Zapuszczanie włosów cz. IV - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-08, 01:17   #2821
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Otóż to. Rozumiem, że gdy brunetka farbuje się na blond ( i odwrotnie) może w efekcie końcowym wyglądać, delikatnie mówiąc, niekorzystnie. Sama mam mysi blond bez wyrazu i będę farbowała chyba do końca życia
Właśnie wszystko zależy od osoby Czasami natura niestety się myli. Ja również na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie powrotu do naturalnego koloru. Mimo 21 lat na karku większośc osób daje mi góra 16-17 lat, a mam włosy pomalowane na ciemno, co rzekomo postarza. Aż strach pomyśleć ile by mi dawano w naturalnym kolorze
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 05:57   #2822
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Właśnie wszystko zależy od osoby Czasami natura niestety się myli. Ja również na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie powrotu do naturalnego koloru. Mimo 21 lat na karku większośc osób daje mi góra 16-17 lat, a mam włosy pomalowane na ciemno, co rzekomo postarza. Aż strach pomyśleć ile by mi dawano w naturalnym kolorze
Historia mojego życia.
W pewnym momencie mój mysi brąz zaczął się zmieniać na ciemny i miałam nadzieję, że będę miała jak mój Ojciec czarne. Niestety natura dała mi jasny mysi brąz na górze (czasem nawet ciemny blond) a pod spodem brąz/ciemny brąz. Więc żeby to wypośrodkować waliłam brązy na łeb przez dobrych 6 lat. Po 20 zaczęłam się rozjaśniać i nosić rude brązy, jasne brązy i każdy daje mi max 16 lat i bierze mnie za młodszą siostrę mojej młodszej siostry.
I szczerze powiedziawszy ja nie widzę nic ładnego w naturalnym kolorze, zwłaszcza jeśli pod pewnym kątem wygląda jak szary. A mój taki był.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 08:17   #2823
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
kascysko sto lat
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 09:20   #2824
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Właśnie wszystko zależy od osoby Czasami natura niestety się myli. Ja również na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie powrotu do naturalnego koloru. Mimo 21 lat na karku większośc osób daje mi góra 16-17 lat, a mam włosy pomalowane na ciemno, co rzekomo postarza. Aż strach pomyśleć ile by mi dawano w naturalnym kolorze
Mam koleżankę, która w swoim naturalnym polskim blondzie wyglądała po prostu strasznie i nijako. W nowym kolorze wygląda przepięknie - henna podkreśliła wszystkie mocne punkty jej urody i zdecydowanie ją ożywiła Znam tez osoby, które najlepiej wyglądają w swoim naturalnym. Ba, niektórym pasuje tylko i wyłącznie polski blond i w nim wyglądają obłędnie. Dlatego zgadzam się z tym, że wszystko zależy od osoby, a natura nie jest nieomylna - w końcu nie ma ideałów, prawda?

Edytowane przez 1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Czas edycji: 2014-02-08 o 09:21
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 09:56   #2825
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

A mnie się wydaje, że natura jednak wie co robi, tylko nie zawsze nam to odpowiada. Ja na przykład kiedyś nie znosiłam swojego naturalnego koloru - bo taki nijaki, i farbowałam się na różne brązy, ciemne brązy, mahonie, oberżyny i inne cuda bo tak mi się wydawało, że lepiej wyglądam. A teraz mam swój naturalny i na prawdę go lubię i dobrze się w nim czuję.
W naszym naturalnym kolorze zawsze będziemy wyglądać naturalnie, tylko nie każdemu się taki efekt podoba Co nie zmienia faktu, że i w farbowanych włosach można wyglądac dobrze - zalezy od dobrania odpowiedniego odcienia do naszej urody.
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:09   #2826
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mrs Mysza Pokaż wiadomość
A mnie się wydaje, że natura jednak wie co robi, tylko nie zawsze nam to odpowiada. Ja na przykład kiedyś nie znosiłam swojego naturalnego koloru - bo taki nijaki, i farbowałam się na różne brązy, ciemne brązy, mahonie, oberżyny i inne cuda bo tak mi się wydawało, że lepiej wyglądam. A teraz mam swój naturalny i na prawdę go lubię i dobrze się w nim czuję.
W naszym naturalnym kolorze zawsze będziemy wyglądać naturalnie, tylko nie każdemu się taki efekt podoba Co nie zmienia faktu, że i w farbowanych włosach można wyglądac dobrze - zalezy od dobrania odpowiedniego odcienia do naszej urody.
Siwizna też jest naturalnym "kolorem" włosów, a mało kto wygląda w niej zdrowo i promiennie Chociaż ja akurat uwielbiam taką bielutką/srebrną siwiznę, szczególnie w połączeniu z mocną urodą typu Zima

Stawiałabym raczej, że najbardziej korzystny kolor, to ten z dzieciństwa, nierozjaśniony słońcem (jak już trzeba wybierać). Po dojrzewaniu i wejściu w dorosłość naturalny kolor prawie zawsze ciemnieje i szarzeje. Tyczy się to nawet ciepłych typów urody. Cerę nadal mają złotą, brzoskwiniową, a włosy wcześniej miodowe, zaczynają rosnąć bardziej popielate.

