Niedoczynność tarczycy, pomocy! - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-05, 09:25   #2941
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A teraz jest lepiej niż przed braniem lewotyroksyny?
Chociaż moim zdaniem, to nie wina tarczycy, że masz taki objawy. Może jakieś niedobory witamin i/lub minerałów masz? Np. niedobór witaminy B12? On może dawać takie efekty. Albo niedobór jodu?
Raczej nie odnotowałam zmian w samopoczuciu.
Biorę od jakiegoś czasu magnez, potas i B12 właśnie.
Jód brałam przed Euthyroxem i po nim TSH mi lekkko wzrosło.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 18:43   #2942
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Widziałyście to: https://www.facebook.com/notes/thyro...35325249819769


Cytat:
Dear Dr.
You may or may not know who I am, so allow me to introduce myself. My name is Gena Lee Nolin. I was a 'Barker's beauty' on the the show,"The Price is Right." I then worked on a show called "Baywatch" as the character, Neely Capshaw. I also had my own show, "Sheena."

I have launched a campaign to raise awareness about thyroid disease. I am currently writing a book about my story and struggle with this disease. It will be published by Simon & Schuster in early 2013.

For many years, I was very ill. I suffered from severe fatigue, depression, weight gain, anxiety, hair loss, dry skin and a myriad of other symptoms that we all go through when we have this disease. It was debilitating.

I went to many doctors, before I finally found one who discovered I had Hashimoto's thyroiditis.

Words truly can not convey how negatively this illness impacted my life for so many years. I was told to exercise. I was told to eat less. I was put on anti-depressants. I was put on anti-anxiety medication. None of it really helped.

I had a very bad experience when I went into A-fib during pregnancy with my third child. I was almost cardioverted in my 7th month. It was due to undiagnosed thyroid disease. As you can well imagine, it was terrifying for me.

I ask you to "think outside of the box" in terms of the diagnosis and treatment of your patient. We as a patient community have found that while the TSH test can be a useful diagnostic and treatment tool, it is not without it's drawbacks. Too many of us fall through the cracks and remain ill when diagnosis and treatment is based solely on this test. The reference range is too broad, and it seems there is an ongoing controversy over what the reference range should actually be. I ask that you please test for Hashimoto's and Graves' antibodies. I also ask that you test Free T3 and Free T4 levels, the actual circulating hormone, to give a more comprehensive view of your patient's thyroid status. In addition, I ask that you perform a thyroid ultrasound.

I ask that you please consider the use of a T3 medication in addition to T4 medication if your patient is not doing well on a T4 medication alone. So many of us have problems converting T4 to T3 adequately. I was one of them. I was on Synthroid for a year and it didn't help me. I continued to become more debilitated with each passing day.

I ask that you please consider the use of desiccated thyroid. Contrary to popular belief, it is not an antiquated medication. It has been in use since 1917, is still used today, and many patients, including myself, have finally found the road back to wellness on it. I take Nature-throid, but there are others out there such as Armour Thyroid, West-throid, NP by Acella and Thyroid by Erfa, in Canada.

Most importantly, I ask that you please listen to your patient when they tell you their symptoms and how ill they are feeling. They know their body better than anyone.

Thank you for taking the time to read this. On behalf of your patient, it is my hope that you will take this into consideration. Their health and well being depend on it.

Kindest Regards,
Gena Lee Nolin
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 19:45   #2943
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
widać nie tylko u nas jest problem z diagnozowaniem chorób tarczycy...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 08:16   #2944
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

