Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-29, 10:45   #2641
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Dzięki Wam bardzo Kinaa1 i Szatanka71 Ukręcanie produktów na Bu wydaje mi się o wiele łatwiejsze niż na mazidłach... Chociarz jestem w tym jeszcze baardzo zielona tylko zastanawia mnie to czy np. mogę modyfikować te zestawy które na BU proponują. Chciałabym jakiś lekki krem do twarzy, z komentarzy na BU wnioskuję że kremik łagodzący z lukrecją mógłby być troche za tłusty do smarowania na dzień i boje się ze pozapychałby mnie, przydałby się jakiś lekki nawilżająco regulujący.
jasne, że możesz modyfikować - napisz tylko do nich co chciałabyś zmienić i czy byłoby to możliwe. ja często zmieniam formuły gotowców z BU
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 11:07   #2642
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Dzięki Wam bardzo Kinaa1 i Szatanka71 Ukręcanie produktów na Bu wydaje mi się o wiele łatwiejsze niż na mazidłach... Chociarz jestem w tym jeszcze baardzo zielona tylko zastanawia mnie to czy np. mogę modyfikować te zestawy które na BU proponują. Chciałabym jakiś lekki krem do twarzy, z komentarzy na BU wnioskuję że kremik łagodzący z lukrecją mógłby być troche za tłusty do smarowania na dzień i boje się ze pozapychałby mnie, przydałby się jakiś lekki nawilżająco regulujący.
ja zraziłam się tylko do kremów - mnie nie wychodzą.
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 08:18   #2643
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja kremów nie robiłam i nie zamierzamWolę gotowce
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 10:26   #2644
anula p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Question Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam serdecznie
Ja dopiero zaczynam moją przygodę z BU, ale mam nadzieję że rozwiąże ona moje moje problemy z cerą (zaskórniki , pory, suchość) więc jestem pełna nadzieji i optymizmu
anula p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 10:34   #2645
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez anula p Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Ja dopiero zaczynam moją przygodę z BU, ale mam nadzieję że rozwiąże ona moje moje problemy z cerą (zaskórniki , pory, suchość) więc jestem pełna nadzieji i optymizmu

__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 12:05   #2646
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez anula p Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Ja dopiero zaczynam moją przygodę z BU, ale mam nadzieję że rozwiąże ona moje moje problemy z cerą (zaskórniki , pory, suchość) więc jestem pełna nadzieji i optymizmu
Na Wizażu znajdziesz mnóstwo naprawdę cennych radBU jest moim ulubionym sklepem a dla poczatkujących to super sklep bo nic nie trzeba obliczać,ważyć i kombinować,wlewasz jedno do drugiego(oczywiście wg instrukcji bo kolejność czasem jest ważna)
i masz gotowca
Zaskórniki i pory to moje bolączki.Na to mam tonik http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html. Nie zlikwidował mi zaskórników bo używam go nie regularnie
Na suchość polecam oleje razem z żelem hialuronowym albo sera różnego rodzaju
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 14:07   #2647
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja kremów nie robiłam i nie zamierzamWolę gotowce
zgadza sie - używam dr Schellera i jest ok
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny

Edytowane przez Kinaa1
Czas edycji: 2010-10-01 o 17:26
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 15:32   #2648
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny dlaczego jesteście sceptycznie nastawione na te kremiki własnej roboty z BU?? Może macie juz jakieś negatywne doświadczenia z nimi?? Ja własnie szukam lekkiego nawilżającego kremu-żelu na co dzień, zastanawiam się nad tym żelem hialuronowym, ale czy sam żel mogę nakładać na skórę? Bo ponoć wysusza to prawda? nic na BU o tym nie pisze?? To było by trochę chorę najlepszy nawilżacz, a wysusza, nie rozumiem tego... to w takim razie jak go stosować??
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 15:52   #2649
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Na BU są wszystkie niezbędne informacje jak stosować i w jakich zestawieniach:

