Studia w Dani - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-25, 14:27   #1
marti50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Smile

Studia w Dani


Witam wszystkie wizażystki !
zwracam się do osób które w roku 2011 piszą maturę i planują rozpocząć studia w Danii (nie chodzi o wymiany z Socratesa itp) lub do osób które już w Danii studiowały,
interesuje mnie głownie jak przygotowywałyście/przegotowujecie rodziców na ten wyjazd i jakie kierunki zamierzacie studiować


Sprawdzałam archiwum i nie znalazlam wątku o podobnej tematyce, jeżeli już taki był to z góry przepraszam
marti50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 21:55   #2
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Studia w Dani

Wizażanki

nie wiem czy znajdziesz tu kogoś co studiował w Danii?, a czemu pytasz jak przygotować rodziców,czy uważasz to za problem ?że w sensie, że się nie zgodzą czy jak ? ja do Niemiec wyjechałam zaraz po maturze i w 2011 wybieram się na studia pewnie tak jak w wielu krajach musisz zdać przynajmniej 2 egzaminy, żeby jako obcokrajowiec rozpocząć tam studia..
orientowałaś się już coś ?
a czemu akurat Dania ?
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 22:08   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia w Dani

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 11:03   #4
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Studia w Dani

moj chlopak pracuje w Danii, jego rodzina tam mieszka i ciężko jest się utrzymać, wysokie oplaty, podatki i ceny.
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 21:36   #5
nieodzownie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 97
Dot.: Studia w Dani

a Tobie chodzi pewnie o te bezpłatne studia w akademii?
też bym się wybrała, ale niestety mój angielski nie jest perfekcyjny
__________________
po kolana we łzach, po szyje w uśmiechach
Vivat Academia, vivant professores
nieodzownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 23:30   #6
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Studia w Dani

A ja właśnie z tych, co planują w Danii Erasmusa, więc chętnie też przeczytam wszelkie opinie
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 16:25   #7
marti50
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Studia w Dani

Tak, wiem ze Dania jest baardzo drogim krajem ale chciala bym tam pracowac wedlug eduabroad.pl : "Zarobki wystarczają na pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów. " oczywiscie nie wiem na ile to jest prawdziwe...
Jak ktoś tu już wczesniej napisał studia są darmowe i to jest duzy plus
parodia na jaką uczelnie planujesz jechać ?
marti50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 00:53   #8
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Studia w Dani

Technical University of Denmark (DTU) albo IHK - Copenhagen University College of Engineering. Jeśli nie dostanę się na żadną z tych, to pewnie wyląduję gdzieś w Niemczech...
Na razie jestem na pierwszym roku, muszę wyjechać na 6 albo 5 i 6 semestrze, ale chcę to drugie
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:06   #9
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Studia w Dani

Co prawda nie wiem dużo na temat studiów w Danii po angielsku, ale orientuję się w dużej mierze w warunkach, jakie w tym kraju panują.
Po pierwsze: wszyscy wyjeżdżający do Danii - nie tylko z Polski - wyobrażają sobie "den danske drom" (duński sen), jak to żartobliwie mówią Duńczycy, ale prawda jest taka, że jest to kraj tak samo ograniczony jak Polska i do wyjazdu trzeba podejść realnie, bo inaczej nic dobrego z tego nie wyjdzie...
Co do samych studiów, podobno od przyszłego roku (a może już od tego?) potrzebny będzie certyfikat z angielskiego na A-level. Do tej pory na B-level wystarczała rozszerzona matura z angielskiego, co jest wielkim błędem ze strony władz i prawdopodobnie się to zmieni (rozszerzona matura = FCE, duński B-level = CAE, także...).
Jeśli chce się kształcić, a później również pracować w Danii w kierunkach technicznych, to myślę, że nie powinno być problemów z językiem angielskim, gorzej już w kierunkach podpadających pod ścisłe, tj. chemia, biologia, matematyka. Tu już trzeba umieć duński.
A zresztą, duński jest piękny i zdecydowanie łatwy! Tylko na początku nauki należy przywiązywać dużą wagę do praktyki, bo znajomość słówek bez opanowania wymowy na nic się nie zda
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 09:13   #10
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Studia w Dani

Odnawiam bo sama myślę ostatnio nad wyjazdem do Danii na studia
Co prawda maturę zdaję za rok ,ale trzeba zacząć już teraz myśleć bo w Danii rekrutacja trwa do 15 marca ,a więc przed maturą i liczą się oceny z II klasy .

