Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 _________ - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-27, 21:38   #2881
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Balbinka, bo ona ma 15 lat dzieki za komplement
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:39   #2882
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___



Cholera ostatnią tabletke anty wzięłam w niedziele dziś już środa, a okresu nie ma wczoraj brzuch mnie bolał jak bym miała dostać dziś już mniej i dupa...
Kiedyś jak brałam tabsy to jak ostatnią brałam w soboty to zawsze okres był we wtorek.



Michałek skończył dzisiaj 12 tygodni



Co do butelek TT ja mam 3x150ml i 1x260ml teraz chce zamówić ale zastanawiam się czy 260ml czy te większe chyba 340ml - czy takie duże będą potrzebne ?

Cytat:
Napisane przez mag_99 Pokaż wiadomość

na podstawie przepisów Kodeksu Pracy składam wniosek o udzielenie mi dodatkowego urlopu macierzyńskiego, na mojego syna (dane) urodzonego dnia xx.2012 r., w wymiarze 4 tygodni, od dnia xx.2012 roku do dnia xx.2012 roku, tj. Bezpośrednio po zakończeniu podstawowego urlopu macierzyńskiego.
dziękuję bardzo
wniosek dzisiaj złożyłam a więc cały macierzyński razem z tym dodatkowym mam do 18września.

Cytat:
Napisane przez cziqua Pokaż wiadomość
my mamy butelki TT i w sumie mam ich :
2x 260 antykolkowe
1x 150 antykolkowa
2x150 zwykłe
2x 260 zwykłe
1x kubeczek z dziubkiem
plus do tego 1x dr.Browns antykolkowa
i 1x Lovi aktywne ssanie
to by było na tyle nie wiem skąd tyle uzbierałam ale jest
sporo ich
chciałam kupić antykolkowe, ale już nie ma sensu więc chce normalne.

Cytat:
Napisane przez ona10101 Pokaż wiadomość
Ojej wspołczuję Ci Jolka. Rzeczywiscie wiekszosc dzieci chyba lubi jezdzic samochodem i wozkiem na spacerach.



* Nie mam.
* Ja mam tylko 3 butelki, z TT 150 ml, z BabyOno 240 ml i z Chicco od laktatora której nie używam. A dzisiaj własnie bede zamawiac na allegro wieksza butelke TT bo 260 ml i jeszcze jakies chyba od razu.
* Jak dla mnie miseczka nie potrzebna. Blender wszystko miksuje
No właśnie większość dzieci lubi, a mój nie
więc wyjście z Nim to koszmar mam nadzieje, że wyjdzie z tego za jakiś czas.

a te 340ml też zamawiasz?

Adaś jak się obraca ciekawe kiedy mój tak zacznie póki co to wygina się strasznie

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Wspolczuje!Moj uwielbia i jazde samochodem i spacery.
Widze,ze i wy macie ten problem co u mojego Eryczka...
Zazdroszcze.
No właśnie mamy problem i ciekawe co z tym będzie dalej...
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:39   #2883
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Dostalam wlasnie paczuszke z HIPPa z jakimis ulotkami, kalendarzem wprowadzania posilkow i calym sloiczkiem marchewki i lyzeczka
u mnie hipp jest na czarnej liście, bo właśnie po mm hipp Rita się rozchorowała

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Zebym kiedys dzieci tylko nie zapomniala zabrac :brzyda l:
Stwierdzam u siebie duze zmeczenie
spoko... zauważysz jak będziesz mieć za dużo spokoju

Cytat:
Napisane przez balbinka20 Pokaż wiadomość
Guciu to super,że tata ma ustalony zabieg a sprawa z pracodawcą jak tam? ruszyło coś?
ach, bo ja wam nic nie mówiłam
sprawa z pracodawcą już (prawie) zamknięta, tzn w przeddzień rozprawy wysłali fax do sądu, że uznają moją rację i dostałam cały zwrto należności...
a to prawie, to dlatego, że jeszcze czekam na zaświadczenie o zatrudnieniu, żeby dostawać wychowawczy przez cały rok, bo na razie mam tylko przyznany na pół roku

Cytat:
Napisane przez Zariah Pokaż wiadomość
Gucia cuuudny avatarek
dziekuję
twoja niunia też jest śliczna, taka roześmiana
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:42   #2884
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Splaszczona glowka sama sie odplaszczy prawdopodobnie jak maly bedzie siedzial, raczkowal - po prostu mniej lezal.Pisalam ostatnio z kolezanka bo jej synek tez mial plaska glowke i mowila ze probowali przekladac, podkladac cos zeby nie przekrecal a on i tak swoje - jak zaczal sie wiecej ruszac a mniej lezec to glowka sama nabrala odpowiedniego ksztaltu.


