Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-28, 13:06   #1561
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

nmzc ;]
ja uzywam jej 2 dni a juz zdazylam ja polubic ;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 16:54   #1562
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Kupiłam dzisiaj tą piankę i użyłam pierwszy raz, efekt super buzia gładka i miła w dotyku no i ładnie pachnie. Tylko trochę zdziwiła mnie kosystencja, myślałam ze to będzie coś bardziej jak pianka do włosów (konsystencja) ale i tak jest super
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 17:12   #1563
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Tez ja lubie ;] jest taka.. delikatna ;] tlyko niepokoi mnie ten SLS <mysli>
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 19:36   #1564
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Hej a cos na rozszerzone pory???plis mam takie okropne porska na policzkach przy nosie ,z tendencja do przesuszania w tych miejscach,pomimo wylewu tluszczu mam skorki,oczywiscie scera mieszana,karzdy podklad mi wchodzi w te pory co robic!!!czego urzywac???wiecie??
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:24   #1565
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: gładka cera...

Cytat:
Napisane przez singielka1 Pokaż wiadomość
Stosuję peelingi i niestety... skóra niby wygładzona, ale grudki i niedoskonałości są... pozatym efekt niby gładkiej skóry jest bardzo krótki. Stosowałam też ten żel z Avonu.. niestety porażka. Czasem pojawiają mi się ropne krostki, ale silnego trądziku nie mam. Moja skóra jest tłusta. pomóżcie dziewczyny! Dlaczego jedni mają ttaką gładką cerę a inni nie??

mam identyczna cere, jak jestem zaraz po makijazu to przez godzine jest ok, a staram sie uzywac podkladow i pudrow vichy, nouby...

uzywam tez vichy normaderm, peelingi, robie oczyszczania, mam toniki m.in. clean&clear, nawilzam skore w ciagu dnia vichy z mineralami

jak mam dojsc do ladu ze swoja skora?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 17:41   #1566
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez kulaczek Pokaż wiadomość
Hej a cos na rozszerzone pory???plis mam takie okropne porska na policzkach przy nosie ,z tendencja do przesuszania w tych miejscach,pomimo wylewu tluszczu mam skorki,oczywiscie scera mieszana,karzdy podklad mi wchodzi w te pory co robic!!!czego urzywac???wiecie??
Maseczka rozgrzewajaca Garniera. mi pomaga.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 14:11   #1567
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

mi ona nie pomaga
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 15:27   #1568
wiojojka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: gładka cera...

hej! proponuję peelingi enzymatyczne, ja używam z ziaji, taniutki co wcale nie znaczy że gorszy.
Do zanieczyszonej i skłonnej do wyprysków cery, jest gładziutki, różni sie od drobno lub grubo -ziarnistych tym, że nie posiada grudek, przez co nie drażni cery trądikowej i nie "roznosi" otwartych ran. Warto spróbować!
wiojojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 15:28   #1569
wiojojka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: gładka cera...

wiojojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 15:36   #1570
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: gładka cera...

Cytat:
Napisane przez wiojojka Pokaż wiadomość
hej! proponuję peelingi enzymatyczne, ja używam z ziaji, taniutki co wcale nie znaczy że gorszy.
Do zanieczyszonej i skłonnej do wyprysków cery, jest gładziutki, różni sie od drobno lub grubo -ziarnistych tym, że nie posiada grudek, przez co nie drażni cery trądikowej i nie "roznosi" otwartych ran. Warto spróbować!
a zamknął ci pory? bo ja go mam i jakoś mi nie pomaga
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 18:54   #1571
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera...

mi te enzymatyczne nie pasuja.. sa zbyt delikatne. co prawda najlepiej uzywac delikatnych kosmetykow do twarzy, ale akurat peeling moim zdaniem powinien byc mocniejszy. wkoncu nie robi sie go codziennie. a po mechanicznych czuje takie odswierzenie ijakby twarz byla lzejsza xd
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 19:16   #1572
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

ja wole jednak te enzymatyczne.
stosujesz codzienie?
ja najwyżej raz w tygodniu jak mi się przypomni xd.
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 13:10   #1573
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

widziałam dzisiaj w dn w olimpie ten żel myjący ziaja z wapniem
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 13:47   #1574
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Napisalam, ze nie robi sie go codziennie Ja ten zel widzialam a naturze na krakowskim. Ostatni byl, ale nie wzielam. skoncze te pianke i dopiero potem sie po niego udam ;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 13:51   #1575
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Napisalam, ze nie robi sie go codziennie Ja ten zel widzialam a naturze na krakowskim. Ostatni byl, ale nie wzielam. skoncze te pianke i dopiero potem sie po niego udam ;]
oh no tak ślepa jestem xd
też mam zamiar tak zrobić
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 14:10   #1576
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

