Anglia cz. II - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-23, 13:49   #2881
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość

Lovely - urabiasz TZa???
a to Ja nie powiadzialam tego na tym wátku Oswiadczyl mi sié na poczátku stycznia Co prawda tak spontanicznie narazie bez pierscionka,ale na dniach mam mu pokazac jaki chce i wtedy oswiadczy sie drugi raz juz tak "porzádnie"

Gada o slubie co chwile i wypytuje co chce i tak dalej. W koncu mu pokazalam co mi sie podoba i cale szczescie jemu rozniez sié spodobalo. Co prawda slubu nie planuje w tym roku jeszcze. Za wczenie dla mnie
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 14:10   #2882
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. II

No wiesz lovely jak już pokazujesz jakbyś chciała żeby wyglądał twój wielki dzień, to może Ci się śpieszy do ołtarza Żartuję oczywiście.

Vedmo No szkoda strasznie Mój TZ prawdopodobnie bedzie mial wolny weekend przyszły więc pytam się naprzód....

Dziewczyny czy rezerwowałyście kiedyś domek lub mieszkanie np na Majorce cyz Rhodos korzystając z ogłoszeń zamieszczanych na eby'u? Czasem naprawdę są korzystne ale niestety z komentarzy pozostawianych przez innych nie idzie wywnioskować czego dotyczyła aukcja
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 14:55   #2883
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
No wiesz lovely jak już pokazujesz jakbyś chciała żeby wyglądał twój wielki dzień, to może Ci się śpieszy do ołtarza Żartuję oczywiście.
Pytal kilkanascie razy wiec w koncu odpowiedzialam Sama nie wiem gdzie itd, nie mam zadnych konkretnych planów tylko wiem ze na plazy i to wszystko jakbym miala juz wychodzic za máz. koniec, kropka
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 15:22   #2884
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

Dziewczyny czy rezerwowałyście kiedyś domek lub mieszkanie np na Majorce cyz Rhodos korzystając z ogłoszeń zamieszczanych na eby'u? Czasem naprawdę są korzystne ale niestety z komentarzy pozostawianych przez innych nie idzie wywnioskować czego dotyczyła aukcja

zapytaj koculka
z tego co wiem to ona czesto bywa na majorce wiec pewnie ci doradzi co i jak
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 19:56   #2885
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia cz. II

lovely tak szybko sie oświadczył wow Pamietam jak dopiero go poznałaś jak wypytywałysmy o niego z babskiej ciekawosci a tu juz oświadczyny super.
A jak juz dojdzie do slubu to jakie plany na przyszlosc myslisz zostac w UK na stałe czy moze przekonasz tż zebyscie wrocili do Twojego kraju?




Ogladacie lion man na sky 3 ? Uwielbiam ten program az mu zazdroszcze pracy z tymi lwami i tygrysami . Ja mam fioła na punkcie kotów - ostatnio zakupiłam obraz z tygrysem i kalendarz


Pogoda sie udała nie padało dzisiaj. A w pracy sie opiłam czekolady i ojadłam ciastek W kazdym biurze jest cos smacznego hihi dobrze ze mozemy sobie brac ciastka i picie bo czasami suszy jak nie wiem co.
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek

Edytowane przez Sysunia_d
Czas edycji: 2009-01-23 o 19:59
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 20:11   #2886
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia cz. II

Hejka dziewczyny
podczytuje was juz chyba miesiac i znowu nie wiem od czego zaczac .

Ja oczekuje oswiadczyn wkrotce Ostatnio rozmwialismy o naszym zwiazku i jak dlugo ze soba jestesmy. TZ mowi ze to juz prawie 3 lata. A ja patrze na rece i mowie - tak 3 lata i ja jeszcze ringa nie dostalam A on mi ze wie i zebym zaczekala jeszcze troche . No wiec teraz bede sprawdzac ile to jest angielskie troche .

Co do ludzie mieszkajacych tu bez znajomosci jezyka - bardzo mnie to irytuje.
Nie raz pomagalam tlumaczyc dokumenty czy dzwonilam cos zalatwic, ale ile mozna .
Teraz jak wiem ze ktos sie odzywa tylko zeby o cos prosic to ignoruje, bo mam wystarczajaco swojej pracy i obowiazkow.
U mnie w collegu jest OK, mamy dosc wysoki poziom. Grupa jest mala i kazdy ma szanse sie wypowiedziec. Ja uwazam ze college to tylko dodatek do cwiczen ktore trzeba samodzielnie robic w domu. Ja teraz zcytam portale dendrologiczne zeby sie oswoic ze slownictwem .

