Laserowa korekta wady wzroku - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-23, 10:18   #2011
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez KOBAS1982 Pokaż wiadomość
Witam
czy Ktoś z was miał dokorygowaną wadę wzroku ?

po mojej dość dużej wadzie astygmatyzmu od zabiegu po ośmiu miesiącach mam -1,0 na obu oczach : i ostatnią wizytę albo i nie mam w styczniu będzie to 12 miesięcy od zabiegu i prawdopodobnie będę miał DOKORYGOWANĄ wadę wzroku tzw. wada cząstkowa i pytanie DO WAS CZY MIELIŚCIE ?

Pani dr. powiedziała , że będzie mnie Ona kosztować dodatkowo ok. 1,5k ;( a wiem ze wcześniej była mowa o rocznej gwarancji (dziwnie się tłumaczyła że gwarancja dotyczyła kiedyś = wcześniejszych lat ) na ten moment dokorygowanie odpłatne...
Jaką miałaś wadę przed operacją? Pewnie w Twojej kliknice kiedyś było dekoreka robiona w cenie 1 operacji, a teraz to zmienili. Ktoś na forum, bodajże w 2015 r. pisał, że też musiał dopłacać 1,5k na dekorygowanie, jak Ty. Jaka klinika i gdzie?

Edytowane przez gilgocze
Czas edycji: 2017-10-23 o 13:45
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 13:53   #2012
Uranka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hej dziewczyny!
Założyłam specjalnie konto żeby podzielić się z Wami grupą wspracia na fb, żeby pogadać tak "po ludzku", bez reklam itp. Tutaj link: https://www.facebook.com/groups/lase...rekcja.wzroku/
Uranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 18:39   #2013
KOBAS1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gilgocze Pokaż wiadomość
Jaką miałaś wadę przed operacją? Pewnie w Twojej kliknice kiedyś było dekoreka robiona w cenie 1 operacji, a teraz to zmienili. Ktoś na forum, bodajże w 2015 r. pisał, że też musiał dopłacać 1,5k na dekorygowanie, jak Ty. Jaka klinika i gdzie?
hej miałem rok w 2016 koniec grudnia , metodą FEMTOLASIK
cylindry OL -4,75 OL -3,25 i jeszcze plusy (dokładnie już nie pamiętam) teraz mam -1,0 i czekam do stycznia może coś jeszcze zejdzie....

OPTEGRA KRAKÓW
KOBAS1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 08:05   #2014
honeyed
Przyczajenie
 
Avatar honeyed
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam wszystkich!
Wnikliwie czytałam wątek a teraz w czwartek sama poddałam się zabiegowi Lentivu.
OP -2.75 OL -3.25
Lekarz zastanawiał się czy korygować to co wyżej czy dodać jeszcze 0.25 do każdego oka bo jestem pomiędzy tymi wartościami. Wczoraj wizyta kontrola i widzę 100% wg tablic. Tylko.... Ta mgła.... ile się ona utrzymuje? Ktoś może cos podpowiedzieć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
honeyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 09:24   #2015
Martinique84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja jestem przed zabiegiem, ale z tego co wiem oko goi się około miesiąca. A co lekarz na tę młę powiedział? Rozumiem, że podałaś wyniki badania komputerowego na każde oko. Dlaczego lekarz zastanawial się żeby korygować inaczej niż to wynika z badania?
Martinique84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 09:28   #2016
honeyed
Przyczajenie
 
