Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-24, 17:33   #2731
anka_skakanka_
Raczkowanie
 
Avatar anka_skakanka_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 107
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Najpierw bym poszukała powodów, czemu masz aktualnie skórę suchą jak wiór. Napisz też, czego do tej pory używałaś i co się nie sprawdziło.
Jednego specyfiku, który zadziała cuda jednak nikt Ci tu nie poleci, bo gdyby taki istniał, to pewnie ten wątek nie miałby trzeciej odsłony.
Bambino z panteonem, olejek różany z Bielendy, holika holika 99% (mam wrażenie że wcale nie nawilża..), biały jeleń nawilżający, buzie myję pharmaceris pianką do atopowej, oczyszczam peelofami z tea tree, maseczką z tea tree (beauty formulas), jak mam mocniejszy makijaż doczyszczam peelingiem z tej samej serii. Nic nie działa, olejek i bambino zapchały. Same szkody, boje się używać cokolwiek, dlatego skórę mam suchą... jak nie urok to s...
__________________
beyhive
anka_skakanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 17:50   #2732
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Bambino z panteonem, olejek różany z Bielendy, holika holika 99% (mam wrażenie że wcale nie nawilża..), biały jeleń nawilżający, buzie myję pharmaceris pianką do atopowej, oczyszczam peelofami z tea tree, maseczką z tea tree (beauty formulas), jak mam mocniejszy makijaż doczyszczam peelingiem z tej samej serii. Nic nie działa, olejek i bambino zapchały. Same szkody, boje się używać cokolwiek, dlatego skórę mam suchą... jak nie urok to s...
Nie dziwię się, że pasta w postaci kremu Bambino i olejek Cię zapchały.
Jak używasz tego żelu Holika Holika?
Jakie masz wrażenia po piance Pharmaceris? Cera jest ściągnięta, albo pianka słabo domywa, zostawia film itp?
Moim zdaniem maseczki peel-off są za mocne do cery odwodnionej i tylko pogłębiają problem, a zamiast domywania makijażu peelingiem lepiej usunąć go produktem do demakijażu (micel, olejek do demakijażu, mleczko) a potem normalnie umyć twarz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 17:55   #2733
anka_skakanka_
Raczkowanie
 
Avatar anka_skakanka_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 107
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Holika używam wieczorem, przed snem po całej wieczornej toalecie. Makijaż zmywam płynem miceralnym Ulga Ziaji ale tak "pobieżnie" bo potem i tak domywam twarz tą maseczką z beauty formulas. Co do pharmacerisa to właśnie mam wrażenie że na mojej twarzy nie robi nic oprócz lekkiego oczyszczenia, wydaje mi się że to dobrze. Co masz na myśli pisząc normalnie umyć twarz? W sensie.. wiem, że to może być dla Ciebie oczywiste, ale dla mnie normalne mycie twarzy to posługiwanie się żelem do higieny intymnej jako myjka do buzi :P
__________________
beyhive
anka_skakanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 18:39   #2734
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Holika używam wieczorem, przed snem po całej wieczornej toalecie.
Solo czy pod coś?


Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Makijaż zmywam płynem miceralnym Ulga Ziaji ale tak "pobieżnie" bo potem i tak domywam twarz tą maseczką z beauty formulas. Co do pharmacerisa to właśnie mam wrażenie że na mojej twarzy nie robi nic oprócz lekkiego oczyszczenia, wydaje mi się że to dobrze.
Do demakijażu lepiej się dobrze przyłożyć, jest tak samo ważny jak późniejsze mycie.
Ta maseczka ma skład też taki sobie, ma m.in. parafinę, nie każdemu może służyć.

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Co masz na myśli pisząc normalnie umyć twarz? W sensie.. wiem, że to może być dla Ciebie oczywiste, ale dla mnie normalne mycie twarzy to posługiwanie się żelem do higieny intymnej jako myjka do buzi :P
Dobre pytanie. Dla jednego normalnie to jest ze ściereczką albo innym gadżetem, dla mnie normalnie umyć znaczy nałożyć porcję produktu myjącego, rozprowadzić na twarzy, spłukać, oszuszyć ręcznikiem papierowym i zaraz nakładać resztę pielęgnacji (nie czekać, aż skóra wyschnie sama).
Żel do higieny intymnej może byc ok, jeśli ma łagodne środki myjące i odpowiednie dla skóry pH (teoretycznie dla skóry jest dobre pH neutralne, ale w praktyce bywa różnie).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-02-24 o 18:40
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 18:56   #2735
anka_skakanka_
Raczkowanie
 
Avatar anka_skakanka_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 107
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Solo czy pod coś?




Do demakijażu lepiej się dobrze przyłożyć, jest tak samo ważny jak późniejsze mycie.
Ta maseczka ma skład też taki sobie, ma m.in. parafinę, nie każdemu może służyć.



