Serial Dexter - ktoś jest fanem? - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-11, 12:51   #1861
Asienka_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 86
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Witam. Czy ktoś może orientuję się czy hall jest z carpenter?
Asienka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 14:21   #1862
martuha20
Rozeznanie
 
Avatar martuha20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 689
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez Asienka_20 Pokaż wiadomość
Witam. Czy ktoś może orientuję się czy hall jest z carpenter?
Nie są już ze sobą od od dłuższego czasu .

Ja oglądam Dextera od nowa- jestem w końcówce drugiego sezonu
__________________

Maniaczka Yankee Candle

Jestem kierowcą
martuha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 15:52   #1863
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Błagam, niech już tego nie ciągną dalej i nie kombinują...
Dexter się skończył, dla mnie to definitywny koniec tej serii i wszystkiego co z nią związane. Kiepski, bo kiepski, ale koniec.
Dziwi mnie tylko czemu twórcy , w tym i Hall (bo chyba był współproducentem ), dla którego była to rola życia (sorry, ale dla mnie to aktor jednej roli, nigdzie tak nie zabłysnął i chyba już nie zabłyśnie, bo każdemu będzie się kojarzył z Dexterem), postanowili popełnić sepuku i to w takim stylu Mogliby ten serial ciągnąć długo i zarabiać kasę (byle tylko na takim poziomie jak pierwsze 3 sezony ).
Nie zdziwię się jak wejdzie wersja kinowa za jakiś czas.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 19:47   #1864
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Dziwi mnie tylko czemu twórcy , w tym i Hall (bo chyba był współproducentem ), dla którego była to rola życia (sorry, ale dla mnie to aktor jednej roli, nigdzie tak nie zabłysnął i chyba już nie zabłyśnie, bo każdemu będzie się kojarzył z Dexterem), postanowili popełnić sepuku i to w takim stylu Mogliby ten serial ciągnąć długo i zarabiać kasę (byle tylko na takim poziomie jak pierwsze 3 sezony ).
Nie zdziwię się jak wejdzie wersja kinowa za jakiś czas.
Oni ciągnęli ten serial długo. 8 sezonów to bardzo długo.

Prawie (są wyjątki, w dodatku chlubne, które trwają już kilkadziesiąt sezonów i mają się świetnie, np. The Simpsons) każdy serial się kiedyś kończy. Musi. W pewnym momencie następuje naturalne zmęczenia materiału, zarówno jeżeli chodzi o fabułę, jak i o grających w nim aktorów. Naprawdę nie każdy marzy o graniu w serialu kolejne lata z rzędu. I widzów również już w pewnym momencie nie przybywa, a ubywa. Niestety twórcy Dextera pomysłów mieli tak naprawdę na 3-4 sezony. Potem było już tylko gorzej, miejscami wręcz tragicznie. Jasne, były fajne momenty, oglądało się, bo czemu nie, ale dalsze ciągnięcie serialu? Nie ma na czym go uciągnąć już. Może za kilka lat jakiś spin-off, ale szczerze wątpię. Wersja kinowa? Co najwyżej telewizyjna, ale również wątpię.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 09:31   #1865
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Oni ciągnęli ten serial długo. 8 sezonów to bardzo długo.

