Oryginał czy podróbka? - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-31, 14:16   #2671
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Moje MDCH (mam printemps i zwykłą) mają wydrapane kody na tylnych ściankach - sprawdź, na pewno u Ciebie też jest.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 21:53   #2672
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Moje MDCH (mam printemps i zwykłą) mają wydrapane kody na tylnych ściankach - sprawdź, na pewno u Ciebie też jest.
Soso, niekoniecznie. Jeśli Megi perfumy są nowe (a kod na to wskazuje) to kod jest pewnie tylko na naklejce. Nie strasz jej Od ok. 2008 roku Dior zmienił system z drapania kodów na szkle do tylko nabijania ich na naklejkach. Jestem tego żywym dowodem jako szczęśliwa posiadaczka 2 sztuk Pure Poison, z tej samej (stacjonarnej) perfumerii, z 2007 roku mam wydrapany kod, nowsza - 2008 rocznik - ma kod na naklejce. To sam odnosi się do moich pozostałych perfum Diora, a mam ich mnogo - są bez wątpienia oryginalne, z braku dostępu do allegro (patrz lokalizacja) zwyczajnie kupuję na stoiskach firmowych. Ktoś tutaj pisał że na Dolce Vita np. naklejki (zamiast kodu drapanego) pojawiły się już w 2006 więc drobne różnice mogą być, ale w egzemplarzu z 2008 roku to już raczej na pewno będzie kod na naklejce tylko

Megi, jeśli chodzi o bąbel w naklejce - owszem, jesteś przewrażliwiona Napisów żadnych poza naklejką też być nie powinno.

A moje Miracle Forever - jak najbardziej z perfumerii - też nie ma kulki w atomizerze.

Nie stresuj się tak, jeśli kupujesz u sprawdzonych sprzedających szanse na podróbkę są praktycznie żadne.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2009-07-31 o 21:57
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 22:16   #2673
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez megi.3 Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedz Już jestem spokojniejsza że to oryginał
A co mnie niepokoiło:
- zakrzywiona rurka
- brak czegokolwiek na ściankach butelki (jedyne napisy są po odwrotnej stronie naklejki)
- no i własnie sama naklejka - ma taki jakby bąbelek

Ale jestem chyba faktycznie przeczulona , tyle naczytalam się o podróbach, że zwyczajnie chyba boję się kupować na Allegro.

Takie same obawy mam co do Miracle forever też z Allegro bo nie maja kulki w atomizerze tak sobie siedze oglądam te flaszki z Allegro i jestem podejrzliwa (pewnie za bardzo)

Dziękuje jeszcze raz za odpowiedz i rozwianie watpliwości co do Miss Dior Cherie
miałam identyczne wątpliwości, ale drugi flakon, kupiony w perfumerii mnie uświadczył w przekonaniu, że tak wygląda właśnie oryginał (no i kilka porównań też zrobiłam swego czasu, wystraszona zakupami na allegro)
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 22:31   #2674
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Jeszcze raz dziękuję bardzo anka-res, Soso i Marei

Wobec tego już czuję się posiadaczką oryginałów Jeszcze pewnie troche praktyki ikilka zakupów na Allegro i będe spokojniej do tego pochodzić

Co do kodu to jest wydrapany na samym dole z tyłu flakonika.
Moje wątpliwości co do braku czegoś na flakonie dotyczyły braku napisów, bo nie wiem dlaczego ale ubzdurało mi się że coś tam jeszcze powinno być (może coś gdzieś nie doczytałam).
Mętnie tłumaczę pewnie, ale dobrze że wiecie o co mi chodzi

Jeszcze raz dzięki, jest OK, dobrze ze jest to forum i można sprawdzić polecanych sprzedawców i zapytać
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 10:55   #2675
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka?