Zauważyłam, że mało która fanka swojego naturalnego koloru zachwyca się swoimi zimowymi "odrostami". Zazwyczaj wolą swój letni kolor utleniony pod wpływem działania UV

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;45044057]Mam koleżankę, która w swoim naturalnym polskim blondzie wyglądała po prostu strasznie i nijako. W nowym kolorze wygląda przepięknie - henna podkreśliła wszystkie mocne punkty jej urody i zdecydowanie ją ożywiła Znam tez osoby, które najlepiej wyglądają w swoim naturalnym. Ba, niektórym pasuje tylko i wyłącznie polski blond i w nim wyglądają obłędnie. Dlatego zgadzam się z tym, że wszystko zależy od osoby, a natura nie jest nieomylna - w końcu nie ma ideałów, prawda? [/QUOTE]

Zgadzam się w 100% Gdyby natura była taka mądra, to wszystkie miałbyśmy symetryczne, idealne ciała i nie byłoby kompleksów np. na punkcie wielkiego nosa

Wybór natury to czytanie genów, jedni dostają korzystniejszy pakiet dla swojego typu urody, inni zupełnie niedobrany (winić można tylko rodziców)

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2014-02-08 o 10:05
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:13   #2827
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

"niusia" , wspominałaś o bezsensownym pakowaniu keratyny we wszystko - jest ona podstawowym budulcem włosa i to dlatego ją tak pakują

Co do koloru - ja też miałam taki nijaki, ciemny blond, mi się on nie podobał - ale wszyscy dookoła się nim zachwycali, szczególnie jak byłam młodsza bo miałam naturalne... pasemka
no ale skończyłam z dupnym blondem, potem z wypranym brązem, a teraz z rudym, który ma "łaty" eeh.

Swoją drogą - pod koniec stycznia podcinałam włosy, jakoś ze 3 cm (z 68 na 65), mierzyłam wczoraj przyrost i jakimś cudem urosły o 2 cm O.O
A nic takiego nie robiłam. Masaż skalpu aż tak podziałał? Nafty za krótko używałam jak na razie.

Edytowane przez Sowa06
Czas edycji: 2014-02-08 o 10:14
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 10:17   #2828
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Siwizna też jest naturalnym "kolorem" włosów, a mało kto wygląda w niej zdrowo i promiennie Chociaż ja akurat uwielbiam taką bielutką/srebrną siwiznę, szczególnie w połączeniu z mocną urodą typu Zima

Stawiałabym raczej, że najbardziej korzystny kolor, to ten z dzieciństwa, nierozjaśniony słońcem (jak już trzeba wybierać). Po dojrzewaniu i wejściu w dorosłość naturalny kolor prawie zawsze ciemnieje i szarzeje. Tyczy się to nawet ciepłych typów urody. Cerę nadal mają złotą, brzoskwiniową, a włosy wcześniej miodowe, zaczynają rosnąć bardziej popielate.

Zauważyłam, że mało która fanka swojego naturalnego koloru zachwyca się swoimi zimowymi "odrostami". Zazwyczaj wolą swój letni kolor utleniony pod wpływem działania UV
No to mnie mozesz dopisać jako pierwszą na liście takich osób - zdecydowanie wolę swoje włosy w wersji bez rozjasnienia od słońca
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:23   #2829
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

A mi się wydaje, że szał na pakowanie keratyny wziął się od keratynowego prostowania. Producenci wyczuli interes... Szczególnie koncern schwarzkopf oszalał i wsadza ją dosłownie wszędzie: Gliss kur, Syoss, Schauma, ta najnowsza seria z Rossmanna oczywiście też z keratyną

Równolegle panuje też trend na olejowe kosmetyki, szczególnie z arganowym. Jestem ciekawe co będzie modne za jakiś czas, co byście chciały?

Ja ceramidy, skwalen, cholesterol, lanolinę no i zwyklaczki nawilżające, niech przywrocą je do łask

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Mrs Mysza Pokaż wiadomość
No to mnie mozesz dopisać jako pierwszą na liście takich osób - zdecydowanie wolę swoje włosy w wersji bez rozjasnienia od słońca
Pierwsza nie jesteś Wydaje mi się, że utleniania głownie nie znoszą ciemniejsze szatynki i brunetki, bo włosy nabywają rudy refleks. Naturalne ciemniejsze blondynki zazwyczaj kochają letni kolor, bo staje się jaśniejszy i robi się efekt balejażu Ja mam chyba dziwne włosy, praktycznie nie rozjaśniały się nigdy od słońca i "odrostów" nie miewałam

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2014-02-08 o 10:27
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:33   #2830
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

truskawkowawiosna nie ma co uogólniać. Mam koleżankę, która naturalnie jest blondynką, taki ciemny/ średni blond, który bardzo jej zawsze jaśniał od słońca czego ona nienawidziła. Aktualnie farbuje na brązy. Wszystko rzecz gustu.
Jestem szatynką, włosy jasniejąc dostają takiego kasztanowego odcienia, co nieszczególnie mi się osobiście podoba, ale nie wygląda też to tragicznie źle. Chociaż na pewno znalazłyby się osoby, które widząc mnie stwierdziłyby, że ładniej byłoby mi w innym kolorze włosów Wszystko rzecz gustu. Najważniejsze, żebyśmy się same sobie podobały.