Dobre pytanie. Dla jednego normalnie to jest ze ściereczką albo innym gadżetem, dla mnie normalnie umyć znaczy nałożyć porcję produktu myjącego, rozprowadzić na twarzy, spłukać, oszuszyć ręcznikiem papierowym i zaraz nakładać resztę pielęgnacji (nie czekać, aż skóra wyschnie sama).
Żel do higieny intymnej może byc ok, jeśli ma łagodne środki myjące i odpowiednie dla skóry pH (teoretycznie dla skóry jest dobre pH neutralne, ale w praktyce bywa różnie).
Holika nakładam solo Odejdę od tych maseczek a bambino zacznę używać tylko do rąk i łokci :P Mam jeszcze krem z flos leku rozjaśniający przebarwienia z masłem shea 3%, tylko że na opakowaniu piszą żeby stosować 4 tygodnie.. czyli, że nie nadaje się jako stały krem do codziennej, długoterminowej pielęgnacji? :< twarzing, trudniejszy niż myślałam. A i swoją drogą dzięki za poświęcony czas A no i byłam właśnie w biedrze i kupiłam pianke miceralną z tołpy łagodzącą, spróbuje zamiast tych maseczek
__________________
beyhive
anka_skakanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 19:53   #2736
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Holika nakładam solo
Pewnie Twoja skóra potrzebuje więcej okluzji, której żel jej nie dostarcza. Zaś Bambino dostarcza jej za dużo.


Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Odejdę od tych maseczek a bambino zacznę używać tylko do rąk i łokci :P Mam jeszcze krem z flos leku rozjaśniający przebarwienia z masłem shea 3%, tylko że na opakowaniu piszą żeby stosować 4 tygodnie.. czyli, że nie nadaje się jako stały krem do codziennej, długoterminowej pielęgnacji?
Większość producentów zaleca ocenianie efektów swoich produktów po miesiącu. Cykl odnowy naskórka tyle wynosi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 20:05   #2737
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Kupiłam właśnie piankę Kivvi Ribes Negrum.
https://witalnie.com.pl/kivvi-czarna...rzy-150ml.html
Jest bardzo delikatna. Fajna ale płyn Łopianowy bardziej chyba lubię.
https://witalnie.com.pl/kivvi-plyn-d...wa-150-ml.html
Ma konsystencję mleczka, delikatnie się pieni, ale jest łagodny i bardzo przyjemny w stosowaniu.
Miałam też płyn Pyrus Cydonia, ale on był mocniejszy, pamiętam że nawet kogoś podrażniał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję. Moze sie skuszę. Choc trudno mi wyobrazuc sobie "plyn o konsystencji mleczks" jakos mam zakodowane ze plyn ma bardziej wodnista konsystencje
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-24, 20:16   #2738
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Dziękuję. Moze sie skuszę. Choc trudno mi wyobrazuc sobie "plyn o konsystencji mleczks" jakos mam zakodowane ze plyn ma bardziej wodnista konsystencje
Bo to się tylko nazywa płynem. Ale żelem też do końca nie jest. Jednak się pieni i po prostu jest dobrym myjadłem do twarzy

W natinati są w dobrej cenie aktualnie w wersji Łopianowej i z szalwią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2018-02-24 o 20:22
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 22:20   #2739
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może któraś mi wprost powie.. specyfik, coś, cokolwiek, co mi moją młodą skórę nawilży i wyrówna koloryt, nie powodując przy tym powstawania zaskórników, syfów, bulw i innych tego typu odstraszaczy? Mam skórę suchą jak wiór (teraz znaczy się..) i boję się czegokolwiek używać, bo wszystko mnie zapycha.. macie jakiegoś takiego pewniaka, który krzywdy nie zrobi a poprawi kondycje trudnej skóry?
Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Bambino z panteonem, olejek różany z Bielendy, holika holika 99% (mam wrażenie że wcale nie nawilża..), biały jeleń nawilżający, buzie myję pharmaceris pianką do atopowej, oczyszczam peelofami z tea tree, maseczką z tea tree (beauty formulas), jak mam mocniejszy makijaż doczyszczam peelingiem z tej samej serii. Nic nie działa, olejek i bambino zapchały. Same szkody, boje się używać cokolwiek, dlatego skórę mam suchą... jak nie urok to s...
Dziwne, że Cię Holika nie nawilża.

