Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-28, 20:16   #2671
Viviana21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Aha, to jest dokument z Federacji dotyczący co prawda głównie dostępu do aborcji i badań prenatalnych, ale i do antykoncepcji (tak wynika z tytułu). Co należy robić, gdy lekarz odmawia wypisania recepty, zabiegu itp.
http://www.federa.org.pl/gdy_lekarz_odmawia.htm
Viviana21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 09:16   #2672
mySunrise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Nimfetka
Ja nie jestem z Krakowa ale często bywam.
Mieszkam niedaleko...
Mam od 2 m-cy założoną wkładkę Cooper T 380 A. Producent na ulotce informacyjnej pisze że jej właściwości antykoncepcyjna to 10 lat....
Jak narazie jestem bardzo zadowolona.
Nie mam zadnych dolegliwości. Jest świetnie.
mySunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 17:01   #2673
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witajcie kobietki

U was jestem pierwszy raz
Chciałam się dowiedzieć czy ma któraś z Was wkłądke ?? tzw spirale ??
Ja mam juz ponad 2 lata mineło w lutym, ale teraz mam zamiar wyjąść bo chcemy drugie dzidzi, i nie wiem jak to wam mówi lekarz.
Ile wczesniej macie wyjąśc ??
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 17:50   #2674
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

myszeczka, ja mysle ze to duzo zalezy od tego czy masz wkladke hormonalna czy nie hormonalna, bo jesli ta bez hormonow to chyba mozna staranka zaczac odrazu po wyciagnieciu
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 18:49   #2675
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Myszeczka86 Pokaż wiadomość
Witajcie kobietki

U was jestem pierwszy raz
Chciałam się dowiedzieć czy ma któraś z Was wkłądke ?? tzw spirale ??
Ja mam juz ponad 2 lata mineło w lutym, ale teraz mam zamiar wyjąść bo chcemy drugie dzidzi, i nie wiem jak to wam mówi lekarz.
Ile wczesniej macie wyjąśc ??

Wyciagasz kiedy chcesz( co znaczy ile wczesniej wyjąć ?) i starasz sie o dziecko i tyle.

p.s "dzidzi" ,ludzie mamy po 5 lat zeby tak mówić ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-20, 19:07   #2676
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Wyciagasz kiedy chcesz( co znaczy ile wczesniej wyjąć ?) i starasz sie o dziecko i tyle.

p.s "dzidzi" ,ludzie mamy po 5 lat zeby tak mówić ?

Mi się tak podoba "dzidzi" i bede tak pisać
Paula wiesz bardzo różnie piszą na różnych forach i chciałam się dowiedziec czy ktoś juz wyjmował i starał się o "dzidzi"
Ja zaczełam już się do tego przygotowywać i biore już FOLIK.
Straciłam juz raz ciąże i nie chce żeby się to powtórzyło
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 14:42   #2677
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

chyba tu nikt nie zagląda
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 17:19   #2678
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Poroniłaś ciąze po spirali czy przed?

Po spirali jest to jak najbardziej możliwe co nie wyklucza donoszenia zdrowej ciąży.I sama znam taki przypadek poronienie po spirali a pare miesiecy po tym ponowna ciaza ,zdrowa ,donoszona
Jak bedzie tego nikt nie wie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 18:58   #2679
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Drugą którą poroniłam była jeszcze przed założeniem tej spirali
Poroniłam bo zachorowałam i maleństwo było ponoć za małe żeby się bronic przed wirusem i dlatego
Teraz juz zaczynam się przygotowywać
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 13:51   #2680
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

owszem mirena hamuje krwawienie jednak dla wielu jest okres jest uspokajający dla mnei na pewno!!!
dwa zamiast okresu moga pojawic się plamienia

potwierdzam ,ze zwykle spirale nie zawsze powoduja bardziej obfite okresy ,mnie w 1,3,4,5 dni okresu starczylaby 1 podpaska na dzien, w dniu 2/3 max 3 dziennie więc tragedi nie ma . u mnie jest IDENTYCZNIE i to juz od 2 @ po zalozeniu wkladki!!!
.
Cytat:
Napisane przez thelusia Pokaż wiadomość
a własnie czytałam ze jest nawet mam tu opinie gina http://www.youtube.com/watch?v=3U9_vOVB6nY
pozdrawiam wszystkich