A mozecie powiedziec cos ciekawego o kremie ogorkowym Ziaji? Szukalam go kilka miesiecy w Lbn i wkoncu znalazlam, ale niewiem czy kupowac;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 15:58   #1577
KBKeiken
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Witam wszystkich. Przeczytałam dużo Waszych wypowiedzi (wszystkich mi się nie chciało:P ). Słyszałam o bratku, cynku, witaminie B2, aloesie i szarym mydle. Co do tego ostatniego, to podobno bardzo wysusza. Ja z żeli myjących polecałabym żel do higieny intymnej. Ma naturalne Ph, jest delikatne i nie wysusza... Bratka stosuję od kilku dni, narazie bez rezultatów (wiem trzeba poczekać)..strasznie obawiam się tego wysypu...Stosowałam kiedyś paste cynkową, ale średnio mi pomagała podobno cynk w tabletkach jest lepszy. Co do witaminy B2 to ktoś już tutaj napisał, że trądzik może być spowodowany jej niedoborem. Nawet jeśli u Ciebie tak nie jest, to napewno będziesz miał ładne włosy i paznokcie.
Na szczęscie u mnie nie jest tak najgorzej. Pryszcze wyskakują głównie na czole i brodzie. Kiedyś stosowałam różne żele i toniki z drogerii, ale nie pomagały wogóle. Przestałam je stoswać, zaczełam lepiej jeść i jest lepiej chociaż nie do końca. Teraz używam też kremu nawilżająco-matującego z Eveline fajny jest. Mam też nieduży problem z przebarwieniami na czole. Jeśli znacie jakieś sprawdzone sposoby to ja chętnie skorzystam
Może słyszeliście kiedyś o maseczce cynamonowej (łyżka cynamonu i woda mineralna to się nakłada na twarz na kilka minut). Strasznie piecze, mi w sumie troche pomogło, ale potem było strasznie. Po kilku dniach stosowania skóra zaczeła mnie swędzieć a w miejscu w którym ją dotknełam lub co gorsza się podrapałam, robiły się wypukłe czerwone ślady...utrzymywały się kilka dni, potem zrobiły się zółte i naszzczęscie znikły.... ale NIE POLECAM....
KBKeiken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 09:08   #1578
darunia2112
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

powiem to tak...jedna z dziewczyn mowila tutaj ze nie nalezy uzywac szarego mydla tylko intensywnie nawilzac skore...-o kto madry przepraszam Was bardzo intensywnie nawilza skore tlusta?????!!!???? majac tlusta cere wskazane jest wrecz wysuszanie jej...czyli inaczej mowiac nie zmienie zdania o funkcjonalnosci szarego mydelka
mi to bardzo pomoglo i nie prawda jest ze po wielu latach stosowania tegoz mydla skora sie zniszczy-mam na to niepodwarzany dowod mojego chlopaka ktory szarego mydla uzywa od 5 lat i mojej mamy ktora uzywa go cale zycie dodam (tak dla smaku) ze wiekszosc ludzi mysli ze moja mama to moja siostra:P radze przemyslec to bardzo dokladnie bo wiem co mowie...nie potrzeba wydawania pieniedzy na niewiadomo jakie kosmetyki choc nie zaszkodzi od czasu do czasu zrobic sobie taki milutki prezencik w postaci drozszego kosmetyku
darunia2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 10:06   #1579
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

