Sierotki pod publiczkę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-22, 16:27   #31
marta_1234
Raczkowanie
 
Avatar marta_1234
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 83
Dot.: Sierotki pod publiczkę?

Bagienko show biznesowe przyciąga każdego, niestety... Wyznanie swoich kompleksów poprawia stan psychiki, ale jak się zwierza koleżance czy przyjaciółce, a nie przed kamerami telewizyjnymi.
marta_1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 22:08   #32
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Sierotki pod publiczkę?

Boże, przecież to nie tylko w tv widać. Ostatnio to nawet tutaj, na tym podforum trwają jakieś chore licytacje na poziom cierpienia, wytrwałości. Zresztą prywatnie też znam osoby, które żonglują historiami życia jak jakąś błahostką. Do mnie to absolutnie nie trafia, bo uważam takie coś za granie na najniższych instynktach. Nie wiem, może jestem czasami zbyt silna, ale dla mnie używanie takich argumentów w jakiejkolwiek dyskusji jest mega słabe.
Nikt nie zasługuje na cierpienie, ale z drugiej strony tylu osobom się ono przytrafia. Nie można się na to przygotować, ale przy samozaparciu, wsparciu bliskich, czy nawet pomocy specjalistów można się wylizać. Ba, takie doświadczenia mogą być dla nas bodźcem do zmian w swoim życiu, przewartościowania.
Idąc do programu Top Model chciałabym być zapamiętana np. jako dziewczyna z super umiejętnościami aktorskimi albo niesamowitym samozaparciem, a nie z perspektywy śmierci ojca czy posiadania blizny i całej historii, jak to się stało.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 23:08   #33
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Sierotki pod publiczkę?

I właśnie dlatego nie oglądam żadnych programów tego typu.

W takich melodramatach królują chyba Amerykanie i niestety to się sprzedaje. Mnie aż mdli od dramatu i patosu w tych historiach, nie wiem kiedy ludziom znudzi się ta konwencja, bo schemat jest aż do bólu oczywisty. Najlepiej to być brzydkim, grubym i źle ubranym, a potem pokazać, że ma się talent - szok na widowni, popłoch wśród jurorów, liczba widzów rośnie.
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 01:52   #34
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Sierotki pod publiczkę?

Mnie tez wkurzaja te tragedie, ale pamietajcie, ze w TV praktycznie WSZYSTKO jest klamstwem. Program musi grac od poczatku do konca, nie ma tam miejsca na niesubordynacje uczestnikow. Taki Gienek Loska byl bodajze w Mam Talent, zostal wybrany do polfinalow chyba, ale nie bylo go tam w koncu, bo nie zgodzil sie na podpisanie niewolniczego kontraktu ze stacja. Potem jednak poszedl do X Factor i zaczal namietnie opowiadac o swoim alkoholizmie i nieszczesciach rodzinnych Taki lekkoduch i przeciwnik komercji. Po prostu cos za cos.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 09:13   #35
meg1702
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 151
Dot.: Sierotki pod publiczkę?

