Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012. - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-10, 18:44   #2941
eliza1984
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez Haniula Pokaż wiadomość

aaa i chcialam zapytac mamuski ktore nosza soczewki kontaktowe, jak dlugo moze stac otwarty płyn do czyszczenia soczewek? Bo ja mam taki sprzed ciązy. W ciazy nie używalam soczewek bo mialam wrażliwe oczy i mnie denerwowały a teraz zamowilam, i nie wiem czy plyn sie jeszcze nada
Ja otworzyłam duża butle na samym poczatku ciazy jak jeszcze o niej nie wiedziałam i ją wylałam bo soczewek w ciazy nie używałam ,a też cos słyszałam o 3 miesiącach,ze tyle może stać otwarta

Witam się
W niedziele ksiądz chciał mnie ochrzcić .Było 14 chrztów i na samym poczatku mszy wszyscy stali przy głównym wejsciu,ksiądz mówil swoja formułkę ,aby zaprosić nas później do kościoła na chrzest dziecka i na każdym dziecku znaczył znak krzyza na czole i zamiast Nikoli,która trzymałam na rękach to mi zrobił krzyżyk,a ja powiedzialam zszokowana,ale tu jest dziecko i dopiero oprzytomniał co zrobił.Ale kuleś.Oczywiście Nikola jako pierwsze dziecko musiała sie rozbeczeć ,musiałam z nia pochodzić,a później mimo ,ze nakarmiłam przed wyjściem to robiliśmy butle w Kościele i zjadła,a inna babka wyjela cyca i kamila w ławce ,ale chyba ktoś zwrócił im uwagę i poszła na zachrystię.Później ksiądz powiedział,ze sporo dzieci ma predyspozycje do chóru kościelnego bo tyle dzieci sie darło.
Nikolcia dostała złoty łańcuszek,2 pary kolczyków,złote buciki z wygrawerowanym jej zdjęciem i jakimś wierszem i data chrztu,huśtawkę elektryczną która może słuzyć tez jako leżaczek i krzesełko do karmienia,pościel i dużo kasy.Po męża siostrze która była u nas z męzem idziećmi muszę sie oddać na leczenie w psychiatryku,porabana na kobieta.TŻ też już miał jej dość ,a musimy jeszcze za miesiąc do nich jechać na komunię ich syna.
Dziś byliśmy kilka godzin na dworzu z mała i cały czas spała ,wróciliśmy do domu zjadła pobawiła się i znowu śpi.Mam nadzieję ,ze to nie będzie już zaliczone jako te jej nocne spanie bo inaczej padnę na mordkę.
Zmykam się połozyć bo boję się ,ze jednak tak może być
__________________
05.08.2010
Moje słońce
"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
eliza1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 19:22   #2942
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Moje dziecie ma chyba skok, non stop na mnie wisi. Co ją odłoże to ryk, padam na pyszczek
czekam az maz wróci z pracy i mu ją oddaje bo musze sie pouczyć trochę.
Jeszcze jutro czeka nas szczepienie, trzymajcie kciuki zeby dobrze je zniosła
No i dzis bylismy u alergologa, mała ma mieć podawany Nutamigen tak jak dotąd, swojego zamrożonego pokarmu mam jej nie dawać i za 3 miesiące mamy się zgłosić.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 19:57   #2943
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez fly_girl_ Pokaż wiadomość
ja to bym chętnie odciągała jakby było co już sama nie wiem, raz chciałabym bardzo karmić piersią, bo to dla mnie ogromna bliskość, a z drugiej strony widzę, że od kiedy podaję butlę z większą ilością mleka to mały spokojniejszy i już tak się nie drze godzinami jak kiedyś.. no i ta cała nagonka na karmienie cyckiem też mnie denerwuje :/
jesli chcesz -jest sposób. Tylko najpierw zastanów się czy Ty chcesz karmić,czy chcesz kamrmić,bo tak "wypada".
Po pierwsze -butla zaburza odruch ssania. Z butli leci szybciej.Technika ssania jest inna.
Jest taka butelka medela calm ,sposb ssania podobne do tego,jak z piersi,moze sprobuj przejsc na nią,a pozniej stopniowo na samą pierś.
Co do rozbujania laktacji -mleka będzie tyle ,ile ssania. Z metod bez udzału dziecka- metoda 7-5-3 (laktator i ruszasz :jedna pierś 7 minut,druga 7, jedna 5 druga 5,jedna 3 druga 3 ,nie wazne czy coś leci,wazne ze jest ssanie,z czasem będzie lecieć). A oprócz tego zachęcanie dziecka do ssania,przystawianie najpierw do piersi,jak najwiecje i jak najczesciej ,w porze karmienia najpierw pierś ,potem (najlpeije nie wczesniej niz po ok 10-15 minutach) butla,z czasem bedzie sie najadał z samej piersi. I odstawienie smoczka. Jesli chce ssa-dajesz pierś.
To sporo pracy,ale jesli Ci zalezy -warto. Ogolnie -tez warto. Mm mozna dziecko karmić,jasne,ale nigdy mleku matki nie dorówna.


