ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-27, 07:25   #391
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Ale dzisiaj ledwo klepię w klawiaturę Mieliśmy tyle gości , że głowa mała. Cały dzień! Dzisiaj pierwszy raz zajrzałam, przyznaję sie bez bicia! Jestem wykończona! Nie lubię Świąt!
Całe szczęście, że mogę poczytać Was Kochane
Ja też nie przepadam za świętami, ale w tym roku jakoś obyło się bez maratonu, nawet udało mi się wyrwać na długi spacer w I dzień świąt.

Ulu mów koniecznie - dostałaś już welurki?
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 15:18   #392
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ale, żeby codziennie w tą siąpawicę - niee
a nie obawiasz się stosować Zorac, a filtry tylko sporadycznie?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 15:25   #393
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
a nie obawiasz się stosować Zorac, a filtry tylko sporadycznie?
O podpadłam .
Justa - słońce nas tu ostatnio nie rozpieszcza, ale gdy tylko pokazuje swoje słodkie oblicze filtruję się grzecznie.
Pod kamiennym niebem i w budynku przebarwienia raczej mi nie grożą, jedynie zmarszczki.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 17:22   #394
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Czesc Dziewczyny,
A ja mam klopot, bowiem zwatpienie dopadlo mnie na samym poczatku
Piszecie, ze filtry was koja i pielegnuja... a moje wrazenia sa przeciwne. Na pierwszy filtr wybralam LRP DP, mial dobre opinie. Moja cere nie jest sucha, ma sklonnosci do zapychania, wiec stwierdzilam, ze lekki filtr, jako ze filtry generalnie sa tlustymi lepiszczami, bedzie dla mnie odpowiedni. No i w rezultacie - cera sciagnieta, z oczu lzy lecialy ciurkiem. Wrzucilam do szuflady i lezy. Dobrze, ze nie uzywam kwasow ani retinoidow...
O avene piszecie, ze zapycha. Co ja mam stosowac? Wesprzyjcie mnie, bo porzuce filtrowanie na dobre, a moj rozsadek na to nie pozwala
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 19:37   #395
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny,
A ja mam klopot, bowiem zwatpienie dopadlo mnie na samym poczatku
Piszecie, ze filtry was koja i pielegnuja... a moje wrazenia sa przeciwne. Na pierwszy filtr wybralam LRP DP, mial dobre opinie. Moja cere nie jest sucha, ma sklonnosci do zapychania, wiec stwierdzilam, ze lekki filtr, jako ze filtry generalnie sa tlustymi lepiszczami, bedzie dla mnie odpowiedni. No i w rezultacie - cera sciagnieta, z oczu lzy lecialy ciurkiem. Wrzucilam do szuflady i lezy. Dobrze, ze nie uzywam kwasow ani retinoidow...
O avene piszecie, ze zapycha. Co ja mam stosowac? Wesprzyjcie mnie, bo porzuce filtrowanie na dobre, a moj rozsadek na to nie pozwala
lieselotte, nie zniechęcaj się po pierwszym filtrze Z reakcji na DP widać, że nie dla Ciebie tak bardzo "wyskokowe" filtry. Z Avene warto spróbować emulsji, z La Roche Posay bezalkoholowy jest creme fondante (zapychalność trzeba sprawdzić na sobie, niestety), mniej "żrące" od DP są filry Biodermy. Niestety, na początku z filtrami jest trudno, bo trzeba testować i znaleźć ten "swój". Filtry sa naprawdę b. różne, po jedym nie ma co zniechęcać się do wszystkich.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 19:46   #396
zuzka92
Zadomowienie
 
Avatar zuzka92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 073
GG do zuzka92
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Wspieram, wspieram