cześć dziewczyny

Może zacznę od tego,że od zawsze miałam nieregularną mesiączkę. Nie badałam tarczycy nigdy, aż do sierpnia tego roku. (niedoczynnośc, tsh =7, Hashimoto) Wczesniej stosowałam plastry Evra na PCO i uregulowanie miesiączki. Wczoraj byłam u innego lekarza ginekologa i zaproponował mi odstawienie plastrów Evra i sprawdzenie czy miesiączka się uregulowała. Kiedyś zrobiłam to samo- odstawiłam, ale miesiączka nie przyszła ( jednak wtedy nie leczyłam tarczycy). Lekarz twierdzi, że przyczyną nieregularnych miesiączek może być własnie wtedy nieleczona tarczyca. Co o tym myślicie? Chyba warto odstawić i zobaczyć, czy już coś się tam "ruszyło"? Bo ja już sama nie wiem
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 10:37   #2945
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
Może zacznę od tego,że od zawsze miałam nieregularną mesiączkę. Nie badałam tarczycy nigdy, aż do sierpnia tego roku. (niedoczynnośc, tsh =7, Hashimoto) Wczesniej stosowałam plastry Evra na PCO i uregulowanie miesiączki. Wczoraj byłam u innego lekarza ginekologa i zaproponował mi odstawienie plastrów Evra i sprawdzenie czy miesiączka się uregulowała. Kiedyś zrobiłam to samo- odstawiłam, ale miesiączka nie przyszła ( jednak wtedy nie leczyłam tarczycy). Lekarz twierdzi, że przyczyną nieregularnych miesiączek może być własnie wtedy nieleczona tarczyca. Co o tym myślicie? Chyba warto odstawić i zobaczyć, czy już coś się tam "ruszyło"? Bo ja już sama nie wiem
Ja bym odstawiła na spróbowanie Nieleczona niedoczynność faktycznie może powodować nieregularne miesiączki. A miałaś może badany progesteron? Niedobory progesteronu również powodują nieregularne miesiączki, tyle, że wtedy nie leczy się ich tabl. antykoncepcyjnymi.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2012-11-06 o 18:51
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 14:27   #2946
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Odebrałam wyniki morfologii krwi mojej mamy, na moją prośbę lekarka zleciła też TSH ... i jestem w szoku, wynik wskazujący na nadczynność tarczycy: 0.03 [0.27-4.2].

Reszta wyników bez zarzutów. Chyba muszę mamę namówić by sprawdziła także FT3 i FT4, może też przeciwciała przy okazji. Obowiązkowo też endo ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 16:42   #2947
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja bym odstawiła na spróbowanie Nieleczona niedoczynność faktycznie może powodować nieregularne miesiączki. A miałaś może badany progesteron? Niedobory progesteronu również powodują nieregularne miesiączki, tyle, że wtedy nie leczy się ich tabl. antykoncepcyjnymi. Ja osobiście również leczę się z powodu w.w., też odstawiłam lek po pół roku leczenia i teraz znowu do niego wracam
tak progesteron w normie. Plastry stosuję od roku, a lekarz powiedział mi, że po roku trzeba zrobić przerwę na conajmniej 3 miesiące i myslę co tu zrobić
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 17:56   #2948
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Nie trzeba robic żadnej przerwy jeśli stosujesz je w celach antykoncepcyjnych.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 18:00   #2949
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Nie trzeba robic żadnej przerwy jeśli stosujesz je w celach antykoncepcyjnych.
to już nie wiem kogo słuchać. Jedni mówią o przerwach, drudzy nie. Idzie zwariować Stosuje nie tylko w celach antykoncepcyjnych, ale także przy pco
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 18:51   #2950
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
to już nie wiem kogo słuchać. Jedni mówią o przerwach, drudzy nie. Idzie zwariować Stosuje nie tylko w celach antykoncepcyjnych, ale także przy pco
Ale jeśli nie planujesz póki co dziecka, to nie ma potrzeby odstawiać leku
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 19:33   #2951
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
to już nie wiem kogo słuchać. Jedni mówią o przerwach, drudzy nie. Idzie zwariować Stosuje nie tylko w celach antykoncepcyjnych, ale także przy pco
według mojej wiedzy nie trzeba robić przerw. Chociaż ja robię mniej więcej co 2 lata po to żeby zobaczyć czy mój cykl jest normalny. Stosowanie antykoncepcji nie pozwala na wychwycenie jakiś nieprawidłowości, bo cykl jest ustawiony przez tabletki i można przez długi czas nie być świadomym, że coś się dzieje z naszym organizmem.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 20:10   #2952
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

martwię się o BTC, ona miała tak wysokie tsh ... nie odzywa się, nie loguje się na wizaż.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 07:55   #2953
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny

Może zacznę od tego,że od zawsze miałam nieregularną mesiączkę. Nie badałam tarczycy nigdy, aż do sierpnia tego roku. (niedoczynnośc, tsh =7, Hashimoto) Wczesniej stosowałam plastry Evra na PCO i uregulowanie miesiączki. Wczoraj byłam u innego lekarza ginekologa i zaproponował mi odstawienie plastrów Evra i sprawdzenie czy miesiączka się uregulowała. Kiedyś zrobiłam to samo- odstawiłam, ale miesiączka nie przyszła ( jednak wtedy nie leczyłam tarczycy). Lekarz twierdzi, że przyczyną nieregularnych miesiączek może być własnie wtedy nieleczona tarczyca. Co o tym myślicie? Chyba warto odstawić i zobaczyć, czy już coś się tam "ruszyło"? Bo ja już sama nie wiem
Można spróbować, ale efekty mogą nie być szybko widoczne – jeszcze przez 6 miesięcy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej, różne rzeczy mogą się dziać w organizmie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 08:00   #2954
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Można spróbować, ale efekty mogą nie być szybko widoczne – jeszcze przez 6 miesięcy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej, różne rzeczy mogą się dziać w organizmie.
własnie zdaję sobie z tego sprawę, ze nie będzie zapewne tak kolorowo chyba, że odstawię na 6 miesięcy i zobaczę co się dzieje
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 08:08   #2955
BTC
Raczkowanie
 
