od bełkotliwych i bezużytecznych...
roseplum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 14:31   #252
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Można wiedzieć na której? Bo kojarzę tylko jedną "Marsz Szmat".
Na Manifie Warszawskiej 8 marca tego roku. Marsz Szmat faktycznie 'kojarzysz', bo to osobne wydarzenie, choć także w słusznej sprawie.
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:38   #253
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
co znaczy "perpetualizacja wzorców" - google nic nie wyszukuje

Google pewnie nie bo określenie to podłapałam zdaje sie u Bożeny Keff w książce Antysemityzm (o ile dobrze pamietam) a rozumiem przez to tyle co powtarzanie w nieskończoność.
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:39   #254
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez Kumiho Pokaż wiadomość
No widzisz, a ja wtaszczyłam w domu na pięto trzyosobową sofę, jak mi panowie z Ikea oświadczyli, że oni nie dadzą rady.

W moim odczuciu tu się rozchodzi o coś zupełnie innego -powiedzenia typu "mój feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść sofę na piętro" mówi nie to, że nie winiosę tej sofy bo mam metr pięćdziesiąt wzrostu i nie mam siły by to zrobić, tylko że nie wniosę jej, bo jestem gorsza od faceta, który też być może na metr pięćdziesiąt i skrzydełka jak u młodej kurki. To powiedzenie wciska w twarz różnice osobnicze jako różnice wynikające z płci konsekwentnie nadające nam podrzędne (kobiece, słabe, uległe, niezaradne) i nadrzędne (męskie, silne, sprawcze) role społeczne. Mój feminizm nie kończy się wtedy, gdy poprosze faceta (lub silniejszą koleżankę) "ej, pomóż mi wnieść szafę, bo sama nie dam rady", tylko gdy poproszę go "ej, pomóż mi wnieść szafę, bo jestem tylko kobietą (gorszą, słabszą, pasywną) i dlatego nie dam rady".
Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość

Ja też nie wyniosę, bo się nie zmieści w drzwiach czy na zakręcie. Trzeba ją rozłożyć i wtedy już z górki. Poza tym, jak mówię, można sobie pomagać, i to, że dwóch mężczyzn wyniesie Ci tę szafę jednak, nie znaczy, że jesteś od nich gorsza. Świnie są na przykład zatrudniane do szukania trufli, Ty nie dasz rady tego zrobić, ale nikt jakoś nie wmawia Ci, że świnie są lepsze od Ciebie.




No to też. To tak jakbym chciała żeby mój kolega niższy ode mnie o głowę i chudszy jakieś 10 kilo wniósł tę szafę, bo przecież jest mężczyzną a ja tylko kobietą i nawet nie mam co próbować!!11one
To był żart z mojej strony.
Naprawdę nie musicie mi tego tłumaczyć. Ale komuś innemu na pewno się przyda, bo wciąż wiele osób tego nie rozumie.
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:39   #255
201607111008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 079
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez ilciadzaga Pokaż wiadomość
https://youtu.be/QO74aGPBP8s
Karola i prezenty. Mam nieodparte wrażenie, że niektóre dziewczyny już nie potrafią się cieszyć z prezentów. Mówienie "podoba mi się.. bardzo mi się podoba", a wcale nie widać żeby się podobało. Mój tata siedział obok i sluchał i mowi " chyba za karę tę paczkę dostała.. albo już jej się w dupie poprzewracało". No tak jakoś to odebrałam.
W takich momentach zastanawiam sie po co im te skrytki. Nie dziwię się, że ciężko im udawać zachwyt jak dostają używane, stare rzeczy, brudne, nieestetyczne prezenty (nie wiem czy w tym filmiku takie są, bo po poprzednich wole nie oglądać). Może to ma jakąś głębszą filozofie? Nie ogarniam co dorosła kobieta widzi w prezencikach od gimnazjalistek