Avatar honeyed
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Może niecierpliwa jestem. Widzę 100% po wizycie kontrolnej. Ta mgła podobno wynika z gojenia i będzie z dnia na dzień znikać. Aczkolwiek ciekawa jestem jaki czas sie jej spodziewać jeszcze
Tyle wyszło z badania optometrystki. Lekarka zastanawiała się czy nie celować w wartości o ćwiartkę wyższe ale okazało się ze jestem pomiędzy 3.25 i 3.50 na oku lewym. Na oku prawym 2.75-3.00. celowano ostatecznie w niższe wartości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
honeyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 09:36   #2017
Badanie91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez honeyed Pokaż wiadomość
Może niecierpliwa jestem. Widzę 100% po wizycie kontrolnej. Ta mgła podobno wynika z gojenia i będzie z dnia na dzień znikać. Aczkolwiek ciekawa jestem jaki czas sie jej spodziewać jeszcze
Tyle wyszło z badania optometrystki. Lekarka zastanawiała się czy nie celować w wartości o ćwiartkę wyższe ale okazało się ze jestem pomiędzy 3.25 i 3.50 na oku lewym. Na oku prawym 2.75-3.00. celowano ostatecznie w niższe wartości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak z ciekawości - ile jesteś dni po zabiegu? Miałaś może jeszcze astygmatyzm?
Badanie91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-29, 09:39   #2018
honeyed
Przyczajenie
 
Avatar honeyed
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Badanie91 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości - ile jesteś dni po zabiegu? Miałaś może jeszcze astygmatyzm?


Zabieg w czwartek. Miałam nieznaczący. Po ćwiartce na oko i za każdym razem wychodził w innej osi. To może wynikać z suchego oka i przemęczenia, akurat niestety wysilam wzrok w pracy. Wiec nie był astygmatyzm korygowany.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
honeyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 16:35   #2019
Aislin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

honeyed - mnóstwo osób twierdzi, że mgła przechodzi po 24h i sama się bardzo stresowałam, bo moja trzymała się 3 tygodnie. Ale przeszła. (Aczkolwiek miałam FemtoLasik.)

Jeszcze lekarz dodał mi nerwów, bo jak mu opowiadałam o mgle na wizycie po 2 tygodniach, to myślał, że mam na myśli:
1.) widzenie w kiepskim oświetleniu (kiedy ja mu mówię, że widzę mgłę o 12 w południe w słoneczny dzień...)
2.) resztki krótkowzroczności, bo na tamtej wizycie wychodziło -0,5D przy pomiarze (i też nie docierało, że mam na myśli brodzenie w białym puchu, a nie lekko zamazujący się obraz w dali)
I nie udało mi się mu wytłumaczyć, że to ani jedno, ani drugie, aż do końca wizyty.

Generalnie też ten wątek bardzo mi pomógł i zamierzam się odwdzięczyć dłuższą relacją, ale mam jeszcze parę problemów (np. paskudny ghosting) i czekam, żeby opisać od razu już efekt końcowy. Obecnie jestem 2 miesiące po.

Ale na mgłę chciałam odpowiedzieć od razu, bo sama wiem, jak bardzo ciężko jest znaleźć relacje ludzi, którzy mieli ją dłużej niż kilka dni, ale wszystko skończyło się dobrze.
Aislin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 19:12   #2020
Martinique84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mam wrażenie, że operacja to pikuś w porównaniu ze stresem po zabiegu. Czy objawy ustąpią, czy nie. Czy to co się czuję jest normalnym procesem gojenia czy coś się złego dzieje z okiem ... Moja operacja się zbliża i o ile na początku świrowałam o efekt halo po zmroku, to teraz już myślę czy będę mieć dobrze wadę skorygowaną, czy rogówka się dobrze zagoi itd.. Mam nadzieję, że nie będę mocno szaleć z nerwów..

Mam jeszcze pytanie: jakie badania w dniu zabiegu są przeprowadzane? czy tylko w lampie oglądają oko czy sprawdzają raz jeszcze parametry oka?
Martinique84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 09:50   #2021
honeyed
Przyczajenie
 
Avatar honeyed
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Martinique84 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że operacja to pikuś w porównaniu ze stresem po zabiegu. Czy objawy ustąpią, czy nie. Czy to co się czuję jest normalnym procesem gojenia czy coś się złego dzieje z okiem ... Moja operacja się zbliża i o ile na początku świrowałam o efekt halo po zmroku, to teraz już myślę czy będę mieć dobrze wadę skorygowaną, czy rogówka się dobrze zagoi itd.. Mam nadzieję, że nie będę mocno szaleć z nerwów..