grunt to umiarkowanie
jeśli cera sie niemiłosiernie tłuści, błyszczy po godzinie, to warto umyć ją czymś dobrze zmywającym tłuszcz (szare mydło- nie próbowałam ale podejrzewam, że działa na bank, ja polecam żel cleanance Avene) ale też zastosować lekką, leciutką emulsję głęboko nawilżająca (nie polecam kremów z najniższej półki, może lepiej coś z apteki). Skóra tłusta też potrzebuje nawilżenia
dlatego też nie używać szarego mydła i innych wysuszaczy gdy już za kolejnym razem czujemy nie tylko oczysczenie skóry ale jej ściągnięcie, wtedy lepiej przez kolejne dni myć czyms delikatym i posmarować buźkę głęboko nawilżającym lekkim kremikiem, bo jak znowu umyjemy szarym mydłam to i ta zaraz skóra sie zbuntuje i szybko natłuści, będzie chciała ratować swoją warstwe ochronną

Jesli macie tak ze w ciągu miesiąca raz przez kilka dni macie wrażenie , że skóra jest niesamowicie tłusta, a potem sucha albo pomimo swej tłustej warstwy sebum odczuwacie suchośc i robią się niespodzianki to coś z nią nie tak i tez potrzebuje nawilżenia, nie nalezy jej wteddy jeszcze bardziej wysuszać. Pielęgnowac nalezy w zależnosci od stanu skóry, stosować umiar, kiedy jest naprawde tłusto to powinniśmy ją dobrze oczyścic, torszkę osuszenia się przyda, aby uniknąć niespodzianek i nawilżyć a kiedy nie to nie

Ja mam i żel dobrze oczyszcający i łagodząco-nawilżający ( te które wypróbowalam i sie sprawdzają dla mojej cery) podkłady też mam jeden matujący i jeden nawilżający, jedynie oprócz kremów ( nie mam matującego, niestety chyba nie ma takiego który by sie dla mnie nadawał, mam jedynie lekki żel-krem-gdy skóra jest tłusta, oraz półtłusty) To wszytsko używam w zależności od stanu skóry. Nie wyobrażam sobie np stosowania podkładu matującego cały miesiąc, nie da rady tak

napisałyście wiele rad w tym wątku każda powinna dopasować coś dla siebie, każdy jest inny, ma inny rodzaj cery, inny problem na cerze, moż ei moja radu umiaru sie przyda

aa i dodam cos jeszcze, ja nie uważam, że cera która "lekko się błyszczy" nie wiem jak to nazwać (posiadaczki tłustej cery)...hmmm jest brzydką cerą, a tylko te matowe gładkie cery sa ładne, dla mnie cera kobiety z rozszerzonymi porami ale o jednolitym kolorze i na oko dobrze nawilzonej (lekko tłustej że tak to nazwę) wygląda niezwykle młodo i świerzo, niż zmatowiona sucho wyglądająca skóra, a do tego kobiety te mają mniej zmarszczek wyglądają na wiele wiele młodsze jak to juz jedna napisała

Edytowane przez Karlain
Czas edycji: 2008-11-07 o 10:13
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-07, 10:09   #1580
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez darunia2112 Pokaż wiadomość
powiem to tak...jedna z dziewczyn mowila tutaj ze nie nalezy uzywac szarego mydla tylko intensywnie nawilzac skore...-o kto madry przepraszam Was bardzo intensywnie nawilza skore tlusta?????!!!???? majac tlusta cere wskazane jest wrecz wysuszanie jej...czyli inaczej mowiac nie zmienie zdania o funkcjonalnosci szarego mydelka
mi to bardzo pomoglo i nie prawda jest ze po wielu latach stosowania tegoz mydla skora sie zniszczy-mam na to niepodwarzany dowod mojego chlopaka ktory szarego mydla uzywa od 5 lat i mojej mamy ktora uzywa go cale zycie dodam (tak dla smaku) ze wiekszosc ludzi mysli ze moja mama to moja siostra:P radze przemyslec to bardzo dokladnie bo wiem co mowie...nie potrzeba wydawania pieniedzy na niewiadomo jakie kosmetyki choc nie zaszkodzi od czasu do czasu zrobic sobie taki milutki prezencik w postaci drozszego kosmetyku
Cery tłustej nie należy wysuszać, a starać się wpłynąć na mniejsze wydzielanie sebum, a to dwie zupełnie różne rzeczy. Nawilżać TRZEBA! Nie natłuszczać, a nawilżać.
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 10:15   #1581
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
Nawilżać TRZEBA! Nie natłuszczać, a nawilżać.
dokładnie, nawilżanie potrzebne jest także cerze tłustej
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 11:23   #1582
AMLA8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Pytanie do p. Beaty Krajnik

Witam.

