Tabletki hormonalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-12, 16:23   #1
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Exclamation

Tabletki hormonalne


Jak na razie nie planuje współżycia ale mam małe piersi i chciałabym zacząć przyjmować tabletki hormonalne aby te pierwsi chociaż troszke urosły. Każdy mi mówi, ze to za duza ingerencja w organizm i hormony to juz bardzo drastyczny srodek. No ale chyba lepiej te hormony niż zabieg powiększenia (nie mówie, ze teraz no ale w przyszlosci). Moja starsza siostra jak brała tabletki to jej piersi urosły stąd wiem, ze jest taka szansa.
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 16:58   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletki hormonalne

po pierwsze archiwum ,po drugie to glupota brac zeby piersi urosly , do konca zycia je bedziesz i nie rosna tylko pucha ,po zaprzestaniu opadna i wroca do normlanych rozmiarów.
no i kazdy organizm reaguje inaczej wiec tobie moga nie urosnąć.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 17:26   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Tabletki hormonalne

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
po pierwsze archiwum ,po drugie to glupota brac zeby piersi urosly , do konca zycia je bedziesz i nie rosna tylko pucha ,po zaprzestaniu opadna i wroca do normlanych rozmiarów.
no i kazdy organizm reaguje inaczej wiec tobie moga nie urosnąć.
dokladnie to co napisala paula78. Piersi pod wplywem hormonow puchna, pponiewaz hormony powoduja zatrzymanie wody w organizmie. Po odstawnieniu tabletek woda z komowek "odplynie" i piersi powroca do pierwotnego rozmiaru i nie koniecznie beda tak ladnie wygladac tak jak przed "kuracja"
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 17:55   #4
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Tabletki hormonalne

Pozatym nie po każdych tabletkach występuje nabrzmienie piersi
Onie nie rosną, tylko właśnie puchną, tak jak wspomniały dziewczyny.
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 18:00   #5
ewciab7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki hormonalne

Biorę pigułlki, owszem piersi się powiekszyły, ale one nie urosły a jedynie ,,nabrzmiały" no i niestety bolą. Pigułki to nie środek powiększający piersi!!
ewciab7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 19:09   #6
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Tabletki hormonalne

nie warto dla takiej "glupoty" tak się niszczyć. trzeba sie polubić
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 19:13   #7
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Tabletki hormonalne

Nie radzę Ci brać tabletek tylko po to,aby urosły piersi,bo to wcale nie jest powiedziane,że urosną.Owszem,np mojej siostrze sporo nabrzmiały,ale u siebie różnicy nie widzę.
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 19:21   #8
kinolec
Zadomowienie
 
Avatar kinolec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 000
Dot.: Tabletki hormonalne

Boze boze boze !!!złapałam sie za głowe jak to przeczytałam-tabletki na powiekszenie piersi__dziewczyno wiesz co to sa hormony???to jest taka ingerencja w twój organizm ze nie daj boze przysadka mozgowa przyzwyczai sie do nie wytwarzania hormonu(tsh jak dobrze pamietam z biologii)i co wtedy zrobisz a nikt ci nie powie ze to wina tabletek ale tez nikt nie da ci 100 gwarancji ze sa bezpieczne i bez zadnych skutków ubocznych!a nie jest powiedziane jak twoj organizm zareaguje nawet na minimalna dawke
__________________
de gustibus non est disputandum
kinolec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 20:14   #9
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Tabletki hormonalne

Ejjjjj no dziewczyny, nie przesadzajcie znowu z tymi hormonami!!
Fakt, że pomysł zażywania tabletek tylko po to by powiększyły się piersi jest bez sensu (choćby dlatego, że drogo wychodzi), ale nie straszcie dziewczyny, że po hormonach zacznie chorować !!
Po to wymyślili tabletki anty, żeby je zażywać - ale w celu antykoncepcyjnym i po wcześniejszym zbadaniu i dowiedzeniu, że organizmowi to nie zaszkodzi
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 21:43   #10
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Dot.: Tabletki hormonalne

No przeciez bez wizyty i odpowiednich badan ot tak sobie nie kupiłabym tabletek (bez przesady, nie jestem kretynka kinolec). A wydaje mi sie, ze w obecnych czasach kazda dziewczyna.. no bynajmniej juz w moim wieku wie doskonale co to sa hormony i to pytanie bylo kompletnie nie na miejscu. A pozostalym dziekuje za wytlumaczenie, bo z tym nabrzmieniem to w sumie chyba racja... moja siostra jak przestala je brac to faktycznie te piersi zrobily sie jakies takie hmmm malo elastyczne.
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 09:39   #11
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Tabletki hormonalne

mnie rowniez sie powiekszyly i to sporo podczas branioa hormonow. ( ale w celu antykoncepc. je brałam :P) i jestem z tego faktu bardzo zadowolona jedrne i duze ;P
kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 11:43   #12
kinolec
Zadomowienie
 
Avatar kinolec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 000
Dot.: Tabletki hormonalne

oczywiscie masz racje doris i byc moze zbyt ostro potraktowałam twoje pytanie a ty przeciez pytałas...co do tego czy talketka nie zaszkodzi...hmm...mam pewne watpliwosci..z samego załozenia producentów jest ti iz pigułka hormonalna ma za zadanie zblokowac owulacje, nie dopuscic by u zdrowej kobiety w zdrowym jajniku dochodziło do dojrzewania komorki jajowej do owulacji i tego co sie normalnie dzieje po owulacji. czyli tabletka powoduje u zdrowej kobiety rozkojarzenie cyklu miesiaczkowego - jezeli cykl miesiaczkowy który jest cyklem fizjologicznym zostaje rozkojarzony przez pigułke to znaczy ze działa ona przeciw fizjologii czyli ma działanie patologiczne...
Pytanie czy producenci sa tak głupi ze o tym nie wiedza (a na pewno pracuja tam sami wyspecjalizowani fachowcy wiec raczej odrzucam ta mozliwosc)czy tabletki to taki biznes ze sie opłaca nawet przy minimalnym zagrozeniu
ale oczywiscie to jest moje zdanie i kazdy ma prawo do własnego
__________________
de gustibus non est disputandum
kinolec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 12:26   #13
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Tabletki hormonalne

No to chciałam ci Doriss powiedzieć, że już 8 miesięcy biorę tabletki (jako antykoncepcję) i piersi nie powiększyły mi się ani jeden cm. Różne tabletki, różnie działają na różnych ludzi. A co jeżeli u ciebie nic takiego nie będzie? Będziesz ciągle zmieniać tabletki? Oj, to grozi poważnymi konsekwencjami. Nie mówiąc już o tym ile możesz przejść cięzkich efektów ubocznych przy takich eksperymentach.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 16:26   #14
doriss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 130
Dot.: Tabletki hormonalne

Ehhh wiec bedzie trzeba zrobic tak jak novakia wspomniala. Trzeba bedzie sie polubic ale ciezko to widze... no chyba, ze zaczne wspolczyc to wtedy z wyzszej koniecznosci bede brala hormony
doriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.