Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-03, 22:03   #1411
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Mam to kochane
Może nie wszystko idealnie podzielone może walnęłam się gdzieś w nazwach albo pomyliłam nazwy lub nie do końca rozszyfrowałam skróty - to co laik potrafił to spisał Z taką listą będzie mi łatwiej stanąć w kosmetycznym KLIK - mam nadzieję, że wam wchodzi?
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 23:00   #1412
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Mam to kochane
Może nie wszystko idealnie podzielone może walnęłam się gdzieś w nazwach albo pomyliłam nazwy lub nie do końca rozszyfrowałam skróty - to co laik potrafił to spisał Z taką listą będzie mi łatwiej stanąć w kosmetycznym KLIK - mam nadzieję, że wam wchodzi?
W pkt 1 serum masz błąd, żel intensywnie nawilżający to Kivvi a nie Vianek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 06:29   #1413
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Poprawie czasem ciężko było się połapać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 07:05   #1414
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
Mi delikatnie nawilża nivea care lekki krem nawilżający ok 15 zł ( do częstego używania i ważne- nie wysypuje po nim)
Dobrze nawilża bielenda aktywna maska nawilżająca na noc ok 20 zł ( nakłada się jak krem na noc, co kilka dni, też nie wysypuje)
Oraz dobrze nawilża i stopniowo rozjaśnia ziaja pro- krem rozjaśniający 250 ml ok 45 zł( też nie wysypuje ale jest w miarę tłusty)
To są moje ulubione bo po reszcie mam wysyp pryszczy
Właśnie teraz używam nivea care, ale nie bardzo sobie radzi z moją suchą skórą. Właśnie przy okazji mam problem z przebarwieniami i bliznami, używałam kremu Qcera, wprawdzie nie miał działania nawilżającego, ale wtedy jeszcze nie miałam przesuszonej skóry. Po kilku dniach tak mnie wysypało, że masakra
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 12:08   #1415
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Mam to kochane
Może nie wszystko idealnie podzielone może walnęłam się gdzieś w nazwach albo pomyliłam nazwy lub nie do końca rozszyfrowałam skróty - to co laik potrafił to spisał Z taką listą będzie mi łatwiej stanąć w kosmetycznym KLIK - mam nadzieję, że wam wchodzi?
Doba robota

Moje zastrzezenia:
-olejek gwajakowy pojawil sie tylko w kontekscie aromatoterapii, a wiec offtopowo
-zele Sanataverde oraz Aloe propolis Bentona to nie sa produkty myjace
-Piz Buin SPF 30 to filtr i ja bym go odradzala, jesli nie ze wzgledu na typowe wady drajtaczy oraz inwazyjny zapach (to rzeczy indywidualne), to ze wzgledu na prawdopodobne zawyzenie przez producenta jego parametrow.

No chyba ze zle zrozumialam intencje listy tzn jakos wyszlam z zalozenia, ze jest to zbior produktow uzywanych i w domysle polecanych lub co najmniej neutralnych.



Po 2 tygodniach uzywania stwierdzam, ze pianka Bifesta Oil Clear jest jednym z lepszych produktow myjacych, jakie mialam. Wlasnie czegos tak delikatnego potrzebowalam. Zmierzylam pH kremowego cleansera Whamisy i jest ono dosc wysokie tzn 7,5. Byc moze dlatego nie podpasowal mi ten kosmetyk.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 12:12   #1416
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Doba robota

Moje zastrzezenia:
-olejek gwajakowy pojawil sie tylko w kontekscie aromatoterapii, a wiec offtopowo
-zele Sanataverde oraz Aloe propolis Bentona to nie sa produkty myjace
-Piz Buin SPF 30 to filtr i ja bym go odradzala, jesli nie ze wzgledu na typowe wady drajtaczy oraz inwazyjny zapach (to rzeczy indywidualne), to ze wzgledu na prawdopodobne zawyzenie przez producenta jego parametrow.