Jeszcze nie wiem co bedzie z moja praca wiec wole sie doksztalcac w wolej chwili. Bede musiala zdac egzamin z arborystyki na poziomie 3, jesli chce kontynuowac to co robie. Wiec czeka mnie sporo pracy .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 20:47   #2887
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

helol, slysze ze tu o jakis zareczynach mowa, no to wam powiem ze u mnie malo romantycznie wyszlo. chcemy pole zarejestrowac w polsce, zeby miala pesel, zeby miala poslki paszport. a tu kurna olek tyle trzeba dokumentow pozalatwiac, dowod musze tez zrobic bo zielona ksiazeczke jeszcze mam, wiec tyle kasy i czasu trzeba bedzie poswiecic.

a tz mowi, ze najpierw w takim razie sie pobierzemy, zebym przynajmniej zmiane nazwiska juz odchaczyc
ale mnie jakos malo romatycznie nie przeszkadza. dziecko tak mi daje popalic ostatnio ze nie mam glowy do romantyzmu. spac mi sie chce
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-23, 20:58   #2888
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Akurat w przyszly weekend jedziemy do Southampton, kurcze a naprawde chetnie umowilabym sie w Oxfordzie!

Sysunia - uwielbiam koronki (choc w mojej sukni ich akurat nie bylo...) i do tego sa bardzo obecnie modne. Jestem pewna, ze bedziesz pieknie wygladala

Lovely - urabiasz TZa???
O prosze do Soton jedziecie. A w jakiej sprawie zagościcie w moim mieście?Jeśli można wiedzieć. Zapraszam na kawe.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 21:04   #2889
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
helol, slysze ze tu o jakis zareczynach mowa, no to wam powiem ze u mnie malo romantycznie wyszlo. chcemy pole zarejestrowac w polsce, zeby miala pesel, zeby miala poslki paszport. a tu kurna olek tyle trzeba dokumentow pozalatwiac, dowod musze tez zrobic bo zielona ksiazeczke jeszcze mam, wiec tyle kasy i czasu trzeba bedzie poswiecic.

a tz mowi, ze najpierw w takim razie sie pobierzemy, zebym przynajmniej zmiane nazwiska juz odchaczyc
ale mnie jakos malo romatycznie nie przeszkadza. dziecko tak mi daje popalic ostatnio ze nie mam glowy do romantyzmu. spac mi sie chce
Katakumba, a bedziecie mala w Polsce meldowac. Bo jesli nie to peselu w Polsce nie dostaniecie tylko za posrednictwem konsulatu w Londynie. Wiem, bo moi rodzice dopiero co zalatwiali mi umiejscowienia aktu urodzenia w Polsce, ale peselu zalatwic nie byli w stanie...

A jak sie pobierzecie jak TZ w UK? A zielone ksiazeczki to juz chyba nielegalne, co?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 21:21   #2890
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

well, wiesz co, to jest tak - zeby zarejestrowac pole w polsce celem zdobycia paszportu stalego dla niej musze miesc pesel. zeby miec pesel, musze ja zameldowac ((u rodzicow). teraz tak. jak ja zarejesteruje a potem sie pobierzemy bede musiala potem robic korekte w akcie urodzenia, wiec najlepiej najpierw sie pobrac. mozemy i w uk i tu. ale jak w uk to potem i tak w polsce oni beda musieli sobie pouzupelniac akt slubu

zwariowac mozna. bo i tak czy siak bedziemy musieli pisac o swoje akty urodzenia, pelne. kurka blaszka
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 21:29   #2891
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
well, wiesz co, to jest tak - zeby zarejestrowac pole w polsce celem zdobycia paszportu stalego dla niej musze miesc pesel. zeby miec pesel, musze ja zameldowac ((u rodzicow). teraz tak. jak ja zarejesteruje a potem sie pobierzemy bede musiala potem robic korekte w akcie urodzenia, wiec najlepiej najpierw sie pobrac. mozemy i w uk i tu. ale jak w uk to potem i tak w polsce oni beda musieli sobie pouzupelniac akt slubu

zwariowac mozna. bo i tak czy siak bedziemy musieli pisac o swoje akty urodzenia, pelne. kurka blaszka
Ze slubem to rozumiem. Ale podanie o pesel moglas zlozyc w konsulacie. a jak juz masz pesel to dostaniesz paszport normalny dla dziecka bez meldunku w Polsce. Bo po co masz ja meldowac w Polsce jak mieszka w UK?