Prawie (są wyjątki, w dodatku chlubne, które trwają już kilkadziesiąt sezonów i mają się świetnie, np. The Simpsons) każdy serial się kiedyś kończy. Musi. W pewnym momencie następuje naturalne zmęczenia materiału, zarówno jeżeli chodzi o fabułę, jak i o grających w nim aktorów. Naprawdę nie każdy marzy o graniu w serialu kolejne lata z rzędu. I widzów również już w pewnym momencie nie przybywa, a ubywa. Niestety twórcy Dextera pomysłów mieli tak naprawdę na 3-4 sezony. Potem było już tylko gorzej, miejscami wręcz tragicznie. Jasne, były fajne momenty, oglądało się, bo czemu nie, ale dalsze ciągnięcie serialu? Nie ma na czym go uciągnąć już. Może za kilka lat jakiś spin-off, ale szczerze wątpię. Wersja kinowa? Co najwyżej telewizyjna, ale również wątpię.
To widać, że mieli pomysły na 3-4 sezony Każdy aktor moze się "wypalić" w długo trwającym serialu, ale Hall w nim lśnił (nawet mimo kiepskiej fabuły pod koniec). Zawinili scenarzyści to fakt.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 17:27   #1866
Asienka_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 86
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Przeczytałam na necie, że po dwóch miesiącach po rozwodzie na nowo do siebie wrócili ale widać jednak nie...
Asienka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 19:07   #1867
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Jak dla mnie, to idealnym momentem na zakończenie serialu byłby finał z Ritą w wannie..
(nie pamiętam, który do numer sezonu)
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-12, 20:17   #1868
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
Jak dla mnie, to idealnym momentem na zakończenie serialu byłby finał z Ritą w wannie..
(nie pamiętam, który do numer sezonu)
To był czwarty sezon
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 21:00   #1869
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Dzięki
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 20:20   #1870
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Zaryzykuję i podzielę się z Wami własnymi przemyśleniami o tej serii: https://www.youtube.com/user/JustAkane
Dwa najnowsze filmiki traktują właśnie o "Dexterze".
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:33   #1871
zabiegana_
Raczkowanie
 
Avatar zabiegana_
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 93
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Serial był początkowo w dobrym klimacie, ale końcówka była strasznie naciągana moim zdaniem! Szkoda bo zepsuli go doszczętnie!
zabiegana_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-04, 13:02   #1872
Unimatrix01
Przyczajenie
 
Avatar Unimatrix01
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Opera Populaire
Wiadomości: 6
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Ja jestem fanką...Choć serial mocno podupadł po IV sezonie ( a szkoda, bo był arcydziełem) tak przwywiązanie zostało.
__________________
Upiorofanka, absolutnie mu oddana, opętana i zakochana
Unimatrix01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:12   #1873
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Zawiedziona tym co tu wyczytałam na temat zakończenia sezonu, długo nie mogłam się zabrać i obejrzeć kilka ostatnich odcinków, ale jednak ten moment nadszedł.

Totalnie absurdalna sytuacja gdzie Hannah nawet odrobinę nie zmienia swojego wyglądu i nikt nie zwraca na nią uwagi.

No i finałowy odcinek gdzie scenarzyści przeszli samych siebie. Już chyba bardziej bezsensownie nie dało się serialu zakończyć. Nic nie wnosząca śmierć Deb, kiedy uporała się ze swoimi problemami i jej życie zaczynało się normalnie układać. Oddanie dziecka Hannah, gdzie kilka odcinków wcześniej jej mąż mówi Dexterowi ,że ta nigdy nie wspominała o jego synu, no ale ona nigdy nie lubiła dzieci. Kobieta która zabijała każdego kto nie pasował do jej planu życia ma być teraz matką dla nie swojego dziecka.

Zakończyli film tak jakby miały powstać kolejne sezony. Raczej trzeba było uśmiercić Dextera, a jak poszli inną drogą i pokazali przemianę, że że miłość Dextera do Hannah tłumi jego chęć zabijania i oddaje Saxona w ręce policji, to chyba powinni jednak posłać go do tej Argentyny, bo wtedy jakoś zamykał by się ten morderczy okres życia Dextera.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:00   #1874
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Zawiedziona tym co tu wyczytałam na temat zakończenia sezonu, długo nie mogłam się zabrać i obejrzeć kilka ostatnich odcinków, ale jednak ten moment nadszedł.

Totalnie absurdalna sytuacja gdzie Hannah nawet odrobinę nie zmienia swojego wyglądu i nikt nie zwraca na nią uwagi.

