Pytania i porady fryzjerskie - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-04-19, 08:45   #2641
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 2 761
Dot.: Czy naprawde moge rozja¶niæ farb± w³osy farbowane?

Cytat:
Napisane przez Olenka20 Poka¿ wiadomo¶æ
Do tej pory wydawa³o mi siê, ¿e w³osy farbowane rozja¶niê tylko rozja¶niaczem. Ale dzis wyczyta³am, ¿e mo¿na to stopniowo robic farb±.
farb± superrozja¶niaj±c± zadzia³asz tylko na w³osy farbowane na niezbyt ciemne kolory. Np jakby¶ farbowa³a poziomem 7 czy 8 ale zdecydowa³a, ¿e chcesz mieæ jeszcze ja¶niejsze w³osy. Ale to te¿ wymaga cierpliwo¶ci i kombinowania, ¿eby odrosty nie by³y du¿o ja¶niejsze od farbowanej d³ugo¶ci.

Jak bardzo chcesz rozja¶niæ w³osy? Mo¿esz kupiæ dekoloryzator albo zrobiæ k±piel rozja¶niaj±c± (rozja¶niacz i wodê utlenion± do niego mieszasz z szamponem i od¿ywk± - rozja¶nia delikatniej i nie niszczy w³osów).
emma-e4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-19, 09:38   #2642
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Czy naprawde moge rozja¶niæ farb± w³osy farbowane?

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Poka¿ wiadomo¶æ
farb± superrozja¶niaj±c± zadzia³asz tylko na w³osy farbowane na niezbyt ciemne kolory. Np jakby¶ farbowa³a poziomem 7 czy 8 ale zdecydowa³a, ¿e chcesz mieæ jeszcze ja¶niejsze w³osy. Ale to te¿ wymaga cierpliwo¶ci i kombinowania, ¿eby odrosty nie by³y du¿o ja¶niejsze od farbowanej d³ugo¶ci.

Jak bardzo chcesz rozja¶niæ w³osy? Mo¿esz kupiæ dekoloryzator albo zrobiæ k±piel rozja¶niaj±c± (rozja¶niacz i wodê utlenion± do niego mieszasz z szamponem i od¿ywk± - rozja¶nia delikatniej i nie niszczy w³osów).
Da siê rozja¶niæ farb± superrozja¶niaj±c± w³osy farbowane na ciemne kolory, ale... musz± byæ mocno zniszczone sprawdzone info
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-19, 09:45   #2643
etitka
Raczkowanie
 
Avatar etitka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 44
Z br±zu na blond

Dziewczyny czy mo¿ecie pomóc?
Mam w³osy w kolorze (farbowanym) czekoladowy br±z chcia³abym zrobiæ sobie jasniejsze refleksy. Tak jak na zdjêciu ponizej, czy mozecie mi doradzic jak± konkretnie farb± to zrobic?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg sombre-209x300.jpg (21,5 KB, 9 za³adowañ)
etitka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-19, 09:46   #2644
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Czy naprawde moge rozja¶niæ farb± w³osy farbowane?

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Da siê rozja¶niæ farb± superrozja¶niaj±c± w³osy farbowane na ciemne kolory, ale... musz± byæ mocno zniszczone sprawdzone info
Mocno zniszczone w³osy da siê nawet i rozja¶niæ kilkukrotnym mocnym myciem w³osów. Te¿ sprawdzone info. Kolor schodzi a¿ mi³o.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-19, 09:57   #2645
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Czy naprawde moge rozja¶niæ farb± w³osy farbowane?