Edytowane przez Mrs Mysza
Czas edycji: 2014-02-08 o 10:36
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:38   #2831
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że szał na pakowanie keratyny wziął się od keratynowego prostowania. Producenci wyczuli interes... Szczególnie koncern schwarzkopf oszalał i wsadza ją dosłownie wszędzie: Gliss kur, Syoss, Schauma, ta najnowsza seria z Rossmanna oczywiście też z keratyną

Równolegle panuje też trend na olejowe kosmetyki, szczególnie z arganowym. Jestem ciekawe co będzie modne za jakiś czas, co byście chciały?

Ja ceramidy, skwalen, cholesterol, lanolinę no i zwyklaczki nawilżające, niech przywrocą je do łask

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------


Pierwsza nie jesteś Wydaje mi się, że utleniania głownie nie znoszą ciemniejsze szatynki i brunetki, bo włosy nabywają rudy refleks. Naturalne ciemniejsze blondynki zazwyczaj kochają letni kolor, bo staje się jaśniejszy i robi się efekt balejażu Ja mam chyba dziwne włosy, praktycznie nie rozjaśniały się nigdy od słońca i "odrostów" nie miewałam
Masz rację z tymi olejkami, arganowym w szczególności. On jest pakowany prawie wszędzie - i niektóre kosmetyki z nim nie należą do najtańszych, a tu takiego wała - owy cudotwórczy olejek prawie na samym końcu w składzie...
Ale ogólnie liczba 'drogeryjnych olejków' wzrosła. Niedawno widziałam Schaumy, i nigdy bym nie pomyślała, że taka marka wyda coś podobnego.
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 10:41   #2832
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mrs Mysza Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna nie ma co uogólniać. Mam koleżankę, która naturalnie jest blondynką, taki ciemny/ średni blond, który bardzo jej zawsze jaśniał od słońca czego ona nienawidziła. Aktualnie farbuje na brązy. Wszystko rzecz gustu.
Nie napisałam przecież, że tak jest ZAWSZE, a najczęściej. Nie rozumiem dlaczego to Cię jakoś uraziło

Polki raczej nie lubią swojego naturalnego koloru. Typowy polski kolor to popielaty ciemny blond/jasny brąz. Gdyby było inaczej, farby do włosów nie byłyby tak popularne. To nie moje wymysły, tylko fakt. Przecież to nie neguję zupełnie występowania sporej grupy kobiet, które lubią swój kolor i farbować nie zamierzają.

Sama swój naturalny kolor bardzo lubię i dostawałam za niego masę komplementów, ale farbowany podoba mi się bardziej
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:44   #2833
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Równolegle panuje też trend na olejowe kosmetyki, szczególnie z arganowym. Jestem ciekawe co będzie modne za jakiś czas, co byście chciały?

Ja ceramidy, skwalen, cholesterol, lanolinę no i zwyklaczki nawilżające, niech przywrocą je do łask
Też mi się to marzy. Najbardziej leży mi pomysł z lanoliną. Jesli dobrze pamiętam, to chyba jakieś Biovaxy ją mają. Ach, kusi mnie ten do ciemnych - doskonale się sprawdzał
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:44   #2834
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Masz rację z tymi olejkami, arganowym w szczególności. On jest pakowany prawie wszędzie - i niektóre kosmetyki z nim nie należą do najtańszych, a tu takiego wała - owy cudotwórczy olejek prawie na samym końcu w składzie...
Ale ogólnie liczba 'drogeryjnych olejków' wzrosła. Niedawno widziałam Schaumy, i nigdy bym nie pomyślała, że taka marka wyda coś podobnego.
Też to zauważyłam. Strasznie się ostatnio namnożyło kosmetyków z olejkiem arganowym.
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:49   #2835
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Masz rację z tymi olejkami, arganowym w szczególności. On jest pakowany prawie wszędzie - i niektóre kosmetyki z nim nie należą do najtańszych, a tu takiego wała - owy cudotwórczy olejek prawie na samym końcu w składzie...
Ale ogólnie liczba 'drogeryjnych olejków' wzrosła. Niedawno widziałam Schaumy, i nigdy bym nie pomyślała, że taka marka wyda coś podobnego.
Pamietasz jak kilka lat temu drogeryjne odżywki to była sama "chemia"? Wtedy prawie nikt nie znał się na składach, rządziły reklamy Kobiety były raczej nieświadomymi konsumentkami, kierowały się reklamą, tym co napisał producent, co poleciła pani w sklepie Potem się zrobił boom na analizowanie składów. Wizaż, blogi zrobily swoje. Coraz więcej kobiet zaczęło studiować składy i wybierać te z wartościowymi składnikami. Firmy to wyczaiły i zaczęły nadążać za trendem.

Nawet te Gliss Kury sie strasznie zmieniły, kiedyś same silikony i jakaś tam upiększająca papka, teraz oleje, proteiny.