Mam jeszcze pytanie: jakie badania w dniu zabiegu są przeprowadzane? czy tylko w lampie oglądają oko czy sprawdzają raz jeszcze parametry oka?

Ja miałam zabieg w Poznańskiej optegrze. Nie powtarzają już tych wszystkich badań z wizyty kwalifikacyjnej. U mnie mapa rogówki i badanie w lampie szczelinowej (tak to sie nazywa?). Plus jeszcze optometrystka badała mnie tuż przed zabiegiem i ustalano z lekarzem parametry wpisane w laser. Stres największy tuż przed. Po widzę, tylko ta mgła. Zresztą nie miałam żadnych dolegliwości bólowych po. Tylko starałam sie spać pierwszego dnia. Na hydroksyzynie bo inaczej nie byłabym w stanie.

Cytat:
Napisane przez Aislin Pokaż wiadomość
honeyed - mnóstwo osób twierdzi, że mgła przechodzi po 24h i sama się bardzo stresowałam, bo moja trzymała się 3 tygodnie. Ale przeszła. (Aczkolwiek miałam FemtoLasik.)

Jeszcze lekarz dodał mi nerwów, bo jak mu opowiadałam o mgle na wizycie po 2 tygodniach, to myślał, że mam na myśli:
1.) widzenie w kiepskim oświetleniu (kiedy ja mu mówię, że widzę mgłę o 12 w południe w słoneczny dzień...)
2.) resztki krótkowzroczności, bo na tamtej wizycie wychodziło -0,5D przy pomiarze (i też nie docierało, że mam na myśli brodzenie w białym puchu, a nie lekko zamazujący się obraz w dali)
I nie udało mi się mu wytłumaczyć, że to ani jedno, ani drugie, aż do końca wizyty.

Generalnie też ten wątek bardzo mi pomógł i zamierzam się odwdzięczyć dłuższą relacją, ale mam jeszcze parę problemów (np. paskudny ghosting) i czekam, żeby opisać od razu już efekt końcowy. Obecnie jestem 2 miesiące po.

Ale na mgłę chciałam odpowiedzieć od razu, bo sama wiem, jak bardzo ciężko jest znaleźć relacje ludzi, którzy mieli ją dłużej niż kilka dni, ale wszystko skończyło się dobrze.

Dzięki wielkie. Właśnie chodzi mi o takie brodzenie w białym puchu, jak czasami w filmach przedstawiana jest wizja nieba i wszystko jest z efektem poświaty.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
honeyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-30, 11:06   #2022
Aislin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez honeyed
jak czasami w filmach przedstawiana jest wizja nieba i wszystko jest z efektem poświaty.
TAK. To jest chyba najbardziej precyzyjny opis, jaki widziałam. x)

Cytat:
Napisane przez Martinique84
Mam jeszcze pytanie: jakie badania w dniu zabiegu są przeprowadzane?
Z kolei Nowy Wzrok robi tylko lampę, to zależy od kliniki.
Aislin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 15:10   #2023
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A jak sprawa z ubezpieczeniem wygląda w wypadku powikłań?

Edytowane przez gilgocze
Czas edycji: 2017-11-02 o 07:16
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 14:54   #2024
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gilgocze Pokaż wiadomość
A jak sprawa z ubezpieczeniem wygląda w wypadku powikłań?
podpisujesz umowę w której jestes poinformowana ze moze cos pojsc nie tak, ze kazda operacja ma swoje mozliwe powiklania albo ze moze sie nie udac.

jak sie nie uda to trudno, nic nie dostaniesz z tego tytulu.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 06:08   #2025
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
podpisujesz umowę w której jestes poinformowana ze moze cos pojsc nie tak, ze kazda operacja ma swoje mozliwe powiklania albo ze moze sie nie udac.