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Holika używam wieczorem, przed snem po całej wieczornej toalecie. Makijaż zmywam płynem miceralnym Ulga Ziaji ale tak "pobieżnie" bo potem i tak domywam twarz tą maseczką z beauty formulas. Co do pharmacerisa to właśnie mam wrażenie że na mojej twarzy nie robi nic oprócz lekkiego oczyszczenia, wydaje mi się że to dobrze. Co masz na myśli pisząc normalnie umyć twarz? W sensie.. wiem, że to może być dla Ciebie oczywiste, ale dla mnie normalne mycie twarzy to posługiwanie się żelem do higieny intymnej jako myjka do buzi :P
Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Holika nakładam solo Odejdę od tych maseczek a bambino zacznę używać tylko do rąk i łokci :P Mam jeszcze krem z flos leku rozjaśniający przebarwienia z masłem shea 3%, tylko że na opakowaniu piszą żeby stosować 4 tygodnie.. czyli, że nie nadaje się jako stały krem do codziennej, długoterminowej pielęgnacji? :< twarzing, trudniejszy niż myślałam. A i swoją drogą dzięki za poświęcony czas A no i byłam właśnie w biedrze i kupiłam pianke miceralną z tołpy łagodzącą, spróbuje zamiast tych maseczek
Jak używasz tłustych kremów i do tego silnych detergentów, albo wręcz odwrotnie, takich, które nie oczyszczają skory dostatecznie, to niestety, trzeba to wszystko odstawić i nie liczyć na to, że od razu nastąpi poprawa skóry, bo tak raczej na 100% nie będzie, zwłaszcza, że piszesz, że jest duży problem z wypryskami, że są duże zmiany skórne, trzeba czasu żeby skóra wyszła na prostą, na pewno potrzebne będzie złuszczanie, enzymatyczne i prawdopodobnie kwasowe też, ale to jest niestety, za dużo opisywania, bo nie powinno się silnych zabiegów kwasowych robić na mocno uszkodzonej skórze, albo gdy są czynne wypryski, najlepiej takie rzeczy robić w oknie czasowym, gdy skóra jest w nieco lepszej kondycji. Musisz poczytać, chociażby ten wątek, bo bez wiedzy nic nie pomożesz swojej skórze, a możesz jeszcze pogorszyć sprawę. Niestety, nie ma jednego złotego środka, jeszcze nigdy nikt nie wyleczył trądziku jednym kosmetykiem, a jeśli tak ktoś twierdzi, to może wyleczył na miesiąc, a potem problem wrócił, albo to jakiś spamer Na pewno należy unikać kosmetyków tłustych oraz wysuszających skórę, potrzebne będzie złuszczanie oraz dokładne codzienne oczyszczanie skóry delikatnymi środkami. Zerknij co dziewczyny tu polecają, niedawno pisałyśmy, jakich kosmetyków obecnie używamy, żeby skórę utrzymać w dobrej kondycji, do tego zdradzamy swoje sekretne techniki i triki pielęgnacyjne, możesz np. spróbować myć twarz skrystalizowanym miodem, po demakijażu i oczyszczeniu robisz peeling takim miodem, bardzo fajny jest i łatwo się spłukuje ciepłą wodą i naprawdę pomaga, pod warunkiem, że nie masz alergii, a miód jest dobrej jakości, z prawdziwej pasieki, nie jakiś sztuczny. Dla doczyszczenia warto regularnie, nawet codziennie używać różnych ściereczek i gąbeczek wraz z kosmetykami myjącymi, fajny jest też płatek/myjka silikonowa For Your Beauty. To są może prozaiczne rzeczy, ale uwierz, małymi krokami i kilkuetapowo wypracowując sobie pewne rytuały pielęgnacyjne, zdziałasz wiele dobrego dla skóry, a jak się nie przyłożysz i nie zainwestujesz pieniędzy, czasu i cierpliwości, to nie zmieni się nic, a będzie tylko gorzej, bo zaniedbywana skóra na pewno się nie poprawi sama, gdy będziesz na nią kłaść byle co, jestem niemal przekonana, że z tą Tołpą też długo nie pociągniesz.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 05:20   #2740
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość




To wiele tego nie było.

Wrażliwość skóry w dużym stopniu ogranicza możliwości walki.

Dla takich cer są polecane też mniej popularne peelingi tzn. kwas kojowy KLIK i peeling argireliną, ale ten to chyba tylko w gabinetach.
wiele lat temu bylam kroliczkiem doswiadczalnym dermatologow nic mi nie pomagalo, a testowalam wiele produktow dermatologicznych , i juz nawet nie pamietam ich nazw, bylo to wiele lat temu, ale na pewno zoraku, ani atredermu nie mialam, pozniej tradzik znacznie zmalal po uzywaniu tabletek antykoncepcyjnych yasmin, chodz nadal mi wychodza grudki, jakies niedoskonalosci male, ale nie tak jak kiedys ...
ale blizenki, nierownosci, przbarwienia-czerwone pozostaly, pare lat temu mialam laser i pozniej mi jakis kwas nakladali, ale zbytnio nie bylo efektu, pozniej nic nie uzywalam odposcilam...
nie mialam juz sil...psychiczne wycienczenie...
a pozniej zaczelam czytac intensywnie neta, wrecz jak szalona pytac w necie ludzi i zaczelam kupowac na wlasna reke kremy z apteki, kremy naturalne, albo wspomniane kwasy z Biochemi urody, ale nic bardzoo inwazyjnego, bo balam sie zniszczenia skory, ze skora bedzie jeszcze gorzej wygladac...
wiec celowalam w cos bardziej lagodnego-aptecznego bez recepty, bo moja skora jest dosc wrazliwa, obecnie dosc cienka.

Ten KWAS KOJOWY ktory podalas w linku, rozumiem ze to moge sama sobie w domu uzywac, bez zadnego zagrozenia?
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.

Edytowane przez WielkaDamaSama1
Czas edycji: 2018-02-25 o 05:49
WielkaDamaSama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 08:23   #2741
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
W jakiej formie i na co stosujesz retinol?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja stosuję retinol w okresie jesień-zima jako prewencję przeciwzmarszczkową i do tego jest to mój sposób na uregulowanie (zmniejsza wydzielanie sebum) i wygładzenie skóry. W tej chwili mam Liq CR serum night, jest super. Ważne jest tylko, by nie przesadzać, częstotliwość 2x w tygodniu jest zupełnie wystarczająca.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-25, 09:40   #2742
anka_skakanka_
Raczkowanie
 
Avatar anka_skakanka_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 107
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziwne, że Cię Holika nie nawilża.