DP zawsze możesz rzucić na targowisko, albo na "rozpaczliwie poszukuję.." tutaj.
Wiesz co?jednak najlepiej wszystko potestować, warto pojsc do apteki i rzulić próbki bedziesz mniej wiecej wiedziała co i jak, pozniej można się też tymi próbkami wymieniać na inne. Ja napisałam ze strony avene do nich o próbki filtrów i mi przysłali chyba w ciągu tygodnia dwie
zuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 21:17   #397
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dzieki Erato i zuzka92
Problem oczywiscie lezy w tym, ze okres mamy niefiltrowy i probek w aptekach niet. Dlatego kupilam od razu cale opakowanie.
Moze faktycznie sprobuje u samej gory
Wlasciwie bielenie mi nie straszne, swiecenie jesli da sie opanowac skrobia tez nie. Najgorsze to sciagniecie i pieczenie, szczegolnie oczu, skoro taka tlustosc nakladam na twarz to powinno byc to lagodne chociaz... No i nie podoba mi sie, ze muchy sie przyklejaja do twarzy
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-27, 22:02   #398
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Witaj lieselotte DP wywoluje u Ciebie takie same reakcje, jak u mnie. Niestety to wina alkoholu, tak jak napisala Erato. Poprobuj z filtrami Avene, dla mnie sa najlagodniejsze ze wszystkich. Niestety ich minus moze byc taki, ze zawieraja trojglicerydy. Ale jesli nie jestes podatna na ich zapychanie, to pokochasz Avene za ich kojace wlasciwosci. Wsrod moich faworytow sa: mleczko 50+, mleczko dzieciaczek 40+ oraz emulsja 50+. Zycze powodzenia w doborze odpowiednego filtra.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 22:10   #399
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

hmm szczerze mowiac nie wiem czy trojglicerydy mnie zapychaja... zapychal mnie babydream, ale zrzucilam to na isopropyl palmitate, bo ten w duzym opakowaniu byl ok.. sprobuje, tylko jakims cudem musze zdobyc probki
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 22:13   #400
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Lieselotte i Ivvonka ja mam to samo. DP mnie ściąga strasznie. Na szczęście mam już koniec butelki

Mam też emulsję Avene, ale nie lubię jej.

Mam też bezalkoholowy LRP XL Lait (niedostępny w Polsce) i chyba tylko z niego jestem zadowolona.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 22:31   #401
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Weronisia, chetnie przygarne od Ciebie emulsje Avene, jesli chcialabys sie jej pozbyc Napisz tylko, co bys chciala za nia
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-27, 23:00   #402
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez zuzka92 Pokaż wiadomość
Wspieram, wspieram

DP zawsze możesz rzucić na targowisko, albo na "rozpaczliwie poszukuję.." tutaj.
Wiesz co?jednak najlepiej wszystko potestować, warto pojsc do apteki i rzulić próbki bedziesz mniej wiecej wiedziała co i jak, pozniej można się też tymi próbkami wymieniać na inne. Ja napisałam ze strony avene do nich o próbki filtrów i mi przysłali chyba w ciągu tygodnia dwie
zuzka, a jaki jest adres stronki avene?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 08:24   #403
zuzka92
Zadomowienie
 
Avatar zuzka92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 073
GG do zuzka92
Smile Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
zuzka, a jaki jest adres stronki avene?

http://www.eau-thermale-avene.com/pu...html/index.php

Jeśli chesz do nich napisac, to wybierz international-> english , na dole będzie taka malutka kopoerta
zuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 18:44   #404
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Weronisia, chetnie przygarne od Ciebie emulsje Avene, jesli chcialabys sie jej pozbyc Napisz tylko, co bys chciala za nia
Nic z tego. Zostało mi tylko trochę, więc zużyję to w wietrzne dni. Ta tłusta powłoka nadaje się tylko na zimne dni
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 18:58   #405
Coco trini
Raczkowanie
 