Ananke w sumie wszytsko napisała


a od siebie jeszcze -sama miałam problem z kp,nieco inny,ale jednak...Uparłam się ,dałam radę i karmię 10 miesiecy...a w szpitalu mówili,ze nie dam rady
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2012-04-10 o 20:01
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:18   #2944
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Mam jedno pytanko. Jakie pieluchy stosujecie u dzieciaczków? Ja cały czas lece na pampersach , próbowałam babydreamu ale nie sprawdziły się, strasznie przeciekały.


Ja strasznie chcialam karmić piersia ale po 6 tyg musiałam przestać. Już powoli oswajam się z tą myślą ze mała musi lecieć non stop na mm.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z

Edytowane przez czubasek20
Czas edycji: 2012-04-10 o 20:19
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:25   #2945
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Moje dziecie ma chyba skok, non stop na mnie wisi. Co ją odłoże to ryk, padam na pyszczek
czekam az maz wróci z pracy i mu ją oddaje bo musze sie pouczyć trochę.
Jeszcze jutro czeka nas szczepienie, trzymajcie kciuki zeby dobrze je zniosła
No i dzis bylismy u alergologa, mała ma mieć podawany Nutamigen tak jak dotąd, swojego zamrożonego pokarmu mam jej nie dawać i za 3 miesiące mamy się zgłosić.
Czubasek a czemu masz nie podawać pokarmu mrożonego? Jestem w tej samej sytuacji. A pytałaś o rozszerzenie diety? Ja chcę zacząć za 3 tyg, jak mały skończy 4 miesiące. Tak mówiła pediatra, ale może alergolog jest innego zdania?
__________________

Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:27   #2946
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko. Jakie pieluchy stosujecie u dzieciaczków? Ja cały czas lece na pampersach , próbowałam babydreamu ale nie sprawdziły się, strasznie przeciekały.


Ja strasznie chcialam karmić piersia ale po 6 tyg musiałam przestać. Już powoli oswajam się z tą myślą ze mała musi lecieć non stop na mm.
u mnie na razie sprawdzają się tylko pampersy, babydreem i dada przeciekały, dostałam karton hugis 3 więc niedługo zobaczę (na razie stosuję 2)
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:29   #2947
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość

Ja strasznie chcialam karmić piersia ale po 6 tyg musiałam przestać. Już powoli oswajam się z tą myślą ze mała musi lecieć non stop na mm.
ano czasem tak jest,a czasem lekarze zamiast szukać innych rozwiązań bez zastanowienia karzą dac butlę...