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
mocno zniszczone w³osy da siê nawet i rozja¶niæ kilkukrotnym mocnym myciem w³osów. Te¿ sprawdzone info. Kolor schodzi a¿ mi³o.
:d
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-19, 10:34   #2646
Olenka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

teraz kolor jest taki jak na zdjeciu

a chcia³abym taki 7.1

a jakbym zrobila sombre to by to mialo rece i nogi na tym kolorze?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie0256[1].jpg (141,5 KB, 15 za³adowañ)
__________________
Start 84 kg
Obecna waga 84
Waga docelowa 54

Edytowane przez Olenka20
Czas edycji: 2016-04-19 o 10:36
Olenka20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-19, 14:49   #2647
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Denriada Poka¿ wiadomo¶æ
Witam.
Mam pytanie odno¶nie strzy¿enia w³osów metod± gor±cych no¿yczek.
Czy takie ciêcie powinno odbywaæ siê na w³osach mokrych czy suchych? Jest jaka¶ ró¿nica?
Pozdrawiam
Na suchych.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-04-22, 08:04   #2648
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

bardzo prosze o pomoc,
do tej pory farbowa³am w³osy u fryzjera, ale ostatnio p³ace coraz wiecej i jestem coraz mniej zadowolona z uzyskanego koloru, dlatego postanowi³am ze wróce do samodzielnego farbowania.
W czym mam problem:
w³osy przy odroscie s± na poziomie 5 i tak± farb± je farbuje+woda6%, natomiast reszta w³osów jest na poziomie 6 moze 7 i tu mam problem poniewaz nie chcialabym ich przyciemnic i nie wiem w jaki numer farby celowac i jakie oxy. Chcia³am zafarbowac Majirel Cool Cover nr 7 i 7.1 w proporcji 50/50 na oxy 6% lub 6 i 6.1 na tym samym oxy. Boje sie ze 7 nie chwyci nic a 6 przyciemni mi za bardzo to co mam . Nie znam tych farb , nigdy nimi nie farbowa³am. Chce sie pozbyc tez z³oto-czerwonej poswiaty, lubie ch³odne kolry. Moze jakim¶ rozwiazaniem by³oby pomieszanie poziomu 6 i 7 np. 6 i 7.1?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-22, 16:49   #2649
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Zrobi³abym mieszankê jak piszesz, albo po³o¿y³a po prostu farbê na poziomie 6, skoro na tym poziomie masz w³osy.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-23, 14:03   #2650
201610111032
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 37 011
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mam pytanko. Czy w³osy naturalne w kolorze ¶redni blond z lekk± siwizn± warto myæ szamponami fioletowymi? My¶licie czy to co¶ w ogóle zmieni?
201610111032 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-23, 17:30   #2651
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 2 761
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