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

a wiedzy niemusisz sie wypowiadac wiadac jako masz wiedzie hehe
"Spirala nie jest wczesnoporonna" szok naprawde tryskasz wiedzia
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Proponuje oprzec swoja wiedze na literaturze a nie wypowiedzi pani w necie ktora równie dobrze może byc tam sprzątaczką a nie lekarzem.

wystarczy posłuchac co pani mówi i jak plącze się w zeznaniach.

Ja doedukowałam sie przed zalozeniem wkladki ty po dowiedzialas sie szczegółów działania wiec zdecydowanie bardziej ode mnie tryskasz wiedzą .
Cytat:
Napisane przez thelusia Pokaż wiadomość
no przepraszam sprzątaczka by niemiała takiego słownictwa no chyba ze po studiach jest
hahahahahha ale sie usmialam hahahahahah

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dobrze ,że chociaż ciebie śmieszą twoje wypowiedzi.
Paula


Cytat:
Napisane przez lipstik Pokaż wiadomość
tak czytam o tych spiralach, wkladkach.... wiekszosc sie decyduje za jej zaaplikowaniem... a co na to wasi partnerzy? czy sa za czy przeciw takiemu zabezpieczeniu?
moj byl jak najbardziej ZA!!! dosc tez mial juz mojego meczenia sie z libido ktore bylo ponizej poziomu "0" przy braniu tabletek... bo to ze nie mialam ochoty na przytulanka nie oznaczalo ze mnie to nei meczy... ale wazne bylo dla mnei jego zdanie

Cytat:
Napisane przez Myszeczka86 Pokaż wiadomość
Drugą którą poroniłam była jeszcze przed założeniem tej spirali
Poroniłam bo zachorowałam i maleństwo było ponoć za małe żeby się bronic przed wirusem i dlatego
Teraz juz zaczynam się przygotowywać
bardzo mi przykro ze przezylas poronienie... ja przezylam 2
i jakos niezbyt mi sie wydaje ze to akurat wirus... ja jak bylam w tych 2 ciazach co poronilam to naprawde dobrze sie czulam i nic mi nie bylo... zednego przeziebienia ani wirusa... za to przy tych co donosilam do konca [akurat zachodzilam w lutym w ciaze] to pamietam ze ciagla zasmarkana i ze stanem podgoraczkowym...
mi nikt nie dal jednoznacznej odpowiedzi dlaczego tak sie stalo... wiec tym bardziej nie wydaje mi sie aby wirus byl powodem poronienia... widocznie dzieciatko nie bylo na tyle rozwiniete a raczej zle rozwinieta aby moglo sie dalej rozwijac... jeszcze raz bardzo mi przykro...

co do czasu zajscia w ciaze od zalozenia to z tego co sie orientowalam zaraz po zalozeniu mozna sie starac [na pewno szybciej niz po hormonach] jednakze ja bym odczekala jeden pelny cykl aby macica sie mogla ladnie oczyscic


u mnie za 2 miesiace minie rok jak mam wkladke! i naprawde jestem MEGA zadowolona z niej!!! cykle od samego poczatku mam bardzo regularne, @ tez w miare normalne, jajeczkowanie rowniez! jednym slowej wkladke jest ale jakby jej nie bylo!!! i co najwazniejsze nie musze myslec o antykoncepcji!!!! jedynie co to bardziej niz dotychczas obserwuje swoje @ czy nie sa dluzsze i bardziej obfite niz zwykle... to wsio! nawet nie pameitam kiedy ostatnio sprawdzalam nitki
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 19:24   #2681
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja właśnie mam tak zrobić jak piszesz.
Za miesiac jade wyjąść wkłąde żeby mi sie macica zregenerowała a mam zamiar zajśc w ciąze tak maj czerwiec
Teraz już jem FOLIK.
Chcę się przygotować jak najlepiej
Ja wkładke mam juz ponad 2 lata.
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 07:01   #2682
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