Avatar Coco trini
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 328
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Mnie dzisiaj dopadło znowu zwątpieniePatrze z rana w lustro a ty dwa dośc duże prychole i to w dodatku ropneNie wiem co jest nie tak...prawie nigdy nie małam takich nispodzianek maja zmora były/i sa zaskórniaki.Już wczoraj wieczorem zaobserwowałam ,że robia mi sie takie dwie podejżane czerwone krostki dlatego posmarowałam sie Acnederm' em.Watpie żeby AD mi zaszkodził używam ok 4 miesiecy i nie zrobił nic szkodliwego jesze mojej buzceNatomiast wine chyba zwale na filtr(Iwostin,emulsja) ponieważ ma ona troche zapychaczy...ehh myślałam ze moja buzke trudno jest zapchac dlatego wyprobowałam ten filtr..a tu taka przykra niespodzianka


EDIT:Nie wiem czy do konca zrzucić wine na emulsje Iwostinu! bo czytajac forum BU wpadłam na wypowiedz Basi(pozwole sobie zacytować) :
" - jeśli retinoidy lub kwas azelainowy wówczas kwasy odstawiamy, retinoidy lub maść z kwasem azelainowym stosujemy na noc, 20 minut po umyciu twarzy, następnie po ok 1 godzinie można nałożyć krem nawilżający może to być wspomniany żel aloesowy, który na pewno nie zatka porów i pod warunkiem, że nie masz uczulenia na aloes,
- retinoidów nie łączysz z kwasami, kwasem azelainowym i witaminą C w dużym stężeniu,"

Chodzi o to że ja nieświadoma tego wszystkiego zaczełam stosować ok 2 tyg temu Atrederm(no i oczywiście wspomniany wczesniej Acne Derm)
Dziewczyny czy to możliwe że taka mieszanka stała się sprawca tego wszystkiego?

Edytowane przez Coco trini
Czas edycji: 2006-12-28 o 20:20
Coco trini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 20:27   #406
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Muszę się przyznać, że znowu polubiłam filtry (tzn. cały czas sumiennie się filtrowałam, ale żebym robiła to z przyjemnością to nie powiem ). Czasami tzn. kiedy jestem chora lub jestem w domu robię sobie wolne od filtrów i smaruję twarz zwykłym kremem nawilżającym np. HOL Avene lub Humektan. Niestety ale żaden z wymienionych kremów nie nawilża wystarczająco mojej skóry . Filtry cudownie nawilżają moją cerę, koją podrażnienia i chronią moje naczynka przed mrozem i wiatrem. Ostatnio nawet makijaż wieczorowy robię na filtrach, ponieważ żaden z posiadanych przeze mnie kremów nawilżających (nawet Mamy extra tłusta emulsja przeciwzmarszczowa ) nie radzi sobie z nawilżeniem skóry tak rewelacyjnie jak filtr . Filtry górą (nie myślałam, że to kiedyś powiem ).
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 20:42   #407
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez zuzka92 Pokaż wiadomość
http://www.eau-thermale-avene.com/pu...html/index.php

Jeśli chesz do nich napisac, to wybierz international-> english , na dole będzie taka malutka kopoerta
dzięki
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 09:02   #408
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Coco trini Pokaż wiadomość
EDIT:Nie wiem czy do konca zrzucić wine na emulsje Iwostinu! bo czytajac forum BU wpadłam na wypowiedz Basi(pozwole sobie zacytować) :
" - jeśli retinoidy lub kwas azelainowy wówczas kwasy odstawiamy, retinoidy lub maść z kwasem azelainowym stosujemy na noc, 20 minut po umyciu twarzy, następnie po ok 1 godzinie można nałożyć krem nawilżający może to być wspomniany żel aloesowy, który na pewno nie zatka porów i pod warunkiem, że nie masz uczulenia na aloes,
- retinoidów nie łączysz z kwasami, kwasem azelainowym i witaminą C w dużym stężeniu,"