No chyba ze zle zrozumialam intencje listy tzn jakos wyszlam z zalozenia, ze jest to zbior produktow uzywanych i w domysle polecanych lub co najmniej neutralnych.



Po 2 tygodniach uzywania stwierdzam, ze pianka Bifesta Oil Clear jest jednym z lepszych produktow myjacych, jakie mialam. Wlasnie czegos tak delikatnego potrzebowalam. Zmierzylam pH kremowego cleansera Whamisy i jest ono dosc wysokie tzn 7,5. Byc moze dlatego nie podpasowal mi ten kosmetyk.
Nie no dobrze zrozumiałaś poprawie wieczorem. Być może było tak że ktoś wspomniał o tyk filtrze a później pojawila się antyrecenzja i nie wyłapałam tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 08:20   #1417
iwace
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 64
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Wiem, że parę dziewczyn tu testuje i używa azjatyckich filtrów, a ufam waszej znajomości odpowiedniej pielęgnacji skóry problematycznej - możecie podać swoje najbardziej ulubione? Zależy mi na czymś jak najbardziej komfortowym w użytkowaniu na co dzień, pod makijaż.
iwace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-06, 11:49   #1418
sophisticated_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 87
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hej, a jakie macie doświadczenia z nakładaniem po prostu samego oleju na twarz? Ja mam cerę mieszaną z zaskórnikami, która okresowo jest sucha i ściągnięta, co sprzyja powstawaniu zmarszczek . Wtedy raczej nie stosuję kremu - bo zazwyczaj mam wszystkie lekkie o żelowo-kremowej konsystencji np. Biotherm. Tłustych nie nakładam bo boję się zapchania, ale olejom ufam. Moje doświadczenia są takie, że miałam olej z czarnuszki przywieziony z Egiptu i wysypało mnie jak nigdy, dosłownie kaszka od góry do dołu - takie wodne jałowe krostki. Olej kokosowy mojej skóry nie nawilża, jedynie natłuszcza z zewnątrz, ale zadowolona jestem z arganowego i tutaj z 2 szczególnie 1. Z XXX 2. Ze sklepu Helfy Na pewno nikomu nie polecam z firmy Nacomi - jakość tragiczna. Miałam też kiedyś olej konopny z Helfy, ale jakoś tak stał w lodówce i w końcu go wyrzuciłam, macie jakieś sprawdzone oleje dla cery mieszanej, ale okresowo bardzo suchej?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2017-08-07 o 10:54 Powód: reklama
sophisticated_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 12:44   #1419
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Kremy whamisa pojawiły się w formie tubek i jest na nie promocja w sklepie skin79, więc kupiłam sobie water cream. Nigdy nie zapłaciłam tak dużo za kosmetyk, mam nadzieję, że będzie mi służył. Miałam parę miesięcy temu próbkę i wydawał sie ŚWIETNY.
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 14:52   #1420
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iwace Pokaż wiadomość
Wiem, że parę dziewczyn tu testuje i używa azjatyckich filtrów, a ufam waszej znajomości odpowiedniej pielęgnacji skóry problematycznej - możecie podać swoje najbardziej ulubione? Zależy mi na czymś jak najbardziej komfortowym w użytkowaniu na co dzień, pod makijaż.
Jeśli nie masz wrażliwej skóry i dobrze znosisz kosmetyki z alkoholem to bardzo lekkie, pòłtransparentne i calkiem niewidoczne sa Biore UV Aqua Rich Watery Gel SPF 50+ oraz Biore UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50+ lub Kose Fasio UV Protect Gel N SPF50+. Podobną formułę ale bez alko ma Canmake Mermaid Skin Gel UV SPF 50+.
Bardziej kremowe, a wiec tlustsze, ale w dalszym ciągu nie bielące i bez alko są Hera Sun Mate Daily SPF 35, Hera Sun Mate Leports SPF 50+ oraz Sulwashoo Hydro-Aid Moisturizing Soothing UV Protection Fluid SPF 50+.


