Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-02-17, 21:35   #1
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 540

Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?


Czy da siê schudn±æ bez ruchu fizycznego? (lekarz zakaza³ mi ruchu/æwiczeñ, w poprzednich w±tkach pisa³am dlaczego).
Czy to realne?
__________________
Ferrari 458 Italia
Barcelona 28.06.13

Odchudzam siê:
Jest: 57 kg
Cel: 50 kg
Lulla12 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 21:44   #2
awki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 106
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

http://tlustezycie.blogspot.com/2013...z-cwiczen.html

Spróbuj poczytaæ, mo¿e akurat Tobie podpasuje
awki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 21:46   #3
biaan
Przyczajenie
 
Avatar biaan
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

koncentrujesz siê na jakich¶ konkretnych partiach czy na ogóle? i Twój cel to 9 kg tak?

Edytowane przez biaan
Czas edycji: 2013-02-17 o 21:54
biaan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 21:57   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

bardzo jestem ciekawa odpowiedzi, ja mam problem z kolanem i na razie nie mogê go obci±¿aæ. Ja mam 20kg nadwagi, najbardziej ot³uszczony mam brzuch (okropnie wielki), mega boczki, uda i ty³ek.
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 21:59   #5
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 1 520
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Porz±dna dieta redukcyjna, najlepiej, u³o¿ona przez dietetyka, z uwzglêdnieniem Twoich problemów zdrowotnych.

Do tego dobrze robi± codzienne spacery, je¶li oczywi¶cie z zakazem sportu chodzi o to, by nie szaleæ z têtnem a nie o to, by na przyk³ad maksymalnie oszczêdzaæ stawy.

To jak najbardziej realne. W tej chwili naliczy³am osiem znajomych mi osób, które tylko przy pomocy diety zrzuci³y wagê, niektórzy ponad 20 kg. Mo¿e przypomnia³abym sobie o kim¶ jeszcze, jakbym sie mia³a d³u¿ej zastanawiaæ .

Je¶li bêdziesz przyjmowaæ mniej kalorii, ni¿ spalasz, nie ma si³y, kilogramy bêda znikaæ.

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Poka¿ wiadomo¶æ
bardzo jestem ciekawa odpowiedzi, ja mam problem z kolanem i na razie nie mogê go obci±¿aæ. Ja mam 20kg nadwagi, najbardziej ot³uszczony mam brzuch (okropnie wielki), mega boczki, uda i ty³ek.
Przy tak du¿ej nadwadze i k³opotach ze stawami to wymarzone wrêcz s± zajêcia na p³ywalni. Po konsultacji z lekarzem, przy problemach ze zdowiem zawsze warto od tego zacz±æ . No i standardowo- dieta redukcyjna.
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:01   #6
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 1 120
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Moja ciocia zrzuci³a gdzie¶ ponad 40 kg, mój ojciec oko³o 20 - oboje po wizycie u dietetyka, dostali rozpiskê co, kiedy i w jakich ilo¶ciach. A ¿arli na potêgê, zalecane 5 posi³ków dziennie
__________________
"Ale cieñ Dzikiej Kobiety wci±¿ za nami pod±¿a, dniem i noc±. Niewa¿ne, gdzie jeste¶my, ten cieñ ma nieodmiennie cztery ³apy."
harvvey jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:03   #7
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

basen odpada, niestety. dietê staram siê trzymaæ, ale bez drastycznego obcinania kalorii. Kolano mam nadziejê powoli bêdê wzmacniaæ i w koñcu bêdê mog³a co¶ siê ruszaæ, ale fakt, ¿e tego ruchu mi brakuje ¿eby teraz jakie¶ efekty by³y. Bo jestem na diecie od pó³tora miesi±ca i efekty niemal zerowe.
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 22:05   #8
biaan
Przyczajenie
 
Avatar biaan
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

udzielam siê g³ównie dlatego, ¿e sama przesz³am operacjê kolana i to bardzo powa¿n± (rekonstrukcja) po czym nawet z chodzeniem mia³am problem, a co dopiero sport.. a od le¿enia w domu niestety tu i ówdzie siê przyty³o