Chodzi o to że ja nieświadoma tego wszystkiego zaczełam stosować ok 2 tyg temu Atrederm(no i oczywiście wspomniany wczesniej Acne Derm)
Dziewczyny czy to możliwe że taka mieszanka stała się sprawca tego wszystkiego?
Wiesz co, sądzę, że porady Basi dotyczyły raczej kwestii możliwych podrażnień skóry, a nie zapchania. Po prostu retinoidy mogą początkowo mocno uwrażliwić skórę i wtedy jeszcze nałozenie kwasu lub witaminy C może się skończyć podrażnieniem.
Ja bym odstawiła ten Iwostin, jak również Acne Derm, i została przez jakiś miesiac tylko na Atredermie i prostych nawilżaczach, plus inny filtr, oczywiscie. Potem można dodawać stopniowo AD, jakieś BHA.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 09:14   #409
olcia120484
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 12
Question Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Moze kilka słow od początkującej. Mam Parę pytań, ale musze Wam powiedzieć, ze szczerze podziwam, i dziękuję, ze jest to forum, a zwłaszcza BK. Sporo się dowiedziałam, wciąż dowiaduję, ale ta masa informacji czasem mnie przytłacza.

Mam 22lata, cerę teraz w okresie zimowym mieszaną, skłonną do przesuszania, podrażnień, zaczerwien, chyba ze jest dobrze nawilżona, jak jest to teraz i jak chronię przed mrozem. W lecie różnie bywa, chociąz myslę ze bardzo poprawiła mi się od czasu np Liceum, z trądzikiem, nie takim ze zamykałam się w domu i nie wychodziłam, ale zawsze coś na tej twarzy było, męczę się od polowy podstawówki, do dermatologa chodzę od 5-6 lat. Obsesja gładkiej skóry towarzyszy mi od dawna;d fajnie ze są jeszcze takie osoby z podejsciem do dbania o cerę jak ja, to duże wsparcie;]

Przed wakaxcjami zmienilam dietę, bardzo poprawiła mi się cera, nie pamiętam, ale na pewno stosowałam jakies masci z antybiotykami, nie na dzień. I zrobiłam błąd, bo opalalałam sie w największy upał , z ochroną, ale na pewno nie spf 50... no i dopiero teraz wyleczyłam skórę... a opalałam sie pocz. lipca -2 razy...nigdy więcej opalania twarzy!!!

I nie wiem po czym , ale cera poprawiła mi się bardzo, tzn przez ostatnie 10tyg. dermatolog przepisała mi tabletki summamed, cera ok, choć miałam jeszcze kilka... i wtedy (22grudnia)zaczęłam stosowac iwostin puritin (zel plus krem na noc), a na dzien filtr vichy spf 50+. Zadne podkłady, pudry- bo to wlasnie mi zapycha cerę...I stosuję od tygodnia taką pielegnację i z szokiem stwierdzam ze jest bardzo okej!!! Nie wiem czy to te tabletki... czy moze nawilzyłam cerę filtrem ( bo zawsze zawsze było matowienie matowienie wysuszanie wysuszanie- i za to tez dzięki, bo juz wiem ze cera tlusta mieszana to nie tylko oczyszczanie...) a pozatym to boję się trochę bo vichy kupiłam bo był lekki, i wydajny 100ml- ma alkohol, nie piecze mnie, chyba mam taka grubą skórę... ale moze mnie zapchać po jakimś czasie prawda? tak samo iwostin, kupując go, jeszcze nie patrzyłam na skład, a ma isopropyle, tez moze zapchać, bardzo sie tego boję... dziewczyny po jakim czasie pojawia się zapychanie? Jednak widzę, poprawę, na początku taki delikatny wysyp małych zaskórnikow , a teraz czysto, choc nieidealnie jeszcze. I musze stwierdzić, ze im mniej kosmetyków tym lepiej, a ja zawsze tak wierzyłam w to co pisza na etykietkach ... od dziś kosmetyki tylko w aptece i minimalizm !