Jeszcze co do tego przekrecania glowki w jedna strone - Julia tez lubi miec glowke w prawa strone, ale ja z tym nic nie robie. Jak sie bawi to glowke przeklada sama, zaleznie gdzie jest cos interesujacego a do spania musi miec na prawo i koniec i ja moge jej co 5 sekund przekladac a jej tak wygodniej i kropka. Lekarz kazal sie nie martwic.

Jula spi przy moim lozku w dostawce i musialam zablokowac ja poducha do karmienia bo w nocy kilka razy jak sie obudzilam to mala byla w poprzek i lezala juz praktycznie na moim lozku



Dzien dobry
My po wizycie u pediatry i pierwszym szczepieniu. Moje dziecko ma dzisiaj 15 tygodni i wazy zaledwie 5540 gram i mierzy 58,5 cm - lekarz uwaza ze to super wymiary, bo nie urodzila sie wielka i jest na mm. Ja liczylam na co najmniej 6 kg ... bo wychodzi ze przez 2,5 miesiaca przybrala 1470 gram, gdzie niektore z Waszych dzieci tyle w miesiac, poltora przybieraja ... Ale wszystko z Niunka w porzasiu, rozwija sie super, mam ja tylko klasc wiecej na brzuszku zeby cwiczyla.
Podczas szczepienia nie byla dzielna, rozplakala sie okrutnie po pierwszym wkluciu (podczas badania tez mocno plakala bo juz byla glodna, a od rana nic nie zjadla ) ze nie umialam jej uspokoic, az nie umiala oddychac normalnie przez ten placz. Nie umialam jej tez nakarmic wiec dzisiaj jest poki co o 30 ml mleka jak tylko wyszlam od lekarza to malutka zasnela i spi dalej. Mamy paracetamol w razie goraczki.

O to mam nadzieje, że Michałkowi główka się odpłaszczy.
Póki co robie co mogę, ale on i tak swoje robi po czasie i się obraca.

Gratuluje 15 tygodnia

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Jolka, ja termoforu tez nie mam - mam taka 'poduszke' z pestkami wisni w srodku i ja sie podgrzewa w mikrofalowce i mozna robic cieple oklady np na brzuszek dziecka. Butelek mam 4 - dwie do mleka, jedna do herbatki i jedna do wody wszystkie z firmy MAM.

A po co Ci ta miseczka?
A ja właśnie nie wiem czy zamawiać termofor czy nie

Nie wiem po co mi ta miska chyba nie kupie
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:44   #2885
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Zariah Mała boska, Rodzice mają talent, na tej focie w kurteczce i czapce ( jeszcze raz szacun dla Dziadków ) wygląda jak laleczka, a i zwróciłam uwagę na piękną pozę na jednym zdjęciu, myślę,że to zaczątki gimnastyki artystycznej
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:46   #2886
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

też oglądam mecz a TŻ i Eliza śpią
a ja mam pierwszy wieczór od porodu tylko dla siebie
__________________





Zariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:49   #2887
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Mravka ślicznego masz Synka

Cytat:
Napisane przez >>anka<< Pokaż wiadomość
witajcie, ja również zostałam mamą Filipa 8 kwietnia. Stanowicie tu tak zgrana paczkę i tyle stron juz natworzyłyście dlatego jak sie powtórzę to mnie ochrzańcie i każcie czytać caly wątek- choć z czasem napewno go i tak powolutku przejrzę.
Chciałam zapytać czy któreś z Was zaczęły już rozszerzać dietę maluszka i ile on wówczas miał?? czekacie aż skończy 4 miesiące i dopiero wtedy?? Mój Filip od jakiś 3 tygodni jest na mleku modyfikowanym i tak się zastanawiam kiedy zacząć podawac mu co innego ?
Ja wprowadzam tak jak kazał pediatra po 4 lipca akurat skończy 3 miesiące i najpierw soczki z owoców stopniowo 1łyżeczka, dwie, trzy itd. a za jakiś czas owoce i warzywka
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 21:52   #2888
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
u mnie hipp jest na czarnej liście, bo właśnie po mm hipp Rita się rozchorowała


