Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-05, 21:20   #3961
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

zostały mi silikony z serum c z BU, do czego dodawać i w jakiej ilości, bo wiedzę że ktoś wspomniał że są dobre na nawilżenie?
braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 06:47   #3962
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kryniaola Pokaż wiadomość


Aha jeszcze jedno pytanie stosujecie bezwzględnie filtry nawet jak nie stosujecie kwasów?
Zdecydowanie tak, zwłaszcza, że słońce coraz mocniej grzeje (na razie w teorii, bo jak patrzę na te ciemne chmury, to mnie coś złego bierze)

A co do telocapilu to używam od jakiegoś pół miesiąca, więc jeszcze za wcześnie, żeby było widać spektakularne efekty. Poza tym nie używam w stężeniu 100 %, bo jestem w ciąży i bałabym się zaszkodzić mojemu dziecku. A o ile dobrze pamiętam, to do 200 ml mleczka wg przepisu z mazideł daje sie 3 ml telocapilu.
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 10:54   #3963
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
zostały mi silikony z serum c z BU, do czego dodawać i w jakiej ilości, bo wiedzę że ktoś wspomniał że są dobre na nawilżenie?
w zasadzie do czego tylko sobie życzysz i w ilości, jaką uznasz za odpowiednią dla siebie

TUTAJ masz dokładny opis surowca wraz z zastosowaniem

TU przykładowe serum przeciwstarzeniowe na silikonach
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 11:10   #3964
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kryniaola Pokaż wiadomość

Aha jeszcze jedno pytanie stosujecie bezwzględnie filtry nawet jak nie stosujecie kwasów?
Ja nie stosuje filtrów,przynajmniej na razie.Choć powinnam,bo mam skłonność do rumienienia.Plam się nie boję,bo mam raczej ciemną karnację.Tyle,że ja strasznie nie lubię tego paskudztwa,tzn.filtrów.
Ale większość osób na Biochemii się filtruje i to porządnie.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 16:00   #3965
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

KKZJ dzięki, idę czytać.
braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-06, 17:03   #3966
kryniaola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[quote=kryniaola;12619153]witam Was goraco i mam pytanie; otóż jestem w trakcie sporzadzania pierwszej listy zakupów i jest tego tyle ze musze cos obciać.; zamiast lec. 4 i poly.80 wiem ze mozna to zastapić lec. 7 tylko nie wim czy do mleczka do ciała z kw. hialuronowym jest lec.4 i poly.80 razem ok.9.2 ml i zamiast tego mam zastapić lec.7 w takiej właśnie ilości??? na razie wydaje mi sie to takie skaplikowane troche boje sie na własną rękę kombinowac -tak ze prosze wybaczcie takie banalne pytanie.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

podnosze pytanie??? zna któras z Was odpowiedz???
Katty 86 dziekuje
kryniaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 07:34   #3967
bachab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez muriel1 Pokaż wiadomość
Hedrin, to plyn na wszawice do kupienia bez recepty w aptece, 50 ml kosztuje jakies 15zl.
Jest mieszaniana cykometikonu i dimetikonu.
Dzięki Muriel, o płynie na wszawicę bym nie pomyślała. Dzisiaj kupię i zaczynam próby
bachab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 13:59   #3968
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jak długo zazwyczaj czekacie na zamówienie w mazidłach?
Złożyłam w czwartek,kasę też wpłaciłam w czwartek.Miałam nadzieję,że dziś już wyślą,ale cisza.W dodatku już przydałoby się złożyć mi następne zamówienie a głupio tak jakoś jak jeszcze tamte nie wysłane.
Nie wiecie,jakby napisać do nich maila to dołożyliby co trzeba do obecnego zamówienie?
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 17:00   #3969
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja w wątku pierwszy raz Zamierzam złożyć zamówienie na Mazidłach, ale zanim to, to mam kilka pytań.