A propos Miss Dior Cherie. Mam w domu 100ml, juz nie pamietam czy edp czy edt, wobec ktorych jestem bardzo podejrzliwa, do tego stopnia, ze sie nimi nie psikam, bo mam wrazenie ze to podrobka i zapach mnie odrobine drazni
Kiedys mialam 30 ml i tak sie zachwycilam, ze postanowilam sobie kupic 100ml. Perfumy przyszly, psiknelam sie i mnie zatkalo. Wyczuwalam cos "obcego" w stylu podrobki. Niestety nie moglam sobie wizualnie porownac butelek bo stara 30-tke wyrzucilam, ale z pamieci wiem, ze ta stara miala zlote, wypukle literki (jako nazwa perfum), nie mialy naklejki jak u kolezanki wyzej, zarowno na opakowaniu jak i butelce. A przy 100 ml te literki nie sa czysto zlote, raczej zloto-srebrne i napisy juz nie sa az tak wypukle jak na 30-tce. Podejrzewajac ze to podrobka nie psikalam sie nimi, bo od razu lapalam dola Kupowalam od (moim zdaniem) sprawdzonego sprzedawcy (chyba to byla kobieta) z okolo 3000 komentarzami. Wiem, ze to nie moze byc wyznacznik, ale znowu nie jestem w ciemie bita
Nie pamietam tez, ze opakowanie bylo w folii czy nie, hmm.
Za n-tym razem kiedy ponownie probowalam sie do nich przekonac, juz bedac pewna ze to podrobka, znalazlam wenwnatrz opakowania kawalek plastiku - pasek zabezpieczajacy - byl on przyklejony jako zabezpieczenie przed kradzieza. Wiecie o jaki mi chodzi. I szok! Wiec jednak mam oryginal? Do dzisiaj nie wiem.
Jesli chodzi o sam zapach, bardzo dlugo sie utrzymuje. Na ciuchach jest wyczuwalny jeszcze nastepnego dnia, ale jak juz pisalam denerwuje mnie jakas nuta ktora ewidentnie kojarzy mi sie z bazarowymi podrobkami.
A moze to moj nos plata mi figle? Moze mam jakies urojenia

Postaram sie wrzucic dzis po poludniu fotki zebyscie ocenily to cos Potrzebuje czyjegos potwierdzenia ich oryginalnosci, bo inaczej mnie od nich odrzuca Stoja schowane w pudelku i czekaja
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2009-08-01 o 10:57 Powód: blad ort.
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 15:14   #2676
Anulenka
Zakorzenienie
 
Avatar Anulenka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mały, chorobliwie duszny kraj;)
Wiadomości: 3 890
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Co sądzice o mojej perfumce?
Oryginał czy podróbka?

Ps: starałam się zrobić wyraznij zdjeciu spodu buteleczki z kodem, ale nie chciało mi się udać bardziej ostre
Kod to 6277


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg perfum1.jpg (135,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg perfum2.jpg (130,6 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez Anulenka
Czas edycji: 2009-08-01 o 15:16
Anulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 15:30   #2677
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka?

No to jak wspomnialam zalaczam sesje foto mojego oryginalu/podrobki Miss Dior Cherie.
Przeswietlcie ja na wylot
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01479.jpg (96,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01481.jpg (74,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01482.jpg (113,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01483.jpg (79,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01484.jpg (76,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01485.jpg (90,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01487.jpg (81,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01488.jpg (96,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01490.jpg (143,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01493.jpg (129,7 KB, 24 załadowań)
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 15:39   #2678
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Druga czesc: pudelko.

Z tylu na butelce jest kod 5k04. Ledwo go dojrzalam, bo myslalam ze bedzie bardziej widoczny Jest chyba wyryty w butelce, bo jak przejade paznokciem to paznokiec sie nie slizga tylko czuc rowki.
Na opakowaniu jest ten sam kod. Nadal jest przypiety pasek zabezpieczajacy.