Moim zdaniem podstaw± jest zmiana diety, bo organizm siê przyzwyczaja do pewnych produktów i na nie nie reaguje. Taki przyk³ad - z za³o¿enia makron jest do¶æ tusz±cy, ja natomiast odstawi³am ca³kowicie ziemniaki i teraz jem g³ównie makaron (ziemniaków w ogóle) i nie tyjê, waga stoi w miejscu
ale do rzeczy - z takich sposobów, które mi pomog³y lub moim bliskim:
- weekend oczyszczaj±cy: pijemy przez 3 dni barzdo du¿o wody i zielonej herbaty, jedyne co jemy to warzywa (owoce nie!) w ró¿nych formach jak sa³atki, surowe warzywa, soki warzywne lub zupy-kremy - to fantastycznie oczyszcza organizm i jeste¶my gotowe na zmianê diety
- zmiana diety, ograniczenie s³odyczy i fast foodów, zmniejszenie posi³ków i bardziej wywa¿ony dobór witamin
- czerwona herbata (bleee! ale pomaga)
- siemiê lniane + du¿o wody, dzia³a na jelita, co przy braku ruchu czêsto jest problemem
- brzuszki albo rozci±ganie (rozci±ganie naprawdê dzia³a!), æwiczenia na pewne partie cia³a
biaan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:07   #9
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 1 520
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez zakonna Poka¿ wiadomo¶æ
basen odpada, niestety. dietê staram siê trzymaæ, ale bez drastycznego obcinania kalorii. Kolano mam nadziejê powoli bêdê wzmacniaæ i w koñcu bêdê mog³a co¶ siê ruszaæ, ale fakt, ¿e tego ruchu mi brakuje ¿eby teraz jakie¶ efekty by³y. Bo jestem na diecie od pó³tora miesi±ca i efekty niemal zerowe.
Sama sobie tê dietê uzgadnia³a¶?
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:11   #10
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

z tego co napisa³a¶ nie stosujê czerwonej herbaty i siemienia, ale ograniczy³am kalorie bo jem minimaln± ilo¶æ s³odyczy, ograniczy³am pieczywo, nie pijê s³odkich rzeczy, nie s³odzê kawy, sma¿ê na niewielkiej ilo¶ci t³uszczu, ziemniaków nie jem wcale (wiem, ¿e nie s± mega kalorczyne, ale nie przepada³am za nimi nigdy), nie jem du¿o owoców. I zgadzam siê z Tob±, ¿e pewne æwiczenia mo¿na wykonywaæ, ja zamierzam pillates dla pocz±tkuj±cych robiæ i æwiczenia na brzuszki, i stopniowo wprowadzaæ szybkie marsze do spacerów z psami. Du¿o bym da³a ¿eby schudn±æ chocia¿ do 70 kg, chocia¿ to nadal bêdzie niemal 10 kg za du¿o
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:19   #11
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 1 520
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez zakonna Poka¿ wiadomo¶æ
z tego co napisa³a¶ nie stosujê czerwonej herbaty i siemienia, ale ograniczy³am kalorie bo jem minimaln± ilo¶æ s³odyczy, ograniczy³am pieczywo, nie pijê s³odkich rzeczy, nie s³odzê kawy, sma¿ê na niewielkiej ilo¶ci t³uszczu, ziemniaków nie jem wcale (wiem, ¿e nie s± mega kalorczyne, ale nie przepada³am za nimi nigdy), nie jem du¿o owoców. I zgadzam siê z Tob±, ¿e pewne æwiczenia mo¿na wykonywaæ, ja zamierzam pillates dla pocz±tkuj±cych robiæ i æwiczenia na brzuszki, i stopniowo wprowadzaæ szybkie marsze do spacerów z psami. Du¿o bym da³a ¿eby schudn±æ chocia¿ do 70 kg, chocia¿ to nadal bêdzie niemal 10 kg za du¿o
Co do wyt³uszczonego: to s± fajne zasady, których mo¿na siê trzymaæ na co dzieñ, by unikn±æ za¶miecania jad³ospisu, ale dziêki takim ma³ym zmianom siê nie chudnie . Wa¿ysz porcje? Liczysz kalorie? Dbasz o to, by je¶æ posi³ki w regularnych odstêpach? Wiesz, jak komponowaæ dania, by zawiera³y pe³nowarto¶ciowe produkty z ka¿dej grupy? Je¶li nie, to nie ma siê co nastawiaæ na efekty.

