szydełkowe buciki, kapcie na szydełku, kapcie na drutach - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-03, 21:50   #241
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
dzieki;
sprobuje przetrawic to co mi napisalas i zaraz dam znac czy zrozumialam cos z tego...;
Ogolnie mam problem z podeszwami; robilam jedne butki, w ktorych podeszwe po prostu na koncach sie powieksza o polslupki, czyli robi sie dwa w jednym; potem 3 razy 2 w jednym, przerwa, znowu 3 itd.
A chcialam sie nauczyc takich innych, wydaja mi sie bardziej sztywne. Jak robicie podeszwy w butkach zeby byly takie sztywne, nie wywijaly sie?
Ja lubię robić takie "na okrągło" , żeby nie robić osobno podeszwy i osobno góry. Ale nawet jak się robi osobno, to po zszyciu nie powinno się wywijać. Przynajmniej mi się nie wywijało dotychczas...

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------
Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
Just-in
Round2: (2 sc in next st)twice, sc in each of the next 9, (2sc in next st)3 times, sc in each of the next 9, 2sc in last st of round;

Czyli co tu bedzie to next. Rozumiem, ze rozpoczynam nowy rzad (robie oczko lancuszka na scislym jako pierwszy polsl-??? tak domniemam bo to nie napisane) i teraz 2 polsl w nastepne (??? ktore?) oczko (chyba tu chodzi o oczko lanc) i to powtarzam; potem po polsl w 9 i znowu 2 w NASTEPNE tzn ktore znowu....
Rany, ale ja sie naglowie nad tymi opisami...
no i za nic nie wychodzi mi te 9...
Te butki robi się pewnie bez zakańczania poszczególnych rzędów. Po skończeniu rzędu wbija się po prostu szydełko w kolejne oczko. Ale można też zakończyć, tak jak napisałaś. A z liczbą oczek też mi się tu nie zgadza, pisałam to już wcześniej. Dlatego pytałam, czy masz może link do źródła. Może szerszy kontekst by pomógł... Bo te następne to po prostu no... następne, te z poprzedniego rzędu, w które teraz będziesz wbijać szydełko.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
Ja mowie po francusku; z tego nie lapie, tyle tylko ze talon to pieta, bo to tak samo jak po fr, wiec punta to beda palce; na razie tyle zrozumialalm; sliczne butki, ale chyba lmalo praktyczne dla malucha (bo to dla dziecka, tak?) na sznureczkach;
Pewnie ze sznureczkami mało praktyczne, ale zawsze można sobie dorobić zapięcie zamiast wiązania. Kształt mi się podoba głównie
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:51   #242
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
Ja lubię robić takie "na okrągło" , żeby nie robić osobno podeszwy i osobno góry. Ale nawet jak się robi osobno, to po zszyciu nie powinno się wywijać. Przynajmniej mi się nie wywijało dotychczas...

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------


Te butki robi się pewnie bez zakańczania poszczególnych rzędów. Po skończeniu rzędu wbija się po prostu szydełko w kolejne oczko. Ale można też zakończyć, tak jak napisałaś. A z liczbą oczek też mi się tu nie zgadza, pisałam to już wcześniej. Dlatego pytałam, czy masz może link do źródła. Może szerszy kontekst by pomógł... Bo te następne to po prostu no... następne, te z poprzedniego rzędu, w które teraz będziesz wbijać szydełko.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------



Pewnie ze sznureczkami mało praktyczne, ale zawsze można sobie dorobić zapięcie zamiast wiązania. Kształt mi się podoba głównie
tez robie takie na okraglo, ale podeszwa jest mieciutka i sie faluje; stad szukam innych wzorow;

prosze link: http://www.crochetme.com/media/p/109365.aspx
Moze masz racje;Oczka za nic sie nie zgadzaja i nie wiem jak to robic...
Jeszcze nie wiem o co tu chodzi: Sole and sides: Make 2 working continuously round the foundation row except where stated. Place marker at the beginning of the round if this helps. ???
Juz sie zdenerwowalam i zaczelam robic inne; tam tez oczka sie nie zgadzaja, ale jakos jedno polknelam i jest ok.
Z innego opisu probuje robic podeszwe juz tydzien i za nic nie zgadza mi sie ilosc oczek, mam o jedno wiecej; Nie znosze niedokladnych opisow. Pewnie lepiej by bylo ze schematu, ale nie do konca je rozumiem.

cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 23:18   #243
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
Sole and sides: Make 2 working continuously round the foundation row except where stated. Place marker at the beginning of the round if this helps. ???
mi się wydaje że tu tylko chodzi o to żeby robić podeszwę i boki cały czas w kółko, nie kończyć rzędów, a żeby się nie myliło w którym okrążeniu jesteśmy to można sobie zaznaczyć czymś początek okrążenia np. wciągnąć kawałek nitki. Ja tak osobiście robię kulki
A poza tym co do samych bucików, to przestudiowałam mniej więcej ten schemat podeszwy i moim zdaniem albo zacznij od 12 oczek łańcuszka, albo rób między zakrętami 10 półsłupków, reszta oczek się zgadza. Chociaż wydaje mi się że za mało jest dodawanych tych półsłupków na zakrętach, chociaż może dobrze jest, musiałabym sama spróbować zrobić. No i w sumie wg opisu wychodzi na to że robi się te 6 rzędów dookoła a potem dopiero zakańcza o.ścisłym. I tam jest tak że jak zaczynasz robić boki (7 rząd) to wkłuwasz się w tylną nitkę (nie pod całe oczko) ostatniego rzędu podeszwy (mam nadzieje że zrozumiesz o co mi chodzi bo ciężko to wytłumaczyć bez pokazywania). Wtedy powstaje tak jakby kąt prosty między podeszwą a bokami.

A co do niezwijającej się podeszwy, to proponuje zrobić tą z trampka, ja robiłam i nic się nie zwijało. Załączam schemat.
Tu możesz zobaczyć jak mi to wyszło https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post23198701 Niestety nie pokarzę ci podeszwy bo te buciki są już u dzidziusia.
A jak kiedyś robiłam buciki z innego schematu to też mi nie wychodziło za bardzo, i po prostu sama go dopasowywałam. Robiłam rząd i jak coś się nie układało to prułam i robiłam na nowo ze zmianami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg trampki3.jpg (136,6 KB, 130 załadowań)
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e

Edytowane przez basia_e
Czas edycji: 2011-01-03 o 23:38
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 23:36   #244
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

dzieki basia;
Tak, chyba to o to tu bedzie chodzilo; nigdy tak nie robilam, mam nadzieje, ze wyjdzie;
Sprobuje wgryzc sie w trampka; jeszcze nie patrzylam na schemat, zaraz obejrze, czy cos czaje;
Robie wlasnie drugie buciki z tej strony, do kt. linka zamiescilam wyzej i przod bucika wychodzi gdzies z boku; znowu sie nie zgadza; strasznie mnie to irytuje, opis ma tyle do wykonania co i nic...
To z tym wbijaniem za tylna nitke, zeby zaznaczyc podeszwe, to wiem, robie tak i ladnie wychodzi; wkleje moze buciczki jakie zrobilam.
Sliczne te twoje butki, cudo!
A moglabys wrzucic schemat lub lepiej dobry opis do tych bialych?
jeszcze sie zastanawiam jak by robic podeszwe, zeby grubsza byla; z jakichs specjalnych nici... nie mam pojecia;
A jak sie robi kulki? tzn jak sie zmniejsza ilosc oczek to robisz jak polslupek ale zostawiasz dwie petelki i wkluwasz w nastepne oczko i dopiero przerabiasz? Tak sie redukuje oczka?
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 23:42   #245
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez basia_e Pokaż wiadomość


A co do niezwijającej się podeszwy, to proponuje zrobić tą z trampka, ja robiłam i nic się nie zwijało. Załączam schemat.
na tym schemacie ta podeszwa jest slupkami robiona? bo ja ciemna w schematach; czy ta kreska z daszkiem to polslupek? (pewnie tak)
Dzieki za wyjasnienia; sprobuje pojac...
A oto moje butki;
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg RIMG0418aa.jpg (27,3 KB, 66 załadowań)
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 00:03   #246
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

dziewczyny, a gdzie mozna znalezc schemat lub opis do tych butkow do kt byl tu link dawno zamieszczony?
http://megan.kiwi.gen.nz/BooteeDaisy/
Bardzo fajniutkie, chetnie bym sie za nie wziela;
zmykam spac
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 07:12   #247
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
tez robie takie na okraglo, ale podeszwa jest mieciutka i sie faluje; stad szukam innych wzorow;

prosze link: http://www.crochetme.com/media/p/109365.aspx
Moze masz racje;Oczka za nic sie nie zgadzaja i nie wiem jak to robic...
Jeszcze nie wiem o co tu chodzi: Sole and sides: Make 2 working continuously round the foundation row except where stated. Place marker at the beginning of the round if this helps. ???
Juz sie zdenerwowalam i zaczelam robic inne; tam tez oczka sie nie zgadzaja, ale jakos jedno polknelam i jest ok.
Z innego opisu probuje robic podeszwe juz tydzien i za nic nie zgadza mi sie ilosc oczek, mam o jedno wiecej; Nie znosze niedokladnych opisow. Pewnie lepiej by bylo ze schematu, ale nie do konca je rozumiem.