A propos kodu. Sprawdzilam sobie go na stronie datecalculator i mi wyszlo, ze data produkcji to pazdziernik 2005 Moj produkt ma wiecej niz 3 lata i ze chyba mam uwazac? mam byc swiadoma? (be aware). Fakt, kupilam je hmm ponad rok, 2 lata temu...juz nawet nie pamietam
Trzymam je w pudelku, w zacienionym miejscu na polce. Mogly sie popsuc? Jaka trwalosc maja wody perfumowane?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01496.jpg (55,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01500.jpg (106,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01502.jpg (46,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01504.jpg (43,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01505.jpg (81,5 KB, 11 załadowań)
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 16:28   #2679
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez megi.3 Pokaż wiadomość
Cześć
Mam prośbę , kupiłam miesiąc temu na Allegro Miss Dior Cherie EDT, 50 ml za 140 zł. U polecanego sprzedawcy, mimo to mam jakieś wątpliwości, może przez ta cenę, i nie daje mi to spokoju czy one są oryginalne, czy nie. Trwałość jest w porządku, zapach raczej też (napisałam raczej, ponieważ mam je po raz pierwszy i nie testowałam wczesniej, tylko czułam na kimś)
Oczywiście zapomniałam o najważniejszym czyli kodzie : 8W01
Oto zdjęcia:
Miałam MDC w tej samej pojemnosci, też EDT, wyglądały identycznie, na pewno orginał
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 10:34   #2680
megi.3
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 261
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Miałam MDC w tej samej pojemnosci, też EDT, wyglądały identycznie, na pewno orginał
Super, dzięki wielkie

Wobec tego juz spokojnie moge się cieszyć moimi zdobyczami z allegro, skoro mówicie że u sprawdzonych szanse na podróbkę sa niewielkie, a ja kupilam wszystko tam gdzie polecałyście No i ta kulka z miracle-forever - ulżyło mi
megi.3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 18:31   #2681
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka?

mam dla Was taki 'oryginal', ze nawet Chanel nie wie, ze go ma...

http://www.allegro.pl/item703147733_...fum_100ml.html

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg black.jpg (77,2 KB, 35 załadowań)
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 19:16   #2682
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez Anulenka Pokaż wiadomość
Co sądzice o mojej perfumce?
Oryginał czy podróbka?

Ps: starałam się zrobić wyraznij zdjeciu spodu buteleczki z kodem, ale nie chciało mi się udać bardziej ostre
Kod to 6277


Sądzę, że oryginał, choć byłoby lepiej, gdybyś mogła sfocić wyraźnie spód oraz sam sprej. Ale nawet lokalizacja kodu się zgadza

A jeszcze niech zgadnę, jeśli podejrzewasz zacne 100 ml o bycie podróbką z powodu podejrzanie niskiej ceny (hmm....), to nie powinnaś Te perfumy występują w wiecznej promocji 24-30 euro.

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
A propos kodu. Sprawdzilam sobie go na stronie datecalculator i mi wyszlo, ze data produkcji to pazdziernik 2005 Moj produkt ma wiecej niz 3 lata i ze chyba mam uwazac? mam byc swiadoma? (be aware). Fakt, kupilam je hmm ponad rok, 2 lata temu...juz nawet nie pamietam
Trzymam je w pudelku, w zacienionym miejscu na polce. Mogly sie popsuc? Jaka trwalosc maja wody perfumowane?
Moje MDC też są z 2005 roku i są jak najbardziej OK.

Teoretyczna trwałość to 3 lata chyba, praktyczna i do 10 pewnie. Zależy od wody i przechowywania, Dior generalnie trzyma się dobrze.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 21:17   #2683
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka?

anka_res a jako znawczyni oryginalow co sadzisz o mojej MDC? czy moge w 100% byc pewna ze to oryginal, bo jakis 1% zasiewa we mnie ziarnko niepewnosci.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

magda s. mam nadzieje, ze nikt sie na nie nie skusi, inaczej bedziemy mialy dowod na to ze glupota ludzka nie zna granic
a propos, czy ta aukcje mozna zglosic jako naruszenie zasad?
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 21:21   #2684
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka?