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Poza tym nie rozumiem, dlaczego przy chorym kolanie odpada basen a chcesz siê brac za intensywne spacery.
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 22:21   #12
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

liczy³am kalorie na pocz±tku, teraz ju¿ mi siê nie chce, my¶lê, ¿e jem oko³o 1600 dziennie. Staram siê je¶æ regularnie, najwiêkszy problem mam z warzywami do ka¿dego posi³ku to mi niestety czêsto nie wychodzi. Powinnam bardziej kalorie obci±æ?
nie umiem p³ywaæ, a na dodatek po basenie mam zawsze infekcje pêcherza moczowego, pomijam fakt, ¿e basen w moim mie¶cie jest wyj±tkowo ohydny i zaniedbany. spacerowaæ muszê bo psy mam, kolano mam po skrêceniu, by³o to 4 lata temu, ale przez w³asn± g³upotê obci±¿y³am je i teraz muszê poczekaæ a¿ znowu dojdzie do normalno¶ci

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2013-02-17 o 22:23
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:21   #13
biaan
Przyczajenie
 
Avatar biaan
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

polecam, czerwona herbata przyspiesza spalanie t³uszczu, nie zaszkodzi spróbowaæ Jednak muszê przyznaæ, ¿e bez ruchu 10 kg to du¿o, bo sama dieta mo¿e przyt³aczaæ, ruch daje energiê i po jakim¶ nawet niewielkim wysi³ku cz³owiek staje siê szczêsliwszy :P 2 lata po operacji wróci³am do formy, zapisa³am siê na aerobik (poziom easy) i schud³am 6 kg dziêki æwiczeniom, a wcze¶niej 7 dziêki zmianie diety i powy¿szym wskazówkom
biaan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:23   #14
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 1 120
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez night prowler Poka¿ wiadomo¶æ
Wa¿ysz porcje? Liczysz kalorie? Dbasz o to, by je¶æ posi³ki w regularnych odstêpach? Wiesz, jak komponowaæ dania, by zawiera³y pe³nowarto¶ciowe produkty z ka¿dej grupy? Je¶li nie, to nie ma siê co nastawiaæ na efekty.
Dok³adnie, to jest ca³y sekret. Widzia³am na w³asne oczy. Osobi¶cie naprawdê polecam dietetyka.
__________________
"Ale cieñ Dzikiej Kobiety wci±¿ za nami pod±¿a, dniem i noc±. Niewa¿ne, gdzie jeste¶my, ten cieñ ma nieodmiennie cztery ³apy."
harvvey jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:26   #15
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 7 367
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Radzê skorzystaæ z pomocy dietetyka. Nie ejst to jaka¶ bardzo droga impreza. Koszt 3 wizyt (pocz±tkowej, ¶rodkowej i koñcowej ) + u³o¿enie jadlospisu na 14 dni to koszt 250-300 z³. Wydaje mi siê, ¿e trzeba mieæ bardzo du¿± wiedzê i jeszcze wiêksze do¶wiadczenie, ¿eby uk³adaæ diety i raczej ma³o która potrafi³aby stworzyæ co¶, co pozwoli nam siê zdrowo naje¶æ, a przy tym stopniowo zrzucaæ wagê. Dlatego w tym przypadku te 250-300 z³ by³yby dobr± inwestycj±.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesi±ca.

Zw³aszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:31   #16
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 1 520
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez zakonna Poka¿ wiadomo¶æ
liczy³am kalorie na pocz±tku, teraz ju¿ mi siê nie chce, my¶lê, ¿e jem oko³o 1600 dziennie. Staram siê je¶æ regularnie, najwiêkszy problem mam z warzywami do ka¿dego posi³ku to mi niestety czêsto nie wychodzi. Powinnam bardziej kalorie obci±æ?
Nie powiem Ci tego, zdecydowanie za ma³o danych. Plus je¶li przesta³a¶ liczyæ i wa¿yæ to, co jesz, jest ogromne prawdopodobieñstwo, ¿e Twoje porcje s± duuu¿o wiêksze, ni¿ Ci siê wydaje. To podobno bardzo czêste i bardzo ludzkie .

Je¶li przez pó³torej miesi±ca prawie nic nie schud³a¶, to prawdopodobnie tak na prawdê jeszcze nie obciê³as kalorii, tylko zmieni³as postaæ, pod jak± je przyjmujesz. Fajnie, ¿e jesz zdrowiej, ale to nie wystarczy, by chudn±æ.