Zeby zarejestrowac dziecko w Polsce nie musiesz miec pesela. Moja juz zarejestrowana a pesela nie ma...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-23, 21:34   #2892
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

a zeby to zrobic w konsulacie o ten pesel to musze rejestrowac w polsce??
ja juz zgluplam
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 21:41   #2893
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. II

Aaliyah czyli z tego co rozumiem, wcale nie trzeba meldowac dziecka w Polsce, zeby dostac polski staly paszport, wystarczy zlozyc podanie o pesel w konsulacie? A czy w celu wyrobienia stalego paszportu trzeba leciec do Polski czy tez mozna przez konsulat?
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 21:41   #2894
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
a zeby to zrobic w konsulacie o ten pesel to musze rejestrowac w polsce??
ja juz zgluplam
No wiec od poczatku. Najpierw idziesz do usc zeby dokonac umiejscowienia aktu urodzenia w Polsce. Musisz to zrobic bo Pola jest obywatelka Polski i musi byc wpisana do ewidencji ludnosci... Jezeli wyrazasz chec dziecko zameldowac w PL to mozesz rowniez zalatwic pesel (juz nie pamietam w jakim urzedzie, moze wojewodzkim? )...zapytam mame i napisze. A jezeli nie to po pesel odesla cie do konsulatu jako ze dziecko na stale przebywa poza granicami Polski.

Wydaje mi sie, ze zeby wyrobic pesel w konsulacie to musisz miec juz akt urodzenia z Polski. Tak mi podpowiada logika, bo zeby dziecko mialo pesel to musisz byc ujeta w ewidencji ludnosci, figurowac jako obywatel RP w usc.

Sylwunia, paszport dla dziecka jak najbardziej w konsulacie. Tylko jak chcesz ten nietymczasowy to dopiero z polskim aktem urodzenia bo tylko ten umozliwi ci dostanie pesela...a bez pesela nie ma stalego paszportu...

Edytowane przez aaliyah
Czas edycji: 2009-01-23 o 21:44
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 21:44   #2895
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
No wiec od poczatku. Najpierw idziesz do usc zeby dokonac umiejscowienia aktu urodzenia w Polsce. Musisz to zrobic bo Pola jest obywatelka Polski i musi byc wpisana do ewidencji ludnosci... Jezeli wyrazasz chec dziecko zameldowac w PL to mozesz rowniez zalatwic pesel (juz nie pamietam w jakim urzedzie, moze wojewodzkim? )...zapytam mame i napisze. A jezeli nie to po pesel odesla cie do konsulatu jako ze dziecko na stale przebywa poza granicami Polski.
W Urzedzie Miasta
Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze zeby wyrobic pesel w konsulacie to musisz miec juz akt urodzenia z Polski. Tak mi podpowiada logika, bo zeby dziecko mialo pesel to musisz byc ujeta w ewidencji ludnosci, figurowac jako obywatel RP w usc.


Lovely: ale ten czas szybko mija, pamietam jak dzis Wasze poczatki, a tu juz zareczyny
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 21:45   #2896
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia cz. II

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1062839 5]W Urzedzie Miasta

[/quote]

Ano wlasnie, pamietalam ze nie w usc, tylko nie bylam pewna czy w urzedzie wojewodzkim czy miasta.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:06   #2897
bajkamrowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 58
Dot.: Anglia cz. II

czy Wy probujecie mnie przekonac ze uczac sie w domu nauczysz sie wiecej niz obcujac z ludzmi????????
chodzilam tu do collegu...ale urodzilam i przestalam...

ja z powodu trudnosci z angielskim w jakies depresje popadam...moze i to irytujace dla Was ale mi jest ciezko...niechodzi mi o podstawy takie jak wyjscie do lekarza,sklepu,banku,pocz te itp bo to potrafie...