spoko... zauważysz jak będziesz mieć za dużo spokoju


ach, bo ja wam nic nie mówiłam
sprawa z pracodawcą już (prawie) zamknięta, tzn w przeddzień rozprawy wysłali fax do sądu, że uznają moją rację i dostałam cały zwrto należności...
a to prawie, to dlatego, że jeszcze czekam na zaświadczenie o zatrudnieniu, żeby dostawać wychowawczy przez cały rok, bo na razie mam tylko przyznany na pół roku


dziekuję
twoja niunia też jest śliczna, taka roześmiana
oj a ktore jej daliscie? a jestes pewna ze dobrze bylo przygotowane? (czysta butelka, wysterylizowana, woda ktora nie stala niewiadomo ile, itp?) bo jesli chodzi o sloiczki to hipp ma bardzo dobre sklady, przynajmniej w owocach, bo w innych sie jeszcze nie rozgladalam
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:54   #2889
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Zariah Mała boska, Rodzice mają talent, na tej focie w kurteczce i czapce ( jeszcze raz szacun dla Dziadków ) wygląda jak laleczka, a i zwróciłam uwagę na piękną pozę na jednym zdjęciu, myślę,że to zaczątki gimnastyki artystycznej


he he a ja byłam jak to moja mama z czułością podkreśla "asynchronek ruchowy" czyli Eliza ma talent po tatusiu do wygibasów

przekażę rodzicom, że kurteczka Ci się podoba - bardzo się ucieszą moja mama strasznie skromna jest i nie wierzy mi kiedy jej mówię jaka z niej zdolniacha
__________________





Zariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:58   #2890
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
oj a ktore jej daliscie? a jestes pewna ze dobrze bylo przygotowane? (czysta butelka, wysterylizowana, woda ktora nie stala niewiadomo ile, itp?) bo jesli chodzi o sloiczki to hipp ma bardzo dobre sklady, przynajmniej w owocach, bo w innych sie jeszcze nie rozgladalam
bio-combiotik (do 6 m.ż.), a przygotowane wg przepisu, a butelka i smoczek też wyparzona...
jednak mąż też mi potem powiedział, że spóbował tego mleka, bo dziwnie wyglądało i że nie smakowało zbyt dobrze, ale myslał, że tak ma być (bo niby skąd ma wiedzieć jak takie mleko powinno smakować )
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 22:00   #2891
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Zariah Pokaż wiadomość


he he a ja byłam jak to moja mama z czułością podkreśla "asynchronek ruchowy" czyli Eliza ma talent po tatusiu do wygibasów

przekażę rodzicom, że kurteczka Ci się podoba - bardzo się ucieszą moja mama strasznie skromna jest i nie wierzy mi kiedy jej mówię jaka z niej zdolniacha
oj to wielka szkoda,że w siebie nie wierzy, teraz ręczna robota jest w cenie , w tvn wciąz pokazują jakieś takie biznesy i kasiorka z tego jest, Zariah Ty się zastanów czy Ty nie masz w genach tych talentów

A co do wygibasow to skoro po Tatusiu ten talent to....ciekawie musi u Was być gdy gaśnie światło
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 22:02   #2892
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

kumkura fajne fotki
a torcik taki to marzenie każdego malucha
----------------
coś nie mogą gola strzelić no..
jestem za Hiszpanią, Ronaldo nie lubię
chyba się poddam i idę spać, karnych nie doczekam już
__________________






Edytowane przez Zariah
Czas edycji: 2012-06-27 o 22:03
Zariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 22:03   #2893
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Ja wczoraj odebralam dwie paczki,jedną z hippa jedną z bobovity, w hippie jest kupon i można drugą pakę dostać w rossmannie ....

pewnie każda z nas dostanie po ukończeniu 4 miesiąca, jeśli wypełniła te świstki w szpitalu , które były przy kartonach prezentowych
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 22:05   #2894
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Jakiej wody używacie mamy karmiące mm do mleka?
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 22:07   #2895
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
oj to wielka szkoda,że w siebie nie wierzy, teraz ręczna robota jest w cenie , w tvn wciąz pokazują jakieś takie biznesy i kasiorka z tego jest, Zariah Ty się zastanów czy Ty nie masz w genach tych talentów
kochana dwie lewe rączki mam moja siostra ma talent do tego a ja nawet igły nie nawlekę porządnie
moja mama ma swój mały zakład kuśniersko-krawiecki ale nie szyje od podstaw bo się boi tylko przeróbki robi.
A jak już coś uszyje to za pół darmo bo się mało ceni więc kasy też nie ma z tego - ledwo ciągną od 1 do 1go

