Cierpią najbiedniejsi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-07, 11:07   #1
krzewinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Unhappy

Cierpią najbiedniejsi


Jakiś czas temu zostałam mamą . W międzyczsie mój mąż stracił pracę. Było nam ciężko. Jestem na ostatnim roku studiów i pomyslałam że spróbuję postarać się o pomoc z uczelni. Może stypendium socjalne? Jednak okazało się że skoro ani ja ani mój mąż nie pracujemy, to nasze ( 0 zł) dochody dodawane są przez komisję stypendialną do dochodów moich rodziców i rodzeństwa. (Mimotego że do kilku lat-od czasu ślubu, nie dostałam od nich ani złotówki) Oczywiście z dochodami moich rodziców (ojca alkoholika- posiadającego duże gospodarstwo rolne-o teoretycznie dużym przychodzie, mamy) oraz dwójki moich bezrobotnych sióstr (które we wniosku o stypendium odliczone były z grona domowników jako zdrowe , zdolne do pracy). Okazało się, że dochód na osobę przekroczył 1000zł miesięcznie. Dlaczego w panstwie które "wspiera"- teoretycznie- politykę prorodzinną młodym ludziom na starcie jest tak ciężko?

Edytowane przez krzewinka
Czas edycji: 2014-05-07 o 11:09
krzewinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 11:28   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez krzewinka Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu zostałam mamą . W międzyczsie mój mąż stracił pracę. Było nam ciężko. Jestem na ostatnim roku studiów i pomyslałam że spróbuję postarać się o pomoc z uczelni. Może stypendium socjalne? Jednak okazało się że skoro ani ja ani mój mąż nie pracujemy, to nasze ( 0 zł) dochody dodawane są przez komisję stypendialną do dochodów moich rodziców i rodzeństwa. (Mimotego że do kilku lat-od czasu ślubu, nie dostałam od nich ani złotówki) Oczywiście z dochodami moich rodziców (ojca alkoholika- posiadającego duże gospodarstwo rolne-o teoretycznie dużym przychodzie, mamy) oraz dwójki moich bezrobotnych sióstr (które we wniosku o stypendium odliczone były z grona domowników jako zdrowe , zdolne do pracy). Okazało się, że dochód na osobę przekroczył 1000zł miesięcznie. Dlaczego w panstwie które "wspiera"- teoretycznie- politykę prorodzinną młodym ludziom na starcie jest tak ciężko?
Macie ziemię,nawet dużo ziemi, jest was kilkoro młodych, zdrowych-ty, twój mąż , siostry.
Możecie założyć rodzinny biznes związany z rolnictwem, ogrodnictwem, sprzedażą uzyskanych produktów.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 11:44   #3
krzewinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