Cytat:
Napisane przez apple1602 Pokaż wiadomość
Oglądam, chociaż w ostatnim czasie skoczyła jej liczba subów i dziewczynka trochę się gubi i nie radzi sobie z hejtem. Całe szczęście, że zamieszkała z tym Emilem, to vlogi zyskały na różnorodności.
Jak dla mnie on mógłby przejąć ten kanał Aliss oglądam jako lekki vlog, który leci gdzieś w tle jak gotuję czy sprzątam. Po nagrywaniu ultra nudnych filmików ogarnęła się i jest już lepiej. Chociaż nadal odpycha mnie swoją emocjonalnością i przeżywaniem każdej pierdoły.
Ale za montaż mega plus, bo nawet jeśli jest nudno to przynajmniej miło sie ogląda
201607111008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:40   #256
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
Na Manifie Warszawskiej 8 marca tego roku. Marsz Szmat faktycznie 'kojarzysz', bo to osobne wydarzenie, choć także w słusznej sprawie.
A uważasz, że nazwa tej manify "Marsz szmat" i sposób w jaki podeszły do tego feministki były na poziomie? Bo dla mnie było to trochę "gorszące" i jednocześnie śmieszne No chyba, że jak zwykle tv pokazało tylko te "najbardziej chwytliwe urywki" a większość biorących w niej udział ubrana była "normalnie"
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:46   #257
roseplum
niepolubiecie
 
Avatar roseplum
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 664
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
A uważasz, że nazwa tej manify "Marsz szmat" i sposób w jaki podeszły do tego feministki były na poziomie? Bo dla mnie było to trochę "gorszące" i jednocześnie śmieszne No chyba, że jak zwykle tv pokazało tylko te "najbardziej chwytliwe urywki" a większość biorących w niej udział ubrana była "normalnie"
wiesz w ogóle skąd ta nazwa i skąpe odzienie?
roseplum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:52   #258
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez roseplum Pokaż wiadomość
wiesz w ogóle skąd ta nazwa i skąpe odzienie?
Nie wiem Wiem czemu miała służyć ta manifestacja, ale nie wiem skąd taka nazwa i skąpe odzienie.
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:56   #259
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL



Bardzo wartosciowy filmik Juszes o tym dlaczego warto kupowac psy z rodowodem.

W komenarzu tlumaczy dlaczego pies ze schroniska jest niedokonca dobra opcja.

Emilia Kwiatkowska 6 godzin temu
A dla mnie to głupota i zawsze będę do znudzenia powtarzać słowa Pani Doroty Sumińskiej ""Dopóki w schronisku znajduje się choć jeden pies albo kot, nie mamy prawa kupować zwierząt ani ich rozmnażać." Amen.



· 37
Juszes 6 godzin temu
+Emilia Kwiatkowska Za granicą psy w schroniskach przechodzą specjalne testy psychologiczne, na podstawie których sporządza się rysopis ich charakteru i stwierdza, dla kogo nadają się do adopcji, a które wymagają dodatkowej tresury. W Polsce wzięcie psa ze schroniska to branie kota w worku, bo zwierze często zachowuje się inaczej w klatce, kiedy je bierzemy, a inny charakter pokazuje już w domu. Co jest dość niebezpieczne, kiedy np. mamy dzieci lub inne zwierzę. Wzięcie takiego psa to dużo większa odpowiedzialność, co przerasta wiele właścicieli i piesek znów ląduje na ulicy po tym, jak okazał się za duży/ szalony/ cokolwiek. Jedyną skuteczną metodą zmniejszenia ilości psów w schroniskach to dokształcanie ludzi na temat reprodukcji zwierząt i tępienie niekontrolowanego rozmnażania psów. Branie piesków ze schroniska, to pomoc na zasadzie: "Ktoś jest głodny dam mu rybę" zamiast "Ktoś jest głodny, dam mu wędkę". I jedna i druga forma pomocy jest dobra, ale tylko ta druga jest perspektywiczna. To tak jakby stwierdzić, że mamy zaprzestać rodzenia dzieci, póki są domy dziecka, zamiast np. działać na rzecz dokształcania w kwestii antykoncepcji.
Pokaż mniej




Emilia Kwiatkowska 6 godzin temu
+Juszes Mam nadzieję że będzie mniej się rozmnażać takich jak ty. Tyle w temacie..