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez harvvey Poka¿ wiadomo¶æ
Dok³adnie, to jest ca³y sekret. Widzia³am na w³asne oczy. Osobi¶cie naprawdê polecam dietetyka.
Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Poka¿ wiadomo¶æ
Radzê skorzystaæ z pomocy dietetyka. Nie ejst to jaka¶ bardzo droga impreza. Koszt 3 wizyt (pocz±tkowej, ¶rodkowej i koñcowej ) + u³o¿enie jadlospisu na 14 dni to koszt 250-300 z³. Wydaje mi siê, ¿e trzeba mieæ bardzo du¿± wiedzê i jeszcze wiêksze do¶wiadczenie, ¿eby uk³adaæ diety i raczej ma³o która potrafi³aby stworzyæ co¶, co pozwoli nam siê zdrowo naje¶æ, a przy tym stopniowo zrzucaæ wagê. Dlatego w tym przypadku te 250-300 z³ by³yby dobr± inwestycj±.
Ja tak¿e, dietetyk to absolutna podstawa. Co innego jak w miarê szczup³a osoba po trochê uczy siê zasad zdrowego ¿ywienia na w³asn± rêkê, a co innego, jak osoba z powa¿n± nadwag± próbuje chudn±æ po omacku.
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:33   #17
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

nie jem wiêkszych porcji, to na pewno ale nie upieram siê przy tym, ¿e mam super dietê. Na razie wolnych 300 z³ nie mam, wiêc na dietetyka muszê poczekaæ. trudno, nawet je¿eli nie schudnê jeszcze to przynajmniej ju¿ nie tyjê, a to te¿ dla mnie wa¿ne.
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:40   #18
Kwiatuszek133
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 1 217
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Ja tez nie moge cwiczyc i sama wpadlam na to, ze skoro nie cwicze, to trzeba bardziej ograniczyc kalorie? nie wpadlas na to? 1600 to ja nawet nie jadlam gdy biegalam a chudlam w normalnym dobrym tempie. Jak dla mnie skoro w ogole nie cwiczysz powinnas dac 1200 i potem 1000 bo ja na pewno nie jadlabym wiecej, nic innego ci nie odejmuje kalori
__________________
W ¿yciu nie ma powrotów, czas przecie¿ nigdy nie zawraca...
Kwiatuszek133 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 22:49   #19
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 1 520
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez zakonna Poka¿ wiadomo¶æ
nie jem wiêkszych porcji, to na pewno ale nie upieram siê przy tym, ¿e mam super dietê. Na razie wolnych 300 z³ nie mam, wiêc na dietetyka muszê poczekaæ. trudno, nawet je¿eli nie schudnê jeszcze to przynajmniej ju¿ nie tyjê, a to te¿ dla mnie wa¿ne.
Ale nie jesz wiêkszych porcji od tych, które jad³a¶ kiedy: ty³a¶/zaczê³a¶ dietê, od której nie chudniesz? Przecie¿ to nie ma znaczenia.

Jakby¶ nie jad³a porcji wiêkszych od tych, których wagê i wartosc kaloryczn± dok³adnie znasz i wiesz, ¿e s± odpowiednie, to by by³o co¶... choæ bym w to nie uwierzy³a , kilka razy widzia³am, jak siê koñczy nak³adanie porcji na oko, jestem sceptyczna.

Je¶li jeste¶ zupe³nie bez kasy, kup tani± wagê kuchenn±, ¶ci±gnij jakie¶ pdf-y z podstawami zdrowego ¿ywienia, tabelami kalorycznymi i spróbuj u³o¿yæ sobie jaki¶ delikatnie "obciêty" jad³ospis. Kontroluj dok³adnie to co i ile jesz i czekaj na efekty.

Jak wiesz, ¿e dieta nie jest super, zamiast za³amywaæ rêce, zacznij my¶leæ nad tym, co zrobiæ, by by³a super .

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Kwiatuszek133 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja tez nie moge cwiczyc i sama wpadlam na to, ze skoro nie cwicze, to trzeba bardziej ograniczyc kalorie? nie wpadlas na to? 1600 to ja nawet nie jadlam gdy biegalam a chudlam w normalnym dobrym tempie. Jak dla mnie skoro w ogole nie cwiczysz powinnas dac 1200 i potem 1000 bo ja na pewno nie jadlabym wiecej, nic innego ci nie odejmuje kalori
Kwiatuszku, 1200, a co dopiero 1000 kalorii to bardzo drastyczna dieta, szczególnie, polecana osobie, której trybu ¿ycia i stanu zdrowia zupe³nie nie znasz.
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 23:00   #20
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