Avatar BTC
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 124
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
martwię się o BTC, ona miała tak wysokie tsh ... nie odzywa się, nie loguje się na wizaż.
Witajcie
Długo mnie nie było... zaraz po wizycie u endo wylądowałam w szpitalu wojskowym we Wrocławiu (wyszłam w poniedziałek), lekarz jak zobaczył moje wyniki to aż zbladł jakby trupa zobaczył... Nigdy nie zapomnę jego wyrazu twarzy. Na cito zostałam przyjęta na oddział... każdy nie mógł uwierzyć, że jeszcze żyje. Na początek eutyrox 25 + 4 kroplówki dziennie z płynami wzmacniającymi. I tak do wtorku, od środy eutyrox 50 + 2 kroplówki, później eutyrox 75 i w sobotę ostatnia kroplówka, niedziela obserwacja.

Diagnoza: Ciężka niedoczynność tarczycy de novo w przebiegu choroby Hashimoto.

Badania:
ekg - ok
morfologia - w normie
hormony nadnerczy - kortyzol - ponad normę rano około 900
usg serca - niewielka ilość płynu w worku osierdziowym
usg brzucha - nadnercza ok, zmiana w prawej nerce - do kontroli.

Wskazania podczas wypisu:
- kontrola TSH po 4 tyg.
- kontrolne usg serca i brzucha - po 3 miesiącach.

Podsumowanie lekarzy:
Ogromne szczęście, że Pani żyje....
BTC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 08:18   #2956
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

widzisz, mówiłam że musisz natychmiast iść do szpitala!

dobrze, że wszystko w porządku. lekarze dali Ci jakieś dodatkowe zalecenia, inne leki?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 08:26   #2957
BTC
Raczkowanie
 
Avatar BTC
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 124
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Wyszłam na euthyroxie 75, ale wiem że skończę na większym. Żadnych innych zaleceń, co mnie trochę zdziwiło...
BTC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 10:00   #2958
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

a sprawdzili cholesterol, wit. B12?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 11:48   #2959
white_crow
Raczkowanie
 
Avatar white_crow
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 248
GG do white_crow
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Witam podejrzewam, że moja mała 10 letnia siostrzenica ma nadczynność tarczycy, jest przeraźliwie chuda mimo, że ciągle je i to bardzo dużo! a nic nie tyje. Wiecznie wybucha złością, ręce jej się trzęsą, jest nadpobudliwa, nie może ustać w miejscu. Ma wytrzeszcz oczu, ciągle boli ją brzuszek.

Zrobiłam jej Tsh wyszło jej 1,18 niby dobrze, a jednak myślę nad tym aby zapisać ją do endokrynologa. Ma taką nerwice i nie może się na niczym skoncentrować.

Martwię się o nią, bo dostała moje geny, nie siostry, podobna jest do mnie z wyglądu jak 2 krople wody, więc może po cioci odziedziczyła tarczycę chorą.
white_crow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 12:02   #2960
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

white crow, jeśli ciocia ma chorą tarczycę to jej córka też może mieć z nią problemy.

podpowiedz cioci by córka sprawdziła także Ft3 i Ft4, a gdy z nimi będzie nie tak to wówczas możecie myśleć o endokrynologu.

nadpobudliwość u dzieci często się wiąże z niskim poziomem magnezu i potasu.

chudość mimo apetytu niekoniecznie musi wskazywać na nadczynność tarczycy.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 12:10   #2961
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

white crow, jest jeszcze możliwość, że siostrzenica po prostu już dojrzewa i stąd te wybuchy złości, nerwowość, albo zwyczajnie ma niedobory magnezu A brak tycia pomimo apetytu..., jest mnóstwo osób, które sporo jedzą, a są szczupłe

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2012-11-07 o 12:11
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 12:27   #2962
white_crow
Raczkowanie
 
Avatar white_crow
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 248
GG do white_crow
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Ciocia to ja wiktoria to córka mojej siostry, ale i tak podobna jest do mnie :P

siostra zaniosła badania krwi z tsh do doktora rodzinnego, dzwoniła przed chwilą do mnie, że wikusia ma iść do endokrynologa, że dostała skierowanie, bo jakiś wynik krwi do tego wyszedł podobno mocno poza normę.