Może masz cieniutka włóczkę i dlatego się faluje...

Jak sobie zobaczysz w komentarzach do tych bucików to są poprawki w jednym z nich; m.in. taka, że na początek trzeba nabrać 12 oczek, a nie 13. I teraz wszystko się zgadza.

Cytuje poprawki:

"
Okay,
So here are the suggested changes, I was just going to update the main pattern, but if you can tell me if it works out first that would be even better. Or if you have any other improvements I'd love to hear them and make a pattern that works for everyone!
(changes are in green)
Sole and sides:
With A ch 12

Boot top or upper: Make 2 working in rows on both sides of the foundation chain.
Ch 7 with A
Round1: sc in 3rd from hook, sc in each of the next 3 sts, 3sc in last st of the chain then working along the other side of the chain, sc in each of the 4 sts. Turn
Round2: ch1, sc in each of the next 3sts, 2sc in each of the next 3sts, sc in each of the last5sts. Turn
Round3: ch1, sc in each of the next 3 sts, (2sc in next st, 1 sc in next st)3 times, sc in each of the last 5sts. Turn
Round4: ch1, sc in same ch, sc in next 4sts, (2sc in next st, sc in next 2 sts)3 times, sc in each of the next 3sts, 2sc in last st. Turn
Round5: ch1, sc in same ch, sc in next 5sts, (2sc in next st, sc in next 3sts)3 times, sc in each of the next 4sts, 2sc in last st. Turn
Round6: ch1, sc in same ch, sc in next 6sts, (2sc in next st, sc in next 4sts)3 times, sc in each of the next 5sts, 2sc in last st. Fasten off.
Sl st round outer edge of upper to join it to base and sides. Sl st creates the ridge that gives a moccasin effect, ensure the ridge is formed on the top not the side. Do not fasten off."


---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
dziewczyny, a gdzie mozna znalezc schemat lub opis do tych butkow do kt byl tu link dawno zamieszczony?
http://megan.kiwi.gen.nz/BooteeDaisy/
Bardzo fajniutkie, chetnie bym sie za nie wziela;
zmykam spac
Pod obrazkami są linki do opisów (brytyjski i amerykański).
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 10:09   #248
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

Hurra ; podeszwa wychodzi! Dziekuje dziewczyny!
Czytalam komentarze, ale nie bardzo zalapalam; nie jestem genialna w angielskim i nie zauwazylam tego lancuszka; mialyscie racje;
Tylko jak do 3 miesiecy duza wychodzi ta podeszwa; Moja corcia ma znacznie wiecej a bedzie duza na nia.
Zobaczymy jak mi pojdzie dalej, bede pisac w razie czego;
Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
Może masz cieniutka włóczkę i dlatego się faluje...


Pod obrazkami są linki do opisów (brytyjski i amerykański).
Chyba nie.. Taka raczej grubsza, moze gdzies sciskam za bardzo a gdzie indziej za luzno...
Dziekuje, znalazlam.
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 10:51   #249
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609
Dot.: szydełkowe buciki...

cigi - jeśli chodzi o te moje białe buciki to ja właśnie te robiłam "na czuja" co chwile prułam i coś w końcu z tego wyszło, a potem miałam problem żeby zrobić drugiego ale załączam schemat na którym się wzorowałam.
Trampki jak i połowa tych podeszw co teraz załączam są właśnie robione słupkami. W tym trampkowym schemacie "plusik" to są półsłupki a to takie krzywe "T" to jest słupek. W ogóle moim zdaniem słupkami jest lepiej, bo półsłupki są strasznie sztywne i jak coś nie pasuje to się potem faluje. A właśnie jak chcesz mieć sztywną podeszwę to rób ciasne półsłupki - to powinno wystarczyć.
Co do wielkości podeszwy - to prawdopodobnie masz grubszą nitkę niż zastosowano w schemacie, więc albo zrób mniej rzędów i zacznij od krótszego łańcuszka a co za tym idzie będzie mniej słupków w rzędzie (ja tak zrobiłam), albo np. zamiast słupków zrób półsłupek z narzutem - będzie trochę niższy. Ja tak orientacyjnie robiłam podeszwę na 10cm.