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
A co do wygibasow to skoro po Tatusiu ten talent to....ciekawie musi u Was być gdy gaśnie światło

no potrafi być ciekawie
__________________





Zariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 22:08   #2896
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Zariah Pokaż wiadomość
kumkura fajne fotki
a torcik taki to marzenie każdego malucha
----------------
coś nie mogą gola strzelić no..
jestem za Hiszpanią, Ronaldo nie lubię
chyba się poddam i idę spać, karnych nie doczekam już
ja jestem za Portugalią, bo zawsze kibicuję teoretycznie slabszym, Ronaldo jest jaki jest , ale gra bardzo dobrze, i te kocie ruchy a na poważanie to on się rusza jak arab ( koń) ,
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 22:09   #2897
>>anka<<
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 61
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
Mravka ślicznego masz Synka



Ja wprowadzam tak jak kazał pediatra po 4 lipca akurat skończy 3 miesiące i najpierw soczki z owoców stopniowo 1łyżeczka, dwie, trzy itd. a za jakiś czas owoce i warzywka

My dopiero w przyszłym tygodniu wybieramy się na kolejne szczepienie więc przy okazji zapytam lekarza co o tym sądzi. Ale myślałam żeby wlasnie po ukończeniu 3 miesięcy zacząć dawać mu soczki. Do tej pory dostaje tylko mleczko, pare razy dostał herbatkę koperkową, aby mu pomóc na brzuszek- ale odniosłam wrażenie że zadziała wręcz odwrotnie.
Bo moja teściowa w 5 dzień po porodzie kazała Filipowi zrobić grysik na krowim mleku bo ona nie miała pokarmu i jej chłopcy tak jedli.....
Choć karmiłam małego 2 miesiące to ona codziennie mi wmawiała że nie mam pokarmu i że mały ma kolki bo czasem jak była to zapłakał) ale przestałam sie tym przejmować- bo można zgłupieć z jej gadania. wysłucham, ale zaraz drugim uchem to wypuszczam
>>anka<< jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 22:10   #2898
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cale popoludnie bylismy na lonie natury,spacerow duzo,ale mnie nogi bola Piekna dzis pogoda,cieplo ale nie upal przerazliwy,na krotki rekaw,ale nie zeby czlowiek zalewal sie potem.Idealnie wprost!Chce takich dni wiecej,az energia wrocila mi ze zdwojona sila
I ja chyba wiem co odpowiada za moje zmeczenie i brak energii: to brak slonca,ciagle brzydka pogoda,deszcze!!



Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
O kurcze trudna decyzje podjelas Gosia, na pewno nie byla latwa, bo to w koncu Mama, ale to jej zachowanie na to wplynelo, wiec nie powinnas miec wyrzutow. Ty nie wyrzucasz jej na bruk, nadal jej pomagasz, wiec w sumie nic zlego nie robisz.

Gosia a Ty karmisz na lezaco? Bo pomyslalam o tym przekrecaniu glowki Eryczka, ze gdybys sie ukladala w druga strone to on musialby miec glowke w drugim kierunku, moze wtedy by polubil te strone. Bo ja np. karmie z obu piersi na tym samym boku, ale jak sie poloze w druga strone to jest zmiana

Nie karmie na lezaco,nie chce go uczyc brania do lozka i jak w trojke spimy to wcale nie jestem wyspana,bo Radek ma za duza powierzchnie ciala,z samym Eryczkiem spi sie lepiej


Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
w w zał. zdjecia moich mezczyzn(wyrwalismy sie na weekend z domu)
Super prezentuja sie twoi mezczyzni,w szczegolnosci ten najmniejszy



Cytat:
Napisane przez >>anka<< Pokaż wiadomość
witajcie, ja również zostałam mamą Filipa 8 kwietnia. Stanowicie tu tak zgrana paczkę i tyle stron juz natworzyłyście dlatego jak sie powtórzę to mnie ochrzańcie i każcie czytać caly wątek- choć z czasem napewno go i tak powolutku przejrzę.
Chciałam zapytać czy któreś z Was zaczęły już rozszerzać dietę maluszka i ile on wówczas miał?? czekacie aż skończy 4 miesiące i dopiero wtedy?? Mój Filip od jakiś 3 tygodni jest na mleku modyfikowanym i tak się zastanawiam kiedy zacząć podawac mu co innego ?
Witaj!