Czy keratynę można stosować samą, bez mieszania z niczym? Nadaje się na skórę głowy? Można ją mieszać ze zwykłymi sklepowymi odżywkami czy szamponami? Można stosować ją codziennie? Bardzo skręca włosy?

Jaką datę ważności mają hydrolaty? W ok. jakim czasie zużyłabym butelkę 50 ml przy stosowaniu raz dziennie?

Do czego można dodać ekstrakty np. z granatu, banana?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 17:44   #3970
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Ja w wątku pierwszy raz Zamierzam złożyć zamówienie na Mazidłach, ale zanim to, to mam kilka pytań.

Czy keratynę można stosować samą, bez mieszania z niczym? Nadaje się na skórę głowy? Można ją mieszać ze zwykłymi sklepowymi odżywkami czy szamponami? Można stosować ją codziennie? Bardzo skręca włosy?
Samej jej się nie stosuje , tylko w stężeniu do 5%. Możesz ją dodawać jak najbardziej do sklepowych odżywek, albo rozcieńczyć z wodą i psikać włosy po myciu. Możesz stosować codziennie, ale jakbyś zauważyła, że bez uchwytnej przyczyny twoje włosy stają się suche to odstaw, bo za dużo protein daje taki właśnie efekt (choć jak dla mnie ciężko przedawkować keratynę, ale jest to możliwe). Mi włosów nie skręca, a mam falowane, ale kręconowłosym czasem poprawia skręt (nie jest to też reguła).

Cytat:
Jaką datę ważności mają hydrolaty? W ok. jakim czasie zużyłabym butelkę 50 ml przy stosowaniu raz dziennie?
Długą mają datę przydatności. Ok. rok-półtorej. 50 ml idzie dość szybko, stawiałabym na 2-3 tyg? Ale nie mierzyłam nigdy.

Cytat:
Do czego można dodać ekstrakty np. z granatu, banana?
Do maseczek do twarzy np. Ale w sumie nie wiem, bo tych nie stosowałam. Ekstrakty używam do wcierek do włosów (ale takie z pokrzywy, skrzypu czy skórki jabłka) lub do serum do twarzy (ze skórki winogron).
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 18:51   #3971
loloka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość

Do maseczek do twarzy np. Ale w sumie nie wiem, bo tych nie stosowałam. Ekstrakty używam do wcierek do włosów (ale takie z pokrzywy, skrzypu czy skórki jabłka) lub do serum do twarzy (ze skórki winogron).
Ja również złożyłam zamówienie w Mazidłach i z niecierpliwością czekam na paczkę. W moim zamówieniu znalazły się m.in. ekstrakt z liści pokrzywy i ekstrakt ze skrzypu polnego . Zamówiłam je z myślą, że bedę dodawać do sklepowych odżywek ( czy to dobry pomysł?) Jednak widzę, że można z nimi robić wcierki do włosów. Mam ogromną prośbę, czy mogłabyś napisać jak u Ciebie wygląda taka wcierka tzn jak ją robisz i ile trzymasz na włosach? Może głupie jest moje pytanie ale nigdy wcześniej nie robiłam sama takich rzeczy, zawsze kupowałam gotowe produkty w sklepach
loloka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 19:24   #3972
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Samej jej się nie stosuje , tylko w stężeniu do 5%. Możesz ją dodawać jak najbardziej do sklepowych odżywek, albo rozcieńczyć z wodą i psikać włosy po myciu. Możesz stosować codziennie, ale jakbyś zauważyła, że bez uchwytnej przyczyny twoje włosy stają się suche to odstaw, bo za dużo protein daje taki właśnie efekt (choć jak dla mnie ciężko przedawkować keratynę, ale jest to możliwe). Mi włosów nie skręca, a mam falowane, ale kręconowłosym czasem poprawia skręt (nie jest to też reguła).



Długą mają datę przydatności. Ok. rok-półtorej. 50 ml idzie dość szybko, stawiałabym na 2-3 tyg? Ale nie mierzyłam nigdy.