jak sie nie uda to trudno, nic nie dostaniesz z tego tytulu.
Czytalam na jakimś starym forum, że ludzie kupują polisy na życie wlasnie w takim wypadku. Czy Ty nie wykupywalas sobie takiego zabezpieczenia?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 08:50   #2026
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gilgocze Pokaż wiadomość
Czytalam na jakimś starym forum, że ludzie kupują polisy na życie wlasnie w takim wypadku. Czy Ty nie wykupywalas sobie takiego zabezpieczenia?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Nie, nie kupowałam, ale też nie zgłębiałam takich praktyk co zrobić gdyby się nie udało.. nie wiem jak to w praktyce wygląda
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 09:48   #2027
honeyed
Przyczajenie
 
Avatar honeyed
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Nie, nie kupowałam, ale też nie zgłębiałam takich praktyk co zrobić gdyby się nie udało.. nie wiem jak to w praktyce wygląda


Podpisuje się zgodę na zabieg, nie ma żadnej gwarancji. Jesteśmy żywymi organizmami, na jednego dana procedura zadziała lepiej na innego gorzej. Nie da się nic zrobić w przypadku niepowodzenia bo na tej zgodzie jest nasz świadomy podpis.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
honeyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 15:46   #2028
Martinique84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Od wtorku 7 listopada i ja należę do grona zlaserowanych Metoda relex smile w <ciach>

Mimo , że smile jest najmniej inwazyjny mnie np zrobił mikroerozje co zakończyło się założeniem soczewek opatrunkowych na dobę i większym niż u innych łzawieniem i dłuższym bólem w lewym oku. Ból przeszedł po kilku godzinach, ale niestety do tej pory to oko goi się gorzej i przyjmuję więcej sterydów. Opieka lekarska w tym przypadku -wspaniala. Miałam kontrolę dzień po, po 3 dni po i teraz w poniedziałek 13go , tak aby upewić się, że oko się goi właściwie. Natomiast wzrok- żyleta. widzę lepiej niż przed operacją światło z dnia na dzień razi coraz mniej, ale oczu nie przemęczam. Teraz np piszę w okularach przeciwsłonecznych, bo światło od monitora razi jeszcze ciut za mocno...
Nikomu nie napiszę czy warto wykonać zabieg czy nie- to decyzja indywidualna. Natomiast z czystym sumieniem polecam <ciach>. Po operacji naprawdę jest ciężko funkcjonować przez kilka godzin- więc jest pokój odpoczynku.Leżanka, kocyk, picie opieka pięlęgniarki wpuszczającej krople co chwile i donoszącej co chwilę kolejne opakowanie chusteczek Nie wypuszczają dopóki nie upewnią się , że jest ktoś po odbiór Do domu dostaję się paczkę z kroplami i plastikowami osłonkami do spania. Przez najbliższy miesiąc wizyty bezpłatne, a że w moim przypadku częste kontrole są wskazane- to duży plus I co najważniejsze dostaję się nr telefonu do lekarza, który operował- zatem w każdej chwili można się z nim skontaktować gdyby coś się działo.
w razie pytań odpowiem na każde bo wiem, że przed zabiegiem wąpliwości jest cała masa

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-11-25 o 19:57
Martinique84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 12:46   #2029
xerima49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość
Śmiało, od tego tu jesteśmy, by pomagać i rozwiewać wątpliwości (albo siać nowe :P). Zresztą ja sam wybrałem klinikę na podstawie wpisów na forum...
Miałam laserową korekcje w ArtLife, na początku panikowałam, ale nie ma co się bać, zupełnie bezboleśnie i szybko ( jakieś 15 minut)
xerima49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-23, 08:37   #2030
smile1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość
Śmiało, od tego tu jesteśmy, by pomagać i rozwiewać wątpliwości (albo siać nowe :P). Zresztą ja sam wybrałem klinikę na podstawie wpisów na forum...
To ja mam w takim razie takie małe pytanko. Też chce zrobić laserową korekcję wzroku i szukam jakiegoś dobrego gabinetu w Gliwicach. Ktoś, coś może mi pomóc?
smile1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 15:46   #2031
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nie odpowiem Ci na to pytanie, ale powiem jedno - jeśli nie bierzesz pod uwagę innej lokalizacji, to zacznij. Jeśli jesteś z Gliwic, to do Warszawy masz nie aż tak daleko, raptem ok. 80 km więcej niż miałem ja, czyli z 1h dłuższa jazda pociągiem/samochodem. Wizyty nie są aż tak częste i nie powinny irytować. :P