ale po co? siwe w³osy bêda ³apaæ barwnik i robiæ siê jeszcze bardziej srebrne.
emma-e4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-24, 09:24   #2652
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Zrobi³abym mieszankê jak piszesz, albo po³o¿y³a po prostu farbê na poziomie 6, skoro na tym poziomie masz w³osy.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
Dziêki, a czy mogê spokojnie po³o¿yæ mieszankê 6+6.1 je¶li mam po¶wiatê czerwon±? Boje siê czy nie wyjdzie jaki¶ gloniasty odcieñ i jeszcze jedno - oxy 6%?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-24, 10:02   #2653
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomo¶ci: 3 029
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez miszona Poka¿ wiadomo¶æ
Mam pytanko. Czy w³osy naturalne w kolorze ¶redni blond z lekk± siwizn± warto myæ szamponami fioletowymi? My¶licie czy to co¶ w ogóle zmieni?
Ja te¿ uwa¿am, ¿e to tylko podkre¶li siwe. Nie ma sensu
ally5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-25, 01:48   #2654
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez cebulki Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki, a czy mogê spokojnie po³o¿yæ mieszankê 6+6.1 je¶li mam po¶wiatê czerwon±? Boje siê czy nie wyjdzie jaki¶ gloniasty odcieñ i jeszcze jedno - oxy 6%?
3%. Do tonowania najlepiej. Chyba ¿e s± siwe w³oski to wtedy 6.
Je¶li Po¶wiata jest tylko czerwona, nie masz siê czego obawiaæ. Je¶li jednak masz z³oto czy ¿ó³ty, nie k³adz .1- to mo¿e a nawet powinno daæ zieleñ. Po¶wiatê czerwon± mo¿esz te¿ zniwelowaæ odcieniem zielonym, metalicznym. Niestety niewiele farb je ma. Alfaparf 6.7 dla przyk³adu. Lub te¿ majirel 6.17 - metaliczno popielaty.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-25, 10:15   #2655
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
3%. Do tonowania najlepiej. Chyba ¿e s± siwe w³oski to wtedy 6.
Je¶li Po¶wiata jest tylko czerwona, nie masz siê czego obawiaæ. Je¶li jednak masz z³oto czy ¿ó³ty, nie k³adz .1- to mo¿e a nawet powinno daæ zieleñ. Po¶wiatê czerwon± mo¿esz te¿ zniwelowaæ odcieniem zielonym, metalicznym. Niestety niewiele farb je ma. Alfaparf 6.7 dla przyk³adu. Lub te¿ majirel 6.17 - metaliczno popielaty.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
napewno nie mam zó³tego koloru,ale raz widze czerwona poswiate a raz z³ot±- zale¿y w jakim ¶wietle, moze faktycznie bezpieczniejsz± opcja jest po³ozenie metalicznego z Majirel czyli np.6,17?
Z oxy tez sie zakreci³am - na d³ugosci nie mam siwych wlosów czyli 3% wystarczy Siwe mam tylko przy skórze i tam robie na wodzie 6% w³asnie.
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-25, 15:13   #2656
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez cebulki Poka¿ wiadomo¶æ
napewno nie mam zó³tego koloru,ale raz widze czerwona poswiate a raz z³ot±- zale¿y w jakim ¶wietle, moze faktycznie bezpieczniejsz± opcja jest po³ozenie metalicznego z Majirel czyli np.6,17?
Z oxy tez sie zakreci³am - na d³ugosci nie mam siwych wlosów czyli 3% wystarczy Siwe mam tylko przy skórze i tam robie na wodzie 6% w³asnie.
Czyli z oxy wszystko jasne.
Kochana, powiem tak. Przypatrz siê, zapytaj kilku znajomych, bo je¶li jest z³oto i wtedy polozysz popiel czy metaliczny odcieñ, bêdzie glonek jak nie wiem. Przy metalicznym w takim przypadku nawet gorszy! Ale je¶li jest porz±dna Po¶wiata czerwieni, k³adz .17 na spokojnie.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-26, 09:25   #2657
kingae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 9
GOldwell Topchic proszê o radê

WItam,
Mam dosyæ wydawania kasy na farbowanie. W³osy naturalne - ¶redni podchodz±cy pod ciemny blond. Takie ciemniejsze mysie. Farbowane mam na blond raczej z³oty w ciep³ym odcienie. Wybra³am farby goldwell topchic mieszankê w odcieniu 9g i 9gn. Czyta³am gdzie¶ ¿e odcieñ naturalny na odrost mo¿e wyj¶æ z zielonkaw± po¶wiat±. Czy dobrze wybra³am? Czy kto¶ farbowa³ tym odcieniem?
kingae jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-27, 08:57   #2658
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli z oxy wszystko jasne.
Kochana, powiem tak. Przypatrz siê, zapytaj kilku znajomych, bo je¶li jest z³oto i wtedy polozysz popiel czy metaliczny odcieñ, bêdzie glonek jak nie wiem. Przy metalicznym w takim przypadku nawet gorszy! Ale je¶li jest porz±dna Po¶wiata czerwieni, k³adz .17 na spokojnie.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
dziêkuje za rady
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-27, 16:40   #2659
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: GOldwell Topchic proszê o radê

Cytat:
Napisane przez kingae Poka¿ wiadomo¶æ
WItam,
Mam dosyæ wydawania kasy na farbowanie. W³osy naturalne - ¶redni podchodz±cy pod ciemny blond. Takie ciemniejsze mysie. Farbowane mam na blond raczej z³oty w ciep³ym odcienie. Wybra³am farby goldwell topchic mieszankê w odcieniu 9g i 9gn. Czyta³am gdzie¶ ¿e odcieñ naturalny na odrost mo¿e wyj¶æ z zielonkaw± po¶wiat±. Czy dobrze wybra³am? Czy kto¶ farbowa³ tym odcieniem?
Wybra³a¶ dobrze, to ciep³e odcienie, wiêc nie bêdzie zielono. Jednak odrost mo¿e nie z³apaæ Ci po samej zwyk³ej farbie.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez cebulki Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkuje za rady
Nie ma za co.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-28, 10:31   #2660
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 2 761
Dot.: GOldwell Topchic proszê o radê