I twoje buciki są prześliczne

A co do kulek, to zależy czym robię, jeśli słupkami to na początku robię 2 słupki w 1 oczko, a jak zmniejszam to robię 2 słupki (w dwóch oczkach) przerobione razem. Tak samo robię z półsłupkami z narzutem. A jak robię półsłupkami to po prostu opuszczam jedno oczko i wbijam się w następne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (52,9 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (47,0 KB, 111 załadowań)
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e

Edytowane przez basia_e
Czas edycji: 2011-01-04 o 10:55
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 18:33   #250
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

Hej; wiedzialam, ze z mokasynkami tak latwo mi nie pojdzie i wracam i smece.
Podeszwe juz mam;
Teraz ta czesc:
Boot top or upper: Make 2 working in rows on both sides of the foundation chain.
Czyli, co, teraz robie NAOKOLO lancuszka, tak jak podeszwe, czy odwracam robotke???; z dwoch stron lancuszka napisane, wiec wynikaloby, ze naokolo; czyli ta czesc okragla ma byc? I czy tutaj zakanczam rzedy oczkiem scislym? Chyba nie, bo nic o tym nie wspomniane;
Sl st round outer edge of upper to join it to base and sides. Sl st creates the ridge that gives a moccasin effect, ensure the ridge is formed on the top not the side. Do not fasten off.
Rozumiem, ze chodzi tu o te obwodke na czubku, mokasynkowa, ale jak zrobic ja? Jak przylaczyc te czesc? Napisane, ze oczkami scislymi, tak? Ale jak ma sie wytworzyc ten waleczek???
Nie rozumiem...
Chyba jestem tepa...

Round1: Sc in each row end of upper and the remaining stiches of sides (36sts in total)
Round2: Sc in each st round working a decrease at the 2 corners (where the upper meets the sides) (34sts in total)

I wkleilam nast fragment, bo juz widze, ze nie bede rozumiec;
Rozumiem-polslupki w kazde oczko tego gornego konca (??) ale co to "remaining stiiches of side...?no i dalej tez nie lapie; Ogolnie rzecz biorac nie wiem nic. Chyba ta praca i tlumaczenie na dodatek mnie przerasta.
Prosze o pomoc
Cytat:
Napisane przez basia_e Pokaż wiadomość
(ja tak zrobiłam), albo np. zamiast słupków zrób półsłupek z narzutem - będzie trochę niższy. Ja tak orientacyjnie robiłam podeszwę na 10cm.

I twoje buciki są prześliczne
A co to jest polslupek z narzutem, to taki co sie przerabia 3 oczka razem??
Zmniejszylam po prostu omijajac jeden rzadek. Fajnie, ze butki sie podobaja
Dzieki za schematy;

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

No to jeszcze tylko to wrzuce, bo tez nie lapie i tyle na razie;
Finishing

Fold over loop st section so loops are on the outside and sew down into place. Plait or crochet to sections of cord to thread in and out of holes created in round4 to tie boot round ankles.


Czyli jak zrobic to "futerko"; sprobuje to jeszcze przetlumaczyc, ale pytam juz, gdyby ktoras z Was zrozumiala w mig ;
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 20:25   #251
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
A co to jest polslupek z narzutem, to taki co sie przerabia 3 oczka razem??
Półsłupek z narzutem robisz tak: masz na szydełku oczko robocze, robisz narzut tak jak w zwykłym słupku, potem wbijasz się w kolejne oczko i przeciągasz nitkę - na szydełku masz oczko narzut i oczko, i teraz przez te wszystkie przeciągasz nitkę. W przeciwieństwie do słupka gdzie przeciągasz nitkę najpierw przez pierwsze oczko i narzut, a dopiero potem przez resztę.
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 21:40   #252
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

Basia- to tak wlasnie z tymi polslupkami narz. jak myslalam; tylko tak kiepsko opisuje ;
Ogladalam Twoje aniolki; sa przesliczne ; szczegolnie ten duzy, to juz arcydzielo


Dziewczyny czy mozecie mnie poratowac, choc z ta pierwsza czescia; czy to sie robi na okraglo, czy odwraca robotke, ta gore. Bo na tym zdjeciu niestety nie widac... Chyba zarzuce te buciki...