Cytat:
Napisane przez balbinka20 Pokaż wiadomość
Julek skacze chyba,bo coraz więcej nowych rzeczy umie... Już bez problemu się na boki przekręca, a dziś w nocy musiałam go na plecy co chwilkę przewracać,bo na brzuchu za każdym razem był. I już łapie się za kolanka,a czasem jak mu się uda to i za paluszki u stópek Mówię Wam jak to słodko wygląda jak mi się uda to fotki wrzucę.
A tutaj zobaczcie co mi ten wariat mały zrobił ostatnio... Dobrze,że go złapałam,bo by sie nieciekawie to skończyło...
Ale fajnie,ze Julek ma tyle nowych umiejetnosci!
A na tym zdjeciu WOW!Ale on silny mega jest,ze tak sie garnie do siedzenia!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 22:12   #2899
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Zariah Pokaż wiadomość
kochana dwie lewe rączki mam moja siostra ma talent do tego a ja nawet igły nie nawlekę porządnie
moja mama ma swój mały zakład kuśniersko-krawiecki ale nie szyje od podstaw bo się boi tylko przeróbki robi.
A jak już coś uszyje to za pół darmo bo się mało ceni więc kasy też nie ma z tego - ledwo ciągną od 1 do 1go




no potrafi być ciekawie
oj tak , wiara w siebie to podstawa, najbardziej deficytowy towar, jeśli o mnie chodzi
Tu się talenty marnują , a ktoś z siłą przebicia z marnymi zdolnościami robi kasiorę.
Dlatego trzeba od małego tym naszym dzieciom jakoś tą wiarę w siebie wyrabiać , bo to dużo w życiu ułatwia
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 22:20   #2900
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Emigra- malutka wygląda ślicznie i te buciki zakochałam się! Gdzie je kupiłaś?
Co do butelek, my wcześniej mieliśmy dr brownsa (2 sztuki), teraz AVENT ( 2 sztuki 260ml+ 1 szt. 125ml. Smoczki nr 2+ taki do kaszek( ale Aga nie bardzo go lubi, bo za szybko leci, więc na razie nie zagęszczam mleka)
Dziewczyny, jakie mięsa przygotowujecie na chrzciny? a sałatki? chciałabym coś nowego zrobić, bo na imprezkach rodzinnych ciągle to samo
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 22:44   #2901
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Red face Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez sweet_papaya Pokaż wiadomość
Jestem tego samego zdania co lekarz- super wymiary! Mój Filipek w 15 tyg (tydzień temu) na szczepieniu ważył 5850g i miał 65 cm. Przez 6 tygodni przybrał 1 kg. Jak na chłopca o takim wzroście to dopiero jest mało...no ale chyba taka jego uroda bo od początku jeśli chodzi o wagę jest między 10 a 25 centylem. Lekarz mówi, że będzie szczypior z niego Chciałabym go podtuczyć trochę, ale będzie trudno bo on jest bardzo ruchliwy, ciągle macha rączkami i nóżkami, kręci się i chyba bardzo szybko spala energię. Nie rusza się tylko kiedy śpi
Każdy dzieciaczek jest inny, ważne, że mniej lub więcej ale przybierają na wadze.
Niczym sie nie przejmuj.
Jak ja zie urodzilam, wzrostem i waga bylam ponizej 5 centyla. Pozniej nadgonilam i jak zaczelam chodzic bylam w okolicy 25 centyla. I do dzks jestem szczuplakiem. Wazne, ze rosnie, przybiera na wadze i jest zdrowy.