Pytanie do dziewczyn, które u¿ywa³y tonera do tonowania blondu. Mam blond na poziomie 8-9, miejscami nawet 9-10. Odcienie i bardziej rudawe, szczególnie pod spodem i odrost, oraz bardziej z³ote. Kupi³am toner, popielaty - bez wzglêdu na ryzyko zieleni na ja¶niejszych w³osach, muszê co¶ zrobiæ z t± rudo¶ci±. Tonowanie robi³am mieszaj±c toner (3cm) z wod± utlenion±, od¿ywk± i szamponem. Nie by³am pewna proporcji - w przepisie jaki mia³am by³o porcja wody utlenionej, szamponu i od¿ywki plus tyle tonera ile wychodzi z poziomu jasno¶ci w³osów. Da³am po równo szamponu i od¿ywki, i trochê mniej wody, bo mia³am tylko 9%, wiêc ¿eby jej moc trochê zmniejszyæ, plus 3cm tonera, razem by³o tego 100ml. Na³o¿y³am na ca³o¶æ na 20 minut.
I co? jasne pasma z przodu g³owy sta³y siê trochê stalowe (ale wcale nie zielone czy bure). reszta prawie w ogóle siê nie zmieni³a, a naturalny 1cm odrostu jakby lekko siê wyz³oci³ i rozja¶ni³, wiêc pewnie woda by³a za mocna. Co teraz? Dawaæ wiêcej tonera? Jakie proporcje zrobiæ, ¿eby u¿ywaj±c 9% wody zmniejszyæ jej moc do 6% czy nawet mniej procent?
Wolê, ¿eby moje w³osy ukaza³y siê ¶wiatu w kolorze brudnej ¶cierki ni¿ dalej ¶wieci³y t± rudo¶ci± wiêc jestem gotowa na wszystko
emma-e4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-28, 14:01   #2661
Lena00569
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziewczyny mam wa¿ne pytanie!
Je¶li powtarzam siê to przepraszam, ale nie wiem co mam zrobiæ z moimi w³osami (d³ugo¶æ - lekko za ramiona)

Niestety mam bardzo zniszczone, wysuszone koñcówki od u¿ywania prostownicy! Czy jest jaki¶ sposób OPRÓCZ podcinania aby siê nie £AMA£Y? strasznie siê ³ami± i nie mogê ich zapu¶ciæ, ale szkoda mi mojej d³ugo¶ci... Chyba nigdy ich nie zapuszczê bez odpowiedniego ¶ciêcia, prawda?

-- Je¿eli to jest jedynie wyj¶cie, to:
Czy je¶li nie zetnê od razu wszystkich zniszczonych w³osów tyle cm ile powinnam ¿eby by³y zdrowe to te nie ¶ciête (czyli z 3 cm zniszczonych mi zostanie) bêdê musia³a potem i tak ¶ci±æ? Czy one ju¿ nie bêd± siê ³amaæ je¶li skoñczê z prostownic±? G³upie pytanie, ale ju¿ sama nie wiem jak to jest..

Zale¿y mi na tym ¿eby ¶ci±æ wszystkie zniszczenia za jednym zamachem, ale z drugiej strony nie chcê w³osów krótszych ni¿ do ramion (je¶li zetnê te 3 cm o których wcze¶niej pisa³am to bêd± jeszcze krótsze..) Przeczuwam, ¿e je¿eli chcê jedn± wizytê u fryzjera to bêdê musia³a pozbyæ siê wszystkich cm zniszczonych w³osów :-/

Pomocy
Lena00569 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-28, 14:26   #2662
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: GOldwell Topchic proszê o radê

