Wszystko o bańkach - zbiorczy - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 17:32   #2701
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: masaż chińską bańką

jeśli chodzi o te niebieskie gumowe bańki to masz w pudełku cztery sztuki. nie można ich kupić osobno
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 19:22   #2702
niemadlamnienicku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: masaż chińską bańką

Dziewczyny, czy któraś z Was ma może taką bańkę z masażerem? http://allegro.pl/chinskie-banki-gum...083843129.html

lub te bańki? http://allegro.pl/banki-chinskie-pro...096047362.html

waham się nad tymi dwoma rodzajami, nie wiem które lepsze Waszym zdaniem?
niemadlamnienicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:24   #2703
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: masaż chińską bańką

Kopnijcie mnie w zadek i zmotywujcie do baniek.
Kiedyś ich używałam, nawet systematycznie i widziałam efekty, a potem przyszło lenistwo i pójść nie chce do teraz
Chcę byc ładna na wiosnę i lato
Jeszcze tylko troszkę ograniczyć wpieprzanie słodyczy i będzie dobrze!
No i ruszyć dupkę do jakichś ćwiczeń
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 22:24   #2704
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: masaż chińską bańką

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;3200795 7]Nie ma przeciwskazań

Nie ma głupich pytań [/QUOTE]
jestes no i dobrze..
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:44   #2705
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez marrgosia Pokaż wiadomość
[/B]

Też mam orbiego ale jakoś nie mogę się zmobilizować do ćwiczeń Jak często ćwiczysz i ile minut?
marrgosia
Ja sie w końcu zmobilizowałam mam nadzieję, że na dłuższy czas... tak jak kiedyś...
Wiesz, ja ćwiczę 3 - 4 razy w tygodniu póki co po 60 minut ale od poniedziałku chce ćwiczyć po 70 minut.
No mam nadzieję, że zobaczę efekty tej mordęgi... bo jak nie to mój orbi znowu stanie się świetnym wieszakiem na ubrania
Póki co do zauważalnych efektów mogę zaliczyć o niebo lepsze samopoczucie... nienawidzę zimy, przygnębia mnie, najchętniej schowałabym się w gawrze i cała ja przespała. Lecz niestety tak się nie da więc całą jesień i zimę chodzę a raczej snuje się przygarbiona, zła i osowiała... a teraz... jakoś tak inaczej... ŻYCIE we mnie tętni !!!! Aż chce mi się rano wstać i wyjść z domu a to już coś

Wczoraj i dziś również się masowałam... niby zanim tu do Was przyszłam to miałam zamiar co drugi dzień ale mnie przekonałyście do codziennych masaży i kilkudniowej przerwy. Więc pojawia się pytanie:
Ile dni pod rząd się masować i jak długą zrobić potem przerwę?
Poradźcie mi bo sama nie wiem...

gwiazdeczka172
chciałaś więc masz
:bac ik:
a jak to Cie nie motywuje wystarczająco to masz jeszcze : atyaty:
I co? bierzesz się w garść?? Wiosna za pasem.......
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 22:58   #2706
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: masaż chińską bańką

Paulina, aż strach się bać no teraz to muszę wziąć dupkę w troki
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 00:04   #2707
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
marrgosia
Ja sie w końcu zmobilizowałam mam nadzieję, że na dłuższy czas... tak jak kiedyś...
Wiesz, ja ćwiczę 3 - 4 razy w tygodniu póki co po 60 minut ale od poniedziałku chce ćwiczyć po 70 minut.
No mam nadzieję, że zobaczę efekty tej mordęgi... bo jak nie to mój orbi znowu stanie się świetnym wieszakiem na ubrania
Póki co do zauważalnych efektów mogę zaliczyć o niebo lepsze samopoczucie... nienawidzę zimy, przygnębia mnie, najchętniej schowałabym się w gawrze i cała ja przespała. Lecz niestety tak się nie da więc całą jesień i zimę chodzę a raczej snuje się przygarbiona, zła i osowiała... a teraz... jakoś tak inaczej... ŻYCIE we mnie tętni !!!! Aż chce mi się rano wstać i wyjść z domu a to już coś

