grzybica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-03, 10:42   #1
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111

grzybica


wiem ze może to nie jst odpowiedni temat na to forum, ale jednak zapytam....
czy oprócz kontaku z chorym człowiekie, chorym zwierzęciem, lub przez brud może powstać grzybica. Czy jest moze jakiś inny sposób zakażenia?
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 10:51   #2
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: grzybica

Grzybica powstaje w odpowiednich warunkach - przeważnie zarodniki grzybni są już tam i czekają na odpowiednie warunki do rozwoju... Obawiam się, że nie ma na to sposobu, poza totalnym wypaleniem środowiska, choćby promieniami gamma

Higiena i zdrowie są jedynym sposobem obrony...

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 11:16   #3
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: grzybica

Zależy o jaką grzybicę chodzi, wisienko. Jeśli wpiszesz "grzybica skóry" do przeglądarki, znajdziesz wiele informacji na polskich portalach medycznych. Jeśli masz na myśli typowo babską odmianę - to rozwija się ona bardzo często jako skutek uboczny kuracji antybiotykami - po prostu antybiotyki wybijają w pień wszelkie bakterie, w tym przyjazną florę bakteryjną pochwy, która zajmuje się zwalczaniem grzybków. W efekcie dochodzi do rozwoju grzybicy. Trzeba to leczyć, bo grozi nadżerką. Może lekarki coś uzupełnią; pozdrawiam !
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 16:59   #4
Trish
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 176
Re: grzybica

Ja jeszcze tylko dodam, że grzybicę niesłusznie kojarzy się z brudem. Obecnie coraz częściej jest to choroba osób przesadnie dbających o higienę. Takie czasy...
"Częste mycie skraca życie" jak mawiali koledzy z przedszkola .
Trish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 17:57   #5
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: grzybica

Trish napisał(a):
> Ja jeszcze tylko dodam, że grzybicę niesłusznie kojarzy się z brudem. Obecnie coraz częściej jest to choroba osób przesadnie dbających o higienę. Takie czasy...
> "Częste mycie skraca życie" jak mawiali koledzy z przedszkola .

Święta prawda!!! Grzybica bierze się przede wszystkim z wyjałowienia organizmu z bakterii (tych utrzymujących równowagę skóry i błon śluzowych). Takie wyjałowienie jest najczęściej spowodowane antybiotykami, ale również silnymi środkami do higieny osobistej. Na szczęście teraz już dość łatwo grzybicę wyleczyć. Jest np. taki środek, gdzie bierze się jedną jedyną tabletkę (doustnie) i koniec z grzybicą. Niestety nie pamiętam nazwy, bo dostałam to kilka lat temu (i od tamtej pory grzybica nie wróciła - z tym, że przy leczeniu antybiotykiem zawsze biorę Lakcid), ale pewnie każdy lekarz będzie wiedział.

Aha, a profilaktycznie proponuję od czasu do czasu jogurt albo kefir.
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 21:10   #6
wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 111
Re: grzybica

dziękuje wszytskim za odpowiedź, szczęście to nie chodzi o mnie, tylko o mojego chłopaka. Oj miał coś na brzuszku, i wyglądało mi to na grzybka, sama to znałam bo kilka lat temu przeleżałam przez to świństwo 2 miesiące w szpitalu, a wszystko przez chorego zwierzaczka.
no ale wracając do tetamtu....mój facet miał 3 małe ogniska na brzuchu... mysle sobie skąd one je ma?? od kogo się zaraził??? I już wpadłam w panike, ze coś tego z kimś..... i dostale grzybka. Ale szczęście, dziś okazało się że to zupełnie co innego, coś o podłożu alergicznym i w reakcji na przyjmowane przez długo czas NIEODPOWIEDNIE leki na inne schorzenie.Kamień spadł mi z serca, słonko jest niewinne, sama to usłyszłam dziś od dermatologa znaczy to ze to jest alergiczne a nie grzybek

i tylko pieniążki poszły, bo niestety prywatny lekarz nie jest bezpłatny
wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.