z dobrych wiadomosci...domek juz wynajelismy w Bournemouth...jestem zadowolona
bajkamrowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:10   #2898
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

to juz wiem
a zeby bylo smieszniej, umiejscawia sie tez nasz akt slubu.
bozzzzzzz pozabijam tych urzednikow
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:13   #2899
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
to juz wiem
a zeby bylo smieszniej, umiejscawia sie tez nasz akt slubu.
bozzzzzzz pozabijam tych urzednikow
Wspolczuje. No i oczywiscie czeka Cie jeszcze tlumaczenie przysiegle zanim pojdziesz z papierami z UK do urzedow w PL...

To jestescie po slubie czy nie? Teraz to ja sie pogubilam...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-23, 22:16   #2900
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

jescze nie, ale chcielismy go "odfajkowac" przed heca z peselm poli, zebym pozniej nie musiala wymieniac dowodu no i nie zmieniac poli w katach urodzenia danych moich. ale tak sobie mysle... ze mnie sie nie chce tak latac

a ten drugi paszport tymczasowy to mozna dalej bez pesel'a??
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:16   #2901
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Wspolczuje. No i oczywiscie czeka Cie jeszcze tlumaczenie przysiegle zanim pojdziesz z papierami z UK do urzedow w PL...
A wlasnie taka ciekawostka, moj Tz sam tlumaczyl akt urodzenia dla Ambasady Slowacji Nie potrzeba im tlumaczenia przysieglego
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:17   #2902
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. II

Aaliyah dzieki, w sumie zbieram informacje dla siostry, bo ona bedzie sie z tym niedlugo zmagala, ja raczej nie bede miec problemow, bo moje dziecko bedzie miec brytyjskie obywatelstwo, takze mnie to ominie. Co my bysmy bez tego forum zrobily wiem ze istnieja strony internetowe, ale nie ma to jak informacje z pierwszej reki.

Bajkamrowa nikt nie napisal, ze lepiej sie uczyc samemu, niz od native speakera, wspomniane tylko bylo ze czasami Anglicy posluguja sie malo poprawnym angielskim i mozna nabyc zlych nawykow jezykowych, Wszystkim chodzilo o to, ze jesli nie ma sie mozliwosci uzywania angielskiego na co dzien warto sie uczyc w domu, chocby po to, zeby nauczyc sie slowek, wlaczony telewizor czy radio pozwala na osluchanie sie z jezykiem i naprawde bardzo pomaga. wiec twierdzenie, ze skoro nie ma sie z kim rozmawiac to nie da sie nauczyc jezyka jest tylko wymowka, jak sie chce to sie moze.
A tak przy okazji, gratuluje domku, piekne miejsce.

Dodam taka mala ciekawostke, bylam swiadkiem mojej siostry jak wychodzila za maz, moja babcia oddala akt slubu w polsce do przetlumaczenia u tlumacza przysieglego, tak go przetlumaczyl, ze to ja zostalam zona meza mojej siostry
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...


Edytowane przez sylwunia3009
Czas edycji: 2009-01-23 o 22:19
sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:21   #2903
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Anglia cz. II

mnie w nauce pomogli bardzo "przyjaciele". jezyk prosty, z napisami jeszcze lepiej

a prawda taka, ze jak sie spotka anglika ktory ma problem z najprostsza listerowka to az dziw czlowieka ogrania, ze oni 100lat temu tyle kolonii mieli i podbijali
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:24   #2904
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia cz. II

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1062897 3]A wlasnie taka ciekawostka, moj Tz sam tlumaczyl akt urodzenia dla Ambasady Slowacji Nie potrzeba im tlumaczenia przysieglego [/quote]

A bo w Polsce wszystko jest trudniejsze. Nawet zmiana pieluchy... Ale to juz inny watek... To mnie utwierdza w przekonaniu, ze ja juz tu raczej na zawsze zostane.

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Aaliyah dzieki, w sumie zbieram informacje dla siostry, bo ona bedzie sie z tym niedlugo zmagala, ja raczej nie bede miec problemow, bo moje dziecko bedzie miec brytyjskie obywatelstwo, takze mnie to ominie. Co my bysmy bez tego forum zrobily wiem ze istnieja strony internetowe, ale nie ma to jak informacje z pierwszej reki.
Jestes w ciazy?