Do maseczek do twarzy np. Ale w sumie nie wiem, bo tych nie stosowałam. Ekstrakty używam do wcierek do włosów (ale takie z pokrzywy, skrzypu czy skórki jabłka) lub do serum do twarzy (ze skórki winogron).
Dzięki

Czyli keratyny kilka kropelek? Kurczę, a myślałam, ze przestanę prostować, bo mój naturalny skręt = odstające na ramionach włosy i siano przy twarzy.

To hydrolatów zamówię kilka, bo chciałam na razie popróbować, bo mam tonik 10% AHA/BHA i codziennie nie mogę go stosować, więc pomyślałam o hydrolatach.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 19:37   #3973
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez loloka Pokaż wiadomość
Ja również złożyłam zamówienie w Mazidłach i z niecierpliwością czekam na paczkę. W moim zamówieniu znalazły się m.in. ekstrakt z liści pokrzywy i ekstrakt ze skrzypu polnego . Zamówiłam je z myślą, że bedę dodawać do sklepowych odżywek ( czy to dobry pomysł?) Jednak widzę, że można z nimi robić wcierki do włosów. Mam ogromną prośbę, czy mogłabyś napisać jak u Ciebie wygląda taka wcierka tzn jak ją robisz i ile trzymasz na włosach? Może głupie jest moje pytanie ale nigdy wcześniej nie robiłam sama takich rzeczy, zawsze kupowałam gotowe produkty w sklepach
Możesz dodawać do odżywek sklepowych czy szamponu jak najbardziej . Powinno ładnie odżywiać i wzmacniać włoski.
A co do wcierek to przede wszystkim polecam wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Jest tam od groma przepisów na wcierki z różnych ekstraktów głównie na porost, wypadanie, wzmocnienie czy odżywienie.
Ja zazwyczaj robię taką dość prostą: hydrolat rozmarynowy/odżywka do skóry głowy Jantar i w niej rozpuszczam ekstrakty: skórka jabłka, pokrzywa, skrzyp, skórka winogron. Dodaję jeszcze niacynamid i kwas hialuronowy małocząsteczkowy. Potem dolewam wody brzozowej. Ogólnie jeśli nie masz ekstraktu ze skórki jabłka to hydrolatu czy Jantaru nie musisz dawać, bo ja je daję właściwie tylko ze względu na to, że w alkoholu ta skórka się średniawo rozpuszcza, a alkohol we wcierce jednak być powinien.
Tak więc najprostsza wcierka: woda brzozowa/pokrzywowa + ekstrakty. Aplikujesz to na skalp najlepiej po myciu włosów i trzymasz do następnego mycia (może to trochę usztywniać włosy u nasady, ale nie powinno przetłuszczać czy przyklapywać), ewentualnie aplikujesz np. wieczorem i rano myjesz włosy, jeśli opcja po myciu z jakiegoś względu Ci nie pasuje.
Kurcze, ale się rozpisałam