Oczywiscie milion apelow o tym zeby brac psiaki ze schroniska, bo sa kochane. Jak dla mnie argument o tym ze kupujac psa z rodowodem znamy informacje o tym jaki ten pies bedzie jest bardzo mocny. Poza tym te z rodowodem nie maja obciazonej psychiki.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 14:59   #260
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość


Bardzo wartosciowy filmik Juszes o tym dlaczego warto kupowac psy z rodowodem.

W komenarzu tlumaczy dlaczego pies ze schroniska jest niedokonca dobra opcja.

6 godzin temu
A dla mnie to głupota i zawsze będę do znudzenia powtarzać słowa Pani Doroty Sumińskiej ""Dopóki w schronisku znajduje się choć jeden pies albo kot, nie mamy prawa kupować zwierząt ani ich rozmnażać." Amen.



· 37
Juszes 6 godzin temu
Pokaż mniej




6 godzin temu [/B]
+Juszes Mam nadzieję że będzie mniej się rozmnażać takich jak ty. Tyle w temacie..



Oczywiscie milion apelow o tym zeby brac psiaki ze schroniska, bo sa kochane. Jak dla mnie argument o tym ze kupujac psa z rodowodem znamy informacje o tym jaki ten pies bedzie jest bardzo mocny. Poza tym te z rodowodem nie maja obciazonej psychiki.
Jak widzę takie komentarze jak ten Kwiatkowskiej to coraz bardziej nienawidzę ludzi i odechciewa mi się z nimi przebywać.
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 15:03   #261
roseplum
niepolubiecie
 
Avatar roseplum
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 664
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Nie wiem Wiem czemu miała służyć ta manifestacja, ale nie wiem skąd taka nazwa i skąpe odzienie.
w tych marszach na całym świecie idą też konserwatyści. W cywilizowanym świecie na żarciki o gwałtach to tylko korwin i jemu pokrewni.

http://www.tvn24.pl/wybory-do-europa...ne,430014.html

polecam, obok korwina mamy zdegustowanego konserwatystę. naprawde nie trzeba byc feministką.
roseplum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 15:09   #262
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez Venin Pokaż wiadomość
To był żart z mojej strony.
Naprawdę nie musicie mi tego tłumaczyć. Ale komuś innemu na pewno się przyda, bo wciąż wiele osób tego nie rozumie.
Wiem, wiem, wybacz, ze akurat Twoim cytatem się posłyżyłam (bliżej był ), komentarz nie był skierowany personalnie do Ciebie
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 15:12   #263
ilciadzaga
Wtajemniczenie
 
Avatar ilciadzaga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 710
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Dziewczyny, któras z Was polecała tusz do rzęs Smart girls get more. Właśnie wróciłam z małego szopingu z tym tuszem, pomalowałam od razu rzęsy i doznałam ciężkiego szoku. Wygląda obłędnie! Dla chętnych wrzuciłam na snapa krótki film. Jak się nie będzie kruszył i odbijał, to istny ideał tuszowy.
Jeszcze chciałam dodać, że bardzo dużo wyklarowałyście mi w głowie, odnośnie feminizmu. Zbyt wielkiego pojęcia nie miałam na ten temat (aż wstyd), ale dzięki

Edytowane przez ilciadzaga
Czas edycji: 2015-08-18 o 15:14
ilciadzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 15:17   #264
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość


Bardzo wartosciowy filmik Juszes o tym dlaczego warto kupowac psy z rodowodem.

W komenarzu tlumaczy dlaczego pies ze schroniska jest niedokonca dobra opcja.

Emilia Kwiatkowska 6 godzin temu
A dla mnie to głupota i zawsze będę do znudzenia powtarzać słowa Pani Doroty Sumińskiej ""Dopóki w schronisku znajduje się choć jeden pies albo kot, nie mamy prawa kupować zwierząt ani ich rozmnażać." Amen.