Cytat:
Napisane przez Biochemia Urody
Polecane zastosowania:
# Jako lekki żel nawilżający - stosowany jako samodzielny nawilżacz sprawdza się zwłaszcza w przypadku cery tłustej i skłonnej do wyprysków, gdyż żel jest zupełnie niekomedogenny. W przypadku cery suchej może być traktowany jako dodatkowy preparat nawilżający [patrz - poniższe metody] - (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując).
UWAGA! - Jeśli stosujesz żel hialuronowy samodzielnie, aplikuj zawsze na WILGOTNĄ skórę. # Jako Dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym olejem lub serum-olejkiem. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:
1 - Nałożyć na łyżeczkę miarową lub zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku.
2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku, odczekać od kilku do 20 minut i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.
# Odrobinę żelu można dodać do kremu lub serum do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to właściwości nawilżająco-przeciwzmarszczkowe preparatu oraz poprawia przyswajanie składników aktywnych. W przypadku tłustej skóry taka metoda zmniejsza możliwość "zatykania" porów, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu, (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu lub serum, dodać odrobinę żelu, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).
# Jako łagodzący i kojący żel, który sprzyja gojeniu i regeneracji skóry stosowany nawet kilkakrotnie w ciągu dnia na podrażnioną skórę np. po peelingach, po kuracji retinoidami, po goleniu lub depilacji, na drobne skaleczenia lub oparzenia, podrażnienia posłoneczne, ukąszenia owadów, obtarcia i uszkodzenia skóry, blizny, także potrądzikowe (żel można wymieszać na dłoni przed nałożeniem z Hydrolatem aloesowym, z kwiatu kocanki lub oczarowym, który również działa łagodząco i gojąco).
# Jako preparat napinający skórę, dający chwilowy efekt liftingujący skórę (stosowany samodzielnie, cienką warstwą pod makijaż lub inny preparat pielęgnacyjny).
# Jako żel wcierany w skórę głowy, kwas hialuronowy małocząsteczkowy ULMW przyśpiesza porost włosów (wcierać po umyciu w skórę głowy, bez spłukiwania).
# Warstwa żelu nałożona PO aplikacji i wchłonięciu serum lub retinoidów działa jako promotor zwiększający przyswajanie składników aktywnych przez skórę.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 16:12   #2650
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny dlaczego jesteście sceptycznie nastawione na te kremiki własnej roboty z BU?? Może macie juz jakieś negatywne doświadczenia z nimi?? Ja własnie szukam lekkiego nawilżającego kremu-żelu na co dzień, zastanawiam się nad tym żelem hialuronowym, ale czy sam żel mogę nakładać na skórę? Bo ponoć wysusza to prawda? nic na BU o tym nie pisze?? To było by trochę chorę najlepszy nawilżacz, a wysusza, nie rozumiem tego... to w takim razie jak go stosować??
ja kupiłam krem z retinolem - wyszedł rozwarstwiony - moze ja coś źle robiłam, - za droga impreza żeby znów ryzykować
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 16:24   #2651
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Na BU są wszystkie niezbędne informacje jak stosować i w jakich zestawieniach:
Dziękuję bardzo, na stronie BU zapewne są rzetelne i wiarygodne informacje, na innym wątku dziewczyna pisała że samodzielnie stosowany może wysuszać, ale już mamy jasność ooo i uprzednio przetrzeć skórę jakimś tonikiem płynem micelarnym bądź hydrolatem
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 16:37   #2652
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mi zawsze wychodziły kremy. Nic się nie rozwarstwiało a mieszałam tylko bagietką.
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 17:39   #2653
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny dlaczego jesteście sceptycznie nastawione na te kremiki własnej roboty z BU?? Może macie juz jakieś negatywne doświadczenia z nimi?? Ja własnie szukam lekkiego nawilżającego kremu-żelu na co dzień, zastanawiam się nad tym żelem hialuronowym, ale czy sam żel mogę nakładać na skórę? Bo ponoć wysusza to prawda? nic na BU o tym nie pisze?? To było by trochę chorę najlepszy nawilżacz, a wysusza, nie rozumiem tego... to w takim razie jak go stosować??
Nie można nakładać samego żelu hialuronowego na suchą skórę.
Jedynie na zwilżoną,np.po popsikaniu jej termalką.

