Doradźcie mi w sprawie ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-17, 18:31   #1
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214

Doradźcie mi w sprawie ciąży


Moja koleżanka ma taki problem:
Dwa tygodnie temu przestała brać tabletki antykoncepcyjne Mercilon. I nie wie czy już może zajść w ciążę. Lekarka powiedziała jej, że jak teraz zaszłaby, to mogą być bliźniaki. Koleżanka boi się, żeby nie mieć żadnych problemów zdrowotnych. Miałyście jakieś problemy z ciążą po odstawieniu pigułek? Co mówił Wam ginekolog na ten temat? Nie wiem co jej doradzić. Powiedziałam jej, żeby zmieniła lekarza. Tyle mogę jej powiedzieć. Kiedyś czytałam, że po odstawieniu pigułek w ciążę można zajść dopiero po 3 miesiącach. Prawda to?

Pomóżcie
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 18:43   #2
aneczki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 54
GG do aneczki
Re: Doradźcie mi w sprawie ciąży

Witaj Kakusiu! W tydzien po odstawieniu pigułek zaszła w ciążę moja kuzynka, wszystko przebiegało bez komplikacji, urodziła w grudniu śliczna zdrową córeczkę.
Prawdopodobieńnstwo ciąży mnogej wzrasta ale nieznacznie.
Pozdrawiam!
aneczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 19:06   #3
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Doradźcie mi w sprawie ciąży

może iść do innego lekarza by zobaczyć co on jej powie

ja niestety nie wiem jak jest z tymi pigułkami, ponieważ nie biore ich bo boje się ginekologów (długa historia)
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 19:21   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Doradźcie mi w sprawie ciąży

cześć Kakusia
w ciążę można zajść od razu po odstawieniu pigułek. Często tak od razu "po" zdarzają sie ciąże mnogie - lekarz tłumaczył mi że organizm chce jakby "nadrobić" zablokowana płodność ale to oczywiscie nie reguła
Miałam koleżankę która w ciążę zaszła w pierwszym cyklu po odstawieniu pigułek - dziecko urodziło sie piękne i zdrowe
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 19:45   #5
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Doradźcie mi w sprawie ciąży

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Przekażę je koleżance.

P.S.
Smoczyca, pamiętasz mnie jeszcze?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 21:12   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Doradźcie mi w sprawie ciąży

Kakusiu kochana! Oczywiscie że Cie pamiętam! W styczniu miałam kopę roboty i bardzo rzadko przebywałam w sieci w ogóle, nie tylko na wizażu... teraz mam cześciowe ferie i na pewno uda nam się pogadać jakoś jesli bywam na gadu to raczej wieczorkami
Nie gniewaj się za moje milczenie pamietam o Tobie tylko ta robota mnie tak przygniotła jak nie wiem co
No ale w tym sesmetrze zapowiada się lepiej, podobno mam mieć nawet więcej czasu
ściskam serdecznie
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 21:18   #7
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Doradźcie mi w sprawie ciąży

Ola!!!

Doszło moje e-mailidło?

Odpisz, kiedy będziesz miała czas, mi się nie śpieszy Jak widzisz znowu mogę pisać na Wizażu i to właściwie dzięki Tobie! Twój mail zmobilizował mnie do tego żeby próbować się jeszcze zalogować, bo inaczej pewnie bym nawet nie próbowała, bo skoro wtedy się nie udawało...

, tylko nie zgiń nam pod tym nawałem roboty


Smoczyca napisał(a):
> Kakusiu kochana! Oczywiscie że Cie pamiętam! W styczniu miałam kopę roboty i bardzo rzadko przebywałam w sieci w ogóle, nie tylko na wizażu... teraz mam cześciowe ferie i na pewno uda nam się pogadać jakoś jesli bywam na gadu to raczej wieczorkami
> Nie gniewaj się za moje milczenie pamietam o Tobie tylko ta robota mnie tak przygniotła jak nie wiem co
> No ale w tym sesmetrze zapowiada się lepiej, podobno mam mieć nawet więcej czasu
> ściskam serdecznie
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-17, 21:36   #8
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Doradźcie mi w sprawie ciąży

ja tez słyszałam, ze ciąże mnogie są bardziej prawdopodobne po pigułce, niż w innych wypadkach.
co do ciąży zraz po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej, rzeczywiście, w zamierzchłych czasach bomb pigułkowych uznawało się, że nie powinno sie w nią zachodzić zraz po odstawieniu pigułek. Ten pogld jest wciąż uznawany przez część lekarzy, choć dziesiejsze pigułki w stężeniu hormonów nie przypominają dawnych...
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 21:44   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
YOUARE

Doszło skarbie doszło!!! Odpiszę już całkiem za niedługo mam teraz chwilowo sporo czasu wysypiam się nieźle i nadrabiam rózne zaległości towarzyskie wczoraj po zajęciahc wybrałam sie na sklepy a dziś miałam ciężki dzień, pojechałam z sister kupić jej kurtkę po dwóch godzinach poczułam sie tak zmordowana że poszłyśmy na torcika coby wzmocnić nadwątlone siły u nas ferie w 3city i w galeriach wszędzie tabuny nastolatek...
Odpiszę bardzo rychło zobaczysz
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 22:15   #10
Trish
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 176
Re: Doradźcie mi w sprawie ciąży

Kakusia napisał(a):
> Kiedyś czytałam, że po odstawieniu pigułek w ciążę można zajść dopiero po 3 miesiącach. Prawda to?