Bardzo bym chciała mieć piękną i nieskazitelną (bez przebarwień, rozszeżonych porów, blizn po ospie) cere (jak większość kobiet zresztą), ale aby to osiągnąć musiałaby się ppozbyć nstępujących niedoskonałsci:
- plam płaskich brązowych ma ich z 15 na całej twarzy sa różnej wielkości
- zostały mi także pamiątki po ospie 4 dość głębokie okrągłe dziurki
- oraz rozszeżone pory (mam mieszany typ cery) Mogę załączyć zdjęcia jesli to okazałby się pomocne.
NIE STRASZĘ ALE CZUŁABYM SIĘ LEPIEJ BEZ NICH
Oststnio wypróbowałam serię Bandi z kwasami AHA i odetkało mi pory (nie mam już czarnych kropek) , troszkę też zmiejszyły mi się te pory ale problem dla mnie dalej istnieje
Pani kosmetyczka doradziła zabiegi kwasem migdałowym lub peeling kawitacyjny. Ultradzwięki mi odpadły ze wzgledów zdrowotnych.
Moje pytanie jest następujące czy na poziomie kosmetycznym można usunąć te problemy. Jeśli tak to czy wskazane wyżej metody zniwelują problem czy tylko rozjaśnią brązowe płaskie pieprzyki (średnicy 0,5mm-5mm)? Czy istnieją jakieś inne sposoby. PROSZĘ O PORADĘ

Edytowane przez AMLA8
Czas edycji: 2008-11-07 o 11:25
AMLA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 09:21   #1583
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

A których konkretnie kosmetyków firmy bandi używałaś i gdzie można je dostać? Ja też mam problem z zatkanymi porami i nie mogę się tego pozbyć
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 07:33   #1584
AMLA8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Czesc Ninewest94!

Z Bandi używam krem złuszczajacy z kwasami AHA na noc jest bardzo dobry. Do kupienia na stronie producenta, w wiekszych miastach sa sklepy firmowe lub sklepach internetowych. Uzywam tez maski drozdzowej i peeling enzymatyczny (sa O.K.).

Pozdrawiam
A.M. L.A.

Edytowane przez AMLA8
Czas edycji: 2008-11-12 o 07:36
AMLA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 15:30   #1585
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Aha, dzięki w takim razie poszukam
aa i jeszcze mam pytanie, czy trzeba używac filtrów przy tym kremiem bo w końcu to kwasy i tak się zastanawiam...

Edytowane przez ninewest94
Czas edycji: 2008-11-12 o 15:33
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 14:32   #1586
AMLA8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Czesc ponownie.
Niby producent pisze ze tam jest nieweilkie stezenie kwasow i krem ma za zadanie przygotowac skore po zabiegi kwasami, ale ja uzywwm zawsze kremow w filtrami i tym razem rowniez ich uzywalam (SPF10-SPF18). NA WSZELKI WYPADEK STOSOWAŁABYM TAK CZY TAK.


pozdrawiam i owocnych rezultatow na buzi
AMLA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:00   #1587
rassberry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Hi cos nie chca mi sie wstawiac wiadomosci :/ pruboje
rassberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:10   #1588
rassberry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

ok cos sie da Kurcze fajny topik , kiedys sporo robilam roznych maseczek domowych i wszystko zapisywalam w wielkim notatniku , mam przerozniaste metody na wiele problemow z cera i rzeczywiscie niektore dosc mocno pomogly

ale ja natomiast przekonalam sie na wlasnej buzce ze im mniej tym faktycznie lepiej i nie zgadzam sie do konca ze trzeba uzywac dobrych kosmetykow z drogerii aby cera byla zdrowa i gladka a niestety czesto bywa tak ze brak kaski zmusza nas do szukania tanszych sposobow....

