Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-06, 12:11   #1291
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Solaola szukaj, próbuj a znajdziesz rozwiązanie czasem warto zmienić przyzwyczajenia
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:38   #1292
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Solaola szukaj, próbuj a znajdziesz rozwiązanie czasem warto zmienić przyzwyczajenia
Dam znać z czasem jak efekty . Oto moje loki kręcone na palcu, zdjęcie średnie bo z kamerki i końcówki mam do podcięcia, ale chłop stawia opór żeby mi pomóc w przycięciu więc chyba odpalę jakiś filmik z yt i zrobię to sama
loki.jpg
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 15:56   #1293
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Po powrocie z Polski odkryłam, czemu mój skręt wygląda gorzej w Kanadzie - to kwestia dyfuzora. W Polsce mam dyfuzor ze znacznie dłuższymi "paluchami", loki mają miejsce, żeby się pięknie skręcić. O wiele płytszy dyfuzor, który mam tutaj, zgniata mi włosy i skręt jest znacznie słabszy i brzydszy.
Marzy mi się gigantyczny profesjonalny dyfuzor...
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 15:57   #1294
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

http://www.target.com/p/twisted-sist...z/-/A-15163612 Klaudenc widziałaś te kosmetyki? warte to czegokolwiek? mają też jakieś serum do włosów "farewell to frizz"...nie znalazłam niestety u mnie tej pianki, ale mam krem z bootsa, mam nadzieję że się polubimy
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 16:27   #1295
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
http://www.target.com/p/twisted-sist...z/-/A-15163612 Klaudenc widziałaś te kosmetyki? warte to czegokolwiek? mają też jakieś serum do włosów "farewell to frizz"...nie znalazłam niestety u mnie tej pianki, ale mam krem z bootsa, mam nadzieję że się polubimy
Nie, nie widziałam ich nigdy stacjonarnie. Widziałam tylko krem i spray, ale miały glicerynę to nie kupiłam. W Saversie był też kiedyś szampon i odżywka. Skład maski wyczytałam, biedny jakiś, nie odżywczy - bardziej do wygładzania.
Ale ostatnio kupiłam sobie 2 odżywki, które polubiłam:
http://images.esellerpro.com/3272/I/...ITORGW_new.jpg
ta ma olej arganowy i panthenol przed zapachem

http://ecx.images-amazon.com/images/...CL._SX300_.jpg
a ta ma silikon dimethicone, glikol propylowy oraz olej makadamia przed zapachem. Obydwa kosmetyki kupiłam w Savers, ale tę maskę widziałam także w lidlu.

W ogóle to zamierzam zrobić spis wszystkich kosmetyków z UK, które warto spróbować w moim wizażowym notatniku, ale to musi mi się chcieć xD Możesz też spróbować Tresemme Naturals Avocado Aloe, wspaniała odżywka, na promocji 3 funty, wielka butla, zapaszek miodzio - nic tylko brać. Mnie się skończyła właśnie, ale nie kupię jej teraz.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-06 o 16:34
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 16:37   #1296
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Nie, nie widziałam ich nigdy stacjonarnie. Widziałam tylko krem i spray, ale miały glicerynę to nie kupiłam. W Saversie był też kiedyś szampon i odżywka. Skład maski wyczytałam, biedny jakiś, nie odżywczy - bardziej do wygładzania.
Ale ostatnio kupiłam sobie 2 odżywki, które polubiłam:
http://images.esellerpro.com/3272/I/...ITORGW_new.jpg
ta ma olej arganowy i panthenol przed zapachem

http://ecx.images-amazon.com/images/...CL._SX300_.jpg
a ta ma silikon dimethicone, glikol propylowy oraz olej makadamia przed zapachem. Obydwa kosmetyki kupiłam w Savers, ale tę maskę widziałam także w lidlu.

