Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-22, 09:31   #2701
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Miałam wizytę w piątek i teraz we wtorek.
Moje zęby poszły w aparat głównie ze względu na duże stłoczenia, na dole większe niż na górze. Jak się dowiedziałam, że przez to mi się zęby na potęgę psują, to zaczęłam mieć duże parcie na aparat. Po 4 miesiącach noszenia aparatu na dole zęby mi się pięknie porozsuwaly i obnazyla się próchnica na dwojce. Wczesniej jej nie było w ogóle widać i czuć. To naocznie potwierdziło, że podjęłam dobra decyzję, bo inaczej o ubytku dowiedzialabym się jakby ząb nadawał się do leczenia kanałowego (jak często było wcześniej). No ale przez to cofnelam się trochę w leczeniu...

W piątek mialam odklejony zamek no i w związku z tym zdjęty łuk az do wtorku, żeby dentystka miała dostęp do zęba. We wtorek mialam znów przyklejony zamek, a przez to włożony słabszy drut, żeby zamek się nie odkleil na górze mam już dość mocny, zęby się ładnie ustawily i mam teraz założony łańcuszek żeby pozbyć się za dużych szpar między zębami, które powstały w trakcie leczenia, i juz po pierwszej nocy była super różnica. Dlatego zła jestem że mi ten dół strasznie przeciągnie leczenie w czasie
Nie wiem czy w takim razie na następnej wizycie będzie już można zacząć rozszerzać łuki

No, to się pozalilam.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2017-03-22 o 09:32
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 14:02   #2702
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

No i po wizycie, mam założony grubsza drut na gorze, sprężynki i wyciągi. Niby zęby mam dobrze czyszczone, wszystko ok, nie są żółte- może złe światło
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 20:19   #2703
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Minelo kilka godzin a mi się już zrobiła przerwa między jedynka a dwójką. Chyba sprężyny działają
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 22:16   #2704
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A pytałaś czy da się to doczyścić po zdjęciu aparatu? U mnie się podobnie chyba robi, a zawsze miałam białe zęby i mnie to wkurza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie zęby po czyszczeniu z kleju (po zdjęciu aparatu) były białe jak nigdy w życiu, więc myślę, że na pewno w Waszym przypadku również będzie się dało to wszystko doczyścić

Cytat:
Napisane przez Kicia131 Pokaż wiadomość
Mega różnica piękne masz te ząbki teraz!! Masz retainery na górze i na dole czy jeszcze jakiś aparat ruchomy zakładasz np. na noc?

Bo mi orto mówiła, że da retainer na dolne zęby, a na górne nakładkę, którą mam jak najdłużej nosić, żeby utrwalić efekt ;-)
Dziękuję
Mam retainery w formie zdejmowanych aparatów (wyglądają jak te dla dzieci ). Nie mam żadnego stałego drucika, ani dodatkowych nakładek
Aparaty zakładałam na początku przez kilka dni 24h/dobę, potem 16 godzin dziennie, aktualnie noszę dół 12 godzin dziennie, a górę zakładam tylko na noc sumiennie tego pilnuję
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 23:12   #2705
faza14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 65
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Byłam dziś u orto, liczyłam, że zaplanujemy już te zabiegi, bo w kwietniu mija pół roku, ale powiedziała, żeby się nie spieszyć. Trochę się wkurzyłam, bo w zasadzie w tej chwili ten aparat nic nie robi, bo zęby mam proste. Tylko hajs wydaję, mam nadzieję, że nie o to Jej chodziło ;/ powiedziała, że za miesiąc albo jeszcze za 2 będziemy planować, ale już się tak nie dam i na następnej wizycie będę bardziej stanowcza. Mam dość tych dziur w uśmiechu ;/


Umówiłam się też na za miesiąc na piaskowanie, nie wiem co się dzieje, bo w zasadzie wszystkie zęby mam wciąż dość białe oprócz dosłownie 3 zębów z jednej strony. Nie miałam takich na pewno, szoruję i nic, a dodam, że jest naprawdę duża różnica między nimi a pozostałymi. Co prawda 2 z nich są dość małe i zasłonięte w dużej części zamkami, no ale z drugiej strony też takie są, a nie są żółte.

Edytowane przez faza14
Czas edycji: 2017-03-22 o 23:17
faza14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 06:11   #2706
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez faza14 Pokaż wiadomość
Umówiłam się też na za miesiąc na piaskowanie, nie wiem co się dzieje, bo w zasadzie wszystkie zęby mam wciąż dość białe oprócz dosłownie 3 zębów z jednej strony. Nie miałam takich na pewno, szoruję i nic, a dodam, że jest naprawdę duża różnica między nimi a pozostałymi. Co prawda 2 z nich są dość małe i zasłonięte w dużej części zamkami, no ale z drugiej strony też takie są, a nie są żółte.
Może są bardziej żółte po stronie, którą nie gryziesz? Nie dociera tam za dużo śliny i nie wypłukuje dostatecznie osadu?
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 07:22   #2707
spamie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 52
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
Ja mam mieć w tym tygodniu zakładane separatory ... czy to boli?
Masz juz zalozone separatory ? Bo ja ide dzisiaj je zakladac ....
spamie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 07:55   #2708
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziewczyny, dzisiaj jadę założyć aparat. Będę podpisywała umowę. Doradźcie, na co zwrócić uwagę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 10:24   #2709
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj jadę założyć aparat. Będę podpisywała umowę. Doradźcie, na co zwrócić uwagę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ceny w trakcie leczenia, plan leczenia, ile kosztuje zdjęcie aparatów i retencja, ile i czy w ogóle kosztuje przyklejenie odklejonego zamka.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 11:40   #2710
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