"Można" w sensie "jest to możliwe" zajść w ciążę teoretycznie już w pierwszym cyklu po odstawieniu pigułek.
"Można" w sensie "jest to bezpieczne"... Hmmm, są różne opinie. Ja również słyszałam, że należy poczekać tak z 3 miesiące, ale słyszałam i opinie, że można od razu się starać (fakt, że jest wtedy większe prawdopodobieństwo ciąży mnogiej, a taka ciąża zawsze jest w jakiś sposób zagrożona). Wiesz co, Kakusiu? Ja bym na miejscu Twojej koleżanki jednak poczekała te 3 miesiące. To znowu nie jest tak długo, a jeżeli dziewczyna się przejmuje, to po co ma sobie dorzucać stresów i zamartwiać, że coś może być nie tak .

A swoją drogą, tak na mój mały rozumek, to to, że dziecko rodzi się zdrowe, wcale nie znaczy, że np. okres dojrzewania przebiegnie u niego prawidłowo (no, ale to można sprawdzić dopiero po kilkunastu latach, niestety), a wydaje mi się, że ewentualne skutki zażywania przez matkę pigułek mogą właśnie dotyczyć układu płciowego u potomstwa. Zaznaczam, że to takie moje dywagacje, nie poparte jakąś naukową wiedzą. Zresztą, nie wiem, czy takie badania są w ogóle prowadzone...
Trish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 14:16   #11
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Doradźcie mi w sprawie ciąży

Z zajściem w ciążę moja koleżanka może pczekać 3 miesiące i "sprawić" sobie dziecko na urodziny, które ma w marcu. Ja zrobiłam taki prezent mężowi.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-18, 15:06   #12
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Test ciążowy

Poradziłam koleżance, żeby poszła do mojego ginekologa lub do innego, ale ona wstydzi się facetów. Przypomniało mi się, że moja kuzynka chodziła do kobiety, więc poleciłam jej tę lekarkę. Koleżanka zasypuje mnie lawiną pytań, ale na wszystkie nie umiem odpowiedzieć. Jeśli możecie mi odpowiedzieć to zadam Wam 2 pytania w jej imieniu:
1. Który test ciążowy można wykonać o każdej porze dnia i nocy? ( ja taki miałam, ale nie pamiętam jak się nazywa )
2. Czy po odstawieniu pigułek i zajściu od razu w ciążę można poronić?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 16:34   #13
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Test ciążowy

poradźcie
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 17:43   #14
Trish
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 176
Re: Test ciążowy

Kakusia napisał(a):
> 1. Który test ciążowy można wykonać o każdej porze dnia i nocy? ( ja taki miałam, ale nie pamiętam jak się nazywa )

Dostępne testy ciążowe:

Feri Test (Cormay, 8 zł) - test paskowy, wykrywa ciążę w 14 dni po zapłodnieniu, należy wykonać go rano, na wynik pomiaru czeka się 5 minut.

Contrast (Genzyme Diagnostic, 11 zł) - test płytkowy, wykrywający ciążę po 12 dniach od zapłodnienia, wynik pomiaru uzyskuje się po 4 minutach.

Pink Test (Veda Lab, 10 zł) - test płytkowy, wykrywa ciążę po 2 tygodniach od zapłodnienia, na wynik pomiaru czeka się 30 sekund.

Pink Test Disptick (Veda Lab, 8 zł) - test paskowy, wykrywa ciążę po 2 tygodniach od zapłodnienia, wynik uzyskiwany jest po 30 sekundach, dla potwierdzenia wyniku negatywnego, warto poczekać 5 minut.

Quick View (Quidel, 10 zł) - błyskawiczny test płytkowy do wykonania rano, stwierdza ciążę już po 6 dniach od zapłodnienia, na wynik pomiaru czeka się minutę.

Clearview (Unipath, 13 zł) - płytkowy test ciążowy, wykrywający ciążę w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki, na wynik pomiaru czeka się 5 minut.

Clearview hCG II (Unipath, 14 zł) - płytkowy test ciążowy, wykrywający ciążę po tygodniu od zapłodnienia, na wynik pomiaru trzeba poczekać 5 minut.

Clear Blue (Unipath, 22 zł) - test w postaci flamastra, wystarczy umieścić go pod strumieniem moczu na 5 sekund, wynik pomiaru uzyskiwany jest po 3 minutach.

skopiowałam za http://www.dziecko-info.com/planowan...shtml#tciazowe

Może ci się Kakusiu przypomni, który miałaś?
Ja miałam Quick View, jego robi się rano, więc za wiele nie pomogę .