Cytat:
Napisane przez sophisticated_90 Pokaż wiadomość
Hej, a jakie macie doświadczenia z nakładaniem po prostu samego oleju na twarz? Ja mam cerę mieszaną z zaskórnikami, która okresowo jest sucha i ściągnięta, co sprzyja powstawaniu zmarszczek . Wtedy raczej nie stosuję kremu - bo zazwyczaj mam wszystkie lekkie o żelowo-kremowej konsystencji np. Biotherm. Tłustych nie nakładam bo boję się zapchania, ale olejom ufam. Moje doświadczenia są takie, że miałam olej z czarnuszki przywieziony z Egiptu i wysypało mnie jak nigdy, dosłownie kaszka od góry do dołu - takie wodne jałowe krostki. Olej kokosowy mojej skóry nie nawilża, jedynie natłuszcza z zewnątrz, ale zadowolona jestem z arganowego i tutaj z 2 szczególnie 1. Z Organique 2. Ze sklepu Helfy Na pewno nikomu nie polecam z firmy Nacomi - jakość tragiczna. Miałam też kiedyś olej konopny z Helfy, ale jakoś tak stał w lodówce i w końcu go wyrzuciłam, macie jakieś sprawdzone oleje dla cery mieszanej, ale okresowo bardzo suchej?
Oleje lubie w postaci olejków myjących, używam codziennie (swoją drogą niekoniecznie zawierają one oleje lub nie tylko oleje). Jako pielęgnacjaniespłukiwana nie przejdzie u mnie nawet kropla oleju.

A tak przy okazji olejków myjących to używam już grubo ponad miesiąc japoński Mild Cleansing Oil Cezanne na parafinie i przeszła mi parafinowa fobia. Nic mnie nie zapycha (używam tylko na połowę twarzy), bardzo dobrze się zmywa, nie pachnie ani trochę. Bardzo przyjemny produkt.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-08-08 o 08:35 Powód: uciażliwa reklama
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 06:06   #1421
Pge2l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Używałyście esencji z Bielendy? Są teraz w promocji w rossmannie, chyba najbardziej pod kątem składu kusi mnie ta do cery suchej. Na blogach sporo pozytywnych opinii, tylko nie jestem pewna czy to nie wynika z tego, że to np. paczka pr-owa dajcie proszę znać, myślę że to dobra opcja dla cer odwodnionych
Pge2l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-08, 12:57   #1422
iwace
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 64
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz wrażliwej skóry i dobrze znosisz kosmetyki z alkoholem to bardzo lekkie, pòłtransparentne i calkiem niewidoczne sa Biore UV Aqua Rich Watery Gel SPF 50+ oraz Biore UV Aqua Rich Watery Essence SPF 50+ lub Kose Fasio UV Protect Gel N SPF50+. Podobną formułę ale bez alko ma Canmake Mermaid Skin Gel UV SPF 50+.
Bardziej kremowe, a wiec tlustsze, ale w dalszym ciągu nie bielące i bez alko są Hera Sun Mate Daily SPF 35, Hera Sun Mate Leports SPF 50+ oraz Sulwashoo Hydro-Aid Moisturizing Soothing UV Protection Fluid SPF 50+.
Dzieki za propozycje
iwace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 14:27   #1423
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Kremy whamisa pojawiły się w formie tubek i jest na nie promocja w sklepie skin79, więc kupiłam sobie water cream. Nigdy nie zapłaciłam tak dużo za kosmetyk, mam nadzieję, że będzie mi służył. Miałam parę miesięcy temu próbkę i wydawał sie ŚWIETNY.
Też go zamówiłam, od wczoraj jest u mnie, ale musi poczekać na swoją kolej 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 06:53   #1424
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Pge2l Pokaż wiadomość
Używałyście esencji z Bielendy? Są teraz w promocji w rossmannie, chyba najbardziej pod kątem składu kusi mnie ta do cery suchej. Na blogach sporo pozytywnych opinii, tylko nie jestem pewna czy to nie wynika z tego, że to np. paczka pr-owa dajcie proszę znać, myślę że to dobra opcja dla cer odwodnionych
kończy mi się właśnie ta różowa do skóry suchej i wrażliwej, jest super, fajnie nawilża, usuwa ewentualne resztki makijażu Jeśli chodzi o toniki drogeryjne typowo łagodzące do cery suchej (bo używam tej esencji jako tonik) to jak do tej pory najlepszy według mnie. Tej drugiej esencji do cery mieszanej nie próbowałam.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 19:40   #1425
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hej, zapomniałam na wyjazd zabrać kilka kosmetyków, więc w tutejszym rossmannie na predce chwycilam esencję Bielendy do cery mieszanej i peeling gel mask Biotanique z węglem bambusowym. Jestem ich bardzo ciekawa. Myślałam czy by nie kupić różowej esencji, ale przeczucie mi podpowiedzialo "nie kombinuj". Mam nadzieję, że mnie nie zmylilo.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 20:33   #1426
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej, zapomniałam na wyjazd zabrać kilka kosmetyków, więc w tutejszym rossmannie na predce chwycilam esencję Bielendy do cery mieszanej i peeling gel mask Biotanique z węglem bambusowym. Jestem ich bardzo ciekawa. Myślałam czy by nie kupić różowej esencji, ale przeczucie mi podpowiedzialo "nie kombinuj". Mam nadzieję, że mnie nie zmylilo.
Też dziś je oglądałam, bo szukałam serum Bielendy z zieloną herbata ale chyba jeszcze jej nie wprowadzili.