Jak używasz tłustych kremów i do tego silnych detergentów, albo wręcz odwrotnie, takich, które nie oczyszczają skory dostatecznie, to niestety, trzeba to wszystko odstawić i nie liczyć na to, że od razu nastąpi poprawa skóry, bo tak raczej na 100% nie będzie, zwłaszcza, że piszesz, że jest duży problem z wypryskami, że są duże zmiany skórne, trzeba czasu żeby skóra wyszła na prostą, na pewno potrzebne będzie złuszczanie, enzymatyczne i prawdopodobnie kwasowe też, ale to jest niestety, za dużo opisywania, bo nie powinno się silnych zabiegów kwasowych robić na mocno uszkodzonej skórze, albo gdy są czynne wypryski, najlepiej takie rzeczy robić w oknie czasowym, gdy skóra jest w nieco lepszej kondycji. Musisz poczytać, chociażby ten wątek, bo bez wiedzy nic nie pomożesz swojej skórze, a możesz jeszcze pogorszyć sprawę. Niestety, nie ma jednego złotego środka, jeszcze nigdy nikt nie wyleczył trądziku jednym kosmetykiem, a jeśli tak ktoś twierdzi, to może wyleczył na miesiąc, a potem problem wrócił, albo to jakiś spamer Na pewno należy unikać kosmetyków tłustych oraz wysuszających skórę, potrzebne będzie złuszczanie oraz dokładne codzienne oczyszczanie skóry delikatnymi środkami. Zerknij co dziewczyny tu polecają, niedawno pisałyśmy, jakich kosmetyków obecnie używamy, żeby skórę utrzymać w dobrej kondycji, do tego zdradzamy swoje sekretne techniki i triki pielęgnacyjne, możesz np. spróbować myć twarz skrystalizowanym miodem, po demakijażu i oczyszczeniu robisz peeling takim miodem, bardzo fajny jest i łatwo się spłukuje ciepłą wodą i naprawdę pomaga, pod warunkiem, że nie masz alergii, a miód jest dobrej jakości, z prawdziwej pasieki, nie jakiś sztuczny. Dla doczyszczenia warto regularnie, nawet codziennie używać różnych ściereczek i gąbeczek wraz z kosmetykami myjącymi, fajny jest też płatek/myjka silikonowa For Your Beauty. To są może prozaiczne rzeczy, ale uwierz, małymi krokami i kilkuetapowo wypracowując sobie pewne rytuały pielęgnacyjne, zdziałasz wiele dobrego dla skóry, a jak się nie przyłożysz i nie zainwestujesz pieniędzy, czasu i cierpliwości, to nie zmieni się nic, a będzie tylko gorzej, bo zaniedbywana skóra na pewno się nie poprawi sama, gdy będziesz na nią kłaść byle co, jestem niemal przekonana, że z tą Tołpą też długo nie pociągniesz.
Dzięki wielkie za obszerną odpowiedź Aczkolwiek z tymi wypryskami i kondycją skóry nie jest tak źle - jest gładka i czasami pojawiają się małe zaskórniki, nie jest tak tragicznie, uważam że w porownaniu z rówieśniczkami jest odrobinke lepsza niz przecietna mimo wszystko - dziekuje za porady, byc moze wroce tu za dwa miesiace i powiem wam, jak wspaniale teraz wyglada moja buzia
__________________
beyhive
anka_skakanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 14:30   #2743
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny, słyszałyście o tym, że Ewa Szałkowska planuje wypuścić jakieś swoje kosmetyki? Wspomniała o tym w komentarzach. Umieram z ciekawości czy planuje swój sklep (chyba Czarszka tak zrobiła?) , czy we współpracy z jakąś firmą. Myślę, że mogą być bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę jej zaangażowanie w temat, i to, że sama narzeka, że na polskim rynku kosmetycznym brakuje innowacyjności i wykorzystania np. polskich ziół itp.
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 14:51   #2744
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez WielkaDamaSama1 Pokaż wiadomość
Ten KWAS KOJOWY ktory podalas w linku, rozumiem ze to moge sama sobie w domu uzywac, bez zadnego zagrozenia?
Tak, nadaje się do samodzielnego stosowania. Tutaj o kwasie kojowym innych firm KLIK KLIK.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny, słyszałyście o tym, że Ewa Szałkowska planuje wypuścić jakieś swoje kosmetyki? Wspomniała o tym w komentarzach. Umieram z ciekawości czy planuje swój sklep (chyba Czarszka tak zrobiła?) , czy we współpracy z jakąś firmą. Myślę, że mogą być bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę jej zaangażowanie w temat, i to, że sama narzeka, że na polskim rynku kosmetycznym brakuje innowacyjności i wykorzystania np. polskich ziół itp.
Nie słyszałam, ale jestem ciekawa w stronę jakich formuł pójdzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 15:45   #2745
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez anka_skakanka_ Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za obszerną odpowiedź Aczkolwiek z tymi wypryskami i kondycją skóry nie jest tak źle - jest gładka i czasami pojawiają się małe zaskórniki, nie jest tak tragicznie, uważam że w porownaniu z rówieśniczkami jest odrobinke lepsza niz przecietna mimo wszystko - dziekuje za porady, byc moze wroce tu za dwa miesiace i powiem wam, jak wspaniale teraz wyglada moja buzia
To jeśli nie jest tragicznie, to może nie będą konieczne silne zabiegi złuszczające, a wystarczą peelingi enzymatyczne i jakieś preparaty o niskim stężeniu kwasów.