Moim zdaniem drogeryjne kosmetyki bardzo się poprawiły, mam na myśli również pielęgnację twarzy, ciała, makijaż. Przestają odstawać od aptecznych i profesjonalnych, a wcześniej była przepaść. Cieszy mnie to bardzo, poza tą keratyną

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;45045170]Też mi się to marzy. Najbardziej leży mi pomysł z lanoliną. Jesli dobrze pamiętam, to chyba jakieś Biovaxy ją mają. Ach, kusi mnie ten do ciemnych - doskonale się sprawdzał [/QUOTE]
Przetestowałam wszystkie Biovaxy prócz tego Latte i do farbowanych (kiedyś trafiłam na wyprzedaż w Tesco, maski za niecałe 5zł)

Ta do ciemnych jest najlepsza, do zniszczonych też ok. Reszta dla mnie średnia, składy niby super, ale szału nie robiły. Za to ta do ciemnych była szałowa Nie wiem, może jedwab mi służy? ooo kiedyś był straszny szał na jedwab, pamietacie? Teraz jedwab nie robi już wrażenia na konsumentach, a szkoda Jedwab to chyba moj ulubiony rodzaj protein, nie pamietam kiedy zafundowały mi katastrofę, z keratyną zdarzało się to często
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:49   #2836
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

truskawkowawiosna nie wiem skąd wniosek, że poczułam się urażona Przecież wiem, że nie napisałaś "zawsze". Po prostu przytaknęłam, że nie ma co uogólniać i podałam przykład mojej koleżanki....
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:55   #2837
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Pamietasz jak kilka lat temu drogeryjne odżywki to była sama "chemia"? Wtedy prawie nikt nie znał się na składach, rządziły reklamy Kobiety były raczej nieświadomymi konsumentkami, kierowały się reklamą, tym co napisał producent, co poleciła pani w sklepie Potem się zrobił boom na analizowanie składów. Wizaż, blogi zrobily swoje. Coraz więcej kobiet zaczęło studiować składy i wybierać te z wartościowymi składnikami. Firmy to wyczaiły i zaczęły nadążać za trendem.

Nawet te Gliss Kury sie strasznie zmieniły, kiedyś same silikony i jakaś tam upiększająca papka, teraz oleje, proteiny.

Moim zdaniem drogeryjne kosmetyki bardzo się poprawiły, mam na myśli również pielęgnację twarzy, ciała, makijaż. Przestają odstawać od aptecznych i profesjonalnych, a wcześniej była przepaść. Cieszy mnie to bardzo, poza tą keratyną

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------


Przetestowałam wszystkie Biovaxy prócz tego Latte i do farbowanych (kiedyś trafiłam na wyprzedaż w Tesco, maski za niecałe 5zł)

Ta do ciemnych jest najlepsza, do zniszczonych też ok. Reszta dla mnie średnia, składy niby super, ale szału nie robiły. Za to ta do ciemnych była szałowa Nie wiem, może jedwab mi służy? ooo kiedyś był straszny szał na jedwab, pamietacie? Teraz jedwab nie robi już wrażenia na konsumentach, a szkoda Jedwab to chyba moj ulubiony rodzaj protein, nie pamietam kiedy zafundowały mi katastrofę, z keratyną zdarzało się to często
A ja nadal tęsknię za Sunsilkiem Nie miałam zielonego pojęcia o świadomej pielęgnacji, ale miałam zielonego i czerwonego Sunsilka, które robiły mi cuda z falami.

Bardzo często spotykam się z opinią, że to ta do ciemnych jest najlepsza, a reszta rzyci nie urywa. U mnie na testy czeka Biovax do farbowanych.

Piątka, też uwielbiam jedwab. Ja sobie robię kuku nawet mlecznymi proteinami, a jedwab zawsze się u mnie sprawdza Dlatego w zapasie mam obecnie Gliss Kura Liquid Silk. A propos GK i keratyny - niech ją sobie walą gdzie chcą, ale do licha ciężkiego na cholerę tyle tej keratyny ma GK w produktach b/s?!
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:57   #2838
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mrs Mysza Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna nie wiem skąd wniosek, że poczułam się urażona Przecież wiem, że nie napisałaś "zawsze". Po prostu przytaknęłam, że nie ma co uogólniać i podałam przykład mojej koleżanki....
Chyba inaczej rozumiem słowo "uogólniać". W moim mniemaniu, uogólniałabym, gdybym napisała, że Polki nie lubią swoich naturalek i już, a każda kocha letni odcień włosów

Jak patrzę na moje otoczenie i popularność wątków na Wizazu na temat farbowania, hennowania i naturalnych sposobów na zmianę koloru, to wniosek nasuwa mi się jeden: zadowolonych ze swojego naturalnego koloru jest mało, a niezadowolonych dużo. Przykłady zadowolonych z koloru, które podajesz niczego nie zmieniają, bo sama znam takie osoby. Tyle w temacie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:58   #2839
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Pamietasz jak kilka lat temu drogeryjne odżywki to była sama "chemia"? Wtedy prawie nikt nie znał się na składach, rządziły reklamy Kobiety były raczej nieświadomymi konsumentkami, kierowały się reklamą, tym co napisał producent, co poleciła pani w sklepie Potem się zrobił boom na analizowanie składów. Wizaż, blogi zrobily swoje. Coraz więcej kobiet zaczęło studiować składy i wybierać te z wartościowymi składnikami. Firmy to wyczaiły i zaczęły nadążać za trendem.

Nawet te Gliss Kury sie strasznie zmieniły, kiedyś same silikony i jakaś tam upiększająca papka, teraz oleje, proteiny.