Ja tymczasem widzę poprawę cery dzięki serum Azelo BU. Trochę byłam sceptycznie nastawiona bo trochę się klei, a miałam nadzieję że nowa formuła będzie mniej klejąca. Ale jest skuteczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 22:13   #1427
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Też dziś je oglądałam, bo szukałam serum Bielendy z zieloną herbata ale chyba jeszcze jej nie wprowadzili.

Ja tymczasem widzę poprawę cery dzięki serum Azelo BU. Trochę byłam sceptycznie nastawiona bo trochę się klei, a miałam nadzieję że nowa formuła będzie mniej klejąca. Ale jest skuteczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już wypróbowałam, wstępnie Biotanique okazało się bardzo obiecujące, ma konsystencję gęstego, treściwego musu-pasty, szary kolor i fajne drobinki, taką konsystencję idealną wg. mnie, nie znam tej firmy, skład ma ciekawy, nienajgorszy. Buzia wygląda super. Esencja ładnie nawilżyła, nie kleję się. Póki co jestem na tak.

Screenshot_20170809-231117.pngScreenshot_20170809-231150.png

Też nie widziałam tego serum z herbatą.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 22:24   #1428
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Już wypróbowałam, wstępnie Biotanique okazało się bardzo obiecujące, ma konsystencję gęstego, treściwego musu-pasty, szary kolor i fajne drobinki, taką konsystencję idealną wg. mnie, nie znam tej firmy, skład ma ciekawy, nienajgorszy. Buzia wygląda super. Esencja ładnie nawilżyła, nie kleję się. Póki co jestem na tak.