nie za³amujê r±k, daleko mi do tego. Nie mam te¿ zamiaru przechodziæ na dietê 1000 kalorii. a co do porcji i kaloryczno¶ci, przyty³am tyle bo ¿ar³am bez opamiêtania s³odkie i du¿o chlebka niemal do ka¿dego posi³ku. teraz nie jem wiêkszych porcji ni¿ poprzednio, ale nie ¿rê ju¿ s³odyczy w takich ilo¶ciach i tyle pieczywa. My¶lê, ¿e mój wiek przyczynia siê do tego, ¿e trudniej mi schudn±æ. wagê mam, kalorie poszczególnych produktów ogarnê³am na pocz±tku diety. Ale powtarzam, ¿e nie twierdzê, ¿e jem dobrze, nie upieram siê, ¿e mam racjê. I na pewno co¶ jest nie halo z moim jedzeniem skoro nie chudnê. My¶lê, ¿e powinnam zrezygnowaæ z soków owocowych (pijê rozcieñczone wod±, wypada ¶rednio jedna szklanka soku dziennie) i ca³kiem zrezygnowaæ ze s³odkiego (czyli z d¿emów, miodu i mas³a domowego orzechowego do ¶niadania)
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-17, 23:34   #21
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 1 520
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez zakonna Poka¿ wiadomo¶æ
nie za³amujê r±k, daleko mi do tego. Nie mam te¿ zamiaru przechodziæ na dietê 1000 kalorii. a co do porcji i kaloryczno¶ci, przyty³am tyle bo ¿ar³am bez opamiêtania s³odkie i du¿o chlebka niemal do ka¿dego posi³ku. teraz nie jem wiêkszych porcji ni¿ poprzednio, ale nie ¿rê ju¿ s³odyczy w takich ilo¶ciach i tyle pieczywa. My¶lê, ¿e mój wiek przyczynia siê do tego, ¿e trudniej mi schudn±æ. wagê mam, kalorie poszczególnych produktów ogarnê³am na pocz±tku diety. Ale powtarzam, ¿e nie twierdzê, ¿e jem dobrze, nie upieram siê, ¿e mam racjê. I na pewno co¶ jest nie halo z moim jedzeniem skoro nie chudnê. My¶lê, ¿e powinnam zrezygnowaæ z soków owocowych (pijê rozcieñczone wod±, wypada ¶rednio jedna szklanka soku dziennie) i ca³kiem zrezygnowaæ ze s³odkiego (czyli z d¿emów, miodu i mas³a domowego orzechowego do ¶niadania)
Moim zdaniem rezygnacja s³odyczy to krok w dobr± stronê . Raz na kilka dni mo¿na troszeczkê oszukaæ jad³ospis w tej kwestii, tak, ¿eby nie pêkn±æ psychicznie, ale na co dzieñ ¿adnej takiej rozpusty.

zakonna, to,co tu piszê to tylko sugestie, Twoja sprawa, czy z nich skorzystasz, ale je¶li nie satysfakcjonuje Ciê stanie w miejscu, wola³aby¶ wróciæ do wcze¶niejszej wagi, to my¶lê, ¿e warto siê zmobilizowaæ. Wiek pomaga w chudniêciu tylko nastolatkom .

Masz wagê, spróbuj sobie w zeszycie rozpisaæ jaki¶ schemat ca³odziennego jad³ospisu, podzielony na posi³ki o oznaczonej kaloryczno¶ci,w których np. (tu podajê proporcje totalnie z czapy ) jest 10dkg chudego bia³ka, 7 dkg pe³nowarto¶ciowych wêglowodanów i 10 dkg zielonych warzyw (z okazjonalnym dodatkiem innych kolorów), zrób listê ró¿nych sk³adników o podobnej warto¶ci energetycznej, które pó¼niej bêdziesz mog³a dowolnie podstawiaæ, nie skazuj±c siê na monotniê i maj±c pewno¶æ, ¿e nie przekraczasz wyznaczonych norm. I wa¿, wa¿ , wa¿, za ka¿dym razem, do znudzenia.

Jest sporo stron, na których pomagaj± obliczyæ dzienne zapotrzebowanie na kalorie, uwzglêdniaj±c wiek, p³eæ, tryb ¿ycia i to, czy chcesz podtrzymywaæ wagê, czy chudn±æ. Mo¿na siê tym wspomóc.