> 2. Czy po odstawieniu pigułek i zajściu od razu w ciążę można poronić?

Oczywiście, że można. Tak samo jak po zajściu w ciążę, gdy się pigułek nie brało. Czy jest większe prawdopdobieństwo poronienia to nie wiem, nigdy się nie spotkałam z takimi badaniami. Bardzo często nie jest możliwe ustalenie przyczyn poronienia, szczególnie wczesnej ciąży. Ale wiesz, wydaje mi się, że człowiek jest tak skonstruowany, że gdy przytrafi mu się taka tragedia (poronienie), to próbuje sobie wyjaśnić dlaczego, i może szukać w sobie winy ("za bardzo się forsowałam", "jadłam cośtam, a nie powinnam", albo właśnie "to przez te pigułki, które ledwie skończyłam brać"), choć najprawdopodobniej każdy z formułowanych względem siebie zarzutów będzie nieprawdziwy, a poronienie nastąpiło z zupełnie innych powodów.

Trish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 23:24   #15
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Test ciążowy

Dziękuję Ci Trish. Informacje przekazałam koleżance. Ta stronka, którą poleciłaś jest super.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:08   #16
gocha20c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 36
Dot.: Re: Test ciążowy

Bardzo wielu ginekologów doradza odczekanie 6 miesiecy po odstawieniu tabletek i dopiero wtedy starać się o maleństwo.
gocha20c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 13:04   #17
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Re: Test ciążowy

Ja myślę, że przez ponad 5 lat to autorka sobie już poradziła.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 13:57   #18
gocha20c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 36
Dot.: Re: Test ciążowy

Mam nadzieję, ze autorka sobie poradziła. Natomiast ten temat interesuje wiecej osób.
gocha20c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 14:02   #19
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Re: Test ciążowy

Widzę, że mój wątek został odkopany. Ta moja koleżanka do dzisiaj nie zaszła w ciążę.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 17:02   #20
teleskop86
Rozeznanie
 
Avatar teleskop86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 597
Dot.: Re: Test ciążowy

Cytat:
Napisane przez WioletaM Pokaż wiadomość
Widzę, że mój wątek został odkopany. Ta moja koleżanka do dzisiaj nie zaszła w ciążę.
jaktoprzeprasza m że pytam, ale czy to może być spowodowane tabletkami anty??:confused :
__________________
Rozważ, jak trudno jest zmienić siebie, to zrozumiesz, jak znikome masz szanse zmienić innych


teleskop86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 17:37   #21
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Re: Test ciążowy

Cytat:
Napisane przez teleskop86 Pokaż wiadomość
jaktoprzeprasza m że pytam, ale czy to może być spowodowane tabletkami anty??:confused :
Niestety nie wiem jak jest w jej przypadku, bo nie mam z nią kontaktu.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 23:38   #22
gocha20c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 36
Dot.: Re: Test ciążowy

Cytat:
Napisane przez teleskop86 Pokaż wiadomość
jaktoprzeprasza m że pytam, ale czy to może być spowodowane tabletkami anty??:confused :
Moze być spowodowany tabletkami anty. Niestety. Bardzo często jest tak, że po tabletkach organizm nie moze poradzić sobie z wróceniem do stanu w jakim był przed zażywaniem tabletek. I kobiety nie mogą zajść w ciążę i biorą hormony by to się wreszcie udało.
Ale są też skutki zupełnie odwrotne, gdy to niemalże od razu kobiety zachodzą w ciążę i są to wtedy ciąże mnogie (np. bliźniaki)
gocha20c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 22:54   #23
katianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Doradźcie mi w sprawie ciąży

Właśnie, też brałam tabl. anty, skonczylam w lutym tego roku z myślą o ciąży w późniejszym terminie, a po odstawieniu nie miałam okresu. Po 3 miesiącach poszłam do lekarza- okres został "wywołany" i tak teraz cały czas jadę na tabletkach. W ciążę nie mogę jak na razie zajść, miałam monitoring cyklu i owulacji, ale tez się z ciążą nie udało, teraźniejszy cykl mam stymulowany i czekam na zrobienie testu. Może za 3 dni się już dowiem...
katianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 09:09   #24
teleskop86
Rozeznanie
 
Avatar teleskop86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 597
Dot.: Doradźcie mi w sprawie ciąży

o rany dziewczyny, nie straszcie mnie
__________________
Rozważ, jak trudno jest zmienić siebie, to zrozumiesz, jak znikome masz szanse zmienić innych


teleskop86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 10:42   #25
gocha20c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 36
Dot.: Doradźcie mi w sprawie ciąży

my wcale nie chcemy straszyć

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

ja lata temu brałam diane, bo miałam problem z regularnym miesiaczkowaniem, w końcu sama przerwałam leczenie, bo regularny cykl był tylko wtedy gdy brałam tabletki. Diane też ma właściwości antykoncepcyjne. Po 8 latach od odstawieniu lekarstw zaszłam w ciążę. Nie wiem, czy mogłam zajść wcześniej, bo wcześniej nie próbowalam.
gocha20c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.