Chyba za szybko pochwalilam Ewelinke bo dzis usypialam ja 1,5 gldziny.
Dostal lpzeczko turystyczne Coto baby samba lux.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 06:49   #2902
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

My dzisiaj nockę przespałyśmy dobrze. Pogoda nie za ciekawa już mam jej dość

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
może bali się że w sklepie narobi no ale zabawne są takie sytuacje....
W podróży poślubnej byliśmy na słowacji i zwiedzaliśmy tam jaskinię lodową (chodziło się po niej ok 1,5h) i gdzieś w połowie słyszymy jak ojciec szepcze"cicho, dasz radę, wytrzymasz" i tak kilka razy aż nagle chłopczyk już zdenerwowany krzyczy "mama kupa"
No może się bali

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
Jakiej wody używacie mamy karmiące mm do mleka?
najzwyklejszej z kranu przegotowanej w najnormalniejszym czajniku

Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
Emigra- malutka wygląda ślicznie i te buciki zakochałam się! Gdzie je kupiłaś?
Co do butelek, my wcześniej mieliśmy dr brownsa (2 sztuki), teraz AVENT ( 2 sztuki 260ml+ 1 szt. 125ml. Smoczki nr 2+ taki do kaszek( ale Aga nie bardzo go lubi, bo za szybko leci, więc na razie nie zagęszczam mleka)
Dziewczyny, jakie mięsa przygotowujecie na chrzciny? a sałatki? chciałabym coś nowego zrobić, bo na imprezkach rodzinnych ciągle to samo
Ja miałam tak: karkówkę pieczoną w całosci + sos czosnkowy, pieczone nogi z kurczaka, roladki ze schabu z pieczarkami, pierś z kurczaka ze szpinakiem i fetą, kotlety schabowe, bo nasze rodziny to bardziej tradycyjne, do tego miałam sałatkę grecką, bigos. Ale sobie smaka narobiłam od rana
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 06:58   #2903
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___



co za noc ogólnie padam a mały nie chce spać od 5


Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
najzwyklejszej z kranu przegotowanej w najnormalniejszym czajniku
ja daje żywca ale zastanawiam się czy nie przejść już na tą z kranu
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 07:10   #2904
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość


co za noc ogólnie padam a mały nie chce spać od 5




ja daje żywca ale zastanawiam się czy nie przejść już na tą z kranu
ja prowadzę zimny wychów więc nie przyzwyczajam dzieciaków do wody mineralnej
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 07:44   #2905
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
oj tak , wiara w siebie to podstawa, najbardziej deficytowy towar, jeśli o mnie chodzi
Tu się talenty marnują , a ktoś z siłą przebicia z marnymi zdolnościami robi kasiorę.
Dlatego trzeba od małego tym naszym dzieciom jakoś tą wiarę w siebie wyrabiać , bo to dużo w życiu ułatwia
zgadzam się. Ale wychowanie dzieci łatwe nie jest. Jak tu wychować Elizę żeby była pewna siebie ale nie zarozumiała, żeby potrafiła przyjmować porażki i cieszyć się z sukcesów... ech łatwe to nie będzie ale robię co mogę

Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie mięsa przygotowujecie na chrzciny? a sałatki? chciałabym coś nowego zrobić, bo na imprezkach rodzinnych ciągle to samo
ja w końcu w knajpie obiadek sam zrobię a postawiłam właśnie na nudną klasykę, typowo po polsku czyli: schaboszczak i kurczak. Nudne to i takie przaśne ale przynajmniej wszyscy zjedzą
ale gdybym miała jednak wybierać pod swój gust to: polędwiczki w sosie kurkowym

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
ja prowadzę zimny wychów więc nie przyzwyczajam dzieciaków do wody mineralnej
__________________





Zariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 07:56   #2906
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
My dzisiaj nockę przespałyśmy dobrze. Pogoda nie za ciekawa już mam jej dość