W ogóle to zamierzam zrobić spis wszystkich kosmetyków z UK, które warto spróbować w moim wizażowym notatniku, ale to musi mi się chcieć xD Możesz też spróbować Tresemme Naturals Avocado Aloe, wspaniała odżywka, na promocji 3 funty, wielka butla, zapaszek miodzio - nic tylko brać. Mnie się skończyła właśnie, ale nie kupię jej teraz.
Dziękujęęęęę Ci po raz setny A widzisz, zastanawiałam się nad tymi odżywkami, bo nie raz widziałam je w poundlandach, ale jadę teraz do Polski więc na pewno kupię Joanny bo one były świetne
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 17:03   #1297
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja dzis kupilam maske bigospa bo byla na promocji za piataka, a latem packam na nie podwojne ilosci wszystkiego :p
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 17:40   #1298
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Dziękujęęęęę Ci po raz setny A widzisz, zastanawiałam się nad tymi odżywkami, bo nie raz widziałam je w poundlandach, ale jadę teraz do Polski więc na pewno kupię Joanny bo one były świetne
Z Polskich kocham ziaje, są cudowne <3 i do tego nietypowe bo trudno znaleźć maskę z olejem rycynowym na przykład.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 05:30   #1299
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ja dzis kupilam maske bigospa bo byla na promocji za piataka, a latem packam na nie podwojne ilosci wszystkiego :p
Którą?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 08:14   #1300
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Którą?
5 alg, bo miala najlepsze opiwinie na KWC

Ja musze koniecznie zaji sprobowac, ale jej balsamy do ciala tak mnie uczulaja ze boje sie cokolwiek z niej kupic.

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2015-07-07 o 08:15
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 09:25   #1301
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
5 alg, bo miala najlepsze opiwinie na KWC

Ja musze koniecznie zaji sprobowac, ale jej balsamy do ciala tak mnie uczulaja ze boje sie cokolwiek z niej kupic.
Ja dzisiaj kupie te maski: ceramidami i z jedwabiem.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-07, 09:51   #1302
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja polecam bardzo i zachwalam No to odżywek/masek jak się nie kładzie na skalp to nic nie uczuli. Ziaję rycynową i kakaową to nawet widziałam na jednym blogu, gdzie blogerka ma AZS chyba i nic jej nie było po tym. Zresztą tam nie ma co uczulić, składy proste, a po zapachu tylko regulator ph. Balsamów nie miałam, akurat balsamy używam tylko z Aldi, same oleje i humektanty i bez parafiny, cudowne są
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 10:36   #1303
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
5 alg, bo miala najlepsze opiwinie na KWC

Ja musze koniecznie zaji sprobowac, ale jej balsamy do ciala tak mnie uczulaja ze boje sie cokolwiek z niej kupic.
Ja na długo się zraziłam do Ziai po ich kremach do twarzy. Ale teraz mam dużo kosmetyków od nich, łącznie z kremami do twarzy , ale już z tej serii ZiajaMed
A akurat balsamów nigdy nie używałam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 11:42   #1304
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ja polecam bardzo i zachwalam No to odżywek/masek jak się nie kładzie na skalp to nic nie uczuli. Ziaję rycynową i kakaową to nawet widziałam na jednym blogu, gdzie blogerka ma AZS chyba i nic jej nie było po tym. Zresztą tam nie ma co uczulić, składy proste, a po zapachu tylko regulator ph. Balsamów nie miałam, akurat balsamy używam tylko z Aldi, same oleje i humektanty i bez parafiny, cudowne są
Mi z masek do włosów podpasowała na razie tylko ta z jedwabiem, kakaowa i oliwkowa ohydne. :p Mam ochotę na tą z ceramidami.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 13:05   #1305
Gjanduja
Raczkowanie
 
Avatar Gjanduja
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Po długich rozmyślaniach jednak kupiłam Natura Siberica - Profesjonalny Żel do Tworzenia Loków. Wczoraj spróbowałam i jestem bardzo zadowolona
Nałożyłam na cieknące włosy ilość wielkości ziarna groszku, potem ręcznikowanie i wyschły naturalnie. Po wyschnięciu miałam bardzo ładne loki, włosy były odbite od nasady i nie sklejone. Co najważniejsze po nocy efekt się utrzymuję spryskałam tylko własnej produkcji mgięłką z olejem.
Nie będą używała często, żeby nie przesuszyć (dużo ziół w składzie) ale mam nadzieję sprawdzi sie na sytuację kiedy szczególnie zależy mi na dobrych włosach
Gjanduja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 13:25   #1306
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Gjanduja Pokaż wiadomość
Po długich rozmyślaniach jednak kupiłam Natura Siberica - Profesjonalny Żel do Tworzenia Loków. Wczoraj spróbowałam i jestem bardzo zadowolona
Nałożyłam na cieknące włosy ilość wielkości ziarna groszku, potem ręcznikowanie i wyschły naturalnie. Po wyschnięciu miałam bardzo ładne loki, włosy były odbite od nasady i nie sklejone. Co najważniejsze po nocy efekt się utrzymuję spryskałam tylko własnej produkcji mgięłką z olejem.
Nie będą używała często, żeby nie przesuszyć (dużo ziół w składzie) ale mam nadzieję sprawdzi sie na sytuację kiedy szczególnie zależy mi na dobrych włosach
Ale mamy wyczucie nie dość, że pytamy o to samo w tym samym czasie to zobacz co ja dziś kupiłam tylko ja zdecydowałam się na żel mam nadzieję, że też będę zadowolona tak jak Ty