I mam pracować na leniwe siostry którym tylko imprezy w głowie? Czy na ojca szukającego powodów aby się napić? Finansowo obecnie dajemy sobie radę mam zaradnego męza-którego nie ma całymi dniami w domu ale robi co może żeby naszemu dziecku niczego nie brakowało a jak mały troche podrośnie to oddam go do żłobka lub znajdę jakąs pracę prze internet/ zaopoiekuję się dzieckiem u siebie w mieszkaniu . Ja już nie mam po co wracać na wieś. Tylko mamy...mamy mi żal
krzewinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 11:50   #4
Kocica84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 320
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Leniwe siostry sobie poradzą napewno a Ty dbaj o siebie i o dzieckoSkoro masz takiego zaradnego męża to masz szczęście ale dobrze będzie jak sie wyprowadzicie wiem cos o mieszkaniu na kupie w jednym domu Sama mieszkam w domu z rodziną która oprócz jednego pokoju nie wspomogła nas finansowo ani grosza mimo że były czasy kiedy było bardzo ciężko bo mąż nie miał pracy
Kocica84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 11:54   #5
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez krzewinka Pokaż wiadomość
I mam pracować na leniwe siostry którym tylko imprezy w głowie? Czy na ojca szukającego powodów aby się napić? Finansowo obecnie dajemy sobie radę mam zaradnego męza-którego nie ma całymi dniami w domu ale robi co może żeby naszemu dziecku niczego nie brakowało a jak mały troche podrośnie to oddam go do żłobka lub znajdę jakąs pracę prze internet/ zaopoiekuję się dzieckiem u siebie w mieszkaniu . Ja już nie mam po co wracać na wieś. Tylko mamy...mamy mi żal
Czyli mąż pracuje?
Więc to by było oszustwo naciągać państwo i podatników na pieniądze ze stypendium.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 12:00   #6
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Dostałaś już decyzję administracyjna o odmowie? Złóż odwołanie bo z mężem jesteście małżeństwem i stanowicie odrębne gospodarstwo domowe. Udokumentuj to. Czytałaś regulamin udzielania stypendiów? Może komisja się pomyliła "przypisując" Cię do Twoich rodziców a nie rozpatrując samodzielnie. I dlaczego przypisali Was do Twoich rodziców a nie do np. rodziców męża?
Mąż stracił pracę, zmieniła Wam się syt. materialna. Chyba przysługuje Ci zasiłek losowy na uczelni. Złóż wniosek
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 12:00   #7
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez krzewinka Pokaż wiadomość
JJednak okazało się że skoro ani ja ani mój mąż nie pracujemy, to nasze ( 0 zł) dochody...]
Cytat:
Napisane przez krzewinka Pokaż wiadomość
Finansowo obecnie dajemy sobie radę mam zaradnego męza-którego nie ma całymi dniami w domu ale robi co może żeby naszemu dziecku niczego nie brakowało
to się zdecyduj...
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 12:55   #8
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez krzewinka Pokaż wiadomość
Dlaczego w panstwie które "wspiera"- teoretycznie- politykę prorodzinną młodym ludziom na starcie jest tak ciężko?
dlatego, żeby kobiety przed zajściem w ciążę się zastanowiły, czy stać ja na dziecko, jakoś tak jest, że we wczesną ciążę zachodzą przeważnie młode i bez dochodów, na pomoc którym idą moje podatki, zamiast na załatanie dziur w chodnikach,
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:08   #9
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
dlatego, żeby kobiety przed zajściem w ciążę się zastanowiły, czy stać ja na dziecko, jakoś tak jest, że we wczesną ciążę zachodzą przeważnie młode i bez dochodów, na pomoc którym idą moje podatki, zamiast na załatanie dziur w chodnikach,
Myszki ja tez by lam mloda 20 lat ale z dochodami i mój ówczesny facet tez nigdy nie korzysta lam z pomocy panstwa , nawet kiedy zostalam sama z synem. I tez zdecydowanie jestem za wydawaniem naszych pieniędzy na cele publiczne, drogi, kulturę itp
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:14   #10
Korbka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 14
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez krzewinka Pokaż wiadomość
I mam pracować na leniwe siostry którym tylko imprezy w głowie? Czy na ojca szukającego powodów aby się napić? Finansowo obecnie dajemy sobie radę mam zaradnego męza-którego nie ma całymi dniami w domu ale robi co może żeby naszemu dziecku niczego nie brakowało a jak mały troche podrośnie to oddam go do żłobka lub znajdę jakąs pracę prze internet/ zaopoiekuję się dzieckiem u siebie w mieszkaniu . Ja już nie mam po co wracać na wieś. Tylko mamy...mamy mi żal
Siostrami już się nie przejmuj. Masz swoje życie, zakładasz swoją rodzinę, więc dbaj tylko o nich. Mamie z czasem oczywiście możesz pomóc. Jeśli dzidzia już podrosła, możesz śmiało iść do pracy. Nawet na te 4-6 godzin dziennie. Myślę, że jest to jak najbardziej realne, a z pewnością polepszy się Wasza sytuacja materialna. Zważywszy na to, że masz dziecko, możesz domagać się na uczelni tzw. IOS - indywidualna organizacja studiów. Wówczas nie musisz chodzić na wszystkie zajęcia, a spokojnie będziesz mogła podjąć się pracy.
Korbka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:36   #11
Colderia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 424
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
to się zdecyduj...

też tego nie skumałam.
Colderia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 15:49   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Jakim cudem możecie nie pracować i dawać sobie radę finansowo? Co robi mąż skoro, jak twierdzisz, nie pracuje a przynosi do domu nieopodatkowany dochód?
Jak sobie wyobrażasz przyznawanie stypendiów na innych zasadach niż obecne? Komisja stypendialna zakłada, że jeśli nie masz z mężem dochodów, to utrzymują was rodzice.
Wcale nie jesteście tacy najbiedniejsi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 15:57   #13
kasiapyra
Raczkowanie
 