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Poka¿ wiadomo¶æ
Pytanie do dziewczyn, które u¿ywa³y tonera do tonowania blondu. Mam blond na poziomie 8-9, miejscami nawet 9-10. Odcienie i bardziej rudawe, szczególnie pod spodem i odrost, oraz bardziej z³ote. Kupi³am toner, popielaty - bez wzglêdu na ryzyko zieleni na ja¶niejszych w³osach, muszê co¶ zrobiæ z t± rudo¶ci±. Tonowanie robi³am mieszaj±c toner (3cm) z wod± utlenion±, od¿ywk± i szamponem. Nie by³am pewna proporcji - w przepisie jaki mia³am by³o porcja wody utlenionej, szamponu i od¿ywki plus tyle tonera ile wychodzi z poziomu jasno¶ci w³osów. Da³am po równo szamponu i od¿ywki, i trochê mniej wody, bo mia³am tylko 9%, wiêc ¿eby jej moc trochê zmniejszyæ, plus 3cm tonera, razem by³o tego 100ml. Na³o¿y³am na ca³o¶æ na 20 minut.
I co? jasne pasma z przodu g³owy sta³y siê trochê stalowe (ale wcale nie zielone czy bure). reszta prawie w ogóle siê nie zmieni³a, a naturalny 1cm odrostu jakby lekko siê wyz³oci³ i rozja¶ni³, wiêc pewnie woda by³a za mocna. Co teraz? Dawaæ wiêcej tonera? Jakie proporcje zrobiæ, ¿eby u¿ywaj±c 9% wody zmniejszyæ jej moc do 6% czy nawet mniej procent?
Wolê, ¿eby moje w³osy ukaza³y siê ¶wiatu w kolorze brudnej ¶cierki ni¿ dalej ¶wieci³y t± rudo¶ci± wiêc jestem gotowa na wszystko
Z tonerami przy jasnym blondzie jest taki problem, ¿e te ju¿ jasne idealne pasma niestety od razu ³api± za mocno. Mo¿e kto¶ móg³by pomóc Ci na³o¿yæ toner tylko na wybrane pasma, które trzeba wyrównaæ? Plus, do tonowania zawsze u¿ywam 3%. Wy¿sze oxy tylko wybijaja z³ote tony.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Lena00569 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mam wa¿ne pytanie!
Je¶li powtarzam siê to przepraszam, ale nie wiem co mam zrobiæ z moimi w³osami (d³ugo¶æ - lekko za ramiona) rosi:

Niestety mam bardzo zniszczone, wysuszone koñcówki od u¿ywania prostownicy! Czy jest jaki¶ sposób OPRÓCZ podcinania aby siê nie £AMA£Y? strasznie siê ³ami± i nie mogê ich zapu¶ciæ, ale szkoda mi mojej d³ugo¶ci... Chyba nigdy ich nie zapuszczê bez odpowiedniego ¶ciêcia, prawda?

-- Je¿eli to jest jedynie wyj¶cie, to:
Czy je¶li nie zetnê od razu wszystkich zniszczonych w³osów tyle cm ile powinnam ¿eby by³y zdrowe to te nie ¶ciête (czyli z 3 cm zniszczonych mi zostanie) bêdê musia³a potem i tak ¶ci±æ? Czy one ju¿ nie bêd± siê ³amaæ je¶li skoñczê z prostownic±? G³upie pytanie, ale ju¿ sama nie wiem jak to jest..

Zale¿y mi na tym ¿eby ¶ci±æ wszystkie zniszczenia za jednym zamachem, ale z drugiej strony nie chcê w³osów krótszych ni¿ do ramion (je¶li zetnê te 3 cm o których wcze¶niej pisa³am to bêd± jeszcze krótsze..) Przeczuwam, ¿e je¿eli chcê jedn± wizytê u fryzjera to bêdê musia³a pozbyæ siê wszystkich cm zniszczonych w³osów :-/