[QUOTE=zania;13552868]anka_res a jako znawczyni oryginalow co sadzisz o mojej MDC? czy moge w 100% byc pewna ze to oryginal, bo jakis 1% zasiewa we mnie ziarnko niepewnosci.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

magda s. mam nadzieje, ze nikt sie na nie nie skusi, inaczej bedziemy mialy dowod na to ze glupota ludzka nie zna granic
a propos, czy ta aukcje mozna zglosic jako naruszenie zasad?[/QUOTE]

juz wyslalam zgloszenie o podrobce...ale pewnie im wiecej zgloszen tym bardziej prawdopodobne, ze to podrobka (wg allegro)...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 22:44   #2685
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
anka_res a jako znawczyni oryginalow co sadzisz o mojej MDC? czy moge w 100% byc pewna ze to oryginal, bo jakis 1% zasiewa we mnie ziarnko niepewnosci.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------
Zaniu, moim zdaniem to oryginał, choć przyznam uczciwie, że o ile 30 mam w domu to flaszeczki 50 i 100 ml znam tylko z obserwacji w perfumeriach. Acz dogłębnych Stąd nie zapewnię Cię w 100%.

Szczególnie kody mi się podobają, zarówno tłoczenie w szkle jak i krój czcionki na pudełku wyglądają jak zawsze u Diora osobiście nie wierzę w tak dobre podróbki.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 07:20   #2686
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dodam jeszcze, ze aukcje tej "wizazanki" byly kiedys podane w perelkach, bo stamtad je pamietam
W perełkach była już nie jedna podróbka. Niestety.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Oczywiście, ze tak. SKoro we wszystkich innych aukcjach wyraźnie zaznaczała, że perfumy oryginalne i że jest wizażanką , a tu tego brakło, to nie sądze by był to przypadek.
Zgadzam się. Sprzedała lewiznę i wiedziała co sprzedaje.

Cytat:
Napisane przez dooo Pokaż wiadomość
Właściwie to wszystko zostało już chyba powiedziane ..... toczyła się już dyskusja dotycząca trefnej Coco, która krążyła niczym kukułcze jajo i wstrętnej zielonkawej Księżniczki od Wizażanek.....

Tu będzie tak samo...
Za jakiś czas się zapomni, potem ktoś wstawi w perełki jakąś flaszkę tej pani, a na koniec ta Pani pochwali się swoim zbiorem na kolekcyjnym i wywoła tysiąc zachwytów.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
swoja droga, zastanawiam sie, jak sie mozna mienic Wizazanka i posiadac w swej kolekcji calkiem oczywiste, jak sie okazalo przy blizszym poznaniu, podrobki
Można. Można je mieć, kupić, sprzedać... Historia zna takie przypadki, z nickiem włącznie.

A poszkodowana Wizażanka dostała nega w odwecie - i tyle z tego nauki.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 08:29   #2687
bosiaczynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Kolejny kwiatek na wizażu, pomijam, że user mógł się zapytać o oryginalność na forum

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8280& recenzja=328424

Klasyczna podróba Platinuma, tester ma również dwa napisy chanel z tyłu, a tu mamy jeden no i ta rurka...
bosiaczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 15:33   #2688
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oryginał czy podróbka?

dziewczyny a potraficie powiedziec czy ta flaszka jest oryginalna? bo mnie ciekawość zżera :P kupiłam na allegro używane bez pudełka, aczkolwiek zapach zdaje się być ok kod to :4193
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0004.jpg (51,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0008.jpg (79,0 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0003.jpg (80,3 KB, 31 załadowań)
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 16:26   #2689
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
dziewczyny a potraficie powiedziec czy ta flaszka jest oryginalna? bo mnie ciekawość zżera :P kupiłam na allegro używane bez pudełka, aczkolwiek zapach zdaje się być ok kod to :4193

IMHO podróbka...przynajmniej w porównaniu z flaszką, którą kiedyś miałam. Chyba że butelki się zmieniły, bo to było parę lat temu.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 17:12   #2690
studentkaAM
Zakorzenienie
 