Wczoraj i dziś również się masowałam... niby zanim tu do Was przyszłam to miałam zamiar co drugi dzień ale mnie przekonałyście do codziennych masaży i kilkudniowej przerwy. Więc pojawia się pytanie:
Ile dni pod rząd się masować i jak długą zrobić potem przerwę?
Poradźcie mi bo sama nie wiem...

gwiazdeczka172
chciałaś więc masz
:bac ik:
a jak to Cie nie motywuje wystarczająco to masz jeszcze : atyaty:
I co? bierzesz się w garść?? Wiosna za pasem.......
Podziwiam Cię za te 60 min na orbim.... Ja tyle w życiu nie dałam rady. Chyba muszę się z nim przeprosić bo aktualnie tylko zbiera kurz i robi jako wieszak... Ale jakoś brak mi motywacji, ćwicze dzień, dwa a później się zniechęcam. Orbi + bańki to było by coś dla moich nóg i tyłka
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 17:38   #2708
kami5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 490
Dot.: masaż chińską bańką

witam. Te bańki mnie zaciekawiły, po tym jak szukałam sposobów na ujędrnienie skóry. Jestem 2 msc po porodzie, mój brzuch wygląda strasznie- rozstępy i sflaczała skóra. Bańki chcę zastosować gł na brzuch. Jak zobaczę efekty to i na pośladki oraz uda. No i jak znajdę czas bo mam 2 małych dzieciaczków w domu.
Jakie ruchy powinnam wykonywać na brzuchu? Koliste zgodnie ze wskazówkami zegara? Jak długo? 15 min będzie wystarczająco? Kurcze jak to nie pomoże to chyba się załamie
kami5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 21:38   #2709
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez kami5 Pokaż wiadomość
witam. Te bańki mnie zaciekawiły, po tym jak szukałam sposobów na ujędrnienie skóry. Jestem 2 msc po porodzie, mój brzuch wygląda strasznie- rozstępy i sflaczała skóra. Bańki chcę zastosować gł na brzuch. Jak zobaczę efekty to i na pośladki oraz uda. No i jak znajdę czas bo mam 2 małych dzieciaczków w domu.
Jakie ruchy powinnam wykonywać na brzuchu? Koliste zgodnie ze wskazówkami zegara? Jak długo? 15 min będzie wystarczająco? Kurcze jak to nie pomoże to chyba się załamie
Cofnij sie parę stron wcześniej, niedawno było o tym pisane jak masować brzuch.
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 15:58   #2710
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: masaż chińską bańką

Dobra Dziewczyny!
Dziś mam w planach poskakać przy Pump it up! The ultimate dance workout
A potem banieczki?
Mam nadzieję że dotrzymam słowa
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 00:08   #2711
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: masaż chińską bańką

Hej !!!!

Co tu taka cisza????
Ja się cały czas masuję... a Wy???? Tylko mi nie mówcie, że sie poddałyście :/

marrgosia
60minut to wcale nie tak duzo... jak cos leci ciekawego w tv to nawet nie wiedomo kiedy a tu już koniec
Polecam Ci orbiego... dwa lata temu dzieki niemu się pozbylam cellu bez żadnych dodatkowych czynności typu masaże czy kosmetyki antycellu... mam nadzieję że i tym razem mi się uda
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 07:41   #2712
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: masaż chińską bańką

Ja się poddałam... Na wiosnę wrócę do masaży...
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 14:06   #2713
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Hej !!!!

Co tu taka cisza????
Ja się cały czas masuję... a Wy???? Tylko mi nie mówcie, że sie poddałyście :/

marrgosia
60minut to wcale nie tak duzo... jak cos leci ciekawego w tv to nawet nie wiedomo kiedy a tu już koniec
Polecam Ci orbiego... dwa lata temu dzieki niemu się pozbylam cellu bez żadnych dodatkowych czynności typu masaże czy kosmetyki antycellu... mam nadzieję że i tym razem mi się uda
Ja ostatnio też się trochę zmobilizowałam, ale nie mam kondycji. Zaczęłam od pół godziny i będę zwiększać. Ogólnie to straszny leń ze mnie, a lato coraz bliżej Póki co 2 razy ćwiczyłam na orbim po dłuuugiej przerwie ale już jakby lepiej nogi wygladają... albo to po prostu siła autosugestii
A masaże cały czas stosuję.