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny, słyszałyście o tym, że Ewa Szałkowska planuje wypuścić jakieś swoje kosmetyki? Wspomniała o tym w komentarzach. Umieram z ciekawości czy planuje swój sklep (chyba Czarszka tak zrobiła?) , czy we współpracy z jakąś firmą. Myślę, że mogą być bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę jej zaangażowanie w temat, i to, że sama narzeka, że na polskim rynku kosmetycznym brakuje innowacyjności i wykorzystania np. polskich ziół itp.
Nic nie wiem, kojarzę, że było to w sferze jej marzeń, więc jeśli się spełniają, to super, a moim marzeniem jest, żeby to było zapoczątkowanie jakiejś rewolucji w pielęgnacji cery problematycznej, a nie wpychanie szkodliwych substancji do kolejnych kosmetyków i tłumaczenie, że inaczej się nie da Tak niestety, mam wrażenie, jest z szamponem Anwen, na innym wątku już pisałam, że mi nie przypadł do gustu, w dodatku można bardziej naturalnie i 10 razy skuteczniej, bo mam przykłady co najmniej kilku naturalnych, o wiele lepszych szamponów od tego. A co do Czarszki, to jej wiedza w porównaniu do wiedzy Ewy jest żadna. Nie, żebym jakoś faworyzowała Ewę, ponieważ nie zgadzam się z nią w każdej możliwej kwestii, ale... trzeba wylać kawę na ławę.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-02-25 o 15:47
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 15:59   #2746
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nic nie wiem, kojarzę, że było to w sferze jej marzeń, więc jeśli się spełniają, to super, a moim marzeniem jest, żeby to było zapoczątkowanie jakiejś rewolucji w pielęgnacji cery problematycznej, a nie wpychanie szkodliwych substancji do kolejnych kosmetyków i tłumaczenie, że inaczej się nie da Tak niestety, mam wrażenie, jest z szamponem Anwen, na innym wątku już pisałam, że mi nie przypadł do gustu, w dodatku można bardziej naturalnie i 10 razy skuteczniej, bo mam przykłady co najmniej kilku naturalnych, o wiele lepszych szamponów od tego. A co do Czarszki, to jej wiedza w porównaniu do wiedzy Ewy jest żadna. Nie, żebym jakoś faworyzowała Ewę, ponieważ nie zgadzam się z nią w każdej możliwej kwestii, ale... trzeba wylać kawę na ławę.
Ale czarszka chociaż uczciwie założyła działalność, kiedy zaczęła sprzedawać swoje balsamy myjące. Ewa Szałkowska daje "prywatne konsultacje" w cenie 150-300 zł, WTF Poza tym, kiedyś przypadkowo natknęłam się na dyskusję, gdzie jakaś firma coś zareklamowała i wykorzystała jej zdjęcie, ona do nich napisała, oni zaraz zdjęcie zdjęli, wystosowali oficjalne przeprosiny, a ta ich sądem ciągle straszyła. Niestety, dla mnie z czasem wychodzi z niej straszna cwaniara
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.

Edytowane przez Miramej
Czas edycji: 2018-02-25 o 16:01
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 16:48   #2747
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ale czarszka chociaż uczciwie założyła działalność, kiedy zaczęła sprzedawać swoje balsamy myjące. Ewa Szałkowska daje "prywatne konsultacje" w cenie 150-300 zł, WTF Poza tym, kiedyś przypadkowo natknęłam się na dyskusję, gdzie jakaś firma coś zareklamowała i wykorzystała jej zdjęcie, ona do nich napisała, oni zaraz zdjęcie zdjęli, wystosowali oficjalne przeprosiny, a ta ich sądem ciągle straszyła. Niestety, dla mnie z czasem wychodzi z niej straszna cwaniara
A skąd wiesz, że tyle bierze? Ludzie piszą różne rzeczy w internecie, może to plotki, chyba, że masz dowody To jest jeszcze młoda dziewczyna, może nieobyta i musi się ogarnąć na salonach W każdym razie miała prawo rościć sobie przeprosiny i może groziła, żeby po prostu mieć spokój na przyszłość z tego typu akcjami Nie dziwię jej się, to są jej autorskie zdjęcia. Nie wiem, co to za historia i jak dokładnie było, ale czasem warto zrobić szum, żeby potem sytuacja się nie powtórzyła z innymi cwaniakami. Generalnie nie bronię ani jednej ani drugiej, ale Czarszka mi w ogóle nie pasuje od wielu lat, odkąd ją pierwszy raz zobaczyłam na YT, niestety, jej darmowe porady są dużo bardziej szkodliwe dla ludzi, niż te konsultacje za rzekomo 150-300 zł.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 17:14   #2748
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A skąd wiesz, że tyle bierze? Ludzie piszą różne rzeczy w internecie, może to plotki, chyba, że masz dowody To jest jeszcze młoda dziewczyna, może nieobyta i musi się ogarnąć na salonach W każdym razie miała prawo rościć sobie przeprosiny i może groziła, żeby po prostu mieć spokój na przyszłość z tego typu akcjami Nie dziwię jej się, to są jej autorskie zdjęcia. Nie wiem, co to za historia i jak dokładnie było, ale czasem warto zrobić szum, żeby potem sytuacja się nie powtórzyła z innymi cwaniakami. Generalnie nie bronię ani jednej ani drugiej, ale Czarszka mi w ogóle nie pasuje od wielu lat, odkąd ją pierwszy raz zobaczyłam na YT, niestety, jej darmowe porady są dużo bardziej szkodliwe dla ludzi, niż te konsultacje za rzekomo 150-300 zł.
Co do Czarszki to ja jej nie znałam, ale ludzie wszędzie pytali o te jej balsamy myjące, więc w końcu sprawdziłam o co chodzi. Może są osoby którym się sprawdzają w OCM czy jakiejś innej formie, mnie nie skusily i bardzo nie lubię tej metody. Jednak z kanału wydaje się być bardzo pozytywną osobą.