Moim zdaniem drogeryjne kosmetyki bardzo się poprawiły, mam na myśli również pielęgnację twarzy, ciała, makijaż. Przestają odstawać od aptecznych i profesjonalnych, a wcześniej była przepaść. Cieszy mnie to bardzo, poza tą keratyną

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------


Przetestowałam wszystkie Biovaxy prócz tego Latte i do farbowanych (kiedyś trafiłam na wyprzedaż w Tesco, maski za niecałe 5zł)

Ta do ciemnych jest najlepsza, do zniszczonych też ok. Reszta dla mnie średnia, składy niby super, ale szału nie robiły. Za to ta do ciemnych była szałowa Nie wiem, może jedwab mi służy? ooo kiedyś był straszny szał na jedwab, pamietacie? Teraz jedwab nie robi już wrażenia na konsumentach, a szkoda Jedwab to chyba moj ulubiony rodzaj protein, nie pamietam kiedy zafundowały mi katastrofę, z keratyną zdarzało się to często
Chyba jestem za młoda żeby to pamiętać, kilka lat temu myłam włosy pierwszym lepszym szamponem i mi wystarczało
heh, no własnie, przy myciu 'byle jakim' miałam włosy lśniące, bardzo gęste i grube
To dobrze że się poprawiły, ale mnie również ciekawi, co będzie następne... jakieś pomysły?
A ten boom na ruskie kosmetyki trwa cały czas, aż dziw że ciężko je dostać stacjonarnie.

Edytowane przez Sowa06
Czas edycji: 2014-02-08 o 10:59
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 11:05   #2840
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;45045338]A ja nadal tęsknię za Sunsilkiem Nie miałam zielonego pojęcia o świadomej pielęgnacji, ale miałam zielonego i czerwonego Sunsilka, które robiły mi cuda z falami.

Bardzo często spotykam się z opinią, że to ta do ciemnych jest najlepsza, a reszta rzyci nie urywa. U mnie na testy czeka Biovax do farbowanych.

Piątka, też uwielbiam jedwab. Ja sobie robię kuku nawet mlecznymi proteinami, a jedwab zawsze się u mnie sprawdza Dlatego w zapasie mam obecnie Gliss Kura Liquid Silk. A propos GK i keratyny - niech ją sobie walą gdzie chcą, ale do licha ciężkiego na cholerę tyle tej keratyny ma GK w produktach b/s?! [/QUOTE]
Sunsilk Kochałam jeszcze stare szampony Herbal Essences, te z przezroczystymi butelkami z niby roślinką w środku Różany szampon

Co do tego Gliss Kura, mam maskę Chyba jako jedyny twór od GK nie funduje mi przeproteinowania. Wyraźnie prostuje włosy Efekt jest do kilku zmyć. Niestety ma taką wadę, że obciąża i trochę przyspiesza przetłuszcz. Lepiej więc sprawdza się użyta przed myciem Różowa odzywka z tej serii podobno ma niemal identyczne działanie, ale jest dużo tansza

A te mgiełki to bomba z opóźnionym zapłonem, myślę, że niejedna dziewczyna się nimi załatwiła, nawet nie wiedząc

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Chyba jestem za młoda żeby to pamiętać, kilka lat temu myłam włosy pierwszym lepszym szamponem i mi wystarczało
heh, no własnie, przy myciu 'byle jakim' miałam włosy lśniące, bardzo gęste i grube
To dobrze że się poprawiły, ale mnie również ciekawi, co będzie następne... jakieś pomysły?
A ten boom na ruskie kosmetyki trwa cały czas, aż dziw że ciężko je dostać stacjonarnie.
Mnie na samym początku kusiły, ale na szczęście się opamiętałam Strasznie drogie, ciężko dostępne no i pewnie do moich włosow by się nie nadały. Słyszałam, że Rosjanki się trochę podśmiechują z tego polskiego szału na te kosmetyki. U nich są tanie i uważane raczej za badziewne Nie wiem czy faktycznie tak jest, ale czytałam ostatnio na jakimś blogu o przekrętach z tłumaczeniem składów. One od początku wydawały mi się jakieś podejrzane, po recenzjach widać, że sporo osób się rozczarowało.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:06   #2841
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Historia mojego życia.
W pewnym momencie mój mysi brąz zaczął się zmieniać na ciemny i miałam nadzieję, że będę miała jak mój Ojciec czarne. Niestety natura dała mi jasny mysi brąz na górze (czasem nawet ciemny blond) a pod spodem brąz/ciemny brąz. Więc żeby to wypośrodkować waliłam brązy na łeb przez dobrych 6 lat. Po 20 zaczęłam się rozjaśniać i nosić rude brązy, jasne brązy i każdy daje mi max 16 lat i bierze mnie za młodszą siostrę mojej młodszej siostry.
I szczerze powiedziawszy ja nie widzę nic ładnego w naturalnym kolorze, zwłaszcza jeśli pod pewnym kątem wygląda jak szary. A mój taki był.
Pogrubione- mam identycznie Kiedyś siostra była u mnie na mieszkaniu w rzeszowie i kiedy powiedziałam że jest ode mnie 4 lata młodsza każdy ze współlokatorów był w szoku

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość


Przetestowałam wszystkie Biovaxy prócz tego Latte i do farbowanych (kiedyś trafiłam na wyprzedaż w Tesco, maski za niecałe 5zł)

Ta do ciemnych jest najlepsza, do zniszczonych też ok. Reszta dla mnie średnia, składy niby super, ale szału nie robiły. Za to ta do ciemnych była szałowa Nie wiem, może jedwab mi służy? ooo kiedyś był straszny szał na jedwab, pamietacie? Teraz jedwab nie robi już wrażenia na konsumentach, a szkoda Jedwab to chyba moj ulubiony rodzaj protein, nie pamietam kiedy zafundowały mi katastrofę, z keratyną zdarzało się to często
Kiedy była taka promocja na biovaxy? Cena bardzo korzystna