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Ja się poddałam... Na wiosnę wrócę do masaży...
Nie ładnie . . .
Trzeba chyba sprawić Ci porządne lanie
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 19:22   #2714
sylwiaxx
Zadomowienie
 
Avatar sylwiaxx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 754
Dot.: masaż chińską bańką

która z Was kupowała bański na all i może polecić sprzedawcę?
sylwiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 22:40   #2715
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: masaż chińską bańką

Hej!
ach... dlaczego ją dzisiaj zezarlam tyle pączków?
no ale nic!
dwa masaże za mna
mam nadzieję że mi motywacja zostanie!
po ostatnim PUMP IT UP miałam takie zakwasy! w sumie nawet jeszcze je czuje... ale fajne uczucie tak się zmęczyć. polecam!
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 14:45   #2716
Marion arc Merveilleux
Przyczajenie
 
Avatar Marion arc Merveilleux
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: masaż chińską bańką

a ja mam takie pytanie a propos tych masaży bańkami, bo gdzieś już tutaj czytałam na ten temat, ale gdzieś mi uciekło i nie mogę znaleźć, mianowicie czy ten masaż ma się robić na rozluźnionych czy napiętych mięśniach?

jestem dopiero po 2 masażach i o dziwo muszę stwierdzić, że już widzę poprawę w napięciu skóry i dużo mniejszym cellulicie. ze swojej strony zachęcam do tej metody walki z niedoskonałościami naszych nóg
Marion arc Merveilleux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 12:40   #2717
niepokonana27
Raczkowanie
 
Avatar niepokonana27
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 90
Dot.: masaż chińską bańką

Witajcie, nie było mnie tu dość dlugo bo od wrzesnia chyba, do masaży powróciłam jakies 3 tyg temu i postanowilam poczytać jak tam Wasze zmagania w walce z wrogiem, jesli chodzi o mnie ja masaż bańką wykonuje pod prysznicem, namydlam się żelem pod prysznic i jade bańką góra dół, bez odsysania banki, zawsze tak robiłam i efekty byly widoczne więc hmm sama nie wiem czy te rady od Shanaya to tak na 100% sprawdzone bo u mnie efekty widać bez odrywania banki za kazdym razem i czy ten filmik i masaz wykonywany przez ta pania rowniez jest nieprawidlowy? http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyn...ankami/4086330
niepokonana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 10:46   #2718
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez niepokonana27 Pokaż wiadomość
Witajcie, nie było mnie tu dość dlugo bo od wrzesnia chyba, do masaży powróciłam jakies 3 tyg temu i postanowilam poczytać jak tam Wasze zmagania w walce z wrogiem, jesli chodzi o mnie ja masaż bańką wykonuje pod prysznicem, namydlam się żelem pod prysznic i jade bańką góra dół, bez odsysania banki, zawsze tak robiłam i efekty byly widoczne więc hmm sama nie wiem czy te rady od Shanaya to tak na 100% sprawdzone bo u mnie efekty widać bez odrywania banki za kazdym razem i czy ten filmik i masaz wykonywany przez ta pania rowniez jest nieprawidlowy? http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyn...ankami/4086330
Rady są sprawdzone.
Masujesz się niezbyt prawidłowo ale jak już kiedyś pisałam - Wasze ciała Wasza sprawa To, że widzisz efekty nie zawsze oznacza, że wykonujesz masaż zgodnie z jego tokiem i zasadami
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 11:39   #2719
niepokonana27
Raczkowanie
 
Avatar niepokonana27
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 90
Dot.: masaż chińską bańką

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;3240285 5]Rady są sprawdzone.
Masujesz się niezbyt prawidłowo ale jak już kiedyś pisałam - Wasze ciała Wasza sprawa To, że widzisz efekty nie zawsze oznacza, że wykonujesz masaż zgodnie z jego tokiem i zasadami [/QUOTE]

ok dzieki ale nie odpowiedziałas jeszcze na moje pytanie dotyczace filmiku, do którego zamiesciłam link, czy tam masażystka równiez jest "mało profesjonalna" i źle wykonuje masaż? bo z tego co opisywałas wczesniej to wynika, że tak bo ona tez za kazdym razem nie odrywa banki
niepokonana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 12:16   #2720
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez niepokonana27 Pokaż wiadomość
ok dzieki ale nie odpowiedziałas jeszcze na moje pytanie dotyczace filmiku, do którego zamiesciłam link, czy tam masażystka równiez jest "mało profesjonalna" i źle wykonuje masaż? bo z tego co opisywałas wczesniej to wynika, że tak bo ona tez za kazdym razem nie odrywa banki
Mam problem z zainstalowaniem programu (filmik się nie włącza) więc nie wypowiem się na jego temat, gdyż komputer mi się buntuje.

