Architektura wnętrz - co zdawać, jak wyglądają studia - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-06, 20:39   #151
architektoniczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Architektura wnętrz

Sama zastanawiałam się nad architekturą wnętrz na ASP ale całe szczęście wybrałam jednak Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Poznańskiej. Tak naprawdę po architekturze ogólnej możesz projektować wszystko, a po wnętrzach jednak masz przygotowanie bardziej...."artystyczne" . Co do zarobków raczej wszędzie, od razu po studiach, zaczyna się od tych najniższych progów zarobkowych - ale pewnie są wyjątki
I zgadzam się w 100% z mm444. Chodząc w weekendy przez rok na kurs rysunku można bez problemu dostać się na architekturę (mi wystarczył właśnie rok uczenia się rysunku w Pracowni RA w Poznaniu), i nie ma się co martwić o matematykę czy fizykę. Te przedmioty na architekturze (nawet na politechnice) są traktowane z przymrużeniem oka i nie są wymagane w rekrutacji na wszystkich uczelniach - to już trzeba sobie wybadać, gdzie i co obowiązuje
architektoniczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 11:53   #152
Lora90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 165
Dot.: Architektura wnętrz ! Gdańsk/Sopot?

zaciekawił mnie ten wątek, gdyż moja siostra studiuje na SSW architekturę. Młoda jest teraz na pierwszym roku i jest zadowolona z wyboru. Mówi, że nie ma problemu z dziekanatem, mają na uczelni jakąś super wypasioną drukarkę 3d i dobrze wyposażone pracownie. Na wykładowców też chyba jeszcze nie słyszałam złego słowa, chociaż czasem mówi, że jest sporo nauki - no ale jak to mówią: bez pracy nie ma kołaczy Wydaje mi się, że ile osób tyle opinii. Wszędzie znajdą się jakieś "czarne owce" wśród wykładowców, co się nie przykładaja do zajęć itp - na ASP i Politechnice też grunt to też samemu zgłębiać wiedzę i jak ktoś chce to się może wszystkiego nauczyć
Lora90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 19:37   #153
ladyblejk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Architektura wnętrz studia

Cześć
Zacznę od tego że obecnie jestem w 2 liceum co za tym idzie już niedługo będę musiała wybrać kierunek studiów po którym będę miała możliwość pracy w zawodzie jaki mnie interesuje. Zaczęłam myśleć nad tym co by to mogło być i doszłam do wniosku, że fajną i ciekawą opcją byłaby architektura wnętrz. Może to wydać się dziwne ale nie miałam pojęcia, że na tym kierunku tak ważna jest umiejętność rysunku wiedziałam że rysunek będzie obecny lecz może nie w takim poziomie jak widziałam w internecie. Być może są tu dziewczyny które studiują bądź studiowały ten kierunek i mogłyby stwierdzić czy marzenia o nim mają jakikolwiek sens u osoby która wcześniej nie miała doczynienia z rysunkami na zbyt wysokim poziomie. Jest jeszcze trochę czasu więc wiadomo że mogłabym iśc na kurs rysunku a do tego poduczać się w domu ale czy to wystarczy ? Dodam, że na studia chce wyjechać z obecnego miejsca zamieszkania i myślałam nas studiowaniem we Wrocławiu.
Jakie przedmioty maturalne są brane pod uwagę przy wyborze kandydata ?
ladyblejk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 20:48   #154
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Architektura wnętrz studia

Cytat:
Napisane przez ladyblejk Pokaż wiadomość
Jakie przedmioty maturalne są brane pod uwagę przy wyborze kandydata ?
Wejdź na stronę uczelni i sprawdź, każda uczelnia podaje wymagania rekrutacyjne. Na zwykłą architekturę wymagany jest też egzamin z rysunku, nie wiem jak jest z architekturą wnętrz.

Myślę, że gdybyś zaczęła teraz uczęszczać na zajęcia z rysunku i robiła na nich postępy to miałoby to sens
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 08:27   #155
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Architektura wnętrz studia

Myślę, że jeśli masz do tego trochę talentu i zaparcia to mogłabyś dać radę.

Ale polecam poczytać więcej o kierunku, bo skoro to Cię zaskoczyło, to nie wiadomo jeszcze jak inne Twoje wyobrażenia o kierunku mogą być dalekie od rzeczywistości.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 19:19   #156
mila9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Dot.: Architektura wnętrz

Ja też marzę o tym, żeby skończyć architekturę wnętrz. Od dwóch lat chodzę na rysunek i na maturze będę zdawać historię sztuki. Bardzo chciałaby w przyszłości projektować tak piękne wnętrza jak te <link> Jak będę miała własne studio projektowania, to będę aranżować zarówno wnętrza prywatne, jak i publiczne.

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-02-03 o 14:56 Powód: link do strony
mila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 16:38   #157
IWpracownia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Architektura wnętrz - co zdawać, jak wyglądają studia - WĄTEK ZBIORCZY

Jako absolwenta architektury wnętrz dodam jeszcze od siebie że fajnie jest mieć opanowane choć podstawy programów graficznych np. Corel, Autocad Praktycznie przez cale studia pracuje się z pomocą komputera, jest on jednym z najważniejszych narzędzi....
IWpracownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-19 17:38:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.