Pamiętam kiedyś to prawie wszędzie ładowali jedwab I on także mi służył, np. w starej masce nivea intense repair. Z tego co pamiętam własnie tam był jedwab, jakieś olejki i silikony ale włosy po nim miałam jak marzenie (pomimo regularnego prostowania )
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:06   #2842
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Sunsilk Kochałam jeszcze stare szampony Herbal Essences, te z przezroczystymi butelkami z niby roślinką w środku Różany szampon

Co do tego Gliss Kura, mam maskę Chyba jako jedyny twór od GK nie funduje mi przeproteinowania. Wyraźnie prostuje włosy Efekt jest do kilku zmyć. Niestety ma taką wadę, że obciąża i trochę przyspiesza przetłuszcz. Lepiej więc sprawdza się użyta przed myciem Różowa odzywka z tej serii podobno ma niemal identyczne działanie, ale jest dużo tansza

A te mgiełki to bomba z opóźnionym zapłonem, myślę, że niejedna dziewczyna się nimi załatwiła, nawet nie wiedząc
Oj tak, te stare Herbale były świetne! Najbardziej kochałam ten różany właśnie Aż zatęskniłam, chlip.

Cena tych masek GK jest beznadziejna Dlatego wybieram odżywki.

Haha, ja się kiedyś taką mgiełką załatwiłam jak ostatni debil. Normalnie wyglądałam jakbym wróciła do ultrawysokich porów sprzed świadomej pielęgnacji
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:07   #2843
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

truskawkowawiosna a czy ja napisałam, że ty uogólniasz? Napisałam, że w ogóle nie ma co uogólniać i tyle. Widocznie źle odebrałaś mojego posta.

viekki ooo sunsilka też pamiętam Tyle, że ja namiętnie używałam tej wersji prostującej, ona chyba fioletowa była - nie jestem pewna. Teraz chętniej pewnie sięgnęłabym po wersje do fal/loków.
Szampony Herbal Essences też lubiłam - ze względu na zapachy

Edytowane przez Mrs Mysza
Czas edycji: 2014-02-08 o 11:09
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:14   #2844
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mrs Mysza Pokaż wiadomość
viekki ooo sunsilka też pamiętam Tyle, że ja namiętnie używałam tej wersji prostującej, ona chyba fioletowa była - nie jestem pewna. Teraz chętniej pewnie sięgnęłabym po wersje do fal/loków.
Szampony Herbal Essences też lubiłam - ze względu na zapachy
Wiele z nas kochało Sunsilka i opłakuje jego przedwczesne i niespodziewane odejście, bo od kilku części wątku wspominamy go co jakiś czas z łezką w oku Nawet kiedyś szukałyśmy tu składów, żeby sprawdzić co nas tak zachwycało.
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:18   #2845
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Kiedy była taka promocja na biovaxy? Cena bardzo korzystna
Z dwa lata temu To była wyprzedaż, wziełam też psikacze. Okazaly się beznadziejne Podzieliłam się maskami i odżywkami, za taką cenę nie można być samolubnym

Cytat:
Pamiętam kiedyś to prawie wszędzie ładowali jedwab I on także mi służył, np. w starej masce nivea intense repair. Z tego co pamiętam własnie tam był jedwab, jakieś olejki i silikony ale włosy po nim miałam jak marzenie (pomimo regularnego prostowania )
Pamiętam te maski Nivei w słoiczkach, boskie były Teraz te wszystkie odżywki i szampony są na jedno kopyto Wolałam też starą wersję Long Repair, też miała keratynę, ale chyba dodatkowo jojobę, bardziej mi sluzyła

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;45045503]Oj tak, te stare Herbale były świetne! Najbardziej kochałam ten różany właśnie Aż zatęskniłam, chlip.
[/quote] Chyba nie tylko my za nim tęsknimy

Cytat:
Cena tych masek GK jest beznadziejna Dlatego wybieram odżywki.
Mam wrażenie, że maski to zagęszczona wersja odzywek i tyle Z drogeryjnymi Elseve jest inaczej, maski zazwyczaj są zupelnie innej jakości niż odżywki z tej samej serii. Z odżywek jedynie lubię tę z serii Extreme, świetnie zakwasza Nigdy nie byłam fanką Loreala, ale maski z serii Extreme i Total 5 są naprawdę solidne. W promocji można dostać za 13 zł, a jakość jak z serii profesjonalnej.
Cytat:
Haha, ja się kiedyś taką mgiełką załatwiłam jak ostatni debil. Normalnie wyglądałam jakbym wróciła do ultrawysokich porów sprzed świadomej pielęgnacji
Nie tylko Ty Jak sobie przypomnę ile włosów mi się naturalnie ścieniowało przez przeproteinowanie, to płakać się chce Zazwyczaj człowiek kieruje się logiką- "poniszczyłam sobie włosy to muszę wybierać kosmetyki do zniszczonych". A te są napakowane keratyną, która z suchych włosów robi miazgę

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2014-02-08 o 11:19
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:42   #2846
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że maski to zagęszczona wersja odzywek i tyle Z drogeryjnymi Elseve jest inaczej, maski zazwyczaj są zupelnie innej jakości niż odżywki z tej samej serii. Z odżywek jedynie lubię tę z serii Extreme, świetnie zakwasza Nigdy nie byłam fanką Loreala, ale maski z serii Extreme i Total 5 są naprawdę solidne. W promocji można dostać za 13 zł, a jakość jak z serii profesjonalnej.