Też się zastanawiam, bardzo tu dziewczyny chwalą diacneal z avene, zastanawiam sie czy jak skonczę iwostin mogę stosować diacneal, ale to juz bedzie wiosna i pierwsze promienie ( filtry naturalnie all the time) a moze effaclar k? chciałabym wyrownać koloryt, złuszczyć naskorek, pory!! zmniejszyć (koło nosa na policzkach), drobne zaskórniki i grudki, przebarwienia. Czoło mam ładne, tylko policzki, broda delikatnie zanieczyszczone ( delikatnie , bo w porównaniu do kiedyś..)

No i na "jakies takies" dermatolog mi przepisała davercin- to ma erytromycynę, mogę to stosowac z filtrami i iwostinem?-ktory pewnie nieduzo ale ma aha i bha, nie wiem w jakim stęzeniu, ale tak zapewnia producent i w składzie ma ten kwasowe składniki.Pomyslalam sobie ze moze ten davercin co 2,3 noc,a tak to iwostin... no na razie mnie nie sypie, ale gdzieś czytałam ze wysypy moze byc nawet po kilku miechach...;/
I jeszcze się przyznam, ze filtr nakładam 2 warstwami, 1 wchodzi ładnie, druga już gorzej... i zeby nalozyc skrobię, zeby się nie zrobiło ciasto musze lekko chusteczkę przycisnać, zwłaszcza do polików... ;/ wiem, ze to zle, ale robi sie ciasto... a ja musze zmatowić,ale o dziwo dlugo twarz zostaje matowa i sie nie tłuści... pod koniec dnia już nawet nie pamiętam ze mam filtr na twarzy...a moze to ten alkohol tak wysusza twarz?
i odstawiłam kawę, i jem cynk...
no na razie tyle, sorry ze tyle,nie wiem czy komuś się bedzie chciało to czytać ; proszę o jakieś radyjednak i wskazówki;d
dzięki z góry i dzięki ze jesteście!!!
a ja się dalej edukuję w BK- juz masę godzin spędziłam na studiowaniu wizazu, a jeszcze tyle nie wiem, i myslę ze dziewczynom ktore studiują np biotechnologię jest duzo łatwiej, ja tylko prawo...;]
pzdr ciumek ;*
olcia120484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-29, 09:25   #410
olcia120484
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 12
Question Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

I one more thing:
mówicie ze przepisowe 2 ml to pełna łyzeczka do herbaty, ale ja odmierzając, nalałam wodę do lyżeczki, następnie do miarki, dołączonej do miłorzębu, i wyszło mi ze w jednej łyzeczce do herbaty jest 5ml!!!
Pozatym kiedyś podzieliłam taką maseczkę jednorazową (maseczki było 6ml) i wyszło mi o wiele mniej niz zmiesciło by się w łyzeczce do herbaty...!!! tak akurat na dwukrotne wsmarowanie, jak to robię dotychczas...
jak to jest, bo jestem dezorient...
pzdr ciumek;*
olcia120484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 10:01   #411
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Zależy jakie masz łyżeczki Ja też mam różne. Jedne mają 2,5 ml inne są bardziej głębokie i pewnie maja ok. 5 ml.
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 11:16   #412
Coco trini
Raczkowanie
 
Avatar Coco trini
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 328
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Wiesz co, sądzę, że porady Basi dotyczyły raczej kwestii możliwych podrażnień skóry, a nie zapchania. Po prostu retinoidy mogą początkowo mocno uwrażliwić skórę i wtedy jeszcze nałozenie kwasu lub witaminy C może się skończyć podrażnieniem.
Ja bym odstawiła ten Iwostin, jak również Acne Derm, i została przez jakiś miesiac tylko na Atredermie i prostych nawilżaczach, plus inny filtr, oczywiscie. Potem można dodawać stopniowo AD, jakieś BHA.
DziekujeDostosuje sie do twoich rad
Coco trini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 13:15   #413
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Olcia ja sie kiedys kłóciłam o pojemność łyżeczek z Justa79 Ona twierdziła, że łyżeczka od herbaty ma 2,5 ml a ja że ma 5 ml.
Dobrze, że kłóciłyśmy się internetowo, bo by pewnie doszło do rękoczynów

