Butelka z piciem do spania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-25, 21:49   #1
Lara Croft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 307

Butelka z piciem do spania?


Mam maly problem ze swoja corka. Otoz nauczylam ja zasypiac z butelka, w ktorej jest picie. Inaczej nie zasnie! Mala ma 15 miesiecy i ja chcialabym ja tego oduczyc niestety bladego pojecia nie mam jak? Jesli klade ja do lozeczka bez napoju to ona stoi i glosno protestuje! Konczy sie to wielkimi lzami i moje miekkie serducho kruszeje pod ich wplywem! Ostatnio ograniczylam jej picie to znaczy, wlewam jej mniej do butelki niz zwykle, ale to maly cwaniuszek i wyczuje lzejsza butelke. Mam dosc przebierania jej poscieli co drugi dzien, bo zawsze gdzies jej poleci soczek i wtedy mokro jest w lozeczku. Jesli ktoras z mam miala podobny problem i skuteczne rozwiazanie to bardzo prosze o rady.
Lara Croft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 00:49   #2
anet@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 14
Dot.: Butelka z piciem do spania?

moze sprobuj wlewac picie do kubka-niekapka?
__________________
pozdrowionka
anet@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 06:01   #3
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Butelka z piciem do spania?

Nie podawaj soku- to najważniejszy pierwszy krok. Absolutnie żadnych słodkich napojów
Wlej po prostu czystą wodę, po jakimś /krótkim/ czasie w ogóle niestety trzeba wziąć się w garść, serducho swoje też i po prostu nie dać. Natomiast w zamian proponuję w prowadzić rytuał mycia zębów jako ostatni wraz z zrobieniem siusiu etap przd spaniem.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 07:01   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Butelka z piciem do spania?

Popoieram ,żadnego soku,coli ,itp ,woda jesli juz plus mycie zębów bo to czas najwyższy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 08:10   #5
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Butelka z piciem do spania?

Jak z tym skończyć?
Nie dać jej nic do picia - przed spaniem ewentualnie woda z kubeczka a potem do łóżka spać. Będzie ciężko przez kilka wieczorów, ale innej metody nie ma. Poza tym - dzieci szybko się uczą, przyzwyczajają - nie zakładaj, że córeczka nie nauczy się zasypiać bez butelki - nauczy się tak jak wszystkiego innego. Ale do tego potrzebna jest Twoja konsekwencja.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 10:47   #6
Lara Croft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 307
Dot.: Butelka z piciem do spania?

niestety to maly wodochlop i woda tez jej smakuje! Ona chyba wypilaby nawet wode z sola byleby byla mokra! Ja nie podaje jej napojow z cukrem, wlasnorecznie cala jesien robilam soki z jablek i gruszek wiec mam pewnosc, ze sa bez zbednych dodatkow! Rytual mycia zabkow tez jest wprowadzony, ale niestety przed samym spaniem mala domaga sie picia! I niestety jestem pracujaca mama i kiedy mnie nie ma wieczorami picie podaje jej niania...bledne kolo, mowie wam! dziekuje za zainteresowanie.
Lara Croft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 10:58   #7
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Butelka z piciem do spania?

Mój syn też już w łóżku pije wodę (z kubka).
Twoja córeczka też nauczyła się pić przed snem - w tym nic zdrożnego chyba nie ma (jeśli to woda), ale podaj jej wodę - niech wypije (na siedząco, z kubeczka, nie butelki) a potem odbierz kubek - niech nie śpi z butelką.
Twoja konsekwencja (i niani) przyniesie efekty.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-26, 11:15   #8
Lara Croft
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 307
Dot.: Butelka z piciem do spania?

Sprobuje z tym kubeczkiem, ale nie jestem przekonana, bo Laura to maly nalog jesli chodzi o butelke! Tym bardziej, ze nie mam nad tym kontroli co drugi tydzien kiedy jest z nia niania. Bo nie wiem czy dla swietego spokoju ona nie da jej butelki. Ale mimo wszystko sprobuje.Dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Lara Croft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 11:27   #9
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Butelka z piciem do spania?

Myślę, że tydzień wystarczy, ale (powtórzę) musisz być konsekwentna.
Pomyślmy rozsądnie - mała nie zaśnie bez butelki? Zaśnie - będzie płakać, marudzić, ale w końcu zaśnie, nie ma takiej siły, aby nie zasnęła. Drugiego dnia będzie podobnie, ale kolejne dni (wieczory) powinny być łatwiejsze - protesty słabsze. Odzwyczajnie od czegokolwiek jest podobne, rozmiar protestu różny w zależności od dziecka, ale w każdym wypadku najważniejsza jest konsekwencja. Nie odpuszczaj, gdy córeczka będzie płakać przez godzinę, bo ta godzina będzie stracona a jej godzinna rozpacz pójdzie na marne, jeśli podasz jej jednak butelkę.

Osobiście uważam, że są różne przyzwyczajenia dzieci - nieszkodliwe i te, które jednak niosą pewne niebezpieczeństwa. Dlatego niektóre należy "olać" - czekać aż dziecko dorośnie do zmian, samo zrezygnuje, a z innymi należy "walczyć". Zasypianie z butelką lub długie karmienie przez sen jest niekorzystne ze względu na ryzyko próchnicy i wad zgryzu, dlatego w tym wypadku próbowałabym zerwać z tym "nałogiem".
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 12:14   #10
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Butelka z piciem do spania?

Moja córka tez zasypiała z butelką i miałam pochlapane nawet ściany. Potem smoczek zamieniłam na zwykłą słomkę, a butelkę schowałam. Córce spodobało się takie picie.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.