---------- Dopisano o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Przy tym wszystkim i tak radzi³abym zacz±æ odk³adaæ na dietetyka. To jest nieoceniona pomoc ".
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 01:04   #22
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 7 367
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez Kwiatuszek133 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja tez nie moge cwiczyc i sama wpadlam na to, ze skoro nie cwicze, to trzeba bardziej ograniczyc kalorie? nie wpadlas na to? 1600 to ja nawet nie jadlam gdy biegalam a chudlam w normalnym dobrym tempie. Jak dla mnie skoro w ogole nie cwiczysz powinnas dac 1200 i potem 1000 bo ja na pewno nie jadlabym wiecej, nic innego ci nie odejmuje kalori
1600 dzienie przy wysi³ku to ma³o. Organizm nie ma energii, ¿eby spalaæ t³uszcz. Dieta 1000 u³o¿ona samodzielnie to du¿e ryzyko.

Autorko, postraj siê od³o¿yæ na dietetyka. Niektóre przychodnie daj± mo¿liwo¶æ p³atno¶ci ratalnej, poszukaj
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesi±ca.

Zw³aszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 02:15   #23
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 33 255
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Dziewczyny Wy tu piszecie ze 1600to malo, malo, a mnie osobiscie dietetyk diabetolog (znajacy wszystkie wyniki badan) zalecil diete 1000-1200kcal i ruch (zna moj rozklad aktywnosci fizycznej, jest informowany o wszystkim) przy zaburzeniach hormonalnych, "no bo inaczej sie nie da, tyje sie od jedzenia, a Pani ma z powodu schorzenia mocno spowolniony metabolizm, wiec tyje Pani bardziej, wiec trzeba jedzenie ograniczyc", spotykalam dietetykow, ktorzy ludziom z cukrzyca ukladali diety z klusek pszennych i bialych winogron, wiec warto podklreslic tutaj, ze nalezy isc do kogos z rekomendacjami, polecanego, sprawdzonego, a nie pierwszej lepszej osoby z listy.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie d³ugoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2013-02-18 o 03:32
hihi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 06:08   #24
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 540
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez biaan Poka¿ wiadomo¶æ
koncentrujesz siê na jakich¶ konkretnych partiach czy na ogóle? i Twój cel to 9 kg tak?
Na ogóle Tak.
__________________
Ferrari 458 Italia
Barcelona 28.06.13

Odchudzam siê:
Jest: 57 kg
Cel: 50 kg
Lulla12 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 07:11   #25
Dariella
Rozeznanie
 
Avatar Dariella
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 881
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

moja rada: bia³ko i jeszcze raz bia³ko. D³u¿ej zalega w ¿o³±dku przez co mniej chce siê je¶æ, ponadto dziêki bia³ku organizm wydala wiêcej t³uszczu ni¿ na ka¿dej innej diecie
__________________
"Wierzysz, ¿e mo¿na kochaæ kobietê i ustawicznie j± zdradzaæ?Mniejsza o zdradê fizyczn±, chodzi o
intencje, o poezjê duszy.Có¿ nie jest to proste ale i tak mêzczy¼ni nieustannie to robi±."
Dariella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 08:24   #26
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

jak siê u mnie nic nie ruszy po w³±czeniu marszu i æwiczeñ w domu to pójdê do dietetyka. Jedyny problem widzê w tym, ¿e mieszkam w ma³ym mie¶cie i podejrzewam, ¿e nie bêdê mia³a du¿ego wyboru. My¶lê, ¿e mój metabolizm jest wolniutki z racji wieku i leczenia jakie mam od 3 lat
znalaz³am dietetyka zwi±zanego z t± stron± http://dobrydietetyk.pl/
czy kto¶ ma do¶wiadczenia na temat fachowców z tej strony?