· 37
Juszes 6 godzin temu
+Emilia Kwiatkowska Za granicą psy w schroniskach przechodzą specjalne testy psychologiczne, na podstawie których sporządza się rysopis ich charakteru i stwierdza, dla kogo nadają się do adopcji, a które wymagają dodatkowej tresury. W Polsce wzięcie psa ze schroniska to branie kota w worku, bo zwierze często zachowuje się inaczej w klatce, kiedy je bierzemy, a inny charakter pokazuje już w domu. Co jest dość niebezpieczne, kiedy np. mamy dzieci lub inne zwierzę. Wzięcie takiego psa to dużo większa odpowiedzialność, co przerasta wiele właścicieli i piesek znów ląduje na ulicy po tym, jak okazał się za duży/ szalony/ cokolwiek. Jedyną skuteczną metodą zmniejszenia ilości psów w schroniskach to dokształcanie ludzi na temat reprodukcji zwierząt i tępienie niekontrolowanego rozmnażania psów. Branie piesków ze schroniska, to pomoc na zasadzie: "Ktoś jest głodny dam mu rybę" zamiast "Ktoś jest głodny, dam mu wędkę". I jedna i druga forma pomocy jest dobra, ale tylko ta druga jest perspektywiczna. To tak jakby stwierdzić, że mamy zaprzestać rodzenia dzieci, póki są domy dziecka, zamiast np. działać na rzecz dokształcania w kwestii antykoncepcji.
Pokaż mniej




Emilia Kwiatkowska 6 godzin temu
+Juszes Mam nadzieję że będzie mniej się rozmnażać takich jak ty. Tyle w temacie..



Oczywiscie milion apelow o tym zeby brac psiaki ze schroniska, bo sa kochane. Jak dla mnie argument o tym ze kupujac psa z rodowodem znamy informacje o tym jaki ten pies bedzie jest bardzo mocny. Poza tym te z rodowodem nie maja obciazonej psychiki.
Ok zgadzam sie z tym, ze biorac psa z rodowodem zna sie historie rodzicow itp itd. Ale co ze zwierzetami, ktore w schroniskach juz sa? Do odstrzalu? Dla mnie wyglaszanie tego typu pogladow o slusznosci jedynie psow z rodowodem to brzmi jak jakis radykalizm. Trzeba pomyslec co zrobic, zeby pomoc tym bez rodowodow,inaczej takoe edukacyjne filmiki sa o kant dupy rozbic
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 15:20   #265
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;52456355]Ok zgadzam sie z tym, ze biorac psa z rodowodem zna sie historie rodzicow itp itd. Ale co ze zwierzetami, ktore w schroniskach juz sa? Do odstrzalu? Dla mnie wyglaszanie tego typu pogladow o slusznosci jedynie psow z rodowodem to brzmi jak jakis radykalizm. Trzeba pomyslec co zrobic, zeby pomoc tym bez rodowodow,inaczej takoe edukacyjne filmiki sa o kant dupy rozbic[/QUOTE]

Przecież nic takiego nie powiedziała po prostu stawia na profilaktykę, czyli zapobieganiu rozmnażania i możliwość dopasowania psa zgodnego charakterem.
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 15:20   #266
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez roseplum Pokaż wiadomość
w tych marszach na całym świecie idą też konserwatyści. W cywilizowanym świecie na żarciki o gwałtach to tylko korwin i jemu pokrewni.

http://www.tvn24.pl/wybory-do-europa...ne,430014.html

polecam, obok korwina mamy zdegustowanego konserwatystę. naprawde nie trzeba byc feministką.
Widziałam to, ten program to typowa propaganda
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 15:27   #267
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;52456355]Ok zgadzam sie z tym, ze biorac psa z rodowodem zna sie historie rodzicow itp itd. Ale co ze zwierzetami, ktore w schroniskach juz sa? Do odstrzalu? Dla mnie wyglaszanie tego typu pogladow o slusznosci jedynie psow z rodowodem to brzmi jak jakis radykalizm. Trzeba pomyslec co zrobic, zeby pomoc tym bez rodowodow,inaczej takoe edukacyjne filmiki sa o kant dupy rozbic[/QUOTE]
Powiedziala ze albo kupic psa z rodowodem albo wziac ze schroniska, a nie kupowac u pseudohodowcy.
Mowi o tym ze jesli komus zalezy na konkretnych cechach danej rasy to zeby kupic z rodowodem.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 15:30   #268
ilciadzaga
Wtajemniczenie
 