No i finałowy odcinek gdzie scenarzyści przeszli samych siebie. Już chyba bardziej bezsensownie nie dało się serialu zakończyć. Nic nie wnosząca śmierć Deb, kiedy uporała się ze swoimi problemami i jej życie zaczynało się normalnie układać. Oddanie dziecka Hannah, gdzie kilka odcinków wcześniej jej mąż mówi Dexterowi ,że ta nigdy nie wspominała o jego synu, no ale ona nigdy nie lubiła dzieci. Kobieta która zabijała każdego kto nie pasował do jej planu życia ma być teraz matką dla nie swojego dziecka.

Zakończyli film tak jakby miały powstać kolejne sezony. Raczej trzeba było uśmiercić Dextera, a jak poszli inną drogą i pokazali przemianę, że że miłość Dextera do Hannah tłumi jego chęć zabijania i oddaje Saxona w ręce policji, to chyba powinni jednak posłać go do tej Argentyny, bo wtedy jakoś zamykał by się ten morderczy okres życia Dextera.
ja akurat nie mam nic do tego że Hannah wzięła mojego ulubieńca Harrisonka ale cała reszta z nią związana - porażka...
a co myślisz o utopieniu Deb ?
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 19:01   #1875
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
ja akurat nie mam nic do tego że Hannah wzięła mojego ulubieńca Harrisonka ale cała reszta z nią związana - porażka...
a co myślisz o utopieniu Deb ?
W sumie samo wzięcie Harrisona w zasadzie wisi mi i powiewa, tyle że wszystko po kolei nie ma za krztę logiki.
Nie podobał mi się sam pomysł uśmiercenia Deb, potajemne utopienie jej w morzu zamiast załatwienia oficjalnie odłączenia od aparatury i uroczystego pochówku świadczy raczej o braku szacunku dla siostry, a nie miłości i troski. Cały ostatni odcinek jest jakoś totalnie bez sensu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 10:10   #1876
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
W sumie samo wzięcie Harrisona w zasadzie wisi mi i powiewa, tyle że wszystko po kolei nie ma za krztę logiki.
Nie podobał mi się sam pomysł uśmiercenia Deb, potajemne utopienie jej w morzu zamiast załatwienia oficjalnie odłączenia od aparatury i uroczystego pochówku świadczy raczej o braku szacunku dla siostry, a nie miłości i troski. Cały ostatni odcinek jest jakoś totalnie bez sensu.
zgadzam się
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 11:48   #1877
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Serial Dexter - ktoś jest fanem?

Zawiedziona jestem tym bardziej że w takim dr. Housie potrafili naprawdę fajnie zamknąć historię mimo że nie zabili głównego bohatera. Tu nie za bardzo wiadomo co chciano nam przekazać, nie nastąpiło zamknięcie morderczego etapu życia głównego bohatera, zapomniano aby pozamykać wątki poboczne.

No i nie potrafię zrozumieć, Dexter chce chronić swoje dziecko więc oddaje je morderczyni którą następnie pozostawia w żałobie- nie pomyśli że bez Dextera z dzieckiem pewnie będzie jej nie po drodze, a wiadomo jak się pozbywa osób które stoją jej na drodze. Następnie w trosce o Hannah zostawia ją samą, przecież uważa że przy niej nie ma potrzeby mordowania- a to z niej wszystkie kłopoty rodzinne wynikły, to chyba jednak powinien wybrać bycie z nią, gdyż to ją uszczęśliwiało.

Tak na koniec kolejny absurd ostatniego odcinka. Policjant z wydziału pościgowego, od wieczora poprzedniego dnia wiadomo że Saxon jest poszukiwany, zdjęcia pokazano w telewizji, a policjant wchodzi do tego starego szpitala i gościa nie rozpoznaje.

Z długopisem to aż mnie kusi aby zakupić golonkę i przetestować, na szyi do tętnicy nie jest daleko, więc może gdyby faktycznie udało by się takie coś zrobić, ale długopis najpierw wylądował w ramieniu Dextera.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 12:48:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.