w takim razie zycze szybkiega zaciazenia i spokojnego donoszenia
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 11:24   #2683
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tombak Pokaż wiadomość
zaczęłam czytac z ciekawosci, mam Ancorę w podkowiastym kształcie, podobno lepiej się trzymają, już 2 lata i przypomniałyście mi o sprawdzeniu nitek

Ja też jakoś tak zleciało i może sprawdziłąm ze 2 razy
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 12:00   #2684
platynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

ja mam spiralę nova T już półtora roku i do tej pory byłam zadowolona ,ale teraz...sama już nie wiem co myśleć.

okres 2 mce temu był jakiś dziwny ,takie plamienia... ogólnie bóle głowy i nudności przy tym

okres w tym miesiącu - spóźnił się 7 dni - przeprowadziłam się wiec zwaliłam to na karb właśnie zmiany miejsca zamieszkania i td...
pojawiło się po tych 7 dniach plamienie -a z nim moja radość ze to w końcu okres, ale potem cały dzień czysto ,tylko lekkie brązowe plamienia...
aż tu wczoraj 5 dnia tego niby okresu wypłynęło ze mnie tyle krwi jak chyba nigdy w życiu.... dosłownie wychlupotało. cały dzień mocne krwawienie,ból głowy,nudności i dzis tak samo tylko już słabiej.

spirala chyba się u mnie nie sprawdza i jutro udaję się na usunięcie jej bo już mam dość tego domyślania się czy wszystko ok i czy ja aby w ciąży nie jestem...

jutro zobaczę co się dzieje.
platynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 12:12   #2685
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez platynowa Pokaż wiadomość
ja mam spiralę nova T już półtora roku i do tej pory byłam zadowolona ,ale teraz...sama już nie wiem co myśleć.

okres 2 mce temu był jakiś dziwny ,takie plamienia... ogólnie bóle głowy i nudności przy tym

okres w tym miesiącu - spóźnił się 7 dni - przeprowadziłam się wiec zwaliłam to na karb właśnie zmiany miejsca zamieszkania i td...
pojawiło się po tych 7 dniach plamienie -a z nim moja radość ze to w końcu okres, ale potem cały dzień czysto ,tylko lekkie brązowe plamienia...
aż tu wczoraj 5 dnia tego niby okresu wypłynęło ze mnie tyle krwi jak chyba nigdy w życiu.... dosłownie wychlupotało. cały dzień mocne krwawienie,ból głowy,nudności i dzis tak samo tylko już słabiej.

spirala chyba się u mnie nie sprawdza i jutro udaję się na usunięcie jej bo już mam dość tego domyślania się czy wszystko ok i czy ja aby w ciąży nie jestem...

jutro zobaczę co się dzieje.
hmmm no nie jestem ani lekarzem ani wrozka ale jedyne co mi przychodzi do glowy to ze bylas w ciazy i poronilas...
moj gin mowi ze @ trzeba obserwowac i jezeli krwawienie jest inne niz zazwyczaj to obowiazkowo powinno sie isc sprawdzic co sie dzieje... nie wazne ze np w poprzednim miesiacu sie bylo na kontroli...

ja mam swoja NovaT jakies 10 miesiecy i jest mega z niej zadowolona!!! zadnych plamien, zadnych boli no nic... tak jakby jej nie bylo
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 12:39   #2686
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez platynowa Pokaż wiadomość
ja mam spiralę nova T już półtora roku i do tej pory byłam zadowolona ,ale teraz...sama już nie wiem co myśleć.