Jak to mawiają (i ktoś pisał tu na forum), lekarz ma większe znaczenie niż miejsce, a o oczy trzeba dbać, bo ma się tylko jedne.
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 11:48   #2032
giwea
Przyczajenie
 
Avatar giwea
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Skoczów
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez smile1 Pokaż wiadomość
To ja mam w takim razie takie małe pytanko. Też chce zrobić laserową korekcję wzroku i szukam jakiegoś dobrego gabinetu w Gliwicach. Ktoś, coś może mi pomóc?
Smile, miałam podobny problem i znajoma poleciła mi Pryzmat w Gliwicach. I nie żałuję. Zabieg poszedł sprawnie i raz na zawsze mogłam pożegnać się z okularami
giwea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 12:26   #2033
katarzyna238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 15
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Poleci ktoś dobą klinikę i dobrego lekarza do korekty wzroku w Poznaniu? Ostatnio na grouponie była promocja do Optegra ale przeraża mnie troszkę taka masówka, być może moje obawy są nieuzasadnione. Proszę o pomoc
__________________
Ktosiek.pl
upolujnagrode.pl
katarzyna238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 13:25   #2034
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez katarzyna238 Pokaż wiadomość
Poleci ktoś dobą klinikę i dobrego lekarza do korekty wzroku w Poznaniu? Ostatnio na grouponie była promocja do Optegra ale przeraża mnie troszkę taka masówka, być może moje obawy są nieuzasadnione. Proszę o pomoc
Optegra to sieciówka. Myślę, że warto żebyś zobaczyła jacy lekarze przyjmują w ich oddziale w Poznaniu a potem sprawdziła same opinie o tych lekarzach. To chyba będzie najwiarygodniejsze źródło informacji.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-03-03 o 23:43
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 22:53   #2035
honeyed
Przyczajenie
 
Avatar honeyed
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez katarzyna238 Pokaż wiadomość
Poleci ktoś dobą klinikę i dobrego lekarza do korekty wzroku w Poznaniu? Ostatnio na grouponie była promocja do Optegra ale przeraża mnie troszkę taka masówka, być może moje obawy są nieuzasadnione. Proszę o pomoc


Ja miałam korekcje u dr Czarnoty. Polecam serdecznie. Jestem bardzo zadowolona, chociaż rzeczywiście masówka przeraża. Jestem miesiąc po operacji i zapomniałam jak to było nosić okulary


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
honeyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 13:28   #2036
karola489
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