Ja się upierałąm przy 5 ml łyżeczki od herbaty, bo zmierzyłam to miarką od lekarstw, oraz strzykawką. Mam kilka kompletów łyżeczek i WSZYSTKIE mają 5 ml a nie 2,5 ml.
Jednak Justa79 kazała mi sprawdzić w Encyklopedii i rzeczywiście podano tam, że 5 ml zawiera łyżka stołowa, taka do zupy (a moja do zupy ma 10 ml).

A więc na pewno łyżeczki nie są miarodajne. Lepiej używać miarek lub strzykawek - będzie pewniejsze
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 14:12   #414
olcia120484
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 12
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

nO WŁAŚNIE;] A ja się przejęłam i dziś rano władowałama te 5ml ;d
ale zabawa była...
ale na szczęscie w domu siedzę all the time- ja teraz nawet w domu się filtruję, bo jestem na etapie testów, ile się wchłania etc.
olcia120484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 14:32   #415
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Olcia : 'Nawet w domu'? Prawidłowo. My zawsze się filtrujemy. Ja filtruję się każdego dnia bez względu na to czy siedzę cały dzień w domu czy wychodzę.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 14:49   #416
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Olcia : 'Nawet w domu'? Prawidłowo. My zawsze się filtrujemy. Ja filtruję się każdego dnia bez względu na to czy siedzę cały dzień w domu czy wychodzę.
ja też
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 14:55   #417
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Olcia : 'Nawet w domu'? Prawidłowo. My zawsze się filtrujemy. Ja filtruję się każdego dnia bez względu na to czy siedzę cały dzień w domu czy wychodzę.
Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
ja też
To podziwiam Was poniewaz bedac w domu rzadko kiedy nakladam filtr w stosownej ilosci,wlasnie wtedy bardziej traktuje go jedynie jako krem pielegnacyjny-bo swietnie nawilza moja cere
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 14:58   #418
olcia120484
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 12
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

nooo niektore w domu się nie smarują;p co mi wciskasz;p
tytuł wątku jest jednoznaczny

w sumie rano to mam suchą skórę, wiec tez chyba tak bedę robiła, chyba ze się wkurzę ... ostanio jak na imprezę poszłam tez wyfiltrowana, nomake up ;] ale fajnie;]

a cd tej chusteczki Weronisia, Tobie się wszystko ładnie wchłania i po jakim czasie? ja bez tej chusteczki to nie da rady, chociaż zrobiłam test z pędzlem i skrobią, nawet to wygląda...i nie ma ciasta...zobaczymy jak na aerobiku wytrzyma "owa tapetka';]

noooo, niech ktoś odpowie na mego posta, wiem ze duzooooo, ale ja tu jak na wizycie u lekarza jestem ;d
pzdr miłego dnia;
olcia120484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 15:03   #419
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Olcia ja nie nakładam przepisowej ilości filtra.
Zmierzyłam tylko raz miarką od lekarstwa i się przeraziłam ile tego jest.

Nakładam grubo filtra, tyle ile się chce wchłonąć. To znaczy nakładam grubo i za chwilę gdy się wchłonie nakładam znowu i wtedy z wchłanialnością jest już gorzej - to dla mnie znak, że osiągnęłam moją przepisową ilość

Po pół godzinie mogę już robić makijaż.

Nigdy nie odciskałam filtra papierem. Nie mam takiej potrzeby.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 15:16   #420
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

no to ja chyba mam jakąś obsesje maniakalną bo zawsze nakładam 1,8ml
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.