Co do konsultacji Ewy to akurat prawda, ta informacja widnieje na jej blogu. Mnie tam jakoś szczególnie to nie boli, że robi to na czarno, ciężko robić coś takiego na legalu skoro nie ma żadnego wykształcenia w tym kierunku, a jednak ludzie bombardowali ją na pewno milionem wiadomości o pomoc, i nie dziwię się, że nir chce robić tego za darmo. Jest masa osób które np udzielają korepetycji i robią inne rzeczy na czarno, to co, ona nie może, bo jest blogerka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2018-02-25 o 17:17
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 17:23   #2749
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Co do Czarszki to ja jej nie znałam, ale ludzie wszędzie pytali o te jej balsamy myjące, więc w końcu sprawdziłam o co chodzi. Może są osoby którym się sprawdzają w OCM czy jakiejś innej formie, mnie nie skusily i bardzo nie lubię tej metody. Jednak z kanału wydaje się być bardzo pozytywną osobą.

Co do konsultacji Ewy to akurat prawda, ta informacja widnieje nawet na jej blogu. Mnie tam jakoś szczególnie to nie boli, że robi to na czarno, ciężko robić coś takiego na legalu skoro nie ma żadnego wykształcenia w tym kierunku, a jednak ludzie bombardowali ją na pewno milionem wiadomości o pomoc, i nie dziwię się, że nir chce robić tego za darmo. Jest masa osób które np udzielają korepetycji i robią inne rzeczy na czarno, to co, ona nie może, bo jest blogerka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętam, że kiedyś na blogu Ewy była info ze w ramach zapłaty za konsultacje ona sobie wybierze kosmetyk w tym przedziale cenowym, o którym piszesz i w taki spodob to się odbywało. Ale może to się zmieniło.
Ja ani jednej ani drugiej nie śledzę, bo mnie drażnią. Ewa dla mnie ma za długie posty, pokrętnie pisane i do końca nie wiem co chce powiedzieć.
Natomiast Czarszki nie mogę oglądać, bo mnie denerwuje jej sposób bycia po prostu. Zdaję sobie sprawę, że ma wielu subskrybentów i jest lubiana, ale mnie nie przypadła do gustu i tyle. I też bym nie kupiła balsamu, bo jeśli już to są tańsze opcje na rynku.
Jednak dobrze, że się dziewczyny zabierają za tego typu działalności, dla nas dobrze, bo jest wybór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-25, 17:29   #2750
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Co do Czarszki to ja jej nie znałam, ale ludzie wszędzie pytali o te jej balsamy myjące, więc w końcu sprawdziłam o co chodzi. Może są osoby którym się sprawdzają w OCM czy jakiejś innej formie, mnie nie skusily i bardzo nie lubię tej metody. Jednak z kanału wydaje się być bardzo pozytywną osobą.

Co do konsultacji Ewy to akurat prawda, ta informacja widnieje nawet na jej blogu. Mnie tam jakoś szczególnie to nie boli, że robi to na czarno, ciężko robić coś takiego na legalu skoro nie ma żadnego wykształcenia w tym kierunku, a jednak ludzie bombardowali ją na pewno milionem wiadomości o pomoc, i nie dziwię się, że nir chce robić tego za darmo. Jest masa osób które np udzielają korepetycji i robią inne rzeczy na czarno, to co, ona nie może, bo jest blogerka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kojarzę, że kiedyś widziałam jej wpis, gdzieś się tłumaczyła z cen za te konsultacje, że to nie jest tylko za same porady, ale też czasem załatwia kosmetyki i dojeżdża do ludzi, dlatego taka rozpiętość cenowa, poza tym pisała, że ma daleko idące plany, kształci się i chce założyć własną markę, dlatego nie zamierza nikomu się tłumaczyć ze stawek takich, a nie innych, bo nic za darmo nie ma, żeby taką firmę otworzyć, rozwijać się, trzeba ciężko pracować, życzę jej sukcesu, póki co niech sobie będzie skin coachem, na pewno jej porady nikomu krzywdy nie zrobią, a i tak potem się okaże czy jej kosmetyki są czegoś warte, bo to będzie najlepszy dowód na to czy pisze prawdę.