Moje dziecko tez bedzie mialo obywatelstwo brytyjskie ale w maju dopiero bo dopiero wtedy my bedziemy mieli.

A Twoje dziecko tez bedzie obywatelem Polski wiec obawiam sie, ze Cie to nie ominie. Musisz dziecko w usc zarejestrowac. A do Polski obywatele Polski nie moga wjechac na inny paszport niz wlasnie polski takze pewnie wyrabianie polskiego paszportu dla dziecka tez cie nie ominie, no chyba ze nie zamierzasz nigdy z dzieckiem do PL latac...

Edytowane przez aaliyah
Czas edycji: 2009-01-23 o 22:28
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:26   #2905
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. II

ja mam w pracy chlopaka, ma jakies 20 lat, ciagle przeklina i jak mu zwracam uwage, zeby przestal co drugie slowo uzywac f... to mi mowi, ze on ma maly zaslob slow, umie liczyc do 4 i nie potrafi zawiazac sznurowek, dlatego ma wszystkie buty wkladane albo na rzepy. wiekszosc z tego to prawda, mysle, ze umie liczyc do 10 . poza tym ciagle sie mnie ktos kiedys pyta jak napisac jakis wyraz jak pisali smsy. juz mnie nic nie dziwi i nic mnie nie szokuje tak jak kiedys.

Aaliyah nie jestem jeszcze w ciazy, a zanim planuje byc planujemy wziasc slub i chce zmienic obywatelstwo na brytyjskie, wiec chyba w tym wypadku juz moje dziecko nie bedzie obywatelem polskim.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...


Edytowane przez sylwunia3009
Czas edycji: 2009-01-23 o 22:28
sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:30   #2906
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
A do Polski obywatele Polski nie moga wjechac na inny paszport niz wlasnie polski takze pewnie wyrabianie polskiego paszportu dla dziecka tez cie nie ominie, no chyba ze nie zamierzasz nigdy z dzieckiem do PL latac...
A jesli maja podwojne obywatelstwo to nie ma znaczenia ktorego paszportu uzywaja, tak
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:32   #2907
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Aaliyah nie jestem jeszcze w ciazy, a zanim planuje byc planujemy wziasc slub i chce zmienic obywatelstwo na brytyjskie, wiec chyba w tym wypadku juz moje dziecko nie bedzie obywatelem polskim.
Czyli zamierzasz sie zrzec obywatelstwa polskiego? A wiesz ze to kosztuje 350 funtow (chyba ze wzrosla oplata)? Bo jak Ci zapewne wiadomo mozesz miec podwojne wiec po co tracic 350 funtow. No a jakbys miala podwojne to dziecko tez raczej... Trudny wybor, 350 funtow mniej albo mniej uzerania sie z urzedami w Pl.

Moona wlasnie podobno ma znaczenie. Do Polski obywatel PL musi wjezdzac na polski paszport. Bo to Polska wlasnie...

Edytowane przez aaliyah
Czas edycji: 2009-01-23 o 22:33
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:36   #2908
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość

Moona wlasnie podobno ma znaczenie. Do Polski obywatel PL musi wjezdzac na polski paszport. Bo to Polska wlasnie...
O nieeeeeeeeee
Ide, moze cos wygooglam na ten temat
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:36   #2909
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. II

Zrzekam sie polskiego obywatelstwa, nie dltego, ze wole zaplacic 350 funtow niz uzerac sie z naszymi urzedami. po prostu zostaje tu na stale, nie wyobrazam sobie powrotu do Polski, bo tu jest moje miejsce i taka podjelam decyzje.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:38   #2910
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia cz. II

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
jescze nie, ale chcielismy go "odfajkowac" przed heca z peselm poli, zebym pozniej nie musiala wymieniac dowodu no i nie zmieniac poli w katach urodzenia danych moich. ale tak sobie mysle... ze mnie sie nie chce tak latac

a ten drugi paszport tymczasowy to mozna dalej bez pesel'a?
?
Można wziąć drugi roczny, bez nr PESEL
My umiejscawialiśmy akt ślubu w Polsce. Koszar jesli chodzi o ilość papierków, jak już wszystkie były poszło sprawnie.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.