Just-in jak tam hiszpanskie butki?
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 23:40   #253
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609
Dot.: szydełkowe buciki...

cigi - więc to idzie tak:
Top - tu oczywiście znów jest o jedno oczko łańcuszka za dużo, na łańcuszku robisz wg wzoru najpierw z jednej strony a potem dookoła na drugą stronę (tak jak podeszwa), jak dojdziesz do końca rzędu to nie zakańczasz go tylko odwracasz robótkę i wtedy robisz z powrotem dookoła itd. - w efekcie ma ci wyjść takie wypełnione "U"
A na końcu przyszywasz to oczkami ścisłymi do brzegu podeszwy - ustawiasz obie robótki tak jakby jedna leżała na drugiej, w sumie to ten "top" tak jakby w środku (ułóż tak jak jest na zdj. mniej więcej) , i łączysz o.śc. tak jakby od góry żeby powstał taki wzór jak na zdj.
Ankle - to zaczynasz od miejsca w którym połączyłaś "top" z bokami podeszwy (sides), i robisz najpierw półsłupki w oczka "topu" a potem w oczka boków (te które pozostały po zszyciu), w kolejnym rzędzie przerabiasz normalnie ale w miejscach w których łączył się "top" z bokiem opuszczasz jedno oczko (w sumie 2 opuszczasz) i następny rząd tak samo.
A w tym Finishingu to w tym drugim zdaniu chodzi o to w sumie żeby w te dziurki co powstały w 4 rzędzie ankle wciągnąć sznurówki (np. zrobione z łańcuszka albo jakimś ściegiem). A w tym pierwszym zdaniu to coś jest o przyszywaniu czy przeciąganiu tych pętelek co na końcu wyszły, ale nie wiem dokładnie co.

Mam nadzieje że wystarczająco zrozumiale napisałam
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 09:56   #254
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: szydełkowe buciki...

Chodzi chyba o to, żeby na końcu wywinąć tą część robioną pętelkami, żeby były na zewnątrz, tak jak na obrazku.

A za hiszpańskie jeszcze się nie brałam, ale może dziś dam radę
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 13:59   #255
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

basiu - dzieki
W zyciu bym chyba nie wpadla, ze to ma byc U; choc teraz jak juz wiem, wydaje sie to byc takie oczywiste;
jestem teraz na tej gornej czesci; wierzch juz przyszyty ;

czy ktos wie co oznacza skrot sk???
nie znalazlam tego;

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

aaa; moze skip? czyli opuscic oczko? Chyba tak

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

znow problem; co to znaczy Loopst round;

mam nadzieje, ze na tym moje nierozumienie sie skonczy;
poza tym bucik wychodzi brzydko ; wierzch jest za sdzeroki, bede prula...
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 16:59   #256
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

to loops to jest chyba jakis scieg petelkowy, czy mozecie mi wyjasnic jak cos takiego sie robi??????
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 17:02   #257
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: szydełkowe buciki...

Pewnie chodzi o to: http://www.youtube.com/watch?v=V-gpIT8gkss
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 22:07   #258
honkus
Zadomowienie
 
Avatar honkus
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 149
GG do honkus
Dot.: szydelkowe buciki...

Hej! Jestem na tym forum początkująca i nie bardzo jeszcze wiem co i jak. Poszukuję schematu bucików dla dziecka, ale po polsku nie podesłałabyś mi.
honkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 11:29   #259
honkus
Zadomowienie
 
Avatar honkus
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 149
GG do honkus
Dot.: szydelkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez anna8411 Pokaż wiadomość
A ma ktoś może schemat bucików lub skarpetek dla bobaska???
Hej podesłał ci może ktoś schemat bucików na e-mail?
honkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 21:35   #260
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
O dokladnie; musze wyprobowac;

Dziewczyny, dziekuje. jestescie gigantki. Rozszyfrowalyscie mi te butki od deski do deski. Tymczasem ja zastanawiajac sie nad nimi dla odpoczynku zrobilam inne z youtube. Takie w kt. podeszwa jest wlasnie z polslupkowo z narzutka, czy jak sie to zwie. Wyszly superasne. Kiedy bede miala fotki, to wkleje.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez honkus Pokaż wiadomość
Hej! Jestem na tym forum początkująca i nie bardzo jeszcze wiem co i jak. Poszukuję schematu bucików dla dziecka, ale po polsku nie podesłałabyś mi.
nie wiem czy gdzies znajdziesz po polsku; ja nie znalazlam; ale jakos sobie radze; mozesz znalezc wszelkie objasnienia, ja jak widac nie wszystko rozumialam w opisie po ang. a z pomoca dziewczyn juz rozumiem.
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:15   #261
justys1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: szydełkowe buciki...