Blanszor powtryniam się trochę,jesli pozwolisz

obecnie coraz czesciej zaleca się dzieciom z alergią jak najdlusze karmienie mlekiem ,czy to matki czy modyfikowanym i pozniejsze rozszerzanie diety
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 20:31   #2948
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko. Jakie pieluchy stosujecie u dzieciaczków? Ja cały czas lece na pampersach , próbowałam babydreamu ale nie sprawdziły się, strasznie przeciekały.
od urodzenia używaliśmy pampers zielonych i białych i wg. mnie są najlepsze. Od miesiaca w dzień używamy tańszych: huggies (pampers sleep&play nam nie podpasował; spoko były Bella Happy). Na noc i na wyjście z domu nadal używamy pampers zielonych - są niezawodne. Nie próbowałam więcej firm.
__________________

Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:37   #2949
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko. Jakie pieluchy stosujecie u dzieciaczków? Ja cały czas lece na pampersach , próbowałam babydreamu ale nie sprawdziły się, strasznie przeciekały.


Ja strasznie chcialam karmić piersia ale po 6 tyg musiałam przestać. Już powoli oswajam się z tą myślą ze mała musi lecieć non stop na mm.

ja na początku stosowałam pampersy potem hagisy bo michu dostał paczkę w prezencie na gwiazdkę więc znich nie byłam zadowolona sztywne, przeciekały michu się codziennie budził z mokrym śpiochem kupiłam raz happy bo słyszałam że są super że dorównują pampersom więc wziełam i było wielkie rozczarowanie toż to tragedia często trzeba zmieniać bo mają kiepskie wchłanianie są sztywne i w ogóle całość mi nie pasowało
ostatnio kupiła pieluchy tesco baby essential i bardzo jestem zadowolona są cienkie miękkie dobrze chłonne ale je używam tylko na dzień bo jednak na noc się nie nadają bo mały tez się budził z lekko mokrym boczkiem więc na noc używam pampersów a te w dzień i jest git
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:38   #2950
Haniula
Zakorzenienie
 
Avatar Haniula
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 818
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko. Jakie pieluchy stosujecie u dzieciaczków? Ja cały czas lece na pampersach , próbowałam babydreamu ale nie sprawdziły się, strasznie przeciekały.

My jedziemy na pampersach. Mam tez jedną paczka huggiesów, są dobre ale nie jest to taka rewelacja jak pampers dady nam początkowo przeciekały, ale jak dupsko urosło to ok, tyle ze nie są chłonne i pupa byla cala wilgotna.
Mialam tez 2szt babydream i zapowiadały sie dobre,ale nie wiem jak przy dluzszym używaniu.

eliza niezle z tym chrztem ale dobrze, ze wszystko sie skonczyło pomyślnie i mała Nikola zostala ochrzczona

dzieki kochane za odpowiedzi w sprawie płynu ostatecznie zamowilam nowy, ale sprawdze ten co mam. Bo zawsze itak starczal mi na mniej wiecej 6msc albo i dluzej

Edytowane przez Haniula
Czas edycji: 2012-04-10 o 20:40
Haniula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:39   #2951
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
ano czasem tak jest,a czasem lekarze zamiast szukać innych rozwiązań bez zastanowienia karzą dac butlę...

Blanszor powtryniam się trochę,jesli pozwolisz

obecnie coraz czesciej zaleca się dzieciom z alergią jak najdlusze karmienie mlekiem ,czy to matki czy modyfikowanym i pozniejsze rozszerzanie diety
Pewnie, że pozwolę
niestety nie wiem na co jest Alan jest uczulony (o ile to uczulenie bo podejrzewali niską tolerancję laktozy ponieważ pomagał mu delicol, a bebilon pepti nie pomógł, który ma laktozę). Pediatra twierdziła, że na razie nie ma sensu iść do alergologa, ale mały ma kartę w enelmed więc chyba i tak pójdę. Odkąd wciąga Nutramigen wszystkie objawy alergii minęły. Tylko na moim mleku , potem na mieszanej diecie z Enfamilem lub Bebilonem Pepti była masakra. Nawet nie wiem jak długo on ma jeść ten Nutramigen, czy mam zrobić za jakiś czas prowokację mlekiem krowim? Czy ma jeść do ukończenia roku Nutramigen i próbować rozszerzać dietę?
__________________

Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 20:45   #2952
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez Blanszor Pokaż wiadomość
Czubasek a czemu masz nie podawać pokarmu mrożonego? Jestem w tej samej sytuacji. A pytałaś o rozszerzenie diety? Ja chcę zacząć za 3 tyg, jak mały skończy 4 miesiące. Tak mówiła pediatra, ale może alergolog jest innego zdania?
Bo jak mała dostała mój pokarm a zaznaczam ze nie jadłam nabiału to ją wysypało okropnie. Na twarzy miała doslownie skorupe, nie mogła spać bo non stop sie drapała. To samo miała po Bebilonie, odkąd dostaje Nutramigen zero wysypek. Alergolog powiedział ze najwyżej podam jej mój pokarm po tych 3 miesiącach i jeśli dobrze zareaguje to wszytko rozmroże. Co do rozszerzania diety to właśnie za 3 miesiące mamy to omówić.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
ano czasem tak jest,a czasem lekarze zamiast szukać innych rozwiązań bez zastanowienia karzą dac butlę...

Blanszor powtryniam się trochę,jesli pozwolisz

obecnie coraz czesciej zaleca się dzieciom z alergią jak najdlusze karmienie mlekiem ,czy to matki czy modyfikowanym i pozniejsze rozszerzanie diety

Mnie strasznie korci zeby wtrynić małej cyca bo coś tam jeszcze leci ale z powyższych powodów i przez to ze biorę leki nie mogę. No trudno może z drugą dzidzią bedzie inaczej
Cytat:
Napisane przez agacia_cz Pokaż wiadomość
u mnie na razie sprawdzają się tylko pampersy, babydreem i dada przeciekały, dostałam karton hugis 3 więc niedługo zobaczę (na razie stosuję 2)
Cytat:
Napisane przez Blanszor Pokaż wiadomość
od urodzenia używaliśmy pampers zielonych i białych i wg. mnie są najlepsze. Od miesiaca w dzień używamy tańszych: huggies (pampers sleep&play nam nie podpasował; spoko były Bella Happy). Na noc i na wyjście z domu nadal używamy pampers zielonych - są niezawodne. Nie próbowałam więcej firm.
dzięki

u nas tez tylko pampersy, ale drogie są

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Blanszor Pokaż wiadomość
Pewnie, że pozwolę
niestety nie wiem na co jest Alan jest uczulony (o ile to uczulenie bo podejrzewali niską tolerancję laktozy ponieważ pomagał mu delicol, a bebilon pepti nie pomógł, który ma laktozę). Pediatra twierdziła, że na razie nie ma sensu iść do alergologa, ale mały ma kartę w enelmed więc chyba i tak pójdę. Odkąd wciąga Nutramigen wszystkie objawy alergii minęły. Tylko na moim mleku , potem na mieszanej diecie z Enfamilem lub Bebilonem Pepti była masakra. Nawet nie wiem jak długo on ma jeść ten Nutramigen, czy mam zrobić za jakiś czas prowokację mlekiem krowim? Czy ma jeść do ukończenia roku Nutramigen i próbować rozszerzać dietę?
U nas było identycznie, delicol pomagał, po Bebilonie i moim mleku wysypka dopiero Nutramigen pomógł.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:49   #2953
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

U nas tez delicol pomagał,jedne pediatra zalecał Nutramigen ,inny podawac delicol i przeczekać. Wybrałam druga opcję ,licząc się ztym,ze jesli będzie gorzej to podam Nutrę.. ..i gorzej nie było. A młoda z tej nietolerancji wyrosła (bo nietolerancja to nie to samo co alergia).