Ja chyba mam zakupoholizm włosowy non stop coś kupuje ale patrząc na składy tych cudeniek nie mogłam odmówić

Włosy mam w tak okropnym stanie, że w życiu takich nie miałam chwytam się wszystkiego co możliwe wczoraj użyłam garnier gęste i zachwycające dzisiaj kolejno 4 osoby pytały mnie co z tymi włosami narobiłam tego się nie da opisać wyglądałam jakbym była łysa włosy sklejone w 3 dredy przylizana góra każdy włos w inną stronę masakra winię za to pogodę 36 stopni to chyba też ma jakiś wpływ
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM01226.jpg (185,1 KB, 23 załadowań)
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 13:51   #1307
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Jak jest wysoki punkt rosy to włosy mogą być bardzo przyklapnięcie bo pochłaniają wodę z powietrze i są jak przenawilżone.

Nie chcę zapeszać, ale jakiś cud się stał. Nigdy, przenigdy żadna odżywka od kiedy mam kryzys nie potrafiła solidnie nawilżyć i dociażyć włosów. Ani olej. Dziś umyłam tylko szamponem, nałożyłam odżywkę na bazie stearyl alcohol, przed zapachem olej sojowy, po zapachu proteiny pszeniczne daleko i panthenol. Posiedziałam w czepku 20 minut. Spłukuję i włosy są jakby pokryte czymś woskowym, ale tak pozytywnie, bardzo mocno wygładzone ale zbijały się w grupki. Dodam, że przed myciem było lekko i napuszono. Suszę - i nie wierzę! Objętosć szalona, włosy błyszczą, są lekkie ale gładkie, dość dobrze dociążone, wręcz lekko mięsiste, sprężyste. Odżywka za jakieś 4 złote. z Aldi.

Chciałabym żeby faktycznie mi służyła. Szkoda, że zdjęcie nie oddaje efektu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09197.JPG (163,7 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-07 o 16:15
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 21:50   #1308
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Kaludenc jutro ogladne zdjecie na komputerze

Ja dzis widze jak wazna w pielegnacji jest pora roku. Cala zime moje wlosy reagowaly szalem na biovax 3 oleje. Juz naprawde bylam bliska wyrzucic dwa zapasowe opakowania. Dzis mnie tknelo, aby sprobowac po raz kolejny i przypomnialam sobie czemu kupilam go w takim zapasie: zero puchu, dociazone; dwa razy bardziej zbite i skret dwa razy mocniejszy!
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 21:58   #1309
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

No cóż, myślałam że tak będzie - włosy się rozgumiły i spuszyły, jak to po omega 6. Są nawilżone i gładkie ale za miękkie i fruwające. Po kokosie też tak mam. Szkoda bo zapowiadało się fajnie, efekt objętości przez cały dzień naprawdę ekstra raz na jakiś czas można użyć. Pozostanę więc wierna omega 9 i olejowi ryżowemu.