Dziewczyny mam prośbe która by mi podesłała na maila (to mój mail swistowiczj@interia.pl)wzory wraz z opisem polskim na buciki szydełkowe dla dziecka. jestem pierwszy raz na tym forum i nie wiem za bardzo co i jak. Dziękuję
justys1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 17:30   #262
meheret
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 27
Dot.: szydełkowe buciki...

To ja też się pochwalę pierwszymi zrobionymi przeze mnie bucikami bardzo proszę o szczere opinie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg LGIM0014.jpg (112,4 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LGIM0015.jpg (92,8 KB, 43 załadowań)
meheret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 20:41   #263
anna8411
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 183
Dot.: szydełkowe buciki...

Są śliczne...
__________________
Andzia

Jestem jeszcze tu...
http://anulka84.fotosik.pl/albumy/744463.html
anna8411 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 23:22   #264
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki...

No piekne; A jakie guziczki sliczne...
Czy moglabys napisac, jak robisz ten przod; wierzch bucika?, ze tak ladnie sie uklada, ze sie uklada, a nie stoi pionowo? Mam nadzieje, ze wiesz o co mi chodzi;
Chodzi mi o takie buciki mniej wiecej, wydaje mi sie, ze te twoje takie same, jesli chodzi o te czesc bucikowa, nie skarpetkowa:
http://picasaweb.google.com/10393663...60600829191762
Jak sie to robi?; bo nie widze, zeby tam jakies slupki sie zaczynaly, czy cos,;
I z jakiej wloczki robisz, zeby one takie sztywniejsze byly?
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 15:26   #265
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Kapcie na szydełku lub drutach

Kapcie
http://picasaweb.google.com/nanciacf...tilhasDeCroch#
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 48413695999167092.jpg (71,8 KB, 124 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1745426330582847890.jpg (81,6 KB, 85 załadowań)
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 14:00   #266
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609
Dot.: szydełkowe buciki...

meheret - śliczności
cigi - te buciki są z tego schematu co załączyłam i robi się je półsłupkami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dzieci%EAce%20butki.jpg (121,3 KB, 150 załadowań)
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 17:52   #267
meheret
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 27
Dot.: szydełkowe buciki...

Rzeczywiście zaczęłam od tego schematu, ale że nie do końca mi wychodziły wielkościowo to go nieco przerobiłam... jeśli jeszcze gdzieś znajdę rozpiskę jak robiłam (bo nie wiem czy nie wyrzuciłam) to ją załączę
meheret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 17:23   #268
anna8411
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 183
Dot.: szydelkowe buciki...

Cytat:
Napisane przez honkus Pokaż wiadomość
Hej podesłał ci może ktoś schemat bucików na e-mail?
Nie nikt mi nie przysłał schematu bucików. Ale to co chciałam znalazłam na tym wątku.
__________________
Andzia

Jestem jeszcze tu...
http://anulka84.fotosik.pl/albumy/744463.html
anna8411 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:00   #269
cigi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 748
Dot.: szydełkowe buciki, kapcie na szydełku, kapcie na drutach

Cytat:
Napisane przez basia_e Pokaż wiadomość
meheret - śliczności
cigi - te buciki są z tego schematu co załączyłam i robi się je półsłupkami
dzieki, ale na schemacie (jakis dziwny on) napisane, ze robione slupkami, a Ty napisalas, ze polslupkami (patrzac na zdjecia tak mi sie wydaje), to jak? Ja jeszcze nic nie robilam ze schematu, zawsze z opisu

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

anna8411 ogladalam Twoje dziela na fotosik; wiem, ze tu watek bucikowy, ale strasznie mi sie podobaja te Twoje liscie; sa przecudne ; czy moglabys sie podzielic schematem, albo opisem? (na pw moze byc)
cigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:51   #270
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: szydełkowe buciki, kapcie na szydełku, kapcie na drutach

Cytat:
Napisane przez cigi Pokaż wiadomość
anna8411 ogladalam Twoje dziela na fotosik; wiem, ze tu watek bucikowy, ale strasznie mi sie podobaja te Twoje liscie; sa przecudne ; czy moglabys sie podzielic schematem, albo opisem? (na pw moze byc)

Idź do tego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post24468030 postaram się wkleić - jestem w trakcie robienia takich liści
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-31 16:50:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.