ja miałam zabieg korekcji wzroku w ArtLife i polecam, ceny mają okey, na pewno o wiele wiele więcej wydalam na soczewki i środki do ich pielęgnacji w ciągu 12 lat.
karola489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 08:28   #2037
Keylley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czesc Kochani, mialam wczoraj Lentivu w Optegrze we Wroclawiu, u dr Dominika Urama.
Wada wyjsciowa:
OL -4,5, astygmatyzm -0,5,
OP - 4,75
O 12:00 (na 12:15 bylam umowiona) stawilam sie w klinice, ja juz nie mialam dodatkowych badan, czekalam ok 20-30 minut w poczekalni oddzialu okulistycznego, potem zostalam wezwana, przedstawiono jeszcze raz do podpisu zgode (osobna dostalam do domu dla siebie do czytania), do podpisu tez zalecenia pooperacyjne, musialam zostawic rzeczy i przebrac sie w fartuch, czepek, oslonki na buty, dostalam Ketonal, srodkow uspokajacych nie chcialam. Ale kazdego o to pytaja, czy ktos potrzebuje, jak sie czuje itd. W srodku mozna ostatni raz tez skorzystac z WC Kropiono mi oczy 4 razy, dezynfekowano skore wokol oczu, najpierw czyms z alkoholem, potem woda z jodyna. No i tak sobie czekalam, az jedna dziewczynka wyszla, chlopiec przy mnie wszedl i musialam czekac az jego skoncza robic W miedzyczasie wprowadzono nastepna pacjentke po mnie. w Poczekalni przedzabiegowej sa 4 fotele i raczej nie ma sie co spodiewac ze bedziecie sami. Pytalam sie ich ile zabiegow maja dziennie, to Pani mi powiedziala ze dzis maja 15, choc 2 osoby przede mna mialy zabieg LASEK. Po mnie 3 z kolei tez Lentivu. A kolejne 3 czekały w pierwszej poczekalni. Widzialm potem jak doktor chodzi z moja teczka i wprowadza parametry do lasera.
Przed zabiegiem wyszedl do mnie przywital sie, zapewnil mnie ze nic mnie nie zaskoczy, ze wszystko bedzie mowil, caly czas bede wiedziala co sie dzieje, ze nic mnie nie zaboli, a moim glownym zadaniem bedzie patrzec sie w zielone swiatelko. Potem ono zgasnie (tym sie mam nie zaskakiwac i nie niepokoic (tak ma byc), a potem on troche popracuje nad okiem a ja mam patrzec w tym samym kierunku.
No i w koncu jak mnie poprosili:
- polozylam sie na lozku, dostalam waleczek pod kolana, spawdzili cry prosto leze ,
- lozko wjechalo pod laser z Panem doktorem, ustawili mi jeszcze pozycje glowe,
- ponownie potwerdzono imie i nazwisko i apytao czy wyrazam zgode na zabieg metoda Lentivu, smialam sie ze juz 2 razy sie zgadzalam, a Pan doktor, ze takie procedury.
- zakropili mi jeszcze raz oczy,
- nakleili sterylne folie na obie powieki,
- wlozyli i lekko rozkrecili rozworki (jak to doktor mowil "przyrzadzik" zeby oczy sie nie zamknely), rozkrecanie nie bylo najprzyjmenijesze ale tez nie mozna nazwac tego bolem
- prezplukali z 2 razy oczy woda (tez dziwne uczucie)
- obnizyla si etuba z laserem bardzo blisko oka, wlasciwie wdzialam tylko czarne pole i zielony punkt,
- patrzylam w zielony punkt az zniknął, potem widzialam glownie czarne pole, troszke sie przebijala japas zielona kropka, doktor przy drugim oku odliczal jeszcze 7 s w tym momencie.
- potem (podobno to ja jezdzilam z lozkiem a nie cos nade mna ) ale laser odjechal, zaczelam widziec niewyraznie chyba lampe i to byl moment wyciaganie lentikuli, ktorej sie chyba najbardziej balam, a tez nic kompletnie nie czulam
- tu mial byc etap jakiegos docisku delikatnego do oka, ale ja tego wcale nie czulam, no i chyba znow robili plukanie woda,
- widzialam ze cos mi tam jakby zamiata w oku, a ja widze coraz wiecej w trakcie tego zamiania, choc zostala mi wtedy mleczna mgla. Swiatlo biale troche sie w trakcie wyciagania ruszalo, bo pewnie ta wycieta poruszona soczewka znieksztalcala obraz. Potem na koncu widzialam jakby jakas lopatke, tak jakby boki zrenicy oka ktos przyciskal. Staralam sie patrzec w to samo miejsce najmocniej jak umialam, ale troche czlowiek nie wie gdzie patrzy i to chyba najwieksza trudnosc Szczegolnie ze mialam wrazenie ze jak cos sie rusza nade mna to moje oczy same za tym podazaja. Ale doktor twierdzil ze "dobrze" i "bardzo ladnie", to chyba tragedii nie bylo No i mi lekarz kazal patrzec 2 oczami, twierdzil ze tak bedzie latwiej.
Potem chyba znow plukali albo swiecili ostrym swiatlem i robili pierwsza kontrole. Ja za to choc w trakcie prawie nie oddychalam to po zakonczeniu pierwszego oka cos sie nagle roztrzęsłam cała i chwile mi zajelo zeby sie ogarnac
No i z drugim to samo, potem zostalam poinformowana ze to koniec, ze przezylismy i ze nie bylo tak zle
W poczekalni przedzabiegowiej pojawily sie kolejne 2 osoby na Lentivu, a ja czekalam az skoncza Pania po mnie, po czym lekarz zabral mnie na kontrole, pytal czy mam lepsza ostrosc, ale kazal sie na razie o nic nie martwic, ani do dali ani do bliży Przypomnial po raz n-ty o calkowitym i bezwglednym zakazie tarcia oczu. O jutrzejszej kotroli i py6tal sie czy potrzebuje zwolnienie.