Zazwyczaj człowiek kieruje się logiką- "poniszczyłam sobie włosy to muszę wybierać kosmetyki do zniszczonych". A te są napakowane keratyną, która z suchych włosów robi miazgę
Z L'Oreala nie miałam jeszcze żadnych odżywek, ale dzięki Kamiliah będę za jakiś czas testować Elseve Total Repair 5 Ponoć w Biedrze można ją tanio dostać.

O to to! Zawsze mnie zastanawiało "czemu nam to robią". Moje zainteresowanie świadomą pielęgnacją zaczęło się po tym, kiedy swoje skatowane farbami włosy do pasa, dobiłam czarną serią z Gliss Kura, właśnie taką "naprawczą"
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:52   #2847
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Widze ze temat keratyny wywołał sporą burzę, jak dla mnie: zarówno nadmiar jak i niedosyt witamin,protein itd. moze szkodzić włosom.
prace magisterską mozna pisać
ja tez swego czasu nie lubiłam swoich włosów co gorsza kiedys farbnelam mahon to potem jeszcze bardziej ich nie cierpiałam dopiero na studiach mialam jakis sensowny kolor, choc byly niezle wysuszone przez chlor raz tam cos farbnelam taka do24myć na czekolade bylo ok ale potem jzu nie mialam czasu,poza tym mowia ze mam fajny kolor wiec co bede farbowac skoro jest oryginalny niech taki zostanie ..byle nie siwy;P , ciesze ze nie jestem brunetką:p
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:57   #2848
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;45046020]Z L'Oreala nie miałam jeszcze żadnych odżywek, ale dzięki Kamiliah będę za jakiś czas testować Elseve Total Repair 5 Ponoć w Biedrze można ją tanio dostać.

O to to! Zawsze mnie zastanawiało "czemu nam to robią". Moje zainteresowanie świadomą pielęgnacją zaczęło się po tym, kiedy swoje skatowane farbami włosy do pasa, dobiłam czarną serią z Gliss Kura, właśnie taką "naprawczą" [/QUOTE]
Z masek polecam konkretnie te

Total Repair Extreme
Total Repair 5
Składy mają niemal bliźniacze, extreme ma tylko dodatek kwasu mlekowego. Ta biała minimalnie bardziej mi służy. Ciekawa jestem jak się u Ciebie sprawdzi

Ach ten czarny Gliss Kur Kiedyś namiętnie używałam go po farbowaniu zgodnie z logiką "farbowanie niszczy, więc trzeba regenerować" Dopiero stosunkowo niedawno się dowiedziałam, że takich proteinówek powinno się używać przed farbowaniem, bo kolor złapie bardziej jednolito. Kładzenie typowych regeneratorow na swiezo farbowane wlosy sprawia, że kolor się może źle utrwalić, szybciej zblednąć. Nie pamiętam, żeby mi jakoś krzywdę zrobiły, ale miałam wtedy dużo zdrowsze włosy (farbowałam na złote 8-mki)

Teraz po farbowaniu zawsze kładę zakwaszacze typowo do farbowańców i jest ok Najlepiej sprawdza się seria Stapiz Acid Balance. Szampon i emulsja są mega Maska to droższa, zagęszczona wersja emulsji, sklady mają niemal identyczne

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Cytat:
Napisane przez beatrix28 Pokaż wiadomość
ja tez swego czasu nie lubiłam swoich włosów co gorsza kiedys farbnelam mahon to potem jeszcze bardziej ich nie cierpiałam dopiero na studiach mialam jakis sensowny kolor, choc byly niezle wysuszone przez chlor raz tam cos farbnelam taka do24myć na czekolade bylo ok ale potem jzu nie mialam czasu,poza tym mowia ze mam fajny kolor wiec co bede farbowac skoro jest oryginalny niech taki zostanie ..byle nie siwy;P , ciesze ze nie jestem brunetką:p
Niefarbowanie to duża oszczędność czasu i pieniędzy
Moj chlop jest brunetem i ma sporo srebrnych włosów, moim zdaniem wygląda to obłędnie Czy tylko ja się tutaj w wątku zachwycam siwkami?

Niestety, nie każdy siwieje ładnie i równomiernie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 12:12   #2849
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Z masek polecam konkretnie te

Total Repair Extreme
Total Repair 5
Składy mają niemal bliźniacze, extreme ma tylko dodatek kwasu mlekowego. Ta biała minimalnie bardziej mi służy. Ciekawa jestem jak się u Ciebie sprawdzi

Ach ten czarny Gliss Kur Kiedyś namiętnie używałam go po farbowaniu zgodnie z logiką "farbowanie niszczy, więc trzeba regenerować" Dopiero stosunkowo niedawno się dowiedziałam, że takich proteinówek powinno się używać przed farbowaniem, bo kolor złapie bardziej jednolito. Kładzenie typowych regeneratorow na swiezo farbowane wlosy sprawia, że kolor się może źle utrwalić, szybciej zblednąć. Nie pamiętam, żeby mi jakoś krzywdę zrobiły, ale miałam wtedy dużo zdrowsze włosy (farbowałam na złote 8-mki)

Teraz po farbowaniu zawsze kładę zakwaszacze typowo do farbowańców i jest ok Najlepiej sprawdza się seria Stapiz Acid Balance. Szampon i emulsja są mega Maska to droższa, zagęszczona wersja emulsji, sklady mają niemal identyczne

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------


Niefarbowanie to duża oszczędność czasu i pieniędzy
Moj chlop jest brunetem i ma sporo srebrnych włosów, moim zdaniem wygląda to obłędnie Czy tylko ja się tutaj w wątku zachwycam siwkami?