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------



No może się bali



najzwyklejszej z kranu przegotowanej w najnormalniejszym czajniku



Ja miałam tak: karkówkę pieczoną w całosci + sos czosnkowy, pieczone nogi z kurczaka, roladki ze schabu z pieczarkami, pierś z kurczaka ze szpinakiem i fetą, kotlety schabowe, bo nasze rodziny to bardziej tradycyjne, do tego miałam sałatkę grecką, bigos. Ale sobie smaka narobiłam od rana
Mam pytanko co do tych roladek ze schabu i piersi...jak je robisz? mnie często gęsto wychodzą po prostu suche
U mnie też ma być tradycyjnie- babcie nie przepadają za owocami morza, choć ja mogłabym je jeść na okrągło
Na poprzednich chrzcinach upiekłyśmy z teściówką indyczkę, była super, a robiłyśmy "na oko" i własną intuicję.Teraz myślę: o sznyclach indyczych w sosie własnym z pieczarkami, żeberkach ( tylko nie wiem jeszcze jakich) i te roladki z kury mi się podobają, tylko właśnie nie chcę, by były suche...
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 08:04   #2907
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
bio-combiotik (do 6 m.ż.), a przygotowane wg przepisu, a butelka i smoczek też wyparzona...
jednak mąż też mi potem powiedział, że spóbował tego mleka, bo dziwnie wyglądało i że nie smakowało zbyt dobrze, ale myslał, że tak ma być (bo niby skąd ma wiedzieć jak takie mleko powinno smakować )
a patrzyliscie na date przydatnosci, moze ktos Wam przeterminowane sprzedal albo zle przechowywal jakos, kurcze szkoda, malutka sie nacierpiala a Wy bedziecie mieli stracha jej cos pozniej podac .... jak cos polecam humane
Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
Jakiej wody używacie mamy karmiące mm do mleka?
najpierw uzywalam zwyklej przegotowanej, ale mala miala twarde kupki i chyba Balbinka mi powiedziala ze to od wody moze byc to zmienilam na wode dla dzieci z humany, a pozniej jakos mi zabraklo i zaczelam robic na naszej mineralnej i mala bardzo dobrze znosi wiec jest na mineralnej mleczko robione
Cytat:
Napisane przez >>anka<< Pokaż wiadomość
My dopiero w przyszłym tygodniu wybieramy się na kolejne szczepienie więc przy okazji zapytam lekarza co o tym sądzi. Ale myślałam żeby wlasnie po ukończeniu 3 miesięcy zacząć dawać mu soczki. Do tej pory dostaje tylko mleczko, pare razy dostał herbatkę koperkową, aby mu pomóc na brzuszek- ale odniosłam wrażenie że zadziała wręcz odwrotnie.
Bo moja teściowa w 5 dzień po porodzie kazała Filipowi zrobić grysik na krowim mleku bo ona nie miała pokarmu i jej chłopcy tak jedli.....
Choć karmiłam małego 2 miesiące to ona codziennie mi wmawiała że nie mam pokarmu i że mały ma kolki bo czasem jak była to zapłakał) ale przestałam sie tym przejmować- bo można zgłupieć z jej gadania. wysłucham, ale zaraz drugim uchem to wypuszczam
ach te tesciowe
Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
Emigra- malutka wygląda ślicznie i te buciki zakochałam się! Gdzie je kupiłaś?
Co do butelek, my wcześniej mieliśmy dr brownsa (2 sztuki), teraz AVENT ( 2 sztuki 260ml+ 1 szt. 125ml. Smoczki nr 2+ taki do kaszek( ale Aga nie bardzo go lubi, bo za szybko leci, więc na razie nie zagęszczam mleka)
Dziewczyny, jakie mięsa przygotowujecie na chrzciny? a sałatki? chciałabym coś nowego zrobić, bo na imprezkach rodzinnych ciągle to samo
dziekuje buciki kupilam w c&a

w ogole dziekuje wszystkim za mile slowa pod naszym adresem
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 08:04   #2908
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
Mam pytanko co do tych roladek ze schabu i piersi...jak je robisz? mnie często gęsto wychodzą po prostu suche
U mnie też ma być tradycyjnie- babcie nie przepadają za owocami morza, choć ja mogłabym je jeść na okrągło
Na poprzednich chrzcinach upiekłyśmy z teściówką indyczkę, była super, a robiłyśmy "na oko" i własną intuicję.Teraz myślę: o sznyclach indyczych w sosie własnym z pieczarkami, żeberkach ( tylko nie wiem jeszcze jakich) i te roladki z kury mi się podobają, tylko właśnie nie chcę, by były suche...
Żeby nie były suche to często je podlewam wodą bądź rozpuszczonymi kostkami rosołowymi
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 08:10   #2909
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Nasza nocka moznaby rzec ze super mala zasnela ok 21.30 i spala jakos do 3-4 ale nie bylo syreny, wystarczyl smoczek az do 5 i wtedy juz sama wstalam zeby dac jej butle, wypila i spala jeszcze do 8.30 Wieczorem miala troche podwyzszona temperature, ale nie byla jakos nadzwyczaj marudna, a tak sie balam jak zareaguje na szczepienie - dzieki Bogu lagodnie
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 08:11   #2910
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Oj dawno na mailu a tam takie śliczności
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.