P.S. Teraz pytanie do tych bardziej obytych.
Jak mieszam żel hianuronowy z humektanem,to nie muszę już chyba zwilżać twarzy przed nakładaniem jak przy samodzielnym stosowaniu żelu na buzie?

Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2010-09-30 o 17:41
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 17:53   #2654
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Nie można nakładać samego żelu hialuronowego na suchą skórę.
Jedynie na zwilżoną,np.po popsikaniu jej termalką.

P.S. Teraz pytanie do tych bardziej obytych.
Jak mieszam żel hianuronowy z humektanem,to nie muszę już chyba zwilżać twarzy przed nakładaniem jak przy samodzielnym stosowaniu żelu na buzie?
Nie musisz
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 20:30   #2655
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Nie musisz
To dobrze,nie lubię za dużo babraniny
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 21:39   #2656
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny dlaczego jesteście sceptycznie nastawione na te kremiki własnej roboty z BU?? Może macie juz jakieś negatywne doświadczenia z nimi??
Po wykończeniu wszelkich żeli HA i olejów i braku możliwości zamówienia musiałam się przestawić na używanie kremu regenerującego z kwasem liponowym na dzień i na noc i byłam w szoku już po tygodniu - moje zaskórniki się znacznie zmniejszyły i czułam zmniejszenie rogowacenia okołomieszkowego (które niestety mam nawet na twarzy). Pewnie przez tą witaminę A zawartą w oleju z róży Krem co prawda jest trochę ciężkawy na dzień, ale jak go odcisnę na chusteczce, to nadaje się super po makijaż mineralny
A tonik PHA 6% nic mi nie zrobił, a skórę mam cienką i wrażliwą, grzecznie używałam regularnie co 2-3 dni.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 09:39   #2657
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja ukręcilam swój pierwszy krem - sojowy. Wyszedł elegancko . Niestety po paru dniach stosowania na twarzy wyskoczyła mi masa eleganckich czerwonych krostek. Zespół z BU doradził mi by mieszać krem tuż przed nałożeniem z wodą mineralną , hydrolatem lub żelem HA i aplikować np. co drugi dzień . Kremik fajny więc staram się go dostosować do swojej skóry i nałożyłam dziś rozcieńczony wodą mineralną . Cdn...
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 12:33   #2658
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Obserwując reakcje na kremy i ogólny problem z ich wykonaniem też jestem sceptycznie nastawiona do kremów z BU. Póki co chwalę sobie olejki, hydrolaty, masła, olejki myjące, ale od kremów trzymam się z daleka.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 12:46   #2659
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mnie tonik PHA 6% dobrze służył, choć miałam kilka miesięcy przerwy w jego stosowaniu. Teraz mam pomysl, by do niego wrócić, ale chcę zastąpić hydrolat z rózy kocanką i nie uzywać ekstraktu z lukrecji (denerwowała mnie lepkośc, jakiej nadawał tonikowi).

Próbował może ktoś takich modyfikacji albo wlasnej produkcji takiego toniku?

Byłam pewna, że gdzieś tu czytalam taki post, ale za chiny Ludowe nie moge znaleźć

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2010-10-01 o 12:46 Powód: literówki
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 12:52   #2660
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Obserwując reakcje na kremy i ogólny problem z ich wykonaniem też jestem sceptycznie nastawiona do kremów z BU. Póki co chwalę sobie olejki, hydrolaty, masła, olejki myjące, ale od kremów trzymam się z daleka.
ja nie widzę sensu w robieniu kremów, bo to samo można zrobić mieszając codziennie porcję jakiejś bazy (ja używam lipobazy) z olejem i HA. i masz gotowy, odżywczy krem po co mam jeszcze walić na skórę emulgator, konserwant i co tam jeszcze dodaje się do kremu
Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Mnie tonik PHA 6% dobrze służył, choć miałam kilka miesięcy przerwy w jego stosowaniu. Teraz mam pomysl, by do niego wrócić, ale chcę zastąpić hydrolat z rózy kocanką i nie uzywać ekstraktu z lukrecji (denerwowała mnie lepkośc, jakiej nadawał tonikowi).

Próbował może ktoś takich modyfikacji albo wlasnej produkcji takiego toniku?