Pomocy
Najlepiej by³oby od razu ¶ci±æ to co zniszczone, bo zniszczenia id± w górê. Dalej bêd± siê ³amaæ. Jednak mo¿esz spróbowaæ zrobiæ to na przyk³ad na dwa razy a w tym czasie zabezpieczaæ koñce olejkami, serum, nak³adaæ porz±dne maski i oleje. To taka sztuczna reanimacja na czas zapuszczenia tej ilo¶ci, która musisz ¶ci±æ. Niestety, co spalone tego nie skleisz.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-28, 14:26   #2663
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 2 761
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Je¶li w³osy s± uszkodzone mocno, to bêd± siê ³amaæ i rozdwajaæ dalej. Zostawianie mocno zniszczonych w³osów ze wzglêdu na d³ugo¶æ naprawdê nie ma sensu - czasem takie koñcówki przesuszone tylko odejmuj± w³osom urody. Te¿ nie lubiê krótszych ni¿ do ramion, ale lepiej raz obci±æ w³osy i zapuszczaæ zdrowe i g³adkie. U¿ywasz olejów na w³osy? Kuracja olejowa bardzo poprawia elastyczno¶æ w³osa
emma-e4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-28, 17:39   #2664
Lena00569
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Najlepiej by³oby od razu ¶ci±æ to co zniszczone, bo zniszczenia id± w górê. Dalej bêd± siê ³amaæ. Jednak mo¿esz spróbowaæ zrobiæ to na przyk³ad na dwa razy a w tym czasie zabezpieczaæ koñce olejkami, serum, nak³adaæ porz±dne maski i oleje. To taka sztuczna reanimacja na czas zapuszczenia tej ilo¶ci, która musisz ¶ci±æ. Niestety, co spalone tego nie skleisz.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
Rozumiem, dziêki za odpowied¼. Tak my¶la³am, ¿e niestety nie ma innej opcji. No có¿, pozostaje mi tylko udaæ siê na ¶ciêcie do fryzjera.


Cytat:
Napisane przez emma-e4 Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li w³osy s± uszkodzone mocno, to bêd± siê ³amaæ i rozdwajaæ dalej. Zostawianie mocno zniszczonych w³osów ze wzglêdu na d³ugo¶æ naprawdê nie ma sensu - czasem takie koñcówki przesuszone tylko odejmuj± w³osom urody. Te¿ nie lubiê krótszych ni¿ do ramion, ale lepiej raz obci±æ w³osy i zapuszczaæ zdrowe i g³adkie. U¿ywasz olejów na w³osy? Kuracja olejowa bardzo poprawia elastyczno¶æ w³osa
Masz ca³kowit± racjê, jednak czasami ciê¿ko jest siê "prze³amaæ", bo w³osy praktycznie od zawsze mi siê ³ami±, nie mogê ich zapu¶ciæ i to niestety wina prostownicy, z której ciê¿ko mi zrezygnowaæ, ale obieca³am sobie ¿e tym razem bêdzie inaczej. Tak, u¿ywam olejów, jednak chyba bez sensu olejowaæ zniszczone w³osy tak mi siê wydaje.
Dziêki za odpowied¼!
Lena00569 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-28, 19:34   #2665
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Schowaj prostownice g³êboko, zadbaj intensywnie o pielêgnacjê zdrowych ju¿ w³osów po scieciu. Za kilka miesiêcy zobaczysz piêkny efekt. Warto.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-29, 07:25   #2666
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 2 761
Dot.: GOldwell Topchic proszê o radê

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Z tonerami przy jasnym blondzie jest taki problem, ¿e te ju¿ jasne idealne pasma niestety od razu ³api± za mocno. Mo¿e kto¶ móg³by pomóc Ci na³o¿yæ toner tylko na wybrane pasma, które trzeba wyrównaæ? Plus, do tonowania zawsze u¿ywam 3%. Wy¿sze oxy tylko wybijaja z³ote tony.
Dziêki, spróbujê najpierw wymieszaæ wodê utlenion± ze zwyk³a, tak, ¿eby mieæ 3% a potem robiæ resztê mieszanki. Z na³o¿eniem na wybrane pasma dam sobie radê, bo najja¶niejsze w³osy mam tylko na wierzchu i z przodu g³owy, ³atwo je bêdzie oddzieliæ.
emma-e4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-29, 12:55   #2667
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mam nadziejê, ¿e tak wyjdzie du¿o lepiej.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-30, 15:14   #2668
kamasal
Przyczajenie
 