Avatar studentkaAM
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kłobuck/Zabrze
Wiadomości: 4 171
GG do studentkaAM Wyślij wiadomość przez MSN do studentkaAM
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
dziewczyny a potraficie powiedziec czy ta flaszka jest oryginalna? bo mnie ciekawość zżera :P kupiłam na allegro używane bez pudełka, aczkolwiek zapach zdaje się być ok kod to :4193
Naklejka mi się nie podoba i u mojej koleżanki, z która mieszkałam przez ostatnie 10 miesiący, rurka była prościutka. No ale nie jestem znawcą jeżeli chodzi o Lacosty
__________________
Zapachy na wymianę

Szukam odlewki N. Ricci Love in Paris. Proszę o PW
studentkaAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 18:52   #2691
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Zaniu, moim zdaniem to oryginał, choć przyznam uczciwie, że o ile 30 mam w domu to flaszeczki 50 i 100 ml znam tylko z obserwacji w perfumeriach. Acz dogłębnych Stąd nie zapewnię Cię w 100%.

Szczególnie kody mi się podobają, zarówno tłoczenie w szkle jak i krój czcionki na pudełku wyglądają jak zawsze u Diora osobiście nie wierzę w tak dobre podróbki.
uff, no to spadl mi kamien z serca

Mam jeszcze pytanie odnosnie Escady. Chyba sie kiedys juz na temat mojego Pacific Paradise 30 ml pytalam i wyszlo, ze jest ok, ale nadal powatpiewam w jej oryginalnosc, bo jakos slabo pachnie mam tez Sunset Heat i ta powala mnie zapachem, a PP tylko muska.
Rurke mam zakrzywiona przy PP i jeszcze kod na opakowaniu jest jakby wydrukowany, sklada sie z kropeczek, a przy SH 100ml kod jest wybity (tak jak przy MDC). Dodatkowo na opakowaniu mam kod kreskowy, ktory swoja faktura przypomina pasek na kartach bank. Taki matowy. Reszta opakowania jest blyszczaca.

Nie wiem, im dluzej tu siedze tym bardziej popadam w paanoje ze mam cala witryne podrobionych zapachow
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 21:04   #2692
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Wiesz co nie znam PP na tyle dobrze (ani w ogóle Escad) żeby się wypowiedzieć. Ale miałam kiedyś Rockin' Rio, w którym rozpadł się korek (na zewnętrzną i wewnętrzną część) oraz sreberko złaziło ze spreju tak, że gdybym nie kupiła ich w perfumerii to pewnie żadna siła by mnie nie przekonała, że to oryginał Intensywność zapachu to kwestia indywidualnego odbioru i nie sposób tym się kierować.

Nie popadaj w paranoję, Zaniu, bo w pewnym momencie żadne nasze zapewnienia Ci nie pomogą Ciesz się kolekcją i perfumami bo coś mi się nie wydaje że masz zbiór podróbek

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2009-08-03 o 21:06
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 23:26   #2693
wiorka_sforna
Raczkowanie
 
Avatar wiorka_sforna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 91
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie odnosnie Escady. Chyba sie kiedys juz na temat mojego Pacific Paradise 30 ml pytalam i wyszlo, ze jest ok, ale nadal powatpiewam w jej oryginalnosc, bo jakos slabo pachnie mam tez Sunset Heat i ta powala mnie zapachem, a PP tylko muska.
Rurke mam zakrzywiona przy PP i jeszcze kod na opakowaniu jest jakby wydrukowany, sklada sie z kropeczek, a przy SH 100ml kod jest wybity (tak jak przy MDC). Dodatkowo na opakowaniu mam kod kreskowy, ktory swoja faktura przypomina pasek na kartach bank. Taki matowy. Reszta opakowania jest blyszczaca.
Zaniu, na opakowaniu mojej 50 Pacific Paradise kod również wydrukowany jest kropeczkami, a kod kreskowy (taki z boku opakowania) jest na matowym pasku. Co do zapachu trudno się wypowiadać, bo to sprawa indywidualna
wiorka_sforna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 08:23   #2694
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez studentkaAM Pokaż wiadomość
Naklejka mi się nie podoba i u mojej koleżanki, z która mieszkałam przez ostatnie 10 miesiący, rurka była prościutka. No ale nie jestem znawcą jeżeli chodzi o Lacosty
no dzięki, wstąpie kiedyś do perfumerii i zobaczę przy okazji jak wyglądają rurki i butelki lacosty i tak dzięki
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 09:33   #2695
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka?