Byłam pewna, że gdzieś tu czytalam taki post, ale za chiny Ludowe nie moge znaleźć
ja cały czas kupuję ten tonik w wersji z hydrolatem rumiankowym a nie różanym (róża mnie podrażnia) -po prostu zaznaczam przy zamówieniu że chcę rumiankowy a nie różany, myślę że lukrecja też jest opcjonalnym składnikiem mającym łagodzić właściwości kwasu i spokojnie możesz się bez niej obejść, jeśli ci przeszkadza, ale najlepiej byłoby, gdybyś zapytała BU - oni naprawdę są bardzo pomocni
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 13:08   #2661
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja cały czas kupuję ten tonik w wersji z hydrolatem rumiankowym a nie różanym (róża mnie podrażnia) -po prostu zaznaczam przy zamówieniu że chcę rumiankowy a nie różany, myślę że lukrecja też jest opcjonalnym składnikiem mającym łagodzić właściwości kwasu i spokojnie możesz się bez niej obejść, jeśli ci przeszkadza, ale najlepiej byłoby, gdybyś zapytała BU - oni naprawdę są bardzo pomocni
Dziękuję! Mnie z kolei podrażnia rumianek ;-)
Chyba się odezwe do BU. ;-)

Z drugiej strony - mam glukonolaktn i mleczan sodu (mam nadzieję, że jeszcze zdatne) oraz gdzieś zapisane PH toniku (sprawdzałam dla kogoś z forum) więc mogę "poeksperytemtować" niezależnie od zestawu z BU...

Grażkako napisz, czy to mieszanie kremu dało dobre skutki, bo czaiłam sie na ten krem...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 13:14   #2662
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja nie widzę sensu w robieniu kremów, bo to samo można zrobić mieszając codziennie porcję jakiejś bazy (ja używam lipobazy) z olejem i HA. i masz gotowy, odżywczy krem po co mam jeszcze walić na skórę emulgator, konserwant i co tam jeszcze dodaje się do kremu
Nie zawsze olej i HA wystarcza , czasem(a nawet często ) trzeba dodać troche więcej składników to o ile są w "kroplach " to ok. można codziennie mieszać ale jeśli przychodzi do jednorazowej porcji dosypać troche różnych proszków to zaczynają się schody -jak to na tak małą ilość odmierzyć. Poza tym krem jest dla leniwców lub na małą chwile wytchnienia od mieszania i ku wielkiej radości współużytkowników łazienki .

Plurabellle -dziś zastosowałam metodę rozcienczen po raz pierwszy więc nic jeszcze nie mogę powiedzieć jak potestuję napewno napiszę o efektach.
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-10-01 o 13:17
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 15:00   #2663
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Dziękuję! Mnie z kolei podrażnia rumianek ;-)
Chyba się odezwe do BU. ;-)

Z drugiej strony - mam glukonolaktn i mleczan sodu (mam nadzieję, że jeszcze zdatne) oraz gdzieś zapisane PH toniku (sprawdzałam dla kogoś z forum) więc mogę "poeksperytemtować" niezależnie od zestawu z BU...

Grażkako napisz, czy to mieszanie kremu dało dobre skutki, bo czaiłam sie na ten krem...
najlepiej będzie jak zapytasz BU o modyfikację
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Nie zawsze olej i HA wystarcza , czasem(a nawet często ) trzeba dodać troche więcej składników to o ile są w "kroplach " to ok. można codziennie mieszać ale jeśli przychodzi do jednorazowej porcji dosypać troche różnych proszków to zaczynają się schody -jak to na tak małą ilość odmierzyć. Poza tym krem jest dla leniwców lub na małą chwile wytchnienia od mieszania i ku wielkiej radości współużytkowników łazienki .