Powiem tak, ja byłam uczona aby odrywać bańkę. Z Twojej relacji wynika, że masażystka tego nie robi. Są różne szkoły i ja posiadam nieco inną wiedzę niż owa pani, która masaż wykonuje w ten sposób. Nie wydaje mi się on prawidłowy i ja OSOBIŚCIE wykonywałam go inaczej. Efekty masażu wg mojej wiedzy i techniki (czyt. tej, której zostałam nauczona) były widoczne w dosyć krótkim czasie, co oczywiście jest indywidualne u każdego masowanego. Czy ona masuje źle? Na pewno chce coś tym masażem uzyskać i jeśli stosuje taką a nie inną technikę to zapewne efekty uzyskuje. Jednym słowem - każdy masażysta masuje po swojemu. Modyfikuje chwyty, prędkość i sposób masażu. Jej wykonanie kłóci się z moim. Na Twoim miejscu spróbowałabym obu technik - jej, jak i mojej (jeśli masz ochotę oczywiście, pisałam o tym kilka stron wcześniej) i sama ocenisz.
Jakiś czas temu pisała tu jedna wizażanka, która po zmodyfikowaniu masażu i rozpoczęciu poprawnego zabiegu wg moich wskazówek pochwaliła się, że efekty zauważyła szybciej niż wtedy, gdy masowała się wg filmików. Także sama widzisz - decyzja należy do Ciebie Ja tylko podczytuję i gdy widzę błędy staram się korygować
Pozdrawiam i życzę boskich efektów!

Edytowane przez 1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Czas edycji: 2012-02-19 o 12:17
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 12:58   #2721
niepokonana27
Raczkowanie
 
Avatar niepokonana27
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 90
Dot.: masaż chińską bańką

no cóż, szkoda, że Ci się nie wlacza bo bylam ciekawa Twojej opinii ale w sumie i bez filmiku Twoja opinia jest taka jak była, a ten filmik to fragment programu "kawa czy herbata", w ktorym masazystka pokazuje owy masaż (bez odrywania banki) oraz pani doktor wypowiada się na jego temat. Mniejsza o to, jesli chodzi o mnie to ja nie wyobrazam sobie masazu bankami podczas ktorego za kazdym razem mialabym odsysac banke, jakos to do mnie nie przemawia i w praktyce rowniez mnie nie przekonalo, strasznie to mozolna i jak dla mnie slabo efektywna praca dlatego zostaje przy swojej technice bo dla mnie ona jest najskuteczniejsza i masowanie sprawia mi przyjemnosc . Równiez pozdrawiam i życze milej niedzieli
niepokonana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 13:58   #2722
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez niepokonana27 Pokaż wiadomość
no cóż, szkoda, że Ci się nie wlacza bo bylam ciekawa Twojej opinii ale w sumie i bez filmiku Twoja opinia jest taka jak była, a ten filmik to fragment programu "kawa czy herbata", w ktorym masazystka pokazuje owy masaż (bez odrywania banki) oraz pani doktor wypowiada się na jego temat. Mniejsza o to, jesli chodzi o mnie to ja nie wyobrazam sobie masazu bankami podczas ktorego za kazdym razem mialabym odsysac banke, jakos to do mnie nie przemawia i w praktyce rowniez mnie nie przekonalo, strasznie to mozolna i jak dla mnie slabo efektywna praca dlatego zostaje przy swojej technice bo dla mnie ona jest najskuteczniejsza i masowanie sprawia mi przyjemnosc . Równiez pozdrawiam i życze milej niedzieli
Ja też nie odrywam bańki podczas masażu, tzn. próbowałam masować się za każdym razem u góry odrywająć bańkę, ale strasznie mnie to po pewnym czasie zaczęło irytować i wróciłam do masaży bez odrywania bańki. Efekty zdecydowanie widzę i też zostaje przy tej technice. Miłego dnia!
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:19   #2723
niepokonana27
Raczkowanie
 