okres 2 mce temu był jakiś dziwny ,takie plamienia... ogólnie bóle głowy i nudności przy tym

okres w tym miesiącu - spóźnił się 7 dni - przeprowadziłam się wiec zwaliłam to na karb właśnie zmiany miejsca zamieszkania i td...
pojawiło się po tych 7 dniach plamienie -a z nim moja radość ze to w końcu okres, ale potem cały dzień czysto ,tylko lekkie brązowe plamienia...
aż tu wczoraj 5 dnia tego niby okresu wypłynęło ze mnie tyle krwi jak chyba nigdy w życiu.... dosłownie wychlupotało. cały dzień mocne krwawienie,ból głowy,nudności i dzis tak samo tylko już słabiej.

spirala chyba się u mnie nie sprawdza i jutro udaję się na usunięcie jej bo już mam dość tego domyślania się czy wszystko ok i czy ja aby w ciąży nie jestem...

jutro zobaczę co się dzieje.

Półtora roku to juz duzo czasu aby wszytsko sie wyregulowalo i ustatkowalo wiec koniecznie idz do lekarza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 09:21   #2687
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

SPIRALA i co ??? Jak tam po wizycie u gin ??? :conf used:
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-02, 23:34   #2688
Madona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: I don't know where I'm from
Wiadomości: 21
GG do Madona
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Hej kobiety,
Nareszcie ze względu na moje wszelkie przeciwwskazania dotyczące antykoncepcji hormonalnej pewien "fajny" Pan ginekolog podjął się założenia mi spiralki
Powiem Wam szczerze, że pomimo iż uchodzę za nieustraszoną i nieulęknioną to... boję się i mam obawy, bo to dla mnie nowość.
Boję się bólu i jakichś tam wypadków, typu: spirala się przesunie, obniży się jej skuteczność, coś uszkodzi..
W związku z tym i z brakiem stałego partnera na chwilę obecną nie jestem już w stu procentach przekonana..
Madona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 18:40   #2689
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madona Pokaż wiadomość
Hej kobiety,
Nareszcie ze względu na moje wszelkie przeciwwskazania dotyczące antykoncepcji hormonalnej pewien "fajny" Pan ginekolog podjął się założenia mi spiralki
Powiem Wam szczerze, że pomimo iż uchodzę za nieustraszoną i nieulęknioną to... boję się i mam obawy, bo to dla mnie nowość.
Boję się bólu i jakichś tam wypadków, typu: spirala się przesunie, obniży się jej skuteczność, coś uszkodzi..
W związku z tym i z brakiem stałego partnera na chwilę obecną nie jestem już w stu procentach przekonana..


Witaj, Ja mam spirale już ponad 2 lata i nic mi się nie wydarzyło z tych rzeczy co wymieniłaś
Ja słyszałam że ponoć tą wkłądke można mieć jak się ma stałego partnera , ale nie wiem
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 20:46   #2690
Madona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: I don't know where I'm from
Wiadomości: 21
GG do Madona
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Hm, rozumiem, że podobno fakt, iż ma się stałego parnera powoduje obniżenie możliwości zajścia w ciążę o jakieś dziesiętne procenta (Sama nie wiem z czego to wynika, tak słyszałam ), ale jak to się ma do spirali, która jest bardzo dobrą metodą antykoncepcji, to nie wiem? A może, że te jony miedzy muszą się zaprzyjaźnić z plemnikami o podobnych danych zawartych w sobie czy co :P ? heheheh
Jak inne Panie ten fakt skomentują?
Myślę, że brak stałego parnera, gdy będę się pilnować i oczywiście używać dobrych prezerwatyw nie powinien obniżyć skuteczności tej metody?
Pozdrawiam Was serdecznie.
Madona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 21:38   #2691
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

A co ma wspolnego spirala i partnr staly czy tez nie ?

skad spirala wie ze on jest staly lub nie ?

nie kumam .
Nie majac stalego partnera lub wielu i tak chyba kazda normalna kobieta/mężczyzna uzywa sie prezerwatyw .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-04-06 o 21:39
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 12:49   #2692
Madona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: I don't know where I'm from
Wiadomości: 21
GG do Madona
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja też nie rozumiem, co do spirali ma stały partner
Co do gumek - no raczej!
Madona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 13:53   #2693
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Gumki to były kiedys , jak jeszcze nie było spirali. Po co zakąłdac spirale jak sie używa gumek ??
To nie te lata
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 06:51   #2694
martamaciejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