moja cera jest troche problematyczna , troche mieszana troche przesuszona z rozszerzonymi porami i zaskornikami no i zaden kremik nawet poltlusty nie wchodzi w gre bo od razu mnie zesyfi , wiec myje buzie zelem dla dzieci bebedream jest w takiej duzej butli , rano smaruje buzie perfecta dax cosmetics jest super a wieczorem kremikiem bebedream do twarzy tym w zolto zielonym opakowaniu i buziula naprawde gladziusienka

polecam tez zel flosleku z nagietka zwlaszcza dla tlustej cery jest swietny bo jest zupelnie beztluszczowy a jak mi cos wyskoczy to smaruje propolisem tylko zeby nie smarowac zbyt duzej powierzchni bo jest na spirytusie a co do zwezonia porow to nie mam jeszcze sposobu ....pf
rassberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:18   #1589
rassberry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 20
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

a co do szarego mydla, uwazam ze nie nalezy negowac czegos co nam nie pasuje i wedlug nas nie jest dobre a pomaga komus innemu
ja dlugi czas mylam buzie mydelkiem bambino dla dzieci i mialam super gladka buzke a moja mama ktora ma teraz 60 lat cale zycie myje twarz mydlem i dopiero po 40 stce zaczela uzywac innych kremow niz nivea a ma cere jak marzenie dla niejednej kobiety w jej wieku i nie tylko
dodam tez ze wlasciwie wogole sie nie malowala , czasem od wielkiego swieta zrobilam jej jakis makijaz ale rzadko i chyba cos w tym jest ze nadmiar nawet kosmetykow upiekszajacych niszczy skore....
rassberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 02:00   #1590
anetac33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 52
Dot.: peeling płynem Jessnera

Starszy wątek, ale może jeszcze się komuś przyda, wiadomości z strony:
http://www.laser-medica.szczecin.pl/peeling-chemiczny/

Roztwór Jessnera:

  • mieszanina rezorcynolu, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i 95% etanolu,
  • preparat nakłada się na skórę za pomocą specjalnego pędzelka,
  • po 1-3 minutach od aplikacji pacjent odczuwa nieprzyjemne doznania pod postacią uczucia pieczenia i palenia skóry; można zminimalizować te odczucia stosując wentylator bądź też schłodzone woreczki z żelem tzw. cold pack,
  • w tym czasie obserwujemy zbielenie naskórka, co świadczy o prawidłowej reakcji skóry,
  • nieprzyjemne doznania mijają po kilkunastu sekundach - kilku minutach; zależy to od osobniczej wrażliwości skóry,
  • można ponownie zaaplikować 1-3 warstw roztworu, zwłaszcza w miejscach, w których zależy nam na największym efekcie, można też zastosować niewielki ucisk dla zwiększenia penetracji preparatu;
W jakich sytuacjach wskazany jest peeling roztworem Jessnera:
  • przebarwienia pozapalne,
  • trądzik zaskórnikowy,
  • u osób nietolerujących leczenie isotretinoiną (Roaccutanem);
Po peelingu roztworem Jessnera:
  • bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona z widocznymi miejscami zbielenia, po kilku minutach nie widać zbielenia, natomiast skóra robi się wygładzona,
  • właściwe złuszczanie rozpoczyna się po ok. 2-3 dniach od zabiegu, skóra zmienia barwę na kolor brązowy, pacjent ma uczucie posiadania „skorupki” na skórze, następnie dochodzi do powolnego złuszczania się naskórka - proces ten trwa kolejne 3-4 dni,
  • nie wolno zdrapywać płatów złuszczającego się naskórka! sprzyja to powstawaniu przebarwień i/lub blizn,
  • w okresie złuszczania najczęściej pacjent musi pozostać w domu (3-4 dni) - można to rozwiązać wykonując peeling w środę lub czwartek, wówczas najintensywniejszy proces złuszczania przypada na weekend;
Kolejne zabiegi (4-6) z użyciem roztworu Jessnera wykonuje się w odstępach ok. 4-tygodniowych.

Ja tez poszukuję jakiegoś "cudownego" środka na blizny, które zostawiła mi ospa w 22 roku życia. Obecnie jestem już po 30, nie mam większych problemów, tyle co może sprawiać cera tłusta, szczególnie w okolicach miesiączkowych; po prostu teraz jakoś te blizny zaczęły mnie bardziej denerwować. Pozdrawiam wszystkich
anetac33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 13:23:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.