Avatar niepokonana27
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 90
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez marrgosia Pokaż wiadomość
Ja też nie odrywam bańki podczas masażu, tzn. próbowałam masować się za każdym razem u góry odrywająć bańkę, ale strasznie mnie to po pewnym czasie zaczęło irytować i wróciłam do masaży bez odrywania bańki. Efekty zdecydowanie widzę i też zostaje przy tej technice. Miłego dnia!
No to widzę Marrgosia, że nie jestem sama i zgadzam się z Tobą, że odrywanie bańki za kazdym razem strasznie wkurza i mnie to nie przekonuje a raczej zniechęca dlatego masuje sie tak jak od początku ruchami góra dół i okreżnymi, dla pewnosci konsultowalam się też ze znajomą, która też jest dyplomowana masażystką i w gabinecie gdzie pracuje rownież robia masaże bez odrywania banki tak jak na filmiku, do ktorego link zamieszczalam wyżej, tak więc ja jestem spokojna i nie mam zamiaru zmieniac czegoś co mi dobrze sluzy milego wieczorku
niepokonana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 11:06   #2724
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: masaż chińską bańką

Ja powiem tak: uzywam baniek juz jakis czas i efekt jest taki o sobie,bez rewelacji.
Masuje sie rowniez bez odrywania banki, bo tak mi wygodniej i latwiej. Poprostu poszlam na łatwizne!
ALE jestem po studiach w przyblizonym kierunku i to co pisze Shanaya jest prawda, poniewaz masaz powinno sie wykonywac tylko i wylacznie w strone serca czyli trzeba ciagnac do gory, odrywajac banke za kazdym razem!!

Podsumowujac stwierdzilam ze zaczne masaz wykonywac prawidlowo i zadam sobie trudnu, sprawdze czy metoda jest efektywniejsza.

Mysle ze generalnie warto sie troche pobawic z tym, sama tez poszlam na latwizne majac swiadomosc ze robie to zle, tymbardziej ze jeszcze uczylam sie tego na praktykach
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 17:49   #2725
madzianna87
Raczkowanie
 
Avatar madzianna87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 94
Dot.: masaż chińską bańką

Hej
Mam jedno pytanie, czy jesli mam sklonnosci do siniakow to moge wykonywac masaz b. delikatnie czy jest to pod zadnym pozorom i absolutnie niewskazane?
Jesli tak jest i mam nawet nie probowac to moze to znacie jakis inny sprawdzony sposob na pozbycie sie tego dziada?
madzianna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 22:20   #2726
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Ja powiem tak: uzywam baniek juz jakis czas i efekt jest taki o sobie,bez rewelacji.
Masuje sie rowniez bez odrywania banki, bo tak mi wygodniej i latwiej. Poprostu poszlam na łatwizne!
ALE jestem po studiach w przyblizonym kierunku i to co pisze Shanaya jest prawda, poniewaz masaz powinno sie wykonywac tylko i wylacznie w strone serca czyli trzeba ciagnac do gory, odrywajac banke za kazdym razem!!

Podsumowujac stwierdzilam ze zaczne masaz wykonywac prawidlowo i zadam sobie trudnu, sprawdze czy metoda jest efektywniejsza.

Mysle ze generalnie warto sie troche pobawic z tym, sama tez poszlam na latwizne majac swiadomosc ze robie to zle, tymbardziej ze jeszcze uczylam sie tego na praktykach
A oglądałaś filmik który wstawiła niepokonana27? Tam w programie kawa czy herbata masażystka wykonuje masaż bez odrywania bańki. Może tak też jest prawidłowo skoro pokazali to w tv i wypowiada się o tym pani dr i nic nie mówi, że ta masażystka źle go wykonuje. Nie wiem sama co o tym mysleć ale nie mam zamiaru za każym razem odrywać bańki bo chyba dostałabym szału. Zwłaszcza, że jak nie odrywam to też efekty sa super. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w tym odrywaniu banki
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:17   #2727
koenicke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 43
Dot.: masaż chińską bańką