Avatar kamasal
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Oto jak wysz³a wella koleston 12/96 z 12% oksy na pó³ naturalnych pó³ ombre. Chcia³am mieæ leciutko ró¿owy blond, st±d decyzja o 12/96 (9 - cendre (blue/violet), 6 - violet (cool)).
Powiem szczerze, ¿e by³am przera¿ona zmian±, my¶la³am, ¿e s± rude (by³a ju¿ noc) i nie przytomna tonowa³am alfaparf 10.21, co jak siê domy¶lacie nic nie zmieni³o (rudy niwieluje siê x.11, czyli niebieskim, nie fioletowym). Nastêpnego dnia tonowa³am sam± górê (z malaksem na 2minuty) tonerem profesionnal by fama 0.98 z 3%oksy, ale szczerze to kompletnie nic siê nie zmieni³o.
W prawdziwym ¶wiecie nie s±, a¿ tak nasycone, kolor jest bardzo naturalny, ale i orginalny, nie umia³am siê dopatrzeæ drugiej z takim mniej wiêcej kolorem.
Kolor z³apa³ w miarê równo (uffff) i tylko ja widzê resztki po ombre, co i tak chce zakryæ refleksami u fryzjera pod koniec maja.
Dolna czê¶æ, czyli ta rozja¶niana jest bardziej popielata, ale mi siê kolor MNIEJ podoba, ale te najja¶niesze pasma s± super, dodaj± przestrzenno¶ci.
Przez miesi±c kolor siê nie zmieni³, nie zrudzia³ ani nie z¿ó³ci³ siê.
Zastosowa³am najmocniejsz± mieszankê farbê rozja¶niaj±c± z 12% oksy i nie ma blondu na poziomie 10, czy to znaczy, ¿e mam trudne w³osy? Czy powinnam w takim razie spróbowaæ odrosty zrobiæ z wod± 9%, czego mogê siê spodziewaæ po takiej zmienie?
Czy daj±c alfaparf 11.21 uzyskam podobny efekt? A jaki odcieñ uzyskam daj±æ 11.11?
Czy robi±c teraz inn± farb± albo stê¿eniem bêdzie widaæ poziomy 2cm pasek (taki odrost po miesi±cu ) i z ka¿dym nastêpnym takim eksperymentem dojdzie kolejny odcieñ? Sytuacja nr 1 farbujê 11.11, ale jest przechyla siê w stronê ¿ó³ci, a ja np wolê w stronê rudo¶ci/ró¿u, wiêc nastêpnym razem robiê 11.21.
Sytuacja nr 2 teraz spróbujê z 9%oksy i bêdzie za ciemno to co zrobiæ z takim paskiem nastêpnym razem, przecie¿ nie przeci±gnê na to farby z 12% oksy z odrostów?
Takie ¶wie¿o blondynkowe dylematy, ale wdziêczna bym by³a gdyby która¶ z Was podyskutowa³a ze mn± na ten temat.
Za³±czam to do czego d±¿e
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (41,7 KB, 17 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg ladny0.jpg (59,6 KB, 15 za³adowañ)
kamasal jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-05-01, 00:46   #2669
SugarScarlett
Przyczajenie
 
Avatar SugarScarlett
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 6
Exclamation Gdy farba nie chwyta na odrostach

Hej!

Dziewczyny mam spory problem!

Farba chwyta mi na ca³ych w³osach oprócz rozja¶nionego i ¿ó³tego odrostu. Nie pomagaj± szamponetki, podwójne po³o¿enia farby i tonery do w³osów.

Nie wiem co robiæ wygl±da to naprawdê okropnie! Czym potraktowaæ ten diabelski rozja¶niony odrost, aby mia³ taki sam kolor jak reszta w³osów a nie ¿ó³æ?

Co do niwelowanie ¿ó³tka u¿ywam fioletowych p³ukanek i szamponów. Efekt ¶redni..

Eh... kochane porad¼cie co zrobiæ z tym odrostem. Niech ta farba w koñcu jako¶ chwyci na nim
SugarScarlett jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-05-02, 13:42   #2670
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

A mo¿e pigmentacja?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.