O bezpłatnych studiach dowiedziałam się przez http://www.studiazagranica.pl/ . I bardzo spodobała mi się uczelnia : Business Academy Aarhus . Słyszał ktoś coś o niej , może ktoś studiuje ?

Żałuję tylko ,że nie ma ofert na Uniwersytet Kopenhaski albo Uniwersytet Aarhus . Jeżeli chciałabym sie tam dostać to na własną rękę. I właśnie nie wiem jak to zrobić Czy wystarczy rekrutacja internetowa? I co dalej ? Może ktoś już składał tak podania (nie koniecznie do Danii ,lecz innego państwa) i mógłby mi powiedzieć jak to wszystko wygląda to będę bardzo wdzięczna.
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 10:53   #11
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Studia w Dani

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
Odnawiam bo sama myślę ostatnio nad wyjazdem do Danii na studia
Co prawda maturę zdaję za rok ,ale trzeba zacząć już teraz myśleć bo w Danii rekrutacja trwa do 15 marca ,a więc przed maturą i liczą się oceny z II klasy .

O bezpłatnych studiach dowiedziałam się przez http://www.studiazagranica.pl/ . I bardzo spodobała mi się uczelnia : Business Academy Aarhus . Słyszał ktoś coś o niej , może ktoś studiuje ?

Żałuję tylko ,że nie ma ofert na Uniwersytet Kopenhaski albo Uniwersytet Aarhus . Jeżeli chciałabym sie tam dostać to na własną rękę. I właśnie nie wiem jak to zrobić Czy wystarczy rekrutacja internetowa? I co dalej ? Może ktoś już składał tak podania (nie koniecznie do Danii ,lecz innego państwa) i mógłby mi powiedzieć jak to wszystko wygląda to będę bardzo wdzięczna.
O BAA mogę Ci powiedzieć tyle ile słyszałam od kuzynki, która tam studiuje - dużo pracy w grupach, więcej praktyki niż teorii, można pogodzić zajęcia z pracą, wykładowcy na poziomie, dużo pomagają, poziom edukacji - dobry. Dodam jeszcze, że kuzynka studiuje po duńsku ale podejrzewam, że nie ma różnicy na studiach po ang.
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 11:21   #12
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Studia w Dani

Właśnie na BAA na pewno jest możliwość studiowania po angielsku
Dziękuje za wiadomość ,że to dobra szkoła bo to chyba najważniejsze .

A samo miasto jak ? Istnieje coś takiego jak życie nocne , łatwo złapać jakąś pracę ?
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 21:14   #13
Kiriiri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Studia w Dani

Witam, witam (:

Od dłuższego czasu interesują mnie studia w Danii na BAA, Multimedia and Design. O studiach dowiedziałam się ze strony studiazagranica.pl Bardzo chciałabym rozpocząć studia od końca sierpnia, niestety... Z tego co wyczytałam na stronie w sytuacji, gdy nie odbyła się jeszcze matura/zakończenie szkoły liczy się ocena z matmy z ost semestru, a wymagana jest min 3 (( Żałuje, że wcześniej nie interesowałam się tematem...
Jednakże słyszałam, że zdarzały się osoby, które nawet z 2 z matmy dostały się na kierunek, tj. dały odczuć na rozmowie, że tematyka studiów jest ich całkowitą, obsesyjną pasją Z tą również nadzieją ja również chciałabym spróbować, bo tu: tworzeniem stron internetowych zajmuje się już od wielu lat. Czekanie roku mi się nie widzi

Edit: Dzisiaj dostałam meila, że jeśli list motywacyjny będzie wystarczająco motywujący to mam szanse dostać się na kierunek ))) Także do ludzi z dwójką - jest nadzieja!

Edytowane przez Kiriiri
Czas edycji: 2011-02-15 o 19:48 Powód: nowe informacje
Kiriiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 21:15   #14
katig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Studia w Dani

cześć, też staram się dostać na studia w Danii. wprawdzie do Roskilde, ale jakby coś, pisz na tego maila: kasiagrochal@hotmail.com
razem zawsze raźniej
katig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.