U mnie sie nie płaci za awarie aparatu.
Jeszcze tego by brakowało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 11:46   #2711
faza14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 65
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

trustmyself sama już nie wiem, wydaje mi się, że jem w miarę jednakowo każdą stroną. Nie umiem nic na to poradzić ;/

Ja nie podpisywałam żadnej umowy. I też nie płacę dodatkowo za wszelkie naprawy i poprawki. Wizyta 150 zł, więc też to byłaby już przesada...
faza14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 11:47   #2712
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja podpisywałam plan leczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 12:17   #2713
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez spamie Pokaż wiadomość
Masz juz zalozone separatory ? Bo ja ide dzisiaj je zakladac ....
ide jutro
wczoraj byłam usuwać dziurkę z zęba i mam problem... plomba jest chyba zbyt wystajaca, bo jak zamykam buzie to niby nie boli, ale mnie strasznie wkurza, bo jakos dziwnie to odczuwam :/
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 12:24   #2714
faza14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 65
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Czasem też tak miałam z tą plombą, ale dentystka mi raz powiedziała, że to się samo dopasuje i faktycznie tak było
faza14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 12:49   #2715
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja też nic nie podpisywalam xD mialam przedstawione wszystko na pierwszej wizycie... nie place nic dodatkowo, nie ma żadnyvh ukrytych kosztów i jestem zadowolona z opieki
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 13:06   #2716
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez faza14 Pokaż wiadomość
Czasem też tak miałam z tą plombą, ale dentystka mi raz powiedziała, że to się samo dopasuje i faktycznie tak było
czekam do jutra, jak nie przejdzie to pojde jeszcze raz do gabinetu zeby mi ja spilowali
a jak wyglada zakladanie pierscieni? cos wystaje?
Swoja droga moja gorna szczeka zachodzi troche na dolna, ortodonci twierdza, ze jest w normie, ale jak zaloza na dol aparat to gornymi zebami bede zdejmowac go
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 13:09   #2717
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Plomba się zetrze, też tak miałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 13:14   #2718
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja kiedyś musiałam przyjść drugi raz bo mi się plomba nie starła i bardzo dokuczała
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 14:09   #2719
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
czekam do jutra, jak nie przejdzie to pojde jeszcze raz do gabinetu zeby mi ja spilowali
a jak wyglada zakladanie pierscieni? cos wystaje?
Swoja droga moja gorna szczeka zachodzi troche na dolna, ortodonci twierdza, ze jest w normie, ale jak zaloza na dol aparat to gornymi zebami bede zdejmowac go
Zrobią ci podwyższenia na siodemkach zebys nie miala możliwości zagryzc do końca zębów i nie zahaczala o zamki.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 15:15   #2720
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Zrobią ci podwyższenia na siodemkach zebys nie miala możliwości zagryzc do końca zębów i nie zahaczala o zamki.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
to będzie to niewygodne i bedzie przeszkadzac, skoro juz teraz plomba mnie wkur***, bo czuje, ze nie zamykam buzi tak jak wczesniej...
Mam wrazenie, ze zuchwa mnie przez to boli
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 15:29   #2721
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

No cóż, noszenie aparatu ogólnie trochę przeszkadzaCoś, za coś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 15:53   #2722
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Podwyższenia to niestety nic przyjemnego u mnie na szczęście nie były długo potrzebne, więc jak już się starły to nie dołożyła mi orto ponownie. TO jedyny pocieszenie że na prawdę szybko się sciarają
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 16:25   #2723
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
Podwyższenia to niestety nic przyjemnego u mnie na szczęście nie były długo potrzebne, więc jak już się starły to nie dołożyła mi orto ponownie. TO jedyny pocieszenie że na prawdę szybko się sciarają
Tobie tez az tak przeszkadzaly?
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 18:30   #2724
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Nie potrafiłam z nimi jeść na początku, pamiętam jak pierwszy tydzień na uczelni jadłam banana, bułkę po kawałku odrywaną palcami bo nie mogłam nic odgryźć i kefir no i jeszcze jeden skutek uboczny podwyższeń - ślinotok, jak myłam zęby to pasta ze śliną mi z buzi wypływała bo nie mogłam zamnkąć pierwsze dni nie były wesołe, ale potem się człowiek przywyczaja

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Dla pięknego uśmiechu warto się przemęczyć
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 18:54   #2725
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

mam stosunkowo białe zęby bez przebarwień, ale martwię się, że mogą pojawić się z czasem przy paracie takie jak na załączonym zdjęciu. Ogladałam zdjęcia kilku osob i takie wystepowaly co to jest?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Zrzut ekranu 2017-03-23 o 19.51.48.png (233,5 KB, 52 załadowań)