Avatar kasiapyra
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 147
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Nie wiem dlaczego tak na nią napadacie ( w większości). Chyba lepiej, że skoro mąż nie może znaleźć pracy to chwyta się jakiś tymczasowych zajęć( ja tak to odbieram), wolałybyście, żeby im na chleb zabrakło? Rozumiem Twoje rozgoryczenie, może napisz odwołanie, w którym wyjaśniasz, że stanowicie odrębne gospodarstwo.
Swoją drogą pamiętam jak na studiach stypendium dostawało sporo osób, których ojciec siedział od lat w Stanach, przesyłał kupę kasy, ale te osoby dostawały stypendium, bo dochód na osobę w rodzinie wynosił 0zł
kasiapyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:04   #14
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Skarbówka powinna zainteresować się twoim zaradnym mężem.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:16   #15
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez kasiapyra Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego tak na nią napadacie ( w większości). Chyba lepiej, że skoro mąż nie może znaleźć pracy to chwyta się jakiś tymczasowych zajęć( ja tak to odbieram), wolałybyście, żeby im na chleb zabrakło?
To nie jest kwestia tego co wolimy, a czego nie. Jej opis problemu jest niespójny, a tytuł wątku nijak się ma do realnej sytuacji, skoro "radzą sobie finansowo".
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 17:38   #16
nadijka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 759
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Polityka prorodzinna nie polega na tym, by wyciągać kasę od Państwa. Zdecydowałaś się na dziecko, gdy tylko mąż miał pracę, mogłaś się liczyć z tym, że może ją stracić. Nie masz wcale ciężko, to normalne, dorosłe życie, gdzie trzeba pracować, żeby móc utrzymać siebie i rodzinę.
Piszesz, że radzicie sobie finansowo, więc jaka zapomoga? Sory, ale strasznie mnie irytuje taka postawa pt. sama to sobie posiedzę z dzidzią, a państwo (czyli podatnicy, w tym ja) da nam kasę.
nadijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 18:03   #17
xooox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 167
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Może to prowokacja mająca na celu rozpętać dyskusję o stanie zasiłków socjalnych w Polsce.
xooox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 18:21   #18
OlkaWojka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 21
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez xooox Pokaż wiadomość
Może to prowokacja mająca na celu rozpętać dyskusję o stanie zasiłków socjalnych w Polsce.
Wcale by mnie nie zdziwiło. Bo niby dlaczego uczelnia ma utrzymywać dwójkę dorosłych(!) osób które nie przemyślały dobrze swojej decyzji o dziecku? I to jedyne co mnie zastanawia, dlaczego nie pójdziesz po pomoc gdzieś indziej, albo Twój mąż, tylko masz pretensje do uczelni?
OlkaWojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 18:43   #19
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez OlkaWojka Pokaż wiadomość
Wcale by mnie nie zdziwiło. Bo niby dlaczego uczelnia ma utrzymywać dwójkę dorosłych(!) osób które nie przemyślały dobrze swojej decyzji o dziecku? I to jedyne co mnie zastanawia, dlaczego nie pójdziesz po pomoc gdzieś indziej, albo Twój mąż, tylko masz pretensje do uczelni?
Zgadzam się. Jak sama nazwa wskazuje, uczelnia to instytucja naukowa, która umożliwia edukację, a nie stanowi źródło utrzymania dla studentów. Nie neguję istnienia stypendiów socjalnych, jednak wszystko ma swoje granice.
Zasady te wydają mi się dość dziwne, ale z drugiej strony na pewno nie wzięły się one z kosmosu. Zapewne nie jesteś pierwszą studentką w takiej sytuacji i przed Tobą masa ludzi wzięła ślub i z zerowymi dochodami liczyli na to, że uczelnie będą finansować ich nową komórkę społeczną.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 18:51   #20
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Zasady te wydają mi się dość dziwne, ale z drugiej strony na pewno nie wzięły się one z kosmosu.
Nie żebym popierała finansowanie noworodka przez uczelnię ale... serio wierzysz w głębię i mądrość zasad prawnych które często pochodzą z dawno minionego ustroju? tak z zasady?
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 19:09   #21
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Nie żebym popierała finansowanie noworodka przez uczelnię ale... serio wierzysz w głębię i mądrość zasad prawnych które często pochodzą z dawno minionego ustroju? tak z zasady?
Oczywiście, że nie. Ale tę zasadę akurat mogę zrozumieć, choć na pierwszy rzut oka brzmi ona dziwnie. Z reguły zasady prawne są tak układane, żeby nie dawać za dużo pieniędzy, choćby nawet miały się zmarnować. W swojej wypowiedzi odniosłam się tylko do tej jednej, konkretnej. Wiem, że mamy multum dziwnych przepisów.

A jeśli te przepisy te pochodziłyby z minionego ustroju, to byłyby jeszcze bardziej logiczne. W przeszłości chyba częściej zdarzały się studenckie małżeństwa z dziećmi i zerowymi dochodami.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 20:05   #22
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Hmm szczerze - dziwna sytuacja z tym, że przypisali Was do rodziców.