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Dzięki

Czyli keratyny kilka kropelek? Kurczę, a myślałam, ze przestanę prostować, bo mój naturalny skręt = odstające na ramionach włosy i siano przy twarzy.
, kilka kropel wystarczy. A co do prostowania to spróbuj postawić na loczki. Jeśli keratyna nie pomoże na skręt zawsze pozostają wałki
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 19:51   #3974
loloka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Możesz dodawać do odżywek sklepowych czy szamponu jak najbardziej . Powinno ładnie odżywiać i wzmacniać włoski.
A co do wcierek to przede wszystkim polecam wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Jest tam od groma przepisów na wcierki z różnych ekstraktów głównie na porost, wypadanie, wzmocnienie czy odżywienie.
Ja zazwyczaj robię taką dość prostą: hydrolat rozmarynowy/odżywka do skóry głowy Jantar i w niej rozpuszczam ekstrakty: skórka jabłka, pokrzywa, skrzyp, skórka winogron. Dodaję jeszcze niacynamid i kwas hialuronowy małocząsteczkowy. Potem dolewam wody brzozowej. Ogólnie jeśli nie masz ekstraktu ze skórki jabłka to hydrolatu czy Jantaru nie musisz dawać, bo ja je daję właściwie tylko ze względu na to, że w alkoholu ta skórka się średniawo rozpuszcza, a alkohol we wcierce jednak być powinien.
Tak więc najprostsza wcierka: woda brzozowa/pokrzywowa + ekstrakty. Aplikujesz to na skalp najlepiej po myciu włosów i trzymasz do następnego mycia (może to trochę usztywniać włosy u nasady, ale nie powinno przetłuszczać czy przyklapywać), ewentualnie aplikujesz np. wieczorem i rano myjesz włosy, jeśli opcja po myciu z jakiegoś względu Ci nie pasuje.
Kurcze, ale się rozpisałam
O jej nie spodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi, jestem bardzo wdzięczna. Teraz rozjaśniło mi się trochę w głowie , a poczytam jeszcze w tym wątku o wcierkach. Bardzo dziękuję
loloka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 20:06   #3975
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
, kilka kropel wystarczy. A co do prostowania to spróbuj postawić na loczki. Jeśli keratyna nie pomoże na skręt zawsze pozostają wałki
Jakoś nie wyobrażam sobie codziennego kręcenia na wałki
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 21:22   #3976
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja stosuję keratynę solo,
na mokre dłonie kropię około 20 kropli i głaszczę się, po wysuszonych włosach, włosach od czubka w dół i od razu czuję po jej wyschnięciu ogromną różnicę, włosy są jak jedwab i wcale nie są tłuste
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 09:47   #3977
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[QUOTE=kryniaola;12643560]
Cytat:
Napisane przez kryniaola Pokaż wiadomość
witam Was goraco i mam pytanie; otóż jestem w trakcie sporzadzania pierwszej listy zakupów i jest tego tyle ze musze cos obciać.; zamiast lec. 4 i poly.80 wiem ze mozna to zastapić lec. 7 tylko nie wim czy do mleczka do ciała z kw. hialuronowym jest lec.4 i poly.80 razem ok.9.2 ml i zamiast tego mam zastapić lec.7 w takiej właśnie ilości??? na razie wydaje mi sie to takie skaplikowane troche boje sie na własną rękę kombinowac -tak ze prosze wybaczcie takie banalne pytanie.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

podnosze pytanie??? zna któras z Was odpowiedz???
Katty 86 dziekuje
jeśli jeszcze nie zrobiłaś zamówienia, to najlepiej napisz maila do p. Lidii z mazideł