Załącznik 7186911Załącznik 7186916

Też nie widziałam tego serum z herbatą.
Nie wszystko z tej firmy mi pasuje, ale widziałam żel micelarny który nieźle wygląda i z braku laku może kiedyś wypróbuje. Sklady niektórych nie są złe ale też sprawdziłam jakieś serum i masakra. Za to na półce ze Skin79 tylko ceny zostały. Z Alterry tylko olejek stoi. Czekam więc aż wejdzie nowa Bielenda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 22:32   #1429
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Nie wszystko z tej firmy mi pasuje, ale widziałam żel micelarny który nieźle wygląda i z braku laku może kiedyś wypróbuje. Sklady niektórych nie są złe ale też sprawdziłam jakieś serum i masakra. Za to na półce ze Skin79 tylko ceny zostały. Z Alterry tylko olejek stoi. Czekam więc aż wejdzie nowa Bielenda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też widziałam ten żel micelarny i płyn, może za jakiś czas wypróbuję, dużo rzeczy było tej marki, ale też zauważyłam, że nie wszystko jest godne uwagi.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-08-21 o 04:39
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-10, 10:20   #1430
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hej! Czy któraś z Was używa maseczki ze spiruliny? Chciałabym się w takową zaopatrzyć, podobno jest to super dawka nawilżenia, którego nadal mi brakuje. Polecacie jakieś konkretne produkty, firmy?
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 17:57   #1431
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Hej! Czy któraś z Was używa maseczki ze spiruliny? Chciałabym się w takową zaopatrzyć, podobno jest to super dawka nawilżenia, którego nadal mi brakuje. Polecacie jakieś konkretne produkty, firmy?
Mysle ze w kazdym sklepie z naturalnymi bedzie ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 18:04   #1432
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mysle ze w kazdym sklepie z naturalnymi bedzie ok.
To mi się podoba I faktycznie tak cudownie nawilża jak to się zdążyłam naczytać?
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 19:22   #1433
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
To mi się podoba I faktycznie tak cudownie nawilża jak to się zdążyłam naczytać?
Ja osobiscie bardzo lubie spiruline. Nawet kupilam jakis czas temu ale jeszcze sie nie zebralam by zrobic maske ponieważ to jednak troche babrania ;-)) nawilża, oczyszcza, rozjaśnia..nie nalezy dopuszczac do jej zasychania na buzi ja dlatego lubie ja nakladac z jogurtem ale kiedys dodawalam tez np. Oleje albo niacymamid i rozne dodatki i mieszalam z hydrolatem. Wtedy jednak trzeba pryskac mgielka co chcwile aby nie wyschla bo moze podraznic lub sciagnac. Jest tez b ok na wlosy, ale te sam problem- potem wszystko zielone ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 07:48   #1434
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej, zapomniałam na wyjazd zabrać kilka kosmetyków, więc w tutejszym rossmannie na predce chwycilam esencję Bielendy do cery mieszanej i peeling gel mask Biotanique z węglem bambusowym. Jestem ich bardzo ciekawa. Myślałam czy by nie kupić różowej esencji, ale przeczucie mi podpowiedzialo "nie kombinuj". Mam nadzieję, że mnie nie zmylilo.
Ja z kolei teraz kupiłam zieloną esencję Bielendy i to zupełnie co innego niż różowa, po tej zielonej mam lekkie szczypanie, nie nawilża różowa jest typowo łagodząca.

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Hej! Czy któraś z Was używa maseczki ze spiruliny? Chciałabym się w takową zaopatrzyć, podobno jest to super dawka nawilżenia, którego nadal mi brakuje. Polecacie jakieś konkretne produkty, firmy?
Kiedyś robiłam maseczki ze spiruliny i jogurtu, jak dla mnie zero nawilżenia, raczej lekkie oczyszczenie i ściągnięcie bez efektu rozjaśnienia o którym czytałam, za dużej różnicy między glinką a spiruliną nie widziałam, glinkowa bardziej mnie wysuszała a spirulina chwilowo podrażniała absolutnie nie wolno doprowadzać do wyschnięcia bo burak murowany nie mówiąc o tym jak trudno ją potem zmyć
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 10:25   #1435
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ja z kolei teraz kupiłam zieloną esencję Bielendy i to zupełnie co innego niż różowa, po tej zielonej mam lekkie szczypanie, nie nawilża różowa jest typowo łagodząca.