A Czarszkę pamiętam jeszcze sprzed założenia marki, nijak nie rozumie potrzeb skóry innego typu, niż jej własna i jeszcze się spiera z ludźmi i wyszukuje absurdalne powody, by nie przyznać się do błędu, jak ktoś jej mówi i pokazuje, że śnieg jest biały, to ona wmawia, że jest czarny, nie toleruję po prostu jej osoby, a jej porady są absurdalne, ale to jej sprawa, wierzy w to co mówi, jak każdy, ma do tego prawo, nic nie poradzę.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-02-25 o 18:44
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 17:43   #2751
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Pamiętam, że kiedyś na blogu Ewy była info ze w ramach zapłaty za konsultacje ona sobie wybierze kosmetyk w tym przedziale cenowym, o którym piszesz i w taki spodob to się odbywało. Ale może to się zmieniło.
Ja ani jednej ani drugiej nie śledzę, bo mnie drażnią. Ewa dla mnie ma za długie posty, pokrętnie pisane i do końca nie wiem co chce powiedzieć.
Natomiast Czarszki nie mogę oglądać, bo mnie denerwuje jej sposób bycia po prostu. Zdaję sobie sprawę, że ma wielu subskrybentów i jest lubiana, ale mnie nie przypadła do gustu i tyle. I też bym nie kupiła balsamu, bo jeśli już to są tańsze opcje na rynku.
Jednak dobrze, że się dziewczyny zabierają za tego typu działalności, dla nas dobrze, bo jest wybór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja obie poznałam dzieki Wam i mam co do nich bardzo podobne odczucia do Twoich.
Ewa jak dla mnie pisze elaboraty i co do niektorych jej wpisów odnosilam wrażenie ze jest duzo dużo duzo informacji a gubione jest sedno i przeslanie.
Czarszke obejrzałam w serii o mineralach i mialam dosyć.
Trochę żałuję ze zadna z nich jie przypadła mi do gustu.bo chętnie bym poczytala coś mądrego.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 18:11   #2752
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Zakupiłem tą emulsję micelarną z Anidy. Potrzebuje jeszcze czegoś nawilżającego. Co polecicie? Czy Ava Aloe Organic serum do twarzy anti-aging Opuncja i Aloes - tutaj pewnie potrzebowałbym jakiegoś niekomendogennego emolientu. EUBIONA Żel aloesowy z liposomami - czy to znowu dla cery tłustej i trądzikowej, ale obecnie również suchej-odwodnionej będzie za bogate
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 18:41   #2753
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
Zakupiłem tą emulsję micelarną z Anidy. Potrzebuje jeszcze czegoś nawilżającego. Co polecicie? Czy Ava Aloe Organic serum do twarzy anti-aging Opuncja i Aloes - tutaj pewnie potrzebowałbym jakiegoś niekomendogennego emolientu. EUBIONA Żel aloesowy z liposomami - czy to znowu dla cery tłustej i trądzikowej, ale obecnie również suchej-odwodnionej będzie za bogate
Ava jest super i solo i z innymi preparatami, a Eubiona trochę mocniej nawilża i nie wymaga okluzji raczej, polecam kupić obydwa
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 18:53   #2754
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A skąd wiesz, że tyle bierze? Ludzie piszą różne rzeczy w internecie, może to plotki, chyba, że masz dowody To jest jeszcze młoda dziewczyna, może nieobyta i musi się ogarnąć na salonach W każdym razie miała prawo rościć sobie przeprosiny i może groziła, żeby po prostu mieć spokój na przyszłość z tego typu akcjami Nie dziwię jej się, to są jej autorskie zdjęcia. Nie wiem, co to za historia i jak dokładnie było, ale czasem warto zrobić szum, żeby potem sytuacja się nie powtórzyła z innymi cwaniakami. Generalnie nie bronię ani jednej ani drugiej, ale Czarszka mi w ogóle nie pasuje od wielu lat, odkąd ją pierwszy raz zobaczyłam na YT, niestety, jej darmowe porady są dużo bardziej szkodliwe dla ludzi, niż te konsultacje za rzekomo 150-300 zł.
Z jej strony: "Koszt pełnej konsultacji wynosi 150-300 złotych. Forma zapłaty to opłacenie wybranego upominku lub darowizna pieniężna."
Skoro uważasz, że ma prawo zachowywać się tak po natychmiastowych i zamieszczonych na stronie przeprosinach, bo to są jej autorskie zdjęcia, to bądźmy uczciwi i oczekujmy też opodatkowania dochodów, a nie "jak Kali ukraść krowę to dobrze, a jak Kalemu, to źle".
Jednak darmowe, nie czerpie z nich zysku.

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Co do konsultacji Ewy to akurat prawda, ta informacja widnieje na jej blogu. Mnie tam jakoś szczególnie to nie boli, że robi to na czarno, ciężko robić coś takiego na legalu skoro nie ma żadnego wykształcenia w tym kierunku, a jednak ludzie bombardowali ją na pewno milionem wiadomości o pomoc, i nie dziwię się, że nir chce robić tego za darmo. Jest masa osób które np udzielają korepetycji i robią inne rzeczy na czarno, to co, ona nie może, bo jest blogerka?
No cóż, skoro tak walczyła o swoje prawa autorskie, to niech będzie konsekwentna i uczciwie odprowadza podatek od zarobku. Skoro nie chce robić za darmo, to niech nie robi, a jak robi za forsę, to niech będzie uczciwa, bo sama tego oczekuje od innych.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja kojarzę, że kiedyś widziałam jej wpis, gdzieś się tłumaczyła z cen za te konsultacje, że to nie jest tylko za same porady, ale też czasem załatwia kosmetyki i dojeżdża do ludzi, dlatego taka rozpiętość cenowa, poza tym pisała, że ma daleko idące plany, kształci się i chce założyć własną markę, dlatego nie zamierza nikomu się tłumaczyć ze stawek takich, a nie innych, bo nic za darmo nie ma, żeby taką firmę otworzyć, rozwijać się, trzeba ciężko pracować, życzę jej sukcesu, póki co niech sobie będzie skin coachem, na pewno jej porady nikomu krzywdy nie zrobią, a i tak potem się okaże czy jej kosmetyki są czegoś warte, bo to będzie najlepszy dowód na to czy pisze prawdę.
A powinna, US
Nic za darmo nie ma? Również nieopodatkowanych dochodów.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

A propos, widziałaś jej profil na fb?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.

Edytowane przez Miramej
Czas edycji: 2018-02-25 o 18:54
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 18:57   #2755
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Z jej strony: "Koszt pełnej konsultacji wynosi 150-300 złotych. Forma zapłaty to opłacenie wybranego upominku lub darowizna pieniężna."
Skoro uważasz, że ma prawo zachowywać się tak po natychmiastowych i zamieszczonych na stronie przeprosinach, bo to są jej autorskie zdjęcia, to bądźmy uczciwi i oczekujmy też opodatkowania dochodów, a nie "jak Kali ukraść krowę to dobrze, a jak Kalamu, to źle".
Jednak darmowe, nie czerpie z nich zysku.