Blanszor ja bym się nie spieszyła z tym mlekiem krowim jeszcze
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2012-04-10 o 20:50
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:49   #2954
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

ja dziś w Auchanie płaciłam 51zł za 70szt. (3rozm) pampersów
i w szoku byłam bo w biedronce mleko bebilon 400g kosztuje 39zł a w auchanie też 400g. 28zł więc jak dla mnei to jest spora różnica
a dizś patrzyłam na allegro i nie wiem czy czasami nie zamówię pampersów bo raczej sie opłaca 224szt. za 136zł (roz.3) albo 180szt za 128zł
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm

Edytowane przez MMONIKA9
Czas edycji: 2012-04-10 o 20:51
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:51   #2955
Haniula
Zakorzenienie
 
Avatar Haniula
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 818
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

kochane czy Wy trzymacie BioGaie w lodowce??
Haniula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:54   #2956
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

jutro jak będzie ładnie to spacerkiem podreptam na poczte odesłać tą karuzele i jak siano przyjdzie to zamawiam KUNIA

jutro jest pogrzeb tej mojej koleżanki - masakra ja wciąż nie mogę uwierzyc że nie żyje, przeglądam raz po raz jej zdjecia na FB na każdym uśmiechnięta radosna ... i już jej nie ma ehhhh

no i musimy w końcu iśc do tego księdza zamówić te chrzciny bo mały niebawem 5mc już będzie mieć
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:54   #2957
fly_girl_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 18
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
jesli chcesz -jest sposób. Tylko najpierw zastanów się czy Ty chcesz karmić,czy chcesz kamrmić,bo tak "wypada".
Po pierwsze -butla zaburza odruch ssania. Z butli leci szybciej.Technika ssania jest inna.
Jest taka butelka medela calm ,sposb ssania podobne do tego,jak z piersi,moze sprobuj przejsc na nią,a pozniej stopniowo na samą pierś.
Co do rozbujania laktacji -mleka będzie tyle ,ile ssania. Z metod bez udzału dziecka- metoda 7-5-3 (laktator i ruszasz :jedna pierś 7 minut,druga 7, jedna 5 druga 5,jedna 3 druga 3 ,nie wazne czy coś leci,wazne ze jest ssanie,z czasem będzie lecieć). A oprócz tego zachęcanie dziecka do ssania,przystawianie najpierw do piersi,jak najwiecje i jak najczesciej ,w porze karmienia najpierw pierś ,potem (najlpeije nie wczesniej niz po ok 10-15 minutach) butla,z czasem bedzie sie najadał z samej piersi. I odstawienie smoczka. Jesli chce ssa-dajesz pierś.
To sporo pracy,ale jesli Ci zalezy -warto. Ogolnie -tez warto. Mm mozna dziecko karmić,jasne,ale nigdy mleku matki nie dorówna.


Ananke w sumie wszytsko napisała


a od siebie jeszcze -sama miałam problem z kp,nieco inny,ale jednak...Uparłam się ,dałam radę i karmię 10 miesiecy...a w szpitalu mówili,ze nie dam rady
dzięki dziewczyny za wszystkie podpowiedzi

tylko mój przypadek jest taki, że wszystko o czym piszecie to robiłam przez prawie dwa miesiące - zawsze przed butlą dawałam pierś po 10-15min jedna i tyle samo druga, oprócz tego pierś na żądanie pomiędzy karmieniami mm, do tego laktator 7-5-3, herbatki, bawarki, Karmi, homeopaty, ciepłe okłady, masaże i niestety wcale mi to laktacji nie pobudziło chyba jestem beznadziejnym przypadkiem, bo z tygodnia na tydzień Malutki coraz więcej mm zjadał pomimo częstego ssania piersi.
W tej chwili jak tylko widzi cycka to już się drze bo nic mu nie leci, nie chce ssać bo już nie ma czego więc nic dziwnego że laktacja zanika W tej chwili ciężko mu nawet między karmieniami dać cycka bo się pręży i wygina, no ale dam nam jeszcze jedną szansę i będziemy próbować z SNS i będę przystawiać jak najczęściej, oby coś ruszyło!
fly_girl_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:57   #2958
Haniula
Zakorzenienie
 