Edytowane przez nawiedzonanarzeczona
Czas edycji: 2017-03-23 o 18:55
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 19:16   #2726
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
mam stosunkowo białe zęby bez przebarwień, ale martwię się, że mogą pojawić się z czasem przy paracie takie jak na załączonym zdjęciu. Ogladałam zdjęcia kilku osob i takie wystepowaly co to jest?
Jeżeli dobrze widzę to są tam białe plamy. Najprawdopodobniej są to odwapnienia. Powstają kiedy przez utrudnioną higienę nie domywamy zębów i pozostaje na nich płytka nazębna. Mogą się pojawiać też od częstego spożywania kwaśnych produktów i cukrów prostych (które gdy są rozkładane zmieniają ph w ustach na kwaśne)
Dlatego ważne jest dokładne mycie ale ok 30 min po jedzeniu bo inaczej szczoteczką ścieramy zmiękczone przez kwasy szkliwo.


Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
Podwyższenia to niestety nic przyjemnego u mnie na szczęście nie były długo potrzebne, więc jak już się starły to nie dołożyła mi orto ponownie. TO jedyny pocieszenie że na prawdę szybko się sciarają
Ja już czekam do wizyty w poniedziałek, żeby mi orto dołożyła podwyższenia. Bez nich co chwile boli mnie jakiś ząb bo mi źle kontaktują ze sobą.
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 19:58   #2727
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez doma456 Pokaż wiadomość
Jeżeli dobrze widzę to są tam białe plamy. Najprawdopodobniej są to odwapnienia. Powstają kiedy przez utrudnioną higienę nie domywamy zębów i pozostaje na nich płytka nazębna. Mogą się pojawiać też od częstego spożywania kwaśnych produktów i cukrów prostych (które gdy są rozkładane zmieniają ph w ustach na kwaśne)
Dlatego ważne jest dokładne mycie ale ok 30 min po jedzeniu bo inaczej szczoteczką ścieramy zmiękczone przez kwasy szkliwo.

.
a te odwapnienia można jakby co usunąć?

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

właśnie sobie o tym czytam i się zdołowałam na maxa

"Dokładniejsza diagnostyka przy użyciu fluorescencji indukowanej światłem (QLF) potwierdza jednak, że zmiany mineralizacji szkliwa dotyczą niemal każdego pacjenta ortodontycznego..."
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 20:00   #2728
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
a te odwapnienia można jakby co usunąć?
Z tego co mi wiadomo to tylko leczenie i plomba. Jak ma się białe zęby to zazwyczaj w ogóle tego nie widać Ja mam naturalnie dosyć żółte i od małego mam na jedynkach białe plamki. Ostatnio się powiększyły od wytrawiania szkliwa przed klejeniem zamków. Właściwie widać je mocno tylko jak mi wyschną zęby, jakkolwiek by to nie brzmiało. dentystka mi mówiła, że po zdjęciu aparatu coś mi na to zaproponuje, ale gdzie nie czytałam, to właśnie podobno zakłada się na to wypełnienie.
Ale podobno myjąc dokładnie zęby pastą z fluorem da się temu zapobiec więc nie ma co się martwić na zapas!

Edytowane przez doma456
Czas edycji: 2017-03-23 o 20:05
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 20:05   #2729
spamie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 52
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
to będzie to niewygodne i bedzie przeszkadzac, skoro juz teraz plomba mnie wkur***, bo czuje, ze nie zamykam buzi tak jak wczesniej...
Mam wrazenie, ze zuchwa mnie przez to boli
To poczekaj do jutra jak zaloza ci separatory, tez nie mozna do konca zamknac buzi.
U mnie minelo juz 5 godz od zalozenia separatorow i musze przynac, ze nie jest zle. Panie mialy troche problem z ich zalozeniem,bo mam bardzo malo miejsca miedzy zebami, ale jakos sie udalo. W sumie nic mnie nie boli, nawet jak jem. Jest to tylko dosyc nieprzyjemne uczucie, bo czujesz caly czas, ze masz cos miedzy zebami...
spamie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 20:11   #2730
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez doma456 Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo to tylko leczenie i plomba. Jak ma się białe zęby to zazwyczaj w ogóle tego nie widać Ja mam naturalnie dosyć żółte i od małego mam na jedynkach białe plamki. Ostatnio się powiększyły od wytrawiania szkliwa przed klejeniem zamków. Właściwie widać je mocno tylko jak mi wyschną zęby, jakkolwiek by to nie brzmiało. dentystka mi mówiła, że po zdjęciu aparatu coś mi na to zaproponuje, ale gdzie nie czytałam, to właśnie podobno zakłada się na to wypełnienie.
Ale podobno myjąc dokładnie zęby pastą z fluorem da się temu zapobiec więc nie ma co się martwić na zapas!
gdybym mogła wyleczyć moją wadę w inny sposób to bym olała aparat
ale poprzednia orto powiedziala, że ona nie da mi pewnosci czy clear aligner wyleczy moje stloczenie i ew. po jakim czasie
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.