No cóż, skoro tak walczyła o swoje prawa autorskie, to niech będzie konsekwentna i uczciwie odprowadza podatek od zarobku. Skoro nie chce robić za darmo, to niech nie robi, a jak robi za forsę, to niech będzie uczciwa, bo sama tego oczekuje od innych.



A powinna, US
Masz rację, powinna uczciwie postępować

A co do cennika, to ja osobiście nie uważam, żeby to było dużo, tyle też biorą dietetycy za konsultacje oraz stworzenie programu dietetycznego indywidualnego, wiem, bo korzystałam jakiś czas temu i to są średnie ceny rynkowe, bo taka gwiazda, jak Chodakowska bierze pewnie 5 razy tyle
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 19:00   #2756
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Masz rację, powinna uczciwie postępować

A co do cennika, to ja osobiście nie uważam, żeby to było dużo, tyle też biorą dietetycy za konsultacje oraz stworzenie programu dietetycznego indywidualnego, wiem, bo korzystałam jakiś czas temu i to są średnie ceny rynkowe, bo taka gwiazda, jak Chodakowska bierze pewnie 5 razy tyle
No ale zakładam, że ten dietetyk nie jest studentką bez tytułu jakiegokolwiek.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 19:02   #2757
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A co jest na jej profilu na fb?

Btw ja Ewę uwielbiam i nigdy obiektywna nie będę, gdyby nie jej blog to nie wiem jak bardzo zniszczoną bym miała skórę, dalej bym pewnie ją katowała kwasami, podczas gdy źródło moich problemów leżało właśnie w nieodpowiednim stosowaniu kwasów.

Jest też jedyną osobą w sieci (z trgo co kojarzę) która nie promuje na ślepo kwasów, nie uważa ich za rozwiązanie wszelkich problemów z cerą, i mówi o tym że jakieś wypryski itp nie zawsze oznaczają zwykłego trądziku.

Bardzo jej kibicuje, i mimo że też czasem mi costam nie przypasuje, ale to jedyny blog który czytam. Długie i szczegółowe do bólu posty to wg mnie "efekt uboczny" tego za co się ją ceni, czyli tego, że zgłębia temat w 100%, stara się być na maksa rzetelna, podpiera się badaniami, recenzuje kosmetyki po długim czasie użytkowania, a nie po 3 dniach. Mimo wszystko najważniejsze informacje zawsze są pogrubione, i świetne jedt to, że nawet jeśli kosmetyk jej nie pasuje, to pisze na jakiej cerze może się sprawdzić.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2018-02-25 o 19:07
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 19:06   #2758
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
No ale zakładam, że ten dietetyk nie jest studentką bez tytułu jakiegokolwiek.
Oj Miramej, nie czepiaj się aż tak wszystkiego, widzę, że cięta jesteś na nią strasznie. Oczywiście chodzi mi o legalną działalność, tyle biorą, to są najniższe ceny, ale dobrze wiemy, że często wiedza i doświadczenie nie idą w parze z wykształceniem. I najlepiej to widać w dzisiejszym świecie, na portalach społecznościowych, w piśmie, gdy wielcy uczeni, doktorzy i profesorowie piszą z takimi błędami, że nie jeden po zawodówce by się powstydził.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 19:13   #2759
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj Miramej, nie czepiaj się aż tak wszystkiego, widzę, że cięta jesteś na nią strasznie. Oczywiście chodzi mi o legalną działalność, tyle biorą, to są najniższe ceny, ale dobrze wiemy, że często wiedza i doświadczenie nie idą w parze z wykształceniem. I najlepiej to widać w dzisiejszym świecie, na portalach społecznościowych, w piśmie, gdy wielcy uczeni, doktorzy i profesorowie piszą z takimi błędami, że nie jeden po zawodówce by się powstydził.
Dlaczego mam się nie czepiać? Bo Ty jej pobłażasz? Ja po prostu lubię uczciwość i jeżeli ktoś pisze, że nie ma nic za darmo, jednocześnie trzepie kasę na czarno i podkreśla, jaki jest niepodatny na reklamy, to to piętnuję, bo nie można być tylko trochę uczciwym.

Co do drugiej części - piszesz o błędach merytorycznych? Czy ortografach?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 19:23   #2760
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dlaczego mam się nie czepiać? Bo Ty jej pobłażasz? Ja po prostu lubię uczciwość i jeżeli ktoś pisze, że nie ma nic za darmo, jednocześnie trzepie kasę na czarno i podkreśla, jaki jest niepodatny na reklamy, to to piętnuję, bo nie można być tylko trochę uczciwym.

Co do drugiej części - piszesz o błędach merytorycznych? Czy ortografach?
To już wyjaśniłyśmy i zgodziłam się z Tobą. Teraz pisałam odnośnie jej braku wykształcenia. No chyba zgodzisz się ze mną Oczywiście masz prawo się czepiać i jeśli uważasz, że najlepiej nieuczciwej osobie zabrać wszystkie zasługi, to tak rób, ale w tym momencie też przestajesz ją uczciwie oceniać. Ja nie popieram, że oszukuje skarb państwa, ale nie mam zamiaru z tego powodu jej zarzucać niekompetencji z dziedziny, którą się zajmuje, tym bardziej, że studiuje i to intensywnie.

O jednym i drugim
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.