Wiem, że jeśli OBYDWOJE małżonków się uczy to wtedy liczą się dochody wszystkich (jego i jej rodziców) bo mają prawny obowiązek utrzymywania swoich dzieci do 26rż jeśli studiują.

Ale jeśli wzięłaś ślub, a Twój mąż nie studiuje, miał normalny dochód miesięczny, pracował to jesteście liczeni jako oddzielnie gospodarstwo, po stracie pracy chyba powinnaś dostać stypendium socjalne.

Może ja źle rozumiem przepisy, ale wydaje mi się to dziwne, że przypisali Cię do rodziców.
Równie dobrze jeśli byłoby tak, że nie liczyliby jako oddzielnie gospodarstwo to mogliby nie dawać zasiłków dla bezrobotnych i też liczyć Was z rodzicami.

Nie wiem, a może ja źle myslę?

Dowiedz się lepiej dokładnie, może masz szansę się odwołać.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 21:01   #23
Pani_Ka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 122
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
dlatego, żeby kobiety przed zajściem w ciążę się zastanowiły, czy stać ja na dziecko, jakoś tak jest, że we wczesną ciążę zachodzą przeważnie młode i bez dochodów, na pomoc którym idą moje podatki, zamiast na załatanie dziur w chodnikach,
Też byłam młoda (22lata) i pracująca. A w ciążę zaszłam, bo zabezpieczenie zawiodło, więc może nie szufladkuj, że wszystkie młode matki liczą na pomoc z naszych podatków.

Ponadto polityka socjalna w polsce jest eee.. tzn. raczej jej nie ma. Np. mój wujek alkoholik dostaje co miesiąc kilkaset zł z opiecki, a z kolei koleżanka, która ma troje dzieci, straciła pracę i ledwo wiąże koniec z końcem nie dostaję złamanej złotówki, bo dochód na osobę przekracza 27zł.
Pani_Ka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 21:22   #24
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

nie kumam. prowadzicie z rodzicami jedno gospodarstwo tj jesteście jakoś zameldowani w tym samym domu? jak tak to chyba logiczne że zsumowali wasze dochody :p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 21:23   #25
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Jak sama nazwa wskazuje, uczelnia to instytucja naukowa, która umożliwia edukację, a nie stanowi źródło utrzymania dla studentów. Nie neguję istnienia stypendiów socjalnych, jednak wszystko ma swoje granice.
Większość najbiedniejszych studentów swoje pierwsze kroki kieruje właśnie do uczelni bo to najłatwiejsze źródło zapomogi. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że studenci z zerowym dochodem nie są podopiecznymi pomocy społecznej, co wydaje się w tej sytuacji oczywiste.
Rzecz w tym, że opieka przed decyzją stara się zweryfikować prawdziwą sytuację rodziny- przychodzi do domu, robi wywiad środowiskowy. A uczelnia musi uwierzyć w papier, który jak wiadomo wszystko przyjmie.
Stąd też najbiedniejsi liczą wyłącznie na pomoc uczelni.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 21:24   #26
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

a z resztą, jestes na ostatnim roku, mamy maj, znaczy że teoretycznie własnie w tym momencie kończysz studia. na co ty liczyłaś w zasadzie, dziwię się że w ogole rozpatrywali wniosek bo nie wiem czy u mnie by przyjęli w maju
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 23:14   #27
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Nie bardzo rozumiem cel wątku..? Chcesz rady, chcesz się wyżalić, czy co?
Takie ogólne blablanie, że państwo nie wspiera jest wałkowane milion razy, wiadomo, że trzeba liczyć na siebie tylko i jedynie.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 04:45   #28
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Autorko,
o polityce prorodzinnej w naszym kraju można pisac tomy, fakt. Ale pamiętaj, że zadaniem polityki prorodzinnej, nawet w tym normalnym wydaniu, jest wspieranie rodziny ale nie jest jej celem całkowite utrzymywanie tych rodzin. Na to nie możesz liczyć, niestety.

Po drugie: jest maj. Więc sama końcówka Twoich studiów, bo za miesiąc kończy się rok akademicki. Nikt Ci nie przyzna stypendium na okres jednego miesiąca.

Po trzecie: nie wiem, czy byłabyś w stanie utrzymać siebie i dziecko z uczelnianego stypendium. Oczywiście- lepszy rydz, niz nic.