Avatar Haniula
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 818
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

laski a czym sie objawia ta nietolerancja laktozy?
Haniula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:57   #2959
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez MartuNiunia87 Pokaż wiadomość
Tak, to normalne, czasem siusiak "staje" zaraz przed siku, ale czasem wcale nie, i to całkiem normalne. Mój 4 latek też tak ma i czasem przychodzi do mnie ściąga gacie i pokazuje takiego małego stojącego siusiaka i mówi "mamooo mój sisiorek oszalał"
Dzieci są niezłe, czasem takim tekstem potrafią walnąc że szczęka opada.
Przypomniało mi się jak moja koleżanka opowiadała jak pojechała nad morze ze swoją rodziną i ze znajomymi. Ona ma córkę Natalkę, a jej znajomi mają syna Damianka. Wiadomo jak to małe dzieci nad morzem ganiają na golasa. Natalka zobaczyła siusiaka Damiana i wrzeszczy z przerażeniem przez pół plaży "mamo, mamo a Damiankowi z pisi wychodzi robak!"
Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
Tez mam wesele w Maju ( moze bedziemy na tym samym?) kupilam sukienke bo nic nie pasuje po ciazy i wygladam w niej jak w 5 miesiacu , jak ktos mnie zapyta na kiedy amm termin to
załóż obciskowe majtasy i nic nie będzie widać
Cytat:
Napisane przez eliza1984 Pokaż wiadomość
W niedziele ksiądz chciał mnie ochrzcić .Było 14 chrztów i na samym poczatku mszy wszyscy stali przy głównym wejsciu,ksiądz mówil swoja formułkę ,aby zaprosić nas później do kościoła na chrzest dziecka i na każdym dziecku znaczył znak krzyza na czole i zamiast Nikoli,która trzymałam na rękach to mi zrobił krzyżyk ...
kurczaczek, dwa razy chrzczona - jeszcze świętą zostaniesz

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko. Jakie pieluchy stosujecie u dzieciaczków? Ja cały czas lece na pampersach , próbowałam babydreamu ale nie sprawdziły się, strasznie przeciekały.
Ogólnie używam pampersów tych zielonych i białych. Kupiłam Dade żeby na dzień zakładać, ale jakoś się do nich nie przekonałam bo przeciekają. Zużyje Dadę i pozostanę przy tylko papmerakach
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 20:58   #2960
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

dziewczyny czy wy szczepicie maleństwa na te rotawirusy i pneumokoki??
bo niby to zalecają ale jak ja zobaczyłam cene tych rotawirusów to z krzesła bym spadła (600-700) zł no chyba ich troche pogieło z tymi cenami
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:59   #2961
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez fly_girl_ Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za wszystkie podpowiedzi

tylko mój przypadek jest taki, że wszystko o czym piszecie to robiłam przez prawie dwa miesiące - zawsze przed butlą dawałam pierś po 10-15min jedna i tyle samo druga, oprócz tego pierś na żądanie pomiędzy karmieniami mm, do tego laktator 7-5-3, herbatki, bawarki, Karmi, homeopaty, ciepłe okłady, masaże i niestety wcale mi to laktacji nie pobudziło chyba jestem beznadziejnym przypadkiem, bo z tygodnia na tydzień Malutki coraz więcej mm zjadał pomimo częstego ssania piersi.
W tej chwili jak tylko widzi cycka to już się drze bo nic mu nie leci, nie chce ssać bo już nie ma czego więc nic dziwnego że laktacja zanika W tej chwili ciężko mu nawet między karmieniami dać cycka bo się pręży i wygina, no ale dam nam jeszcze jedną szansę i będziemy próbować z SNS i będę przystawiać jak najczęściej, oby coś ruszyło!
według mnie to wina butli ,schrzanił mu się odruch ssania :/

Powodzenia fajnie,ze sie nie poddajesz
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:59   #2962
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Czy Waszym dzieciom też tak burczą brzuchy przed jedzeniem?? albo w trakcie pierwszych łyków?