Niestety, nie każdy siwieje ładnie i równomiernie
O, dziękuję za polecenie Jak zacznę testy, dam znać!

Hm, ja się spotkałam ze stwierdzeniem, że przed farbowaniem powinno się protein unikać bo niby kolor gorzej chwyci, ale nie stosowałam się nigdy do tego. Tak samo podobno niektórym proteiny i oleje wnikające szybciej wypłukują kolor. Myślę, że to wszystko jest kwestią indywidualną, ale równiejszy kolor po uprzednim użyciu protein brzmi naprawdę obiecująco

Myślalam nad tą emulsją zakwaszającą, ale odpuściłam sobie, bo przecież mam płukankę z hibiskusa i innych kwaśnych cudaków. A Ty tutaj tak bezczelnie kusisz, Wiosenko

No dobra, przyznaję - nie Ty jedna zachwycasz się siwkami. Mnie się marzą całkowicie siwe włosy, tak bielutkie jak miała moja Babcia. Cudne były Sama jestem brunetką i obawiam się, że moje siwnie będzie obrzydliwie wyglądać (w sumie już wygląda, bo od 2 lat znajduję czasem jakieś siwki). Niektórzy siwieją ładnie, niektórzy za przeproszeniem wręcz obleśnie
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 12:22   #2850
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. IV

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;45046501]O, dziękuję za polecenie Jak zacznę testy, dam znać!

[/quote]

Cytat:
Hm, ja się spotkałam ze stwierdzeniem, że przed farbowaniem powinno się protein unikać bo niby kolor gorzej chwyci, ale nie stosowałam się nigdy do tego. Tak samo podobno niektórym proteiny i oleje wnikające szybciej wypłukują kolor. Myślę, że to wszystko jest kwestią indywidualną, ale równiejszy kolor po uprzednim użyciu protein brzmi naprawdę obiecująco
One mają wyrównać strukturę, załatać chwilowo dziury we włosie, aby miejscowo kolor nie wyszedł za ciemny/intensywny. To się raczej tyczy włosów już wcześniej farbowanych. Sa nawet takie specjalne szpreje które stosują fryzjerzy przed farbowaniem całości, z tego co obczaiłam, to jakieś proteinówki, zwykle roślinne

Cytat:
Myślalam nad tą emulsją zakwaszającą, ale odpuściłam sobie, bo przecież mam płukankę z hibiskusa i innych kwaśnych cudaków. A Ty tutaj tak bezczelnie kusisz, Wiosenko
Obdzieliłam nią kilka osób, kilka namówiłam internetowo, każdy był zachwycony Mała butelczyna jakoś 6-7 zl kosztuje stacjonarnie Świetnie się sprawdza jako kilkusekundowa odżywka po masce regenerującej. Kwaśne płukanki nie dawały mi takiego efektu, ale hibiskusa nie próbowałam On nadaje czerwonej poświaty? Lubię tylko różową, ale ją uzyskuję w inny sposob

Cytat:
No dobra, przyznaję - nie Ty jedna zachwycasz się siwkami. Mnie się marzą całkowicie siwe włosy, tak bielutkie jak miała moja Babcia. Cudne były Sama jestem brunetką i obawiam się, że moje siwnie będzie obrzydliwie wyglądać (w sumie już wygląda, bo od 2 lat znajduję czasem jakieś siwki). Niektórzy siwieją ładnie, niektórzy za przeproszeniem wręcz obleśnie
Co za szczerość
Zgadzam się jednak, zauważylam, że z zazdroscia patrzę na włosy niektorych dziadków i babulek, zazdroszczę im tej bieli przy gładkości włosów Włosy rozjaśnione chemicznie do bieli, tonowane nie mają zdrowej struktury, coś za coś niestety.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Widziałyście wątek o majonezowej masce? wygooglowałam sobie skład, chyba wolalabym sobie zrobić sama majonez na łeb niż tyle płacić za taki skład

Ingredients
Aqua (Water), Glycerin, Polyquaternium-32, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Dicetyldimonium Chloride, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Lanolin Oil, Dimethicone Copolyol Laurate, DMDM Hydantoin, Cetyl Alcohol, Phenyl Trimethicone, Parfum (Fragrance), Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Origanum Vulgare (Oregano), Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Urtica Dioica (Nettle) Extract, Equisetum Hyemale (Horsetail) Extract, Soluble Collagen, Tocopherol, Panthenol, Ovum (Egg Powder), Yellow No. 5, Red No. 40, Blue No. 1.

Znalazlam też inny, jeszcze "lepszy", bo jajka brak

Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Oil, Citronellol, Citric Acid, Parfum (Fragrance), Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride,Methylchloroisot hiazolinone, Methylisothiazolinone, CI 17200 (D&C Red No.33), CI 19140 (FD&C Yellow No.5).
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 17:39:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.