Po czwarte: próbuj złożyć odwołanie. Weź zaświadczenie z MOPSu by udowodnić, że nie mieszkasz ze swoją rodziną, nie czerpiesz zysków z gospodarstwa rolnego i prowadzisz z partnerem oddzielne gospodarstwo domowe. Inaczej, w myśl przepisów, uczelnia nie może potraktować Cię w oderwaniu od dochodów Twoich Rodziców.

Resume:

tak naprawdę to uczelnia, będąca z zasady placówką naukową, nie ma nic wspólnego z polityką prorodzinną. Zadaniem uczelni są zupełnie inne cele. Ze swoim problemem powinnaś raczej udać się do MOPS lub pozwać własnych rodziców o alimenty, o ile uczysz się w trybie dziennym i nie skończyłaś 26 lat. Nie możesz mieć żalu do uczelni, że nie przyznaje dodatków rodzinnych i zapomóg na dziecko.

Odnoszę wrażenie, że masz żal do niewłasciwych instytucji. I dziwi mnie w tym kontekście Twoja uwaga o powrocie na gospodarstwo: ( "mam pracować na leniwe siostry, którym tylko imprezy w głowie"). Moja droga, to Ty masz dziecko i dla Ciebie czas imprezowania już się skończył. One jeszcze mogą sobie poimprezować. Ale nie martwilabyś się, co dasz jeść dziecku i w co je ubierzesz. Widać nie wiesz jeszcze, czym jest prawdziwa bieda, a w tym kontekście Twoja roszczeniowa postawa wobec mitycznego "państwa" mnie dziwi. Ty MASZ szansę na zaspokojenie potrzeb swoich i dziecka, tylko nie chce Ci się pracować na gospodarstwie. A skoro Ci się nie chce, trudno, Twój wybór. Ale ponieś konsekwencje swojego wyboru, jak dorosla osoba. Nie myl "państwa" z dobrą ciocią, która Ci wszystko da, bo Tobie się nie chce.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2014-05-08 o 04:57
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 07:44   #29
krzewinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Gdy zachodziłam w ciążę pracowałm -"na czrno" jako opiekunka do dziecka. W wolne weekendy praowałam w gospodarstwie. Moj mąz co prawda nie miał pracy ale w firmie obiecali mu że od maja do nich wróci. Ciąże przechodziłam ciężko więc dla dobra zarówno mojego jak i niuni którą się opikowałam zdecydowałam ze zrezygnuje z pracy. Mąz w międy czasie praccował gdzie się dało ale nic na stałe. A ja studiuję zaocznie=płatnie 2000 semestr. nie chciałam pieniedzy dla siebie tylko na studia.

Najgorsze jest to ze mój znajomy sprowadzajacy samochody z Niemiec, ma żonę i dziecko na utrzymaniu, Zarabia po 5-6 tys miesięcznie złożył wniosek i otrzymał największą kwotę stypendium. Bo na legalu jego dochody=0zł. I dziwią się że młodzi ludzie nie chcą mieć dzieci

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

O stypendium starałam się w październiku. A ta cała refleksja dotyczy zupełnie innej kwestii. PO jakie licho do dochodów moich i mojego męża wliczane są dochody mojej rodziny ? Mój mąż miał nie żle płatna pracę ok 3000zł miesięcznie , byłam już w ciąży jak z dnia na dzień dostał wypowiedzenie-kryzys,redukcja etatów,euro się skończyło...Od połowy kwietnia pracuje, mam nadzieje ze ten stan sie utrzyma jak najdłuzej.

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Ale gdy zaszłam w ciąże i ja i mój mąż pracowaliśmy. Tylko, że ciąże źle znosiłam-pracowałam jako opiekunka do dziecka-bez mowy i postanowiłam zrezygnować. A moj mąż chwilę później stracił pracę.
krzewinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 08:21   #30
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez krzewinka Pokaż wiadomość
O stypendium starałam się w październiku. A ta cała refleksja dotyczy zupełnie innej kwestii. PO jakie licho do dochodów moich i mojego męża wliczane są dochody mojej rodziny ? Mój mąż miał nie żle płatna pracę ok 3000zł miesięcznie , byłam już w ciąży jak z dnia na dzień dostał wypowiedzenie-kryzys,redukcja etatów,euro się skończyło...Od połowy kwietnia pracuje, mam nadzieje ze ten stan sie utrzyma jak najdłuzej.
Do podania o stypendium zazwyczaj trzeba dołączyć zaświadczenie o dochodach. Jeśli w zaświadczeniu dochód wyniósł 0zł, to komisja zakłada, że utrzymuje was ktoś inny. Jak dla mnie logiczne.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 11:20:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.