Unlajki, bo ten biovax ma glicerynę chyba - a wiadomo jak to z humektantami.

przy okazji, małe sprawozdanie po 3 tyg. z olejem rycynowym.
Olej ten przez 2 tygodnie stosowałam co 2 dni na noc. Teraz mam parę dni przerwy i chcę go stosować 2x na tydzień. Efekt? Wybijają bejbiki, są bardzo ostre poprzednie bejbiki zawsze były słabe i mi wypadały, często były dystroficzne. Włosy mi ładnie urosły - nie mierzyłam ale przed kuracją je podcięłam i faktycznie podrosło im się. Zadałam sobie też trochę trudu by sprawdzić jaka ilosć włosów wypada i jakie są to włosy - jest to spora ilosć, ale nie jakaś kolosalna dla mnie bo mam gęste włosy aczkolwiek najczęściej wypadają włosy osłabione, cienkie, zakończone szpicem - a chcę by takowe wypadły i więcej nie powróciły. Łyse zakole jeszcze niestety nie ruszyło, ale to pewnie potrwa długo.
Będę stosować dalej, bardzo liczę że olejek pomoże mi w poprawieniu jakości włosów i będą wyrastać zdrowe

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-07 o 22:13
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-08, 12:45   #1310
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Wie ktoś może jak stworzyć glossa z henny? I czy nadawała by się do tego ziołowa odżywka koloryzująca z Venity jako henna?
Chciała bym na chwile zmienić kolor włosów, czyli musi mi się po jakimś czasie to wypłukać, mam nadzieje, że do zera, a glossy podobno się wypłukują. Miałam próbować balsam z Venity, ale boję się trochę alkoholu w składzie, włosy mam już wystarczająco suche same z siebie. No i nie wiem co robić
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 12:48   #1311
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja mam ostatnio załamke. Włosy mi właśnie schna jedenasta godzinę...

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 12:51   #1312
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Ja mam ostatnio załamke. Włosy mi właśnie schna jedenasta godzinę...

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
A są taki gumowe, ciagnące się i spuszone? Może przenawilżyłaś?

A w ogóle mam mały problemos. Silikony matowią mi włosy - nie obciążają, ale matowią. Jak umyję ulubionym szamponem i dam odżywkę bez silikonu włosy są mięciutkie, gładkie, czyste. A jak dam coś z silikonem to już przy myciu czuć, że palce nie suną tylko się zatrzymują i po wyschnięciu są zmatowione i praktycznie nadają się do mycia. I co tu robić, odstawić silikony? Maski kładzione przed myciem to tak niewiele dają, no nie wiem.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-08 o 12:55
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 13:02   #1313
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Właśnie nie, puszek mam tylko na jednym paśmie, ale tam zawsze go mam :-D. Myłam wczoraj jak zawsze omo, po czym nałożyłam naprawdę niedużo olejku Isana na końce, które są właśnie dalej lekko mokre. Cóż, ten modny efekt letnich lekko mokrych fal

Może spróbuj się na chwilę z silikonami pożegnać i zobaczysz jakie będą efekty?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 13:27   #1314
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Wie ktoś może jak stworzyć glossa z henny? I czy nadawała by się do tego ziołowa odżywka koloryzująca z Venity jako henna?
Chciała bym na chwile zmienić kolor włosów, czyli musi mi się po jakimś czasie to wypłukać, mam nadzieje, że do zera, a glossy podobno się wypłukują. Miałam próbować balsam z Venity, ale boję się trochę alkoholu w składzie, włosy mam już wystarczająco suche same z siebie. No i nie wiem co robić
Venita to nie henna, tylko szamponetka z ekstraktem z henny, który ma za zadanie odżywić włos, ale nie zabarwić. Za zmianę koloru odpowiadają w niej zapewne chemiczne barwniki, jak we wszystkich innych szamponetkach. Nigdy nie robiłam glossa z henny, ale zakładam, że używa się do niego henny, a nie szamponetki, więc ta się raczej nie nada.

No chyba że Venita zrobiła coś nowego albo jestem niedoinformowana, co też jest możliwe.
Ja zawsze farbowałam henną Eld (kolor Chna, bo tylko on miał w składzie wyłącznie hennę, pozostały miały hennę i chemiczne barwniki)

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2015-07-08 o 13:33
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 13:27   #1315
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

No właśnie pożegnałam i jestem zadowolona. I tak nie ubolewam - wszystkie moje ulubieńce są bez silikonu. Mimo to mam trochę kosmetyków z silikonami i nie wiem jak by je zużyć.

