tampony a błona dziewicza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 19:27   #1
kateya
Raczkowanie
 
Avatar kateya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36

tampony a błona dziewicza


Witam! Nigdy nie używałam tamponów ale teraz postanowiłam spróbować, aby zobaczyć jak to jest. Czy możliwe jest przebicie błony dziewiczej przez tampon? Nie śmiejcie się ze mnie bo na prawdę nie wiem, a nie chcę z jednym pytaniem iść do ginekologa, poza tym w internecie mniej się wstydzę pytać:PP .
Przy wkładaniu tampona czułam delikatny ból ale z tego co czytałam na ulotce informującej to chyba normalne. Nie wiem jak wyczuć błonę dziewiczą (?) I czy mogłam ją rozerwać? Nie bolało mnie bardzo, tak odrobinkę ale czytałam że niektóre dziewczyny mają delikatną błonę i nawet nie czują kiedy się jej pozbywają.
Liczę na sensowne odpowiedzi a nie nabijanie się Pozdrawiam.
__________________
,,Miłość nigdy nie ustaje''
(- 1Kor 13,8a)
kateya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 21:03   #2
e_liska
Raczkowanie
 
Avatar e_liska
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 338
GG do e_liska
Dot.: tampony a błona dziewicza

Nie, to raczej niemożliwe, a przynajmniej ja nigdy o takim przypadku nie słyszałam
__________________
Tomorrow may rain, so I'll follow the sun
e_liska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 21:11   #3
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: tampony a błona dziewicza

Jeśli używasz tamponów i uprawiasz jakiś sport to bardzo możliwe Oglądałam ostatnio program na tvn style, gdzie pani ginekolog stwierdziła, że dziewczyna pewnie i tak już nie ma błony, skoro używa tamponów. Niby jest elastyczna, ale jednak nie do konca i nietrudno się jej pozbyć ;p
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 10:59   #4
kateya
Raczkowanie
 
Avatar kateya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: tampony a błona dziewicza

nie nie uprawiam żadnego sportu. ale może takie dziwne pytanie : jak sprawdzić czy ta błona jeszcze jest??
__________________
,,Miłość nigdy nie ustaje''
(- 1Kor 13,8a)
kateya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:11   #5
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: tampony a błona dziewicza

Tampon może uszkodzić błonę - tak gdzieś czytałam. Ja używałam tamponów przed pierwszym razem i prawdopodobnie uszkodziłam błonę... ale szczerze mówiąc nei wiem jak ją wyczuć
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 13:40   #6
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: tampony a błona dziewicza

Cytat:
Napisane przez kateya Pokaż wiadomość
nie nie uprawiam żadnego sportu. ale może takie dziwne pytanie : jak sprawdzić czy ta błona jeszcze jest??
chyba tylko lekarz potrafi, bo tyle tego widział, a jest kilka rodzajów. Ja tak samo, tampony od pierwszej miesiączki, przy pierwszym razie krew się nie polała, kilka kropelek
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 15:37   #7
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: tampony a błona dziewicza

Ja używałam tamponów jak byłam jeszcze dziewicą, i wydaje mi się, że nic sobie nie uszkodziłam, bo potem przy pierwszym razie i tak bolało, a przy aplikowaniu tamponów raczej nie, trochę przy aplikacji...

Słyszałam, że to jest możliwe, tak samo jak przy uprawianiu niektórych sportów...szczerze mówiąc na początku, tez się stresowałam żeby przypadkiem jej nie przebić, jednak potem doszłam do wniosku, że to nie jej obecność się liczy, a to czy faktycznie jest się jeszcze dziewicą, błona dziewicza to tylko symbol dziewictwa w końcu
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 15:49   #8
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: tampony a błona dziewicza

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Ja używałam tamponów jak byłam jeszcze dziewicą, i wydaje mi się, że nic sobie nie uszkodziłam, bo potem przy pierwszym razie i tak bolało, a przy aplikowaniu tamponów raczej nie, trochę przy aplikacji...

Słyszałam, że to jest możliwe, tak samo jak przy uprawianiu niektórych sportów...szczerze mówiąc na początku, tez się stresowałam żeby przypadkiem jej nie przebić, jednak potem doszłam do wniosku, że to nie jej obecność się liczy, a to czy faktycznie jest się jeszcze dziewicą, błona dziewicza to tylko symbol dziewictwa w końcu
Porównaj sobie objętościowo tampon do penisa. No moim zdaniem jest różnica wielka
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 16:40   #9
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: tampony a błona dziewicza

Co nie zmienia faktu, że błonę dziewiczą można tamponem przerwać...To, że ja akurat nie przerwałam, wnioskuję stąd, że potem odczuwałam ból...zaś niewielki ból przy aplikacji nie musi świadczyć o jej przerwaniu

Chyba trochę mnie nie zrozumiałaś:P
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 16:44   #10
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: tampony a błona dziewicza

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że błonę dziewiczą można tamponem przerwać...To, że ja akurat nie przerwałam, wnioskuję stąd, że potem odczuwałam ból...zaś niewielki ból przy aplikacji nie musi świadczyć o jej przerwaniu

Chyba trochę mnie nie zrozumiałaś:P
Bardzo zrozumiałam, ale nie chciało mi się już swojej wypowiedzi rozwijać ;p w każdym bądź razie wniosek z tego taki, błonę przy stosowaniu można przerwać, ale nie trzeba ;p
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 11:05   #11
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: tampony a błona dziewicza

Cytat:
Napisane przez kateya Pokaż wiadomość
Witam! Nigdy nie używałam tamponów ale teraz postanowiłam spróbować, aby zobaczyć jak to jest. Czy możliwe jest przebicie błony dziewiczej przez tampon? Nie śmiejcie się ze mnie bo na prawdę nie wiem, a nie chcę z jednym pytaniem iść do ginekologa, poza tym w internecie mniej się wstydzę pytać:PP .
Przy wkładaniu tampona czułam delikatny ból ale z tego co czytałam na ulotce informującej to chyba normalne. Nie wiem jak wyczuć błonę dziewiczą (?) I czy mogłam ją rozerwać? Nie bolało mnie bardzo, tak odrobinkę ale czytałam że niektóre dziewczyny mają delikatną błonę i nawet nie czują kiedy się jej pozbywają.
Liczę na sensowne odpowiedzi a nie nabijanie się Pozdrawiam.

a Tobie tak na tej błonie zależy, nie chcesz się z nią rozstawać czy o co Ci ogólnie chodzi?

Edytowane przez ogolnie
Czas edycji: 2012-02-04 o 11:06
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 22:24   #12
Niewymierna
Rozeznanie
 
Avatar Niewymierna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 737
Dot.: tampony a błona dziewicza

Hm, podczas okresu błona dziewicza pozwala na aplikacje tamponów z tego co mi wiadomo

Chociaż słyszałam też o przypadkach uszkodzenia jej. Dziewictwo i tak leży najbardziej w Twojej głowie, więc błona nie jest najważniejsza.

Ja podczas pierwszego razu nie czułam ani większego bólu, ani nie było krwi, więc możliwe, że niezauważalnie uszkodziła się podczas sportu albo właśnie aplikacji tamponów
Niewymierna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 14:13   #13
MaDziA=]
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 445
Dot.: tampony a błona dziewicza

jest możliwe u mnie niestety tak było :/
MaDziA=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.