Jak się opiekujecie dzieckiem w dzień- jakie zabawy, spacery itp itd?
u mnie są:

- tańce z muzyką
- zabawa na macie
- bujanie w huśtawce
- spacery od 1 - 2,5 h
- noszenie często gdy jest wyspana i najedzona przez około 20 min
- reszta śpi albo wyje we wózku i jest usilnie wtedy zmuszana do zaśnięcia przez babcię jak ja nie mam siły lub padam na pysk


Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko. Jakie pieluchy stosujecie u dzieciaczków? Ja cały czas lece na pampersach , próbowałam babydreamu ale nie sprawdziły się, strasznie przeciekały.
A więc tak:

- pampersy zielone na początku były ok- ale cena jest masakryczna
- pampersy sleep&play - masakra- boki się nie rozciągają co umozliwa przeciekanie ładnie tylko pachną...
- babydream z rossmana 2 razy próbki (próbki) w miarę, ale cenowo sie nie opłaca
- dady są ok
- kupiłam teraz z lidla 16 sztul softino i będę je próbować


POZA TYM: PIELUCHY WSZYSTKIE SĄ ZBITE I SZTYWNE - POŁOŻNA KAZAŁA MI JE 'TRZEĆ'(o siebie - sam środek)PRZED ZAŁOŻENIEM, BO WTEDY SIĘ LEPIEJ WCHŁANIA WSZYSTKO! każdy pampers jest sztywny czy to droga firma czy tańsza...
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 21:00   #2963
Haniula
Zakorzenienie
 
Avatar Haniula
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 818
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez MMONIKA9 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy wy szczepicie maleństwa na te rotawirusy i pneumokoki??
bo niby to zalecają ale jak ja zobaczyłam cene tych rotawirusów to z krzesła bym spadła (600-700) zł no chyba ich troche pogieło z tymi cenami
tak my szczepimy, ale to trzeba pierwsza dawke podac chyba do 3msc czy jakos tak wiec u Michasia chyba za pozno
Haniula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 21:03   #2964
fly_girl_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 18
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko. Jakie pieluchy stosujecie u dzieciaczków? Ja cały czas lece na pampersach , próbowałam babydreamu ale nie sprawdziły się, strasznie przeciekały.
My używamy białych Pampków na przemian z zielonymi i z Rossmanowymi. Raz się zdarzyło że białe przeciekły po nocce na boczku, ale to chyba wina tżta, że za słabo zakleił na szczęście jeszcze nie zdarzyło się żeby nasze 3-dniowe kupy wyskoczyły z pieluchy, choć te wewnętrzne falbanki już ledwo dają radę

Cytat:
Napisane przez Haniula Pokaż wiadomość
kochane czy Wy trzymacie BioGaie w lodowce??
tak, probiotyki trzeba trzymać w lodówce, żeby bakterie nie wyginęły
fly_girl_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 21:03   #2965
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez Haniula Pokaż wiadomość
laski a czym sie objawia ta nietolerancja laktozy?
Nietolerancja objawia się kolką.

Cytat:
Napisane przez MMONIKA9 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy wy szczepicie maleństwa na te rotawirusy i pneumokoki??
bo niby to zalecają ale jak ja zobaczyłam cene tych rotawirusów to z krzesła bym spadła (600-700) zł no chyba ich troche pogieło z tymi cenami
Ja nie szczepie.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 21:05   #2966
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Nietolerancja objawia się kolką.



Ja nie szczepie.