Cytat:
Napisane przez Amaa Pokaż wiadomość
Witam. Forum odwiedzam już od dawna, ale zalogowałam się dopiero teraz, bo mam pewien... cóż, trudno nazwać to problemem, ale jest taka rzecz, która mnie nurtuje. Wiem, że część może uznać ten wątek za marnowanie czasu, ale może niektóre z Was coś odpowiedzą. Chodzi mi o to, że od jakiegoś czasu w telewizji jest moda na sierotki, osoby do granic możliwości zakompleksione... W każdym programie typu talent show (których moim skromnym zdaniem jest już o wiele za dużo) pojawiają się osoby z jakimś traumatycznym przeżyciem na koncie albo kompletnie niewierzące w siebie. Na przykład ta dziewczyna, która wygrała Top Model - niby taka zakompleksiona, ale, powiedzcie mi, który normalny człowiek, mający olbrzymie kompleksy na punkcie swojego wyglądu, pójdzie do programu, w którym jurorzy nie są zbyt mili i oceniają właśnie na podstawie powierzchowności?
Znam też mnóstwo osób, których życie nie oszczędzało, ale one w ogóle nie chcą o tym rozmawiać, szczególnie w większym gronie... Ale wychodzi na to, że w telewizji ludziom język się otwiera i traktują programy typu You can dance jak gabinet psychologiczny. Jak dla mnie to zwykła pokazówka, ale nie wiem, może się mylę. Co Wy na ten temat sądzicie? Czy tylko w Polsce ludzie próbują wybić się, wzbudzając współczucie, czy w zagranicznych programach też tak jest? Nie wiem, może ma to jakiś związek z naszą polską mentalnością. Jeśli ktoś jest pewny siebie i szczerze mówi, na co go stać, nie opowiadając przy okazji historii swojego tragicznego życia, pełnego porażek, odbierany jest jako zarozumialec. Może w tym tkwi cały problem?
Dokładnie uważam tak samo jak Ty. Ludzie, którzy przeżyli jakąś traumę w życiu nie chcą o tym mówić, bo to dla nich bardzo krępująca sytuacja i chcą o niej zapomnieć.
Jeśli chodzi o takie osobowości bywające w Top Model, które opowiadają o swojej otyłości- problem faktycznie mógł mieć miejsce a do programu przyszła żeby z tym walczyć. Są różne warsztaty dla otyłych, taniec brzucha- wszystko po to, aby pozbyć się kompleksów. Kwestia charakteru, czy chce o tym powiedzieć całemu światu. Z jednej strony dobrze, że tak się dzieje, bo kobiety, które mają podobny problem starają się z tym walczyć i odzyskują wiarę w siebie.
Myślę,że przykre sytuacje mogły mieć miejsce, jednak są podkoloryzowane, żeby zdobyć rozgłos.
Zastanawiam się, dlaczego nie mówi się o pozytywnych doświadczeniach? Wygranej w konkursie, o sukcesie? Wracając do tego Top Model - jeśli uczestniczka opowiada o tym,że pracuje już jako modelka- jej szanse na wygraną maleją, jednak gdy użala się nad sobą- rośnie jej popularność i współczucie wśród telewidzów.
Nic nie dzieje się bez powodu... Niestety....
meg1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 09:38   #36
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Sierotki pod publiczkę?

Nic mnie bardziej nie bawi w talent szoł jak pięciolatka z przejęciem śpiewająca Niemena. Następnie żyri zaczyna płakać. Potem należy dołożyć wzruszającą historię o tym jak jest jej ciężko w życiu i viola Nowa gwiazdka tvn-u jest gotowa.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 09:43   #37
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Sierotki pod publiczkę?

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Przede wszystkim ludzie lubią się bardzo utożsamiać z innymi osobami.

Choćby ostatnia zwyciężczyni TM- jest masa takich dziewczyn, masa dziewczyn z kompleksami, o przeciętnej urodzie, przyziemnych problemach. Widzą taką w TV, widzą że ma dziewczyna pasję i szansę się wybić, widzą w niej siebie i dopinguja z całego serca ot cała filozofia
Dokładnie, wystarczy się wczytać/obejrzeć bajki. Matka zmarła kopciuszkowi, śnieżce, arielce - bida z nędza ogólnodostępna
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 09:55   #38
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Sierotki pod publiczkę?

Razi mnie to, troche zniesmacza. Ktos ma swoje 5 minut w telewizji i od razu zaczyna opowiadac o najintymniejszych sprawach.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 10:35   #39
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sierotki pod publiczkę?

Cytat:
Napisane przez Cherry Blossom Girl Pokaż wiadomość
Nic mnie bardziej nie bawi w talent szoł jak pięciolatka z przejęciem śpiewająca Niemena. Następnie żyri zaczyna płakać. Potem należy dołożyć wzruszającą historię o tym jak jest jej ciężko w życiu i viola Nowa gwiazdka tvn-u jest gotowa.
powińmy już fakt, że w tvnie głosowania są ustawione
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.