trojka - ciekawy pomysł, przy okazji muszę wypróbować
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 10:13   #3978
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Ja stosuję keratynę solo,
na mokre dłonie kropię około 20 kropli i głaszczę się, po wysuszonych włosach, włosach od czubka w dół i od razu czuję po jej wyschnięciu ogromną różnicę, włosy są jak jedwab i wcale nie są tłuste
A ja bym tak nie mogła- moja keratyna okropnie śmierdzi Przez 2 miechy jej nie używałam z obawy przed tym smrodkiem, w końcu ostatnio się przemoglam, ale dałam ją na włosy przed myciem razem w olejem kokosowym. Efekt-zniewalający
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 12:34   #3979
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
A ja bym tak nie mogła- moja keratyna okropnie śmierdzi Przez 2 miechy jej nie używałam z obawy przed tym smrodkiem, w końcu ostatnio się przemoglam, ale dałam ją na włosy przed myciem razem w olejem kokosowym. Efekt-zniewalający
Kreatyna rzeczywiście nie pachni uroczo ale momentalnie się ulatnia i jej nie czuć na włosach,
dla mnie ma ona zapach jodyny
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 12:46   #3980
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A mi zapach keratyny kojarzy się z spalonym boczkiem
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 12:49   #3981
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Przepraszam, ze Was tak męczę, ale mam jeszcze jedno pytanie . Czy ekstrakty np. z kasztanowca albo skrzypu rozpuściły by się w wodzie brzozowej? Czy taka mieszanka w ogóle się do czegoś nadaje?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 16:27   #3982
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze Was tak męczę, ale mam jeszcze jedno pytanie . Czy ekstrakty np. z kasztanowca albo skrzypu rozpuściły by się w wodzie brzozowej? Czy taka mieszanka w ogóle się do czegoś nadaje?
, rozpuszczą się w miarę dobrze, choć przy większych ilościach trzeba się trochę namieszać. Taką mieszankę możesz wcierać w skórę głowy, na długość włosów nie polecam, bo wiadomo woda brzozowa jest mocno alkoholowa, więc Ci wysuszy włoski.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 16:35   #3983
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
, rozpuszczą się w miarę dobrze, choć przy większych ilościach trzeba się trochę namieszać. Taką mieszankę możesz wcierać w skórę głowy, na długość włosów nie polecam, bo wiadomo woda brzozowa jest mocno alkoholowa, więc Ci wysuszy włoski.
Dzięki za pomoc jeszcze raz. Tak, tak wiem, że woda brzozowa to tylko na skalp. W takim razie biorę keratynę, skrzyp, hydrolat geranium i aloes, jakiś olej (co możecie poradzić na egzemę?) i zapewne coś mi sie jeszcze przypomni.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 19:20   #3984
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dla mnie keratyna jest bezzapachowa , pisze o tym , żeby ktoś się nie zraził i kupił . Ja się długo zastanawiałam nad kupnem , bo czytałam , że śmierdzi . Z nowu się okazuje , że każdy inaczej odbiera zapachy .
Rozpuszczam w hydrolacie z damasceny i czuje tylko róże
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 20:23   #3985
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja w rumiankowym i to samo, zero zapachu Ale poszłam powąchać z opakowania i pachnie taką słoną podróbką maggi, nie pamiętam z jakiej firmy , w każdym razie nic bardzo nieprzyjemnego i na włosach zupełnie się nie czuje.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 11:31   #3986
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ha ha,dostałam dziś moje pierwsze zamówienie z mazideł.W środę wysłane,a dziś już doszło.Jestem w szoku,bo myślałam,że dopiero po weekendzie dorwę je w swoje łapki,a tu już jest.Cieszę się jak mały dzieciak, idę się maziać.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 16:00   #3987
dzidziolka
Przyczajenie
 
Avatar dzidziolka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 22
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Tez dostalam dzis przesylke z mazidel,jestem w szoku ze tak szybko doszło ,wzielam probki oleju jojoba i kwasu mlekowego,kwas mlekowy mialam rozlany niestety wina napewno poczty ,ale kazda probka ma 6 ml kolejny szok,myslalam ze 2 ml bedą mieć
Jeszcze nie zaczelam eksperymentowac a juz mam ochote zamowic kolejna partie to jak choroba normalnieee
TELOCAPIL -musze to mieć
dzidziolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 19:06   #3988
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mi również nie przeszkadza zapach keratyny, dodaję do hydrolatu różanego i na włosach już nic nie czuję.
Jutro chyba też zrobię zamówienie, bo pochorowałam się na olej śliwkowy i z bawełny, a poza tym potrzebny mi mocznik
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 19:10   #3989
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja też przy pierwszym zamówieniu prosiłam o próbkę kwasu l-mlekowego i też mi się cały rozlał Wtedy to dali mi wszystkie próbki tylko tak na dnie, a kwasek niby był zamknięty, ale niestety nic z niego nie zostało i nawet nie miałam z czego go spróbować
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 20:19   #3990
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja niekoniecznie i mazidłach, ale temat pokrewny na fitomed.pl znalazłam fajne sproszkowane zioła i tlenek cynku. zastanawiam się czy ten tlenek cynku można rozpuścić np. w hydrolacie i HA i później potraktować tym twarz, na której czasami coś wyskakuje? bo maść cynkowa mi fajnie swego czasu goiła pryszczyki
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.