Avatar ilciadzaga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 710
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;52456355]Ok zgadzam sie z tym, ze biorac psa z rodowodem zna sie historie rodzicow itp itd. Ale co ze zwierzetami, ktore w schroniskach juz sa? Do odstrzalu? Dla mnie wyglaszanie tego typu pogladow o slusznosci jedynie psow z rodowodem to brzmi jak jakis radykalizm. Trzeba pomyslec co zrobic, zeby pomoc tym bez rodowodow,inaczej takoe edukacyjne filmiki sa o kant dupy rozbic[/QUOTE]

Ja się z tym zgadzam i nie zgadzam jednoczesnie. Brakuje u nas w kraju specjalistów od behawiorystki psów. Ludzi, którzy pracowaliby nad psami ze schroniska. Bylam wiele razy świadkiem sytuacji " chce tego psa" a odpowiedz: nie moze pani wziąć tego psa.. bo my nie wiemy czego się po nim spodziewać. Myślałam sobie wtedy kurcze to co? Te psy wielkie, zdziczałe są skazane na śmierć. Sama wzięłam psa ze schroniska za czasów wolontariatu, bo moja mama ze mną jeździła j wyprowadzała zawsze tę samą sunię. Wzieliśmy. Okazało się, że pies nie nadaje się do mieszkania w mieszkaniu, a nawet z innym psem. Wiła gniazda na dworzu i zasypiała na spacerze, zaczęła wyć od rana do nocy i atakowała naszego psa ( a w schronisku przyjaciółka wszystkich psów). Musieliśmy psa oddać. Okazało się po badaniach, że pies cierpi na klaustrofobię. Trafiła na gospodarkę, gdzie 24godziny na dobę była na dworzu i była happy. Wzięcie psa z rodowodem też nie jest 100% strzałem w 10. Znajomi mają zarejestrowaną " rozmnażalnię" labradorow. Posiadają wiele innych myśliwskich psów. Po czasie postanowili, że chcą owczarka niemieckiego. Ich córka dorastała z tym psem. Jak miała jakieś 4lata pies ni stąd ni zowąd zaatakował dziecko, co skończyło się szpitalem, operacją, bo pies złapał ją za głowę (miał niespełna rok). Tyle po rodowodzie. Nie ma chyba jednej słusznej teorii na ten temat.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Powiedziala ze albo kupic psa z rodowodem albo wziac ze schroniska, a nie kupowac u pseudohodowcy.
Mowi o tym ze jesli komus zalezy na konkretnych cechach danej rasy to zeby kupic z rodowodem.
Pseudohodowle to jakaś plaga
ilciadzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 15:30   #269
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość


Hahahahaha boże uwielbiam to <3
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 15:31   #270
dmii
.
 
Avatar dmii
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 687
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XL

Cytat:
Napisane przez ilciadzaga Pokaż wiadomość
Dziewczyny, któras z Was polecała tusz do rzęs Smart girls get more. Właśnie wróciłam z małego szopingu z tym tuszem, pomalowałam od razu rzęsy i doznałam ciężkiego szoku. Wygląda obłędnie! Dla chętnych wrzuciłam na snapa krótki film. Jak się nie będzie kruszył i odbijał, to istny ideał tuszowy.
Jeszcze chciałam dodać, że bardzo dużo wyklarowałyście mi w głowie, odnośnie feminizmu. Zbyt wielkiego pojęcia nie miałam na ten temat (aż wstyd), ale dzięki
który to konkretnie tusz?
dmii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-11 22:20:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.