-- Ja miałam bardzo obfite i bolesne miesiączki nawet przy tabletkach które zle tolerowałam - utyłam i ogólnie zle sie czułam utrata ochoty na sex .Mój lekarz namówił mnie na mirene i nie żałuje, miesiączki mam skąpe (plamienia) niebolesne waga w normie.Ochota na sex nawet wyzsza.
Ja miałam szcęscie bo trafiłam na ginekologa u którego Mirena z załozeniem kosztuje 750 zł -Jesli jestes z południowo wschodniej Polski to polecam dr Wajde z Krosna (podkarpackie) U niego jest Mirena najtaniej w województwie a może i nie tylko, a załozenie trwa kilka chwil.
Wszystko pod kontrolą USG. Ja z Mireny jestem bardzo zadowolona.
Prezerwatywe można stosowac aby chronic sie przed chorobami -jesli partner jest niepewny.
martamaciejowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 08:57   #2695
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Kobietki napiszcie proszę, czy któraś z was przesuwała okres przy spirali/? Planujemy urlop w Egipcie od 25 lipca a mi akurat wypadnie okres i chciałabym go uniknąć - spiralę mam zwyklą miedzianą.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 09:41   #2696
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez daphne81 Pokaż wiadomość
Kobietki napiszcie proszę, czy któraś z was przesuwała okres przy spirali/? Planujemy urlop w Egipcie od 25 lipca a mi akurat wypadnie okres i chciałabym go uniknąć - spiralę mam zwyklą miedzianą.

a jak chcesz go przesunąc mają spiralę ?
aby to zrobic musialabys brać pigulki.

(Mam nadzieje ze nie jedziesz tam z dzieckiem)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-04-12 o 09:43
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 09:48   #2697
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

albo jakies tabletki od dzina na wywolanie okresu...
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 10:34   #2698
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
albo jakies tabletki od dzina na wywolanie okresu...
a co jej da wczesniejszy okres ? nie ma żadnej gwarancji ze nie dostanie go i 25 lipca.
tylko odpowiednio wczesniej wziete pigulki moga przesunąc okres a i tak moga sie pojawic plamienia.
i tu moge doradzic hemorigen duzej dawce.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 10:47   #2699
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
a co jej da wczesniejszy okres ? nie ma żadnej gwarancji ze nie dostanie go i 25 lipca.
tylko odpowiednio wczesniej wziete pigulki moga przesunąc okres a i tak moga sie pojawic plamienia.
i tu moge doradzic hemorigen duzej dawce.
a to jej da ze dostanie go np o 2 tygodnie wczesniej i tego 25 nie bedzie go miala
oczywiscie rozwali sobie uklad hormonalny ale z duzym prawdopodobienstwem przesunie date @

ja raz tak zrobilam wiec wiem co mowie
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 11:02   #2700
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
a to jej da ze dostanie go np o 2 tygodnie wczesniej i tego 25 nie bedzie go miala
no o to jej chodzi zeby nie miec 25


Cytat:
Napisane przez Agee79 Pokaż wiadomość
oczywiscie rozwali sobie uklad hormonalny ale z duzym prawdopodobienstwem przesunie date @

ja raz tak zrobilam wiec wiem co mowie
no cos za coś

ja równiez bralam pigulki kiedy wyjezdzalam na urlop ,2 opakowania ,na szczescie cykl wrócił do normy i jest regularny po odstawieniu.

Liczyłam sie zklopotami z okresem po odstawieniu ,na szczescie w moim przypadku okres wrocil do normy i po odstawieniu po 4 latach brania pigul okres wrocil po 37 dniach od odstawiania i wrocil regularny po 2 miesiecznym łykaniu pigul w celu wakacyjnym.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.