dopisuje sie do wątku.
Masażuje sie bańkami (niebieskimi) już od dłuższego czasu.
Efekty są !!! Mój cellulit okazał sie dośc prostym pacjentem.
Masuje bez odrywania ale w przyszłości spróbuję "odrywanej" metody - bo rzeczywiście czesto słyszałam o masażach antycellulitowych w strone serca.
Mam tylko rozterke w jednym punkcie, nie wiem na ile moje masaże są intensywne.
Nie mam siniaków, nie wie,m czy robie masaż efektywnie (mimo iż efekty są)
Gdzie mam przyjąć tą granicę bólu ( bo nie zawsze jest to przyjemne, szczególnie po zewnetrznej stronie ud)
Boję sie masować tynej strony łydek, mam tam rozstępy - czy słusznie ?
Jestem niskociśnienowcem a siniaki wychodzą mi późno i zostają na długo - ale jak juz wspomniałam u mnie siniaki nie wystepują. miałam problemy z puchnieciem nóg, zatrzymaniem wody(szczególnie w nogach) po masażach te objawy ustąpiły - ale jeśli miałabym je robić lepiej, bardzo proszę o rady
koenicke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:45   #2728
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez marrgosia Pokaż wiadomość
A oglądałaś filmik który wstawiła niepokonana27? Tam w programie kawa czy herbata masażystka wykonuje masaż bez odrywania bańki. Może tak też jest prawidłowo skoro pokazali to w tv i wypowiada się o tym pani dr i nic nie mówi, że ta masażystka źle go wykonuje. Nie wiem sama co o tym mysleć ale nie mam zamiaru za każym razem odrywać bańki bo chyba dostałabym szału. Zwłaszcza, że jak nie odrywam to też efekty sa super. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w tym odrywaniu banki
Widzialam i oczom własnym nie wierze
Ktos tu sie chyba chcial sprzedac tanim kosztem afiszujac do tego brakiem wiedzy - tak bym to rozumowala.
Lekarze tez bywaja rozni, bywaja tez nie douczeni.
Ja bym sie tym nie sugerowala.

Niemniej jednak jak widac te programy typu kawa czy herbata nie sa pewnym zrodlem aby czerpac z nich widze.

Byc moze Pani doktor poszla na łatwizne - nie wiem.
Ale jedno jest pewne ze zle wykonany jest ten masaz i to jak my go bedziemy wykonywac bierzemy na wlasna odpowiedzialnosc.

Ja tez swieta nie jestem
Dzisiaj robie wieczorem podejde do tematu fachowo
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 10:41   #2729
niepokonana27
Raczkowanie
 
Avatar niepokonana27
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 90
Dot.: masaż chińską bańką

Byłam wczoraj w 3 różnych salonach urody, gdzie wykonuja masaż banka i w kazdym jednym robia to bez odrywania banki. Nie pozostaje nic innego jak tam wrócic i powiedziec wszystkim, że są "NIEDOUCZENI" :-/

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość

Niemniej jednak jak widac te programy typu kawa czy herbata nie sa pewnym zrodlem aby czerpac z nich widze.
Dodać do tego pozostaje, iż fora typu 'wizaz' tymbardziej nie są pewnym zrodlem żeby czerpac z nich wiedze bo ile osob tyle opinii i jedna mądrzejsza od drugiej a każda uważa, że wie najlepiej
Dlatego niech kazdy robi po swojemu i jak mu wygodnie bo 100% recepty na idealny masaz tutaj rowniez nie znajdziemy, takie moje zdanie i tego sie trzymam
niepokonana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 18:41   #2730
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: masaż chińską bańką

Dziewczyny, czy któraś z Was miała widoczny cellulit podczas stania, a który zmniejszył się dzięki masażom tak, że widać go tylko po ściśnięciu skóry? Jeśli tak to ile trwały masaże do uzyskania takiego efektu?

Koenicke, skoro efekty są, to wykonujesz prawidłowo i efektywnie masaż Też odczuwam największy ból po zewnętrznej stronie uda. Ja dziś robię drugi masaż (wcześniej zaprzestałam po jakichś pięciu masażach).

Ja odrywam bańkę za każdym razem na górze i wcale mnie to nie irytuje. Po prostu szybko wkładam palca pod bańkę i ona sie odsysa. Potem od razu zasysam ją na dole i dalej masuję. Dla mnie to normalne, jak tak powinno sie niby robić, to tak robię.
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-28 18:28:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.