Plurabellle -dziś zastosowałam metodę rozcienczen po raz pierwszy więc nic jeszcze nie mogę powiedzieć jak potestuję napewno napiszę o efektach.
mojej skórze najlepiej służą proste receptury, dlatego - dla mnie - nie opłaca się robić kremu ale zgadzam się, że codzienne odmierzanie małych porcji składników aktywnych - w przypadku kremu z jakąś bardziej skomplikowana formułą - byłoby kłopotliwe
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 16:31   #2664
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość

Grażkako napisz, czy to mieszanie kremu dało dobre skutki, bo czaiłam sie na ten krem...
Tak sobie pomyslałam , że Tobie może odpowiadać wersja podstawowa kremu sojowego -każda skóra reaguje inaczej . Jeśli chcesz , wyślę próbkę, podaj adres na pw .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 17:06   #2665
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Tak sobie pomyslałam , że Tobie może odpowiadać wersja podstawowa kremu sojowego -każda skóra reaguje inaczej . Jeśli chcesz , wyślę próbkę, podaj adres na pw .
Wow! Dziękuję!
Ale nie będe Cię wykorzystywać.
Moja skóra jest dziwna - podrażnia ją wiele rzeczy, które wiele osób sobie chwali...

Dam znać, co z modyfikowanym tonikiem PHA.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 18:26   #2666
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Kochane zamówiłam na próbę:

- tonik z kwasami AHA/BHA
- skwalan
- żel hialuronowy 1%
- olej kokosowy

Mam cerę generalnie przetłuszczającą się ale miejscami mocno przesuszoną, z dużymi porami, skłonną do zaczerwienień i drobnych wyprysków.. Do tego mam trochę mniejszych i większych blizn po trądziku..

Jestem nowa w temacie więc chciałam się poradzić jak waszym zdaniem powinnam używać tych kosmetyków żeby było najlepiej..
Wiem, że każda skóra jest inna i wszystko będę musiała zweryfikować ale napiszcie proszę chociaż od czego zacząć..

Ps. Wszędzie piszecie o filtrach UV.. Które są najlepsze i gdzie można takowe nabyć (najchętniej w sklepach stacjonarnych)

Z góry dziękuję za pomoc..
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 19:52   #2667
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Yasinisi

Na początku mojej przygody z biochemią za radą forumowiczek używałam zmieszanego na dłoni HA z olejami (m.in. ze skwalanem - moim ulubionym olejem). Oleju kokosowego używam do włosów. Wcieram trochę we włosy na kilka godzin, a potem myję łagodnym szamponem. Włosy się wzmocniły ;-)

AHA/BHA nie używam.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 20:44   #2668
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Plurabellle, dziękuję..

Skwalan chciałam właśnie z żelem hialuronowym mieszać.. Tylko nie wiem czy nakładać je tylko np na noc czy po hydrolacie przed nałożeniem minerałów też?

Co do kokosa to planowałam go użyć zarówno do twarzy jak i do włosów..

Co do toniku to liczę,że złuszczy mi martwy naskórek, ciut spłyci zmarszczki może no i pomoże pozbyć się choć części blizn po trądziku..
Zacznę pewnie od używania go co 3 dni.. Zobaczę jak moja skóra będzie go tolerowała..
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 20:59   #2669
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Plurabellle, dziękuję..

Skwalan chciałam właśnie z żelem hialuronowym mieszać.. Tylko nie wiem czy nakładać je tylko np na noc czy po hydrolacie przed nałożeniem minerałów też?

Co do kokosa to planowałam go użyć zarówno do twarzy jak i do włosów..

Co do toniku to liczę,że złuszczy mi martwy naskórek, ciut spłyci zmarszczki może no i pomoże pozbyć się choć części blizn po trądziku..
Zacznę pewnie od używania go co 3 dni.. Zobaczę jak moja skóra będzie go tolerowała..
skwalan sam w sobie jest bardzo leciutki, a w połączeniu z HA wchłania się błyskawicznie, wg mnie świetnie nadawałby się pod minerały
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 22:01   #2670
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja nie widzę sensu w robieniu kremów, bo to samo można zrobić mieszając codziennie porcję jakiejś bazy (ja używam lipobazy) z olejem i HA. i masz gotowy, odżywczy krem po co mam jeszcze walić na skórę emulgator, konserwant i co tam jeszcze dodaje się do kremu
Mówisz o tej lipobazie: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...s-Lipobase.htm ?

Widzę, że polecasz na KWC. Skład jest w porządku?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.