Akurat glossy się nie wypłukują, tylko po prostu to tak przygotowana henna że barwi delikatniej i nie wysusza poprzez dodatek maski. W googlach sporo o tym jest, używa się henny w tym celu.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-08 o 13:31
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 13:33   #1316
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
No właśnie pożegnałam i jestem zadowolona. I tak nie ubolewam - wszystkie moje ulubieńce są bez silikonu. Mimo to mam trochę kosmetyków z silikonami i nie wiem jak by je zużyć.
Do golenia nóg

Cytat:
Akurat glossy się nie wypłukują, tylko po prostu to tak przygotowana henna że barwi delikatniej i nie wysusza poprzez dodatek maski. W googlach sporo o tym jest, używa się henny w tym celu.
Też mi się tak zdaje, że glossy się nie wypłuczą.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 13:38   #1317
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Do golenia nóg to ja tego za 2 lata nie zużyję, jedną maskę bardzo lubię ale właśnie lubi mi matowić. Chyba muszę pokombinować, może po prostu zacznę olejować takim serum w sprayu z odżywki, wody i oleju a resztę mi chyba pozostanie oddać w prezencie.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 13:40   #1318
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Do golenia nóg to ja tego za 2 lata nie zużyję, jedną maskę bardzo lubię ale właśnie lubi mi matowić. Chyba muszę pokombinować, może po prostu zacznę olejować takim serum w sprayu z odżywki, wody i oleju a resztę mi chyba pozostanie oddać w prezencie.
A to ja do golenia nóg ekspresowo zużywałam odżywki. Może jakoś dużo tego paćkałam na nogi.
Kiedyś zrobiłam sobie taki spray, jak piszesz, ale nie dało rady, bo atomizer mi się od niego zapychał. Może miałam jakiś kiepski.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 13:45   #1319
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
A to ja do golenia nóg ekspresowo zużywałam odżywki. Może jakoś dużo tego paćkałam na nogi.
Kiedyś zrobiłam sobie taki spray, jak piszesz, ale nie dało rady, bo atomizer mi się od niego zapychał. Może miałam jakiś kiepski.
Do golenia nóg lubię oleo repair ^^
Ja to sobie robię taki mix w butelce po odżywce co ma opakowanie na klik - wlewam wszystko, wstrząsam i wyciskam na dłoń. Dla mnie tak jest najwygodniej.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 13:49   #1320
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Venita to nie henna, tylko szamponetka z ekstraktem z henny, który ma za zadanie odżywić włos, ale nie zabarwić. Za zmianę koloru odpowiadają w niej zapewne chemiczne barwniki, jak we wszystkich innych szamponetkach. Nigdy nie robiłam glossa z henny, ale zakładam, że używa się do niego henny, a nie szamponetki, więc ta się raczej nie nada.

No chyba że Venita zrobiła coś nowego albo jestem niedoinformowana, co też jest możliwe.
Ja zawsze farbowałam henną Eld (kolor Chna, bo tylko on miał w składzie wyłącznie hennę, pozostały miały hennę i chemiczne barwniki)
Aaa, no rozumiem. Raczej nic nowego Venita nie wypuściła, bo właśnie w tej odżywce koloryzującej jest indygo i jakieś barwniki z numerami, choć w sumie nie bardzo znam się na składach tego typu produktów. Ja właśnie chcę coś stacjonarnie na wypróbowanie koloru znaleźć i zrobić, by się wypłukało, bo nie mam pojęcia, czy mi w ogóle kolor będzie pasował, mogła bym Khadi do glossa kupić, ale nie chcę rudego pod czerwony tylko pod pomarańcz, a wydawać 30 zeta tylko po to by zrobić raz glossa (bo potem na przykład okaże się, że kolor mi nie podejdzie) jest bez sensu Zrobię najwyżej tą odżywką z Venity tak jak na opakowaniu napisane i już, bo w sumie na trzymać 8-10 myć, więc liczę, że po takim czasie się wypłucze Albo pokombinuje i wymieszam ją jednak jeszcze z jakąś odżywką i olejem, by potem siana na łbie nie mieć

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Akurat glossy się nie wypłukują, tylko po prostu to tak przygotowana henna że barwi delikatniej i nie wysusza poprzez dodatek maski. W googlach sporo o tym jest, używa się henny w tym celu.
Mhmm... a no właśnie ja słyszałam, że się wypłukujee... No trudnoo, także henny prawdziwej na pewno nie użyję, bo nie chce farbować głowy trwale.
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.