anka_res i wiorka_sforna dzieki za odpowiedzi - uspokoily mnie Ale juz wiecej nie bede sie doszukiwac czegos czego nie ma (czyli podrobek w mojej witrynie)
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 18:28   #2696
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Przyszła moja taniutka Chanel dziś.
Co myślicie dziewczyny? Podróbka?
Zdjęcia robione przed chwilą komórką, ale mam nadzieję że pomogą w ocenie.
Z góry dzięki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00412.jpg (59,3 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00413.jpg (73,1 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00414.jpg (63,3 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00415.jpg (108,1 KB, 87 załadowań)
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 18:37   #2697
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Oryginał czy podróbka?

anastazjooo, ja moge jedynie porownac z moja 50 - tk EDP, ale one sie troche roznia^^
no, ale po porownaniu stwierdzam, ze wyglada w zasadzie jak moje perfumy, tylko nie wiem co z tym grzybkiem - bo u mnie ow grzybek jest schowany. no i dlaczego ten korek - sprej taki sfatygowany jest?
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 18:37   #2698
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka?

moje z tylu maja nadrukowane nuty zapachowe...rurka jest delikatnie wygieta w lewo i nie dotyka dna...no i nie mam niczego bialego na gorze rurki, tylko widac sprezynke...spod jest taki sam....ale nie jestem ekspertem od Chanela
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 18:54   #2699
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
moje z tylu maja nadrukowane nuty zapachowe...rurka jest delikatnie wygieta w lewo i nie dotyka dna...no i nie mam niczego bialego na gorze rurki, tylko widac sprezynke...spod jest taki sam....ale nie jestem ekspertem od Chanela
magdo, a Ty masz tester czy nietester?
no i na zdjeciach anastazjiii rurka jest wygieta lekko w lewo, wedlug mnie
ale potwierdza sie to, ze u Ciebie grzybka tez nie widac^^

no, nic, poczekajmy na lepszych znawcow (Aniu, przybywaj )
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 18:56   #2700
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
anastazjooo, ja moge jedynie porownac z moja 50 - tk EDP, ale one sie troche roznia^^
no, ale po porownaniu stwierdzam, ze wyglada w zasadzie jak moje perfumy, tylko nie wiem co z tym grzybkiem - bo u mnie ow grzybek jest schowany. no i dlaczego ten korek - sprej taki sfatygowany jest?
Grzybka widać, bo zdjęcie leżącej flaszce robiłam ( jakoś tak najlepiej mi światło padało w ten sposób ). jak butla stoi normalnie, to widać tylko tą białą końcówkę od grzybka ( jakieś 4 milimetry )
A sprej sfatygowany chyba dlatego, że korek ciężko chodzi, porysowany całkiem nieźle jest.

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
moje z tylu maja nadrukowane nuty zapachowe...rurka jest delikatnie wygieta w lewo i nie dotyka dna...no i nie mam niczego bialego na gorze rurki, tylko widac sprezynke...spod jest taki sam....ale nie jestem ekspertem od Chanela
Zadnych napisów nie posiada poza tymi na blaszce, a rurka dotyka dna ale z tyłu flaszki. Gdzieś, już nie pamiętam gdzie wyczytałam, że nie ma większego znaczenia w którą stronę rurka jest wygięta, nie wiem oczywiście ile w tym prawdy.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.