brak okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-06, 18:51   #1
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 75

brak okresu


witam! mam pewien problem. od paru miesięcy przyjmuję doustnie tabletki antykoncepcyjne. Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy. Zazwyczaj okres dostawałam w czwartym dniu odstawienia, a dzisiaj jest dzień 5 i okresu brak. Dodam, że uprawiałam petting z moim chłopakiem, on doszedł. Czy na brak okresu może mieć wpływ skrócenie przyjmowania tabletek? Tj. zgubiłam ostatnią tabletkę i zaczęłam przerwę dzień prędzej (biorę tabletki jednofazowe).
maaite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 19:18   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: brak okresu

1. Nie okres, a krwawienie z odstawienia.
2. Tak, skrócenie może mieć wpływ.
3. Krwawienie może przyjść w każdym dniu przerwy, a czasami może też nie przyjść
4. Od pettingu się nie zachodzi w ciążę, tym bardziej przy braniu anty
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 10:10   #3
jana_matute
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 22
Dot.: brak okresu

ja mam sprawe..od jakis 6 miesiecy biore tabletki daylette..opakowanie koncze w piatek w sobote zaczynam nowe i w niedziele pojawia sie krwawienie z odstawienia..zazwyczaj..n ie roznilo sie od zwyczajnego okresu i ilosciowo i objawowo (bol brzucha) a teraz nie mozna tego nazwac krwawieniem ale raczej plamieniem i nie wiem czy powinnam sie martwic czy wszystko jest ok czy to normalne ze krwawienie jest takie skape..?

dodam jeszcze ze w ostatnim miesiacu ani zadne wymioty ani biegunki nie mialy miejsca i ze od ponad miesiaca przyjmuje probiotyk i lek regulujacy prace jelit..z tym ze bralam juz te tabletki przy poprzednim odstawieniu i wszystko bylo ok..

Edytowane przez jana_matute
Czas edycji: 2012-10-08 o 10:18
jana_matute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 06:23   #4
Wanilianka
Raczkowanie
 
Avatar Wanilianka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 263
Dot.: brak okresu

Cytat:
Napisane przez jana_matute Pokaż wiadomość
ja mam sprawe..od jakis 6 miesiecy biore tabletki daylette..opakowanie koncze w piatek w sobote zaczynam nowe i w niedziele pojawia sie krwawienie z odstawienia..zazwyczaj..n ie roznilo sie od zwyczajnego okresu i ilosciowo i objawowo (bol brzucha) a teraz nie mozna tego nazwac krwawieniem ale raczej plamieniem i nie wiem czy powinnam sie martwic czy wszystko jest ok czy to normalne ze krwawienie jest takie skape..?

dodam jeszcze ze w ostatnim miesiacu ani zadne wymioty ani biegunki nie mialy miejsca i ze od ponad miesiaca przyjmuje probiotyk i lek regulujacy prace jelit..z tym ze bralam juz te tabletki przy poprzednim odstawieniu i wszystko bylo ok..
Mam prawie identyczny problem, też plamienie zamiast okresu, ale przeczytałam już tyle postów kobiet, które się na to skarżyły, że stwierdziłam, że gdyby miało to oznaczać ciąże, to skuteczność tabletek byłaby strasznie słaba Wszystko jest w porządku, niektórym kobietom okres w ogóle zanika, ale to podobno wcale nie jest pozytywnym zjawiskiem. Mogą się też zdarzyć jednorazowe przypadki plamienia zamiast okresu, bądź braku okresu w ogóle. Także nie martw się, sama jeszcze trochę jestem na szpilkach, bo pierwszy raz mi się takie coś przytrafiło, jeszcze 2 tygodnie do następnej przerwy.
__________________
Jeżeli jesteś zwolennikiem zdrowego trybu życia, polecam

http://catchyourhealth.blogspot.com/
Wanilianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 18:53   #5
Grety
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: brak okresu

Przepraszam, że zupełnie z innej bajki, ale mam pytanie: czy niedobór żelaza (27 w przedziale 60-150) może powodować brak miesiączki? Co prawda spóźnia się dopiero 2 tygodnie, ale wcześniej nigdy tak nie miałam.
Wiem, że mogę mieć słabe żelazo, bo nie jem mięsa(od grudnia), jednak dopiero niedawno zrobiłam badania.

Proszę o jakieś wskazówki.
Może nie powinnam się przejmować?
Grety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 09:20   #6
jana_matute
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 22
Dot.: brak okresu

ze tak powiem w sumie wszystko wrocilo do normy ale ze tak powiem mimo wszystko takie ubogie to krwawienie mysle o tym zeby skonczyc te opakowania co jeszcze mam i potem ewentualnie zrobic sobie przerwe tylko troche strach bo kumpela po odstawieniu tabletek od razu zaszla w ciaze. tez mysle nad plastrami ale z kolei boje sie wiekszej dawki hormonu..

odnosnie tego zelaza..wydaje mi sie ze moze to byc powiazane..zelazo jest potrzebne dla hemoglobiny ktora z kolei pomaga utleniac krew wiec jakos moze to byc powodem..wydaje mi sie ze lekarz jednak powinien to zobaczyc no chyba ze powod spoznienia jest inny np ciaza?
jana_matute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.