Może i dorasta, ale widzę w niej wiele objawów, których widziałam u siebie jak miałam nadczynność tarczycy.
Ma taki okropny wytrzeszcz oczu i ta okropna na pobudliwość. Nawet lekarka w szkole się o nią zmartwiła bo mimo ze je ma okropną niedowagę, widać jej kości.

Nie wiem może jako dawna posiadaczka nadczynności tarczycy po prostu dmucham na zimne.

Edytowane przez white_crow
Czas edycji: 2012-11-07 o 12:31
white_crow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 15:07   #2963
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez white_crow Pokaż wiadomość
siostra zaniosła badania krwi z tsh do doktora rodzinnego, dzwoniła przed chwilą do mnie, że wikusia ma iść do endokrynologa, że dostała skierowanie, bo jakiś wynik krwi do tego wyszedł podobno mocno poza normę.
Czyli miałaś dobre przypuszczenia Faktycznie wytrzeszcz oczu już nie jest normalny
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 21:31   #2964
LoveIsTender
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 25
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Hej, mam pytanie głownie do hashimotek, które stosują selen. Boje się uzywac swansona bo on jest na stronach dla kulturystow xd moze ktoras z Was uzywa innego, ktorego moge dostac w aptece? bo swanson i tak jest dostępny tylko na allegro, a jakos nie ufam kupnie lekow w internecie na allegro
LoveIsTender jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 06:17   #2965
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez LoveIsTender Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie głownie do hashimotek, które stosują selen. Boje się uzywac swansona bo on jest na stronach dla kulturystow xd moze ktoras z Was uzywa innego, ktorego moge dostac w aptece? bo swanson i tak jest dostępny tylko na allegro, a jakos nie ufam kupnie lekow w internecie na allegro
a dlaczego się boisz kupić z allegro bądź ze sklepu dla kulturystów?

ja swój selen zamówiłam na all, wit.d3 oraz wit.c też bo wychodzi znacznie taniej niż kupując w aptece.

w aptece możesz kupić:
- selen z wit.E 50mcg - prod. naturell
- selen 100mcg - prod. wallmark
- selen + cynk 100mcg - pharma nord
- cefasel

ale musisz pamiętać, że zalecana dawka selenu przy hashi z niedoczynnością to: 200mcg codziennie, bo on ochrania przed szkodliwym jodem.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 12:38   #2966
LoveIsTender
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 25
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
ale musisz pamiętać, że zalecana dawka selenu przy hashi z niedoczynnością to: 200mcg codziennie, bo on ochrania przed szkodliwym jodem.
czyli kupując te z wallmarku powinnam lykac 2 dziennie? jak to najlepiej rozkladac bo zamierzam lykać również kwas omega 3, jakieś duze odstępy czy to bez roznicy?
LoveIsTender jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 12:46   #2967
wioletap
Raczkowanie
 
Avatar wioletap
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 104
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

dziewuchy -> http://video.about.com/thyroid/What-...TSH-Level-.htm
__________________
EpiHashi

razem od 3.02.14
75 >>> 60
początkująca włosomaniaczka
wioletap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 15:12   #2968
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez LoveIsTender Pokaż wiadomość
czyli kupując te z wallmarku powinnam lykac 2 dziennie? jak to najlepiej rozkladac bo zamierzam lykać również kwas omega 3, jakieś duze odstępy czy to bez roznicy?
kwasy omega3 łykasz wraz z posiłkiem, będą Ci doskwierały odbijania rybką ale trzeba się przyzwyczaić

kupując selen z wallmarku możesz łykać od razu 2 kapsułki po posiłku.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 16:10   #2969
LoveIsTender
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 25
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
kwasy omega3 łykasz wraz z posiłkiem, będą Ci doskwierały odbijania rybką ale trzeba się przyzwyczaić

kupując selen z wallmarku możesz łykać od razu 2 kapsułki po posiłku.
dzięki, dzięki ;d co do tego odbijania rybą to tylko odbijanie?xD nie bede walic ryba haha?
LoveIsTender jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 17:12   #2970
monik_85
Raczkowanie
 
Avatar monik_85
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 208
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Hej Dziewczyny odebrałam dziś wyniki badań (zleciła mi je moja endo ze względu na moje dłuuugie przerwy między miesiączkami):
FSH 5,76 (norma 3,5-12,5)
LH 3,23 (norma 2,4-12,6)
estradiol 203,60 (norma 46-607)
Według norm dla fazy folikularnej wszystkie są w normie. LH mogłoby podskoczyć no ale jest jak jest. Ciekawe co powie moja endo dalej czeka mnie badanie estradiolu, progesteronu i kreatyniny w 21 dniu cyklu.

Edytowane przez monik_85
Czas edycji: 2012-11-09 o 17:14
monik_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.