Pierwsze efekty to istotnie poprawiona ostrosc z daleka, ale pewne rozmycie obrazu, ktore wystepuje wbez wzgledu na odleglosc, Z bliska tez jest rozmycie, nawet z bliska jest chyba gorzej na poczatku niz z daleka.

Wyszlam stamtad okolo godz. 15:00 czyli po ok. 3 h, wtedy czuc glownie pieczenie jak przy krojeniu cebuli, uczucie jest lagodniejsze jak sie ma zamkniete oczy. Swiatlowstret moze tez, ale nie ma tragedii. To sczypanie jest denerwujace, ale mija po 3 h. Wieczorem kolo 20-22 juz widzialam calkiem dobrze, dalo sie spokojnie funkcjonowac. Rozmycie z lewego oka zeszlo w duzej mierze.

Na noc trzeba przykleic plastikowe oslonki na 1 noc, sa beznajdziejne, ale czlowiek na szczescie lepiej sie czuje niz wyglada mogliby docelowo jakies oslonowe okularki na gumce wymyslic.

Rano obraz jeszcze nie jest w 100% ostry, ale funkcjonowac moge w miare normalnie (wczesniej be zokularow nie moglam). Z daleka nie przeczytam jakichs malych napisow, ale duze juz tak. Wczesniej nawet duzych nie widzialam, tzn widzialam plame, moglam nie wiedziec ze to sa jakies napisy. No i juz koncze bo oczy chyba tez mi sie lekko zmeczyly od tego pisania.

Ale chcialam zebyscie wiedzieli e szczegolami i na swiezo, bo ja sama dlugo szukalam takiej opinii.

Na chwile obecna jestem zadowolona, uwazam to za fantast5yczna technologie, ze wytna i wygrzebia Ci kawalek oka,a Ty zyjesz, funkcjonujesz i widzisz o niebo lepiej , wierze ze bedzie tylko lepiej z dnia na dzien.

I jest to pewnego rodzaju jak Wy mowicie masowka, ale czy to zle? Jak dzieki temu maja srodki, sprzet, jak maja procesury, jak jest wiecej personelu? Mna ssie raczej opiekowali dobrze i serdecznie. Naprawde nie narzekam

Edytowane przez Keylley
Czas edycji: 2017-12-19 o 08:36
Keylley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 16:50   #2038
Aislin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Post usunięty.

Edytowane przez Aislin
Czas edycji: 2017-12-28 o 09:19
Aislin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 16:50   #2039
Aislin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Post usunięty.

Edytowane przez Aislin
Czas edycji: 2017-12-28 o 09:19
Aislin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 08:49   #2040
Keylley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Aislin bardzo mi przykro ze takie doswiadczenia Cie spotkaly. Ale rozumiem, ze wykonano Ci operacje, pomimo ze parametry Twojego oka przekraczyly zakres pracy lasera? Czy zapoznano Cie z konsekwencjami? Bo moze to jest przyczyna u Ciebie teraz trudnosci.
Keylley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.