Kiedyś robiłam maseczki ze spiruliny i jogurtu, jak dla mnie zero nawilżenia, raczej lekkie oczyszczenie i ściągnięcie bez efektu rozjaśnienia o którym czytałam, za dużej różnicy między glinką a spiruliną nie widziałam, glinkowa bardziej mnie wysuszała a spirulina chwilowo podrażniała absolutnie nie wolno doprowadzać do wyschnięcia bo burak murowany nie mówiąc o tym jak trudno ją potem zmyć
Moze za dlugo trzymalas? Potestuje w tym tygodniu spiruline.. Daaawno nie uzywalam. Jestem ciekawa jak teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 10:49   #1436
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Kiedyś robiłam maseczki ze spiruliny i jogurtu, jak dla mnie zero nawilżenia, raczej lekkie oczyszczenie i ściągnięcie bez efektu rozjaśnienia o którym czytałam, za dużej różnicy między glinką a spiruliną nie widziałam, glinkowa bardziej mnie wysuszała a spirulina chwilowo podrażniała absolutnie nie wolno doprowadzać do wyschnięcia bo burak murowany nie mówiąc o tym jak trudno ją potem zmyć
U mnie było to samo, może poza podrażnieniem.

We wrześniu planuję wycieczkę do Polski i chcialam zapytać co byście kosmetycznego poleciły z nowości, które pojawiły się w ciągu ostatniego roku i sa do kupienia stacjonarnie w Rossmanach, Naturach, Hebe? Internetowe zakupy nie wchodza w grę, bo mogę nie wstrzelić się z odbiorem paczki w te kilka dni, na które przyjadę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 11:00   #1437
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie było to samo, może poza podrażnieniem.

We wrześniu planuję wycieczkę do Polski i chcialam zapytać co byście kosmetycznego poleciły z nowości, które pojawiły się w ciągu ostatniego roku i sa do kupienia stacjonarnie w Rossmanach, Naturach, Hebe? Internetowe zakupy nie wchodza w grę, bo mogę nie wstrzelić się z odbiorem paczki w te kilka dni, na które przyjadę.
W naturze jeśli będzie to Orientana tonik imbirowy, terapia do włosów i teraz mam też szampon imbirowy z którego jestem zadowolona. Włosy miękkie i błyszczące. Wydajny i dobrze się pieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Hebe jest duży wybór, mają np znaturalnych Nacomi, Vianek, Cosnature, Equilibra i dużo innych drogeryjnych marek których stacjonarne nigdzie nie widziałam.

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2017-08-12 o 11:15
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 11:17   #1438
kokietka007
Zadomowienie
 
Avatar kokietka007
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 297
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny czy któras z was stosowała może micelarną emulsje do mycia twarzy z anida ? Jeśli tak to jak się wam sprawdzała ? I gdzie ja dostane wie może któras ? Z gory dziękuje

Edytowane przez kokietka007
Czas edycji: 2017-08-12 o 11:20
kokietka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 11:27   #1439
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ojej, a tak się napaliłam na spiruline No nic, jak przyjdzie to sprawdzę. Zamówiłam 100g, to chyba optymalna ilość

Czasami też miewam problem, że za długo sobie potrzymam glinke na twarzy i czasami jest buraczek, a czasami nie. Także z tego co widzę przy spirulinie muszę się bardziej pilnować, tym bardziej, że planuje ją rozrabiać z wodą (jakoś boje się jogurtu, żeby nie mieć wysypu) iiiii ewentualnie kilka kropel soku z cytryny, podobno wtedy podziała delikatnie rozjaśniająco
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 12:17   #1440
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Ojej, a tak się napaliłam na spiruline No nic, jak przyjdzie to sprawdzę. Zamówiłam 100g, to chyba optymalna ilość

Czasami też miewam problem, że za długo sobie potrzymam glinke na twarzy i czasami jest buraczek, a czasami nie. Także z tego co widzę przy spirulinie muszę się bardziej pilnować, tym bardziej, że planuje ją rozrabiać z wodą (jakoś boje się jogurtu, żeby nie mieć wysypu) iiiii ewentualnie kilka kropel soku z cytryny, podobno wtedy podziała delikatnie rozjaśniająco
Ja mam dokładnie odwrotnie glinki mnie podraznialy i wysuszaly a spirulina nie sprobuj może dodac kilka kropel oleju?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.