Łysienie androgenowe i zakrzepica :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-14, 14:03   #1
Cherie_Currie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 317

Łysienie androgenowe i zakrzepica :/


Witam Mam pytanie do dziewczyn, które mają ten okropny problem jakim jest łysienie androgenowe. Czy którakolwiek z Was próbowała jakiejś innej metody niż leczenie hormonalne? Jestem w kropce, ponieważ wygląda na to, że będę musiała odstawić leki hormonalne - lekarze podejrzewają u mnie zakrzepicę żył kończyn dolnych (jutro robię usg Dopplera i będzie więcej wiadomo, ale cudów nie będzie, bo w krwi wyszły d dimery ponad normę). Włosy po hormonach nie wypadają mi jak dawniej, do tego urosły nowe i wszystko miało być tak pięknie, a tu znowu problem i to poważny. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czy jest cokolwiek, co może spowolnić wypadanie włosów na tle genowym? Brałam witaminy, stosowałam wcierki we włosy, a nawet sterydy... ale może coś pominęłam? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie
Cherie_Currie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 17:18   #2
kasiastrunin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 273
Dot.: Łysienie androgenowe i zakrzepica :/

podejrzewają zakrzepice i dopiero czekasz na USG ? Masakra, to jest Polska właśnie. Zakrzepica może być groźna dla zycia..
A jakie masz objawy tej zakrzepicy?
Jakie bierzesz hormony?
Ja mam PCOS i w wyniku tego łysienie androgenowe..
Też z uwagi na zyły nie powinnam brac hormonów (przypadki zakrzepicy, wylewów i zatorów w naj naj bliższej rodzinie...) ale nieleczone pcos moze prowadzic do bezpłodnosci, a ja marze o 3 dzieci, wiec ryzykuje .

Na włosy polecam LOXON 5% - jesli nie chcesz brac hormonów a chcesz je ratowac.

Moge wiedziec na tle jakiej choroby masz te lysienie androgenowe? bo ono samo z siebie raczej nie wystepuje..
kasiastrunin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 12:30   #3
Cherie_Currie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 317
Dot.: Łysienie androgenowe i zakrzepica :/

Cytat:
Napisane przez kasiastrunin Pokaż wiadomość
podejrzewają zakrzepice i dopiero czekasz na USG ? Masakra, to jest Polska właśnie. Zakrzepica może być groźna dla zycia..
A jakie masz objawy tej zakrzepicy?
Jakie bierzesz hormony?
Ja mam PCOS i w wyniku tego łysienie androgenowe..
Też z uwagi na zyły nie powinnam brac hormonów (przypadki zakrzepicy, wylewów i zatorów w naj naj bliższej rodzinie...) ale nieleczone pcos moze prowadzic do bezpłodnosci, a ja marze o 3 dzieci, wiec ryzykuje .

Na włosy polecam LOXON 5% - jesli nie chcesz brac hormonów a chcesz je ratowac.

Moge wiedziec na tle jakiej choroby masz te lysienie androgenowe? bo ono samo z siebie raczej nie wystepuje..
Mam bardzo wysoki wolny testosteron - ginekolog twierdzi, że to w wyniku PCOS, ale trochę mam wątpliwości, bo moje wyniki LH i FSH są dobre, dobra prolaktyna... Byłam w odstępie 2 tyg. na usg i jeden gin twierdzi, że PCOS nie ma, a drugi, że jest. Wydałam już tyle pieniędzy na badania krwi, że nie mam siły dokładnie wnikać skąd ten testosteron (poziom całkowitego jest w normie, żeby było ciekawiej).

Dopplera oczywiście zrobiłam prywatnie, bo nie wyobrażam sobie czekać w takich kolejkach. I co dziwne - mimo rodzinnych problemów żylnych, mimo mrowienia, bólu i lekkiego opuchnięcia jednej nogi, mimo mnóstwa pajączków i wielkich niebieskich "pająków" (żylaki?) na obu nogach i wysokiego poziomu d dimerów we krwi moje żyły okazały się w porządku, brak śladów zakrzepu...
Pójdę skonsultować to z naczyniowcem, i pewnie jeszcze przez jakiś czas będę mogła brać leki, ale trzeba się będzie regularnie badać. Trudno. Problem z nogą zostaje zagadką, chyba dla neurologa...
Cherie_Currie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.