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2013-02-18 o 08:30
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 09:24   #27
Dariella
Rozeznanie
 
Avatar Dariella
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 881
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez zakonna Poka¿ wiadomo¶æ
jak siê u mnie nic nie ruszy po w³±czeniu marszu i æwiczeñ w domu to pójdê do dietetyka. Jedyny problem widzê w tym, ¿e mieszkam w ma³ym mie¶cie i podejrzewam, ¿e nie bêdê mia³a du¿ego wyboru. My¶lê, ¿e mój metabolizm jest wolniutki z racji wieku i leczenia jakie mam od 3 lat
znalaz³am dietetyka zwi±zanego z t± stron± http://dobrydietetyk.pl/
czy kto¶ ma do¶wiadczenia na temat fachowców z tej strony?
a mo¿e zacznij robiæ brzuszki? rób cokolwiek jest ca³a masa æwiczeñ dla kobiet z problemami z ko¶æmi. Ja sama mam zwyrodnienia w kolanach przez lekarzy którzy nie kazali mi nic robiæ by³o jeszcze gorzej:/
i naprawdê jeszcze raz polecam bia³ko
__________________
"Wierzysz, ¿e mo¿na kochaæ kobietê i ustawicznie j± zdradzaæ?Mniejsza o zdradê fizyczn±, chodzi o
intencje, o poezjê duszy.Có¿ nie jest to proste ale i tak mêzczy¼ni nieustannie to robi±."
Dariella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 10:42   #28
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 1 520
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez hihi Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny Wy tu piszecie ze 1600to malo, malo, a mnie osobiscie dietetyk diabetolog (znajacy wszystkie wyniki badan) zalecil diete 1000-1200kcal i ruch (zna moj rozklad aktywnosci fizycznej, jest informowany o wszystkim) przy zaburzeniach hormonalnych, "no bo inaczej sie nie da, tyje sie od jedzenia, a Pani ma z powodu schorzenia mocno spowolniony metabolizm, wiec tyje Pani bardziej, wiec trzeba jedzenie ograniczyc", spotykalam dietetykow, ktorzy ludziom z cukrzyca ukladali diety z klusek pszennych i bialych winogron, wiec warto podklreslic tutaj, ze nalezy isc do kogos z rekomendacjami, polecanego, sprawdzonego, a nie pierwszej lepszej osoby z listy.
Podkre¶lone to sprawa kluczowa w takim wypadku . Sam dietetyk Ci powiedzia³, z jakiego powodu powinna¶ przej¶æ na tak ostr± dietê, by³as w trakcie pod kontrol± lekarsk±. To co innego, ni¿ w przypadku amatora, który na hurra zaczyna siê g³odziæ, do tego nie umie sobie dostarczyæ odpowiedniej ilo¶ci substancji od¿ywczych.

Ignorantów i idiotów spotyka siê w ka¿dej profesji, trzeba wybieraæ z g³ow± i tyle.
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 11:06   #29
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 33 255
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

Cytat:
Napisane przez night prowler Poka¿ wiadomo¶æ
Podkre¶lone to sprawa kluczowa w takim wypadku . Sam dietetyk Ci powiedzia³, z jakiego powodu powinna¶ przej¶æ na tak ostr± dietê, by³as w trakcie pod kontrol± lekarsk±. To co innego, ni¿ w przypadku amatora, który na hurra zaczyna siê g³odziæ, do tego nie umie sobie dostarczyæ odpowiedniej ilo¶ci substancji od¿ywczych.

Ignorantów i idiotów spotyka siê w ka¿dej profesji, trzeba wybieraæ z g³ow± i tyle.
No i tu dochodzimy do sytuacji, gdy inny lekarz (endokrynolog - diabetolog) stwierdzi³ , ¿e przy du¿ej niedoczynno¶ci tarczycy oraz zespole cushinga nie chodzi o ekstremalne obciêcie kalorii, bo doprowadziæ to mo¿e to jeszcze wiêkszego spowolnienia metabolizmu i pogorszenia funkcji tarczycy. I b±d¼ tu m±dry cz³owieku, prawda, skoro dwóch specjalistów tak ró¿ne zalecenia daje.

Dlatego podkre¶lam, ¿e istotne jest, aby wybraæ siê do kogo¶ sprawdzonego, z dobrymi opiniami.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie d³ugoterminowy.
hihi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-18, 11:08   #30
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim ¶wiecie
Wiadomo¶ci: 879
Dot.: Jak schudn±æ bez ruchu fizycznego?

A spacer te¿ przecie¿ jest ruchem tak wiêc mo¿na codziennie wyj¶æ na spacer. Najpierw na krótkie odleg³o¶ci i stopniowo zwiêkszaæ odleg³o¶æ.
__________________
Tylko cz³owiek m±dry, nigdy nie przestaje siê dziwiæ. Dla ludzi g³upich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szaro¶ci dnia nie zauwa¿aj± kolorów, jakie daje ¶wiat

Moje maluchy

wiêkszy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.