+ strzelającymi kupami (jakkolwiek to brzmi )


ja tez nie szczepiłam
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 21:06   #2967
fly_girl_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 18
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
według mnie to wina butli ,schrzanił mu się odruch ssania :/

Powodzenia fajnie,ze sie nie poddajesz
na pewno to nie wina butli bo karmię go butelką Habermana, a ostatnio dla sprawdzenia nakarmiła go moja koleżanka i przyssał się na pół godziny, taki był wygłodzony więc ssanie to on ma jak odkurzacz
fly_girl_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 21:06   #2968
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez Anabellita Pokaż wiadomość
Dzieci są niezłe, czasem takim tekstem potrafią walnąc że szczęka opada.
Przypomniało mi się jak moja koleżanka opowiadała jak pojechała nad morze ze swoją rodziną i ze znajomymi. Ona ma córkę Natalkę, a jej znajomi mają syna Damianka. Wiadomo jak to małe dzieci nad morzem ganiają na golasa. Natalka zobaczyła siusiaka Damiana i wrzeszczy z przerażeniem przez pół plaży "mamo, mamo a Damiankowi z pisi wychodzi robak!"


Ogólnie używam pampersów tych zielonych i białych. Kupiłam Dade żeby na dzień zakładać, ale jakoś się do nich nie przekonałam bo przeciekają. Zużyje Dadę i pozostanę przy tylko papmerakach


Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Czy Waszym dzieciom też tak burczą brzuchy przed jedzeniem?? albo w trakcie pierwszych łyków?

Jak się opiekujecie dzieckiem w dzień- jakie zabawy, spacery itp itd?
u mnie są:

- tańce z muzyką
- zabawa na macie
- bujanie w huśtawce
- spacery od 1 - 2,5 h
- noszenie często gdy jest wyspana i najedzona przez około 20 min
- reszta śpi albo wyje we wózku i jest usilnie wtedy zmuszana do zaśnięcia przez babcię jak ja nie mam siły lub padam na pysk



A więc tak:

- pampersy zielone na początku były ok- ale cena jest masakryczna
- pampersy sleep&play - masakra- boki się nie rozciągają co umozliwa przeciekanie ładnie tylko pachną...
- babydream z rossmana 2 razy próbki (próbki) w miarę, ale cenowo sie nie opłaca
- dady są ok
- kupiłam teraz z lidla 16 sztul softino i będę je próbować


POZA TYM: PIELUCHY WSZYSTKIE SĄ ZBITE I SZTYWNE - POŁOŻNA KAZAŁA MI JE 'TRZEĆ'(o siebie - sam środek)PRZED ZAŁOŻENIEM, BO WTEDY SIĘ LEPIEJ WCHŁANIA WSZYSTKO! każdy pampers jest sztywny czy to droga firma czy tańsza...

Ja do małej gadam dopóki nie ochrypnę a jak już gardło mi siada to włączam taka grającą trąbkę i ona sama się do siebie wtedy smieje i gada
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 21:11   #2969
Haniula
Zakorzenienie
 
Avatar Haniula
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 818
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez fly_girl_ Pokaż wiadomość



tak, probiotyki trzeba trzymać w lodówce, żeby bakterie nie wyginęły
A ja 2 opakowania juz zuzyłam i zadnego nie trzymalam w lodowce

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Nietolerancja objawia się kolką.


Ja nie szczepie.
A to cale szczescie nie u nas

A czy u Waszych dzieci w kupce caly czas są takie biale grudki??

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Agatek widze ze Ty w ta swoją położną wierzysz jak w mantre bardzo czesto piszesz, ze coś takie jest bo tak mowila polozna

My z malutką chodzimy na spacer, jak jest cieplo to siedzimy na ogrodzie, troche na macie sie bawi , troche w leżaczku, czytam jej ksiazki opowiadam bzdury, urządzamy dyskoteke troche kimamy i tak jakos leci

Edytowane przez Haniula
Czas edycji: 2012-04-10 o 21:08
Haniula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 21:14   #2970
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: Rozpakowana każda mamusia czule tuli już swojego dzidziusia.Mamusie I-II 2012.

Cytat:
Napisane przez Haniula Pokaż wiadomość
kochane czy Wy trzymacie BioGaie w lodowce??
ja trzymam
a nie trzymałaś? to pewnie zabiłaś te miliony bakterii!! Należy im się żałoba
__________________

Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.